Originální hra Halo Microsoft je nyní k dispozici na PC – The Verge, Halo Games v pořádku – Fierce PC Blog | Fierce PC

Halo hry v pořádku

Zatímco většina hráčů se přiznává, že se bavila zkoumání města New Mombasa a pokusila se zjistit, co se stalo s jejich pohřešovanými spoluhráči, hra se cítila jako peníze Microsoft jako peněžní grab. Je to proto, že hra přišla na dvou discích. První představoval režim pro jednoho hráče. Druhý disk měl další variantu verze Halo: 3 pro více hráčů. V režimu Firefight však došlo k novému přírůstku, který dával čtyřem hráčům schopnost bojovat proti vlnám útočníků smluv.

Originální hra Halo Microsoft je nyní k dispozici na PC

Tom Warren, vedoucí editor pokrývající Microsoft, PC Gaming, Console a Tech. Před nástupem do Verge v roce 2012 založil web WinRumors, stránky věnované společnosti Microsoft News.

3. března 2020, 18:38 UTC | Komentáře

Sdílejte tento příběh

Pokud si něco koupíte z odkazu Vox, může Vox Media vydělat provizi. Viz naše prohlášení o etice.

Microsoft přináší originál Svatozář Kampaň pro Windows PC dnes. Halo: Combat Evolved Anniversary byl remasterován s podporou 4K pro PC a dorazí 18 let poté, co hra debutovala jako startovací název pro původní Xbox. Společnost Microsoft také zahrnuje podporu 60 snímků za sekundu, proměnlivé rámcové frekvence a dokonce i nativní podporu klávesnice a myši. Budete také moci používat klasický zvuk v multiplayeru a dále přizpůsobit Spartans.

Halo: Combat Evolved Anniversary je součástí pokračujícího úsilí společnosti Microsoft přinést všechny Halo: Master Chief Collection do PC. Halo: Reach debutoval v prosinci a zbytek bude následovat v chronologickém pořadí. Pokud jste Xbox Game Pass pro předplatitele PC, pak je to nyní součástí vaší knihovny her.

Všech šest her v Halo: Master Chief Collection Lze také zakoupit ve svazku ve Steam nebo přes obchod Microsoft za 39 $.99, a Halo: Combat Evolved Anniversary je také k dispozici samostatně cena za 9 $.99.

Vox Media má přidružená partnerství. Ty neovlivňují redakční obsah, i když média Vox mohou vydělávat provize za produkty zakoupené prostřednictvím přidružených odkazů. Další informace viz naše etická politika.

Halo hry v pořádku

Tento formulář je chráněn recappcha – platí zásady ochrany osobních údajů Google a podmínky služby.

Nemáte účet?

Vytváření účtu má mnoho výhod: podívejte se rychleji, ponechte si více než jednu adresu, sledujte objednávky a další.

Přihlaste se k odběru fierce PC zpravodaje

Franšíza Halo je složitá. Zahrnuje desítky komiksů, knih a filmů, které doplňují hru. S prvním vydáním z roku 2001 je snadné pochopit, proč by hráči měli potíže s identifikací her Halo v pořadí, v jakém byly vydány.

Rovněž stojí za zmínku, že s očekávaným vydáním Halo Infinite je obnovený zájem o franšízu a možná budete chtít oprášit své dovednosti halo, když budete čekat na pokles nového titulu. Ať už chcete posílit svou znalostní banku nebo vyzkoušet Halo pokus, budete potřebovat seznam všech titulů Halo Games v jejich chronologickém pořadí.

Halo: Boj se vyvinul

Datum vydání: 15. listopadu 2001

Vývojář: Bungie, software Gearbox (PC), Westlake Interactive (MAC)

Podporované platformy: Windows, Mac OS X, Xbox

Původně byl první titul vydán v roce 2001 pro konzolu Xbox. Později by byl vydán pro Microsoft Windows a kolem roku 2003 pro Mac OS X.

Stejně jako u mnoha tvrdě zasažených her je první splátkou vždy dohodu a Halo se nezdržoval. Hra a její obsah byly vynikající, takže hra byla zlatým standardem pro hry FPS, které následovaly po mnoho dalších let.

Použití rozdělené obrazovky postavilo herní roky dopředu a učinilo z ní go-to hru při hraní s přáteli.

Hra byla stanovena v 26. století, kdy se lidská rasa srazí s kolektivem mimozemských závodů známých jako Covenant. Vaším úkolem jako hlavního hlavního šéfa vedle vaší AI Cortana je zabránit smlouvě v objevování umístění Země Země.

Ponořte se do světa akcí a vozidla, díky čemuž je tento jeden z nejlepších titulů v seriálu.

Halo 2

Datum vydání: 9. listopadu 2004

Vývojář: Bungie

Platformy: Xbox Console, Microsoft Windows, Xbox One

V roce 2004 bylo druhé pokračování franšízy k dispozici jako první pro původní konzoli Xbox a poté bylo zpřístupněno pro Windows a Xbox One v rámci hlavní kolekce hlavního náčelníka. Po úspěchu prvního titulu byl humbuk obklopující druhé pokračování masivní, což vedlo hru k prolomení prodejního rekordu v té době.

Naštěstí druhá splátka nezklamala. Představoval konkurenční režim pro více hráčů a neuvěřitelný příběh, který by hráči udržovali přilepené ke hře.

Události v Halo 2 sledují události první hry. V tomto pokračování hráči ovládají hlavního náčelníka a arbitra (Covenant Elite) ve snaze pokusit se bojovat proti smlouvě ze Země. Multi-ViewPoint hry byl docela přidáním, který přinesl novou perspektivu k již fanoušku aspektu multiplayeru hry.

Většina hráčů se snadno přiznává, že i nadále hrají tuto hru tak dlouho, jak jim mohou servery dovolit.

Halo 3

Datum vydání: 25. září 2007

Vývojář: Bungie

Platformy: Xbox One, Xbox 360

Jízda na úspěch Halo: CE a Halo 2, vydání Halo 3 bylo pečlivě vypočítaným krokem, aby hráči přiměli koupit nově vydané Xbox 360 v té době. A fungovalo to jako kouzlo.

Třetí titul umístil nesmírné zaměření na nejoblíbenější funkci hry, což byla funkce pro více hráčů. Přidal systém hodnocení a aktualizoval balíčky map. To bylo ještě více hráčů, aby se nejen zúčastnili hry, ale také se rozhodli koupit Xbox 360.

Zpočátku byla hra vydána pro Xbox 360, ale později následovala vydání pro Xbox One a Windows jako součást kolekce Master Chief.

V této hře byl šéf stále ve válce s smlouvou a přidaným zkroucením povodně. Vaším úkolem je zabránit objevu archy a zastavit aktivaci prstenu.

S pouhým správným vylepšením a režimem pro jednoho hráče by Halo 3 pokračoval v rozbití záznamů stanovených společností Halo 2 a stanovil pozoruhodný rekord ve výši více než 170 milionů dolarů v prvním dni v prodeji. Pokračovalo se tím, že se stala nejvyšší grossingovou hrou na Xbox 360.

Halo Wars

Datum vydání: 26. února 2009

Vývojář: Ensemble Studios

Platformy: Xbox 360, Xbox One, Microsoft Windows

Čtvrté vydání přišlo s mnoha změnami, což signalizovalo nový směr pro franšízu. Zpočátku byla hra vydána pro Xbox 360. Později došlo k vydání pro Xbox One a Microsoft Windows jako Halo Wars: Definitive Edition.

Franšíza vzala drastickou změnu z FPS na strategickou hru v reálném čase. Pomocí tohoto přístupu by hráči mohli ovládat celé armády místo pouhého hlavního náčelníka. Také došlo ke změně v rozvojovém týmu. Poprvé nebyl Bungie vývojářem. Místo toho Ensemble Studios převzala otěže. Ale pouze pro tento titul.

Události v tomto pokračování se odehrávají po dobu dvou desetiletí před původním vydáním Halo: CE. Děj pokrývá některá z prvních setkání mezi lidmi a smlouvou a vrhá světlo na některé otázky, které hráči měli.

Halo 3: ODST

Datum vydání: 22. září 2009

Vývojář: Bungie

Platformy: Xbox 360, Microsoft Windows

Halo 3: ODST nebyla samostatná hra. Byla to expanze na děj Halo 3, což znamenalo, že franšíza trvá čas na probuzení hlavního náčelníka.

Hra vrátila přístup FPS střelce k úlevě mnoha hráčů, ale zaměřila se na pět „orbitálních šokových vojáků“ (ODST) a ne na hlavní náčelník.

Jak se očekávalo, první vydání bylo pro Xbox 360. O několik let později byla hlavní kolekce hlavního hlavního náčelníka k dispozici na Xbox One a Microsoft Windows PCS.

Zatímco většina hráčů se přiznává, že se bavila zkoumání města New Mombasa a pokusila se zjistit, co se stalo s jejich pohřešovanými spoluhráči, hra se cítila jako peníze Microsoft jako peněžní grab. Je to proto, že hra přišla na dvou discích. První představoval režim pro jednoho hráče. Druhý disk měl další variantu verze Halo: 3 pro více hráčů. V režimu Firefight však došlo k novému přírůstku, který dával čtyřem hráčům schopnost bojovat proti vlnám útočníků smluv.

Halo: Reach

Datum vydání: 14. září 2010

Vývojář: Bungie

Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, Xbox 360

Bungie udělal krátký přestávku a pak se vrátil do franšízy. Ale jak by se to zdálo, byla to poslední hra, kterou vyvinuli.

To byl další předvolba první trilogie Halo. Microsoft se rozhodl držet s FPS na tomto a také se rozhodl znovu pokračovat bez hlavního hlavního postavy.

Předběžný od té doby, co franšíza ožila, udělal to, co udělal nejlépe. To bylo sestaveno vynikající funkcí pro více hráčů, která dobře rezonovala s vášnivými halo hráči. Tentokrát franšíza zlepšila kvalitu funkce multiplayer a skutečnost, že to bylo Bungieho poslední rodeo, učinila hru více sentimentální.

V Halo: Reach, vezmete si Noble Six, který má za úkol bránit planetu s názvem Reach z náporu smlouvy s jeho týmem. Pro většinu hardcore halo hráčů to byla poslední „skutečná“ halo hra, protože Bungie se nezúčastnila posledních splátek.

Halo 4

Datum vydání: 6. listopadu 2012

Vývojář: 343 průmyslových odvětví

Platformy: Xbox 360

Halo 4 byla první hra do 343 průmyslových odvětví. Byl navržen tak, aby zahájil novou trilogii, která by vydržela během příštích několika her, as ním viděl návrat hlavního náčelníka. Hra byla poprvé vydána pro Xbox 360. O několik let později to bylo k dispozici pro Xbox One a Windows prostřednictvím hlavní kolekce hlavního hlavního.

Ačkoli hra měla docela řadu fanoušků, většina věrných fanoušků byla novým vydáním docela zklamaná, zejména proto, že měli těžký čas na hru s kvalitou předchozích splátek od Bungie.

343 průmyslových odvětví šlo se spiknutím, které následovalo po událostech Halo 3. Hlavní šéf a Cortana zkoumali Requiem a byla zde nová plodina nepřátel zvaných Promethean Knights. Zhoršující se mentální stav Cortana se také ve hře zjevuje, když si myslí, že se do smrti AI smrt.

Halo: Spartan Assault

Datum vydání: 18. července 2013

Vývojář: 343 Industries, Vanguard hry

Spartan Assault byl další odchylkou od normy Halo. Byla to dvojčata střelce. Hráči by mohli hru zažít z režijního pohledu. Ačkoli přístup byl jiný, zbraně a vozidla byly z hlavní série.

Hra, která sleduje příběh Sarah Palmerové na planetě Draetheus V, byla přijata se smíšenými reakcemi mezi fanoušky. Ve hře je vaše postava pod útokem z nepoctivé skupiny smlouvy. Vaším úkolem je odrazit útočníky, aby zbývající lidské síly daly šanci uniknout.

Halo: Spartan Strike

Datum vydání: 16. dubna 2015

Vývojář: 343 Industries, Vanguard hry

Ještě jednou, 343 průmyslových a Vanguardských her spárovaných pro další odchylku od série Core Halo. Stejně jako první vydání Spartan, to byl také střelec s dvojitým hůlkou a nebyl tam také hlavní šéf. Hra byla k dispozici pouze na PC a Mobile a nikdy nebyla vydána pro konzolu.

Tato série se koná po událostech Halo 4, po příběhu Spartana IV vojáka vedoucího OSN sil proti smlouvě při simulaci. Ve vzrušujícím zvratu se také setkáte s roztříštěnou frakcí smlouvy i prometheanských nepřátel a musíte je všechny porazit.

Bohužel to bylo nejméně dopady ze série Halo a nedostalo tolik humbuku. Pokud však máte rádi střelcové hry shora dolů, stojí za to zastřelit.

Halo 5: Strážci

Datum vydání: 27. října 2015

Vývojář: 343 průmyslových odvětví

Halo 5 byl obrovským hitem. Byl to bod zlomu pro 343 průmyslových odvětví, když začali vyhrávat nad společnými loajalisty Bungie ve hře Halo po třech trýznivých vydáních. Halo 5 byl považován za masivní zlepšení oproti Halo 4.

V novém názvu je nasazena fireteam Osiris na planetu ovládanou smlouvou k načtení DR. Halsey. Vícevrstvá kampaň také vidí hlavní vedoucí vedoucího svého týmu Blue ve snaze zabezpečit výzkumnou stanici pro Oni.

Bohužel, rozdělená obrazovka už nebyla, moc k zklamání fanoušků. Ale 343 průmyslových odvětví nahradila spuštěním více než 20 map a několika dalších map zdarma. Nový režim pro více hráčů také představoval různé režimy jako Warzone a Arena, což hráčům poskytlo jedinečný zážitek a dal hře jiný pocit.

Halo Wars 2

Datum vydání: 21. února 2017

Vývojář: 343 průmyslových odvětví, kreativní shromáždění

Halo Wars 2 revituje rts splátku Halo Wars, která byla velmi dobře přijata v herním světě. Hra si zachovává strategii RTS shora dolů, což je sledování původního příběhu Halo Wars.

Hra je nastavena 28 let po událostech první hry. Spiknutí se točí kolem Spirit of Fire Crew, když bojují s jinou mimozemskou frakcí s názvem Vyloučený. Nasazeno na archu v Halo 3, není nedostatek bojů a bitvy, které by se zúčastnily hry.

Poslední myšlenky

Očekává se, že nejnovější verze Halo s názvem Halo: Infinite bude vydána kdykoli v roce 2020. Většina vývoje je kompletní a hra bude působit jako závěr trilogie, která zahrnuje dvě předchozí hry.

Hra bude k dispozici na konzolách Xbox One, Series X a na PC Windows. Očekávejte, že se hlavní náčelník vrátí jako protagonista i smlouvu, která byla ve všech hrách Halo základem, který byl základem.

To uzavírá chronologický řád, ve kterém byly franšízové ​​tituly Halo vydány od prvního prvního v roce 2001 do nejnovějšího, který je v současné době k dispozici pro předobjednávku.

Halo: Master Chief Collection

Místní družstvo Není podporováno Online co-op 4 hráči Combo Co-op (místní + online) Není podporováno LAN Play nebo System Link 4 hráči

Kooperační doplňky

 • Pouze ke stažení
 • Kooperační kampaň
 • Kooperační specifický obsah
 • Odskočit/vypadněte
 • Křížová platforma s: xone, xs

Kooperační zkušenost

Všechny hry zahrnuté s kooperačními kampaněmi funkce sběrnice. Halo: Reach bude také zahrnovat Firefight, režim přežití až pro čtyři hráče online nebo prostřednictvím LAN.

Kooperační zhroucení kampaně je následující:

 • Halo: Reach – 4 hráči max online
 • Halo: CE výročí – 2 hráči max online
 • Halo 2: výročí – 2 hráči max online
 • Halo 3 – 4 hráči max online
 • Halo 3: ODST – 4 hráči max online
 • Halo 4 – 4 hráči max online

Popis

Halo: Master Chief Collection je svazek 6 her z franšízy Halo (Halo: Reach, Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: výročí, Halo 3, Halo 3: ODST, a Halo 4). Zahrnuty jsou úplné kampaně pro každou z těchto her a také více než 120 map pro více hráčů.