Nejlepší strategické hry, které můžete hrát právě teď | Gamesradar, 15 nejlepších nejlepších online strategických her, které jsou zábavné | Hráči se rozhodují

Hráči se rozhodují

Contents

Vývojář: Paradox Development Studio
Platforma:
PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4

Nejlepší strategické hry, které můžete hrát právě teď

Do porušení

Nejlepší strategické hry zabere hodně času, ale nechá vás s některými skutečně nezapomenutelnými zážitky. Ať už jste v taktických rozhodnutích s mikro-ovládáním, nařídíte obrovské armády do bitvy, aby viděli krveprolití, nebo se vám líbí jen možnost pojmenování týmu NPC po vašich přátel a posílání do bitvy, je tu pro každého něco pro každého.

Po vydání Marvel’s Midnight Suns a Total War: Warhammer 3 jsme dali naše hodnocení nejlepších strategických her trochu obnovit. Takže pokračujte v posouvání, abyste našli náš výběr strategických her, které byste měli dnes absolutně hrát.

25. Offworld Trading Company

Vývojář: Hry Mohawk
Platforma: PC

Jak název napovídá, Offworld Trading Company se zaměřuje na výrobu, zdokonalení a obchodování s druhem zdrojů, které obvykle potřebujete udržet kolonii naživu. Kde v jiných hrách právě sklízíte, co je k dispozici, musíte pracovat trh – Odrazujte na konkurenty, kupte si přebytek levně a prodávejte to, co je v poptávce výdaji. Offworld Trading Company z vás dělá jednu z nejhorších sil kapitalismu, akciový makléř na Marsu. Pokud máte rádi žonglování čísel a pracujete proti hodinám, abyste mohli provést prodej, je to pro vás hra. V mnoha ohledech je to jako vést velkou potyčku, pouze za chladnou, tvrdou hotovost, které nahradí meče. Když se stavíte v OTC, každá budova funguje jako silná dovednost v RPG, což vám dává nové prostředky pro prosit, půjčit si a krást. Vítězství nikdy nezametá, takže pokud si užíváte pečlivé práce, která na obrazovce nepředstavuje hromady těl, přehrajte Offworld Trading Company.

24. Northguard

Vývojář: Shiro hry
Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch

Pokud jste někdy hráli strategickou hru, pravděpodobně jste obeznámeni s Age of Empires RTS, který vám vybuduje civilizaci z ničeho, abyste ji nakonec vedli do války. Northgard je to, ale s Vikingy. Vikingové nejsou jen vyměnitelní lidé – Northgard je kvůli nim zvláštní. Musíte se vypořádat s drsným počasím ve Skandinávii a také s jeho nebezpečnou divočinou. Klany mají různé dovednosti a válečné náčelníky, a proto hrají jinak, ale to není hra jen o válce. Jste požádáni, abyste shromáždili slávu tím, že objevíte objevy a pomáháte vašemu klanu růstu, a můžete vyhrát stejně snadno obchodováním a tím, že váš klan bude nezbytný pro Vikingskou ekonomiku. Northgard je poctou slavným her RTS a vývojem jejich systémů.

23. Battletech

Vývojář: Harebrained Schémata
Platforma (s): PC

Navzdory své technické neohrabanosti, Battletech, založený na populární stolní hře, zaujal nový přístup k koly založeným mech. Nestačí jednoduše zasáhnout svého soupeře, místo toho musíte deaktivovat konkrétní končetiny, něco, co díky generátoru náhodného čísla hry často je na štěstí. Zatímco hratelnost se může tímto způsobem pohybovat mezi otravnými a opravdu vzrušujícími, to, co dělá Battletech vyniknout zejména jeho příběh, který není skvělý pro žánr, který do svých příběhů vždy nedává spoustu zásob. Díky velkému úsilí vynaloženo na obecnou prezentaci a myšlenku, Battletech je skutečně jedinečná hra, kterou byste určitě měli dát šanci.

22. Mutant Year Zero: Cesta do Eden

Vývojář: Vousaté dámy
Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch

Pokud se vám líbí XCOM, ve skutečnosti není důvod, proč byste nechtěli mutantní rok nula. Je to stejná značka kulaté taktiky, s pomlčkou post-apokalyptické podivnosti ve formě vašeho obvyklého rozbitého městského prostředí a… antropomorfní zvířata? Ano, naprosto jedinečné prodejní body Mutant Year Zero jsou jeho mutované protagonisté, kteří se mohou učit nové dovednosti prostřednictvím dalších mutací a kteří řídí zajímavý příběh. Přidejte k tomu dobrý (a občas absolutně nezbytný) stealth systém a dostanete hru, která úspěšně kombinuje staré a nové. Je to také skutečná výzva, občas mírně nespravedlivá, ale rozhodně stojí za to vyzkoušet pro všechny, kteří už vědí Xcom jako zadní část jejich ruky.

21. Phoenix Point

Vývojář: Snapshot Games Inc
Platforma: PC, PS4, Xbox One

Není překvapivé najít mnoho podobností mezi XCOM a Phoenix Point, jakmile víte, že ten druhý navrhl Julian Gollop, mysl za značkou XCOM značky tahové taktiky. Phoenix Point však není jen další XCOM. Zatímco ústřední konflikt je opět jedním z mezi lidmi a mimozemšťany, Phoenix Point upřesňuje systémy XCOM tím, že vám poskytne větší kontrolu nad vašimi záběry, načítáními a rekruty. Někdy dostanete spoustu podrobných informací, aniž byste je mohli opravdu používat, ale díky tomu jsou systémy srozumitelnější a vítězství se cítí méně jako naprosté štěstí. Je to snaha přidat více systémů a herních prvků do XCOM – ne všechno funguje, ale je to skvělá alternativa.

20. Věk zázraků: Planetfall

Vývojář: Triumph Studios
Platforma: PC, PS4, Xbox One

4x hry stěží přicházejí s touto velkou postavou – od začátku vás Planetfall vítá do barevného světa se spoustou vynikajících frakcí. Přestože nabízí boj ve stylu XCOM, Planetfall nepřekročí jeho přivítání s dlouhotrvajícími bitvami a místo toho se ukáže jako 4x zážitek, který je skvělý pro začátečníky. Správa vašich kolonií je snadná díky vysoce čitelným nabídkám a každá frakce nabízí smysluplný příběh, který poskytuje stálou motivaci pro pokrok. I když to není jedinečné ve světě 4x, nastavení Planetfall dělá dost, aby to odlišuje od toho, co je v současné době k dispozici, a každý aspekt od bitvy po správu společnosti je neustále zábavný hrát.

19. Taktika Gears

Vývojář: Šplouchací poškození / koalice
Platforma: PC, Xbox One, Xbox Series X/S

Není to daleko od krycí střelce po taktickou hru, tato nebo podobná musela být to, co si Xbox Game Studios myslel, když si vyvinuli taktiku Gears. Stejně jako zbytek franšízy nabízí taktika Gears Combunds Mezi členy týmu a odměňuje riskování, jak je to zbytek franšízy. Neubližuje také, že taktika Gears vypadá naprosto ohromující a má tendenci proměnit obvykle poměrně tichý a napjatý žánr taktiky na docela podívanou. Absolutní musí pro fanoušky Gears, je to také za to, že stojí za to do knihovny všech fanoušků taktiky založené na tahu.

18. Celková válka: Tři království

Vývojář: Kreativní shromáždění / Feral Interactive
Platforma: PC

Total War: Three Kingdoms nosí svou post-celkovou válku: Warhammer vlivy na jeho rukáv, v tom, že je primárně zakořeněná v historii, ale také se dabiloval v příležitostných výbuchtech fantazie, zobrazený prostřednictvím Age-Old Legend. Čínská občanská válka je událostí dne zde a idiosynkrasie složitých vztahů podpalovala téměř vše, na co můžete zatřást kurzorem – z diplomacie v zákulisí, obchodu před válkou a dynamikou mezi frakcemi na bojišti na bojišti. Všechny tyto přizpůsobitelné prvky byly vylepšeny proti předchozích splátek Total War a rozsáhlý DLC Three Kingdoms dává ještě více života nad její standardní kampaň.

17. Marvel’s Midnight Suns

Vývojář: Firaxis
Platforma: PC, PS5, Xbox Series X

Marvel’s Midnight Suns je jiný typ strategické hry od Firaxis. Zatímco studio je nejlépe známé pro vzestup rebootu franšízy XCOM, tento zcela nový zážitek se s některými z nejmocnějších hrdinů Země, spravuje malé paluby karet, aby uvolnily silné schopnosti proti hordám nepřátel a trávily jakýkoli volný čas a trávili jakýkoli volný čas a trávili jakýkoli volný čas a trávili jakýkoli volný čas a trávili jakýkoli volný čas mimo bitvu stát se přáteli s Ghost Rider, kapitánem Marvel a Dr. Podivný. Marvel’s Midnight Suns je součástí XCOM 2 a část Fire Emblem: Tři domy a je to zlý mix. Chcete -li se dozvědět více, přečtěte si recenzi našeho Marvel’s Midnight Suns.

16. Anno 1800

Vývojář: Modrý bajt
Platforma: PC

Nejnovější v sérii Anno, Anno 1800 se odehrává na úsvitu průmyslové revoluce – klíčový čas v historii, který měl významný dopad na sociální, ekonomické a environmentální klima. Vrháte se do neustále postupující nové éry a je na vás, abyste se rozhodli, jak chcete provozovat svou vlastní pracovitou krajinu – ať už je to v kouřových městech Evropy nebo v džungli plné stoupání Jižní Ameriky. S neustále postupující technologií, spoustou sociálních otřesů a spoustou chaotické politiky, Anno 1800 vám umožní uvíznout do běhu města, jak si přejete. S novými funkcemi, které vám umožňují jít na expedice a mikro spravovat své továrny, se můžete rozhodnout, že vaše odvětví dojíte pro vše, co stojí za to, nebo mu pomozte prosperovat a prosperovat a prosperovat. Jak se technologie postupuje a krajina se mění, musíte neustále přizpůsobovat svou strategii, abyste udrželi krok s časy. Je to náročný, návykový městský stavitel, který opravdu vyžaduje, abyste si udělali čas na přemýšlení o svých volbách a o tom, jak řídíte svou cestu skrz turbulentní, vzrušující čas v historii.

15. Frostpunk

Vývojář: 11 bitové studia
Platforma: PC, PS4, Xbox One

Frostpunk je vynikající vstup do relativně nového žánru budování a řízení měst Survival. Na verzi Země trvale zpustošené polárními teplotami a těžkými ledovými bouřemi musíte pomoci své kolonii, aby se udržovala v teple, udržovala krmení, našla další přeživší a vypořádala se s zraněním a technickými selháními, ke kterým se nevyhnutelně dojde. Nevyhnutelnost společnosti Frostpunk se liší od náhodně generovaných požárů nebo rumblingů nešťastného obyvatelstva v jiných hrách. Zde je katastrofa jistota a musíte se vyrovnat s holým minimem po celou dobu. V podivně krásném prostředí budete muset ztížit, rozhodnutí o životě nebo smrti. Protože to může být emocionálně zdanění, náročná kampaň není příliš dlouhá, ale poskytuje nový pohled na ospalejší žánr budování města Chill City.

14. Města: Skylines

Vývojář: Colossal Order Ltd
Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch

S pomalou smrtí populární franšízy SimCity, vývojářem kolosálním řádem a vydavatelem Paradox Interactive vstoupil, aby převzal korunu budovy města. Simulovaná města, která zde můžete postavit, budou hemží se životem a samotná stavba je intuitivní, pokud jste někdy hráli podobnou hru a dostatečně snadné pochopit, pokud jste tak měli. Stejně jako většina paradoxních her, města: Skylines chce, abyste byli na dlouhou trať, s ohromujícím množstvím DLC a vynikající podporou mod, abyste se ujistili, že můžete vytvořit město jedinečně své. Pokud hledáte zkušenosti s budováním města Oldschool s úžasnými velkými městy, stále není nic lepšího než tohle.

13. Invisible, vč.

Vývojář: Klei Entertainment
Platforma: PC, PS4, přepínač

Koncept Invisible, Inc. byl vyroben pro tahové hry-zkuste se vplížit do nezjištěné kanceláře, dostat to, pro co jste přišli, a proklouznout ven. Všechny Invisible, Inc. Opravdu potřebuje šířit své kouzlo, jsou jeho hyper-alertské stráže a skutečnost, že nevíte, kde to, co vlastně hledáte, je. Je to stylové loupežní dobrodružství s velkým seznamem agentů a spoustou různých způsobů, jak řešit mise, a opravdu skvělý vývoj populárního vzorce XCOM.

12. Battlefleet Gothic: Armada 2

Vývojář: Tindalos interaktivní
Platforma:
PC

Pokud si užijete velké exploze a bitvy ve vesmíru, je to jen lístek. Na základě stolní hry hry Game Workshop vám tato RTS umožňuje přehrát masivní bitvy o námořní kosmické lodi ve vesmíru Warhammer 40 000. Budování od první ze série, Battlefleet Gothic: Armada 2 vám umožní vybrat si z 12 frakcí z stolní hry, jako jsou například Imperial Navy, Drukhair, Necrons a mnoho dalších. S tunami možností přizpůsobení pro vaše lodě můžete ovládat a dobýt svou cestu skrz nepřátelské flotily a mít výbuch, když to děláte. Pokud se chcete jen ponořit do bitvy, můžete, ale existují také tři hlavní sólové kampaně, které se strategizují s tyranidy, necrons nebo imperium.

11. Nekonečná legenda

Vývojář: Amplitude Studios
Platforma: PC

V současné době je nekonečná legenda stále go-to pro 4x hru ve fantasy prostředí. Protože se může pochlubit velkým množstvím různých frakcí a procedurálně generovaných map, určitě ztratíte spoustu spánku nad mnoha postranními úkoly, které se mohou objevit při objevování. Stejně jako několik příspěvků franšízy Total War vám dává hrdinové jednotky, které jsou životně důležité pro bitvy, a také nabízí několik diplomatických možností manipulace s různými závody, které nemusí skončit s někým, kdo ztratí hlavu. V podstatě nekonečná legenda má všechny dobré rysy od žánrových kolegů, jako je Civ a Total War, zabalené do lahodného fantasy burrita.

10. Stellaris

Vývojář: Paradox Development Studio
Platforma:
PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4

Jako velká strategie RTS vám Stellaris umožňuje prozkoumat obrovské rozšiřování prostoru a staví vás pod kontrolou mezihvězdné říše, kterou si přizpůsobíte. S výběrem různých různých mimozemských ras, vládních systémů a frakčních rysů si můžete vybrat, můžete se rozhodnout, jak chcete, aby vaše říše spustila a jak pravděpodobně budete přistupovat k různým situacím. Ať už chcete vést válku nebo mírumilovně prozkoumat prostor a být hlasem diplomacie, existuje spousta způsobů, jak věci jít. Existují také příležitosti k posílení vaší říše a rozšíření jeho dosahu kolonizací jiných planet a spojováním sil s ostatními mimozemskými druhy v celé galaxie. Na hvězdné obloze vesmíru vás Stellaris odměňuje za vaše průzkumné úsilí a představuje vám náročné strategické kosmické bitvy a správní systémy.

9. Desperados 3

Vývojář: Hry Mimimi
Platforma:
PC, PS4, Xbox One

Návrat franšízy Desperados byl překvapením, ale tým ve hře Mimimi Games se k němu přiblížil se stejnou jemností, kterou přinesli na jejich další taktiku založené na kulaté taktice Smash Shadow taktic. Desperados 3 je krásná, náročná akční hra založená. Je to přitažlivost podobná přitažlivosti nekonečných legend, protože se mu podaří vzít vše, co v žánru funguje dobře, jako jsou postavy se zajímavými dovednostmi, několik možných způsobů, jak přistupovat k každé výzvě a docela značným obtížím, a přidává k tomu dobře působící a poutavý příběh. Pokud máte rádi kulaté hry a vždy jste chtěli hrát jeden v nastavení divokého západu, nenechte se zoufalství 3 projít.

8. Age of Empires 2: Definitive Edition

Vývojář: Zapomenuté říše / Tantalus Media / Wicked Witch
Platforma: PC

Age of Empires 2 je absolutní klasika a stále je jednou z nejlepších strategických her v okolí. Umožnit vám vybudovat si vlastní osídlení po celé věky a vidět, jak vaše říše roste a postupuje s dobou, existuje uspokojivá úroveň strategie ve správě zdrojů a vojenské statečnosti. S fantastickými kampaněmi, které se dostanou do sóla, je to také fantastická strategická hra, do které se uvízne v kooperaci s kamarády. Pokud získáte chuť pro sérii po zasunutí do 2, nejnovější záznam Age of Empires 4, stojí za to se také podívat.

7. Civilizace Sid Meiera 6

Vývojář: Firaxis Games / Aspyr
Platforma: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch

Civilizace 6 je považována za jednu z nejlepších sérií strategie založený na 4x, je nejnovější nabídkou, která staví na svém předchůdce, aby nám přinesla něco o něco o něco více rafinovanější a leštěné. I když je to skvělé pro veterány, protože do hry přináší některé nové prvky, je také přístupnější pro nováčky díky svým tutoriálu, které vám pomohou vyrovnat se s obecnými koncepty civilizace.

Od doby kamenné do informačního věku ovládáte a určete vzestup celé civilizace, která se nyní fyzicky rozšiřuje po celé mapě, aby vám ukázala, jak velký rostl. S novými rysy, jako je aktivní výzkum v oblasti technologie a kultury, 20 vůdců, kteří si vybírají z toho, kdo všichni mají různé agendy, které se mají sledovat, a několika způsoby, jak se objevit vítězství, existuje spousta taktických přístupů a herních stylů, aby se zasekl. A nedávná expanze Shromáždění bouří (což je jen jeden z mnoha DLC) představuje systém změny klimatu, který představuje další výzvy pro vaši rostoucí civilizaci.

6. Celková válka: Warhammer 3

Vývojář: Kreativní shromáždění
Platforma: PC

Celková válka: Warhammer 3 se zlepšuje téměř o všech aspektech svých průlomových předchůdců. Ať už jdete do čerstvého nebo jste s tímto spin-off Total War od začátku, nelze popřít, že tato série Total War Spin-Off patří mezi nejlepší v žánru strategie. Je to podrobnější, intuitivní a rozmanitější-jak na bojišti, tak i mimo něj Total War: Warhammer 2, a upřímně řečeno, je do nádherného balíčku zabaleno absurdní množství obsahu zabalené.

5. Crusader Kings 3

Vývojář: Paradox Development Studio
Platforma: PC, Xbox Series X/S, PS5

Jednoduše řečeno, Crusader Kings 3 je jednou z největších, sofistikovanějších RPG s velkými strategiemi – nějak ještě větší než jeho předchůdce Crusader Kings 2. Podobně jako vývoj totální války: Warhammer Jak je uvedeno výše, CK3 je hezčí, snadněji se naviguje a mnohem, mnohem složitější než cokoli, co přišlo dříve – jak v bitvě, tak v vyprávění vyprávění. A druhým bodem je to, co stojí CK3, kromě tolika her podobného ilku, protože je to do značné míry bezkonkurenční ve svém rozsahu pro dobové drama vyprávění dramatu. Tážte to do svých válčících frakcí, politických nepokojů a záchvatů trvalé občanské války a jste na vítězi.

4. XCOM 2

Vývojář: Firaxis Games / Feral Interactive
Platforma: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch

Pokud jste po výzvě, XCOM 2Svět napadený mimozemšťan netahuje žádné údery. Styl založený na tahu s rozsáhlými terény pro navigaci je pokračování mnohem větší rozsah než jeho předchůdce. Poté, co XCOM: Nepřátelský neznámý viděl, jak se snažíte zabránit mimozemské invazi, druhý vidí, že velíte poslední zbývající síly XCOM – kteří jsou poslední obrannou linií proti mimozemšťanům, kteří nyní vládnou Země. Perma-Death přidává ke každému rozhodnutí, které učiníte, extra úroveň obtížnosti, protože každá volba by mohla mít katastrofální důsledky pro vaše jednotky.

Převzetí kontroly nad mimozemským zásobovacím řemeslem známým jako Avenger, jste proti nemožným šancím, když jste se vydali na mise s jedinečnými výzvami, čelili novým nepřátelům a takticky se blížili k každému boji . Musíte také zkusit zachránit padlé kamarády a výzkum a upgradovat své zbraně a brnění. A pokud to zní jako váš šálek čaje, v loňském roce došlo k vydání vynikajícího zaseknutého XCOM 2: War of the Chosen DLC, což je hra sama o sobě, která přidává nové třídy a náročného nového nepřítele známého jako „ Zvolený”. Toto je jedno číslo strategie sci-fi, které tlačí vaši taktickou mysl na limit.

3. Starcraft 2

Vývojář: Blizzard Entertainment
Platforma: PC

Existují hry, které se právě ukázaly jako pilíře žánru, často se však nedosáhly. Starcraft byl jednou takovou hrou pro žánr RTS, takže má smysl, aby jeho nástupce opravdu nabídl více stejného v balíčku Shinier. Dokonce i deset let poté, co byla poprvé vydána, prezentace Starcraft 2 stále ohromuje. Kampaň dobře využívá každý ze svých závodů, nyní milovaná fanoušky Starcraft. Bombastické bitvy jsou určitě jádrem zážitku, totální útoky, které jsou uspokojivé sledovat poté, co jste věnovali čas do budování armád. Mise jsou rozmanité a nabízejí dostatek odemknutí, které vás udržují po dlouhou dobu, a pokud začnete hrát nyní, pravděpodobně objevíte spoustu systémů, které již znáte, založené jako Starcraft a Age of Empires Long před. No, není třeba opravit to, co není rozbité.

2. Do porušení

Vývojář: Hry podmnožiny
Platforma: PC, Xbox One, Switch

Isometrické sci-fi roguelite podmnožiny podmnožiny je pěkná kompaktní záležitost založená na tahu, která se odehrává na mřížce 8×8. Vysoce přehnatelné díky svým různým postupným procesům, které vás přináší, abyste pečlivě přemýšleli o vašem strategickém přístupu při každém otočení. Alien Nasties známý jako Vek se chovají pod zemí a představují vážnou hrozbu pro lidsko. Je jen na vás, abyste zachránili svět tím, že porazíte každou výzvu, kterou vám představuje.

Pokud selžete, v podstatě zvrátíte časovou osu, abyste zkusili tuto výzvu znovu dobýt. Tím, že ovládáte různé mechy a zbraně, narazíte na jedinečné mechové piloty a najdete další zbraně v průběhu svých bitev, abyste si příště dali horní ruku. Různé civilní budovy napájí vaše mechy, takže si také musíte mít na paměti jejich blaho a ujistit se, že je sami nezhoršujete. S přitažlivým pixelovaným stylem má také docela zajímavou linii příběhu a jeho procedurálně generované výzvy uvádějí vaše taktické dovednosti a udržují to pocit svěží. A s vydáním vydání Advanced Edition nikdy nebyl lepší čas na to, abyste se uvízli.

1. Příkaz a dobýt remasterovanou kolekci

Vývojář: Studia Petroglyph / Lemon Sky
Platforma: PC

Nastavení a doručení se z dnešního pohledu může zdát trochu Naff, ale existuje důvod, jako je tento, jako je tato, po desetiletích přepracovávat. Tato sbírka možná není pro vás, pokud hledáte složitou hru RTS s mnoha funkcemi, ale je to nejlepší verze hry, která má po 25 letech od původního vydání stále mnoho fanoušků – najdete kvalitu uživatelského rozhraní života Vylepšení, lepší grafika, obsah, který byl dříve k dispozici pouze na konzole, a více než 100 misí, můžete nyní přehrávat jednotlivě. Vzhledem k tomu, že hra sama o sobě nebyla změněna s výjimkou některých dalších možností obtížnosti, můžete mít problémy s AI, ale stejně jako mnoho her RTS C&C má skvělý multiplayer. Toto je samozřejmě hra pro fanoušky především, ale pokud chcete jít na začátky žánru nebo si jen užít jeden z nejlepších remasterů v okolí, neexistuje žádný způsob, jak se tato kolekce nevztahuje.

Hledáte více skvělých doporučení? Podívejte se na náš výběr Nejlepší hry RTS Můžete hrát hned teď.

Zaregistrujte se do zpravodaje GamesRadar+

Týdenní trávení, příběhy z komunit, které milujete, a další

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

[Top 15] Nejlepší online strategické hry, které jsou zábavné

zábavné strategické hry, zábavné online strategické hry, online strategické hry, nejlepší online strategické hry

Bajramovský obrázek

Autor: Ahmed Bajramović

Ať už ovládáte celé národy nebo dynastie ve velkých strategických hrách, nebo jen stavíte město ve stavitelů měst, nebo možná jen velení jednotky vojáků, strategické hry mají pro každého něco opravdu.

Vzhledem k tomu, že strategické hry jsou založeny na pečlivých a taktických přístupech, není větší pocit, než zničit jiného hráče v online zápase.

S ohledem na to je zde 15 nejlepších online strategických her, pokud chcete zničit ostatní lidi svými strategickými dovednostmi.

15. Age of Empires IV (PC)

Age of Empires IV Gameplay Trailer

Age of Empires IV přináší klasickou hru RTS do moderní doby. Je to překvapivě jednoduché na povrchu, ale je obtížné zvládnout. Shromažďujte zdroje, stavíte základnu, postavte armádu, zaútočte na ostatní hráče, základní, ale poutavá hrací smyčka, která vás udrží okupované po stovky hodin.

14. Age of Empires II Definitivní (PC)

Age of Empires II Definitivní vydání přívěsu

Age of Empires II Definitivní vydání je aktualizovaná verze 20leté hry, ale nenechte se oklamat, stále to hraje skvěle, teď to prostě vypadá skvěle. Stejně jako v Aoe IV shromažďujete zdroje, stavíte základnu, armádu a zničíte nepřítele. Komponenta multiplayeru je stále velmi aktivní a zábavná, což z něj dělá perfektní volbu pro někoho, kdo chce něco podobného věku říše IV, ale za nižší cenu.

13. StarCraft 2 (PC / MACOS)

Přívěs StarCraft II

StarCraft 2 je základní hra RTS. Co víc je třeba říci o Starcraft 2, kromě skutečnosti, že režim více hráčů hry vytvořil celou scénu esports. Soutěže StarCraft 2 jsou důkazem toho, jak dobrý je jeho hratelnost. Převezměte kontrolu nad jedním ze tří závodů a vezměte své přátele v 1v1, 2v2, 3v3 nebo 4v4 ve velkolepém zábavném sci-fi boji a nejlepší je, že multiplayer Starcraft 2 je od roku 2017 zdarma.

12. Celková válka: Warhammer 2 (PC / MACOS)

Total War: Warhammer II Mortal Empires Trailer

Total War: Warhammer 2 je tahová strategická hra a taktická hra v reálném čase ve světě Warhammer Fantasy. Převezmete kontrolu nad frakcí a vedete ji k vítězství převzetím území, spravováním vaší ekonomiky a naplnění cílů zase, podobně jako civilizační série. Nejlepší na tom je, že budete hrát skutečné bitvy v reálném čase, ovládat pluky a používat vynikající taktiku, abyste porazili své nepřátele, a to vše můžete udělat v multiplayeru. Tato hra je v podstatě nutností, pokud jste fanouškem strategie i fantazie.

11. Civilizace SID Meiera VI (PC / MACOS / IOS / Android / PS4 / Xbox One / Switch)

Civilization VI startovací přívěs

Civilization VI je nejnovější hra v uznávané sérii 4x. Převezměte kontrolu nad civilizací a veďte ji po věky, od doby kamenné po kosmický závod, jeden po druhém. Dosáhnout vítězství různými způsoby; zaměřením na vědu, kulturu, diplomacii nebo dobytí. Nejlepší věc, kterou mohu říci o civilizaci VI, je to, že je to jedna z mála her, která vám umožní upustit nuke na hlavní město vašich přátel a sledovat je vztekat nad ním.

10. Foxhole (PC)

Přívěs Foxhole Early Access

Foxhole je masivně multiplayerová hra s přetrvávající online válkou. Budete spolupracovat se stovkami dalších hráčů, abyste získali bitvy, které mohou trvat až měsíc v reálném světě. Doslova je každý voják hráčem, každý aspekt bitvy ze shromažďování zdrojů, budování základů, plánování a logistiky, průzkumu atd. Díky tomu je hra extrémně jedinečná a jedna z nejlepších válečných simulací.

9. Sklizeň železa (PC / PS5 / Xbox Series X / S)

Trailer

Iron Harvest je hra RTS silně inspirovaná společností hrdinů. Hra je zasazena do alternativního historického vesmíru z roku 1920, s obrovskými mechy Dieselpunk, protože pokud existuje jedna věc, víme, že obří mechy dělají všechno lepší. Sklizeň železa obsahuje tři kampaně, kooperační a multiplayerové režimy. Sklizeň železa je ideální pro lidi, kteří se zajímají o strategii a alternativní historii.

8. Město Salem (PC / MACOS / IOS / Android)

Město Salem Trailer

Město Salem je inspirováno společenskými hrami jako Mafia a vlkodlak. Hráči jsou tajně přiřazeni role týmům, menší skupinou hráčů „vinných“ a větší skupinou hráčů „Innocent“. Oba týmy se snaží eliminovat druhého pro kontrolu město pomocí různých metod. Město Salem je sociální hra, což znamená, že většina hraní mluví a obvykle klame další hráče. Tato hra je skvělá, pokud chcete předvést své lhaní a manipulační dovednosti svým přátelům.

7. Northgard (PC / Xbox One / PS4 / Switch)

Northgard Release Trailer

Pokud jste fanouškem norské mytologie a hledáte RTS zasazené v tomto světě, pak je Northgard pro vás jen hra. V Northgardu přebíráte kontrolu nad jedním ze šesti vikingských klanů, kteří bojují o kontrolu nad záhadnou novou zemí. Sbírejte zdroje, přežijte zimu a vede váš klan k vítězství, buď v singleplayer nebo online multiplayeru proti vašim přátelům.

6. Přežití kolonie (PC)

Přívěs na přežití kolonie

Přežití Colony je jedinečná strategická hra z první osoby, kde stavíte svou základnu, příkazové jednotky a hájíte svou kolonii proti hordám nepřátel každou noc, sami nebo s přítelem v kooperačním multiplayeru. Je to v podstatě to, co by se stalo, kdybyste udělali Minecraft do RTS, dokonce i umělecký styl založený na voxelu velmi připomíná Minecraft.

5. Faktorio (PC / MACOS)

Trailer Faktorio 2020

Faktorio je simulace konstrukce a správy továrny. Hrajete jako člověk uvízl na mimozemské planetě po přistání na havárii a vaším hlavním cílem je uniknout. K tomu potřebujete spoustu zdrojů, začnete ručním shromažďováním základních zdrojů, ale nakonec budete mít továrnu na přepravu planety, všechny stále silnější mimozemšťané na vás útočí. Hra lze hrát v multiplayeru, buď PVE nebo PVP.

4. Lidstvo (PC / MACOS)

Přehled herní hry

Lidstvo je strategická hra 4x, velmi podobná civilizační sérii, ale s několika jedinečnými nápady. Největší rozdíl je v tom, že neovládáte jednu civilizaci, ale spíše si vytvoříte vlastní mícháním různých kultur. Tento systém dělá hru dynamičtější, protože si budete mít bonusy a sankce všech různých kultur. Bitevní systém se také liší od civilizace, protože každá bitva se odehrává jako mini tahová hra. Můžete také hrát lidstvo v extrémně zábavném režimu multiplayeru 8 hráčů.

3. MTG Arena (PC / MACOS / IOS / Android)

MTG ARENA Gameplay Trailer

Magi: The Gathering Arena je digitální adaptace magie karetní hry: The Gathering. Vzhledem k tomu, že MTG Arena je založena na fyzické karetní hře, cíle jsou stejné, sbírejte karty, stavíte svůj balíček a bojují s dalšími hráči pomocí tohoto balíčku. Karty můžete získat prostřednictvím posilovacích balíčků, úspěchů ve hře nebo mikrotrankcí, hra může přece jen volně hrát. Je to určitě jedna z lepších digitálních karetních her právě teď.

2. Celková válka: Tři království (PC / MACOS)

Total War: Three Kingdoms Trailer

Pokud jste fanouškem totálních válečných her, se směsí tahových strategie a bitvy v reálném čase, ale nemáte příliš mnoho fantazie, pak Total War: Three Kingdoms je pro vás perfektní hra. Je zasazeno v Číně během období Three Kingdoms, kde převezmete kontrolu nad jedním z válečníků z tohoto období a utváří budoucnost Číny. Jak je standard pro totální válečné hry, má multiplayer, takže můžete hrát kampaň s přítelem.

1. Call to Arms (PC)

Trailer Call to Arms Gameplay

Call to Arms je kombinace hry RTS a hry FPS. Vím, že pokud čtete tento článek, je to v podstatě sen. Ve volání do zbraní převezmete kontrolu nad skupinou vojáků a umístěte je na mapu ve stylu RTS, ale také můžete ovládat každého vojáka nebo vozidla v režimu první osoby. Multiplayer je také zábava a když vyhrajete, budete se chlubit, že nejste jen lepší hráč strategické hry, ale také lepšího hráče FPS než vaši přátelé.

Možná vás také zajímají:

  • 21 Nejlepší strategie válečných her všech dob
  • Nejlepší strategické válečné hry, které jsou úžasné
  • Top 15 nejlepších nejlepších strategických válečných her pro PC
  • 10 bezplatných válečných her milovaných miliony po celém světě
  • 10 nejlepších her občanských válek všech dob
  • Top 15 online válečných her pro více hráčů