Nejlepší počáteční postavy v Crusader Kings 3 | Rock Paper Shotgun, 10 nejzajímavějších francouzských startů v CK3 – fandomspot

10 nejzajímavějších francouzských startů v CK3

Dublin má solidní růst rozvoje, rychlejší než mnoho vašich soupeřů v Irsku, a je skvělým výchozím bodem pro ty z vás bez velkého zážitku CK3 nebo Grand Strategy. Perfektně to půjde se stranou našeho průvodce pro začátečníky po Crusader Kings 3, takže se na to podívejte!

Nejlepší počáteční postavy v Crusader Kings 3: Který pravítko si byste měli vybrat?

Kdo je nejlepší startovní postava v Crusader Kings 3? V Crusader Kings 3 existuje velké množství vládců, z nichž si můžete vybrat, a při pohledu na mapu může být trochu ohromující. Samozřejmě si vyberte postavu, která s vámi nejvíce rezonuje – pokud si chcete vyrazit na nadržený gang estonských obrů, nikdo vás nezastaví.

Sestavili jsme dohromady několik návrhů, pokud jste uvízli. Zde jsou nejlepší vládci, kteří si můžete vybrat na začátku CK3, v 867 a 1066.

Počáteční znaky pro 867

Sultan Yahya II Ibn Yahya Idrisid Sultanate

Sultan Yahya začíná krásným kusem země v severní Africe a často začne hry s krásným stativem vysoké diplomacie. Je to pokaždé náhodné, ale je pravděpodobné, že bude docela dobrý s cizími záležitostmi. Kromě toho držíte solidní ranou armádu více než 1000 vojáků, kterou lze snadno posílit schopností Yahya brát více konkubín a zajistit aliance tímto způsobem.

Má také dědičnou vlastnost „Sayyid“, díky krvi proroka v jeho žilách a dává mu názor +5 s těmi, kteří sdílejí jeho víru. To lze zdědit také dědici. Vaše raná hra bude často také sestávat z mnoha válek, protože Yahya má spoustu Casus Bellis. Útoky de jure, svatá válka nebo jen rovnou invaze vám mohou poskytnout solidní včasnou expanzi a váš mladý věk 21 let znamená, že vaše vláda bude pravděpodobně dlouhá a plodná, pokud jste opatrní.

High Chieftess Daurama z Kano

Daurama je skvělý startér pro něco trochu jiného. Brzy ve své kampani se můžete v její oblasti distrikovat dominanci mužů a zavést více matriarchální sociální strukturu. Její manžel je mocným spojencem a pomůže vám v raných kampaních, ale pokud jste dostatečně chytří, se stativem s vysokou diplomacií Daurama, možná jen budete moci, že ženská posloupnost bude fungovat ve světě, který je proti němu vehementně.

Výzvy, se kterými se setkáte. Můžete zaútočit na sousedy, vytvořit nové náboženství kolem svých ideálů a vzít řadu konsort, abyste přepsali historii ve prospěch Dauramova dědictví.

Jarl Dyre ‘The Stranger’ of Könugarðr

Ten chlap je trochu na jeho štěstí. Disinherited z jeho dynastie a bastarda, možná si myslíte, že Jarl Dyre je drsný člověk, který má začít. Má však hodně pro něj. S velkým stativem rozšířeným napříč deskou a mladým věkem, stejně jako vrozený geniální rys, získá ve většině aspektů své vlády spoustu výhod ve většině aspektů své vlády. Tuto podporu statistiku můžete také využít k výuce svých dětí, nabídnout jim růst statistik a pomoci jim následovat vaše stopy.

Je to zábavná hra hrát, ať už se rozhodnete zaujmout své místo ve své staré dynastii nebo si vytvořit vlastní cestu. Bastardské dítě silné dynastie je nejisté místo a váš táta je až v Anglii, takže musíte najít způsob, jak věci, aby věci fungovaly sami.

Počáteční vládce pro 1066

Earl Murchad Mac Diarmait z Dublinu

Počínaje v Dublinu jako Earl Murchad Mac Diarmait vám poskytne podobný zážitek jako výukový program hry, ale tentokrát máte kontrolu nad hlavním městem. Nebojte se o své poměrně malé množství půdy – vašemu tátu je 71 let a ovládá Leinster a po jeho smrti jste jeho dědic.

Dublin má solidní růst rozvoje, rychlejší než mnoho vašich soupeřů v Irsku, a je skvělým výchozím bodem pro ty z vás bez velkého zážitku CK3 nebo Grand Strategy. Perfektně to půjde se stranou našeho průvodce pro začátečníky po Crusader Kings 3, takže se na to podívejte!

King Sancho II ‘The Strong’ of Castille

Sancho je silný vládce. Jeho pobuřující počet nároků na titul (18 na začátku hry) a dobrý vojenský potenciál znamenají, že se můžete dostat dolů do podnikání pěkně a brzy, napadající sousední pozemky s Casus Bellis po celé dny. Má silný bojový stat, nechá ho zvednout vojáky a okamžitě napadnout, což vám dává šanci okamžitě sjednotit obrovský kus Španělska.

Nejlepší bit? Jste přímým dědicem León a Galicia, což znamená, že pokud odrazíte oba své bratry, můžete okamžitě převzít kontrolu s minimálním rozlitou krví, než vezmete své nově zvýšené jednotky a nabijete se na území svých bratranců a dalších sousedů. Buďte opatrní na králi Alfonso VI „Brave“ León – má vysoký stat intrik, takže bude těžší ho zavraždit schématem.

Sancho je skvělým startérem pro vojenského hráče, s možností stát se velmi silnou na začátku hry a upevnit tuto moc v průběhu let. Pamatujte však, že se vás vaši milovaní bratři pravděpodobně také pokusí zabít, proto se podívejte na našeho průvodce, jak zvýšit poplatky v CK3, kde najdete tipy, jak se vyhnout této agresi.

Thakur Vijayabahu z Rohana

Tenhle chlap má naprosto hory speciálních vojáků a začíná ve válce, když se účastní Sinhalské vzpoury. S více než 4000 vojáky si můžete snadno vyžádat vítězství a požadovat naprosto směšné množství území. Odtud se můžete snažit rozšířit sever přes Indii, získat spojence prostřednictvím manželství a zasnoubení a posílit vaši slávu po celém světě.

Thakur Vijayabahu je skvělou volbou pro 1066 díky jeho schopnosti rychlé expanze a silné linie. Buďte však opatrní – počáteční válka je daleko od gimme. Získejte nějaké rané aliance a pozvěte je do svého válečného úsilí a budete moci vytáhnout nějaké kousky z království Chola a okamžitě vytvořit Raja (titul na úrovni vévodství) ve vaší vlasti. Po vítězství ve válce můžete vytvořit království Lanky a odtud budete na cestě k velké síle.

To jsou naše tipy pro nejlepší startovní vládce v Crusader Kings 3! Samozřejmě byste se mohli rozhodnout házet tyto knihy historie přímo z okna a vytvořit si vlastní pravítko od nuly, v takovém případě se náš průvodce přizpůsobením postav Crusader Kings 3 musí hodit.

Rock Paper Shotgun je domovem PC Gaming

Přihlaste se a připojte se k nám na naší cestě k objevování podivných a přesvědčivých PC her.

Přihlaste se s přihlášením Google s přihlášením na Facebooku s přihlášením Twitteru s Reddit
Témata v tomto článku

Sledujte témata a my vám pošlete e -mail, když o nich zveřejníme něco nového. Spravujte nastavení oznámení.

  • Crusader Kings III následovat
  • Paradox Interactive Follow
  • RPG následovat
  • Strategie následovat

Gratulujeme k vašemu prvnímu sledování!

Pošleme vám e -mail, kdykoli (nebo jeden z našich sesterských webů) zveřejníme článek o tomto tématu.

Přihlaste se k odběru zpravodaje brokovnice s rockovým papírem

Získejte největší denní PC herní příběhy doručené přímo do vaší doručené pošty.

10 nejzajímavějších francouzských startů v CK3

G. Tsechilidis Tento příspěvek může obsahovat přidružené odkazy. Pokud si něco koupíte, můžeme vám získat malou provizi bez dalších nákladů. (Další informace).

De jure království kolem Francie (CK3)

V Crusader Kings III máte možnost hrát jako jakákoli postava, kterou chcete ve dvou počátečních datech.

Vždy můžete samozřejmě vytvořit postavu sami a vyměnit stávající.

Ale tento seznam vám poskytne několik pěkných nápadů pro výběr postav ve francouzském regionu. Většinou prozkoumám počáteční situaci a ne samotné postavy, což znamená, že jejich nahrazení jedním z vašich vlastních je vždy možnost.

Zatímco hra ve výchozím nastavení naznačuje několik postav na tomto seznamu, Francie skrývá mnoho dalších drahokamů.

10. Ekkehard Nibelunging, hrabě z Chalonu, 867

Ekkehard Nibelunging, hrabě z Chalonu, 867 / ck3

Hrabě Chalona v datu začátku 867 je členem House Nibelunging. Je to pobočka kadetů představující karolingovské vládce v Burgundsku. Vzdáleně související s karolingovskými monarchy na různých trůnech Evropy musíte svůj osud vytvořit od nuly.

To však znamená, že si můžete užít veškerou prestiž Karlingovy dynastie, aniž byste se museli okamžitě účastnit mocenského boje o franské císařské dědictví.

Rozhodnutí sjednotit burgundiánské země leží otevřené, ale silnice bude těžká. Rozdělení mezi třemi královstvími, získávání veškeré nezbytné půdy, aby se konečně sjednotila Burgundsko, bude vyžadovat mistrovské manévrování z vaší strany!

9. Philippe Capet, francouzský král, 1066

Philippe Capet, francouzský král, 1066 / CK3

No, dospívající francouzský král v roce 1066 nemohl v našem seznamu chybět.

Upřímně řečeno, uvažoval jsem o tom, jak ho uvedl. Vím však, že mnoho lidí nemá rád začátek hry jako již zavedenou moc.

I když je pravda, že začnete pod kontrolou obrovské říše, vaše pozice na trůnu není zdaleka stabilní.

Philippe bude stále dítě nevyhnutelně čelit frakcím, které požadují více práv a dokonce přímo nezávislosti.

Po konsolidaci říše se můžete pokusit znovu vytvořit moderní francouzské hranice rozšířením na východ nebo se křižovat s papežem a založit svou dynastii v Jeruzalémě.

Důrazně doporučujeme každému, kdo chce praktikovat své dovednosti při správě velkých říší s mocnými nespokojenostmi!

8. William de Normandie, vévoda z Normandie, 1066

William de Normandie, vévoda z Normandie, 1066 / CK3

William (stále „bastard“, ještě ne „dobyvatel“) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav v roce 1066.

Byl by také vyšší, ale soustředění více na Anglii znamená, že jeho zařazení do tohoto seznamu je kontroverzní.

Začnete hru ve třícestném zdarma pro všechny pro anglický trůn. Úspěšné přemožení anglosaských a Norů vás přistane na anglickém trůnu. Celá země jižně od Mercie bude vaše distribuce mezi vašimi věrnými následovníky.

Poté jsou logické kroky přijetí anglické kultury a zpevňování vašeho pravidla na severu. Samozřejmě budete mít kontrolu nad Normandií. Můžete se pomalu rozšířit do Francie a nakonec dosáhnout toho, co angličtí monarchové středního věku vždy vyhledávali: Francouzský trůn.

Jako úhledné malé detaily se Anglické království COA mění, když jej dobýváte, a také některé z vévodů. Království se také opět změní na kombinaci francouzské a anglické COA, pokud jste také francouzským králem. Vážně, zkuste to!

7. Bertrand Bosonid, vévoda z Provence, 1066

Bertrand Bosonid, vévoda z Provence, 1066 / CK3

Ještě další postava v Burgundsku. Tentokrát však jižní části království.

Bertrandova zvláštnost je, že začíná spíše jako vassal HRE než Francie. To mu dává výrazně odlišnou ranou kampaň než většina postav na seznamu.

Bertrand má velkou část burgundského konsolidovaného a může snadno dobýt zbytek skrz sílu nebo vinu. Pak se můžete rozhodnout buď zůstat loajální k německému Kaiserovi nebo proti němu a dosáhnout nezávislosti.

Po zabezpečení burgundiánských zemí v HRE můžete jít nezávislí, přísahujte do Francie, dobytí francouzské burgundie a poté vytvořit království jedinečným rozhodnutím.

Vaše středomořská pozice vám také dává vynikající volbu při křižování. Buď sledujte předvolání papeže a jděte do Svaté země, nebo se pokuste dobýt severní Afriku!

6. Eudes Robertine, hrabě z Anjou, 867

Eudes Robertine, hrabě z Anjou, 867 / ck3

Eudes je synem Roberta silného, ​​legendárního hrdiny Francie a přímým předkem všech budoucích králů Francie.

Robert zemřel v rukou sousedního krále Salomona a Vikingu Haesteinn.

Nyní Eudes následoval svého otce, zatímco ještě dítě. Máte nároky na hodně půdy v severní Francii a rodinné vazby ve východních částech království.

Shromážděte spojence, svržejte svého strýce z vévodomu Anjou a připravte se na pomsté smrti otce.

Historicky seděli Eudes na francouzském trůnu v roce 888 a jeho dynastie vládla Francii téměř tisíc let. Můžete si znovu vytvořit jeho úspěch?

5. Boudewijn Vlaanderen, vévoda z Flanders, 1066

Boudewijn Vlaanderen, vévoda z Flanders, 1066 / ck3

Baldwin z Flanders začíná ovládat bohatou oblast na hranici Francie a HRE. Když oba jeho synové vládli v nedalekých krajích v HRE a jeho dcera se oženili s Williamem de Normandie, již připravil jeviště pro velikost.

Nachází se na Borderlands mezi dvěma mocnými oblastmi, které budete muset vyústit v provinili, abyste podpořili země dynastie.

Vzhledem k tomu, že vaši dědici jsou silnými žadateli na francouzský trůn, existuje několik možností pro budoucnost.

Zajistěte si powerbase v nížinách a nakonec je sjednoťte v nezávislém království nebo si uzurpujte francouzský trůn pro vaši dynastii.

Pokud si rádi hrajete jako vassal a pomalu budování vaší síly, pak je to pro vás začátek.

4. Herbert Karling, hrabě z Vermandois, 1066

Herbert Karling, hrabě z Vermandois, 1066 / CK3

Herbert je přímým potomkem Charlemagne a jediným vládcem seniorské pobočky karolingové dynastie.

Ve skutečnosti jsou všichni členové Karlingova domu na vašem soudu.

Tato kampaň se odehrává jako každá kampaň počítání. Bez nároků na žádné tituly budete muset vystoupit na feudální žebřík staromódním způsobem.

Boty, které byste museli vyplnit, nejsou velké. Jsou gigantičtí.

Zajistěte svou powerbase, dethronete The Pretenders ve Francii a Německu a obnovte Carolingianskou říši do jejích dnů slávy.

Pobočky Carolingian Cadet v Lucemburku a Wigeriche mohou sloužit jako mocní spojenci. Použijte tyto dynastické vazby na svůj prospěch. Aachen není daleko.

Pro maximální roleplay doporučuji zabavit Aachen a vládnout odtud.

3. Antso Vasconia, vévoda z Gascogne, 867

Antso Vasconia, vévoda z Gascogne, 867 / CK3

Vévoda z Gascogne v roce 867 je basque. Ano, podle mého názoru to stačí, aby mu na seznamu poskytl místo vysoko.

Antso nebo Sancho byl legendární baskický hrdina, který statečně bojoval v Reconquista a proti Vikingovým vpádům do Gascony.

Volal horolezec Basques a hrozný muslimy, je jedním z nejasnějších, i když zajímavých vládců období.

Antso se podařilo prohlašovat, že se de-facto nezávislý na karolingovských vládcích na sever a jeho rodina vládl regionu až do 11. století.

Mít všechny nástroje, které máte k dispozici, můžete vést dům k větším výkonům, spojit baskické země a bojovat proti všem útočníkům.

Historicky se Baskicka na sever od Pyrenejů nakonec dostala pod kontrolu nad Ramnulfid House of Poitou.

Můžete se lépe hodit a udělat z vaší slávy Basque ve své slávě?

Získejte to, Baskicko? Ukážu se.

2. Hæsteinn Hæsteining, hrabě z Montaigu, 867

Hæsteinn Hæsteining, hrabě z Montaigu, 867 / ck3

Hæsteinn začíná hru ve Francii, takže musel být zahrnut do seznamu.

Hæsteinn má velký rozdíl od jakéhokoli jiného pravítka na tomto seznamu.

Není to křesťan ani Francouz. Je to Legendární vikingský hrdina který údajně přepadl až do Itálie!

A to se odráží ve hře.

Má celou vlastnost těla, což znamená, že bude žít déle než většina ostatních. S vynikajícími statistikami a dědicem, se kterým sdílí rychlou vlastnost, je jeho pozice obzvláště jedinečná. Sleduje nereformované náboženství, ale začíná jako feudální.

Doslova můžete dělat cokoli a jít kamkoli začít jako Hæsteinn. Varangian Adventure Your Way až do Středomoří? Snadný.

Pokud hrajete své karty správně, můžete se dokonce dostat do Indie!

Peklo, polovina mých úspěchů byla odemčena jako on.

Z tohoto důvodu obvykle začnete jako Hæsteinn, abyste udělali něco rozcuchaného. Přesně proto, že jeho začátek nemá žádné skutečné vazby na Francii, rozhodl jsem se, že tento fanoušek nejoblíbenější na pozici č. 1 – ale #2 je také skvělý.

1. Ramnulf Poitiers, vévoda z Aquitane, 867

Ramnulf Poitiers, vévoda z Aquitane, 867 / CK3

Ramnulf of Poitou získává první místo v našem žebříčku.

No, 1066 Start se stejným domem je také zábavný a o něco jednodušší.

V obou termínech počátečních dat je House of Poitiers v pozici, aby si nárokoval království Aquitaine pro sebe. Ovládání většiny Aquitanských krajů můžete rychle konsolidovat svou doménu a pohnout se proti francouzskému králi.

V roce 867 je váš budoucí lži, Luis The Stammerer je váš Vassal!

To způsobuje jedinečnou situaci, která je zřídka (pokud vůbec) věc v kampaních.

S tunou možností zjistil jsem, že tento začátek je jedním z nejvíce přehlížených.

Můžete přijmout Occitan nebo Baskickovou kulturu, dokonce i převést na pohanské baskické víře, propojit do Iberských záležitostí nebo jednoduše upevnit království Aquitaine a připravit se na křížové výpravy.

Jednou z nejzábavnějších kampaní, jaké jsem kdy měl, bylo zajištění Aquitaine pro sebe a poté umístění členů rodiny do různých trůnů ve Středozemním moři, nakonec přepnula kampaň Crusader na Blízkém východě.

G. Tsechilidis

Narozený a vychovaný řecký občan. Jeho láska k historii, geografii a všem věcem souvisejícím s mapou, jsou určitě kontrastem k jeho snaze o mistra ve stavebnictví. Vášnivý hráč z velmi mladého věku, našel perfektní zápas ve velkých strategických hrách. Pokud ne pro dobrý šachový zápas nebo kolo kulečníku karambolu, určitě ho chytíte, že vystřelíte EU4 nebo celkovou válečnou hru, aby strávil večer.