NVIDIA oznamuje komunitní RTX Remaster z Half-Life 2 | ARS Technica, Half-Life 2 získává neoficiální RTX Remaster

Half-Life 2 získává neoficiální RTX remaster

Trapně nazvané Half-Life 2 RTX: projekt RTX Remix, Remaster je v současné době ve vývoji bez datu stanoveného vydání. Nvidia to dnes oznámila jako součást prezentací před Gamescom. Remaster použije RTX Remix, což je sada nástrojů NVIDIA pro přivedení paprsků do klasických PC her. RTX Remix byl dříve oznámen pomocí pomocí Starší Scrolls III: Morrowind jako příklad; Snaží se dát komunitním moderátorům a fandům schopnost provádět konverze sledování paprsků pro staré hry, ale stále je k dispozici jen pro několik lidí.

NVIDIA oznamuje remaster RTX vyrobenou komunitou Poloviční život 2

PBR materiály, plné sledování paprsků a DLSS přicházejí Poloviční život 2.

Samuel Axon – 22. srpna 2023 20:20

Komentáře čtenářů

Teaser pro Poloviční život 2Konverze RTX.

Nejprve to přišlo Portál, Nyní přichází k další velké klasice zdrojového motoru: Poloviční život 2 dostává remaster pro sledování paprsků díky úsilí komunitního Modding Superteam s podporou NVIDIA.

Další čtení

Trapně nazvané Half-Life 2 RTX: projekt RTX Remix, Remaster je v současné době ve vývoji bez datu stanoveného vydání. Nvidia to dnes oznámila jako součást prezentací před Gamescom. Remaster použije RTX Remix, což je sada nástrojů NVIDIA pro přivedení paprsků do klasických PC her. RTX Remix byl dříve oznámen pomocí pomocí Starší Scrolls III: Morrowind jako příklad; Snaží se dát komunitním moderátorům a fandům schopnost provádět konverze sledování paprsků pro staré hry, ale stále je k dispozici jen pro několik lidí.

Lidé jsou v tomto případě skupinou moderníků z více komunitních projektů, kteří se spojili pod názvem Orbifold Studios. Tým zahrnuje moderníky, kteří pracovali na VR Poloviční život 2 projekt Projekt 17, Projekt remasteringu aktiv Half-Life 2 předělávat aktiva, Celkový konverzační mod Zvyšování baru: redux, a další VR mod jednoduše volal Poločas 2 Vr, mezi ostatními.

Přidávají moderní funkce NVIDIA, jako je sledování plného paprsku a DLSS, a přestavují aktiva hry s více geometrickými detaily a fyzicky založené vlastnosti (PBR), a tak dále-podobné tomu, co se již stalo s tím, co se již stalo Portál Prelude RTX.

Tady je Dr. Kleinerův počítač, jak se objevuje v původní hře.
. A tady je to v RTX Remaster.
Gordonův oblek ve hře 2004.
. a jeho oblek v remasteru.
Některé laboratorní vybavení v roce 2004.
Některé laboratorní vybavení v roce 2023.
Pohled na Kleinerovu laboratoř Poloviční život 2.
Pohled na Kleinerovu laboratoř Poločas 2 RTX.

Krátké upoutávky na video debutující MOD ukazuje pouze jednu oblast hry, ale je to ikonická: je to laboratoř Dr. Kleiner, jedna z prvních oblastí, kterou hráč ve hře navštěvuje, a pravděpodobně bod, ze kterého hra začíná do vysokého zařízení. Je to místnost, která bude okamžitě rozpoznatelná pro každého, kdo si pamatuje potápění Poloviční život 2 v roce 2004 – nebo kdykoli potom, předpokládám.

Často mám obavy ohledně těchto druhů remasterů komunit, protože když jsem viděl jiné příklady – jako populární aktiva přesahující mody pro Starší Scrolls V: Skyrim, Například – často cítím, že příliš kompromitují vizi původního umělce. Tato konverze však z příkladů, které jsme viděli, vypadá docela věrně. Materiály a tak dále jsou obecně správné, i když ztratíte nějaké jemné podrobnosti. Například si myslím, že to trochu odhaluje o Dr. Kleinerova postava, že jeho stůl je tak zaplněný a neopatrně uspořádán, že jeho klávesnice sedí částečně na vrcholu jeho poznámkového bloku v původní hře, ale tento remaster ukazuje poznámkový blok trochu více na stranu. Je to malé, ale myslím, že na tom záleží. Nic z toho by nemělo být poruchem dohody o tom, co jsme slíbili z hlediska zlepšené věrnosti, ale.

Jak již bylo uvedeno, neexistuje žádná časová osa pro spuštění tohoto mod, a pokud víte, že projekty modingu, jako je tento, víte, že mohou vzít chvíli. Ale pokud si chcete pomoci postrčit, existuje otevřená výzva pro přispěvatele na webových stránkách projektu.

Výpis obrázku od NVIDIA

„Half-Life 2“ získává neoficiální RTX Remaster

Komunita používá k modernizaci klasického střelce sadu nástrojů NVIDIA.

Jon Fingas

Aktualizováno út, 22. srpna 2023, 20:54

Valve se možná nedotkl franšízy poločasů za více než deset let, kromě uvolnění své hry pouze pro VR Alyx, Ale to nezastaví nadšence v tom, aby hru dávali vizuální přepracování. NVIDIA představila vedenou komunitu Half-Life 2 RTX: projekt RTX Remix To, jak název napovídá, bude přepracovat klasický střelec pro PCS s grafikou GeForce RTX. Tým však nejen přidává trasování paprsků – je to pokus modernizovat celkový vzhled a pocit hry.

Světla vycházející z paprsků jsou samozřejmě hvězdnou atrakcí, ale moderníci také používají časnou verzi RTX Remix, aby přidali další detail modelu (prostřednictvím Editoru kladiva Valve) a přepracovali materiály s fyzickými vykreslovacími vlastnostmi. Výsledkem je to, co byste očekávali. Kde originál Poloviční život 2 Grafika vypadá rovně a jinak datovaná, port RTX je náladovější a mnohem podrobnější. Možná budete chtít strávit více času kontrolou DR. Kleinerův stůl nebo Pet Headcrab Lamarr. Není divu, že obnovení využívá další úložiště NVIDIA, jako je DLSS 3 Upscaling, Reflex Anti-Lag a RTX IO GPU-Accelerated Storage.

Poločas 2 RTX

Screenshoty projektu „Half-Life 2 RTX“ a nemodifikovaná hra.

Projekt se teprve začíná a neexistuje žádné předběžné datum vydání. Právě teď se jedná spíše o marketingovou přehlídku než praktická vydání. Přichází to po boku zpráv o DLSS 3.5, která používá AI ke zlepšení kvality světla vycházejícího paprsků generováním pixelů mezi vzorkovanými paprsky. Tituly jako Alan Wake 2 a Cyberpunk 2077: Phantom Liberty bude podporovat funkci při spuštění.

Neoficiální port je pozoruhodný stejně. Existující konverze RTX, jako jsou přeměny pro Portál a Zemětřesení II jsou hezké, ale omezené buď věkem hry, nebo její relativní stupnice. Poloviční život 2 Stanovte nový standard pro moderní střelce z první osoby mezi jeho pevně integrovaným příběhem, rozsáhlým (a plynulým) světem a fyzikálními hrami. Nyní je to získání upgradu, který by to mohl udržet relevantní na moderních počítačích.

Oznámení Half-Life 2 RTX, projekt RTX Remix, který komunita staví

NVIDIA RTX Remix je bezplatná, nadcházející platforma Moddingu postavená na NVIDIA Omniverse, navržená tak, aby modistrům umožnila vytvářet a sdílet #RTXON MODS pro klasické hry, každá s vylepšenými materiály, Tracing Full Ray, Nvidia DLSS, NVIDIA RTX IO a NVIDIA Reflex. Vydali jsme Portál s RTX, vysoce věrná reimaginace nadčasové klasiky Valve, jako příklad toho, co je možné s remixem. Poté jsme nástroje obrátili na komunitní moderníky, kteří remasterovali Portál: Prelude. Dnes odhalujeme Half-Life 2 RTX: projekt RTX Remix, Komunitní komunita v rozvoji jedné z nejvyšších her všech dob, Valve’s Poloviční život 2. Half-Life 2 RTX: projekt RTX Remix je vyvíjen čtyřmi Poloviční život 2Týmy Top Mod, nyní pracující pod bannerem Orbifold Studios. Pomocí nejnovější verze RTX Remix jsou moderníci přestavění materiálů s vlastnostmi fyzicky založeným vykreslováním (PBR), přidávání dalších geometrických detailů prostřednictvím Editoru Valve’s Hammer a využívání technologií NVIDIA včetně Tracing Full Ray Tracing, DLSS 3, Reflex a RTX IO a doručit. Fantastický zážitek pro hráče Geforce RTX. Nejprve se podívejte do oznamovacího přívěsu pro Half-Life 2 RTX: projekt RTX Remix:

Stejně jako u Portál Projekty, téměř každý majetek, se rekonstruuje ve velké věrnosti a plné sledování paprsků (jinak známé jako trasování cesty) se využívá, aby se přinesla špičková grafika Poloviční život 2. v Poločas 2 RTX, průměrné světové textury mají 8x pixely a aktiva jako obsazení obsahu 20x geometrický detail původní hry. Nyní můžete vidět tkaninové tkaniny kolem kloubů obleku a souhru plastů a kovů, které tvoří kusy hrudníku, nohy a paží.

Kliknutím sem zobrazíte srovnání ve 4k Každý světelný zdroj se odrazí po scéně a vrhá realistické stíny, takže Kleinerova laboratoř se cítí jako skutečné místo. Oranžové knosy vrhají světlo, které osvětlují tmavé rohy v živé záři, zatímco kapalina uvnitř lomuje celý svět skrz ni.

Kliknutím sem zobrazíte srovnání ve 4k Rekvizity se transformují s celosvětovým paprskem, jako je čočka zvětšení na Kleinerově stole, která v roce 2004 použila shadery k zobrazení odrazu světa s nízkým rozlišením světa. Zvětšovací sklo nyní obsahuje zakřivenou čočku, která realisticky lomuje světlo a ohýbá každou odraz, což zvyšuje ponoření.

Kliknutím sem zobrazíte srovnání ve 4k A s remasterovanými materiály PBR a textury, které s těmito efekty přirozeně interagují, stvoření jako Headcrab „Lamarr“ nikdy nevypadala lépe a poukazovala na to, jak tato 20letá klasika může vypadat jako moderní hra.

Kliknutím sem zobrazíte srovnání ve 4k Half-Life 2 RTX: projekt RTX Remix je na začátku vývoje a je to komunitní úsilí, které se snaží povzbudit talentované modulky a umělce všude. Pokud máte zájem o připojení k projektu a máte významné zkušenosti s vytvářením modů nebo 3D umění, doporučujeme vám, abyste se přihlásili prostřednictvím Half-Life 2 RTX: projekt RTX Remix webová stránka.

Kliknutím sem zobrazíte srovnání ve 4k Další informace a nejnovější zprávy o Poločas 2 RTX Zůstaňte naladěni na Geforce.com.

Portál s upgrady RTX na NVIDIA DLSS 3.5

Nedávno vydané Portál: Prelude RTX Použila novou verzi remixu NVIDIA RTX, která zlepšila výkon a kvalita trasování cesty pro starší grafické karty. Později na podzim přinášíme tyto optimalizace a vylepšení Portál s RTX, Spolu s upgradem na NVIDIA DLSS 3.5, která představuje novou funkci s názvem Rekonstrukce paprsků, která používá AI ke zlepšení kvality sledování obrazu paprsků. v Portál s RTX, Textury jsou vylepšeny, protože rekonstrukce paprsků inteligentně hromadí data a informace o motoru ve více snímcích, aby se vytvořilo přesnější a jasnější obrázek. S existujícími technikami vykreslování by se mohlo trasování plného paprsku snažit vyřešit více fotonů světla skákacího proti tenkým materiálům, jako jsou kovové ploty nebo vysoce reflexní povrchy. To by mohlo způsobit nadměrné třpytky na tenkých površích a nestabilitě světla nebo „vaření“ na reflexních stěnách. Ale s DLSS 3.Technologie rekonstrukce paprsků 5, každý plot se jeví stabilní bez ohledu na to, kolik světla osvětluje nejtenčí z jejích sítí. Světla a odrazy se také aktualizují rychleji a přesněji a každá štěrbina v každé místnosti je osvětlena srozumitelnost.

Další informace o DLSS 3.5 a paprsková rekonstrukce zde a zamířte do našeho článku DLSS Games, abyste viděli, jak Alan Wake 2, Cyberpunk 2077, Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, A kreativní aplikace využívají rekonstrukce paprsků pro další zlepšení kvality obrazu.

Chcete si vytvořit vlastní RTX Remix Remaster? Připojte se k komunitě

NVIDIA bude i nadále sdílet verze remixu RTX s předčasným přístupem s vybranými moderními modely, aby dále upřesnila sada nástrojů a běhu tvůrce. Zaregistrujte se nyní, abyste byli informováni o aktualizacích včasného přístupu na stránce RTX Remix a připojte se k serveru RTX Remix Discord, pokud máte zájem o spolupráci s jinými modurátory pomocí Remix na remaster Classic Games.