Nejlepší roguelikes na PC, Switch, PlayStation, Xbox a další – Polygon, The Best Roguelike Games – IGN

Nejlepší hry Roguelike

Contents

Vazba Izáka je Roguelike Dungeon-prokradeník, který vás úkol střílí přes procedurálně generované dungeony. I když to zní jako mnoho jiných her, bylo to jedno z prvních populárních moderních úsilí představit … no, všechny tyto deskriptory! V desetiletí od doby, kdy bylo původně spuštěno, určitě existovaly lepší roguelikes, ale jsou mezi nimi jen málo a daleko, vytvářejí Isaac Nejen klasika, ale trvalá opora ve scéně.

21 nejlepších roguelikes

Alucard, sťaté a Simon Belmont Sylized v umění pro mrtvé buňky: návrat do Castlevania

Tento příběh je součástí skupiny nazvaných příběhů Co hrát

Mnoho her je obrovských. Ostatní jsou nekonečné. Někteří jsou tak vzrušující, že spolknou naše zpravodajské kanály celé. To je místo, kde přichází Polygon, ve kterém hraje: Curate to nejlepší, nejinovativnější a nejzajímavější hry na každé platformě, takže můžete strávit méně času hledáním a více času hraním.

ALLURE ROGUELIKE se prodává sám: Odměňování opakování a vzrušující naděje, že váš další běh, ať už kvůli novým nástrojům, které jste shromáždili, budou nové dovednosti, které jste vyvinuli, nebo nové statistiky, které jste buffed, budou více úspěšný než poslední. Roguelikes je obtížné přestat hrát, protože častěji než ne, zlepšujete se nějakým způsobem.

Ačkoli Roguelikesův nárůst popularity je stále nedávným jevem, jejich historie se datuje více než 40 let – přesněji od roku 1980, to je kdy kdy Darebák Dejte „Rogue“ do Roguelike. To je spousta rogue.

Přesto je to teprve v posledním desetiletí, kdy Roguelikes vstoupil do hlavního proudu. Ve skutečnosti se staly tak trendy, že aspekty jejich make -upu jsou nyní často viditelné ve snahách AAA, od mechaniky, jako je Permadeath, až po procedurálně generované dungeony, aby budovali rozmanitost v jejich designovém étosu. Peklo, jedna z nejlepších her 2021 byla Roguelike z Playstation First-Party Studio. To vedlo k poněkud nasycení na trhu, kde může být často obtížné vědět, která hra mezi stovkami je pro vás. To je místo, kde přicházíme.

Od intenzivních rompů přes upírské hrady zamořené upírkou, až po nemilosrdné běsnění skrz hloubky Tartarus, až po pečlivě naplánované, ale rychle se vykopané atentátní mise po celém světě, zde jsou nejlepší roguelikes, které můžete hrát hned teď.

Mrtvé buňky: Vraťte se do Castlevania

Sťoukly biče krucifix na harpy na vrcholu hradu v mrtvých buňkách: návrat do Castlevania

Žádný seznam nejlepších roguelikes by nebyl úplný bez Mrtvé buňky, jedna z nejčistších a nejoblíbenějších her, ke kterému se kdy přirovnejí Darebák. Funguje na čiré frenetice, s každým skokem a úderem se cítí energicky, ale hluboce takto.

Velká část Mrtvé buňky ‘ Přitažlivost je jeho schopnost smíchat své různé vlivy do vlastního jedinečného vzorce. I když to funguje jako Roguelike, je stylizován jako metroidvania a půjčuje vzory z notoricky obtížných her, jmenovitě od série Soulsware Soulsware Souls Series. To není volné prohlášení ve způsobu, jakým je většina srovnání s dušími – Mrtvé buňky Naučí vás intuita nepřátelského chování, dokud nedosáhnete bodu, kdy je můžete předvídat a nakonec je zmatení. Je to hluboce uspokojivá hra, která se učí, a je nad rámec zaslouží si chválu, že je tak často poskytována.

Nyní, šest let po svém vydání, vydal vývojář Motion Twin svůj čtvrtý DLC, Návrat do Castlevania. Osvěží rozsáhlé množství zbraní hry s nástroji přímo z ikonické série Konami, včetně bičů, ukřižování a granátů svaté vody. Přináší také veterány zabíjení upírů Simon a Richter Belmont, Maria Renard a Alucard, spolu s novými gotickými biomy a řádek menších nepřátel a hlavních darebáků. Tento DLC je stejně jako rozkvět do Castlevania, jako je to připomínka Mrtvé buňky„Zůstaná síla. Jaká strašidelná, vzrušující unie. —Cian Maher a Mike Mahardy

Mrtvé buňky je k dispozici na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One a Windows PC.

Hitman World of Atentsanication

Hitman 2 - Agent 47 se krčil poblíž keřů

Pokud by někdy série flirtovala s roguelike pojmy, aniž by se plně zavázala, je to trilogie IO Interactive’s Hitman (nyní společně volána Hitman World of Atentsanication). Opakování je jádrem jejích odborně vytvořených lokalit, plná, jako jsou řada nástrojů, zbraní a přestrojení, aby vám pomohla eliminovat cíle co nejpříjemně Získal jsi.

Ale tam, kde základní hry jen fušují v náhodnosti vlastní žánru Roguelike, nový režim na volné noze ho plně přijímá. Položky se pohybují kolem mapy, zbraně mění ruce, převleky jsou zřídka tam, kde byly v posledním běhu – i vaše cíle atentátu na velmi atentát se mění. Vaše poslání vyjmout čtyři vůdce syndikátů na náhodném sortimentu míst je stejně o pečlivém plánování, jako je to improvizace na poslední chvíli. Během každého běhu si můžete vybudovat sbírku zbraní SafeHouse, ale jak je tomu vždy v žánru Roguelike, selhání znamená začít znovu. Hitman World of AtentsanicationRežim na volné noze není jen odvážným novým zvratem v některých z nejuznávanějších her posledních desetiletí-je to jeden z nejlepších roguelikesů sám o sobě. —Mike Mahardy

Hitmanův režim na volné noze je jedním z nejlepších roguelikes vůbec

Hitman World of Atentsanication je k dispozici na PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

Dust & Neon

Postava hráče se zakrývá za zábradlí balkonu během vnitřního přestřelky v prachu a neon

Dust & NeonEstetika může být trochu příliš známá, ale tato futuristická přestřelka divokého západu se vyznačuje hraním více než jeho pohraničí podobný vzhledu. Hráči dostanou střelce shora dolů s jedním velkým vylepšením k vzorci-znovu načtěte každé kolo vaší zbraně, individuálně-a některá setkání s vysokými podíly, díky nimž jsou vaše blízké útěky ještě více vzrušující.

Mimo futuristická města duchů, železniční skladby, salóny, ohrady a další přestřelky, hráči nejen zvratují rozlišení mezi Roguelite a Roguejako, dostávají sloučení konceptů. Pokud zemře, bude Gunslinger oživen s jeho postupem postavy neporušený (Roguelite).

Ale ztratí všechny zbraně, které vybudoval v průběhu svého běhu (Roguelike). Je to zážitek téměř v Permadeathu, který vás bude vytí, zvláště když ta poslední mise Grind, kterou si vezmete před řešením jednoho z pěti šéfů, se strašně pokazí. —Owen dobrý

Borderlands si přeje, aby měl tento Roguelikeův zážitek z téměř Permadeathu

Dust & Neon je k dispozici na Android, Nintendo Switch a Windows PC.

Vracet

Overload Overlay v Foumtalu

Jsme trochu zkažili VracetZařazení do tohoto seznamu již, takže bychom ho mohli také použít k zahájení věcí. Dříve známý pro hry jako Resogun a Nex Machina, Housemarque byla vždy studiem s kultovním následováním, ale nutně to nebylo jméno domácnosti. To všechno se změnilo s Vracet.

Set na planetě Atropos, Vracet Umístí vás do kosmických bot astronaut Selene Vassos, která se ocitla zamčená v podivné časové smyčce, která jí brání zůstat mrtvé. Je to brutálně náročný střelec třetích osob, který se těžce naklání na obtížnou stránku Roguelike Design, takže není pro nezasvěcené. Pokud je prvek roguelikes nejvíce zájem, je jejich strop vysokých dovedností, Vracet měl by se vystřelit na vrchol vašeho seznamu. Pokud ne, je pravděpodobně nejlepší dát Atroposovi slečnu.

Returnal je neúprosná meditace o tom, že se nevzdává

Vracet je k dispozici na PlayStation 5.

Rogue Legacy 2

Screenshot bitvy šéfa v Rogue Legacy 2

Zatímco Rogue Legacy byl populární v Roguelike Circles už téměř deset let, jeho široce chválená pokračování katapultovala sérii do nových výšin, když byla spuštěna na začátku roku 2022. První hra je dobrá – druhá je lepší.

Rogue Legacy 2 je plošinovka ve stylu Metroidvania, která vás zavádí s procházením procedurálně generovanými dungeony, jak je tomu u mnoha akčních orientovaných roguelikesů. To, co dělá tuto hru vyniknout, je to, jak těsný je její úroveň design, krásně meshing metroidvania tvary a struktury s přesností požadované pouze ty nejvíce neodpustitelné roguelikes.

Pravděpodobně stojí za zmínku, že pokud jste pedant, Rogue Legacy 2 – stejně jako několik dalších her na tomto seznamu – je technicky a Roguelite, Na rozdíl od Roguelike. Je to proto, že schopnost používat měnu k nákupu trvalých upgradů znamená udržení pokroku napříč běhy, na rozdíl od každého jednotlivého běhu, který vás nutí začít od absolutní nuly.

Ale hej, stále je to nakonec inspirováno Darebák, že jo? Takže koho to zajímá?

Rogue Legacy 2 Review: Nekonečně opakovatelná Roguelike

Rogue Legacy 2 je k dispozici na Windows PC, Xbox One a Xbox Series X.

Spelunky 2

Postava jezdí na krůtě ve Spelunky 2

Stejně jako Rogue Legacy, Spelunky začal silně, ale ve svém druhém výletu si vedl ještě lépe. Je to další plošinka, která se pyšní na úrovni designu především, přičemž každá nová řada procedurálně generovaných jeskyní vytváří skvělý případ pro další spelunking.

Stojí za zmínku, že zatímco Spelunky 2 je rozhodně silnější než původní, vášniví fanoušci Roguelike by to neměli zanedbávat. První Spelunky byl průkopníkem současného designu Roguelike a je částečně zodpovědný za zahájení renesance žánru před deseti lety. Pokud máte zájem o historii roguelikesů, ale nemáte trpělivost pro některé z více datovaných věcí, Spelunky nabízí vynikající místo pro začátek. Pak se můžete přesunout na Spelunky 2, a užijte si pár jako jakýsi dioráma, který ukazuje, jak velký pokrok byl v žánru dosažen za posledních 15 let.

Spelunky 2 Recenze: dokonalost

Spelunky 2 je k dispozici na Windows PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X a Nintendo Switch.

Riziko deště 2

Riziko deště 2 charakteru zahaleného červeně přijímá magma červa

Další pokračování! (Poslední, slibujeme.) Riziko deště 2 je střelec třetí osoby, který je často považován za jeden z největších roguelikesů, jaký kdy byl vyroben, a z dobrého důvodu. Jeho vysoce oktanová, run-‘-‘-‘-Gun struktura je dokonale naladěna na obou Roguelikesův nejdůležitější prodejní body: být příjemný v relativně krátkých výbuchtech a být tak příjemný, že řečené krátké výbuchy se nějak transformují na ultramarathony. Je to v podstatě také Mario 64 Roguelikes.

Jedna z nejlepších věcí Riziko deště 2 je to, že podporuje co-op, což je smutně podhodnocený prvek většiny roguelike designu. Jediná věc lepší než zažít „jen jeden další běh!„Zažívá to s přítelem – zvláště když vám řečený přítel pomáhá uniknout planetě, na které tě každý živý organismus chce zabít.

Slyšte mě: Riziko deště 2 je Mario 64 z Roguelikes

Riziko deště 2 je k dispozici na Windows PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a Google Stadia.

Inscryption

Jak uvolnit vlk v inscrypci

Inscryption je divný amalgám mnoha věcí a všechny jsou fascinující. Mluvit o tom podrobně je pravděpodobně jediným správným způsobem, jak o tom mluvit vůbec, i když za jediný účel povzbuzení, abyste ji přehrávali, pouze nastavíme jeviště.

Na první pohled, Inscryption může se zdát jako mírně nervózní, ale standardní budovač paluby. Zahrnuje však také nalezené záběry, funkce jako druh arg, představuje řadu hádanek, které pracují mimo její proprietární karetní hru, a další. Je to druh hry, které nebudete schopni porozumět, dokud to nevyzkoušíte sami – ale slibujeme, že byste měli. Pokud máte zájem o různé tvary a formy, které Roguelikes může mít, je to nutnost. A nemluvě o tom, že to byla nejlepší hra Polygonu z roku 2021.

Proč je inscryption nejlepší hra z roku 2021

Inscryption je k dispozici na Windows PC, Mac a Linux.

Vstupte do gungeonu

Nyní považován za klasiku, Vstupte do gungeonu je rychlá a frenetická střelce z kuliček, která používá procedurální generování a nesmírnou rozmanitost sestavení, aby se zdvojnásobil jako Roguelike. Stejně jako mít různé hratelné postavy, má doslova stovky zbraní, které si můžete vyzvednout a experimentovat, což z mistrovství této hry uděláte průměrný výkon.

Předpokladem hry je projít si cestou skrz titulární Gungeon, porazit nepřátele a sbírat kořist, jak se obtížnost postupně zvyšuje. I když teoreticky je to jednoduché, je to – stejně jako mnoho roguelikesů – v popravě obtížně obtížné.

Zadejte dungeon přichází do přepínače Nintendo

Vstupte do gungeonu je k dispozici na Windows PC, Mac, Linux, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a Google Stadia.

Nejtemnější dungeon

Screenshot 1920

Je tma a má dungeony. Co se nelíbí?

Nejtemnější dungeon přináší velmi vítanou složitost základní funkčnosti Roguelikes. Místo toho, abyste ovládali jednu postavu najednou, úkol vás to s řízením celé expedice, ve které je poslána společnost hrdinů, aby prozkoumala podivné a zoufalé hrůzy číhající pod gotickým zámkem.

Kromě vlastních tříd a sad dovedností je každý hrdina individuálně ovlivněn stresovým mechanikem, díky kterému je vaše strana výrazně náročnější začleněním úrovně mikromanagementu za konvenčním bojem. Pokud vás to zajímá, pokračování je v současné době k dispozici v Early Access a je naplánováno na spuštění v plném rozsahu na začátku roku 2023.

Jak zemřít správným způsobem v nejtemnějším dungeonu

Nejtemnější dungeon je k dispozici na Windows PC, Mac, Linux, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a iOS.

Dicey Dungeons

Screen výběru znaků Dicey

Kromě toho, že má pravděpodobně nejunikátnější koncept na tomto seznamu – divná herní show, ve které je každý soutěžící nevědomky přeměněn na jednu z několika vnímajících kostky – Dicey Dungeons je extrémně těsný roguelike paluba, která dělá všechny druhy fascinujícího designu výběru.

Hlavní hrací smyčka zahrnuje sběr karet a použití kostky k jejich aktivaci v boji. Nicméně, hraní Dicey Dungeons dobře vyžaduje mnohem složitější pochopení hry. Po zvládnutí základních běhů budete vyzváni, abyste experimentovali s na míru na míru, nazývaní „epizody“, které mají své vlastní vrozené výzvy: vaše zdraví klesá místo nahoru, jak postupujete, nebo jste proklínáni z get- Jděte, abychom jmenovali pár. Pokaždé, když vyřešíte hádanku Dicey Dungeons, Vaše odměna je … těžší hádanka. Je to těžké, ale uspokojivé ve způsobu, jakým jsou jen ty nejlepší roguelikes.

Dicey Dungeons přidává tolik potřebné kouzlo do deckbuildingu roguelikes

Dicey Dungeons je k dispozici na Windows PC, Mac, Linux, Xbox One, Xbox Series X, Nintendo Switch, iOS a Android.

Gwent: Rogue Mage

Gwent: Rogue Mage Screenshot

Každý, kdo měl to potěšení hrát Čaroděj 3 bude již důvěrně obeznámen Gwent, Nejoblíbenější karetní hra kontinentu. Ve skutečnosti se stalo tak populárním, že se CD Projekt Red rozhodl dát jí vlastní hru – což bylo ironicky příliš populární.

naštěstí, Gwent získal impozantní doprovod s jeho první expanzí, Rogue Mage. Je to příběh pro jednoho hráče, který opětovně posouvá budování balíčku základní hry pro zážitek z roguelike a v tomto procesu drasticky zastíní ho. Lidé si často stěžují, že není dostatek za čarodějnických her, navzdory skutečnosti Zaklínač, Čaroděj 2, a Thronebreaker jsou všichni vynikající. (Stížnost by byla upřímnější, kdyby to bylo „není dost Čaroděj 3s.“) Rogue Mage být argumentem, který konečně vyvrátí tuto kritiku jednou provždy.

GWENT: Hra zaklínače Zaklínače získává velkou generální opravu

Gwent: Rogue Mage je k dispozici na Windows PC, Mac, iOS a Android.

Monster Train

Bitva v vlaku Monster

Každý mluví o Zabít věž – Což, výstraha spoileru, je také na tomto seznamu – ale v mnoha ohledech, Monster Train je nadřazený tvůrce paluby. Není to nikde tak stylové jako Zabít věž, Není to ani tak rafinované, ale jeho mechanik vertikálity představuje řadu permutací a kombinací, díky nimž je plánování vašeho dalšího pohybu utrpení – samozřejmě dobrým způsobem – samozřejmě dobrým způsobem. Videohry by měly být zábavné.

Monster Train Také vám umožňuje kombinovat drasticky odlišné frakce, což přidává přesvědčivé příležitosti k sestavení pro hráče, kteří zvládli základy. Nemá to nejhezčí estetiku a jeho výzvy se často mohou cítit trochu … libovolně, být velkorysý. Z hlediska potenciálu budování surového paluby? Snadno jedna z nejlepších her na trhu. Skutečnost, že jeho každodenní výzvu se stále aktivně snaží stovky, ne -li tisíce lidí, je toho důkazem toho.

Monster Train si zaslouží druhý život na přepínači

Monster Train je k dispozici na Windows PC, Xbox One a Nintendo Switch.

Do porušení

Osm osmi osm, kde se do přehrávání bitev na porušení bude zahrnovat ploché dlaždice, města a vodní prvky a hory

Do porušení Liší se od ostatních her na tomto seznamu v tom, že se jedná především o strategickou hru založenou na tahu-stále je to bezpochyby roguelike, ale.

Cílem hry je chránit civilizaci před nepřátelským druhem Kaiju pomocí mocných mechů. To se hraje prostřednictvím boje založeného na mřížce, který zahrnuje správu mobility a standardní akce. Elegance a jednoduchost Do porušení Nechte to být přístupné, aniž by ohrozilo jeho strategickou hloubku, což z něj činí perfektní vstupní bod pro aspirující roguelike-talíře-nebo roguelikers. Je nyní k dispozici také prostřednictvím her Netflix, který převádí váš telefon na pohodlný* Do porušení stroj.

Do porušení není o nic méně náročné než FTL, ale je to méně trestné

Do porušení je k dispozici na Windows PC, Mac, Nintendo Switch, iOS a Android.

Vazba Izáka

Boj v nečistotě Dungeon ve vazbě Isaaca: After Birth Plus

Většina fanoušků Roguelike už pravděpodobně udělala svůj čas Vazba Izáka, Ale pokud jste v žánru nováčkem, je to klíčová část jeho historie, která by neměla být přeskočena. Je spravedlivé říci, že bychom nebyli tam, kde jsme dnes bez Izáka a jeho nepřetržitého pláče.

Vazba Izáka je Roguelike Dungeon-prokradeník, který vás úkol střílí přes procedurálně generované dungeony. I když to zní jako mnoho jiných her, bylo to jedno z prvních populárních moderních úsilí představit … no, všechny tyto deskriptory! V desetiletí od doby, kdy bylo původně spuštěno, určitě existovaly lepší roguelikes, ale jsou mezi nimi jen málo a daleko, vytvářejí Isaac Nejen klasika, ale trvalá opora ve scéně.

Minulost, přítomnost a budoucnost vazby Izáka

Vazba Izáka je k dispozici na Windows PC, Mac a Linux. Vazba Izáka: znovuzrození je k dispozici na Windows PC, Mac, Linux, Playstation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Nintendo.

Kořist: Mooncrash

Postava kohout jejich brokovnice v kořisti: Mooncrash

To je sice trochu divný výběr, protože je to technicky DLC pro příběhově řízený pohlcující sim. Ale důvod, proč jsem se znovu přehodnotil Kořist vyzkoušet Mooncrash bylo proto, že mi to bylo doslova popsáno jako „Kořist Roguelike.„S ohledem na všechny ostatní logiky, která odůvodňuje svou pozici na tomto seznamu.

Ve vší vážnosti, Mooncrash je funkčně roguelike v tom, že nabízí vysokou úroveň variability, procedurálně resetování mapy a úplnou ztrátu pokroku po smrti. Má také další výhodu, že je součástí Kořist, Jedna z největších her posledních desetiletí, vyvinutá jednou z největších herních studií všech dob. Pokud vám to neprodává, nic nebude.

Proč je kořist hra Polygon #7 z roku 2017

Kořist: Mooncrash je k dispozici na Windows PC, PlayStation 4 a Xbox One.

FTL: rychlejší než světlo

Přehled lodí ve FTL: rychlejší než světlo

Ftl je titan na scéně Roguelike, který si udržoval nesmírnou popularitu po celé desetiletí. Bylo to první úsilí vynaložené podmnožinou her – nedávno známé pro výše uvedené Do porušení – a je proto kritickou součástí jednoho dva-dva úderu, který dokazuje, že se vývojáři podařilo vyhnout sophomore propadu.

Podobný Do porušení, Ftl je jednou z méně jednotných her na tomto seznamu, v tom, že to v podstatě dělá … prostě zcela vlastní věc. Máte za úkol provozovat kosmickou loď z pohledu shora dolů, od udržování hladin kyslíku po přesměrování síly přes štíty, zbraně a různé další systémy. Hlavní hraní smyčka zahrnuje bojové kosmické piráty, převzetí majáků, prozkoumání galaxie a mnoho dalšího. A samozřejmě, pokud zemřete, váš pokrok je ztracen. Je to velmi napjaté, ale to je hlavní část jeho kouzla a proč to stále vydrží jako jeden z nejlepších roguelikesů.

FTL: Rychlejší než Light Review: Smrt při rychlosti osnovy

FTL: rychlejší než světlo je k dispozici na Windows PC, Mac, Linux a iOS.

Zabít věž

Karta poskytuje útok blesku v Slay the Spire

To by nemělo být žádným překvapením vzhledem k tomu, že jsme to zmínili dříve, ale Zabít věž je nezbytnou součástí jakékoli kurátorské sbírky Roguelike. Je částečně zodpovědný za nárůst a odpovídající popularitu stavitelů paluby Roguelike za poslední tři roky a od té doby se stal základem žánru.

Většina stavitelů paluby Roguelike, kteří od té doby vyšli Zabít věž byli nuceni se od toho odchýlit stále více zřetelnějšími způsoby – znovu se podívejte na to, jak divné Inscryption je. Výsledkem je, že by se to mohlo zdát trochu jednoduché ve srovnání s novějšími tituly. Ale jednoduché je dobré. To je důvod Zabít věž je stále hlavní hra pro budování paluby Roguelike, a proto toto prohlášení bude i nadále pravdivé bez ohledu na to, kolik her po jeho brázdě následuje.

Slay the Spire Review: Moje oblíbená hra pro prohrát

Zabít věž je k dispozici na Windows PC, Mac, Linux, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS a Android.

Smyčka hrdina

Vytvořený svět ve smyčce

Smyčka hrdina je další zvláštní kolize žánrů, která se stane něčím skutečně originálním a naprosto nenapodobitelným, jakmile to uvidíte.

V nominální hodnotě chodíte s hrdinou kolem smyčky. Jen smyčka. Cesta, která vede pouze zpět k sobě. Ale když trávíte čas s Smyčka hrdina, Začnete si všimnout všech jeho různých složitosti: zahrnuje budování paluby; Zahrnuje vlivy stavitelů města a managementu Sims; Existují úpravy dovedností a statistik.

Žádná z těchto věcí by neměla spolupracovat, alespoň teoreticky – je příliš zaneprázdněn, je tu příliš mnoho konfliktů. Ale nějak Smyčka hrdina je nesmírně soudržný a pomalu, ale jistě se prosadil jako jeden z nejlepších roguelikesů, jaký kdy byl vyroben. Jakmile se připojíte ke smyčce, je těžké, když to sakra nechte za sebou.

Tipy a průvodce smyčkovými smyčkami

Smyčka hrdina je k dispozici na Windows PC, Mac, Linux a Nintendo Switch.

Upírští přeživší

Nepřátelé rojí postavu hráče u upírských přeživších

Zatímco 2022 nebyl pro blockbustery AAA nejzajímavějším rokem, měl spravedlivý podíl na hity spánku, z nichž jeden je absurdně vynikající Upírští přeživší.

Vyjádřením svého minimalistického uměleckého stylu, omezeného kontrolního schématu a zdánlivě přeplněného designu davů by vám bylo odpuštěno, že jste si mysleli, že si to myslí Upírští přeživší je trochu nudné. Pod celým svým chaosem je však stupněm složitosti, díky kterému je přesně to, co každý Roguelike usiluje o: téměř nekonfinitně se přehrává.

Od stromů s cizím duší až po podivné staré muže mávající stroušení česneku nad hlavami, každý běh dovnitř Upírští přeživší Cítím se jako poprvé, kdy jste to kdy hráli, kromě toho, že jste nějak získali intimní znalost jeho čarodějných triků a nejtemnějších umění. Je to jedna z nejlepších her z roku 2022 a je již kandidátem na jeden z nejlepších roguelikes, které jsme dosud viděli.

Pozůstalí upírů mohou jednoho dne stát vedle Hadese a Roguelike Greats

Upírští přeživší je k dispozici na Windows PC a Mac.

Hades

Hades Talents Guide, Zagreus

Jako název pravděpodobně odpovědný za to, proč tento seznam existuje, Hades Rozpadl se na scénu na konci roku 2020 s energií nejužšího polobohu podsvětí, který sekel hordy Hellions při hledání jeho olympijské matky. Je to hlavní důvod, proč „Roguelike“ přešel z relativně specializovaného termínu na jeden z nejvyhledávanějších žánrů po celém městě. Sakra, dokonce se to stalo první videohrou v historii, která získala cenu Hugo – Zag a Chthonic Crew jsou prostě tak dobré.

Vyvinul Supergiant Games, Hades Spojuje narativní strukturu odvozenou z vizuálních románů s druhem vysoce oktanového boje a experimentování se stavěním, které se hodí pouze k nejlepším roguelikesům-nebo v tomto případě, The Nejlepší Roguelike. Jak to, jak už to už vědí obyvatelé House of Hades, jakmile vstoupíte do Tartaru, není útěk.

Ty hraješ Hades A stanete se roguelikerem. Je to tak jednoduché.

Proč je Hades nejlepší hra z roku 2020

Hades je k dispozici na Windows PC, Mac, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Nintendo.

Zaregistrujte se na novinové poznámky

Týdenní kolo nejlepších věcí z polygonu

Nejlepší hry Roguelike

Sbírka nejlepších roguelikes, Roguelites a „Hry jako Rogue“

Nejlepší hry Roguelike - IGN IGN

Aktualizováno: 17. prosince 2021 21:15
Zveřejněno: 27. května 2021 18:00

Požádejte tři různé fanoušky videoher, aby definovali, co je „Roguelike“, a je pravděpodobné, že budete mít tři velmi odlišné odpovědi: Dalo by se říci: „Ach jo, to jsou jako ta hra s sexy řeckými bohy!„Jiný by mohl odpovědět“ Ne, ty idiote, Hades je Rogue-Lite. Roguelike je hra jako Spelunky.„A další by stále mohla zabít ruce na stůl a křičet:“ Důvod, proč se jim říká Roguelikes. Žádná z těchto her vůbec není roguelikes!”

10 nejlepších roguelike her

10. Zadejte gungeon Zadejte gungeon na místě číslo deset na našem seznamu, ale je to číslo deset s kulkou! Nebo tisíc. Tato střela s pekla shora dolů Roguelike z Dodge Roll vidí sortiment veselých postav pixelů sestupujících skrz komory zvyšujících se obtíže a nejlepších epických bossů, aby se pokusila najít zbraň schopné zabít svou minulost-literallty rozbalit jejich největší lítost. K tomu budou muset sbírat sortiment různých zbraní bez blížícího se a zbrojnice je místem, kde tato hra opravdu svítí. Nikdy předtím nebyla hra tak s tématem zbraní, s celým konceptem gungeona přenášeného na úroveň detailů, které jsme si nemysleli. Stejně jako všechny nejlepší roguelikes, každý běh se cítí jinak, protože mnoho různých zbraní v zásadě mění způsob, jakým hrajete, a je jich více, než můžete zatřást joystickem. Mezi vynikající hranicí s pekelným peklem, množstvím zbraní a desítkami drzých referenčních a velikonočních vajec vstoupí do Gungeonu více než získává své místo na seznamu nejlepších roguelikes

9. Do porušení narušení her FTL od vývojářských podmnožin nelétá na tomto seznamu tak vysoko jako jeho předchůdce, ale do porušení je nepochybně jedním z nejvíce jemnějších a nej strategičtějších roguelikesů. Jeho zvláštní příchuť taktiky cestování času se hraje spíše jako pečlivá šachová hra než tvrdohlavá válečná válečka-pouze všechny šachové kusy jsou nahrazeny obřími Mechs, kteří bojují zpět s městem, které ničí hrozbu Kaiju. Každé setkání mohlo být jen hrstkou otočení dlouhé, ale množství výběru, které máte během těchto zatáček, je ohromující. Nepřátelé jsou uspokojivě konzistentní a současně destruktivní zároveň a nutí vás naplánovat se přesunout daleko do budoucnosti, aby se zabývali tím, co dělají nyní, tak co by mohli udělat po hranici. Naučit se, že hloubka od běhu po běh může být neuvěřitelně obohacující, zejména když si začnete uvědomovat, když obětování pěšáku ovládajícího raketu může v krátkodobém horizontu bolet, ale z dlouhodobého hlediska být lepší. Do porušení je strategie Roguelike plná tvrdých rozhodnutí, ale je to také ta, která vám stále umožňuje ochutnat sladkou odměnu za to, že je napraví

8. Rogue Legacy před rokem 2013 by si nikdo nikdy nepředstavoval, že se žánr Roguelike vejde tak pohodlně s metroidvania stylem designu, ale potom přišel Rogue Legacy a odhodil dveře dokořán přidáním trvalého postupu, který přenesl z běhu Běh a umožnit hráčům doplnit dovednosti, které získali zkušenostmi s opakovanými běhy, s upgrady statistiky, novými kusy vybavení a novými schopnostmi, díky nimž by dramatické potíže s nárůstem pozdějších biomů mnohem lépe zvládnutelné. Ukázalo se, že to bylo docela průkopnické a bylo by to něco, co by k jejich hrám přidalo také mnoho dalších her v žánru, z nichž některé také skončily na tomto seznamu. Kromě toho, že byl vlivný, byl Rogue Legacy také jen skvělou hrou, s výše uvedeným vynikajícím vývojem, fantastickou směsí obtížného boje proti pekelnému boji s intenzivními výzvami na platformě a opravdu chytrým procedurálním generováním, která se ujistila 7. Nethack Nethack by mohl být nejhlubší PC hra, jakou kdy byla vyrobena. Zní to jako nadsázka? Zvažte, že existuje více než 1000 způsobů, jak zemřít, z zkamenělých při polykání celku Cockatrice, až po padání do dřezu (je to dlouhý příběh). Bez grafického motoru, o který se musí starat, jsou hráči Nethack omezeni pouze svou představivostí při řešení problémů. Bojíte se, že vás úhoři táhnou do vodního útvaru? Jen namažte brnění, nebo možná teleportujte úhoře na suchou zemi, nebo noste amulet magického dýchání. Vítězství není tolik, jako prozkoumání svých mnoha, mnoha systémů. Nethack je přímým potomkem Rogue a zachovává si stejná základní pravidla, ale 30 let vývoje to bylo daleko, mnohem složitější. Je to možná konečný výraz tradičního 6. mrtvé buňky mrtvé buňky zdůrazňují filozofii „jen jednoho dalšího“ velkého roguelikeho tím, že vás zmocňují rychlým pohybem blesku a škubnutým bojem ve 2D bojovém prostoru, čímž se rozhoduje o životě nebo smrti v mrknutí oka. Pronásledování stále nepřátelnějších biomů a využití vašeho neustále se rozvíjejícího arzenálu odemknutých zbraní a atributů proti armádám nepřátel - to vše při zvládnutí vašich platformových reflexů - přispívá k neuvěřitelně uspokojivé smyčce. Hodíte několik velkých, devastujících šéfů a schopnosti rozvětvovat vlastní cestu odemknutými oblastmi v pořadí vašeho výběru a máte recept na téměř nekonečnou opakovatelnost a přizpůsobení a vytvoříte jednu z nejlepších her ve své třídě 5. FTL jako jeden z největších kapitánů kosmické lodi Sci-Fi jednou řekl: „Nikdy mi neříkej šance.“ Pronásledovaný zlými rebely a čelit nepřátelským mimozemšťanům a tvrdým rozhodnutím o životě a smrti téměř na každém kroku, vaše dinky kosmická loď nemá velkou šanci na splnění své mise-ale náznak šance je vše, co potřebujete. FTL je vzrušující, opakovatelné dobrodružství: nejrůznější napětí pochází z obou příběhových událostí založených na rozhodování vytržených ze sci-fi pořadů, které mohou mít měnící důsledky a bránící boj v reálném čase, který vyžaduje inteligentní strategii pro svržení štítů nepřátel a deaktivovat jejich systémy - a trochu štěstí, pokud jde o vyhýbání se příchozích raket. Budování své lodi s nejlepší posádkou, zbraněmi a upgrady, na které můžete dostat ruce v naději, že přežijí prst na špičce proti masivní nepřátelské mateřské lodi, je fantasticky opakovatelnou výzvou, zejména jakmile odemknete některé další lodě s novými konfiguracemi

To vše říci, že se jedná o žánr s horkou napadenou definicí, a proto je vytvoření seznamu 10 nejlepších nejlepších roguelikes trochu složité, ale cítíme se, jako by to stále stojí za to, protože hry v něm jsou upřímně mezi nimi nejvlivnější z posledních několika desetiletí. Budeme tedy definici zjednodušit: jednoduše:

Hra, která obsahuje procedurální generování i Permadeath jako základní prvky hry (tj. Nejedná se pouze o režim, který máte možnost zapnout nebo vypnout nebo vypnout.)

Takže, ať už je to Roguelike, Roguelite nebo „hra, která je jako Rogue“.