Nejlepší strategické hry založené na tahu na PC 2023 | PCGamesn, jaké tahové strategické hry hrát na PC – Metacritic

Jaké tahové strategické hry hrají na PC

Ačkoli frakce Planetfall nemusí být nutně tak nezapomenutelná nebo kreativní jako v nekonečné legendě, je to nahrazeno v tom, jak se flexibilně mohou hráči zapojit do každé z frakcí a vybrat si hrdinu, která je vede, a také tajná technologie, která se může drasticky změnit Jejich styl hry. Občas to může vést k tomu, že se hra cítí trochu nevýrazně, zejména na strategické vrstvě, protože všechny frakce obecně sledují stejná pravidla s malou odchylkou.

Nejlepší strategické hry založené na tahu na PC 2023

Jedná se o nejlepší strategické hry založené na tahu, které všechny evokují ten pocit „ještě jeden otočení“, bez ohledu na to, zda ovládáte tanky, kosmické mariňáky nebo rytíři.

Publikováno: 10. května 2023

Strategické hry založené na tahu Vydejte více mozkových tónů žánru. Přestávka, kterou poskytuje „zatáčky“. Svědčení o tom, že hlavní plán se rozvine, může vytvořit nevýslovnou úroveň spokojenosti a najednou se opíráte o hlavní taktik.

Tento žánr je také domovem tropu „One More Turn“-ten pocit téměř závislého. Možná čekáte, až uvidíte výsledek odvážného útoku; Možná se jen snažíte proklikat pár časových období. Máme také nejlepší strategické hry nebo 4x hry, abychom viděli naše myšlenky na tento konkrétní výklenek. Všimněte si, že navzdory mnoha podobnostem nepočítáme mezi tímto seznamem taktické hry RPG, protože mají své vlastní samostatné položky.

Nejlepší tahové strategické hry

Zde jsou nejlepší tahové strategické hry na PC:

Nejlepší tahové strategické hry - lidé se zoufale snaží odrazit proti příšerám ze pod Zemi a jejich mech v taktice Gears

Taktika Gears

V posledních letech bylo na takový taktický trůn založený na XCOM poměrně málo nároků. Některé byly dobré, jiné ne tak dobré. Stejně jako je franšíza střelců třetích osob Gears of War dobře považována. Tato hra je stanovena před událostmi původních válečných Gears.

Neexistuje žádná strategická vrstva, a přestože je pro hlavní postavy určitou vytrvalost, točí se hlavně kolem kořisti a některých základních dovedností. Není to dokonalé, ale jeho nedokonalosti dále zdůrazňují, jak solidní je zbytek. Jednou z inovací, kterou se pokusili přenést ze série střelců, jsou prvky „Boss Battle“. Tyto fungují v taktické sféře, ale stále mohou být trochu neohrabané. Přesto, pokud hledáte něco, co by poškrábalo tuto taktiku založenou na tahu, je to jeden z nejlepších nováčků. Přečtěte si recenzi našeho Gears taktics pro více.

Nejlepší strategické hry založené na tahu - pohled na mapu v Panzer Corps 2

Panzer Corps 2

Tohle je o něco více na hardcore straně, ale pokud jde o historickou strategii založených na tahu, WW2 Games je franšíza Panzer Corps King. Panzer Corps 2 staví na úspěchu původní hry a spojuje to s zbrusu nový 3D motorem. Měřítko je trochu abstraktní – jeden tank může představovat stovky vozidel – ale umožňuje vám hrát zametací kampaně na mapách, které mohou představovat kousky celých zemí.

Je to hra zaměřená na boj, takže se nemusíte starat o stavební jednotky, ale budete se muset starat o udržení dodávek svých sil, protože přes mapu blilitz přes mapu. Taktické možnosti, jako je obklíčení, podpora požárních a rozbití jednotek na menší „mini“ verze pro slušný bok znamená, že budete mít spoustu možností, jak tento klíčový cíl využít. Není to tak daleko od HEX-založených pokročilých válek založených na WW2.

Nejlepší strategické hry založené na tahu - pohled na mapu v Unity of Command 2

Unity of Command 2

Vynikající strategická hra, která se zdvojnásobí jako životaschopná brána do světa digitálních válečných her, Unity of Command 2 dělá vše, co udělal předchůdce a další. Změna designu scénáře a přidáním nových prvků, jako jsou HQ a smysluplnější meta-kampaň. Jednota velení však měla vždy stopu „puzzle“ DNA, což je stále pravdivá, ale ne ve stejném rozsahu jako první hra.

Unity of Command 2 vezme hráče do známějších vod západní fronty, počínaje závěrečnými fázemi bitvy o severní Afriku k invazi na Sicílii, než vám konečně dovolí znovu prožít kampaně Normandie. Když hrajete prostřednictvím Velké kampaně, vaše armádní jednotky a velitelství budou v průběhu času rost.

Nejlepší tahové strategické hry - Mechs procházejí pouští v Battletech

Battletech

Battletech je masitý, přežvýkavý mechový bojovník založený na tahu, který dělá svou stolní kořeny FASA tolik spravedlnosti, stejně jako k tomu, aby se ožila přehlížená, složitá miniaturní hra v digitální podobě. Jeho hloubka a rozrůstání jsou produktem třiceti lichých let tradice a her a je to jedna z nejlepších herních her venku.

Tato hra vyžaduje odhodlání a prodává myšlenku mechwarriorského boje jako něco jiného než krátký. Na taktické úrovni je spousta krize, přičemž správa tepla a zbraní se spojí s faktory prostředí a postavením environmentálním. Mechové jsou krásně detailní, evokují správnou kombinaci starých miniatur Ral Patha a vděční modernizaci uměleckého precedentu Mechwarrior Online Precedens. .

V době psaní skončil aktivní vývoj Battletech, když se studio přesunulo do jiných projektů. Studio přesto uvolnilo spoustu bezplatného obsahu a tři hlavní rozšíření: Flashpoint, Urban Warfare & Heavy Metal.

Nejlepší strategické hry založené na tahu - v Battle Brothers se vypukl obrovský boj

Battle Brothers

Battle Brothers je zdánlivě The Game of Thrones: Bron Simulator. LICKINGILLY SWYPER-FANTASY MERCENAY MERCENALY, který je osvěžující od králů a království, je bojová hra založená na Studiosu Overhaper Studios, která je okamžitě dostupná, vyvážená brutalitou a permadeathem.

Středověkou hru je ručně vytvořená kvalita, přitažlivá téměř stejným způsobem jako jednota Command 2. Grim Little Busty ošklivých žoldnéřů se připojují přes bažiny a lesy, papírově zamořené s jakýmkoli zbraním a brněním, které jste přidělili, a zapojili se do násilného boje se všemi druhy armád. Nejpůsobivější na Battle Brothers je dopad, s nímž vyjadřuje každý zásah, bodnutí, plátek a výstřel.

Každý úspěšný útok je neuvěřitelně viscerální a zajišťuje, že víte, že ve světě Battle Brothers nejsou žádné do-overs. Na konci každého setkání je pole poseté uvolněnými šípy, krví a mrtvoly. Ti, kteří zemřeli, jsou opravdu pryč. .

Nejlepší strategické hry založené na tahu - Red Mages útočí na létající nepřátele modře ve Wargroove

Wargroove

I když to není konečná hra Advanced Wars PC, kterou jsme mohli požádat, tento vysoce očekávaný název taktiky založeného na tahu rozhodně nezklame. Vynikající vizuální design spojený s bohatým taktickým zážitkem ve všech frakcích znamenal, že se tato hra snadno naučí, náročná na zvládnutí, ale nikdy nic jiného než potěšení hrát.

Skutečnou silou Wargroove je však její vestavěná budoucnost. Je tu spousta co dělat a vyzkoušet si přímo z krabice, ale výkonný a robustní editor znamená, že v následujících měsících bude mít nějaký fantastický obsah generovaný uživatelem. Lidé již znovu vytvářejí mapy a celé kampaně z jiných klasiků, jako je Fire Emblem a Advanced Wars. Přečtěte si naši recenzi Wargroove pro více.

Nejlepší strategické hry založené na tahu - Green Men střílejí na explozi nepřátel v Frozen Synapse 2

Zmrazená synapse 2

Synapce nezávislého pocitu si velmi zaslouží své ocenění. Současné rozpady Counterstrike založené na tahu ve svém srdci, hry Mode 7 kondenzovaly základy střelce první osoby-pohyb, postoj, rychlost a vektory-do pětisekundových pozemků o směru a chování vykreslování a chování. Zatímco pokračování se s tímto jednoduchým a efektivním vzorcem příliš nepokoušelo pohrávat, pokusil se vštípit smyslem strategie „velkého obrazu“.

Hlavní nabídka Frozen Synapse 2 je vrstva Grand-Strategy. Provozujete soukromou bezpečnostní firmu v procedurálně generovaném městě. Vaším cílem je růst a zároveň udržovat ostatní organizace pod kontrolou a jednat s tajemným novým nepřítelem na scéně. Vezměte si smlouvy, najměte si rekruty, aby vyplnili své jednotky a bojovali se svými nepřáteli v bojišti, která se liší v závislosti na tom, kde k akci dochází. Počáteční nabídka je funkční a nedokonalá, ale již se ukázalo jako skvělý způsob, jak nabídnout vynikající taktický zážitek s významem a vytrvalosti.

Nejlepší strategické hry založené na tahu - některé mořské mariňáky Blood Angel na pouštní planetě ve Warhammer 40 000: Battleshector

Warhammer 40 000: bitevní

Naštěstí není na hrách Warhammer, a dobrá zpráva je, že se zlepšují. Battleshector je slušný pokus o destilaci stolní hry do něčeho autentického, ale stále má vkus a podívanou na digitální hru. Je to podobné předchozímu příspěvku na tomto seznamu – Warhammer 40 000: Sanctus Reach.

Byl vyvinut stejným studiem, které vám přineslo Battlestar Galactica Deblock, jednu z našich oblíbených strategických her všech dob. Hra je hezká, funguje to docela hladce a celkově představuje vynikající základ, na kterém si můžete stavět, jak si všimnete v naší recenzi bitevního autobusu.

Má také některé znatelné nevýhody – design scénáře ponechává hodně, aby byl požadován, a kampaň nelze opakovatelná. V tuto chvíli jste také měli jen obě frakce. Nabízí vynikající vozidlo k prožívání vašich kosmických mořských fantazií, ale pokud nejste fanouškem 40K, váš počet najetých kilometrů se bude lišit.

Nejlepší strategické hry založené na tahu - pohled na mapu v bitvě pro Wesnoth

Bitva o Wesnoth

Jaký druh tahového seznamu by to byl bez otevřeného zdroje nebo staršího státníka žánru? Bitva o Wesnoth, která se jen vydává generála lidí, je rozlehlé sadě taktických hexery založených na tahu. Samotná hra je vstřícná, komunitní moduly jsou obrovské a rozmanité a byla dokonce přenesena do telefonů. Wesnoth se cítí na estetické křižovatce mezi tradičními japonskými SRPG a západními těžkými hittery, jako jsou hrdinové síly a magie.

Bitva o Wesnoth je opravdu lehká na to, aby běžela na nejvíce zběsilé systémy a nestála na mosaznou razoo.

Nejlepší strategické hry založené na tahu - lidská střelba na mimozemšťana v XCOM 2

XCOM 2: Válka vybraných

XCOM 2 mohl mít kolem spuštění několik počátečních technických chvění, ale poté byl opraven, aby zářil tak, jak je zamýšleno. Ve spojení s válkou vybrané, expanze s nádobou na nádoby XCOM 2, která do mixu vyvolává antagonistické lidské frakce, není důvod mít v této magisterské sérii ve vaší knihovně druhý náklon Firaxis ve vaší knihovně ve vaší knihovně.

Sekundární cíle také přidávají zajímavé napětí ke hře a hrozí hrozbu velkého mimozemského programu, který se vaří v pozadí, a nese ponechán do dospělého stavu selhání. Válka zvolených zvedne XCOM 2 z obdivuhodného pokračování na základní doplněk k dlouhodobé franšíze. Příběh by mohl dát lidstvo na zadní nohu, ale XCOM nikdy nebyl více dopředu.

Pokud si chcete přečíst více, máme naši válku XCOM 2 za zvolenou recenzi, která se to podrobněji projeví. . Pro hráče veteránů máme průvodce třídy XCOM 2 a průvodce nejlepšími mody XCOM 2.

To jsou všechny nejlepší strategické hry založené na PC. Když jste tady, zde jsou některé z nejlepších PC her zdarma, pokud hledáte něco nového, co vás nestojí nic hrát.

Dave Irwin Dave je částečný pro trochu temných duší nebo monstrum Hunter Rise, a pokud nehraje bojové hry jako Street Fighter 6, najdete ho, jak vytáhne nepřátele se svými milovanými domácími mazlíčky v Diablo 4, zkoumá prostor ve Starfieldu a Fantasy World of Baldur’s Gate 3.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Jaké tahové strategické hry hrají na PC

Najděte svou další hru pro jakoukoli platformu. Filtrujte podle platformy, žánru nebo roku vydání.

Astrea: šestistranné věštce

Astrea je roguelike na budování kostek, která převrátí skript na buildery pomocí kostky namísto karet a jedinečného systému „poškození“: Purifikace vs. Korupce. Postavte dostatečně silný bazén kostky, aby očistil korupci mimo kontrolu Astrea a zachránil hvězdný systém.

Mahjick – Teréř

“Mahjick – The Realm Taker” je tahová strategická hra kombinující Roguelike a Mahjong Elements. Vydejte se do této epické cesty přijetí trůnu a stát se strážcem tím, že porazíte nepřátele za kouzla a dovednosti, a zakořeňte své dlaždice pro atributy a talentové dovednosti. V této hře musí hráči využít různé mechaniky a naplánovat dopředu, aby porazili nepřátele. Kromě typických roguelike dovedností a okouzlení, hra také poskytuje komponenty Mahjong, se kterými si můžete hrát, zvyšuje mechaniku rizika a odměňování obou Roguelike / Mahjong na novou úroveň. Hra také poskytuje návody pro nové hráče Mahjong, aby pochopili základní pravidla Mahjongu.

SGS Fall Weiss

Druhá světová válka začala invazí do Polska německými silami dne 1. září 1939. Je zastoupena v této strategické hře, plně předváděná tahová válečná hra.

Strategická mysl: Duch svobody

Strategická mysl: Spirit of Liberty je strategie založená na historii založená na WW2. Vedete vzácné finské síly zimní válkou, válkou s pokračováním. Zachraňte samotnou existenci vaší země před červenou hrozbou. Riskovali byste ztrátu zkušených jednotek, abyste se pokusili zachytit nepřátelské tanky? Pokusili byste se zachránit Stragglery během ústupu a riskovat ztrátu každého, nebo snížit své ztráty a vytvořit novou obrannou linii? Souhlasili byste s vyjednáváním se Sověti, kteří na vás zdodalně zaútočili dvakrát předtím? Hrajte přes řadu misí na časové ose 1939-1945, přesahující tři války: zimní válka, válka s pokračováním a válka LaPland. Historická kampaň bude mít menší, ale akční operace, která bude zahrnovat všechny ikonické historické bitvy.

20 nejlepších strategických her všech dob všech dob

XCOM 2

Ačkoli strategické hry v reálném čase jsou novější a pravděpodobně měly pozoruhodnější výbušnější nárůst popularity, hry založené. Napětí je přirozené lákavosti, které se nachází ve hrách založených na založení, kde si hráči věnují úmyslnému, analýze a jednání. Vzhledem k tomu, že hry založené na tahu jsou takovým širokým tématem, rozhodli jsme se vyjmenovat nejlepší tahové strategické hry (jeden vstup na franšízu) pro nové a veteránské hráče, které se můžete podívat na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X & S, a přepněte.

Nejlepší strategické hry založené na tahu

20. Dominions 5: Warriors of the Faith

Dominions 5: Warriors of the Faith

Vývojář: Illwinter Game Design
Vydavatel: Illwinter Game Design
Platforma: PC, MacOS, Linux

. Kdybyste někdy přemýšleli, jak by hra 4x Dungeons a Dragons někdy vypadala, pak už nehledejte dál. Množství obsahu v Dominionech je ohromující, od tří odlišných věků, po obrovské množství frakcí a absurdně masivní seznam kouzel, díky nimž by se jakákoli herní mistra začervenala.

Tento obsah bufet přichází za cenu, protože křivka učení ve hře je neuvěřitelně strmá a datovaná grafika a uživatelské rozhraní nedělá skvělou práci při uvolnění hráčů v. Přesto je tam druh kouzla pro styl umění pixelů, který dává hraní hry vhodnou jinou a fantastickou atmosféru.

Učení hry je docela výzvou, ale jakmile se hráči pohodlně se svými systémy dostanou, objeví neuvěřitelně hlubokou a podrobnou strategickou hru.

19. Battletech

Battletech

Vývojář: Schémata Harebrainge
Vydavatel: Paradox Interactive
Platforma: PC, MacOS, Linux

Od fantazie po sci-fi je Battletech tahová taktická hra založená na stejnojmenném vesmíru založená na klasické hře Mech Combat Miniatures z 80. let. Hráči převezmou velení společnosti žoldáků se svými působivými bipedálními teple a vytvoří si jméno (a živé) pro sebe ve zlomeném světě budoucnosti. Vrcholem hry je samozřejmě mechový boj a vše s ním spojené, jako je vyrovnání pilotů a mech přizpůsobení.

Battletech není bez jeho nedostatků, jako je nevýrazný příběh, nekonzistentní stimulace a některé vyvažovací problémy, ale kvalita boje a vzrušení z lovu pro nové mechy (a la Pokémon) způsobují, že výše uvedené problémy vypadají jako malé rychlostní hrboly. Jako bonus přidaná hra má pro hráče rozsáhlou scénu moddin.

To vše dělá Battletech nejen jednu z nejlepších strategických her založených na tahu, ale také jednu z nejlepších mech her na trhu.

18. Sid Meier’s Alpha Centauri

Sid Meier's Alpha Centauri

Vývojář: Firaxis Games, Westlake Interactive
Vydavatel: Electronic Arts, Aspyr Media, Loki Software
Platforma: PC, MacOS, Linux

Některé starší strategické hry založené na tahu stále drží dodnes-Sid Meier’s Alpha Centauri rozhodně vyhovuje této kategorii. Alpha Centauri je v podstatě podobná civilizační sérii ve struktuře hry (stejný vývoj). Alpha Centauri však není jen civilizací sci -fi, ale skutečným příkladem designu hry Forward Thinking, který vyvíjí hlavní vzorec vhodnými a smysluplnými způsoby.

Standout funkce Alpha Centauri jsou to dobře definované a charakteristické frakce, široká škála podmínek vítězství a léčba planety jako nedílné součásti rozhodování hráče. Ačkoli v tomto okamžiku je věk hry zcela zřejmý ve svých ovládacích prvcích, uživatelském rozhraní a grafice, celková vysoká kvalita Alpha Centauri se teprve musí splnit (civilizace: Beyond Earth vyzkoušená s omezeným úspěchem) a dodnes ovlivňuje 4x hry (dodnes (dodnes (dodnes ovlivňuje 4x hry ( Dobrým příkladem je War-Relics of Proxy Studio Gladius-Relics of War).

Pro někoho, kdo svěřuje pro kolonizační hru se všemi složitostmi lidské ideologie a politiky, je Alpha Centauri nejlepším výkladem našich bojů na mimozemské planetě.

17. Sword of the Stars

Sword of the Stars (2006)

Vývojář: Kerberos Productions
Vydavatel: Lighthouse Interactive, Paradox Interactive, Destineer
Platforma: PC

.

Na rozdíl od novějších nekonečných Space 2 nebo 4x hry Stellaris v reálném čase zůstává Sword of the Stars blíže svým hardcore herním kořen. To zahrnuje správu granulárního rozpočtu, výběr mise flotily a rozsáhlý design lodi. Stejně jako Dominions 5, tento detailní přístup přichází za cenu strmé křivky učení, jeden rozhodně stojí za to však projít.

Sword of the Stars je do značné míry celková válka kosmických operních 4x her, protože kombinuje turnovou velkou strategii s vzrušujícími a vizuálně působivými taktickými bitvami v reálném čase. A stejně jako Alpha Centauri se teprve musí shodovat, to samé platí pro meč hvězd, protože se zdá, že vysoce kvalitní kombinace strategických a taktických vrstev uniká nedávným titulům (při pohledu na vás nekonečný prostor 2). I když to může být stará a podceňovaná hra s kočárkem, který poškozuje jeho dědictví, je meč hvězd pro hráče, kteří se chtějí zapojit do galaktického dobytí.

16. Renomovaní průzkumníci: Mezinárodní společnost

Renomovaná průzkumníci mezinárodní společnost

Vývojář: Abbey hry
Abbey hry
Platforma: PC, MacOS, Linux

Strategické hraní není jen o boji a dobytí. Renomovaní průzkumníci je strategická dobrodružná hra, kde hráči skládají tým postav a chodí na expedice po celém světě s cílem stát se nejlepšími průzkumníky na světě. Hra hned od netopýra vyniká s okouzlujícím humorem, živým uměleckým stylem a roztomilým smyslem pro humor.

V každé expedici se hráči setká s pastimi, nepřátelskými večírky a událostmi, které zpochybňují jejich dovednost a kreativitu. Jedna sada taktiky pro bojovou situaci by se mohla špatně hodit proti balení klamavých velociraptorů pro domácí mazlíčky, kteří demoralizují nebo uklidňují hráčskou párty slzami a úsměvy.

Kombinace kreativních výzev, vynikajícího tématu a nastavení a fantastické prezentace z renomovaných průzkumníků jednou z nejlepších strategických her založených.

15. Hrdinové síly a magie 5

Hrdinové síly a magie 5

Vývojář: Nival Interactive, Freeverse Inc
Vydavatel: Ubisoft
Platforma: PC, MacOS

Tato položka bude pravděpodobně nejkontroverznější na seznamu, protože hrdinové Magic 3 je široce považován za vrchol série. Heroes of Moment a Magic 5 však drží několik výhod oproti předchůdce.

Série The Heroes of Missing and Magic je série strategií s dobrodružstvím s lehkými prvky hraní rolí, kde hráči ovládají frakci, vybudují svá města a porážejí své soupeře, a přitom vyrovnávají své hrdiny, sbírají kořist a učí se nová dovednosti a kouzla.

Navzdory tomu, že vyprávění je docela spletité a obecné, nabízí Homm zdlouhavou kampaň, která dává hráčům šanci hrát jako každá frakce a poznat své taktické silné a slabé stránky. Režim potyčka umožňuje hráčům vzít to, co se naučili, a aplikovat se proti tomu, sice velmi chudé, AI nebo proti jiným hráčům v multiplayeru, kde klimaktické taktické bitvy mají na špičkové úrovni v intenzitě a vizuálním vzplanutí. Bohužel, Ubisoft už nepodporuje servery multiplayerů hry, což vyžaduje spuštění virtuálního softwaru Virtual LAN třetích stran.

Navzdory tomu je Homm 5 stále neuvěřitelným milostným dopisem seriálu, který respektuje kořeny seriálu, zatímco vyrábí své vlastní místo v historii strategických her.

14. Battlestar Galactica: Beldlock

Make

Vývojář: Černé laboratorní hry
Vydavatel: Software Slitherine
Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch

Licencované hry jsou v těchto dnech vzteky, což znamená, že méně známé, menší nebo podceňované franšízy mají šanci na pokrytí. Battlestar Galactica provedl úspěšný skok na tahové strategické hry s mrtvým zablokováním a jako jeho kontrolní schéma šel na simultánní systém otočení (aka Wego). .

Kvalita zablokování pochází z ohromující rozmanitosti lodí a schopností, které hráči budou mít přístup k Cylonům a koloniálním kosmickým flotilem, včetně odlišných stíhacích letků, nasazení a možností munice. Přestože je AI průměrná a hratelnost kampaně se může opakovat z nekonzistentní stimulace, samotné bitvy jsou takticky zdravé a vizuálně ohromující, s bojem multiplayerů ještě lepší a náročný.

Nemusí to být tak honosné jako některé jiné bojové hry s vesmírnou, ale podrobné a snadno pochopitelné taktické systémy z něj činí jednu z nejlepších tahových strategických her.

13. Krevní mísa 2

Krevní mísa 2

Vývojář: Cyanide Studios
Vydavatel: Cyanide Studios, Focus Home Interactive
Platforma: PC, MacOS, PS4, Xbox One

Možná si myslíte, že sportovní a strategické hry by byly perfektním zápasem, ale bohužel existuje jen několik příkladů strategických nebo taktických sportovních her. Blood Bowl 2 je jedna taková hra a náhodou je jedinou hrou Warhammer Universe, která vytvořila seznam.

Hra je věrná adaptace herního semináře se stejným názvem, kde hráči budou trénovat fantasy tým v ragby, americkém fotbalu a šachovém mashupu.

Největšími vrcholy Blood Bowl je neuvěřitelný počet rozmanitých týmů a hluboký systém progrese postav. Tyto dva systémy spolupracují tak dobře, že to zaručuje více herních her, což hráčům umožní vyzkoušet různé přístupy a taktiku. Štěstí je také obrovskou součástí krevní mísy, někdy na jeho újmu, ale dává hře vysokou úroveň napětí a vzrušení, když hráči provádějí své pohyby. To vše z něj dělá skvělou sportovní a strategickou hru.

12. Panzer Corps 2

Panzer Corps 2

Vývojář: Flashback Games
Vydavatel: Software Slitherine
Platforma: PC

Panzer Corps je trochu podivnou historickou strategickou hrou, protože modeluje taktický boj z druhé světové války v abstrahovaném strategickém měřítku, než aby byla přesnou simulací nebo přímou přizpůsobením historie (jako je jednota velení 2). To rozhodně neodebírá z celkové kvality hry, ale může se to cítit spíš jako logická hra než plně utrpená strategická hra.

. Rozptyl jednotek je také složen se zavedením hrdinů, modernizací jednotkových úspěchů a přizpůsobení kůží, které dále přizpůsobují jednotky hráče a otevírají nové taktické možnosti.

Jako hra Abstraktní tahová harma-strategie s historickým prostředím je Panzer Corps 2 určitě jedním z těch lepších.

11. Nekonečná legenda

Nekonečná legenda (2014)

Vývojář: Amplitude Studios
Vydavatel: Sega, Iceberg Interactive
Platforma: PC, MacOS

Od historie po fantazii je nekonečná legenda Premier Fantasy 4x Strategy Game. Ačkoli to může zpočátku vypadat jako fantasy verze série civilizací her, hraje to zcela jinak, protože hra zavádí kontrolu sektoru, tažný taktický boj a management a vyrovnávání hrdin jako homm-like. Nekonečná legenda je také jedinečná v tom, že existuje ve větší sérii her, která se pohybuje od 4x strategie po roguelikes, což dává další úroveň narativní kvality.

Tam, kde se ostatní hry hrdí na velké množství frakcí, které dávají hráčům příležitost hrát si přes hru několikrát, mnoho z nich má stále společný herní systém a rámec. Nekonečná legenda je hra, kde jsou frakce nejen početné a rozmanité ve vizuálním stylu, ale jsou také nejblíže k tomu, aby byly skutečně asymetrické v designu, což ve srovnání s ostatními činí fantazijní nastavení hry ve srovnání s ostatními.

Zatímco taktický boj ponechává hodně žádoucí, naprosté množství kreativity spojené s příjemným a čistým uživatelským rozhraním dělá nekonečnou legendu jednou z nejlepších fantasy strategických her všech dob.

10. Věk zázraků: Planetfall

věk-zázraků-planetfall-splash

Vývojář: Triumph Studios
Vydavatel: Paradox Interactive
Platforma: PC, PS4, Xbox One

V mnoha ohledech je Planetfall podobný předchozímu příspěvku v tom, že kombinuje strategickou hru s taktickými bitvami pro holistický zážitek z velké strategie, tentokrát ve vesmíru Science Fiction. Planetfall Ekes Out nekonečnou legendu pro 10. místo především pro to, jak jsou oba komponenty. Strategická vrstva má dostatek prvků, jako je výzkum, diplomacie, správa kolonií a řízení hrdinů, aby hráči vzali v úvahu při rozhodování, zatímco taktická dimenze je neuvěřitelně zábavná, hluboká a náročná.

Ačkoli frakce Planetfall nemusí být nutně tak nezapomenutelná nebo kreativní jako v nekonečné legendě, je to nahrazeno v tom, jak se flexibilně mohou hráči zapojit do každé z frakcí a vybrat si hrdinu, která je vede, a také tajná technologie, která se může drasticky změnit Jejich styl hry. Občas to může vést k tomu, že se hra cítí trochu nevýrazně, zejména na strategické vrstvě, protože všechny frakce obecně sledují stejná pravidla s malou odchylkou.

Navzdory tomuto drobnému prodlevy v designu, přesvědčivá strategická hloubka a zábavný taktický boj.

9. Banner Saga 3

Banner Saga 3

Vývojář: Stoic Studio
Vydavatel: Versus zlo
Platforma: PC, MacOS, PS4, Xbox One, Switch

Nepřesvědčivé příběhy a poutavé vyprávění jsou oblasti, kde může strategický žánr inovovat a bannerová sága 3 (spolu se dvěma předchůdci) jsou nejlepším příkladem takových inovací. Pokud z této fantastické trilogie je třeba vyjít jednu věc, je to způsob, jakým volby hráče ovlivňují postavy. Přestože jsme na seznamu umístili třetí hru trilogie, všechny tři hry jsou přímo a složitě propojeny a lze je považovat za součást této položky také.

Nepochybně standouty pro Banner Saga jsou postavy, psaní, vizuální prvky a vyprávění. Taktický boj je také náročný a různorodý, zejména když se setkávají postavy z různých dějových linií, vytvářejí zajímavé komba a taktické možnosti, i když si je to připustně opakující, zejména v první splátce zejména v první splátce.

I s určitými frustracemi, emocionálně působivé volby v narativním a dobře realizovaném taktickém boji způsobují, že Banner Saga 3 jednou z nejlepších strategických her založených na tahu vůbec.

8. Do porušení

Do porušení

Vývojář: Hry podmnožiny
Vydavatel: Hry podmnožiny
Platforma: PC, MacOS, Linux, Nintendo Switch, Stadia

Do porušení je další mechová strategická hra, která zdodá seznam. Zatímco Battletech je bombastický a expanzivní ve svém přístupu k mechanizované válce, do porušení zabírá jemnější, téměř šachový přístup. Hra je v podstatě tahovou strategií Roguelike Hybrid Game, kde hráči vybírají tým pilotů a jejich mechy, aby se vrátili včas, aby bojovali proti Kaiju a zabránili devastaci Země.

Ačkoli struktura hry je relativně jednoduchá, existuje obrovské množství stavových efektů, schopností, úprav a mechů pro hráče, které je třeba zvážit v jakémkoli daném běhu. Nepřítel Kaiju se také vyvíjí a změní se na základě terénu, ve kterém hráč bojuje, a jak daleko se dostali do přehrávání a udrželi hráče na nohou.

Zatímco do porušení rozhodně není tak ambiciózní jako některé další položky na seznamu, celková kvalita jeho herní smyčky, která nepřekročí její přivítání.

7. Pole slávy 2: Středověké

Pole slávy 2

Vývojář: Byzantské hry
Vydavatel: Software Slitherine
Platforma: PC

Další adaptace deskových her, tentokrát v oblasti Wargame Field of Glory Miniatures, Field of Glory 2: Středověké je taktická hra založená na tahu založená v severních částech západní, střední a východní Evropy během vysokého středověku, kde hráči pole masivní armády řídit nepřítele z pole.

Předpoklad a kontrolní schéma může být jednoduché, i když taktika potřebná k úspěchu je něco jiného než. Ačkoli velmi podobné původnímu poli Glory 2 stanovené během PUNIC WARS ze starověku, rozhodli jsme se umístit středověké jako vstup kvůli vylepšené grafice, rafinované uživatelské rozhraní a celkově přístupnější feudální evropské válce (originál se absolutně vyplatí odhlásit, absolutně stojí ačkoli).

Největší silné stránky středověku leží v různých dostupných armádních seznamech a vlivu terénu má v bitvě. Pokud jde o modelování terénu a být historicky autentické, je řada Field of Glory na druhém místě. Systém kampaně je zdaleka největší zklamáním hry (je to sotva dokonce kampaň), ale neohrožuje základní taktický zážitek, který poskytne stovky hodin teoretického tvorby, experimentování a vzrušujících bitvy. Pole slávy 2: Středověké je nezbytná středověká strategická hra pro kohokoli, kdo má zájem o historii.

6.

Nejtemnější dungeon

Vývojář: Red Hook Studios, Sickhead Games
Vydavatel: Red Hook Studios, Merge Games, Degica
Platforma:

Jednou z nejnovějších vysoce vlivných strategických her, které mizejí žánr. V něm budou hráči ovládat snahu o obnovení, aby vyčistili hrad svého předka od zlých nemrtvých, zmrzačených, živých a eldritch.

Ačkoli někteří mohou tvrdit, že nejtemnější dungeon je spíše hra na hraní rolí, tvrdil bych, že je nejpřesnější to nazvat to válečným simulátorem (s prvky RPG), kde celkové dlouhodobé úsilí má přednost před jednotlivými postavami. Hra byla tak úspěšná a vlivná, že inspirovala další hry k začlenění dungeona procházení jako fokální systém do jejich strategických her, přičemž zabíjel Spire dobrý příklad.

Nejtemnější dungeon má výrazný umělecký styl, působivý a kreativní boj, který zahrnuje fyzický a psychologický a silné jádro loot a dokončení cílů. Může se občas opakovat, protože každá kampaň trvá docela čas a hraní smyčka se zřídka liší. Vzhledem k obrovskému počtu tříd postav a jedinečného prostředí však nejtemnější dungeon vyniká jako jedna z nejlepších strategických her založených.

5. Celková válka: Shogun 2

Total War Shogun 2

Vývojář: Kreativní shromáždění
Vydavatel: Sega
Platforma: PC, MacOS, Linux

Shogun 2 není jen jednou z nejlepších strategických her, ale je také nejlepší totální válečná hra v seriálu. Hra je stanovena během japonského pozdního středověku Sengoku Jidai, kde se feudální pánové žokerovali, aby se moci stali dalším Shogunem (celkový vojenský vůdce) a hráči mohou představovat jeden z mnoha klanů tohoto období. Na rozdíl od mnoha her na tomto seznamu není v Shogunu 2 tak převládající, ale každý klan je dostatečně jedinečný (některé více než jiné) ve svých bonusech, jednotkách a počátečních pozicích, že to zaručuje více herních her.

. Shogun 2 může postrádat některé ze zlepšení kvality života z nedávných totálních válek, i když nestačí k tlumení hloubky hry.

Shogun 2 je skvělým vstupním bodem pro hráče, kteří se zajímají o série Total War nebo vysoce kvalitní strategické hry obecně.

4. Unity of Command 2

Unity of Command 2 Review 45

Vývojář: 2 × 2 hry
Vydavatel: 2 × 2 hry, Croteam
Platforma: PC

Ze středověkého Japonska se vracíme do druhé světové války (populární historické prostředí pro strategické hry) s nejlepší strategickou hrou na druhé světové válce, která byla kdy vyvinuta, jednota Command 2 (originál stojí za to se také podívat).

Podobně jako u Panzer Corps 2, Unity of Command 2 představuje hráči řadu náročných scénářů, které jsou v přírodě podobné puzzle, ale na rozdíl od Panzer Corps autenticky ilustrují operační nastavení jakéhokoli daného historického zapojení. Kromě toho má jednota Command 2 zdlouhavou přetrvávající kampaň pokrývající kampaně a bitvy spojenců na západní frontě s možnostmi alternativních historií založených na úspěchu hráče.

Množství systémů ve hře, jako je příkaz a ovládání, zážitek z jednotkových schopností, aktivace schopností, počasí, terén a vylepšení vojáků, je naprosto ohromující a žádný systém nepovažuje druhý. Ve spojení s kompetentní AI (rarita ve strategickém hraní), všechny tyto mechaniky a funkce spolupracují jako symfonie. Unity of Command 2 lze považovat za hardcore wargame, ale vývojáři udělali maximum, aby zpřístupnili hru a snadno pochopili, což pomáhá jednotě Command 2 stát se řezem nad mnoha simulačními válečníky.

3. Civilizace 6

Civilizace VI

Vývojář: Firaxis Games, Aspyr Media
Vydavatel: 2K hry
Platforma: PC, MacOS, Linux, iOS, PS4, Xbox One, Switch, Android

Žádný seznam strategických her založených na tahu by nebyl úplný, aniž by zmínil nejvlivnější sérii strategických her 4x-civilizace. Pro tuto položku se zaměříme především na poslední šestou splátku v sérii, která výrazně vyvinula mechaniku série. Největší změnou je tzv. „Rozbalení“ měst, kde hráči budou nyní muset být ohleduplnější terén pro své specializované okresy, konstrukci zázraků a pohyby vojáků.

Civilization 6 si stále zachovává návykovou hraní svých předchůdců, protože vidět promyšlený dlouhodobý plán se scházející je jedním z nejlepších pocitů, které může hráč zažít ve strategické hře. Nemluvě o tom, že civilizace 6 má dobře zaoblené obsazení vůdců a civilizací (některé docela nevyvážené), aby hráči experimentovali a pokusili se dosáhnout různých podmínek vítězství.

S nedávnými expanzemi se Civilization 6 vyvinula pouze k lepšímu se zavedením nové mechaniky, ale i ve své vanilkové verzi je dostatečná strategická hloubka, která ji nazývá fantastická strategická hra založená na tahu.

2. XCOM 2

XCOM 2

Vývojář: Firaxis hry, Feral Interactive
Vydavatel: 2K hry, divoký interaktivní
Platforma: PC, MacOS, Linux, iOS, PS4, Xbox One, Switch

Shodou okolností je druhá nejlepší tahová strategická hra, XCOM 2, také vyvinutá společností Firaxis, a stejně jako civilizace, se stala jednou z nejvlivnějších strategických her v nedávné paměti (Phoenix Point, Gears Tactics a Mechanicus jsou všechny Dobré příklady her podobných XCOM, které si můžete vyzkoušet).

XCOM 2 je tahová taktická hra s prvky hraní rolí, kde hráči vedou stejnojmennou organizaci v masivní operaci partyzánské odporu proti all-controlling a mimozemské adventní. Zajímavou poznámkou o vyprávění hry je to, že pocházela ze statistik hráče původního XCOM: nepřítel neznámý, kde bylo ve svých hrách poraženo tolik hráčů, že to vedlo k tomu, že mimozemšťané přijímali Zemi v vyprávění XCOM 2.

Silné stránky hry spočívají v dobře realizovaném prostředí, vynikající přizpůsobení, podpoře moddin a náročné AI. Hráči se budou muset potýkat s neustále se měnícím a rozvíjejícím se soupeřem a zároveň neustále čelit novým situacím vyžadujícím kreativní taktiku a řešení. To neúmyslně vytvoří neochvěditelné nebo téměř nemožné situace, což může vést k tomu, že jste spustili škálu emocí. Kromě nedostatku smysluplných cest příběhu o větvení, XCOM 2 nastavil bar vysoko pro budoucí strategické hry založené.

1. Battle Brothers

Battle Brothers

Vývojář:
Vydavatel: Overhype Studios, Ukiyo Publishing Limited
Platforma: PC, přepínač

A ten bar byl zlomen s přirozeným vývojem herních herních systémů přicházejících na hlavu v Battle Brothers, nízkou fantazijní taktiku-RPG Hybrid.

Hlavními prvky, díky nimž hra vyniká, jsou nekonečná opakovatelnost, uspokojující potíže a smysluplné vznikající vyprávění. Ačkoli ne nutně strategická herní série, Mount a Blade jsou dobrým srovnáváním s Battle Brothers, protože oba sdílejí absolutní svobodu hráče při rozhodování a výběr cesty.

Hráči vedou svou vlastní žoldnéřskou společnost a najímají nové postavy ze všech oblastí života s celkovým cílem stát se nejslavnější a nejznámější žoldnéřskou společností, ale ve skutečnosti mohou hráči dělat cokoli, co si přejí, a vytvářet své vlastní příběhy o tom, jak vesele selhávají a selhávají a selhávají a selhávají a slavně vyhrajte.

Není dostatek prostoru pro zpívání chvály pro Battle Brothers, protože všechny její systémy tak dobře spolupracují, aby se vedli hráči, aby se naučili něco nového. Ruce dolů, Battle Brothers je nejlepší strategická hra založená na tahu, ne-li jedna z nejlepších videoher všech dob.

Některé z pokrytí, které najdete u kultivovaných supů, obsahují přidružené odkazy, které nám poskytují malé provize založené na nákupech provedených z návštěvy našeho webu. Pokrýváme herní zprávy, filmové recenze, zápas a mnoho dalšího.