Nejlepší tipy, jak udržet nastavení her v čistotě a chladu, jak vyčistit počítač – zabránit hernímu PC prachu | PCGamesn

Jak vyčistit počítač – zabránit hernímu prachu PC

Nejsme tu, abychom vás posoudili nebo kladli otázky jako „Proč je tam půl Cheeto za váš klíč Ctrl?”Jsme o řešeních.”. Trosky ve vašich klíčích mohou z dlouhodobého hlediska poškodit spojení a činí je méně citlivé.

Nejlepší tipy pro udržení herního nastavení čisté a chladné

Nejlepší tipy pro udržení čistého a chladného

Jacob je vášnivý hráč, plus známý Pokémon a Lego Nutjob, který se objevuje pouze při tom, když dělá slova zde v Overclockers UK. Od začátku na konci roku 2021 Jacob pokračoval v psaní desítek blogů o všem od nejnovějších her až po rozmarnou poezii inspirovanou Dickens. Mimo vytváření obsahu a je jediným člověkem v kanceláři, který se odváží mistra Nintenda, je často shledán, jak se potočí nad svou sbírkou karet Pokemon a jeho trio krásných doggů.
Přečtěte si více >>

Facebook Twitter LinkedIn E -mail

Udržování čistého herního počítače a periferií je klíčem k tomu, abyste měli nejlepší herní zážitek. Zde jsou naše nejlepší tipy, jak zůstat na vrcholu prachu a trosek, stejně jako některé triky, které vám pomohou udržet jeho systém v pohodě.

Proč je důležité udržovat mé nastavení čisté?

Čištění vyžaduje drahocenný čas, můžete trávit hraní her. Všichni pochopitelně převrátíme oči, když to někdy musíme dělat. Pokud však dovolíte, aby se prach a nečistoty hromadily ve vašem PC a jeho okolí, vytvoří to pro vás dlouhodobě problémy. Kromě trosek potenciálně škodlivých komponent může budova prachu vést k přehřátí, což znamená, že z vašeho systému nedostanete nejlepší výkon.

Jarní úklid

Pokud potřebujete méně výmluv a více důvodů, proč dát své nastavení tolik potřebné hluboké čisté a obnovování, podívejte se na náš hloubkový jarní čisticí centrum.

Pravidelně čistěte filtry

Naším prvním tipem je vyčistit vzduchové filtry v pouzdře vašeho systému. Nejen to, ale ujistěte se, že je to váš zvyk. Dělat to každé tři měsíce by mělo stačit, ale sledujte, jak rychle se vaše hromadí špínu a odpovídajícím způsobem upravte svou frekvenci. Možná se ocitnete, že je potřebujete častěji drhnout, pokud má váš domov chmýří okolního mazlíčka.

Pokud jde o to, jak je čistit, můžete je buď vystřelit pomocí plechovky stlačeného vzduchu, což je skvělé, pokud chcete rychlé čisticí roztok. Alternativně, pokud máte čas na hlubší čistotu, dejte svým filtrům opláchnout a nechte je uschnout, než je vrátíte do vašeho systému.

Ve svém herním nastavení použijte vzduchový duster

Nejsme tu, abychom vás posoudili nebo kladli otázky jako „Proč je tam půl Cheeto za váš klíč Ctrl?”Jsme o řešeních.”. Trosky ve vašich klíčích mohou z dlouhodobého hlediska poškodit spojení a činí je méně citlivé.

Plechovka stlačeného vzduchu může pomoci uvolnit nečistoty, ale je to daleko od nejlepšího řešení. Air Duster je ideální, protože z vaší herní klávesnice zcela odstraní trosky. Je také užitečné mít k čištění kolem plochy a uvnitř vašeho počítače. K dispozici jsou také čisticí soupravy, pokud máte mechanickou klávesnici, o kterou chcete zvláštní péči o zvláštní péči.

Vypadá vaše klávesnice kolem toho nejlepšího? Podívejte se na naše nejlepší tipy pro čištění klávesnice a nechte ji vyčistit!

Otřete svůj monitor

Z lichých šmouh musíte vybrat, abyste zbloudili kýchání na obrazovce, váš displej může přijmout hodně zneužívání. Ujistěte se, že to vymažete, má prvořadý význam, takže se ujistěte, že to děláte správně. To znamená více než jen antibakteriální ubrousky.

Budete chtít, aby na vašem monitoru stříkal správné řešení čištění obrazovky, obvykle něco bez alkoholu. Pro to, aby se to otřelo, použijte látku z mikrovln. To je lepší než utírání, lze je promyt pro opětovné použití a dokonce pracuje na jiných věcech. Použijte jej k setření herního počítače a periferií, stolu nebo dokonce herních konzolí.

Správa kabelů

Ne, plnění všech vašich kabelů dolů po zadní části stolu, kde se chystají neviditelné, se nepočítá jako správu kabelů. Svázání všech drátů, které máte společně, jim zabrání v tom, aby se zamotali, když potřebujete vyměnit věci kolem, pomáhá odrazovat od prachu a můžete dokonce přidat k estetice, pokud pro tuto práci používáte barevné nebo RGB kabelové rukávy. K dispozici jsou také standardní kabelové rukávy, nebo byste mohli použít jen nějaké kabelové vazby, pokud chcete udržet věci přímočaré.

Udržujte prostor pro proudění vzduchu

Spud Meshlicious - Black Lifestyle

Tento další tip není tolik pro to, aby vaše herní nastavení bylo čisté, ale pro to, aby to všechno pomohlo zůstat v pohodě. Pokryli jsme optimalizaci proudění vzduchu ve vašem případě jinde, ale dali jste svůj počítač někam, co s tím pomůže? Musíte se ujistit, že je prostor pro horký vzduch, aby byl kolem vašeho systému správně vyloučen, aby se znovu nedostal znovu. Ujistěte se, že to sedí někde na vašem stole, což usnadňuje to. Mohlo by to stát za to investovat do nového stolu, který vám umožní udržet si herní počítač na efektivnějším místě.

Nastavte své nastavení na správném místě

Nakonec jste si vybrali dobrý prostor pro vaše herní nastavení? I když ne každý má náhradní pokoje, kam si vybrat, kam jejich stůl půjde, měli byste se pokusit vybrat tak rozumný domov, jak můžete. Vyvarujte se pokojů, které přitahují hodně prachu nebo mají dobrý proudění vzduchu a nedávají ho nikde, který funguje jako suntrap nebo přirozeně shromažďuje teplo. To nevyloučí problémy, ale pomůže to zvýšit údržbu.

Čistota je vedle hraní her

Potřebujete nové načítání čisticího vybavení, abyste se stali hlavním údržbou. Máme vás zakryté. Zde v přetažičce UK, nejen skladujeme veškerý hardware, jaký by nadšenec mohl potřebovat. Neseme také zásoby, abychom to udrželi a vaše herní nastavení vypadalo také čistě a uklizeno!

It Dusters Compucleaner Original II – Electric Air Duster

Dostupné pro 49 £.99*

 • Handheld Air Duster ideální pro čištění klávesnice, pouzdra a zbytku vašeho herního nastavení.
 • 3 různé přílohy trysek, které pomáhají získat těmto těžko přístupným místem.
 • Síťová poháněná pro konzistentní, výkonný a spolehlivý proudění vzduchu.
 • Dodává se s jednoletým zárukou výrobce.

IFIXIT Screen Cleaning Spray

 • Mírný čisticí sprej ideální pro použití na obrazovkách.
 • Diskrétní 250ml láhev snadno uložitelná a použití.
 • Po aplikaci na monitorech a jiných površích je nechají bez pruhů a nečistot.
 • Pro nejlepší výsledky používejte s látkou s mikrofibrem.

Dostupné pro 7 £.99*

LTC Pro kabelová trubice – bílá

Dostupné pro 154 GBP.99*

 • Perfektní řešení správy kabelů pro nastavení her.
 • Snadno se sníží na jednotlivý materiál délky, aniž by to způsobilo, že se tkanina roztřepí.
 • Krytí samosprávy usnadňuje rychlé sdružování a skrytí kabelů.
 • Estetická bílá estetika změní vaše neuspořádané kabely ve stylovou část vašeho nastavení.

*Všechny ceny jsou správné od času psaní (14/12/22)

Jak vyčistit počítač – zabránit hernímu prachu PC

Chcete udržovat dobrou herní hygienu PC? Zde je návod, jak vyčistit počítač, včetně tipů pro roztažení vašeho pouzdra, základní desky, GPU a SSD.

Jak vyčistit počítač: Corsair herní počítač ve středu, se stlačeným vzduchem plechovkou a mikrokonkurenci vlevo na modrém pozadí

Publikováno: 7. března 2023

Učení se Jak vyčistit počítač je důležité a může to pomoci zabránit vašemu hernímu počítači sběru prachu a udržovat věci rychlé. Výběr správného pouzdra PC a zajištění správy kabelů v rámci vaší soupravy pomáhá, ale stále budete muset sbalit rukávy a čas od času drhnout jeho vnitřní. Implementace dobré strategie hygieny PC zajistí, že váš stroj bude vypadat součástí, ale také pomůže zvýšit FPS a udržovat špičkový výkon při spuštění nejnovějších parních her.

Jak vyčistit počítač: komprimovaný vzduchový duster a látky z mikrovlny na modrém pozadí

Abychom vám pomohli dát svému stroji hluboko očištění, sestavili jsme praktický průvodce, jak vyčistit počítač, včetně nástrojů a kroků potřebných k vyleštění vašeho počítače. Dokonce vám dáme několik ukazatelů o tom, jak vyčistit pevný disk a SSD, protože digitální nečistota může být stejně problematická jako špína uvnitř vašeho pouzdra.

Nástroje pro čištění počítače

Než se pustíte do elektronické eskapády, je moudré získat nástroje pro čištění počítače předem. Nejenže to pomůže zajistit, že máte ty správné zbraně, abyste vedli válku s špinavým interiérem herního počítače, ale to bude znamenat, že nebudete muset improvizovat – něco, co by mohlo představovat riziko pro váš stroj.

Zde je to, co budete muset vyčistit počítač:

 • Stlačený vzduch
 • Q-Tips (bavlněné pupeny)
 • Isopropylalkohol
 • Tkaniny z mikrovlákna
 • Obličejová maska

Pokud plánujete poprášení počítače uvnitř domu, budete chtít položit nějaké staré listy. Možná vás překvapí, kolik prachu a nečistot ve vašem stroji bydlí, protože existuje spousta zákoutí a lebky pro prachové králíčky, které se mohou skrývat uvnitř.

Použití stlačeného vzduchu vám pomůže vystřelit zhutněné crud z jeho úkrytu, s q-tips a isopropylalkohol sloužící jako způsob čištění jemných částí, jako je vaše drahá herní deska.

Jak čistit počítač: Inside Gaming PC s ventilátorem Intel, základní desky a spodní část grafické karty

Čištění uvnitř počítače

Pokud jde o čištění počítače, budete chtít začít zevnitř, protože uvnitř Grime se během procesu může dostat na exteriér vašeho pouzdra. Tímto způsobem nebudete zkazit své úsilí tím, že zabijete vnější stranu vaší soupravy.

Zde je návod, jak vyčistit uvnitř svého herního počítače:

 • Pop na obličeji
 • Vypněte počítač a odpojte všechny kabely
 • Přesuňte počítač do ploché, větrané oblasti
 • Odstraňte boční panely a filtry ventilátoru
 • Použijte krátké výbuchy stlačeného vzduchu k odstranění prachu z filtrů
 • Otřete zbývající zbytky z filtrů pomocí látky z mikrovlákna
 • Opakujte stejné kroky pro vnitřní stěny a podlahu vašeho počítače

Chcete-li se vypořádat s soupravou s létami nahromadění prachu, budete muset ze svého případu vyřadit své komponenty. Toto je v podstatě naopak, jak vytvořit herní počítač, což znamená, že byste měli přijímat podobná opatření při manipulaci.

Budete to chtít udělat také na velkém, rovném povrchu, ale ujistěte se, že něco odložíte, abyste zabránili vašemu hernímu stolu v přijímání kosmetických zranění. Jakmile si ze své soupravy odstraníte díly, můžete začít znovu vypadat lesklé a nové.

Zde je návod, jak vyčistit základní desku a díly PC:

 • Pomocí krátkých výbuchů stlačeného vzduchu vyjměte z vaší základní desky a grafické karty větší shluky prachu
 • Ponořte Q-Tip do isopropylalkoholu a jemně vyčistěte povrch základní desky a dalších jemných oblastí
 • Chcete -li čistit své fanoušky, držte je stabilní a použijte stlačený vzduch k odfouknutí uloženého prachu
 • Otřete si PC kabely pomocí mikrovlákna látky

Stojí za zmínku, že zatímco napájení může nahromadit prach uvnitř jeho bydlení, budete chtít myslet dvakrát před otevřením. Nejenže tak bude potenciálně zrušit vaši záruku, ale pohrávat se kolem součástí s vysokým napětím je potenciálně nebezpečné. Navrhujeme jednoduše pomocí stlačeného vzduchu k vyčištění PSU bez jeho otevření, protože byste byli překvapeni, jak daleko můžete získat bez praskání jeho skořápky.

Až budete spokojeni se svým úsilí o čištění, budete chtít znovu sestavit svou soupravu a poplat své boční panely a filtry fanoušků zpět na místo. Pokud jste perfekcionista, možná budete chtít použít baterku k prohlédnutí své práce a vyzvednutí na všech místech, která jste zmeškali. Je však nemožné úplně vymýtit prach navždy, takže je nejlepší jen uzavřít mír se skutečností, že to všechno uděláte znovu v budoucnu.

Jak vyčistit počítač: Corsair PC pouzdro na modrém pozadí

Čištění vnějšího počítače

Čištění exteriéru vaší soupravy není tolik faff jako uvnitř, ale dokončení doteků může pomoci vašemu hernímu počítači Gleam. Udržování bydlení počítače ve tvaru špičky také pomáhá zabránit prachu v procházení do vašeho pouzdra, což by mohlo celý proces usnadnit příště kolem.

Zde je návod, jak vyčistit počítač:

 • Použijte krátké výbuchy stlačeného vzduchu, abyste šťouchli prach z hřebenů a štěrbin
 • Otřete počítač s látkou z mikrovlny, včetně odstraněných bočních panelů
 • Pokud má váš pouzdro skleněný panel, nastříkejte malé množství čističe skla na látku z mikrovlákna a otřete pomocí kruhových pohybů

Pokud máte myšlenku podrobně popisovat nejlepší pouzdro PC, jako je auto, pak existuje několik volitelných dalších kroků, které můžete podniknout. I když bychom doporučili použití jakýchkoli extra pevných čističů nebo rozpouštědel, přidání malého spreje nábytkového lesku do vašeho mikrokonkunčního tkaniny může vaši soupravu omladit vizuálně a pomoci zabránit hromadění prachu.

Jak vyčistit počítač: Obecný pevný disk s jiskrou emodži vpravo

Jak vyčistit pevný disk

Nyní, když jste svrhli svůj počítač, je čas zvážit, jak vyčistit jeho digitální prostor. Udělejte si čas na vyčištění pevného disku nebo SSD, zejména pokud chcete, aby věci běžely hladce. Naštěstí dezinfekce digitálního prostoru nevyžaduje mnoho loketního tuku a většina nástrojů, které potřebujete, je zabudována do operačních systémů, jako je Windows 11.

Chcete -li věci zahájit, odstraňte potenciálně nežádoucí soubory a programy z vašeho počítače. Pokud používáte předem vytvořený stroj, možná zjistíte, že je již ucpaný softwarem, který nepotřebujete. S ohledem na to je, jak odinstalovat programy ve Windows 10 a dále.

 • Přejděte na „Nastavení úložiště“ pomocí vyhledávacího nástroje pro systém Windows
 • V horní části stránky klikněte na „Aplikace a funkce“
 • Klikněte na filtr „Seřadit“ nahoře a vyberte „Datum instalace“
 • Procházejte svůj seznam aplikací a odstraňte žádné programy, které již nepotřebujete

Správa skladování Windows vám také může pomoci identifikovat nepotřebné soubory, složky a aplikace, což vám umožní rychle uvolnit prostor. To by se mohlo hodit, pokud používáte jednu z menších nejlepších SSD pro herní možnosti, protože to znamená, že nebudete muset dělat mnoho pro to, abyste na vaši jednotku získali nové parní hry.

Jak vyčistit počítač: Logo Windows Defender s růžovým pozadím Windows 11

Kromě toho můžete také odvrátit ošklivé digitální bakterie pomocí vestavěného systému Windows Security. Pokud nepoužíváte bezpečnostní sadu třetích stran, jako jsou jako McAfee nebo Norton, „ochrana viru a hrozby“ by již měla být zapnuta.

Zde je návod, jak přepnout zabezpečení Windows 11:

 • Pomocí vyhledávání systému Windows přejděte do aplikace Windows Security
 • Na stránce „Virus a Hrozba“ vyberte „Správa nastavení“
 • Bude vám představeno různé služby, včetně ochrany v reálném čase
 • Ujistěte se, že je každá funkce zapnuta pomocí zelených přepínačů

Windows 11 bude nyní dávat pozor na škodlivé soubory a software a pravidelně prohledává jednotku, aby zkontroloval digitální nečistoty.

Co mohu použít k čištění počítače?

Může to být zřejmé, ale také budete chtít být opatrní, pokud používáte čisticí řešení na vodní bázi. Když jste odstranili komponenty, můžete použít mýdlo a vodu k čištění obzvláště špinavých počítačů. Samozřejmě budete chtít čistit elektrické komponenty spíše s něčím jako 99% isopropylalkohol než s čističem domácnosti, protože to pomůže zabránit zbytkovému vlhkosti a chemikáliím poškodit vaše části.

Jak vyčistit počítač: Henry vakuum bez nápisu na modrém pozadí

Mohu vysávat svůj počítač?

Sprucing Up Your PC se může zdát dostatečně jednoduché, ale existuje několik věcí, kterým byste se měli vyhnout při pokusu o vyčištění počítače. Jak lákavé, jak to může být, nesmíchejte po svém vakuu, protože použití člověka by mohlo vygenerovat statickou elektřinu a poškodit vaše díly. Chcete -li odstranit vrstvy prachu a zhutněné nečistoty, je nejlepší použít plechovku stlačeného vzduchu nebo elektrického vzduchu navrženého s ohledem na čištění počítače.

Jak často mám čistit svůj počítač?

PC byste měli pravidelně čistit, ale jak často závisí na různých faktorech. Pokud máte domácí zvířata nebo používáte počítač v prašném prostředí, váš počítač skončí hromadění více špíny než obvykle. Přirozeně, vysávání a leštění podlahy a povrchů vašeho pokoje bude řešit prachové částice, než dosáhnou vaší soupravy. Kromě toho budete chtít nahlédnout do své stavby každých pár měsíců a dát věci lehké čisté.

Jak udržet prach mimo počítač

Prach je jednou z domácích bolestí života a může být náročné udržet ho dál od herního počítače. Používání nejlepších fanoušků PC je dobrý způsob, jak odradit nahromadění prachu, protože vytváření pozitivního tlaku ve vašem případě pomáhá vyčerpat zbytky. Pokud vaše konfigurace chlazení vytvoří záporné tlak, mohla by přijmout více vzduchu a cizích těl-kompromis, který je často prováděn ke snížení teploty CPU a GPU o několik stupňů.

Phil Hayton Phil je PC herní odborník na hardware. Kdo touží po pípnutích a bloopech jejich starého retro herního počítače, ale je rád, že se potkává retro-t-brýle, aby pokryly nejnovější grafickou kartu Nvidia a AMD shenanigans. Mají také měkké místo pro parní balíček.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Jak vyčistit počítačový systém

Miniaturní lidé čištění bílé klávesnice počítač, s oranžovými světly bliká na pozadí

Všimli jste si, že prach se začíná stavět na herním systému, který způsobuje, že se přehřívá? Všechny herní počítače jsou citlivé na prach a nečistoty, a pokud odložíte svůj systém příliš dlouho, můžete skončit poškozením vašich komponent a ovlivnit váš herní výkon. Je nevyhnutelné, že ve vašem systému skončí prach, ať už jej používáte po celou dobu, nebo hrajete jednou týdně, herní počítače milují prach. Doporučujeme, abyste počítač vyčistili každé tři až šest měsíců, abyste udrželi váš systém nejlépe a zabránili významnému snížení životnosti vašeho počítače. Je také dobrý nápad mít čas na vyčištění vnitřku počítače, jako je mazání starých souborů nebo aplikací nebo dokonce instalace čerstvé kopie Windows. Čištění systému není tak těžké, jak si myslíte! Podívejte se na náš průvodce krok za krokem níže.

Fyzické čištění počítače

 • Vypněte počítač a odpojte napájecí kabel. To zajistí vaši bezpečnost.
 • Je dobrý nápad přesunout váš počítač na někam dobře větraný, jinak se jakýkoli prach, který odstraníte, usadí zpět na počítači.
 • Nejšpinavější části pouzdra jsou obvykle horní a dole, protože to je místo, kde se prach usazuje. Otřete exteriér svého pouzdra vlhkým hadříkem.
 • Vnitřnosti jsou trochu složitější. Nejlepší věc, kterou je třeba použít k odstranění prachu, je plechovka stlačeného vzduchu. Odstraňte boční nebo přední panely pouzdra a poté pomocí stlačeného vzduchu vyčistěte prach z jakýchkoli prachových filtrů. Jakékoli zřejmé sbírky prachu ve spodní části pouzdra mohou být vymazány pryč, nebo pokud jste velmi opatrní, může to také vysávat vakuum.
 • Pokud víte, jak odstranit své komponenty, může být dobrý nápad odstranit vše z pouzdra a odstranit jakýkoli prach pomocí krátkých výbuchů vzduchu.
 • Než sestavíte systém zpět dohromady, doporučujeme provést správu kabelů, aby se zajistilo, že skrz váš systém prochází čistší průchod vzduchu. Můžete také tlačit na svůj případ tak, abyste minimalizovali množství prachu, který se nahromadí před dalším čistým.

Čištění systému

Cortana na notebooku

 • Skvělý způsob, jak vyčistit vnitřek počítače, je odstranit jakékoli soubory, které již nepoužíváte, nebo je dokonce uložit na jednotku USB nebo Cloud Storage. To uvolní hodně místa na vašem PC.
 • Většina počítačů přichází s předinstalovanými programy, které mohou zabírat hodně místa a zpomalit počítač dolů. Odstraňte jakékoli programy nebo aplikace, které nikdy nepoužíváte.
 • Vždy je dobré vyčistit historii prohlížeče, mezipaměti a sušenky. Vymazání historie prohlížeče je občas důležité, aby váš prohlížeč nedržel příliš mnoho informací.
 • Vyprazdňování koše se doporučuje po odstranění spousty souborů. Nezapomeňte však, že jakmile je odpadky vyprázdněno, jakékoli soubory v koši budou navždy pryč.
 • Přeinstalování Windows je skvělý způsob, jak urychlit počítač a zbavit se jakýchkoli malware nebo systematických problémů na PC. Nezapomeňte si před přeinstalací oken zálohovat své osobní údaje.

Závěr

Čištění herního systému není nejzajímavější součástí her, ale je to nutnost, pokud chcete udržet váš systém v provozu na špičkovém výkonu a zabránit tomu v přehřátí. Pokud se váš počítač přehřál dříve, všimnete si, že je to minulost po dobrém čištění. Navíc čas, který potřebujete k vyčištění vnitřního a vně vašeho herního počítače. Doporučujeme čistit počítač každé tři až šest měsíců, aby se výkon udržel a zvýšil celkovou životnost vašeho stroje.