Nejlepší logická hra z roku 2022 – IGN, 16 nejlepších logických her, které můžete hrát v roce 2023 – Randred

16 nejlepších logických her, které můžete hrát v roce 2023

Náš vítěz pro nejlepší logickou hru z roku 2022 je.

Nejlepší logická hra z roku 2022

Hádanky nám dávají tolik radosti tolik let, ale z nich nás v roce 2022 nejvíce usmívala?

Aktualizováno: 12. prosince 2022 19:32
Zveřejněno: 7. prosince 2022 16:00

Hádanky jsou univerzální. I z našich nejmladších dnů milujeme řešení problémů a dokonce i těch nejjednodušších hádanek. Tato láska roste stejně jako my, a vývojáři her to využili do některých skutečně zvláštních her.

2022 mělo velkou škálu logických her a mnoho z nich bylo zabaleno s velkým příběhem, jako je nesmrtelnost, návrat na ostrova Monkey a případ Golden Idol. Existovaly také několik úžasných logických her, které vám řeší úrovně nejúčinnějším a nejzábavnějším možným způsobem, jako je roztržení a útěk akademie.

Náš vítěz pro nejlepší logickou hru z roku 2022 je.

Vraťte se na Monkey Island

Trvalo to tři desetiletí, než se to stalo, ale spolutvůrci ostrova Monkey Island Ron Gilbert a Dave Grossman se letos konečně vrátili na své staré grog-promočené pobřeží pro dlouho očekávané pokračování. Návrat na Monkey Island je jak retro stylem, tak důkladně moderní logická hra; Všechny grafické dobrodružné styly a vtipný dialog 90. let, ale tentokrát plné hádanek, které vyžadují logiku v reálném světě, spíše než cokoli, co bylo Voodoo myšlení použito pro původní hry dua. Fantastická kniha nápovědy vám pomáhá jemně postrčit správným směrem pro všechny hádanky, na které se můžete zaseknout, ale zřídka je to potřeba; Tyto hádanky jsou tak dobře navrženy, že jejich řešení často přirozeně projevují ve vaší mysli. Ale pro dlouhodobé fanoušky je to struktura, která ji opravdu cení jako nádherný odeslání pro sérii. Toto je příběh, který slaví téměř každý nápad, kdy ostrova opic, od sestavení (hrozné) posádky, až po dokončení tří pokusů, až po řešení výzev na více ostrovech. Navíc, samozřejmě, největší hádanka ze všech: konečně objevování tajemství ostrova Monkey Island.

Toto jsou naši nominovaní na nejlepší logickou hru z roku 2022.

Nejlepší logické hry z roku 2022

Puzzles are universal. Even from our youngest days, we love solving problems and solving even the most simplest of puzzles. This love grows as we do, and game developers have harnessed that into some truly special games.</p>
<p>2022 mělo velkou škálu logických her a mnoho z nich bylo zabaleno s velkým příběhem, jako je nesmrtelnost, návrat na ostrova Monkey a případ Golden Idol. Existovaly také několik úžasných logických her, které vám řeší úrovně nejúčinnějším a nejzábavnějším možným způsobem, jako je roztržení a útěk akademie. </p>
<p>Náš vítěz pro nejlepší filmy z roku 2022 je. “width =” ” /></p>
<p><img decoding=Escape Academy

Escape Academy mísí vzrušení a intriky únikových místností s šílenými a nádhernými světovými videohry a představuje hráčům dvanáct jedinečných logických místností, které, dobře, uniknout. Hráč se bude cítit jako hlavní únikový umělec, když pracuje přes každou místnost, odhaluje skryté dveře v knihovnách, proklouzne lasery, zneškodňuje bomby tajnými kódy atd. Escape Academy se cítí inspirována nejlepšími špionážními thrillery a loupežnými filmy všech dob, a to způsobuje, že se hráč cítí jako hrdina ve středu každého z nich.

16 nejlepších logických her, které můžete hrát v roce 2023

Hodnocení

Hravy hádanek jsou jedním z mála herních žánrů, které mohou být nejoblíbenější na jedné platformě a nejméně populární v jiných zároveň. Je známo, že logické hry jsou obecně dobře přijímány na chytrých telefonech, ať už je to Android nebo iOS. Příběh je na PC a konzolách úplně jiný.

V průběhu let však bylo mnoho logických her na bázi počítačů nebo konzoly schopno převzít pozornost od jiných žánrů hlavního proudu. Níže jsme sestavili komplexní seznam nejlepších logických her, které byste měli tento rok vyzkoušet.

Obsah

16. Most

Most

Cech mostu/kvantové astrofyziky

Vývojář: Cech kvantových astrofyziků
Plošina: Multi-platform

Most je fanoušek oblíbená hra logika zasazená do neskutečného prostředí se šedou a ručně kreslenou krajinou, která se inspiruje dílami slavného nizozemského umělce m.C. Escher.

Zatímco vizuální prvky jsou nepopiratelně vrcholem této hry, obsahuje také inteligentní herní mechaniku alespoň v několika segmentech. Hádanky ve hře lze vyřešit otáčením prostředí (strop se může proměnit v podlahu), což mění účinky gravitace na objekty.

15. Série místnosti

Vývojář: Ohniskové hry
Plošina: Android, iOS, Nintendo Switch, Windows

Pokoj je řada čtyř návykových 3D logických her, z nichž každá je rozdělena do fází nebo pokojů. Tyto pokoje nesou řadu skrytých hádanek, které musíte vyřešit, abyste mohli postupovat. Tento proces by se měl opakovat znovu a znovu, aby se dosáhlo koncového hry.

Mějte však na paměti, že jak množství i složitost hádanek. Nový přírůstek v sérii The Room: Old Hins Nosí funkce, jako je Cloud Saving, úspěchy her Google Play, a průzkumný prvek, který odlišuje hru od předchozích tří splátek.

14. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Legenda Zeldy

Breath of the Wild/Nintendo EDP

Vývojář: Nintendo Edp
Plošina: Nintendo, wii u

Nedělejte chybu, The Legend of Zelda: Breath of the Wind není v plném rozsahu logická hra, ale nabízí hodně výzvám v puzzle, které si můžete užít. Prvek pro řešení hádanek, i když je přítomný, má poněkud omezené použití v předchozích hrách v sérii Zelda. V dechu z přírody se však hráči mohou častěji zapojit do hádanek a dalších vedlejších úkolů.

Hádanky se mohou pohybovat od jednoduchých, kde musíte dokončit úkol řádně až po složitější hádanky založené na fyzice. Aby se věci staly více poutavými, vývojáři zkrátili celkovou dobu, kterou by měli v ideálním případě trvat dokončení jedné hádanky.

13. Spacechem

Spacechem

Spacechem/Zachtronics Industries

Vývojář: Zachtronics Industries
Plošina: Windows, MacOS, Android, iOS

V SpaceChemu přebíráte roli reaktorového inženýra, jehož úkolem je vyrábět chemikálie včas, aby byly exportovány. Budete to moci udělat pomocí dvou vzdálených manipulátorů zvaných „Waldos“. Dobře programovaný obvod včetně Waldos umožní atomům a molekulám interagovat tak, jak by měli, produkovat chemickou látku.

Netřeba dodávat, že hádanky se stanou jen těžší s každou úrovní projíždění, můžete však vyzkoušet volitelné hádanky v každé úrovni (které mimochodem nejsou snadné vyřešit). Aby se věci udržovaly konkurenceschopné, hra porovnává představení hráče po každém hádanku na základě určitých parametrů.

12. Scribblenauts neomezené

Scribblenauts neomezené

Scribblenauts neomezená/ 5. buňka

Vývojář: 5. buňka
Plošina: Multi-platform

Scribblenauts Unlimited, zhruba na základě předpokladu původních Scribblenauts vydaných v roce 2009, je hra s odstupem, která vám umožňuje (hráče) řešit hádanky interakcí s různými objekty. Tyto interakce umožňují vaší postavě, Maxwell, získat „Starite“, což je zvláštní objekt, který je nutný k dokončení každé úrovně.

Hráči mohou také svolat velké množství objektů do hry, které se mohou pohybovat od jednoduchého žebříku po vrtulník. Vše, co musíte udělat, je na obrazovce zadat podstatné jméno (legální) a je tam. Můžete také experimentovat s vzhledem těchto objektů a poskytnout jim určité schopnosti.

11. Tetris efekt

Tetris efekt

Tetris efekt

Vývojář: Monstars Inc. a rezonair
Plošina: PlayStation 4, PlayStation VR

Efekt Tetris je v podstatě modernizovaná verze legendární hry pro přizpůsobení dlaždic. Představuje mechanik „zóny“, vrstvu nebo funkci, kterou můžete zavolat, což nejen umožňuje hráčům dostat se z opravdu těsných míst, ale také jim pomáhá vydělat více bodů natažením doby trvání úrovní o něco déle, než by obvykle běžely.

Ve hře je 30 různých úrovní, z nichž každá má odlišný zvukový efekt a extatickým tématem na pozadí, což je podle mého názoru vrcholem hry. Tetris Effect získal v roce 2018 více ocenění včetně cen The Game Critics Awards a The Game Developer Choice Awards za „Best VR/AR Game.“

10. Kateřina

Kateřina

Catherine/Atlus

Podkategorie: Platformer
Vývojář: Atlus
Plošina: Windows, Xbox 360, PlayStation 3 a 4

Jedinou věcí, která se mi na Catherine líbila, je její autentičnost. Má něco nového co nabídnout. Hra se točí kolem Vincent Brooks (vaše postava), muže středního věku, který tráví většinu času visícími se svými přáteli v místním baru. Vincentův život se drasticky otočí, když jeho přítelkyně Katherine, která je s ním za posledních několik let, žádá, aby si ji vzal.

Vincent, zmatený a rozrušený s Katherinovým naléháním, nějak skončí poměr s krásnou mladou ženou jménem Catherine s C, s níž se setká v baru. Nyní se věci pro Vincenta začínají zhoršit.

Hra je rozdělena do dvou segmentů přesahujících den a noc. Během dne může vaše postava dělat určité věci, jako je chatování se svými přáteli a objednávání nápojů. Prvek hádanky hry se odehrává během noční doby, je to vlastně „noční můra.“

Vaším cílem je vylézt na obří schodiště, které se pomalu zhroutily a bezpečně dosáhly vrcholu. Pamatujte, že se to všechno děje ve Vincentově snu. Abyste vyšplhali na schodiště, musíte rychle tlačit a vytáhnout bloky a vyhnout se určitým úskalím.

9. Lara Croft Go

Lara Croft Go

Lara Croft Go/ Square Enix Montreal

Vývojář: Square Enix Montreal
Plošina: Multiplatform

V době zahájení v roce 2015 se Lara Croft Go stala druhou hrou v sérii Square Enix’s Go a bohužel je to také poslední. Stejně jako jeho předchůdce, Lara Croft Go je také tahovou hrou založený.

Vaším cílem je vést Laru řadou překážek a nepřátel, aby dosáhli konečného cíle a musíte to udělat tahem založeným na tahu. Hádanky jsou vyrobeny z pastí, bezedných jám a balvanů, kterým se musíte vyhnout. Nepřátelé přicházejí ve všech druzích tvarů a velikostí od ještěrek a obřích pavouků.

Jak fáze pokračují, hádanky se stanou těžší a objeví se noví nepřátelé. Lara Croft Go byla široce obdivována pro svůj inteligentní, čistý design a příjemnou míru postupu. Na osobní poznámku, zatímco některé z jeho úrovní jsou relativně méně náročné, považoval jsem hru přiměřeně náročnou.

8. Předpeklí

Předpeklí

Limbo/Playdead

Vývojář: Hrát mrtvého
Plošina: Multi-platform

Jsi dítě, které se najednou ocitne uprostřed temného lesa. Roztrhaný mezi hrůzou a touhou najít svou chybějící sestru, putujete po lese naplněných pasti a monstra skrývající se ve stínu a čekají na skok dovnitř. Je zvláštní znepokojivé zjistit, jak jednoduché perspektivy mohou věci děsivé.

Limbo je rozděleno na dvě poloviny; Nejprve budete čelit různým tvorům, kteří jsou buď mrtví nebo venku, aby vám ublížili. Druhá polovina obsahuje všechny ty mechanické hádanky, které musíte vyřešit, abyste dosáhli koncové hry.

Očekává se, že hráči selhají nebo zemřou několikrát, než konečně dostanou správné řešení. Hra se však vyhýbá frustrujícím používáním toho, co vývojáři nazývají mechanismus „pokus-a smrt“, ve kterém hru restartujete těsně před tím, kde zemřete znovu a znovu, dokud se nedostanete kolem hádanky.

7. Trojice

Trojice

Vývojář: Sirvo
Plošina: Android, iOS, Xbox One, založené na prohlížeči

Troje je posuvná logická hra nastavená na mřížku se čtyřmi po čtyřech s očíslovanou dlaždicí. Funguje kombinací dvou následných čísel a násobků tří. Například můžete sloučit s TWO, které vytvoří číslo „tři“. V druhém scénáři, když zkombinujete dvě „tři“ očíslované dlaždice, vytvoří jediný „šest“, dva šestky, aby vytvořili „dvanáct“ a tak dále.

Cíl je jednoduchý, získat co nejvyšší konečné skóre, které bude vypočteno na konci každé hry. Hra končí, když není prostor pro žádný pohyb. Threes byl zpočátku vydán v roce 2014 pro zařízení iOS, ale brzy se stal k dispozici pro Android a Xbox One. Byla jmenována nejlepší hrou iPhone z roku 2014.

6. Monument Valley

Monument Valley

Vývojář: Hry USTWO
Plošina: Android, iOS, Windows Phone

Monument Valley je dobře navržená mobilní logická hra, ve které hráč ovládá princeznu Ida. Vaším cílem je vést princeznu řadou nemožných objektů nebo iluzí, aby bylo možné dosáhnout daného cíle. Budete to moci udělat kroucením a manipulací s počátečním architektonickým nastavením těchto objektů.

Aby se věci ztížily, tajemní „lidé vrány“ se objeví v náhodných fázích blokujících vaši cestu. Hra jádra má deset úrovní, které lze rozšířit na osmnáct s expanzním balíčkem.

5. Svědek

Svědek

Svědek/ Thekla, Inc

Podkategorie: Adventure
Vývojář: Thekla, vč.
Plošina: Windows, Xbox One, PlayStation 4, iOS, MacOS

Svědek je zajímavá a někdy frustrující hádanka, ve které hráč řeší četné náročné hádanky při prozkoumání ostrova otevřeného světa. Cílem, jak se očekávalo, je vyřešit každou z nich, aby dosáhl koncové hry. Celý ostrov je rozdělen do jedenácti různých regionů obklopujících horu.

Všechny hádanky ve hře jsou podobné bludišti a lze je vyřešit nakreslením cesty spojujícího počáteční bod k cíli nebo koncovému bodu. Během postupu musíte dodržovat určitá pravidla a tato pravidla se mohou změnit z puzzle k puzzle.

Zatímco mnoho z nich lze vyřešit docela snadno, většina z nich je tvrdý ořech. Důležitou součástí hry jsou žluté boxy, které nesou sadu hádanek, které musí být vyřešeny, aby bylo možné je aktivovat a nakonec uzavřít region.

4. Princip Talos

Princip Talos

Princip talos/croteam

Vývojář: Croteam
Plošina: Windows, Xbox One, PlayStation 4, Linux, Android

Inspirovaný Talosem, strojem, který chránil Evropu před piráty a útočníky v řecké mytologii, chorvatská herní společnost Croteam vyvinula princip Talos. Zde si převezmete roli robota s vědomím na úrovni člověka a vezmete více než sto puzzle nastavených ve více prostředích.

Chcete -li dosáhnout koncové hry, musíte sbírat „Sigils“ překonáním překážek a manévrováním bludiště. Jak hra postupuje, budete také ovlivněni „filozofickými hlavolamy“ o vaší vlastní existenci.

3. Hexcells nekonečné

Hexcells nekonečné

Hry hexcells/Matthew Brown

Vývojář: Matthew Brown
Plošina: Windows, iOS, pára

Pokud jste hodně do logických logických logických her, jako je Sudoku nebo Slitherlink a chcete pro něco podobného pro PC, nemusíte hledat dále než hexcells nekonečné. Zpočátku může hra vypadat jako kombinace přímé ven z minosweeper a mřížky, ale označte moje slova, má mnohem více co nabídnout.

Na rozdíl od společnosti Microsoft Old Freebie, Hexcells nevynucuje hádání a každá hádanka má logické řešení. Buňky oranžových šestiúhelníků ve hře jsou doprovázeny několika rozptýlenými očíslovanými buňkami, což vám naznačuje, kolik jeho sousedních buněk je součástí vzoru a musí být označeny.

Po několika úrovních se hra nejen těžší, ale ve skutečnosti se vyvíjí, protože čísla se začínají objevovat mimo mřížku. Stejně jako jiné hry v tomto žánru, hexcells Infinite umožňuje určité chyby, jako je označení nesprávné buňky, které neovlivní vaši hru, dokud nedosáhnete slepé uličky.

2. Svět goo

Svět goo

Svět goo/2d chlapec

Vývojář: 2. chlapec
Plošina: Přepínač, Windows, Linux, MacOS, Android

World of Goo je oceněná puzzle hra, ve které navrhujete a vytváříte různé struktury pomocí Goo Balls. No, abych byl upřímný, popisování této hry jednoduše její mechaniky může být klamavé, alespoň zpočátku.

Vaším cílem, jak již bylo zmíněno, je konstruovat mosty, vysoké stoupání a další provizorní struktury pletením goo kuliček, aby se překonal potíže, jako jsou kopce, hroty a útesy, aby se zbývající mohly chvění na cestu na druhou stranu.“

Existuje celkem pět kapitol, z nichž každá představuje nové typy goo míče. Každá úroveň má své vlastní grafické a hudební téma, což jí dává jedinečnou atmosféru. Hra je známá svou vynalézavostí, prezentací a kontrolou.

1. Portál 1 a 2

Portál 2

Portál 2/ Valve Corporation

Podkategorie: Platformer
Vývojář: Valve Corporation
Plošina: Windows, Xbox 360, PlayStation 3, MacOS

Žádný seznam nejlepších logických her není kompletní bez série portálu Valve a mohu to říci s úplnou důvěrou. Jejich brilanci nelze jednoduše ignorovat. Původně vydáno jako součást pěti herní sbírky s názvem „Orange Box“, původní portál byl spíše experimentem s pouhými několika dialogy a krátkou hratelností. Přesto to nahradí intenzitu a vzrušení.

S ohledem na počáteční úspěch portálu, Valve spustil portál 2 s vynikající mechanikou a více propracovanější hraní hry. Obě hry jsou založeny na jednoduchém předpokladu, ve kterém hráči řeší hádanky pomocí portálů.

Bipro das

Biprojit je spisovatel obsahu s více než 7 lety zkušeností s pokrýváním herních a anime témata. Zajímá se také o maloobchodní sektor a často píše o populárních maloobchodních značkách s horlivým zájmem o jejich obchodní model.

Biprojit má titul bakaláře umění na University of Dillí, obor geografie.