Nejlepší seznam nejlepších dobrodružných her na PC (2023) | Adventure Gamers, nejlepší dobrodružné hry na PC 2023 | PCGamesn

Nejlepší dobrodružné hry na PC 2023

Zatímco zakladatel revoluce Charles Cecil původně měl v úmyslu přizpůsobit Watchmen s pomocí Gibbons, jsme rádi, že projekt nevyložil. Místo toho spolupracovali na této klasické hře point-and-click. Ručně kreslené cutscenes, nádherné pixelové umění a příběh Roberta Fostera a jeho pokusy o útěk z dystopického Union City. Atmosférický svět je ovlivněn jako Blade Runner, soudce Dredd a Mad Max a tematicky zkoumá společenský útlak a korupci. Je to bezútěšná orwelliánská noční můra s… prd vtipy.

Nejlepší seznam nejlepších dobrodružných her na PC (2023) Nejlepší dobrodružné hry

Novinka v žánru dobrodružné hry nebo návrat po přestávce a přemýšlení, jaké fantastické nové PC Adventure Games na vás čekají? Jste na správném místě! Hry Adventure mají zvláštní místo v srdcích hráčů pro své pohlcující a vzrušující zážitky, které přepravují hráče od reality. Pokud se toužíte ponořit do nejlepších dobrodružných her z roku 2023 na svém PC a jste připraveni přestat hrát solitaire, nehledejte nic jiného než náš pečlivě kurátorský seznam!

S nesčetnými úžasnými dobrodružnými hrami, z nichž si můžete vybrat, může být ohromující rozhodnout, kde začít. Proto náš tým odborníků sestavil seznam nejlepších dobrodružných her, které jsou právě k dispozici. Od klasických dobrodružství point-and-click po moderní tituly s akčním adventurou, náš seznam zajišťuje každý vkus a preference. Ať už jste po zpochybňování hádanek nebo pohlcujících zážitků založených na příběhu, najdete další herní posedlost právě zde. Pojďme vás vést k nejlepším PC Adventure Games, které si nemůžete dovolit nechat ujít v roce 2023!

V tomto komplexním průvodci prozkoumáme nejlepší dobrodružné hry z roku 2023 pro PC, které slibují hodiny podmanivé zábavy. Pro každý titul poskytneme informace o tom, kde si můžete koupit tyto hry. Naše výběry jsou založeny na důkladných recenzích a zkušenostech s ostatními hráči, což zajišťuje, že každá hra stojí za váš čas a investice.

Kde koupit nejlepší dobrodružné hry?

Existuje mnoho online a offline maloobchodníků, kde si můžete zakoupit prvotřídní dobrodružné hry pro PC. Online možnosti zahrnují Amazon, Gog, Humble Bundle nebo Steam, zatímco cihly a malty, jako je GameStop, jsou také vynikající volbou.

Pro hry bez DRM doporučujeme zakoupit od Gog. Humble Bundle je způsob, jak jít, pokud dáváte přednost parním klíčům a chcete přispět k dobré věci. S pokorným svazkem jde část vaší kupní ceny na charitu podle vašeho výběru, a to vše při získávání skvělých obchodů.

Amazon je další cenný zdroj pro dobrodružné hry, zejména klasické tituly. Najdete také související produkty, jako jsou strategické průvodce, umělecké knihy a herní zařízení pro vylepšený herní zážitek.

Jaké jsou některé z nejlepších klasických dobrodružných her Point-and-Click?

Zde je ochutnávka nejlepších herních dobrodružných her pro PC:

  • Secret of Monkey Island (1990): Nadčasová klasika s poutavým příběhem, krásná grafika a kreativní hádanky.
  • Grim Fandango (1998): Unikátní kultovní klasika ve stylu filmu s fascinujícím příběhem a inovativní mechanikou hry.
  • Broken Sword: The Sleeping Dragon (2003): Třetí splátka v populární sérii, představující ohromující vizuální efekty, příběh o klusách glóbu a chytré hádanky.
  • Sam & Max Hit the Road (1993): Musí být hra pro fanoušky, s šílenými humor, zajímavými postavami a poutavými hádankami.
  • Monkey Island 2: Lechuck’s Revenge (1991): Stejně výjimečné pokračování tajemství ostrova Monkey Island, s podmanivým příběhem, vynikající grafikou a náročnými hádankami.

Pro rozsáhlý seznam nejvyšších klasických bodů nebo kliknutí nebo náš výběr 100 nejlepších dobrodružných her všech dob se podívejte na naše vyhrazené sekce s ikonickými tituly, jako je Monkey Island a další.

Zažijte vzrušení z nejlepších her-adventure her

Ponořte se do vzrušujícího světa her a dobrodružství, které kombinují vzrušení a pohlcující průzkum s poutavými příběhy. Tyto hry zaujmou hráče s úchvatnými vizuály, výjimečnými produkčními hodnotami a hojným bočním obsahem, které vás baví celé hodiny. Připraveni se pustit do nezapomenutelného herního dobrodružství? Podívejte se na naše nejlepší tipy níže!

Objevte nejlepší dobrodružné hry pro PS5, Xbox a iPhone

S nespočetnými výjimečnými dobrodružnými hrami dostupnými na různých platformách může být výběr perfektního. Fret ne! Máme vás zakryté našimi ručně vybíranými seznamy nejlepších dobrodružných her pro iPhone a iPad, Xbox Series, PS4 a PS5, Nintendo Switch a dokonce i nové hry Adventure Indie pro PC!

Tyto seznamy obsahují vynikající dobrodružné hry z renomovaných studií, jako jsou Telltale Games, tvůrci příběhů Monkey Island, The Walking Dead Series, Minecraft: Story Mode a Dontnod Entertainment s jejich kriticky uznávaným životem je Strange Series. Ponořte se do bohatého světa dobrodružných her!

Prozkoumejte nejlepší zdroje pro knihy o dobrodružné hře (ART)

Knihy Art Art Art Art jsou pokladnicí ohromující vizuální a podmanivé příběhy. Chcete -li získat ruce na tyto drahokamy, prohlédněte si online maloobchodníky jako Amazon a eBay nebo navštivte použité knihkupectví. Herní konvence jsou dalším vynikajícím zdrojem, kde můžete často najít prodejce prodávající nové a použité knihy za zlevněné ceny.

Pokud jde o exkluzivní nabídky o knihách o uměleckém umění, zvažte přihlášení k odběru časopisů o dobrodružných her, které často obsahují nabídky pouze předplatitelů a slevy. Knihy Bitmap je dalším pozoruhodným cílem pro herní knihy, včetně velkolepé sbírky nalezené v Art of Point-and-Click Adventure Games.

Nejlepší dobrodružné hry na PC 2023

Od klasiky staré školy a kliknutí, jako je Broken Sword po moderní vyprávění s výběrem, jsme shromáždili všechny nejlepší dobrodružné hry na PC.

Nejlepší dobrodružné hry

Publikováno: 12. července 2023

Jaké jsou nejlepší dobrodružné hry na PC? Od roku 1976 textových dobrodružství-která dala žánru jeho jméno-prostřednictvím bodu a kliknutí zlatého věku 90. a až po modernější jízdné, jen málo žánrů vydrželo docela dobře jako dobrodružná hra. Tato více desetiletá životnost vytvořila některé z nejúžasnějších titulů, takže zúžení seznamu nejlepších dobrodružných her je určitě boj.

Dobrodružné hry prosperovaly díky zaměření na příběh a charakter. To a několik složitých mozkových ukázek, na rozdíl od násilí, odlišuje žánr. Postavy se obvykle procházejí mluvením nebo přemýšlením místo toho, aby se uchýlily k boji – ale plné protagonista škrticí klapky Ben by o tom mohl mít pár věcí. Tyto hry jsou absolutní klasiky a tvoří některé z nejlepších PC her vůbec.

Často se vracíme na naše seznamy, abychom se ujistili, že jsou co nejaktuálnější a představují to nejlepší, co žánr nabízí, takže si můžete být jisti, že to, co uvádíme níže, není nic jiného než klasika.

Nejlepší dobrodružné hry jsou:

Grim Fandango

Grim Fandango

Dialog, charakter, svět a představivost cementový ponurý fandango mezi nejlepšími dobrodružnými hrami. Nasazeno v mexické zemi mrtvých, kde jsou všichni kostra nebo démon, musí nedávno zesnulý vypracovat jakékoli zločiny, které se dopustili, než se vydávají zrádnou čtyřletou cestu, aby se dostali do devátého podsvětí. Je to chytře realizovaný svět s vlivy filmu noir a velkým korupcím a korupcí.

Hra hraje některé z nejlepších postav, jaké kdy byly napsány, včetně protagonisty Mannyho Calavery, který se musí pokusit zachránit Mercedes Colomar, žena, kterou si myslí. Přátelský, automobilový démon Glottis by nebyl na místě v nejlepších filmech Disney nebo Pixar, a Manny je jednou z nejvíce bez námahy cool a nesmírné postavy hráčů v dobrodružné hře. Často tupé hádanky mohou stimulaci vykolejit, ale jen prozkoumávání a interakce s tímto krásným světem nahradí tyto dráždivé látky a dělá Grim Fandango jednu z nejlepších PC her vůbec.

Cesta Tima Schafera mexickým folklórem stále představuje vrchol správného vyprávění filmu ve videohrách-prostě se nezmiňujte ty ubohé démonské bobry.

Nejlepší dobrodružné hry: Vraťte se na ostrova Monkey

Vraťte se na Monkey Island

Zatímco tajemství ostrova Monkey Island změnilo žánr a postavilo Lucasarts na trůn Adventure a Monkey Island 2 se zlepšil na originálu téměř ve všech směrech, návrat na ostrova Monkey je dokonalým moderním milostným dopisem k žánru bodů a kliknutí.

Milý poražený Guybrush Threepwood je jednou z nejvíce roztomilých postav videoher. Jeho hořící touha stát se pirátem a vyhrát srdce guvernéra Elaine Marley je ušlechtilý. Problém je, že je naprosto nešikovný, má větší důvěru než schopnost a je to rukou na ničení životů. Návrat na ostrov Monkey zvedne, kde končí pomsta Lechucka a dává fanouškům uzavření pokračováním dvě desetiletí ve výrobě. Hra byla tak pozitivně přijata, že její recenze ohromily hry Lucasfilm.

Zlomený meč

Zlomený meč

Představte si nezmapované bez skákání a střelby, sportovní spiknutí, které naznačuje, jaký by mohl být zajímavý román Dana Browna, a budete mít rozumný obrázek zlomeného meče: stín templářů. Stejně jako série Monkey Island je obtížné rozhodnout, který z prvních dvou titulů je nejlepší, ale v tomto případě to první hra hraje ji.

Easyregoing American George Stobbart’s Holiday v Paříži je přerušen bombardérem oblečený jako klaun a odtud je zatažen do spikleneckého světa templářů. Příběh je skvělý a vývojáři revoluce udržují tónové světlo navzdory roztříštění temnějších okamžiků. Ale je to chemie mezi Georgem a francouzským fotožurnalistou Nico Collardem, která tvoří páteř franšízy.

Díky mincovnímu psaní a hlasovému herectví zůstává Broken Sword jednou z nejlepších dobrodružných her na PC. Má však neslavnou „kozí hádanku“, která byla od té doby jemně zesměšňována mnoha dobrodružnými hrami, včetně všech čtyř pokračování rozbitých mečů. Samostatně je přinejmenším polovina bitvy.

Den chapadla

Den chapadla

Pokud jde o kvalitní hádanky, Day of the chapadel je jednou z nejlepších dobrodružných her, které můžete hrát. Nikdy to není tupé nebo průměrné tempo, a to je o to působivější, když se domníváte, že hráč se očekává, že bude spravovat tři znaky během tří různých časových období, jejich akce z jednoho ovlivňují druhou. Jak řekl Doc Brown, musíte myslet na čtvrté dimenze, a je to důkaz Tim Schafera, Dave Grossmana a zbytek týmu, který se nějak nikdy necítí ohromující.

Den chapadla je stále výjimečně zábavný, nádherně absurdní, nadčasově hezký a obsahuje celé dřívější dobrodružství Lucasarts, Maniac Mansion – hra, do kterého den je pokračování – jako velikonoční vejce. Navzdory brilanci ostatních her na bodovém a kliknutí na tomto seznamu, pokud nás požádáte o jedno klasické dobrodružství, které musíte hrát, poslali bychom vám tímto způsobem.

BAS

Pod ocelovou oblohou

Pokud existuje jedno tlačítko, které může jakákoli hra tlačit, aby nás věnovala pozornost, je to „Cyberpunk“. Zkombinujte to s velkým originálním příběhem, nejlepším britským dobrodružným herním studiem a uměním legendárního komiksu Dave Gibbonse (Watchmen) a my jsme v rukou někoho. Naštěstí již existuje pod ocelovou oblohou a je to jedna z nejlepších PC her v okolí.

Zatímco zakladatel revoluce Charles Cecil původně měl v úmyslu přizpůsobit Watchmen s pomocí Gibbons, jsme rádi, že projekt nevyložil. Místo toho spolupracovali na této klasické hře point-and-click. Ručně kreslené cutscenes, nádherné pixelové umění a příběh Roberta Fostera a jeho pokusy o útěk z dystopického Union City. Atmosférický svět je ovlivněn jako Blade Runner, soudce Dredd a Mad Max a tematicky zkoumá společenský útlak a korupci. Je to bezútěšná orwelliánská noční můra s… prd vtipy.

Revoluce zajišťuje, že to, co by mohlo být depresivní slog. Zákruty zápletky, nádherné charakterové momenty, vynikající hádanky a stylový svět z něj činí jednu z nejlepších dobrodružných her. Jo, a je to zdarma na Gogu, takže opravdu není omluva, aby to nehrál. Pokud se vám to líbí, za ocelovou oblohou je hodná sledování, které stojí za to se podívat.

Walking Dead

The Walking Dead: Sezóna jedna

Hvězdná první sezóna nejoblíbenějších sérií Telltale zůstává její nejlepší navzdory divoké konkurenci. Příběhy z Borderlands a Wolf mezi námi se blíží, ale ani magnetismus Lee a Clementine Walking Dead. Gooddreds Lawbreaker Lee a nedávno osiřelý Clementine vytvoří ostře loajální pouto, protože počasí počasí tragédií a katastrof. Hlavním mezi nimi je samozřejmě zombie apokalypsa, ale agendy každého přeživšího, se kterým se setkávají jak pomáhají a brání páru také.

Schopnost Telltale přesvědčit hráče, že mají na starosti příběh – navzdory tomu, že celá věc je zákon o kouři a zrcadlech – je to, co dělá The Walking Dead: Sezóna jedna z nejlepších dobrodružných her na PC. Scény se hrají jinak, některé postavy mohou přežít déle a Lee se může chovat jako absolutní péro. Hlavní plot pluhy, ale může se cítit divoce odlišný v závislosti na tom, kdo to řídí. Pro šokující konec epizody 4 je to moderní klasika hry point-and-click.

Noc v lese

Noc v lese

Je těžké nespadnout na noc do lesa. Developer Infinite Fall zabalil osobní zážitek, humor, malé město Americana, strašidelné spiknutí, stylové vizuály, fantastický soundtrack a některé z nejvíce účinně skutečných scén ve videohrách do jedné z nejlepších dobrodružných her, jaké kdy byly vyrobeny.

Noc v lese řeší depresi, dysfunkční rodiny, ekonomiku, společenský tlak, dospívání, nezaměstnanost, útěk a smrt rozmarným a dobře natužným způsobem, který zajišťuje, že se věci nikdy nestanou beznadějnými. Postavy jemně narušují zábavu na sebe a dělají cokoli, aby se rozptýlily, bez ohledu na to, jak hloupé nebo nebezpečné. Každá postava je citovatelná a milá, a zatímco se hlavní zaměření příběhu zaměřuje, Mae Borowski-antropomorfní kočka a vysokoškolská předčasnost-zpočátku se zdá jako oprávněná blbec, budete ji milovat, když se otevře, když se otevírá.

Mohlo by to hrát jako hra na platformě, ale neexistují žádné hlavy, na které by se skočily, žádné body, které by bylo možné sbírat, žádné šéfy, které by porazily, nebo světy, které dobývají. Místo toho jsou tu přátelé, se kterými si můžete promluvit, cesty k výběru, písně, které si můžete hrát, a povědomí o zmenšujícím se světě, který všichni obývají. Raději z toho využijte to nejlepší.

Kentucky trasa nula

Kentucky trasa nula

Meandrující pozemek Kentucky Route Zero, podivné památky a příjemná country hudba z něj činí jednu z nejpohodlnějších her na PC. Pokud jste fanouškem téměř všeho, co režíroval David Lynch, hlavně jeho surrealistická Americana a detektivní tajemství, Twin Peaks, pak si určitě najdete něco, co byste měli milovat na této magické realistické cestě.

I když to není vaše typické dobrodružství point-and-click, fanoušci žánru mohou ocenit krásně choreografický příběh, který se odvíjí prostřednictvím interaktivní fikce pomocí strašidelného minimalistického designu, bez příliš mnoho rušivých hádanek. Každý, koho potkáte, má své vlastní pozadí a neustále přesouváte perspektivu mezi postavami. To, co začíná jako příběh o muži, který se snaží dodat starožitnost na ulici, kterou nemůže najít, se stává fascinující ságou o skupině lidí.

Kentucky Route Zero není jen hra s pěti akty, protože doplňkové přestávky kapitoly vylučují svět s neobvyklým vyprávěním, jako je použití telefonu k rozhovoru s lidmi nebo rozhlížející se po baru, aby poslouchal konverzace. Toto není „zábavná“ hra sama o sobě, ale je to hluboká hra, která zkoumá témata kapitalismu a strach z podněcovacího dluhu.

Život je zvláštní

Život je zvláštní

Vývojáři Dontnod zvládl zdánlivě nemožný s životem je divný:. Život je podivný se může pochlubit následnými volbami, lépe vypadajícím a expresivnějším grafickým motorem a co je nejdůležitější, zcela originální nastavení.

Hlavní postavou, Max Caulfield, je fotografický senior pracující s klasickými polaroidními kamerami, zatímco všichni ostatní sportovní drahé špičkové digitální vybavení. Je okamžitě roztomilá, přitažlivě divná a … má schopnost převinout čas. Je to svědectví o dovednostech psaní týmu Dontnod, že tato supervelmoc měnící hru je nejméně působivou věcí o životě je divné; Maxův vztah s bývalým nejlepším přítelem Chloe a tím, jak se znovu připojí poté, co Max došlo k tomu, že život je srdcem příběhu, který dává hru do posvátné společnosti nejlepších dobrodružných her na PC.

Budeš plakat. Uděláte špatná rozhodnutí – a budete ještě více udělat, až se setkáte se Seanem a Danielem v životě, je Strange 2 – převinout a udělat úplně jinou volbu, které litujete zcela novým způsobem. Budete se držet Max a Chloe až do konce světa. Doslova. Relativně nedávné skutečné barvy jsou vynikající, ale stále dáváme přednost prvnímu Dontnodovi.

Chuchel

Chuchel

Chuchel je stejně jako komedie facku, jako je to hraná hra s bodem a kliknutím. Od vývojářů za Machinariem a Samorostem je Chuchelův titulní protagonista rotund, chlupatý, ale milý skvrnu, která vypadá jako jasně žlutá vzhůru nohama žaludem. Spolu s stejně praštěným a barevným obsazením kuliček a každodenních předmětů odpovídáte své vlastní dětské zvědavosti s Chuchelovým, kliknutím a experimentováním se svým příjemně ručně kresleným světem a chichotání vůbec, do kterého ho můžete dostat.

Smích přicházejí silné a rychle, jak je vidět v naší recenzi Chuchel. Váš roztomilý tvor může prasknout otevření skořápky vnímajícího vejce lžičkou téměř čtyřikrát jeho vlastní velikost po psychedelickém výletu vyvolaném olizováním houby.

Hravá radost z vašich roztomilých přestupků je posílena uspokojivě hloupými boly, zipy a plops, které hra vyzařují, a natočí chuchel s onomatopoeickou kvalitou, díky níž je jedna z nejzábavnějších a nejlepších dobrodružných her na PC.

Thimbleweed Park

Thimbleweed Park

Zatímco den chapadla je oficiální pokračování Maniac Mansion, Thimbleweed Park – od dobrodružných veteránů Ron Gilbert a Gary Winnick – se cítí jako autentické pokračování, i když ten, kde můžete prozkoumat Mansion a okolí a místní město. Divné, divné město.

Thimbleweed Park je jednou z nejlepších dobrodružství a retro her v okolí, a to nejen proto, že se cítí jako zapomenuté klasické Lucasarts nebo milostný dopis společnosti společnosti; Vypadá to jako hodná aktualizace. Vývojáři hrozné Toybox udržuje Thimbleweed Park vypadající a pociťová autenticky retro, s robustním pixelovým uměním a obrovskými knoflíky sloves, ale chytře přidává k žánru. Například náhodné události se mohou nebo nemusí stát, když prozkoumáte jako jednu z pěti hratelných postav. Putování do opuštěné uličky, apropos ničeho, neviděl postavu unesenou. Pak je třeba vyřešit více hádanek, než je dostanete zpět.

Postavy jsou nepředvídatelné a zábavné; Budou se držet ve vaší mysli po věky, i když je nechcete. Chytré hádanky mohou vyžadovat vyřešení více znaků a mohou mít dokonce více řešení. Pak je tu konec, odvážný popírání, který se cítí jako mikrofonu do celého žánru. S tím se mohli dostat pouze tvůrci Maniac Mansion.

To je tajemství nejlepších dobrodružných her na PC vyřešeno. Pokud hledáte trochu více běhu, skákání a/nebo bludgeoningu, podívejte se na nejlepší hry s dobrodružstvím. Můžete se vrátit k použití logiky v reálném světě pro řešení vašich problémů od nynějška; Není třeba se snažit používat každý objekt v kapse společně.

Paul Kelly, spisovatel průvodců v PCGamesnu, se obvykle nachází PK a čeká na respawn časovač v League of Legends, visí kolem hospody v Baldur’s Gate 3, nebo se probojuje přes usazené systémy ve Starfield. Miluje toast, i když to způsobuje, že se cítí trochu nemocný. Máslová dobrota vyhrazuje těžkou daň, kterou je ochoten zaplatit.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.