Nejlepší RAM v roce 2023 – IGN, Nejlepší RAM pro hraní her 2023: Fast, Levné a RGB | Tom S hardware

Nejlepší RAM pro hraní: DDR4, soupravy DDR5 pro 2023

A konečně, rychlost paměti dělá velký rozdíl, pokud hrajete s integrovanou grafikou, ať už je procesorem Intel nebo AMD (můžete vidět, jak se hromadí v naší hierarchii CPU benchmark). Grafický modul, který je pečený do většiny nejlepších procesorů pro hraní her, obecně nemá svou vyhrazenou paměť jako diskrétní grafické karty, takže rychlejší Ram také zlepšuje výkon. Pokud však musíte za nejrychlejší RAM zaplatit nejrychlejší RAM, abyste získali hratelné snímkové sazby, lépe si koupíte pomalejší paměť systému a diskrétní grafickou kartu.

Nejlepší RAM v roce 2023

Existuje tolik částí PC, o kterých je třeba přemýšlet, když stavíte nebo upgradujete svůj herní počítač, a uprostřed toho, že hora specifikací je jen málo dílů záhadnější než paměť (nebo RAM). Na základní linii se to může zdát jednoduché, protože existuje schopnost RAM přemýšlet, přičemž 16 GB až 32 GB je obecně přijatelné pro systémy střední až vysoké úrovně. Jakmile však začnete hlouběji kopat, Ram se stane ohromně složitým. (Pokud potřebujete trochu více informací před nákupem, podívejte se na našeho vysvětlení o tom, co je RAM?)

Kromě kapacity budete muset zvážit věci, jako je to, zda chcete využít výhod duální nebo čtyřkanálové paměti, rychlost paměti, na kterou chcete spustit (ano, Ram má rychlost hodin podobně jako CPU) a Možná ještě komplikovanější načasování latence a paměti CAS. Všechny tyto věci se budou lišit mezi různými paměťovými soupravami, takže nemůžete očekávat, že jedna 16 GB sada paměti DDR4 bude stejná jako jiná.

Pomůžeme vám usnadnit výběr RAM výběrem řady vynikajících sad Ram, včetně DDR4 RAM pro další rozpočet do středního rozsahu a špičkového DDR5 RAM, které mohou přetaktování na šílené rychlosti. Existuje hrst ostrých sad RGB, které doplňují jejich rychlosti zabijáckým vzhledem. Podívejte se na ně níže – a klikněte sem a najdete je ve Velké Británii.

TL; Dr – Jedná se o nejlepší sady RAM:

Corsair Vengeance RGB

Nejlepší RAM

Corsair Vengeance RGB

Corsair Vengeance RGB

32 GB DDR5 RAM rozdělené mezi dvě tyčinky schopné plavit se až 5 600 MHz, aby tato sada ideální pro nejnovější základní desky AMD a Intel.

Kapacita: 32 GB (2 x 16 GB) | Typ paměti: 288-pin DDR5 SDRAM | Rychlost paměti: 5 600 MHz | Latence CAS: 40 | Načasování: 40-40-40-77 | Výška: 45 mm

Pro spolehlivou soupravu přímého střílení, vysoce výkonné RAM, který bude pracovat hladce s nejnovějšími stroji, od sestavení rozpočtu po špičkové soupravy, Corsair Vengeance RGB nelze porazit. Poskytuje 32 GB paměti rozděleno mezi dvě tyčinky pro konfiguraci s dvojitou kanálem, aby se zvýšila šířka pásma paměti. Tuto šířku pásma spolu s rychlejšími frekvencemi a nižší spotřebou energie lze také připsat paměti DDR5 nad DDR4, takže to bude skvěle fungovat s nejnovějšími základními deskami AMD a Intel.

Dva rychlé tyčinky fungují na efektivních 5 600 MHz, které se snadno dostane do provozu díky podpoře pro XMP 3.0. A i když získáte vyšší latenci CAS 40, takže načasování se zdá být trochu pomalejší, stále si užijete vážný výkon kvůli tomu, jak paměť DDR5 funguje. Chcete-li to doplnit, získáte další vkus s 10-zónovým RGB osvětlením podél horní části modulů, zatímco celá sada vás vrátí zpět méně než 200 $.

Oloy Owl

Nejlepší rozpočet RAM

Oloy Owl

Stavitelé rozpočtu ocení tyto dvě 8 GB tyčinky DDR4 RAM se slušnými rychlostmi paměti 3 200 MHz a poměrně nízkou latencí.

Ram je docela cenově dostupný ve srovnání se strmými cenami pozorovanými před nedostatkem před několika lety. Oloy Owl přináší některé z nejnižších cen, bez výkonu. Tato sada dvou tyčinek nabízí překvapivě rychlé, rychlosti paměti 3 200 MHz pro RAM, která stojí méně než 50 $. Mají dokonce poměrně nízkou latenci CAS 16 a slušné prodloužené načasování pro takovou cenově dostupnou možnost.

Pokud chcete zajistit, abyste využili plné rychlosti dostupné na těchto tyčích a možná provedete nějaké přetaktování, budete muset zajistit, aby vaše základní deska podporovala profily XMP a DDR4-3200. Budete však sakrafikovat osvětlení RGB tím, že půjdete s tak cenově dostupnou soupravou.

Hyperx Predator DDR4 RGB

Nejlepší herní RAM

Hyperx Predator DDR4 RGB

Hyperx Predator DDR4 RGB

Hlavní potenciál přetaktování a ohromující efekty osvětlení RGB přicházejí s 16 GB RAM v této sadě v konfiguraci s dvojitou kanálem.

Kapacita: 16 GB (2 x 8 GB) | Typ paměti: 288-pin DDR4 SDRAM | Rychlost paměti: 3 200 MHz | Latence CAS: 16 | Načasování: 16-18-18 | Výška: 42.2 mm/1.66 “

Hyperx Predator DDR4 RGB je úžasná sada Ram vytvořená pro hraní her. Na rozdíl od jiných paměťových souprav DDR4 se nezačíná na základně 2 400 MHz nebo 2 666 MHz, tato paměť začíná na 2 933 MHz. Lze to dokonce najít, který pracuje při nativní rychlosti 4 000 MHz a ještě jsme nezačali mluvit o potenciálu přetaktování. Naštěstí má pro to solidní výkon XMP.

Hyperx Predator DDR4 RGB má samozřejmě osvětlení adresovatelného, ​​jak by měla jakákoli jiná dobrá moderní paměťová souprava, ale Hyperx udělal RGB o krok dále integrací infračervených synchronizačních technologií, aby se zajistilo, že efekty osvětlení jsou vždy synchronizovány napříč všemi DIMMS. Jen se ujistěte, že to vaše základní deska podporuje. Tato sada má také relativně krátkou výšku 42.2 mm, takže by se mělo zapadnout do většiny sestav.

TeamGroup T-Force Dark Z

Nejlepší DDR4 RAM

TeamGroup T-Force Dark Z

TeamGroup T-Force Dark Z

S 16 GB DDR4 RAM a Heatsinkem pro ochranu vašich diimů je možné přetaktování na 3 200 MHz přímo z pálky.

Kapacita: 16 GB (2 x 8 GB) | Typ paměti: 288-pin DDR4 SDRAM | Rychlost paměti: 3 200 MHz | Latence CAS: 16 | Načasování: 16-18-18-38 | Výška: 43.5 mm/1.71 “

Pro rovný střelbu DDR4 získáte dobrou hodnotu z T-Force Temnoty Z TeamGroup. Nabízí 16 GB paměti za méně než 120 USD a přichází se stylovým, kovovým chladičem, který bude chránit paměťové čipy, zatímco zůstane poměrně nízkým profilem pouhých 43.5 mm. Vzhledem k ceně je tato sada také docela cenově dostupná pro upgrade na 32 GB paměti, pro případ, že nenávidíte uzavření Chrome, když hrajete.

Tyto DIMMS nabízejí slušnou přetaktování až 3 200 MHz hned od netopýra, a to je spárováno s latencí CAS 16, aby zůstala rychlá. Tyto paměťové moduly se mohou dostat na rychlost na základních deskách AMD i Intel, pokud podporuje deska a CPU až do 3 200 MHz. Pokud jste pohodlně přetaktování, možná budete moci posunout rychlosti ještě dále, protože počáteční napětí je 1.35V, takže je tu trochu světla.

Corsair Dominator Platinum RGB

Nejlepší DDR5 RAM

Corsair Dominator Platinum RGB 32GB DDR5

Corsair Dominator Platinum RGB 32GB DDR5

32 GB, dvojitá kanálová souprava DDR5, která je schopna plavit se na 5 200 MHz, přičemž nabízí podporu pro nejnovější základní desky a procesory.

Kapacita: 32 GB (2 x 16 GB) | Typ paměti: 288-pin DDR5 SDRAM | Rychlost paměti: 5 200 MHz | Latence CAS: 38 | Načasování: 38-38-38-84 | Výška: 55 mm/2.17 “

Série RAM Corsair Dominator Platinum RGB je skokem na novější generaci paměti DDR5 a je připravena na rychlost. Tato sada 32 GB, dvojitá kanála může plavit na 5 200 MHz. I když tato latence CAS 38 a rozšířené načasování by mohly vypadat trochu pomalu, DDR5 zpracovává paměť trochu jinak, takže stále můžete vidět vážný výkon. Corsair samozřejmě navrhne tyto dimmy s trochou vkusu a do tepelného rozmetání přidává spoustu osvětlení RGB.

Budete potřebovat základní desku a procesor, který může podpořit DDR5 k používání této soupravy, která v současné době v nejnovějších Alder Lake a Raptor Lake Chips a AMD Ryzen 7000 Series Processors. S touto rychlou pamětí také pracuje několik základních desek, včetně Z690 a X670.

PNY XLR8 Gaming Epic-X RGB

Nejlepší AMD RAM

PNY XLR8 Gaming Epic-X RGB

PNY XLR8 Gaming Epic-X RGB
Tento DDR4 RAM může zasáhnout rychlosti 4 000 MHz a je snadno přetaktovatelné, pokud pohráváte s biosem vašeho počítače.

Kapacita: 16 GB (2 x 8 GB) | Typ paměti: 288-pin DDR4 SDRAM | Rychlost paměti: 4 000 MHz | Latence CAS: 18 | Načasování: 18-22-22-42 | Výška: 46.5 mm/1.83 “

Procesory AMD Ryzen milují rychlou paměť, ale pokud nejste pohodlně pohráváním s přetaktováním v systému systému systému, může být obtížné nebo drahé dát těmto rychlým rychlostem paměti vašemu počítači. Hraní PNY XLR8 Epic-X RGB vytáhne spoustu odhadů z rovnice a také vytáhne překvapivé množství nákladů za méně než 90 $.

Tato souprava s dvojitým kanálem nabízí celkem 16 GB paměti DDR4 a je připravena nahradit stezku s rychlostí paměti 4 000 MHz. Raději se ujistěte, že základní deska zvládnout tyto rychlosti, protože některé rozpočtové modely mají ve skutečnosti limit, jak rychlá paměť může běžet. A pokud vám to nevadí trochu pohrávání, můžete stále naskočit do bios a zjistit, jak nastavit rychlost hodinek nekonečného čipu, aby se synchronizovala s rychlostí hodin paměti, aby se vydala každý poslední kousek výkonu.

TeamGroup T-Force Xtreem argb

Nejlepší RGB RAM

TeamGroup T-Force Xtreem argb

TeamGroup T-Force Xtreem argb

Ohromující světla ArgB osvětlují celý modul, zatímco nízká latence CAS a rychlosti 3 200 MHz pro pevnou DDR4 RAM.

Kapacita: 16 GB (2 x 8 GB) | Typ paměti: 288-pin DDR4 SDRAM | Rychlost paměti: 3 200 MHz | Latence CAS: 14 | Načasování: 14-14-14-34 | Výška: 48.7 mm/1.92 “

Stejně jako každý jiný kus vašeho počítače se může proměnit ve světelnou show, proč nezahrnout RAM? TeamGroup má oslnění s T-Force Xtreem Argb Dimms a neznamená to, že vás kompromije za pizzazz. Tato sada RAM obsahuje dvě 8 GB DIMM, které mohou běžet na až 3 200 MHz s nízkou latencí CAS 14.

Efekty osvětlení RGB jsou ještě extrémnější než rychlosti hodin tohoto berana, což vám dává kontrolu nad barvami na všech stranách DIMM. A nejste ani uzamčeni do jedné barvy najednou. Jen se ujistěte, že máte prostor pro tento beran vedle chladiče CPU, protože je docela vysoký.

Corsair Vengeance LPX

Nejlepší nízkoprofilový RAM

Corsair Vengeance LPX

Corsair Vengeance LPX

Cenově dostupná, nízkoprofilová souprava s duálním kanálem 16 GB, která se hodí do kompaktních sestav bez obětování výkonu.

Kapacita: 16 GB (2 x 8 GB) | Typ paměti: 288-pin DDR4 SDRAM | Rychlost paměti: 3 000 MHz | Latence CAS: 15 | Načasování: 15-17-17-35 | Výška: 31 mm/1.22 “

Pokud jsou nějaké sady RAM, které zde doporučujeme, příliš vysoké, potenciálně zasahující do tohoto chladiče Heatsinkové věže, na které jste se dívali, můžete být lepší s nějakou nízkoprofilovou paměť Corsair Vengeance LPX. Je dost krátký na to, aby pracoval s jakýmkoli nastavením na pouhých 31 mm. Navzdory nižší výšce stále nabízí integrovaný chladič, který pomáhá rozptýlit teplo, udržovat efektivně v provozu soupravy.

Vengeance LPX Corsair není žádný výkonný výkon, přičemž dvě 8 GB tyčinky zasáhnou rychlost 3 000 MHz a nabízejí nízkou latenci CAS 15. Ale RAM má omezený potenciál přetaktování na 1.35V, dokonce s XMP 2.0. Ale naštěstí jej můžete použít téměř v jakémkoli z vašich základních desek DDR4 AMD a Intel.

G.Série dovedností Trident Z5 RGB

Nejlepší přetaktování RAM

Série G.Skill Trident Z5 RGB

G.Série dovedností Trident Z5 RGB

S DIMMS schopnými rychlostmi 6 400 MHz, které mohou přetaktovat výš, tento 32 GB duální kanály DDR5 RAM nabízí šílený výkonnostní potenciál, pokud váš procesor dokáže udržet krok.

Kapacita: 32 GB (2 x 16 GB) | Typ paměti: 288-pin DDR5 SDRAM | Rychlost paměti: 6 400 MHz | Latence CAS: 32 | Načasování: 32-39-39-102 | Napětí: 1.4V | Výška: 42 mm/1.65 “

Zatímco téměř všechno nad 3 000 MHz se bude kvalifikovat jako rychlé, což všechny naše výběry převyšují, g.Série dovedností Trident Z5 RGB ji posouvá na jinou úroveň. Tyto DIMM jsou schopny zasáhnout zany 6 400 MHz. Jaká je samozřejmě zábava při usazování rychlostí zásob, i když jsou tak vysoké. Přetaktování se mohou pokusit posunout to ještě dále, jen mějte na paměti, že maximální napětí DRAM je 1.4v.

Tento RAM DDR5 přináší do vašeho počítače šílený výkon, ale musíte mít stejně hvězdný procesor, abyste co nejlépe využili g.Série dovedností Trident Z5 RGB. Budete zasáhnout super těsné načasování a XMP 3.0 Profil zajišťuje, že získáváte ideální rychlosti paměti z RAM. Třešničkou na dortu je zábavné osvětlení RGB na palubě.

Kde získat nejlepší RAM ve Velké Británii

Vengeance RGB Pro

Sova

Ripjaws v

Hyperx Fury

Predator DDR4 RGB

Dominator Platinum RGB

Dominator Platinum RGB
Nejlepší vysoce výkonný RAM

Trident Z Royal

Vengeance LPX

T-Force Xtreem

Nejlepší přetaktování RAM

Co hledat v nejlepší RAM

Níže jsme rozešli několik věcí, které byste měli zvážit při hledání nejlepší sady Ram a kolik paměti budete potřebovat pro PC Gaming.

Než se dokonce začnete dívat na paměťové soupravy, měli byste zvážit, jaká bude vaše omezení hardwaru. Začněte tím, že zkontrolujete, zda vaše základní deska podporuje paměť třídy DDR4 nebo DDR5. RAM třídy DDR4 je nejčastější formou paměti již více než pět let, pokud však provozujete podrobný nebo starší systém Intel 5. generace, musíte najít paměť DDR3. DDR5 je nejnovější standard, takže většina z nejnovějších základních desek, jako jsou Z690 a X670.

Budete se také chtít podívat na specifikace na vaší základní desce a zjistit maximální rychlost paměti, kterou může podpořit. Utrácet nějaké peníze navíc za 3 200 MHz RAM je zcela zbytečné, pokud vaše základní deska může podporovat například pouze 2 400 MHz, například.

Pokud jde o to, kolik paměti potřebujete k hře, 8 GB RAM je v těchto dnech do značné míry minimum a mělo by vám to nechat hrát většinu her bez problémů. Mezitím 16 GB paměti poskytne vašemu systému trochu více prostoru pro natažení a „odolné vůči budoucnosti“ vaší soupravy. Pokud však pracujete v kreativním poli, jako je editace videa, vykreslování 3D modelu a vytváření dalších typů vizuálních médií, pak by bylo užitečné 32 GB nebo více paměti.

Pokud jde o rychlost paměti, měli byste hledat paměť DDR4, která pracuje v blízkosti nebo nad 2 400 MHz – nebo 2400MT/S, jak se objeví na obalu a online. Uživatelé kupující DDR5 RAM budou chtít 4 800 MHz nebo vyšší. Nemusíte nutně kupovat ani nejrychlejší RAM, protože je dostatečně snadné přetaktování paměti.

Načasování paměti a latence CAS (CL) je jedna další postava, kterou byste měli mít na paměti o paměti, kterou si vyberete. Načasování v podstatě označuje celkový počet cyklů, které potřebuje, aby RAM odeslala data. Načasování uvedené v paměťových specifikách najdete jako čtyři čísla přerušená pomlčkami jako „16-18-18-36“ a první číslo obvykle označuje latenci CAS-takže by to bylo CAS 16 v tomto případě.

Základní věc, kterou potřebujete vědět, je, že nižší čísla jsou, tím rychlejší je vaše paměť. Měli byste však také vědět, že rychlejší rychlost paměti má za následek vyšší latenci. Takže byste měli být také na pozoru před Ram, který je neuvěřitelně rychlý, ale hodí hodně latence, která ji neguje.

S ohledem na to všechno byste se měli držet DDR4 RAM s latencí CAS kolem 15 nebo 16, pokud nabízí rychlosti kolem 3 000 nebo vyšší. Paměť DDR5 funguje trochu jinak, takže latence CAS 40 je stále slušná, pokud má vysokou rychlostí paměti.

Ať už stavíte nový systém nebo upgradujete počítač, přidání jedné z těchto nejlepších sad RAM je jistým způsobem, jak jej fungovat trochu rychleji. Trochu další paměti může dělat zázraky pro zlepšení schopností citlivosti a více úkolů vašeho počítače. Navíc přidání lepší nebo více paměti je obvykle nejlevnější způsob, jak zlepšit výkon vaší soupravy.

Kevin Lee je editor IGN Hardware a Roundups. Sledujte ho na Twitteru @BaggingsPam.

Danielle Abraham je spisovatelka na volné noze a neplacená historika hudby.

Nejlepší RAM pro hraní: DDR4, soupravy DDR5 pro 2023

Testovali jsme nejlepší sady RAM: PC paměť ideální pro hraní her, editace videa a grafiky náročné.

Zahrnuto do této příručky:
Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30
Trident Z5 RGB DDR5-6000 C36
T-Force Xtreem Argb 16GB (2x 8 GB)
Viper Steel DDR4-4400 (2 x 8 GB)
Viper RGB DDR4-3600 16GB
Viper 4 DDR4-3400 16GB
Vengeance RGB Pro DDR4-3200 (4x 8 GB)
Viper Steel DDR4-3200 32GB
Série Viper Steel Series DDR4 64GB (2x 32GB) 3600 MHz Kit
Trident Z NEO DDR4-3600 C16 2x16GB
Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Desktop Memory Kit – Černá (CMK16GX4M2B3200C16)

Nejlepší beran pro hraní

Nejlepší RAM pro hraní (image Credit: Tom’s Hardware)

Ať už stavíte nový PC nebo upgradujete existující systém, který byl kdysi jedním z nejlepších herních počítačů, ale nyní se snaží řešit dnešní hry, nejlepší sada Ram za vaše peníze závisí na platformě, kterou vyberete, a na pracovní zátěži, kterou plánujete spustit.

Tvrdá část je hodnocení, zda rychlejší paměť zlepšuje výkon vašeho systému. Například, pokud provozujete systém Intel s jednou z nejlepších grafických karet, většina programů smysluplně neodpovídá na rychlejší nebo pomalejší paměť systému. Na druhé straně se některá pracovní zatížení dobře rozšiřuje s vyššími datovými rychlostmi, včetně některých her a softwaru. Například programy komprese souborů milují rychlou paměť.

Procesory poháněné zenem AMD těží více z vyšších frekvencí paměti, o kterých si můžete podrobně přečíst zde. Zvýšené rychlosti paměti na platformách založené na AMD Ryzen-a Threadripper se často překládají na zisky v reálném světě. Ve hrách to znamená vyšší snímkové frekvence při resolucích hlavního proudu, jako je 1080p (1920 x 1080) a plynulejší výkon při vyšších rozlišeních. Ale počet dalších snímků, které získáte s rychlejším Ram, se bude výrazně lišit od hry do hry. Podívejte se na naši hierarchii Ram pro benchmarky.

A konečně, rychlost paměti dělá velký rozdíl, pokud hrajete s integrovanou grafikou, ať už je procesorem Intel nebo AMD (můžete vidět, jak se hromadí v naší hierarchii CPU benchmark). Grafický modul, který je pečený do většiny nejlepších procesorů pro hraní her, obecně nemá svou vyhrazenou paměť jako diskrétní grafické karty, takže rychlejší Ram také zlepšuje výkon. Pokud však musíte za nejrychlejší RAM zaplatit nejrychlejší RAM, abyste získali hratelné snímkové sazby, lépe si koupíte pomalejší paměť systému a diskrétní grafickou kartu.

Stručně řečeno, nejlepší RAM je obvykle nejrychlejší, pokud hrajete hra bez vyhrazené grafické karty, spuštěním systému AMD Ryzen a v některých izolovaných scénářích s intelskými čipy. Ale pokud se nestaráte o vymačkání nejlepšího výkonu z hardwaru, je DDR5-5200 kompatibilní s procesory Zen 4 AMD a DDR5-5600 nebo DDR4-3200 pro CPU Intel 13. Gen Raptor Lake CPU.

Rychlé tipy na nákupy RAM

Proč můžete věřit Tomovu hardwaru

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

  • Pro mnoho uživatelů je 16 GB i nadále současným sladkým místem. Programy se nadále zvětšují a vyžadují více paměti v průběhu času, zatímco 1080p a 4k videa jsou běžnější. PC hry jsou také náročnější a webové stránky se staly složitějšími. Takže, zatímco těžké multitaskeři a pronásledovatelé mohou potřebovat 32 GB, aby se vyhnuli používání mnohem pomalejší virtuální paměti založené na disku, 16 GB je mnohem dostupnější a dostačující pro hraní a úkoly produktivity hlavního proudu.
  • Inzerované rychlosti paměti XMP nemusí být možné na základních deskách založených na AMD. XMP je nastavení přetaktování paměti určené pro systémy Intel, ale někteří výrobci základních desek nabízejí nastavení bios, aby se pokusili použít tyto rychlejší rychlosti na základních deskách AMD. Tato nastavení však není přítomna na všech základních deskách a ne vždy fungují, když jsou přítomny. Hledejte paměťové soupravy s certifikací AMD, pokud vlastníte procesor Ryzen 7000 (Zen 4).
  • Paměť s dvojím postavením je rychlejší než paměť s jednou postavením. Testy ukazují, že soupravy paměti s dvojitou hodnotou fungují lépe než samostatné paměťové soupravy na platformách AMD a Intel.
  • Vždy si kupte jednu paměťovou soupravu pro požadovanou kapacitu. Nekombinujte dva paměťové moduly nebo soupravy ze stejného dodavatele a produktové řady. Míchání a porovnávání nemusí vždy přinést žádoucí výsledek a někdy je nutné manuální vylepšení k dosažení stability.
  • Chcete nejlepší zážitek z plug-and-play? Pokud se chcete vyhnout minimálně až nulovému manuálnímu zásahu, vyberte si paměťovou soupravu, která se shoduje s oficiální frekvencí paměti podporovanou vaším procesorem. Například DDR5-5200 je základem pro čipy Zen 4 AMD a DDR5-5600 nebo DDR4-3200 je pro procesory 13. generace společnosti Intel’s 13. generace Raptor Lake.
  • Vlastníte CPU 13. generace Raptor Lake? Pamatujte, že procesory Raptor Lake nativně podporují DDR4-3200 na Gear 1. Je to na křemíkové loterii, pokud váš čip může udržet vyšší datové rychlosti na Gear 1. DDR5 však ve výchozím nastavení pracuje na Gear 2 bez ohledu na frekvenci.