Nejlepší napájecí zdroje na PC: Holiday 2022, nejlepší zdroje napájení pro 2023

Nejlepší napájecí zdroje pro 2023

Contents

5. Potřebujete dobrý zdroj pro hraní her?

Nejlepší napájecí zdroje PC: Holiday 2022

Nyní, když jste si vybrali svůj CPU, je čas začít vybírat zbytek komponent systému. A možná nejskromnější, ale přehlížená z těchto komponent je napájecí jednotka (PSU). K dispozici v široké škále velikostí a kapacit. Takže dnes vám přinášíme náš každoroční průvodce napájením počítače PC, abychom vám pomohli vyřešit, jaké jsou nejlepší možnosti, ať už je to jednotka s nízkým proudem pro malý formovací faktor PC nebo Hulking Kilowatt Unit pro nejvýkonnější PC.

Doporučení napájení Anandtech PC: 2022
(Ceny jsou 29. listopadu nebo MSRP)
Rozsah výstupu Možnost hodnoty Možnost výkonu
ATX
Až 450 wattů Chladič Master
MWE 450 – V2
29 $ Silverstone ST45SF-G 105 $
500-600 wattů Ermax Marblebron 550W 43 $ být zticha! Rovný
Power 11 550W Platinum
120 $
650-800 wattů Super Flower Legion GX Gold Pro 650W 63 $ Seaonic Focus PX-750 155 $
850-950 Watts Cooler Master MWE Gold 850 V2 126 $ Super Flower Leadex Titanium 850W 170 $
1000+ wattů Corsair RM1000E 180 $ Být zticha! Dark Power Pro 12 1500W 450 $
SFX
Až 450 wattů EVGA Supernova 450 gm 90 $ Corsair SF450 Platinum 125 $
500+ wattů Lian Li Sp 750 130 $ Silverstone SX1000 293 $

Při nakupování PSU je velmi důležité být si vědom spotřeby energie vašeho systému a zvážit jakékoli plánované upgrady. Všechny aktuální počítačové PSU jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální výkon při (nebo téměř při) polovině zatížení. Naopak je však běžnou mylnou představou, že výkonnější PSU bude lepší volbou, protože kvalita energie a efektivita všech moderních PSU při velmi nízkém zatížení zmenšuje. To platí zejména na nízkém konci křivky nakládání, obvykle pod 15% kapacity jednotky, kde účinnost přímo šplhala. Ve skutečnosti pouze pokyny 80plus titanium určují standard s nízkým zatížením, a to je požadavek na účinnost 90% při 10% zatížení. Výběr příliš silného PSU proto povede k horšímu výkonu, což může být výrazně horší než to, co by byl dodáván produkt správné velikosti za zlomek ceny.

Celkově jsme rozdělili naše doporučení do pěti hlavních kategorií příkonu s nejméně dvěma jednotkami pro každého. Jeden výběr bude založen na maximální možné hodnotě (E.G. Bang for the Buck) a jeden se zaměří na nejlepší celkový výkon.

Trh s napájecími zdroji byl v posledních několika letech trochu zastaralý, protože výrobci se snažili smysluplně zlepšit své návrhy, aniž by zvyšovali své náklady. Zájem o zdroje napájení však byl znovu vyhlášen oznámením ATX 3.0 Standard, který přinesl významné změny – stejně jako marketingové příležitosti. I když existuje jen velmi málo ATX 3.0 kompatibilních s produkty, které jsou v současné době k dispozici, zájem o ty je významný, protože většina nadšenců a energií je vidí jako řešení odolné proti budoucnosti pro jejich další aktualizaci hardwaru. Přesto se však obrovské množství uživatelů hlavního proudu nemusí starat o nalezení ATX 3.0 napájecí zdroje zatím.

Nakonec se v posledním roce objevilo jen velmi málo vydání produktů s nízkým výkonem a pouze několik výrobců vydalo nové špičkové platformy, v podstatě monopolizující špičkový trh. Následující odstavce rozšiřují správný výběr PSU a podrobnosti o tom, proč jsou tyto jednotky naše doporučení.

Kolik síly opravdu potřebuji?

Celkově je nejlepší způsob, jak vybrat PSU, založen na obou cílech (E.G. Příkon, výkon) a subjektivní (e.G. návrh, modulární kabely) Parametry. To sice vyžaduje, aby každý stavitel byl schopen učinit alespoň vzdělaný odhad požadavků na energii systému. Zde však přichází náš průvodce a rady.

Snad největší chybou, kterou mnoho uživatelů při výběru PSUS přetváří požadavky na výkon jejich systémů. Není neobvyklé, že lidé-dokonce ukládají prodejce a zkušené stavitele-doporučit jednotku 1 kW uživateli pouze s jednou grafickou kartou střední až vysoké dolety. Systém s jediným běžným procesorem a odpovídající grafickou kartou jen zřídka vyžaduje více než 550 wattů. Moderní systém založený na AMD Ryzen s jedinou kartou AMD RX 6600/NVIDIA GTX 3060 sotva dosáhne až 350 wattů, zatímco obvykle nekoputá při 45-55 wattech. A dokonce i v extrémnějším scénáři – řekněte, že poněkud hladovělý Ryzen 9 7950x spárovaný s GeForce RTX 4090 – zastaví krátké 800 W i v patologických zatížení. Mnoho uživatelů proto skončí nákupními jednotkami určených k napájení zvířat, jako je Geforce RTX 4090, která sama o sobě vyžaduje zhruba 450 wattů.

Mezitím jsou „kalkulačky příkonu“, i když zlepšení od slepě, jsou obvykle jednoduché nástroje, které získávají jejich čísla ze specifikací komponent designu (TDP). TDP komponenty nepředstavuje skutečné požadavky na výkon komponenty – je to v nejlepším případě široký pokyny – a také je nemožné umístit každou jednotlivou složku systému pod maximálním napětím současně. Mějte však na paměti, že PSU musí pracovat při přibližně polovičním zatížení pro optimální výkon. S ohledem na to, zatímco doporučení online nástrojů a kalkulaček mohou být nadhodnoceny, nejsou příliš příliš. Výběr jednotky příkonu, kterou doporučují, není obvykle špatný nápad, protože doporučení je obvykle dvojnásobkem skutečných požadavků na energii systému. Běžnou chybou je, že uživatelé se obvykle snaží koupit výrazně silnější jednotku, protože si myslí, že mít další sílu pomáhá, a skončí s těžce nadměrným PSU pro svůj systém, který bude dražší nakupovat a nemohou hrát tak, jak by měla.

Pokud můžete měřit skutečné požadavky na napájení vašeho systému, mějte na paměti, že byste si neměli kupovat jednotku, která bude často fungovat poblíž její maximální kapacity. Stejně jako byste neřízeli auto neustále poblíž červené čáry, PSU by neměla být po delší dobu pod maximálním stresem. Vysoce kvalitní PSU to vydrží, ale jen proto, že to neznamená, že by to mělo. Všechny přepínání PSU opět poskytují maximální účinnost zhruba na 50% své jmenovité kapacity. Provozování PSU s více než 90% kapacitou po delší dobu sníží nejen jeho výkon, ale také bude teplejší, hlasitější a snížit očekávané životnosti.

Jednotky napájení ATX

Až 450 wattů

Cooler Master MWE 450 – V2 (29 $)
Silverstone ST45SF-G (105 $)
Seosenic Prime Fanless PX-450 Platinum (232 $)

Naším primárním doporučením v této kategorii je nový chladič Master MWE 450 – V2. Je to velmi základní zdroj energie, s certifikací základny 80plus a ne nic jiného. Pokud ne pro černou barvu, lze to snadno zaměnit za obecný PSU z 90. let. MWE 450 V2 je velmi základní jednotka se zdánlivě nic zájmu – s výjimkou jeho pětileté záruky a extrémně svůdné ceny. Cooler Master je osvědčený výrobce a MWE 450 V2 se v současné době prodává za pouhých 29 $ a někdy lze najít ještě méně po slevě, šíleně dobrý obchod, který může velmi pomoci stavitelům s vědomím rozpočtu získat trochu lepší hardwarové díly pro zbytek systém.

Pro uživatele, kteří potřebují něco lepšího než základní PSU, se maloobchodní cena bohužel množí. Nejen to, ale v současné době nejsou k dispozici téměř žádné pokročilé jednotky ATX, které jsou hodnoceny za méně než 450 wattů, takže je třeba se podívat na jednotku SFX a místo toho si koupit adaptér. Jednou z takových jednotek je 105 $ Silverstone ST45SF-G, Advanced 80plus Gold Certified SFX PSU s dobrým celkovým výkonem. Dodává se s adaptérem ATX SFX na ATX v obalu, což umožňuje nainstalovat v jakémkoli případu ATX. Pokud se používání jednotky SFX zdá být přitažlivé, Seosenic uvádí na trh výjimečnou platinu bez fanoušků PX-450, ale špičkový PSU se u amerických maloobchodníků historicky obtížně našlo, což má za následek ceny s náhradními díly 232 $-nebo vyšší-nebo vyšší. Ale pokud peníze nejsou žádným limitem, pak je těžké porazit prvotřídní.

500 až 600 wattů

Ermax MarbleBron 550W (43 $)
být zticha! Straight Power 11 550W Platinum (120 $)

Na rozdíl od nedostatečného rozsahu sub-500 wattů existuje značná poptávka po 500 až 600 wattových PSU, a proto je k dispozici širší škála produktů. Toto je rozumná řada výkonu pro typický domácí zábava / herní počítač s jedinou mainstreamovou grafickou kartou.

ENERMAX přinesl tento rok velmi nákladově efektivní produkt, Marblebron 550W. Jedná se o 80plus bronzovou certifikovanou polomodulární PSU s dobrými celkovými charakteristikami a pokrytá pětiletou zárukou. Nemá žádné pokročilé funkce a jeho výkon se těžko kvalifikuje jako něco lepšího než průměrné, ale maloobchodní cena 43 $ je nepochybně lákavá, přičemž MarbleBron 550W nabízí za babku velké množství třesk.

Pro ty, kteří chtějí mít výjimečný celkový výkon a nevadí vám platit prémii, naše doporučení leží na klidu! Přímá energie 11 550W Platinum. Jak název napovídá, tato jednotka je certifikována 80Plus Platinum a nabízí vynikající celkový výkon, stejně jako prémiová kvalita. Jeho maloobchodní cena 120 USD je pro takový produkt rozumná a poskytne pokročilým uživatelům nejvyšší výkon, který hledají.

600 až 800 wattů

Super Flower Legion GX Gold Pro 650W (63 $)
Seaonic Focus PX-750 (155 $)

PSU s výstupem mezi 600 a 800 watty jsou mezi hráči a přetaktovači velmi populární. Poskytují dostatečnou kapacitu pro špičkové komponenty, jako jsou 16 základních procesorů a 350 wattových grafických karet a nabízejí také hodně prostoru pro přetaktování také. Tato energetická pásma bývá celkově populární, protože režie energie poskytuje pocit zabezpečení.

Naše doporučení letos na podzim spočívá na Be Super Flower Legion GX Gold Pro 650W PSU. Ačkoli je cena za pouhých 63 $, Legion GX Gold Pro 650W je výjimečná jednotka Certified Gold Certified 80plus s velkým celkovým výkonem. V tomto rozsahu výkonu existuje několik levnějších možností, ale cenový rozdíl je ve srovnání s tím, jaké výhody Super Flower Legion GX Gold Pro 650W má nad nimi. Bylo by nepřiměřené pokusit se ušetřit 5-10 $, abyste nakonec koupili něco, co je výrazně pod jeho ligou.

Pro uživatele, kteří hledají ještě lepší výkon, Sezónní trhy jednou z jejich nejvíce legendárních platforem v této řadě Power, Focus PX-750. Jedná se o jednotku s certifikací 80plus platinu s elektrickým výkonem a spolehlivostí světové úrovně, na kterou se vztahuje desetiletá záruka. Stejná jednotka byla naším doporučením v loňském roce a stále nabízí nejlepší poměr ceny k výkonu v této kategorii. Jeho maloobchodní cena je dnes strmá za 155 USD, ale není nepřiměřeně strmá pro ty, kteří jsou ochotni zaplatit cenu za nejvyšší kvalitu.

800 až 950 wattů

Cooler Master MWE Gold 850 V2 (126 $)
MSI MPG A850G PCIE5 (160 $)
Super Flower LeadEx Titanium 850W (170 $)

Rozsah výkonu 800 až 950 wattů je obvykle vyhrazen pro uživatele, kteří chtějí napájet špičkové a silněji přetaktované počítače a stále více počítače s více GPU zaměřené. Levné alternativy renomovaných výrobců se zde stávají vzácnými-v tomto rozsahu energie nemůžeme jít velmi levně, protože věříme, že dlouhodobá spolehlivost je absolutní nutností, ať už zvažujeme špičkový herní systém nebo profesionální pracovní stanici.

Při hledání napájení s výstupem větší než 800 wattů by se mělo předpokládat, že to pravděpodobně bude napájet velmi hladovou grafickou kartu, nebo tak učiní v budoucnu. Hráči pravděpodobně budou hledat ATX 3.0 kompatibilních jednotek pro zajištění kompatibility s aktuálně dostupnými nebo budoucími kartami. Problém je v tom, že existuje jen hrstka ATX 3.V současné době je k dispozici 0 kompatibilních jednotek a jejich ceny mohou být vysoké. Pro ty, kteří mají v úmyslu koupit GTX 4080/4090 nebo dokonce jen obávat, že budoucí grafická karta, kterou by si mohli koupit, bude potřebovat ATX 3.0 PSU pro správnou funkci, nejlepší volbou, která je v současné době dostupná, je 160 $ ​​MSI MPG A850G PCIE5. Jedná se o 80plus zlatý certifikovaný 850w PSU s vynikajícím elektrickým výkonem a je navržen tak, aby zvládl výkonové exkurze karty.

Pro uživatele, kteří se nestarají o nový napájecí konektor PCIe Gen 5 z jakéhokoli daného důvodu, bychom místo toho doporučili Super Flower Leadium Titanium 850W. Prodává se za pouhých 170 $ (po slevě), téměř stejnou cenu jako MSI MPG A850G PCIE5, přesto je nesrovnatelně lepší. Je vybaven nádherným elektrickým výkonem, má nejvyšší certifikaci 80plus (titan) a je pokryta směšnou desetiletou zárukou. Pro uživatele, kteří se starají pouze o nejlepší možný celkový výkon a kvalitu a neplánují získat 4080/4090, je Super Flower LeadEx Titanium 850W jasně lepší volbou.

Více než 1000 wattů

Corsair RM1000E (180 $)
být zticha! Dark Power Pro 12 1500W (450 $)
Corsair AX1600I 1600W (609 $)

Pokud potřebujete PSU s více než 1000 watty výstupu, je pravděpodobné, že máte alespoň několik špičkových GPU a/nebo vážně výkonného systému duálního CPU se spoustou zařízení. Tyto PSU také nacházejí použití v pokročilých serverech a systémech těžby kryptoměny. Jak již bylo řečeno, PSU bude napájet poměrně drahý systém, jehož funkce je často velmi důležitá. Měli bychom také zdůraznit, že v současné době neexistují žádné ATX 3.0 kompatibilních návrhů schopných doručit více než 1000 wattů. Vzhledem k extrémně vysokému výkonu exkurze (maximální dodávka energie) doporučená společností Intel’s Design Guide, bude to docela dlouho, než uvidíme, že jakákoli PSU je skutečně schopná zacházet s nimi.

S ohledem na vysokou spotřebu energie a že se jedná o energetické vybavení, je definice „hodnoty“ PSU v tomto energetickém pásmu spíše vágní. Jakýkoli takový PSU bude muset splňovat alespoň základní standardy spolehlivosti a výkonu. Z našeho pohledu je produkt, který splňuje holé minimální standardy s výkonem 1000 wattů, Corsair RM1000E. Je to pokročilý design, s velkou efektivitou a fantastickým celkovým výkonem, stejně jako velmi spolehlivý. Maloobchodní cena 180 USD není nízká, ale je rozumná vzhledem k jeho kvalitě a zamýšlenému použití.

Pro uživatele, kteří touží po hodně síle, buďte zticha! Přichází na záchranu s Dark Power Pro 12 1500W. Jedná se o špičkový napájecí zdroj s výjimečnou kvalitou a výkonem a také jedna z mála dostupných jednotek s certifikací efektivity titanu 80plus. Je to výjimečná volba pro systémy s více výkonnými grafickými kartami. Maloobchodní cena 450 $ je velmi slaná, ale ve skutečnosti je to malá část toho, co by dnes stálo více grafických karet s nejvyšší úrovně.

Pro ty, kteří touží po ještě větší síle, pokud náklady absolutně nejsou problémem, je Corsair’s AX1600I stále mistrem PC PCS. Její maloobchodní cena se však od svého vydání v roce 2018 opakovaně vznášela a v současné době prodává s těžkou cenovkou 609, což z něj činí nepřiměřenou volbu pro každou osobu, která se zhruba sleduje, kolik je na jejich spořicím účtu.

Jednotky napájecí jednotky SFX

Jednotky SFX se stávají stále populárnějšími u každé procházející generace, takže je spravedlivé, abychom je měli zahrnout do našeho průvodce kupujícím PSU. Na trhu SFX je stále jen několik renomovaných uchazečů, přesto existuje zdravá konkurence, v posledních letech je k dispozici několik pokročilých jednotek,

Až 450 wattů a

EVGA Supernova 450 gm (90 $)
Corsair SF450 Platinum (125 $)

Tato řada napájení by měla odrážet potřeby většiny uživatelů budováním standardních zábavních systémů založených na SFX. 350-450 wattů jsou více než dost pro efektivní systém, i když má nainstalovanou grafickou kartu s mainstreamem.

Naše doporučení pro výběr s vědomím rozpočtu zůstává stejné jako v loňském roce, a to je EVGA Supernova 450 GM. Cena se od loňského roku o něco zvýšila a PSU nyní prodává za 90 $, přesto je to rozumná volba v tomto rozsahu výkonu, zejména s ohledem na jeho dobrou certifikaci zlatého zlata 80plus v energetickém rozsahu, kde nejvíce podobně cenově dostupné jednotky přicházejí s bronzovým 80plus bronz osvědčení. Účinnost hodně záleží na omezených poměrech jednotek SFX, a proto EVGA 450 GM přistane před její konkurencí.

Corsair udělal velmi silný vstup na trh SFX se sérií SF před pár lety. Asi před rokem vydali upgradované revize většiny svých jednotek SFX. Jedním z nich byla platina SF450, která byla upgradována tak, aby splňovala standardy účinnosti 80plus platiny. Kromě toho má modulární design a skvělý celkový výkon. SF450 je pravděpodobně jednou z nejlepších možností pro 450 W SFX PSU – což je pravděpodobně důvod, proč je PSU tak obtížné najít na skladě – přesto si stále uvědomujeme skutečnost, že maloobchodní cena 125 USD je významná pro 450 W PSU.

500+ wattů

Lian Li SP 750 (130 $)
Silverstone SX1000 (293 $)

Jednotky SFX nad 450 wattů jsou obvykle vyhrazeny pro ty, kteří chtějí vytvořit silné, ale kompaktní herní stroje v obývacím pokoji s nainstalovanou alespoň jednou špičkovou grafickou kartou. Výkonnější PSU SFX dokáže v těchto dnech zvládnout i nejvíce hladovějící grafické karty, díky čemuž je stavba takových herních strojů drahé, ale možná snaha.

Přestože neexistují žádné opravdu levné možnosti, když chce člověk výkonný SFX PSU, Lian Li se podařilo minulý rok vyvolat překvapivě dobrý produkt. SP 750 se podařilo otočit spoustu hlav (včetně našich vlastních) a doručit jednotku SFX s certifikací 80plus zlatý. Občas se tato PSU prodává za méně než 100 USD, což je výrazně méně než celá její konkurence. Ačkoli nedávno se díváme na ceny kolem 130 $, protože slovo se o tomto PSU dostalo. Ve spojení s příznivou maloobchodní cenou je to velmi dobře vyrobená jednotka s dobrým celkovým výkonem a je podpořena pětiletou zárukou výrobce.

Silverstone je tradiční a hlavní hráč na trhu SFX. Koneckonců, společnost je silně zaměřena na návrh a marketing případů SFX, takže je rozumné, aby utratily hodně výzkumu a vývoje také na SFX PSU. Silverstone nabízí spoustu jednotek SFX, od velmi základních produktů po monstrózní SX1000, SFX-L PSU schopný vytlačit 1000 wattů. Kromě masivního výkonu má SX1000 také certifikaci 80plus platinu a skvělé celkové výkonové údaje, což z něj činí jednu z nejlepších a nejsilnějších jednotek SFX v existenci. Maloobchodní cena je statná, za 293 $, ale důrazně ji doporučujeme uživatelům, kteří se snaží stavět nastavení her pro zamlžení Mo-holds.

Nejlepší napájecí zdroje pro 2023

Nejlepší seznam PSU - úroveň

Hodnotili jsme, přezkoumali a porovnali některé z nejlepších zdrojů napájení v různých rozpočtech. Tyto špičkové herní PSU jsou ideální pro hráče, kteří se snaží postavit nový herní počítač.

O ne komponentou, která se často během procesu vyvolávání komponenty často přehlíží, je napájení napájení. Bez napájení však neexistuje způsob, jak může váš počítač dokonce spustit.

A vaše napájení je také důležité, protože kvalita PSU, kterou si nyní vyberete.

Pokud si vyberete zdroj napájení nízkého konce, nebudete moci do svého systému moci špičkové grafické karty.

Takže, i když vám napájecí zdroj vám nedá vyšší snímku nebo vám umožní hrát na monitoru 1440p, je to stále velmi důležitá komponenta. Proto si musíte věnovat čas, abyste se ujistili, že si vyberete vysoce kvalitní herní napájení počítače.

V tomto příspěvku se podíváme na ty nejlepší zdroje pro hraní her, které jsou v současné době k dispozici. Uvedli jsme několik možností v celé řadě kategorií, které vám pomohou najít možnost, která bude vyhovovat vašim potřebám.

Tento seznam však nezahrnuje všechny kvalitní zdroje napájení. Některé byly vynechány, ne proto, že nejsou kvalitní jednotky, ale spíše aby se tento seznam zabránil.

Obsah

FAQ: Otázky, které je třeba položit, než si koupíte napájení

Níže jsme sestavili seznam čtyř důležitých otázek, které je třeba položit před nákupem napájecího zdroje. Odpovědi na tyto otázky vám poskytnou lepší pochopení toho, jak rozlišovat mezi různými zdroji napájení, které jsou k dispozici na trhu.

1. Kolik wattů potřebuji pro svůj herní počítač?

Jedna z největších oblastí, kde se stavitelé prvních stavitelů zmatily, je na tom, kolik wattů potřebují pro PC, které staví. V nejjednodušších termínech bude typický herní počítač s jednou grafickou grafickou kartou vyžadovat kdekoli od 500 W po napájení 700 W+, aby bylo možné spustit.

Přesná řada napájecích zdrojů, které byste se měli dívat.

A hlavní složkou, která nakreslí nejvíce energie (a tak určí, jak velký zdroj napájení budete potřebovat) je vaše grafická karta.

Čím větší grafická karta získáte, tím vyšší je napájecí kapacita, kterou budete potřebovat od svého napájení.

Je však také důležité si uvědomit, že hodnocení příkonu napájení není vždy dobrým určujícím faktorem, zda to pro vás bude fungovat nebo ne. Mnoho značek s nízkou kvalitou vydávalo napájecí zdroje „800 W“ ohýbáním pravidel testování jejich jednotek, když ve skutečnosti může být jejich napájecí zdroj to, co ostatní společnosti volají 500 W napájení.

Je proto důležité, abyste nejen hledali napájecí zdroj, který vám poskytne dostatek energie pro vaše komponenty, ale také ten, který je kvalitní jednotkou, která zobrazuje přesné hodnocení příkonu. Naštěstí jsme vám v níže uvedeném průvodci dali spoustu různých možností při různých kapacitách, které si můžete vybrat mezi nimi.

To vám umožní získat jistotu, že si nevyberete levný zdroj nízké kvality napájení, který je prodáván jako špičková jednotka.

2. Co je kolejnice +12V?

Kolejnice +12V na napájení je v mnoha ohledech mnohem lepším ukazatelem toho, jaký systém může zpracovat napájení. Je to proto, že kolejnice +12V na zdroji napájení je zodpovědná za dodávání energie vašim dvěma nejvíce hladovějícím komponentám (stejně jako další komponenty): váš GPU a CPU.

Jedním ze způsobů, jak zjistit, zda je napájecí zdroj levnou jednotkou, je porovnání jeho +12V hodnocení s jinými napájecími zdroji ve stejném cenovém rozpětí. Například, pokud napájecí zdroj 850 W od neznámého výrobce má +12 V kolejnici 28A a vidíte, že další napájecí zdroje 850 W mají na jejich +12V kolejnici více než 60a, pak je bezpečné říci, že jednotka od neznámého výrobce je lhát o skutečné kapacitě jejich napájení.

Hodnocení kolejnice +12V PSU, na které se díváte. Většina výrobců grafických karet vydala minimální doporučení napájení, která jsou ve skutečnosti vyšší než to, co grafická karta nakreslí. A pravděpodobně to dělají, protože existuje spousta zdrojů energie, které uvádějí vyšší kapacity příkonu, než mohou skutečně dodávat v extrémních situacích.

Ale pokud nechcete překročit napájení, můžete zkontrolovat minimální hodnocení kolejnice +12V potřebné pro grafickou kartu, kterou zvažujete zakoupením, a odtud můžete hledat napájení, který má kolejnici +12V kolejnici To má vyšší hodnocení než grafická karta, na kterou se díváte.

3. Co je to hodnocení 80plus?

Certifikace 80Plus je dobrovolný program, který mohou výrobci napájení použít k určení účinnosti jejich jednotek. Výrobci PSU, kteří chtějí získat své zdroje napájecí zdroje 80 Plus s jmenováním Odeslat do svých jednotek do nezávislé laboratoře, která pak testuje jednotky, aby určila jejich účinnost.

Účinnost napájení je určena tím, kolik energie je ztraceno během přeměny z střídavého výkonu (ze zdi) na DC napájení (což jde na vaše komponenty). Čím více energie je ztracena během této konverze, tím méně efektivní je napájení a naopak.

A test zkoumá, jak efektivní je napájení, když je pod různými zatíženími. Čím vyšší zátěž je jakékoli napájení, tím méně efektivní se stane. Ale některé napájecí zdroje vyššího konce jsou schopny minimalizovat množství energie, které se ztratí během převodu i při vyšších zatížení. A tyto jednotky získají vyšší hodnocení 80plus (zlato, platina nebo titan).

Takže hodnocení 80plus na napájení vám v podstatě umožní vědět, jak efektivní je to napájecí zdroj. Nejedná se o koncový all-be-all determiner kvality napájení-zejména při dolních hodnoceních 80 plus (jako bronz a standard).

Pokud však napájení má vyšší hodnocení 80plus (obvykle nad stříbro), je to pravděpodobně pevná jednotka.

Pro lidi, kteří se snaží postavit herní počítač přátelský k rozpočtu, však budete pravděpodobně nuceni vybrat si mezi 80plus bronzovými jednotkami. A existuje spousta 80plus bronzových jednotek, které nejsou největšími možnostmi, a existují i ​​další 80plus bronzové jednotky, které jsou opravdu dobré možnosti (zejména když je cena faktorována).

Pokud se podíváte na níže uvedený seznam, uvidíte moje doporučení pro jednotky, jako je Corsair’s CXM Series, což jsou jednotky s hodnocením bronzu, které jsou skvělými možnostmi pro cenu.

Nakonec však hodnocení 80plus vám poskytne trochu lepší představu o tom, jaký druh účinnosti napájení přinese na stůl, ale není to dokonalý indikátor kvality napájení napájení.

4. Mám získat modulární napájecí zdroj?

Modulární napájecí zdroje přicházejí s jednou velkou vzhůru a jednou nevýhodou. Vzetiněm je samozřejmě to, že modulární napájecí zdroje se snadněji pracují. Nemodulární napájecí zdroje přicházejí s velkým svazkem kabelů a pokud postavíte systém, který nepotřebuje některé z těchto kabelů, pak jste nuceni přijít na to, jak je skrýt a dostat je z cesty vaší stavby.

Nevýhodou je, že modulární napájecí zdroje stojí více než nemodulární napájecí zdroje. Takže někteří poprvé stavitelé, kteří pracují s přísným rozpočtem.

Rozdíl v některých případech v některých případech by mohl být rozdíl mezi tím, že stavitel bude schopen získat lepší grafickou kartu-což bude mít větší dopad na výkon hry hráče ve hře hráče.

Pointa je tedy, že ať už byste měli získat modulární napájecí zdroj, nebo ne Obětovat určité pohodlí a estetiku, abyste mohli dát více peněz na jiné komponenty.

5. Potřebujete dobrý zdroj pro hraní her?

I když napájení nebude mít ve skutečnosti přímý dopad na váš výkon ve hře, je to důležitá součást, která určí kvalitu systému, který můžete dát dohromady. Levný napájecí zdroj 400 W omezí druh grafické karty, kterou můžete získat, což zase omezí druh výkonu ve hře, kterou získáte.

Takže zkrátka ano, potřebujete solidní napájení, pokud plánujete stavět herní počítač. To však neznamená, že musíte utratit více za napájení než za ostatní komponenty. Pokud chcete sestavit herní počítač s mírnými cenami (řekněme, sestavení PC 800 $), nemusíte utratit přes 100 $, abyste získali vysoce kvalitní napájení 800 W.

V tomto rozsahu rozpočtu si budete moci dovolit grafickou kartu střední třídy, a tak budete v pohodě v pořádku ~ 50-70 $ za slušné napájení 550 W+ napájení.

Pointa je však to, že zatímco napájecí zdroj přímo neovlivňuje vaši snímkovou frekvenci a výkon ve hře, bude hrát významnou roli při určování toho, jak silný je váš systém. Takže se nekótujte o zdroj energie.

6. Můžete mít příliš mnoho příkonu?

Jednou z běžných otázek mají poprvé stavitelé, když si vybírají napájení, je: „Je možné si vybrat také velký napájecí zdroj?„Odpověď na to je: ne opravdu.

Pokud stavíte systém, který bude vyžadovat pouze maximálně 450-watts, nebudete potřebovat špičkový napájecí zdroj 1000 W. Stejně snadno byste mohli získat slušné napájení 550 W-650W.

Pokud nastavujete systém multi-GPU, který bude čerpat mnohem více energie, pak 1000 W (nebo větší) PSU bude dávat větší smysl.

Takže, i když opravdu nemůžete mít také Hodně příkonu, nákup většího napájení, pokud to není nutné, vás bude stát více peněz, než byste mohli utratit, a rozdíl úspor mezi rozhodnutím pro PSU, který je pro váš systém, by vás mohl stát upgrady na důležitějších komponentách.

Rychlý vzhled: Nejlepší PSU pro herní počítače

Níže uvedená tabulka ukazuje naše tipy pro nejlepší PSU celkově, nejlepší 1000W+ jednotka, nejlepší zdroj napájení RGB, vynikající možnost hodnoty, možnost přátelská k rozpočtu a ultra-letní (ale stále solidní) PSU.

EVGA Supernova T2

Thermaltake Grand RGB

EVGA SUPERNOVA G+

být zticha! Čistá síla

*Pokud si chcete přečíst naše úplné přehledy na našich nejlepších výběrech, stačí kliknout na tlačítko „Přečtěte si recenzi“. Můžete také pokračovat v posouvání dolů a najít více možností na základě vašeho konkrétního rozpočtu.

1. EVGA Supernova T2 850W

Nejlepší celkový napájecí zdroj

EVGA Supernova 850 T2

 • 850 Watt
 • 70.8A +12V
 • 80 plus titan
 • Plně modulární

Naše hodnocení: 9.5 /10

Pokud máte velký rozpočet a hledáte špičkový napájecí zdroj k napájení špičkové grafické karty (jako je RTX 4080), pak tato jednotka z EVGA stojí za vyzkoušení.

EVGA Supernova T2 850 je napájecí zdroj 850 W nabízí 70.8A na kolejnici +12V, přichází s nejvyšším možným hodnocením 80 plus (titan) a nabízí plnou modularitu. Kromě toho přichází také zdlouhavá desetiletá záruka, ekologický režim EVGA (který bude během nižšího zatížení mlčet) a vestavěný tester samoobsluhy (užitečný pro problémy s řešením problémů)).

A za hned kolem ~ 200 $ přichází Supernova T2 850 za vynikající cenu za to, co dostanete.

Nakonec, pokud máte dobré množství peněz na utracení a sestavujete špičkový herní počítač sestavení, tato jednotka z EVGA vám nabídne dostatek energie a extrémní efektivitě.

2. Corsair AX1600I

Extrémní napájecí zdroj 1000 W+

Série Corsair Axi ax1600i

 • 1600 Watt
 • 133.3A +12V
 • 80 plus titan
 • Plně modulární

Naše hodnocení: 9.7 /10

Pro ty z vás, kteří plánují provozovat nastavení multi-GPU, nebo pokud si chcete jen dát spoustu prostoru pro přetaktování a Nový RTX 4090 (který zřejmě může vyžadovat až 1200 W PSU v závislosti na tom, která konkrétní karta získáte), tato masivní jednotka z Corsair je hodná možnost.

Avšak za něco přes ~ 600 $ by měl být Corsair AX1600I skutečně vyzvednut zkušené stavitelé systému, kteří se snaží postavit extrémní herní PC.

Corsair AX1600I je dodáván s obrovským 133.3A +12V železnice, sportovní 80 plus titaniové hodnocení (94% účinnost) a přichází s plně modulárním designem. Je také vybaven ventilátorem 140 mm, který se vypne při nižším zatížením, takže váš systém zůstane co nejvíce a desetiletá záruka.

Nakonec však tento zdroj napájení není skvělou volbou, pokud se jen snažíte vytvořit standardní nastavení single GPU (non RTX 4090). Pro drtivou většinu stavitelů se můžete dostat s mnohem menší (a levnější) jednotkou.

3. Thermaltake Toughpower Grand RGB 850W

Nejlepší zdroj napájení RGB

Thermaltake Toughpower Grand RGB 850W

 • 850 Watt
 • 70.8A +12V
 • 80 plus platina
 • Plně modulární

Naše hodnocení: 9.3 /10

Šílenství přidávání světel RGB ke všemu a všechno pokračuje, protože se nyní připojují i ​​výrobci napájení na zábavu. Ano, to je pravda, můžete získat napájení se světly RGB.

Všechna sestava napájecího zdrojů Thermaltake Toughpower Grand RGB má ventilátor 140 mm RGB a je k dispozici ve třech kapacitách (650 W, 750W a 850 W a 850 W.) Všechny tři jsou k dispozici s 80 plus zlatými hodnocemi, ale můžete také získat 850 W jednotku s platinovým hodnocením pro lepší účinnost. RGB PSU Thermaltake jsou také plně modulární a jsou dodávány s desetiletými záruky.

Pointa je, že pokud se chcete sestavit sestavení, které má co nejvíce osvětlení RGB, můžete také získat PSU, která má na něm také světla RGB,. A z zdrojů napájení RGB tam je série Thermaltake Toughpower Grand RGB stejně dobrá jako kdokoli jiný.

4. EVGA Supernova G+ 650W

Vynikající hodnota PSU za méně než 100 $

EVGA Supernova 650 G+

 • 650 watt
 • 54.0A +12V
 • 80 plus zlato
 • Plně modulární

Naše hodnocení: 9.0 /10

Další možností kvality napájení z EVGA je tato jednotka G+ řada 650-W. Za necelých 100 USD získáte plně modulární jednotku s hodnocením zlata (90% účinnost), která má dostatek energie pro spuštění téměř jakéhokoli nastavení střední třídy.

Se svou kolejnicí 54A +12V by tento PSU fungoval dobře pro GPU, jako je RTX 3060 Ti nebo Rx 6700 XT (nebo nižší). A pokud potřebujete něco většího k napájení RTX 3080 nebo vyšší, v této sérii je k dispozici také 750 W, 850 W a 1000 W.

Nakonec, pokud pracujete s mírným rozpočtem a hledáte kvalitní napájecí zdroj pro vytvoření herního počítače středního rozsahu, tato jednotka EVGA vám poskytne veškerou energii, kterou potřebujete, aniž byste vás stáli paži a noha.

5. být zticha! Pure Power 11 600W

Nejlepší napájecí zdroj rozpočtu

být zticha! Pure Power 11 600W

 • 600 Watt
 • 2x +12V (32A/28A)
 • 80 plus zlato
 • Nemodulární

Naše hodnocení: 8.7 /10

Ne každý potřebuje 850 watt 80 plus titanium plně modulární napájecí zdroj. Pro některé uživatele bude jednotka střední úrovně vše, co potřebujete k napájení herního počítače schopného maximalizovat jakoukoli hru na monitoru 1080p.

A tento napájecí zdroj přátelský k rozpočtu z klidu! je perfektní volbou pro hráče, kteří pracují s omezeným rozpočtem. Jeho kapacita 600 W vám poskytne více než dostatek energie k provozování GPU jako RTX 3060 nebo RX 6600 XT-a tyto GPU vám umožní ideální herní zážitek z 1080p her.

Ne, tato jednotka nenabízí plnou (nebo dokonce polo) modularitu, díky níž bude správa kabelů trochu složitější. Avšak s podrobením 80 USD bude tato jednotka uvolnit prostor ve vašem rozpočtu, takže máte více peněz na složky, které budou diktovat, jak silný je váš systém (jmenovitě váš CPU, GPU a RAM).

Nakonec, pokud nechcete postavit extrémní herní počítač, ale spíše jen solidní systém pro 1080p hraní, pak to bude ticho! Jednotka stojí za to se odhlásit.

6. Thermaltake Toughpower Gx2

Solidní PSU za méně než 50 $

Thermaltake Toughpower Gx2 80+ Gold 600W

 • 600 Watt
 • 49a +12V
 • 80 plus zlato
 • Nemodulární

Naše hodnocení: 8.6 /10

Pokud by poslední jednotka nebyla dostatečně cenově dostupná, pak pro vás může být tento napájecí zdroj z tepelného. Za méně než 50 $ je Thermaltake Toughpower GX2 600-Watt perfektní volbou pro každého, kdo se snaží postavit herní PC pro rozpočet přátelský.

Jako být tichý! Unit výše, tento napájecí zdroj je dodáván s kapacitou 600 W a hodnocení zlatého 80 plus. Je také vybaven kolejnicí 49a +12V a přichází s pětiletou zárukou. A jak se očekávalo pro tento cenový rozpětí, je to ne modulární jednotka.

V tomto cenovém rozpětí však lze očekávat oběti. A realita je taková, že byste byli těžce nalezeni, abyste našli lepší zdroj energie za tak nízkou cenu. Takže i když bychom normálně nedoporučovali utrácet toto malé na PSU, je tato jednotka dostatečně pevná na to, kde by měla dobře fungovat pro sestavení střední nebo dolních počítačů.

Které napájení je pro vás to pravé?

Bylo by hloupé říci, že se jedná o seznam napájecích zdrojů. Na trhu je prostě příliš mnoho skvělých možností na seznam a poskytnout stručný přehled pro každý jeden.

Při zohlednění ceny k výkonu vám však tento seznam poskytuje hrst velmi solidních možností, které vám pomohou vybrat si kvalitní napájení pro vaši další sestavení, což je mnohem snazší.

Nakonec budete potřebovat kvalitní napájení, pokud plánujete stavět nový herní počítač. Scénář na napájení není nikdy dobrý nápad. Naštěstí, pokud se držíte tohoto seznamu, nemůžete se pokazit.

Brent Hale

Hej, já jsem Brent. Stavěl jsem počítače a psal o budování počítačů po dlouhou dobu. Jsem také vášnivý hráč a technický nadšenec. Na YouTube stavím počítače, kontroluji notebooky, komponenty a periferie a držím dárky.

30 myšlenek na „Nejlepší napájecí zdroje pro 2023“

Moje základní deska je ASUS ROG Strix Z590-E Gaming ATX. Napájecí zdroj ASUS 850W, na který jsem přemýšlel o nákupu, nemá vedení EPS12V, potřebuji jeden? Odpověď

Ahoj, hledám dobrou herní PSU pro svou soupravu. Když řeknu hraní, je to proto, že to bude primární použití mého počítače, ale mohu se se stabilním OC fušovat, ale pravděpodobně nechám věci výchozí. Ryzen 5 5600X
B550 AM4 ATX MOBO + RGB Corsair I115 Hyrdo CPU Cooler
4x8GB DDR4 3600 (PC4 28800) RGB
WD SN850 m.2 2280 1TB
Gigabyte 12 GB Gaming OC RTX 3060 GDDR6 PCIe 4.0
Corsair 7000x plná věž s fanoušky Ique RGB 5 × 140 Kalkulačka, kterou používám, řekl 650 W věřím, ale zdá se to nízké. Nevěděl jsem, jestli veškeré osvětlení a OC možnosti požadovaly více moci nebo ne. Obchod u mého domu má možnosti napájení sesonického zaostření a corsair ve zlatém rozsahu platiny. Mým hlavním cílem je i kvalita a spolehlivost ročníku ročníku Titanium 1000W kvalita 1000 W. Děkuji vám za Váš čas! Odpověď

Snažím se vybrat PSU nejvhodnější pro potřeby mého syna pro stavbu, kterou chce následovat. Můj syn chce získat grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX Founders Edition, ale nemohu najít odkaz na hodnocení +12 V Rail pro něj. Odpověď

Pokud použiji tuto specifikaci, jaké napájení by pro mě bylo dobré ?
CPU: AMD Ryzen 5800X
GPU: AMD Raden 6900xt
Základní deska: B550 Asrock Phantom Gaming 4
.
Jaký je nejlepší napájecí zdroj pro tyto specifikace ? Odpověď

Nejlepší napájení pro hraní PC v roce 2023

Watt je nejlepší napájecí jednotka pro PC Gaming? Nejlepší PSU Puns, FTW!

Zahrnuto do této příručky:
Čistá síla 11 FM 550W

Dvě z nejlepších napájecích jednotek pro PC Gaming od Corsair and Seasonic

Watt je nejlepší napájecí jednotka pro PC Gaming? Nejlepší PSU Puns, FTW! (Image Credit: Corsair, Seasonic)

Nejlepší napájecí zdroj (PSU) podporuje počítač s energií, kterou potřebuje ke spuštění vašich komponent. Je to jednoduchá část vaší soupravy, ale klíčová, která by se mohla stát skutečnou bolestí. Nejlepší PSU musí držet krok s energetickými grafickými kartami a CPU a musí to udělat s dobrou úrovní účinnosti, a to může být příliš velké požádat o některé levnější modely od neznámých značek.

Proto se držíme nejlepších zdrojů pro tuto příručku. Jedná se o PSU, které jsme testovali na elektrickou hodnotu, ale také na jejich cenu a kompatibilitu. Horní část šarže pro kombinaci kvality a příkonu je Corsair RM750X, ale pokud se chcete zvětšit, pokud jde o příkon, doporučujeme místo toho Seasonic Prime Titanium TX-1000 místo toho.

Příliš levné PSU nestojí za to, takže jsme si vybrali ty, které chcete utratit trochu víc, abychom věděli, že jste bezpečí. Nemyslete na to jako na zbytečné hotovosti. Nejlepší PSU běží bezchybně, jsou efektivnější a lze je přenést do budoucích sestav. To neznamená, že každý PSU, který doporučujeme, je drahá. Nejsou – některé PSU, které milujeme, jsou jen 50 $. Existuje jen velký rozdíl mezi levnou PSU od známé značky a jedním z něčí jinde.

Pokud si stále nejste jisti, kde začít, pokud jde o napájecí zdroje, nepotíte se, testovali jsme desítky PSU a vybírali naše oblíbené a zdůraznili takové sestavy, ve kterých by měli být.

Nejlepší napájecí zdroj pro hraní PC

PC Gamer má záda

Náš zkušený tým věnuje mnoho hodin každé recenzi, aby se opravdu dostal do jádra toho, na čem vám nejvíce záleží. Zjistěte více o tom, jak hodnotíme hry a hardware.

1. Corsair RM750X (2021)

Nejlepší zdroj energie pro hraní

Naše odborní recenze:

Specifikace

Výrobce (OEM): CWT
Účinnost: 80 plus zlato
Formový faktor: ATX12V V2.4, EPS 2.92
Hluk: Cybenetics A- (25-30DBA)
Chlazení: 140 mm mag Lev Fan (NR140ML)
Modularita: plně modulární
Konektory PCIE: 4 (na dvou kabelech)

Důvody k nákupu

Ventilátor magnetického ložiska

Důvody, kterým se vyhnout

Průměrná účinnost může být o něco vyšší
V kabelových uzávěrech by některé mohly obtěžovat

Nejnovější verzi jednotky Corsair RM750X, představené v roce 2021, se podařilo zlepšit již vynikající produkt. Linie RMX Corsair patří mezi nejlepší na trhu PSU, kombinující vysoký výkon a přiměřené ceny a RM750X je jasným důkazem toho. Konkurence je tvrdá, ale Corsairův manažer výzkumu a vývoje Jon Gerow (známý recenzent PSU Jonnyguru) a jeho týmu inženýrů dokáže vytvořit produkty, které nastavují tyč vyšší a vyšší a vyšší.

Kvalita sestavení je vynikající na této platformě CWT, která je k dispozici pouze Corsair. Čepice na primárních i sekundárních stranách jsou Japonci a FET, spolu s ventilátorem magnetického levitace, nebudou mít problém s přežitím desetileté záruky.

Upgrade fanoušků je také velmi vítanou funkcí. Zvyšuje spolehlivost, a to i za drsných podmínek, kdy by většina ostatních fanoušků měla z dlouhodobého hlediska problémy. Chladicí ventilátor je klíčovou součástí každého PSU, což velmi ovlivňuje jeho spolehlivost, takže je důležité použít nejlepší možný ventilátor.

2. Sezónní prvotřídní titanium TX-1000

Nejlepší napájecí zdroj 1 kW

Naše odborní recenze:

Specifikace

Výrobce (OEM): Sezónní
Účinnost: 80 plus titan
Formový faktor: ATX12V V2.4, EPS 2.92
Hluk: Cybenetics A- (25-30DBA)
Chlazení: 135 mm ventilátor FDB (HA13525M12F-Z)
Modularita: plně modulární
Konektory PCIe: 6 (vše na vyhrazených kabelech)

Důvody k nákupu

Vysoký výkon a tichý provoz
Vysoce kvalitní komponenty a kvalita nejvyššího sestavení

Důvody, kterým se vyhnout

Vysoké nastavení OCP na všech kolejnicích, zejména na menších
Vysoký přínosný proud s 115 V

Sezónní zasáhl jackpot svou hlavní platformou, která začíná od efektivity zlata a jde až do titanu. Několik značek s vysokým dopadem již použilo základní platformu Seasonic na jejich vlastních PSU, včetně Asusu s Rog Thorem 1200W, Corsairovou sekerou a ALTEC s jeho legendárním podpisovým řádkem.

Pokud by sezonní mohla vydělat více těchto jednotek, očekával bych, že se více značek dostane do souladu, aby je získaly, navzdory jejich vysokým cenám. Většina kupujících dává přednost nízké účinnosti a dostupnějším zdrojům energie, bohužel. Přesto, když je OEM dostatečně sebevědomý, aby poskytl platformu s dvanáctiletou zárukou, víte, že se jedná o produkt odolný proti neprůstřelnému.

3. XPG Pylon 450

Naše odborní recenze:

Specifikace

Výrobce (OEM): CWT
Účinnost: 80 plus bronz
Formový faktor: ATX12V V2.4, EPS 2.92
Hluk: Cybenetics A-rating (25-30 dB [A])
Chlazení: Dynamický ložisko tekutin 120 mm (HA1225M12F-Z)

Důvody k nákupu

Kompatibilní s alternativním režimem spánku
Ventilátor dynamického ložiska tekutin

Důvody, kterým se vyhnout

Nižší než 17 ms doba držení
Nižší než 60% účinnost s 2% zatížením

Tento XPG je v dnešní době naším oblíbeným pro tak nízký příkon a pokrývá jen holé náležitosti, pokud jde o výkon PC, protože Corsair se rozhodl stáhnout populární model CX450. Která používala moderní, ale drahou platformu, což ztěžuje udržení nízké ceny. Od chvíle, kdy je CX450 mimo rovnici, je silnice otevřená pro XPG Pylon 450.

Od roku 2022 XPG upgradoval záruku na všechny modely pylonu na pět let, aby udržel krok s konkurencí. Vzhledem k ventilátoru dynamického ložiska tekutin a spolehlivé platformě má záruční upgrade smysl. Významným kompromisem, který musel být učiněn, aby bylo možné udržet náklady, bylo použití zastaralé platformy.

Nemodulární design kabelu nebude potěšit většinu uživatelů, ale modulární kabely by výrazně ovlivnily konečnou cenu, takže museli jít. Vzhledem k tak vysokému počtu kabelů v tomto PSU není nemodulární design nejhorší. Naštěstí je pětiletou zárukou, kterou XPG poskytuje.

4. Být zticha! Čistá síla 11 FM 550W

Nejlepší nízkokapacitní PSU

Naše odborní recenze:

Specifikace

Výrobce (OEM): CWT
Účinnost: 80 plus zlato
Formový faktor: ATX12V V2.4, EPS 2.92
Hluk: Cybenetics A (20-25DBA)
Chlazení: 120mm ventilátor pušky (BQ QF2-12025-MS)
Modularita: plně modulární
Konektory PCIE: 4 (na dvou kabelech)

Důvody k nákupu

Kompatibilní s alternativním režimem spánku

Důvody, kterým se vyhnout

Pouze dva 4pinové konektory Molex

Být zticha! vyvinula jedinečnou platformu spolu s technologií OEM Partner Channel Well pro svou čistou linku FM Power 11 FM a výsledky jsou fantastické. Čistá Power 11 FM s kapacitou 550 W je naší nejlepší volbou pro tuto kategorii příkonu a je ideální pro nepožadování systémů, kde uživatelé vyžadují nejvyšší kvalitu PSU pod 100 $.

PSU je 80 plus zlaté a cybenetické zlato certifikované v efektivitě a má cybenetiku hodnocení hluku, což dokazuje, že je tichý. Rozměry jsou standardní, s hloubkou 160 mm a chladicí ventilátor používá ložisko pušky pro zvýšenou spolehlivost. Pětiletá záruka je poloviční než to, co konkurence poskytuje (e.G., Corsair, RM550X). Přesto to nemůžete nazvat krátkou.

Čistá Power 11 FM 550 ukázala při testování, že nemá problém s intenzivní konkurencí Corsair, Seadonic, EVGA, Cooler Master a další. Možná jeho nejlepší konkurencí je Seasonic Focus plus Platinum 550W, ale toto je stále přímý vítěz.

5. Corsair AX1600I

Nejlepší napájení přes 1kW

Naše odborní recenze:

Specifikace

Výrobce (OEM): Flextronics
Účinnost: 80 plus titan
Formový faktor: ATX12V V2.4, EPS 2.92
Hluk: Cybenetics A (20-25DBA)
Chlazení: 140 mm Dynamický ložisko tekutin (NR140P)
Modularita: plně modulární
Konektory PCIE: 10 (na osmi kabelech)

Důvody k nákupu

Silný s nejvyšším výkonem ve všech sekcích

Důvody, kterým se vyhnout

Malá vzdálenost mezi periferními konektory

Corsair AX1600i byl prvním stolním PSU, který používal svou špičkovou technologii napájení, ale i několik let po jeho počátečním vydání ji využívá jen málo dalších PSU. Stručně řečeno, AX1600I používá převodník PFC totem s využitím GAN MOSFETS, který může nabídnout až 99% účinnost ve srovnání s 96% úrovní účinnosti, které nejpokročilejší konvenční převodníky APFC mohou dodat. Dobře, to jsou technické údaje, ale to, co opravdu potřebujete vědět, je, že je to asi tak efektivní, jak se napájecí zdroje.

Kromě totemového pfc používá AX1600I také dva řadiče digitálních signálů (DSC) ke správě svých obvodů. Jeden mikrokontrolér (MCU) je komunikační most mezi systémem a PSU, což uživatelům umožňuje ovládat některé životně důležité funkce PSU (například profil rychlosti ventilátoru a výběr mezi více a jednotlivými +12V kolejnicemi, nastavením Limity OCP atd.) kromě monitorování úkolů.

AX1600I je hodným nástupcem legendárního AX1500I. Obě jednotky jsou vyráběny společností Flextronics pomocí špičkových technologií a zároveň nabízejí nejlepší výkon, který si peníze mohou dnes koupit, díky své digitální platformě. Kromě vysoce efektivního nabízí AX1600I také vynikající regulaci zátěže, vynikající přechodnou odezvu, dlouhou dobu držení a vynikající potlačení zvlnění.

Navzdory své vysoké kapacitě zůstává v provozu působivě tichý, díky uvolněnému profilu fanoušků a vysoce kvalitním fanouškem FDB. Nakonec pomocí softwaru Corsair Link si můžete vybrat mezi třemi režimy fanoušků: výkon, vyvážený a tichý, takže každý uživatel bude schopen nastavit PSU podle jejich potřeb. Hodně zaplatíte za ruce na Corsair AX1600I, ale není nic jiného, ​​co by bylo možné splnit tento oční do očí PSU, pokud jde o celkový výkon.

6. Silverstone SX1000 Platinum

Nejlepší napájecí zdroj pro malé formy

Naše odborní recenze:

Specifikace

Výrobce (OEM): Posílit elektroniku
Účinnost: 80 plus platina
Hluk: Cybenetics Standard+ (35-40DBA)
Chlazení: 120mm ventilátor s dvojitým kuličkovým ložiskem
Modularita: plně modulární

Důvody k nákupu

Extrémně vysoká hustota výkonu
2x EPS a 6x konektory PCIe

Důvody, kterým se vyhnout

Nízká účinnost při zatížení světla

Silverstone SX1000 je nejsilnější jednotka, kterou jsme dosud testovali, a má dostatek konektorů pro podporu silného herního systému i v těsném prostoru. Zdá se dokonce mnohem silnější, než se objeví jeho seznam specifikace, protože jsme jej bez problémů tlačili téměř 1500 W.

Silverstone vybavil tuto PSU dvěma EP a šesti konektory PCIe, aby se zajistilo, že může dodávat plnou energii bez problémů. Navíc jsou všechny kabely modulární, takže instalace PSU je hračkou. Vzhledem k malému PCB mohou teploty na vnitřnosti jít vysoko, takže se používá ventilátor s dvojitým míčkem, který zvládne horké podmínky bez problémů.

Protože všechno malé a silné je obvykle drahé, zejména ve světě IT, SX1000 vyprázdne vaši peněženku. To znamená, že PSU jsou levné vzhledem k zásadní roli, kterou mají v každém systému, takže napájecí zdroj 250–300 dolarů nevypadá tak drahý. Zvláště pokud se domníváte, že to budete ponechat po mnoho let.

7. Corsair RM1200X SHIFT

Nejlepší napájení pro snadnou budovu

Naše odborní recenze:

Specifikace

Výrobce (OEM): CWT
Účinnost: 80 plus zlato
Chlazení: 140 mm dynamický ventilátor tekutiny
Modularita: plně modulární

Důvody k nákupu

Nepředvídatelné + rozložení konektoru
Podobná platforma CWT jako jiné Corsair PSU

Důvody, kterým se vyhnout

Nehodí se každému případu
Užitečnější, pokud jste pravidelně vyměňují díly

Sestava Shift Corsair RMX je docela divoký koncept pro svět zdrojů energie. Co když, a držte se mě tady, sundali jste konektory zezadu PSU a místo toho je položili po jeho boku? Po odstranění bočního panelu pak můžete jednodušší přistupovat ke všem zástrčkám v obvyklém případě.

Vypadalo to jako zábavný koncept, takže jsme jednu zavolali a vyzkoušeli to uvnitř pouzdra Corsair 5000t PC. Jakmile začnete stavět, funguje to skvěle, což vám umožní přeskočit některé potíže s předem přidělenými konektory a běžící kabely z pevného místa. Místo toho jej stačí načíst do svého podvozku, rozhodněte se o kabelových bězích a je to v pořádku. Také všechny konektory jsou mikroúrovně na straně PSU, což znamená, že jsou mnohem menší než obvykle, což věci usnadňuje.

Základní platformu vyrábí CWT, stejný výrobce, který přebírá práci s Corsairem RM750X, naše oblíbené PSU pro hraní. Rovněž je skóre stejně vysoko jako populární napájecí zdroj při testování z kybernetiky a správa cybenetického zlatého hodnocení při 115V a 230V. Pokud se chcete dostat do všech podrobností, můžete si přečíst krátkou verzi zprávy o cybenetice.

Jak testujeme napájecí zdroje

Kromě zkušeností a obrovských znalostí elektroniky vyžaduje také hodnocení napájecích zdrojů divoce drahé vybavení, na který ne každý může dostat ruce. Kromě toho, i když máte správné vybavení, musíte vědět, jak jej ovládat, a především ho musíte správně udržovat (aka kalibrujte v častých intervalech, abyste zajistili správné výsledky).

Proto existuje tak málo recenzentů PSU a ještě méně dokáže dodat dobré recenze PSU. Proto se hráč PC spoléhá na práci Aris Bitziopoulos a testování napájení a certifikační společnost Cybenetic. Tato data se shromažďují pomocí následujícího testovacího zařízení:

Aris používá špičkové vybavení k testování napájecích zdrojů, včetně elektronických zatížení Chroma, zdrojů KeySight AC, N4L Power Meters, KeySight a Picoscope Oscilloscopes pro načasování PSU a měření zvlnění, spolu s dalším specializovaným zařízením, spolu s dalšími specializovanými zařízeními, spolu s dalším specializovaným zařízením.

Přijímají úplné hodnoty při normálních provozních teplotách, 28-32 stupňů Celsia a při vysokých provozních teplotách (> 40 ° C), což odhaluje nejmenší problém, který může mít napájecí zdroj. Testování PSU pouze při teplotách pokoje neposkytuje celý obrázek, a to je místo, kde většina recenzí PSU trpí.

Pokud jde o měření hluku, kromě vysoce přesného zvukového analyzátoru má Aris také k dispozici hemianechoickou komoru s téměř 6DBA hlukem podlahou. Nastavení měření hluku je znázorněno na níže uvedených fotografiích.