Nejlepší mobilní strategické hry 2023 | Kapesní taktika, nejlepší PC strategické hry 2023 – naše nejlepší výběry | Techradar

Nejlepší PC strategické hry 2023 – naše nejlepší tipy

Contents

A co víc, kampaně hry vám spravují celou frakci, budování armád, upgradování měst a utrácení zdrojů, aby nejlépe porazily své nepřátele. Ačkoli základní kampaň způsobuje poutavý příběh, nedávno přidaný režim Mortal Realms vám umožňuje bojovat přes místa ze všech tří her v seriálu pomocí kterékoli z frakcí trilogie. Je to ambiciózní herní režim, který je třeba vidět, aby byl věřil.

Nejlepší mobilní strategické hry 2023

Náš seznam nejlepších mobilních strategických her vám pomůže najít největší RTS a tituly založené na tahu, které si můžete vyzvednout na svých zařízeních pro Android nebo iOS.

Nejlepší mobilní strategické hry: Image ukazuje Alfonse, jeden z protagonistů v ohnivých znacích hrdinech

Publikováno: 21. dubna 2023

Pokud jde o Nejlepší mobilní strategické hry, Žijeme ve zlatém věku. Ať už z hlediska remasterů klasiků, jako je společnost hrdinů nebo údery nových IP, jako je Bad North, znovuobjevení formátů klasických her. Co platí pro strategii, bude vždy pravda, a tak často představuje říši s elegantní jednoduchostí ve svém srdci. Podívejte se na Bad North a uvidíte, jak tato starověká strategická jednoduchost dokonale doplňuje médium mobilního.

PC strategické hry mohou být nákladné, a to jak z hlediska času, tak z hlediska peněz. Možná se vždy necítíte jako ponoření do stohodinové, osmi hráčů 4x-Fest, možná místo toho chcete jen trochu chuť. Nejlepší mobilní strategické hry vám umožňují předvídat soupeře na ranní dojíždění nebo se objevit triumfální během vašeho obědového zlomu.

Ale pokud je měřítko také to, co toužíte, mobilní v celé své velké všestrannosti vám to může dát. Tituly jako Plague Inc. nebo Rebel Inc. Nabídněte strategii na stejné úrovni jako PC hry, protože se jedná o PC hry! A jak se technologie zlepšuje, obloha je skutečně limitem z hlediska toho, co může strategie dosáhnout, když je spárována s mobilem jako platforma. Pokud chcete upgradovat svůj zážitek na cestách, podívejte se na našeho nejlepšího průvodce přenosné herní konzole pro všechny nejnovější a největší.

Nejlepší mobilní strategické hry jsou:

Raid: Shadow Legends

Než půjdete stěžovat si tento nájezd: Shadow Legends není strategická hra, pokračujte a zkuste sestavit slušný tým schopný převzít veškerý obsah. Není to snadné, je to? Zvláštní směs RPG RAID je obzvláště strategická, protože se snažíte sbírat nejlepší hrdiny a převzít nejnáročnější nepřátele.

Call of War: Druhá světová válka

Myslíte si, že byste udělali dobrý generál křesla? Ve volání války: Druhá světová válka přebíráte kontrolu nad jedním z hlavních bojovníků ve druhé světové válce a pak jste zodpovědní za procházení jejich cestou historickým konfliktem. Pokud jste si někdy mysleli, že některé země by měly učinit různá rozhodnutí, je to vaše šance tyto teorie prozkoumat.

Budete hrát proti obrovskému počtu dalších hráčů, z nichž všichni budou řídit vlastní země. Každý se musí rozhodnout, zda chtějí investovat čas, aby posílil svou armádu, posílil svou ekonomiku nebo experimentoval s novými technologiemi. Vzhledem k tomu, že hry potenciálně trvají měsíce a měsíce, ocitnete se, že je dychtivě načtení každý den, uvidíte, jak se vaše válka rozvíjí.

Konflikt národů: druhá světová válka

Zatímco vás Call of War staví na sedadlo řidiče pro druhou světovou válku, konflikt národů je o procházení vaší cestou hypotetickou světovou válkou. Tato hra vám dává obrovský počet hratelných národů, ze kterých si můžete vybrat, a každá z nich vám poskytuje jedinečný zážitek, nabízí různé silné a slabé stránky s přístupem k různým výběrům zdrojů.

Hry trvají měsíce, než se rozvine, a můžete mít na cestách najednou více válek, ponořit se do každého z nich, aby provedli všechny vhodné úpravy, poté se vrátili později, jakmile mají vojáci čas na nasazení a čas na výzkum být komplikovaný. Je to hra, která nabízí hodně nuance, a ta, do které snadno nalijte obrovské množství hodin.

Mafia City

Tolik strategických her vás vidí, jak provozuje historickou říši, zapojujete se do válek fantazijní říše nebo strategizujete svou cestu druhou světovou válkou, ale ne mnoho z nich vás vloží do bot šéfa zločinu – a jak jsme my Určitě jste uhodli v tomto bodě, to je přesně předpoklad město Mafia.

V Mafia City budete zodpovědní za vytváření a údržbu různých konstruktů po celém městě, trénování různých typů jednotek (jako jsou cyklisty) a spolupracují buď spolupracovat nebo konkurenceschopně s ostatními hráči, abyste rozšířili vaši říši zločinu. Je velmi snadné pochopit, jak se to stalo jednou z nejpopulárnějších online her na mobilu.

Forge of Empires

Ve hře Free-to-Play, Forge of Empires, si můžete užít ne jeden, ale dva typy strategické hry. Na jedné straně budujete civilizaci, která roste a vyvíjí se v celé historii, což vám dává rozhodnutí, jak se chcete rozšířit. Na druhou stranu také chodíte do války s jinými národy, s bitvami založenými na založení na osmiúhelníku na osmiúhelníku.

Na začátku hry je vše, co máte, malá skvrna divočiny, kde začnete stavět malou osadu. Postupem času vyvinete mocnou říši, sledujete ji procházející různými érám skutečné světové historie a dále a dále do vzdálené budoucnosti. Může to být velmi prospěšný zážitek a ten, do kterého byste mohli nalít obrovské množství hodin.

Vzestup kultur

Dobře, takže jsme zmínili Elvenara, zmínili jsme se o Forge of Empires … Musíme také zmínit vzestup kultur. Všechny tyto hry byly vyvinuty společností Innogames, všechny se také zaměřují na strategický rozvoj vaší vlastní civilizace a patří mezi nejlepší ve svém žánru. Ale co odlišuje tuto hru od jiných nabídek Innogames? Jsme rádi, že jste se zeptali.

Jak název může naznačovat, zaměření této hry není jen na budování velkých říší, ale na pěstování jejich kultur. Mezi mnoha budovami, které můžete vytvořit, různé ty, které se do této kultury vkládají různými způsoby, a v závislosti na typu kultury, kterou chcete mít pro svou vlastní malou říši, si užijete různé výhody. Obecně se více zaměřuje také na „malé lidi“, v tom, že můžete nastavit harmonogramy pracovníků a nasadit je způsoby, které jsou pro vás nejvýhodnější … i když budou potřebovat čas na odpočinek také.

Nejlepší mobilní strategické hry: společnost hrdinů. Obrázek ukazuje městské náměstí uprostřed ozbrojené války

Společnost hrdinů

Jedná se o inteligentní adaptaci kultovních WW2 RTS, vytvořených geniusy ve společnosti Feral Interactive. Dotykové rozhraní bude vždy nižší než myš, když bude upraveno od druhého, ale Feral udělal opravdu obdivuhodnou práci. Další podrobnosti naleznete v naší společnosti Heroes Review!

Nejlepší mobilní strategické hry: Bad North. Obrázek ukazuje ostrov, které na něm různé skupiny lidí

Špatný sever

Jedna z nejlepších strategických her pro mobily – a obecně – Bad North je úžasnou lekcí v tom, jak tak dobře minimální design a strategické pár. Hra je v podstatě obranou vikingské věže, když umístíte své jednotky tak, aby odpuzovaly útočníky a objevily se z mlhy, aby spálily osadu na vašem ostrově. Cestujete mezi těmito malými pevniny, vyzvednete zlaté a šortky, vždy o krok napřed před masivní vikingskou flotilou, která se na patách.

Celkový strategický aspekt hry je založen na riziku vs. odměna. Mohu bránit ještě jeden ostrov tento tah? Pokud se něco pokazí a jednotky zemřou, ztratíte je navždy, což může zkrátit docela nákladnou investici do jejich upgradu a dávat jim předměty. Každý z krásných malých ostrovů je také generován procedurálně a pro každý dům, který bránit, dostanete zlato pro upgrady, čímž se dokončíte velmi uspokojivou hraní smyčce. Bad North je absolutně jednou z nejlepších strategických her na mobilu: hravý exteriér a estetiku, což věnuje překvapivé stupeň strategické hloubky. Chcete slyšet více? Podívejte se na naši špatnou recenzi na severu.

Nejlepší mobilní strategické hry: Image Rebel Inc. ukazuje mapu krajiny, polí, hor a řeky

Rebel Inc.

Po stopách svého předchůdce, Rebel Inc. sdílí stejný vynikající designový rodokmen. Jako nově jmenovaný administrátor regionu, který právě utrpěl velkou válku. Je plná tvrdých možností a náročného taktického hry, když se snažíte přivést nepřátelské povstalce a zabránit jim v příliš velké újmě. Pokud se snažíte získat rukojeť ve hře, vyzkoušejte náš průvodce Rebel Inc. tipy a triky.

Řešení s konceptem rekonstrukce není nikdy snadný čin a předmět lze považovat za mírně kontroverzní vzhledem k nedávným událostem, které jej inspirovaly. Ndemic však toto téma zacházel s co největší péčí a pozorností, dokonce i konzultace s odborníky v reálném světě na toto téma. Další hloubkovou analýzu naleznete v našem Rebel Inc. Posouzení.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: Image Prague Inc. ukazuje výběr různých morů, včetně virových, plísňových, neuraxových červů a parazita

Rozšířit mor.

Pokud někdo slyšel jméno Prague Inc. Mohli by předpokládat, že tato hra byla o obraně lidstva proti pandemii. Jak by se mýlili. Mnoho z nich považuje za vynikající prequel to Rebel Inc. (Ačkoli Rebel Inc. je stále správné), Plague Inc. Vytvořili jste patogen a pracovali na jeho šíření po celém světě a ukončili civilizaci, jak ji víme. A lokální, eh? Hra je jedinečnou směsí strategie a realistické simulace a rozhodně stojí za to se odhlásit, bez ohledu na to, že vaše strategie chutná.

Nejlepší mobilní strategické hry: Kingdom Rush: Vengeance. Obrázek ukazuje, jak orky a další stvoření útočí na základnu

Kingdom Rush: Vengeance

Nejnovější záznam v uznávané sérii Kingdom Rush Tower Defense série nezpůsobil žádné malé množství kontroverze, která bude pravděpodobně pokračovat v jeho zařazení do tohoto seznamu. Vše záleží na tom, jak jste obtěžováni mírně přílišná mikro-transakce hry. Jsou to jediná vada o tom, co je jinak hvězdnou strategickou zkušeností v reálném čase. Nákupy v aplikaci jsou zcela volitelné a zbytečné, ale jsou to jen příliš ctižádostivé.

Ale pokud jste ochotni se na to podívat, najdete další vynikající hru obrany věže a jeden se spoustou humoru a obsahu, který vám vydrží slušné množství času.

Nejlepší mobilní strategické hry: Dominance. Obrázek ukazuje rozlehlé město

Dominance

Tato hra si zaslouží být milován a známý pro kvalitu hry, kterou poskytuje, a také pro její relativně vkusnou zpeněžení. Dominance je v podstatě civilizace setkává se s Clash of Clans, s říšemi přesahující doba železné do vesmírného věku, s zázraky, které se staví, nájezdy na chování a všechny obvyklé odchyty.

Existuje určitá podoba zavedených powerhouses, ale ďábel je v detailech a dominance je dostane na místě. Hraní k uspokojivému závěru bez vystřelení vážných dolarů bude trpělivosti, ale emulace celé zaznamenané lidské historie a konfliktu je docela uspokojivá hrát. Jako celá vaše strategie s trochou historie? Náš nejlepší seznam mobilních válečných her má záda.

Nejlepší mobilní strategické hry: Iron Marines. Obrázek ukazuje mapu spodní části oceánů s několika základy v něm

Iron Marines

Iron Marines jsou vesmírným, světově úsporným týmem elitních jednotek za úkol vydávat ohně a porazit nepřátelství, kdekoli je to potřeba. Rozteč výtahu pro hru by byl Starcraft, ale ne? Existuje domácí základna, která obvykle musí být opevněna a bráněna, další rafinerie, aby zajistily více zdrojů a hrstka jednotek.

Z těchto jednoduchých, intuitivních prvků hra vydává dobrý smysl pro mikromanagement a delikátní napětí v reálném čase. Jeho nepřátelé mají neobvyklé schopnosti a synergie a jeho obtížnost není vtip, zejména na vyšší úrovni. Přesto si hra také zachovává pocit dlouhodobého plánování a strategie Ironclad Studios.

Nejlepší mobilní strategické hry: Reigns: Game of Thrones. Obrázek ukazuje obrázek muže v brnění s krátkými vlasy, text čte

Reigns: Game of Thrones

Tato hra považuje mnozí za nejlepší verzi Reigns a přizpůsobuje klasický herní vzorec do nastavení George R.R. Martinův bezohledný fantasy svět. Reigns: Game of Thrones není jen nejlepší adaptací mobilní hry o trůny. Možná přejíždíte doleva nebo doprava, ale ve Westerosově atmosféře zrady a intrik soudu mohou mít i tato drobná rozhodnutí masivní důsledky.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: Suberfuge. Obrázek ukazuje město v kupole pod mořem

Úskok

Přesně tak, jak je inzerováno, je podrobení jemné, dlouhodobé hry s účelnými aliancemi a zradami z kamene, naplněnou nevyvratitelnou logikou a nejistota zahalená mlhou války. Otočení znamená jen dát ponorku a základně příkaz, který bude trvat hodiny, než je to v reálném čase v reálném čase v reálném čase, v podroděním divadla války vidí své pódium pomalu.

Jeho měřítko je jen dost velké, aby byla hluboce uspokojivá, ale buďte upozorněni, že k vystřelení hry trvá nějakou vážnou časovou investici. Vůdci poskytují asymetrické hráčské síly, ale i tyto super jednotky lze zachytit a vyměnit. S výjimkou těchto modifikátorů a zvláštních případů jsou základy a ponorky víceméně identické. Hra je jednoduše otázkou pozice, zdrojů a síly, ale tyto faktory se vždy přesouvají kvůli částečným informacím a nejistým aliancím.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: Rymdkapsel. Obrázek ukazuje hektickou, vícebarevnou mapu

Rymdkapsel

SBudování a obrany Pace-Base jsou speciality Rymdkapsel, spolu s některými prostorovými záhadnými a la Tetris a „průzkum“. Jeho minimalismus je více než jen stylistický, místo toho jde do jádra každé akce, možnosti a cíle. Snad nejuspokojivějším bitem je problém s neustálým balením pro rozšíření základny. Nové budovy mohou být jakéhokoli typu a mohou být umístěny kdekoli, kde si hráč vybere, ale také musí mít předdefinované rozměry.

Pevně ​​spletená základna by se mohla setkat jako obhájitelnější, ale dosažení a zkoumání daleko odhozených monolitů poskytuje trvalé globální pasivní bonusy. Hra je logistika a načasovací hádanka, která pro veškerý svůj sdizovaný design má opravdu horlivý pocit efektivity a správy.

Nejlepší mobilní strategické hry: Fallout Shelter. Obrázek ukazuje úkryt propadnutí s mnoha místnostmi a lidmi uvnitř

Fallout Shelter

Společnost Fallout Shelter byla spuštěna v přesném čase jako oznámení Fallout 4, která zahájila tradici v mobilu vydavatelů, kteří upoutali hry bez varování, které udržovalo i dnes. Ale v posledních několika letech ji Bethesda také vyvinula v zábavnou malou simulační hru, včetně mini-dungeonů, stejně jako sezónních událostí. Ve hře hrajete jako dozorce nově založeného trezoru; Bomby právě padly a vy musíte nastavit pozůstalé, aby pracovali, řídit potřeby, jako je síla, jídlo a voda, ale také prozkoumat pustinu pro kořist.

Nejlepší mobilní strategické hry: Tropico. Obrázek ukazuje muže oblečeného jako Elvis Presley a na sobě korunu na obrazovce vytváření postav

Tropico

V nádherném přístavu Feral Interactive z klasické strategické hry Kalypso vládnete! Staňte se samostatným diktátorem karibského ostrovního národa a vybudujte společnost založenou na vašich rozmarech. Tropico má stejné nastavení, stejnou strategickou hru, ale také stejný humor, který je série tak dobře známá pro. Všechny tyhle PC dobroty, zabalené do vašeho mobilního telefonu.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: Clash of Clans. Obrázek ukazuje spoustu lidí a prasat sedících kolem stolu

Střet klanů

Je těžké podceňovat důležitou roli, kterou Clash of Clans hrál na mobilní platformě jako celku, což se vynořilo jak pytlem copycats, tak úspěšnou karetním bojovým bojovníkem znovu si představovaly jeho vzorec; Clash Royale. V této obraně věže musíte postavit své město a shromáždit sílu hrdinů, válečníků a čarodějů, abyste jej bránili. Scéna pro více hráčů je také stále velmi aktivní, s ligami hráčů po celém světě stále bojují o nadvládu.

Nejlepší mobilní strategické hry: Řím: Total War. Obrázek ukazuje, jak římští vojáci pochodují

Řím: Totální válka

“Bohové … Nesnáším Gauls” Nesmrtelná slova z možná jedné z nejoblíbenějších strategických her všech dob. ŘÍM: Celková válka byla přivezena do mobilního telefonu ve celé své slávě Feral Interactive, který od té doby také přenesl expanzní pokračování; Invaze barbarů a Alexander. Vysoce úspěšný vzorec Total War mísí RTS strategii s hrou založenou na tahu, což vám dává absolutně nejlepší z obou světů.

Nejlepší mobilní strategické hry: The Escapists 2. Obrázek ukazuje, že někdo volal Parker, který má být zabit kladivem. Všechno je vykresleno ve stylu izometrického pixelu

Escapists 2

Už jste se někdy cítili jako vyražení z vězení? Jo, já ani já. Ale pokud to někdy uděláte, The Escapists 2 nabízí skvělou šanci vymanit se z různých map s karanténou založených na věznici. Víte, co říkají, když jsou ve vězení, jak vězni. Zúčastníte se volání, uděláte prace v oblasti vězení a získáte spolupachatelé, po celou dobu vykreslíte svůj příjemný útěk z vězení.

Nejlepší mobilní strategické hry: Clash Royale. Obrázek ukazuje dva krále zaměřené na děly na obří kostru v prostředí podobném džungli

Clash Royale

Tato hra byla vydána nějaký čas po střetu klanů a představovala opětovné představení vzorce, když shromažďujete karty a používáte je k vytvoření bojového balíčku, se kterým se má čelit soupeřům. Stejně jako originál, Clash Royale má také docela silný důraz na multiplayer, který vám umožňuje připojit se k ligám a čelit proti soupeřům po celém světě vydělat trofeje. Může se lišit v případě střetu klanů, ale je tu stejně zábava.

Nejlepší mobilní strategické hry: Kingdom Two Crowns. Obrázek ukazuje někoho, kdo jezdí na vlka poblíž řeky, s prasetem, který není pozadu, vše vykreslené ve stylu pixelů

Kingdom dvě koruny

V této hře s mikro-strategií s postupem na postranní porovnávání hrajete jako monarcha na vrcholu steedu, který musí cestovat svým královstvím, zajistit ji od chamtivosti a nepřátelských sil. Kingdom Two Crowns je brilantně originální a vzhledem k tomu, že se jedná pouze o postranního skrorátu, dokáže to udělat tolik s relativně málo. V některých ohledech nám to připomíná vlády, pokud jde o jeho úžasnou jednoduchost, i když s mírně více boty na zemi. Rozhodně jedna z nejlepších strategických her pro Android.

Nejlepší mobilní strategické hry: The Bonfire 2. Obrázek ukazuje osídlení vedle řeky a vedle ní proudí vodopády

Bonfire 2

Tato hra RTS-Survival vás vidí, jak postavíte osídlení, a pak ji bránit před monstrami, které během noci zaútočí. Je to trochu podobné království: dvě koruny, když vyvažujete budování vašeho města a staráte se o obranu, aby odrazily jakékoli monstrózní vpád. Jak se vaše město zvětšuje, můžete dokonce kontaktovat jiná osady a kultivovat přátelské vztahy. Další informace naleznete v naší recenzi Bonfire 2.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: taktika Xenowerk. Obrázek ukazuje výběr vojenských vozidel sedících vedle oceánu v noci

Xenowerk taktika

Firaxis ‘XCOM nastavil latku pro turn-založené strategické hry na úrovni týmu obecně a stále zůstává vrcholem mobilu, který jen málokdo se podařilo zpochybnit. Taktika Xenowerk, pokračování twin-stick střelce Xenowerk, Pravděpodobně nedáte XCOM běh za své peníze, ale je to slušná taktická strategická hra a jeden využívá modernější designové nástroje.

Na starosti soukromé vojenské síly vlastněné firem, vaším úkolem je jít a vyčistit se poté, co se experiment strašně pokazí. Existuje správa týmu, vývoj základny a taktické bitvy, které, i když jsou stále hektické a uspokojivé, se někdy mohou cítit o něco více arkádové než čistá strategie. Mezi nutností zajistit váš cíl a potřebou zachovat zdroje, zejména pokud jsou tyto zdroje vaše veteránské jednotky, existuje opravdu napjatá tahačka. Rozhodně stojí za to se podívat, pokud hledáte hry jako XCOM na mobilu.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: lístek na Zemi. Obrázek ukazuje statistiky postavy zvané Wolf

Lístek na Zemi

Zatímco vynikající strategická hra založená na tahu, velká část lístku na přitažlivosti a potenciálu Země spočívala na předpokladu, že Robot Circus dokončí poslední tři kapitoly hry. Vývojář jistě vzal svůj čas, ale téměř o tři roky později byla v říjnu 2019 konečně vydána epizoda čtyři jako bezplatná aktualizace.

S jedinečnou taktikou založeným na tahu, skutečně poutavým příběhem a spoustou výzvy k zavedení si konečně ukončená lístek rozhodně zaslouží vaši pozornost a lze ji považovat.

Nejlepší mobilní strategické hry: Egypt: Old Kingdom. Obrázek ukazuje starověké egyptské osídlení s textem, který čte

Egypt: Staré království

Clarus Victoria je zpět s druhým příspěvkem ve své sérii strategie založené na založených na různých historických obdobích Egypta. První hra se zaměřila na prehistorickou historii oblasti, zatímco tato nová hra se zaměřuje na období „starého království“, které trvalo asi 400 let, končící 2 100 př. Nl. Tehdy byl hlavním městem národa Memphis a právě zde musí hráč pracovat, aby se pokusil rozvíjet svou civilizaci.

Správa zdrojů je klíčová, protože se také snažíte asimilovat ostatní egyptské kmeny prostřednictvím diplomacie nebo války. Je to strategická hra ve stylu výklenků na velmi specializovaném tématu, ale dech čerstvého vzduchu a vynikající výběr pro ty, kteří hledají něco trochu jiného.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: Euklidovská obloha. Obrázek ukazuje dámu, která se chystá bojovat s podivným monstrem v podivné sci-fi struktuře

Euklidovská obloha

Euclidean Skies je výrazně odlišná hra než její předchůdce a syrové ambice, kterou ukazuje, je o to přesvědčivější. Dokonce i umělecký styl je jiný; živější a agresivnější a oživení světa způsobem, který je neočekávaný, ale také fantastický.

Toto je nutností pro fanoušky herních her, a zatímco některé kouzlo je ztraceno při posunu od jednoduchosti Euclidean Land, v této bouřlivé nové kapitole je spousta charakteru.

Nejlepší mobilní strategické hry: šest věků: Jízda jako vítr. Obrázek ukazuje pastýře, kteří řídí ovce

Šest věků: Jízda jako vítr

Někteří hráči strategie budou absolutně milovat směs šesti věků nuceného ponoření. Fanoušci King of Dragon Pass, kterým to slouží jako duchovní pokračování, se s ním již budou seznámit. Ale šest věků má hladší rozhraní a nové prostředí v nové kultuře.

Opuštění tradiční kontroly a mocenské fantazie strategické budování říše je těžký zvyk vzdát se. Ale pro ty, kteří jsou ochotni obětovat, má šest věků bohatý zázrak, že jen málo her se může shodovat. Chce vám vyprávět příběh bohů a lidí, záhad a světských, a přitom stále zdanit vaši taktiku. Je to odvážný cíl a vyprávění, že to tkává, jsou na rozdíl od něčeho jiného v hraní. Pokud se vám líbí strategie, narativní hry založené na textu, nezapomeňte také podívat na naši recenzi Silmaris.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: nejtemnější dungeon. Obrázek ukazuje tmavou jeskyni plnou nemrtvých zvířat

Nejtemnější dungeon

Dokonce i roky po jeho vydání zůstává nejtemnější dungeon oživující se jako jeden z nejvíce vynalézavějších a svůdných prohledávání dungeonů založených na tahu. Vše, co potřebujete udělat, je podívat se na nádherný umělecký styl, úžasně vykreslené postavy a hostitel Eldritch Horrors, kterým čelí ve svém sestupu přes panství mnoho dungeonů. Stejně jako zakázaná znalost jeho lovecraftianského předmětu, nejtemnější dungeon vás pokouší do jednoho dalšího běhu, pak vás za to zakopne do zubů.

Pokud se vám líbí budování večírku jedinečných roguů a reprobatesů a posílání je do žaláře při hledání bohatství, jen aby splnila příšerná úmrtí a šílenství, je to hra pro vás. Red Hook nedávno oznámil, že stále pracuje na nejtemnějším dungeonu 2, takže není lepší čas skočit do této nádherné noční můry.

Nejlepší mobilní strategické hry: XCOM: nepřítel uvnitř. Obrázek ukazuje dva lidi ve futuristických zbraních

XCOM: nepřítel uvnitř

Stále zlatý standard pro taktickou hraní založený na tahu, XCOM: Nepřítel uvnitř nabízí extrémní boj založený. Hráči se rozhodují v scénářích Overworld i v mezischopnosti, rozhodují o tom, kteří vojáci mají najmout a jakou techniku ​​pro výzkum, což je stejně důležité jako volby, které děláte v bitvě.

Hra má Hallmark lesk produkce AAA a tlačil na příběh Brink; konvence, které fungují ve svůj prospěch. Udržujte svůj tým neporušený, udělejte misi a zachraňte svět, kus po kousku.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: Polytopie. Imagge ukazuje barevnou mapu zasněžených hor a krajiny

Polytopie

Vezměte korunu pro nejlepší civ-lite, polytopie svítí jako jednoduchý a uspokojivý přístup k civilizační budově. Hra pracuje na miniaturizaci tohoto žánrového zážitku, s kmeny, které jsou odděleny jedinou technologií, a mapou, která byla zútočena na mřížku 256 čtverců. Jednotky a techniky jsou stejné pro všechny, ale jednoduchost to znamená kratší seznam rozhodujících, obtěžujících možností.

Neexistuje žádný systém diplomacie, ale vítězství je určeno podle bodů a ne nutně dobytí. Blopý, volný umělecký styl a jednoduché rozhraní hry z něj činí snadnou hru, ale těžko položit. Nepochybně jedna z nejlepších strategických her pro Android.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: Image Invisible Inc. ukazuje postavu používající počítačový terminál v zatemněné základně

Invisible Inc.

Budoucnost přišla a odešla a bylo to kruté pro všechny kromě několika vybraných nadnárodních, extra-teritoriálních megacorps. Vaše ragtagová banda špionů a specialistů prohledává Globe pro Intel a zásoby, aby mohli provést jeden konečný běh: vymazat svou identitu z omni-vigilantní databáze a žít z mřížky v míru. Každý běh eskaluje, pokud jsou agenti detekováni strážemi, kamerami nebo drony, ale tajný aspekt hry je pouze jedním druhem výpočtu rizika mezi mnoha.

AP a energetické systémy Invisible Inc znamenají, že i úspěšné běhy mohou být těsné a někdy učiní čistý únik je selháním, pokud tým neukradl dostatek zdrojů. Velkorysá křivka učení hry je zážitek, ve kterém znalosti mohou vést k dokonalé hře.

Nejlepší mobilní strategické hry: imbroglio. Obrázek ukazuje postavu navigací bludiště

Imbroglio

Ze všech vynikajících, řídkých návrhů Michaela Brougha má Imbroglio nejvíce zaměřené na přizpůsobení a kontrolované náhodné vstupy. Zde je dostatečný důkaz, že Roguelikes může nabídnout tolik strategické výzvy jako klasika. Každá postava má své vlastní schopnosti a slabost a mřížka 4 × 4, na které se hra rozvíjí, je plná dlaždic zdvojnásobení jako zbraně. Přejetím směrem k nepříteli aktivuje tuto dlaždici a vystřelí její schopnost, přičemž každý zabitý nepřítel přidává zkušenost s odpovědnou zbraní.

Cílem hry je sbírat poklad, který uzdravuje vaši postavu a způsobit, že stěny mřížky změní konfiguraci. Nepřátelé se po zvyšování počtu tahů vynořují rychleji a rychleji, takže celá záležitost je závodem proti času na vyrovnání šestnácti dlaždic, zatímco zůstávají zdravé a shromažďují poklad stabilním tempem. I s velkým počtem zbraní a postav, které mají být odemknuty, je Imbroglio přístupný, odměňuje jak trvalý zájem, tak zaměřenými strategickými přístupy.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: Banner Saga. Obrázek ukazuje vikingskou loď poblíž zasněžené pevniny

Ačkoli mnozí by viděli Banner Saga jako první RPG a na druhé strategické hře, oba tyto aspekty hrají v této zkušenosti důležitou roli. Svět končí … vážně! Slunce se zastavilo na obloze, kamenné příšery jsou napadající a nikdo opravdu neví, co dělat kromě běhu. Takže běžíte, na cestě děláte tvrdá rozhodnutí a občas bojujete o svůj život v boji založeném. Banner Saga je fantastická narativní strategická hra, která skutečně testuje, jak daleko jste ochotni přežít.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: Civilizace VI. Obrázek ukazuje, že se v rozlehlých kopcích nastaví osada

Civilizace VI

Ačkoli je Civ VI k dispozici pouze na iOS, tato strategická hra založená na tahu z klasické série 4x, stojí za to se podívat. Převezměte roli svého oblíbeného historického vůdce a bojové civilizaci k velikosti, budování měst, zkoumání technologií, zapojení do diplomacie a obecně jen rozdrťte každého, kdo se staví proti vám. Civilizace tak dlouho vydržela kvůli úžasné konzistenci jejího formátu her a Civ VI není výjimkou.

Podívejte se na náš seznam úrovněch civilizace 6, když jste zde také.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: Válka vizí: Final Fantasy Brave Exvius. Obrázek ukazuje muže s tmavými vlasy stojícími v paprsku světla

Válka vizí: Final Fantasy Brave Exvius

Následování v podobných stopách Fire Emblem: Heroes, War of the Visions je tažný taktický RPG, který vás uvidí sbírat hrdiny a bojovat, abyste zachránili národ. Hra také obsahuje spravedlivou nabídku mechaniky gacha-esque, která vám umožní shromažďovat hrdiny a vytvořit perfektní seznam, aby vyhovoval vašim taktickým potřebám, přijímá velký vliv z boje proti tahové taktice Final Fantasy.

Nejlepší mobilní strategické hry: Hvězdoví obchodníci: Frontiers. Obrázek ukazuje skupinu lidí stojících v kosmické lodi

Hvězdné obchodníci: Frontiers

Jako kapitán mezihvězdné hvězdné lodi, Star Traders: Frontiers vám umožní vzít kolo na svůj vlastní osud. Chci být pirát? dobře. Chcete být obchodníkem? To je v pořádku. Co takhle lovec odměn? Žádný problém. Star Traders je fantastický Open World RPG, který je také velmi skvělým bojem založeným na tahu. Stojí za to vzhled.

Nejlepší mobilní strategické hry: Fire Emblem Heroes. Obrázek ukazuje obrovskou skupinu znaků Fire Emblem, které vyskočily vzduchem a jejich zbraně byly připraveny

Hrdinové požárního znaku

Společnost Fire Emblem Heroes, která sdružuje všechny nejznámější tváře ze slavné strategické série, vám umožní postavit skupinu bojovníků, mágů a lukostřelců, aby vedli válku proti soupeřům zase založenému boji. Hra je v podstatě oheň emblem’s berou na žánr gacha, což vám umožňuje odemknout postavy z celého prostředí, a přestože je zpočátku docela snadné, čím déle hrajete, tím více je to faktory v obtížích.

Nejlepší hry pro mobilní strategie: Final Fantasy Tactics: War of the Lions. Postavy stojí kolem vodopádového mostu. Postava princezna Ovelia říká

Taktika Final Fantasy: War of the Lions

Ačkoli stará do určité míry, taktika Final Fantasy: War of the Lions je skvělá malá tahová taktická hra na Mobile. Původně spuštěno v roce 2007, Mobile obdržel svou vlastní verzi o několik let později. Pokud stejně jako u Banner Saga, užíváte si hluboké investice narativních RPG s doplněkem hry založené na taktice na straně, tato hra je pro vás perfektní fit pro vás.

Nejlepší mobilní strategické hry: Heroes of Flatlandia. Obrázek ukazuje postavy uprostřed ulic a hor na škálované mapě

Hrdinové Flatlandia

Pokud chcete strategickou hru založenou na tahu se spoustou jednotek, krásnou mapou a solidní fantazií, můžete udělat mnohem horší než hrdinové z Flatlandia. Se čtyřmi výraznými závody, které můžete hrát jako, řada magických a speciálních schopností a online multiplayerem, je to solidní volba, pokud máte na ruce trochu času.

Nejlepší mobilní strategické hry: Warhammer Quest: Silver Tower. Obrázek ukazuje obrysy řady válečníků a příšer ve tmě

Warhammer Quest: Silver Tower

Tato taktická RPG je založena v prostředí Warhammeru Age of Sigmar a vidí vás, že shromáždíte párty šampionů, abyste se zúčastnili mnoha zkoušek Silver Tower. I když můžete své hrdiny vybavit brněním a zbraněmi, na tom, na co se Silver Tower specializuje, je krátké taktické mikropásky, které vám umožní ponořit se dovnitř a ven ze hry podle. Další informace naleznete v našem Warhammer Quest: Silver Tower Review.

Nejlepší mobilní strategické hry: Collection XCOM 2. Obrázek ukazuje muže s velkou zbraní stojící v kamenné chodbě

Kolekce XCOM 2

Kolekce XCOM 2 na iOS byla jednou z našich mobilních her roku pro rok 2020 a Feralův přístav klasického názvu taktiky je opravdu vynikající. V naší recenzi XCOM 2 jsme to nazvali „skvělým způsobem pro nové hráče, aby zjistili, co dělá sérii zvláštní“ a zda je to vysoká obtížnost, nastavení naplněné akcí nebo jeho inteligentní taktiky, hra je opravdu shrnutím To vše je skvělé v XCOM. Hra konečně obdržela vydání Androidu v červenci 2021, což umožňuje ještě více lidem hrát a užívat si ji.

Nejlepší mobilní strategické hry: FTL: rychlejší než světlo. Obrázek ukazuje, že schémata kosmické lodi

FTL: rychlejší než světlo

Hra, která vytvořila tisíc klonů, FTL: Rychlejší než světlo je vynikající simulátor kosmické lodi shora dolů. V zásadě, stejně jako u pláče slunce, přikazujete hvězdnou loď na důležité misi zachránit galaxii, ale podél způsobu, jakým se stanete při nejrůznějších nebezpečných setkáních. Jak přistupujete k každému z nich, je to, co dělá FTL tak chytrým, když vyvažujete zdroje na vaší lodi, abyste prodloužili přežití. Když však zemřete, je to skutečné. FTL je stejně trestné jako chytrý.

Nejlepší mobilní strategické hry: Bloons TD 6. Obrázek ukazuje postavy, které chodí v poli a bitvu, všechny viděny shora dolů

Bloons TD 6

Připojte se k milionům dalších hráčů, když vytvoříte svou dokonalou obranu z kombinace úžasných opičích věží, upgradů, hrdinů a schopností. Hrajte s přáteli až do čtyř hráčů Co-op, vyzvěte sami sebe tím, že se vydáte na hrůzostrašný šéf Bloons a bojete se prostřednictvím několika map v této zábavné, živé strategické hře.

Nejlepší mobilní strategické hry: Elvenar. Obrázek ukazuje blonďatého vlasy, který se dívá na město

Elvenar

Někdy vám strategická hra umožňuje užít si vzrušení z vedení armády do války, ale jindy se týkají budování a vývoje říše fantastických měst, a to je přesně to, co děláte v Elvenovi. Nastavení fantazie mu dává jedinečný zvrat a odlišuje ho od bohatství moderních městských her, které jsou k dispozici mobilním hráčům.

V Elvenaru máte tři hlavní cíle: dokončit úkoly, prozkoumat a zkoumat. K dispozici je nekonečná nabídka úkolů, přičemž některé z nich jsou založeny na postupu příběhu hry a jiní jsou obecné úkoly, které v průběhu času smyčku smyčky. Výzkum pomůže vašemu městu růst a silnější, zatímco průzkum vám pomůže najít nové země k kultivaci. Pokud hledáte novou hru zdarma, která bude vaší novou závislou, může být Elvenar vynikající volbou.

A to jsou všechny hry, které máme! Pokud jste opravdu ve své simulační strategii, náš seznam nejlepších mobilních válečných her může být pro vás. Nezapomeňte také zkontrolovat naše nejlepší hry pro mobilní karty, pokud máte rádi malou hru založenou na synergii.

Více z kapesní taktiky

Kapesní taktika Vaše cíl pro všechny věci mobilní, Nintendo Switch a Roblox. Poskytování průvodců pro největší a nejlepší hry pro iOS a Android, recenze všech nejnovějších titulů a zpravodajské příběhy, které vás budou informovat o. Proč jít kamkoli jinde?

Nejlepší PC strategické hry 2023 – naše nejlepší tipy

Muton se připravuje na bitvu

Nejlepší strategické hry PC vás přitahují s hlubokými, přesto přístupnými systémy, což zajišťuje, že vaše každá volba má dalekosáhlé důsledky.

Ačkoli některé strategické hry se zaměřily na konzole, žánr byl doma na PC, kde přesné ovládací prvky nabízené tradiční myší a klávesnicí umožňují hráčům vydávat objednávky rychlostí a Alacrity. Z tohoto důvodu má mnoho z nejlepších PC strategických her také místo na našem nejlepším seznamu PC Games.

Nejlepší strategické hry přicházejí ve všech druzích různých tvarů a velikostí. Od odvážných titulů fantasy po ambiciózní sci-fi epos existuje spousta titulů, které potěší hráče všech pruhů. Tyto tituly nabízejí naléhavé příběhy, které se z povrchu vybudují, když spravujete svou říši, skupinu nebo armádu podle výběru. Napětí a drama v srdci některých z těchto okamžiků stačí k tomu, aby poskytly i ty nejlepší RPG a nejlepší příběhové hry běh za jejich peníze. V našem seznamu níže najdete nezávislé drahokamy i klasiku chladicího chladu – přečtěte si, abyste přesně zjistili, které tituly vytvářejí nejlepší zážitky z PC.

Nejlepší PC strategické hry 2023

Age of Empires 2: Definitive Edition

Dobře milovaná klasika

Age of Empires 2 je prarodič RTS, nejen vyzývá vás, abyste si udělali tvrdá strategická rozhodnutí, ale nutí vás to udělat rychlostí. Age of Empires 2 byl mezi prvními tituly, které poskytovaly tuto zkušenost s polským a vkusem, pro který je dnes znám žánr.

Je nemožné mluvit o nejlepších PC strategických hrách, aniž byste se zmínili Age of Empires 2. Tento klasický titul poprvé definoval naše chápání žánru strategie v reálném čase v roce 1999 a díky četným rozšířením a nedávnému remasteru je lepší než kdy jindy.

Age of Empires 2: Definitive Edition Umožňuje hráčům ovládat četné civilizace, když se vstávají na vrchol císařského věku, od střetů Skotů a angličtiny po španělskou invazi do Aztécké říše.

Může mít méně možností kvality života než jeho moderní protějšky, ale pokud hledáte jeden z definitivních zážitků RTS, můžete udělat mnohem horší než prarodič žánru.

Civilizace Sid Meiera 6

Věky na dosah ruky

Civilizace 6 Umožňuje vám pohrávat se s minulostí a nechat vám přilepit klíčové prvky z lidské historie do mixéru a povzbudit vás, abyste šťastně nasákli, co vychází. Zkombinujte to s robustní mechanikou založenou na založení a máte něco zvláštního.

Série civilizace patří vysoce mezi nejlepšími strategickými hrami PC a Civilizace 6 není výjimkou. Jako jeho předchůdci, CIV 6 Dodává sázky a podívaná na svou velkou strategii v naší vlastní realitě a zajišťují, že každý, kdo ji hraje, má přístup k referenčnímu rámci.

V průběhu několika desítek hodin budete vést a formovat svou rodící se civilizaci a ohýbat průběh historie. Proč nemáte u.S. postavit Eiffelovu věž nebo Inkové rozvíjejí parní energii roky před Britem? S Civilizace 6, Historie je vaše formovat. Název je obzvláště silný v multiplayeru a stojí za to hrát spolu s přáteli.

Frostpunk

Město musí přežít

Bezútěšné a atmosférické, Frostpunk’s Hlavními antagonisté jsou nepřátelské, zmrazené prostředí a lidská křehkost. Tato nabídka nezávislé strategie vás posune na váš limit a přesně se zeptá, jak můžete přežít jízdné.

Snad nejlepší strategická hra PC, pokud jde o zážitek z jednoho hráče, Frostpunk je brutální titul, který vás přinutí udělat desítky obtížných rozhodnutí. Předpoklad je také román. Svět, který se koná ve alternativní verzi viktoriánské Anglie, byl svět sevřen náhlou zimou a zamrzl zemi do jádra. Jste kapitánem jedné z posledních držení. Shromažďovat uhlí, budovat infrastrukturu a přijímat zákony, když se pokoušíte počasí bouře.

Budete se muset rozhodnout, kdo třídit a koho ušetřit. Říkáte svým lidem pravdu, nebo je brutálním dohledem je jediný způsob, jak zajistit přežití? Ne pro slabé srdce, Frostpunk při pokusu o zachránění lidstva posune vaše strategické dovednosti na limit.

Crusader Kings 3

Crusader Kings 3 Není to jen skvělá strategická hra, je to také mocný nástroj pro vznikající vyprávění, který vám umožní vést vaši vybranou dynastii prostřednictvím chaotických a dramatických životních událostí. Mnoho her tvrdí, že každý běh je jiný – Crusader Kings 3 splní tento slib.

Crusader Kings 3 Pohodlně sedí mezi nejlepšími strategickými hrami PC v posledních letech. V tomto století přesahujícím titul přebíráte roli feudálního šlechtice během středověkého období. V průběhu života vaší postavy budete činit nespočet rozhodnutí, od osobních po politické. Nakončíte se zapletenou do komplexní sítě politiky a sociálních intrik, podporovaných manželství.

A co víc, každá hra Crusader Kings 3 je jiný, slib poskytnutý podle hry ohromně široká knihovna událostí a událostí, vylepšená neustálými aktualizacemi. Crusader Kings 3 Není to jen test vašeho strategického nous, ale také vypráví vznikající příběh. Hráči přicházejí z kampaní plné anekdot a pobavení. Navíc, s hrou k dispozici na Xbox Game Pass, nikdy nebyl lepší čas, aby se k nim připojil.

Halo Wars 2

Dokončit boj (znovu)

Milostný dopis do Svatozář série, Halo Wars 2 obratně zachycuje měřítko a podívanou na sci-fi vesmíru. Masivní člověk V. mimozemské bitvy nastavení jsou oživeny v čistém a dobře postaveném zážitku, který nekryje strategii.

343 Industries spolupracovala s žánrovými veterány na Creative Assembly a vytvořila Halo Wars 2, Výrazný název, který přináší více než malý styl do našeho nejlepšího seznamu strategických her PC. RTS vám vezme zbraně se sílami OSN ducha ohně nebo záhadným novým vyloučením, frakcí podobnou hrubě vedené.

Přestože je postaven tak, aby byl přátelský k konzoli, Halo Wars 2 je výbuch na PC a nabízí kampaň, která obzvláště odměňuje fanouškům franšízy Halo. Titul se také může pochlubit neuvěřitelnou hudbou, se svolením skladatelů Gordy Haab, Brian Lee White a Brian Trifon. Očekávejte, že barevné vizuální efekty her a perkusivní soundtrack zůstanou s vámi dlouho poté, co odstoupíte od klávesnice.

Starcraft 2

Starcraft 2 znovuobjeveno eSports, když byl propuštěn zpět v roce 2010. Více než to však nabídl pohlcující kampaně filmových příběhů, které vás ponoří do herního světa a poskytují nezapomenutelné sci-fi epos.

Li Age of Empires 2 zahájil moderní RTS, pak je to Starcraft 2 který zdokonalil model k téměř dokonalosti. Tento obří eSports je možná nejznámějším titulem na tomto seznamu nejlepších PC strategických her a z dobrého důvodu. Samotný režim 1V1 Skirmish nabízí jemně vyladěný zážitek z PVP, který je po léta nastaven zlatý standard pro tituly RTS.

Navíc to všechno, Starcraft 2 nabízí třídílnou kampaň, plnou nádherné kinematiky a více než příležitostné obtížné volby pro hráče. Kromě přizpůsobení vašich jednotek mezi misemi, pohlcující kampaně převezmou roli vůdce frakce a rozhodujete, jak zvládnout nebezpečné situace, které na vás Galaxy hodí. Ať už hrajete jako Plucky Terrans, Enigmatic Protoss nebo Xenomorphic Zerg, je tam spousta nezapomenutelných okamžiků Starcraft 2různé mise.

Stellaris

Stellaris dělá galaxii na vaše osobní hřiště. Nejen, že si můžete přizpůsobit svou frakci téměř jakýmkoli způsobem, na který si vzpomenete, ale hra sama o sobě vám umožňuje vzít tuto frakci téměř jakým.

Stellaris je galaktické dobytí co Crusader Kings 3 je pro středověká království. Oba jsou vyvíjeny společností Paradox Interactive, ale Stellaris využívá poměrně širší přístup, což vám umožní vybudovat mezihvězdnou civilizaci téměř jakéhokoli druhu. Od konstrukce Starship po planetární řízení je pro vás obrovské množství v této strategii Epic. Tato šířka pohodlně vydělává Stellaris místo na našem seznamu nejlepších strategických her PC.

Chtějí hrát jako federace lidských do-gooders, kteří chtějí hledat nový život a nové civilizace? Můžeš. Chtějí být mimozemskou úložní mysl peklo, aby se pohltila veškerý organický život v galaxii? Můžete to udělat také. Díky bohatství dostupných možností přizpůsobení a expanzí jsou možnosti téměř nekonečné.

Celková válka: Warhammer 3

Celková válka: Warhammer 3 ‘S Mortal Empires Mode nabízí závratně obrovskou kampaň, která pokrývá celý svět fantazie. Vrstva strategie hry vám dává pocit provozování fantasy říše, fantazie, která ožívá díky rozsahu smrtelných říší.

Celková válka: Warhammer 3 je jednou z nejlepších PC strategických her, pokud jde o fantazii. Armády elfů, démonů, ogres a další střet přes starý svět herních workshopu klasického temného fantazie v ohromujících bitvách v reálném čase. Jak byste doufali, každá frakce se chová velmi zřetelně, vznešené rytíři majestátní kavalérie Bretonnia se nemohli lišit od únavných infiltrátorů krysy podobného Skaven.

A co víc, kampaně hry vám spravují celou frakci, budování armád, upgradování měst a utrácení zdrojů, aby nejlépe porazily své nepřátele. Ačkoli základní kampaň způsobuje poutavý příběh, nedávno přidaný režim Mortal Realms vám umožňuje bojovat přes místa ze všech tří her v seriálu pomocí kterékoli z frakcí trilogie. Je to ambiciózní herní režim, který je třeba vidět, aby byl věřil.

XCOM 2

XCOM 2 Zajímá vás o své vojáky tím, že jim dáte jen tolik osobnosti, aby jejich smrt zranila smrt. Když se vyrovná, převzejí specializované role a získají vlastní skladovou historii v rámci odporu. XCOM 2 Není to jen váš příběh, je to jejich.

XCOM 2 je pokračování XCOM: nepřítel neznámý a nabízí hlavní zvrat: už jsme ztratili. Napadli mimozemšťané a lidstvo bylo dobyty – nový předpoklad z jedné z nejlepších PC strategických her tam venku. Nyní nevedete obranu Země, vedete jeho poslední pohyb odporu. Boj s mimozemskými vládci a zjistěte, co plánují, než bude příliš pozdě.

V rámci tohoto titulu s vysokým podílem přebíráte velení Avenger, mimozemské zásobovací plavidlo, které bylo přeměněno na mobilní sídlo XCOM. Odtud si budete moci vychutnat otevřený zážitek, který vám umožní převzít kontrolu nad svým úderným týmem, vést je a pokusit se je zachovat prostřednictvím nebezpečných misí, když bojujete, abyste odhalili mimozemskou tyranii.

Nejlepší strategické hry PC: Časté dočasnosti

Je Stellaris nejlepší strategická hra?

Stellaris je určitě jedna z nejlepších PC strategických her v okolí, což vám umožní plně přizpůsobit vaši fraci a širší herní zážitek. Je to skutečný epos sci-fi, který nabízí hory přehrávání hodnoty. Pokud však jde o určování „nejlepší“ strategické hry PC, je důležité zohlednit chuť a osobní preference.

Navzdory svým silným stránkám může fanoušek fantazie tvrdý Celková válka: Warhammer 3 než XCOM 2 nebo Stellaris. Stejně tak ti, kteří chtějí zážitek více zakotvený ve skutečném světě Civilizace 6.

Je CIV 6 dobrá strategická hra?

Civilizace 6 je absolutně jedna z nejlepších PC strategických her venku. Plné charakteru a kouzla, Civilizace 6 Odborně prochází hranici mezi uzemněnými koncepty v reálném světě a imaginativními scénáři alternativní historie.

A co víc, hra je velmi dobře tempo a budete neustále chtít hrát „jen ještě jeden otočení“. Ať už hrajete diplomaticky nebo se chystáte na vojensky sestavenou sestavení, Civilizace 6 bude vás investovat na dlouhou trať.

Jak jsme vytvořili náš nejlepší seznam strategických her PC

Cílem našeho nejlepšího seznamu her Strategických her PC je předvést řadu různých podžánrů dostupných v celé strategické krajině. Zatímco jsme zajistili, že náš seznam sestává pouze z nejjemněji vyleštěných zážitků, chtěli jsme také zajistit, aby bylo zastoupeno vše od sci-fi po fantazii.

Zde v TRG jsme strávili tisíce kolektivních hodin hraní strategických her – odbornost, kterou bychom chtěli předat spotřebiteli. Víme, co dělá skvělou strategickou hru, a každý titul na tomto seznamu více než se hodí k účtu.

Pokud hledáte jiné hry, do kterých se dostanete, máme seznam Nejlepší mmos, vedle Nejlepší RPG. Ale pokud jste konkrétně při hledání sólového dobrodružství, sestavili jsme všechny Nejlepší hry pro jednoho hráče také.