Nový únik odhaluje možné spuštění pro GPU ARC Battlemage do roku 2024, ale výkon by mohl být výrazně nerfinován – zprávy, intel arc battlemage specifikace: 7 168 jádra, 112 MB L4 mezipaměti a 16 GB GDDR6X paměťové rumy | Hardwarové časy

Specifikace Intel Arc Battlemage: 7 168 jádra, 112 MB L4 mezipaměť a 16 GB GDDR6X paměťové pověsti

Vlajková loď Battlemage Pixel Pusher byla zjevně naplánována, aby převzala NVIDIA GeForce RTX 4080 ve své počáteční konfiguraci, ale od té doby to bylo „Nerfed vícekrát“ do té míry, že je nyní „méně ambiciózní než alchymista.“

Nový únik odhaluje možné spuštění pro GPU ARC Battlemage do roku 2024, ale výkon by mohl být výrazně nerfinován

50% šance na spuštění Battlemage v roce 2024. (Zdroj obrázku: Intel)

MLID je zpět s novou zprávou o stavu ARC Battlemage Intel’s ARC a vypadá to, že existují spravedlivé šance vidět, že tato série bude spuštěna někdy v roce 2024. Cíl výkonu Top G10 Die, který měl porazit Nvidia’s RTX 4080, byl však mezitím několikrát nerfinován a nemusí to ani porazit RTX 4070, pokud se někdy spustí.

Nová zpráva z Mooreova zákona je mrtvá pozice, že Intel’s nedávno obnovená diskrétní divize GPU stále čelí hlavním překážkám a jeho budoucnost zůstává velmi nejistá. Mlid dříve tvrdil, že Battlemage může být zcela vyřazen, zatímco divize GPU by mohla skončit propuštěna spolu s dalšími podniky, které nezničí zisk. Nyní se zdá, že tyto zvěsti byly většinou přehnané, i když Intel již přestal prodávat referenční desky A770 a Raja Koduri už není s Intel.

Generace Battlemage, která byla plánována na uvolnění v roce 2023, je stále ovlivněna vážnými problémy a skutečné spuštění lze posunout na koncem 1H 2024 nebo někdy ve 2H 2024. Vzhledem k tomu, že se říká, že Nvidia v roce 2025 spustila další gen herní GPU, může se okno vydání 2024 pro Battlemage GPU ukázat problematické, pokud jde o zisky.

Mlid uvádí, že GPU Battlemage by měly obsahovat PCIe 5.0 rozhraní a specifikace VRAM stále nejsou dokončeny. Původní specifikace představovaly GDDR6, ale mezitím se Intel přesunul na GDDR6X a pokud se GPU skončí ve 2H 2024, mohli bychom dokonce vidět GDDR7 VRAM.

Battlemage měl zřejmě mít mnoho konfigurací, ale počet byl snížen pouze na 3. Nejlepší řešení je reprezentováno G10, 362 mm² s 448 EUS, 256bitovou paměťovou sběrnicí a 16 GB GDDR6X VRAM. K dispozici je také menší 253 mm² G21 Die s 320 EU, 192-bitovou paměťovou autobusem a 12 GB VRAM, plus snížená verze G21 s pouze 256 EUS, 128bitovou paměťovou autobusem a 8 GB VRAM.

G10 byl původně navržen tak, aby konkuroval a porazil RTX 4080 NVIDIA, ale již to prošlo několika Nerfs, aby to mohlo skončit pomaleji než RTX 4070, nebo, ještě horší, mohlo být zrušeno.

Intel je nyní určitě na obtížném místě, protože jeho karty Alchemist ARC se vůbec nedávají dobře, navzdory značným slevám. MLID věří, že společnost Intel by měla spustit novou značku GPU a začít znovu, ale ne dříve, než to vyřeší problémy s výrobou, což může trvat alespoň 2 roky.

Práce pro notebookcheck
Jste technie, který ví, jak psát? Poté se připojte k našemu týmu! Chtěla:
– Specializovaný novinový spisovatel
– Spisovatel časopisu
Podrobnosti zde

Specifikace Intel Arc Battlemage: 7 168 jádra, mezipaměť 112 MB L4 a paměť 16 GB+ GDDR6X [fáma]

Intel je Alchymista 1. gen arc GPUS úspěšně pronikl do mysli hráčů PC. Přestože je podíl na trhu stále v jednotlivých jednotlivých postavách, soupeři Nvidia a AMD začali vidět ARC jako skutečnou hrozbu pro jejich duopoly. 2. gen arc battlemage gpus bude spuštěn v Druhá polovina roku 2024, předcházelo alchymistické obnovování koncem tohoto roku. Sestavili jsme základní specifikace špičkového bitevního battlemage “G10” zemřít.

Battlemage bude obsahovat značně větší jádra, zabalit dvakrát tolik shaderů (Alus) jako Alchemist. Za Různé zvěsti, každý Vektorový motor sbalí 16 alus, až z pouhých 8 na alchymista. Intel stiskl dvakrát tolik alus do jednoho vektorového motoru a přitom udržoval zbývající x e ve nezměněných.

Stále máme dva pracující v tandemu s plánovačem s jedním vláknem schopným vydání asynchronního instrukce (FP+Int+XMX). Celkový počet Xe jádra se zvýšil na 56, čímž se počet vektorových motorů dostali do 448. Pro srovnání, A770 má 32 Xe jádra a 512 vektorových motorů, které jsou poloviční tak široké.

Na straně paměti se díváme na velkou LLC (L4) až 112 MB. Podle MLID bude to voláno Adamantinová mezipaměť. NVIDIA i AMD již integrovaly velké LLC do svých nejnovějších GPU. Battlemage představí GDDR6X paměť, díky čemuž je druhým prodejcem po NVIDIA, aby tak učinil. Tyto paměťové čipy budou taktovány na 22 Gbps a vyšší.

Battlemage bude obsahovat a 256bitový autobus, Stejně jako alchymista. Dříve byl naplánován 320bitový nebo 384bitový autobus, ale tyto plány byly odloženy. Můžete očekávat 16 GB grafické karty a potenciální 24 GB varianta pro mírnou prémii.

GPU Intel ARC Battlemage jsou pravděpodobně zpožděny a nerfed

PC stavitelé, kteří se drží pro novou generaci Intel Arc Graphics Cards, možná budou muset chvíli počkat, protože zvěsti naznačují, že Battlemage je v Dire Straits.

Grafická karta Intel Arc se vznáší na oranžové pozadí

Publikováno: 7. července 2023

Věci nevypadají dobře Intel Arc Battlemage GPU právě teď a jejich budoucnost se nezdá být mnohem lepší. Zatímco Intel zůstává o budoucnosti svých grafických karet většinou ticho, zvěsti vyplňují prázdnotu šepoty zpoždění a specifikačních nervů.

Týka A380, Team Blue se stále snaží správně sledovat na své oznámené alchemistické sestavě, se na scéně objevila první rok od prvního roku, kdy se na scéně objevila první karta Intel Arc. Zatímco se společnosti podařilo Konečně Získejte A770 a A750 ze dveří Po chybějícím počátečním letním spuštění, A580 je stále MIA. Nyní to vypadá, jako by Intel nevydával novou grafickou kartu každý rok, protože to zpočátku bylo zaměřeno na to.

Podle Mooreova zákona je mrtvý, jejich zdroje naznačují, že Battlemage má „spoustu problémů do té míry, že jeho budoucnost je velmi nejistá.„I když se zdá, že společnost Intel stále plánuje vydat nové obloukové karty, nebudou ani včasné, ani zvlášť silné.

Thumbnail YouTube

Vlajková loď Battlemage Pixel Pusher byla zjevně naplánována, aby převzala NVIDIA GeForce RTX 4080 ve své počáteční konfiguraci, ale od té doby to bylo „Nerfed vícekrát“ do té míry, že je nyní „méně ambiciózní než alchymista.“

Nyní, pokud grafická karta někdy vidí denní světlo, vypadá to, že to bude rock 448 provádět jednotky (EU), 256bitovou paměťovou sběrnici a 16 GB GDDR6X VRAM. Pro kontext je to méně EUS než ARC A770, se stejnou šířkou sběrnice a o něco pokročilejší VRAM.

Potenciální datum vydání Intel ARC Battlemage nyní vypadá na nějakou dobu „pozdní Q2 2024“, jako nejlepší scénář. To znamená, že pokud problémy pokračují v zákulisí, zdá se, že spuštění „2H je pravděpodobné.“

Doufáme, že GPU Intel ARC Battlemage se může vrátit k houpání, protože můžeme těžit pouze z životaschopnější konkurence na trhu grafických karet. Možná, že nadcházející občerstvení Raptor Lake bude vidět, že Team Blue vezme korunu herního procesoru od AMD a nabídne ji druhý vítr, ale mohl bych být zde optimistický.

Samuel Willetts Samuel Willetts tráví svůj čas na prvním vývoji AMD, Intel a Nvidia. Pokud tak neučiníte, zjistíte, že se pohrává s jeho parní palubou. Dříve je napsán pro PC Gamer, T3 a Toptenreviews.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.