Plány vydání – Taleworlds Entertainment, Mount & Blade II: Bannerlord | Mount & Blade Wiki | Fandom

Mount & Blade II: Bannerlord

Podobný Warband, Typ poškození je rozdělen do tří kategorií, tupý, pierce a řezaný, přičemž tupý je nejužitečnější proti brnění a řezání je nejméně užitečné. Stejně jako dříve, Maces uděluje inherentní bonus ve schopnosti narušit postoj cíle, pokud je úspěšně zasažen. Některé Polearms, jako je zákon, někdy mohou zasáhnout nepřátele, kteří se potýkají se zbraními (v závislosti na přesné poloze obou bojovníků). Rozdrcení skrz blok štítu však vyžaduje specifické požitky před znakovými dovednostmi; Už to není vlastní určitým zbraním.

Plány uvolnění

Srpen a září byly vzrušující měsíce – Mount & Blade II: Bannerlord konečně získal datum vydání (25. října), předobjednávky otevřené pro konzole a mnozí z vás přišli pozdravit na Gamescom a Pax.

A i když je to hlavní milník, aby se hra objevila na konzolách, naše oznámení dalo najevo, že to nebude konec cesty. O tom chceme s vámi dnes mluvit.

Cesta k uvolnění

Jak se datum vydání blíží, připravujeme řadu dalších aktualizací, které mnozí z vás dychtivě očekávali.

Pro jednoho, opravdu nemůžeme opustit naše pány a dámy bez banneru déle. Možná jste již viděli, jak vypadají v nedávných demo záběrech, ale jen pro případ, že jsme připojili snímek obrazovky níže.

Bannery ve hře budou s vyrovnanými předměty, které mohou hráči a AI hrdinové použít ve prospěch formací, které vedou v bitvě. Spolu s nimi také představíme nové řemeslné kousky s nástavci látky. To neumožňuje hráčům pouze vytvářet zbraně s trochou vkusu – přidají k celkovému vizuálnímu zážitku, protože vojáci jsou znovu vybaveni, aby je také přenesli.

A zatímco tyto změny okořenějí naše stávající scény, také jsme tvrdě pracovali na nových. Brzy bude každá z našich 53 měst jedinečná a bazén pro hrady, bitevní terény a menší místa, jako jsou úkryty. Mapa světa samozřejmě uvidí také další vylepšení.

Abychom to přidali, dokončujeme základní generální opravu systému pohybu AI AI, který pomáhá NPC řešit obtížný terén (jako v obléhání) a zejména zlepšuje problémy s přetížením. Dělá tak prostřednictvím řady úprav fyziky, lepšího situačního porozumění a chování (čekání na spojence před námi) a přesunutím od binárního, kardinálního vstupu a směrem k částečnému, 360 stupně – myslím klávesnice vs řadič. Přirozeně vy, hráč, budete stále moci hrát s oběma.

Assoult Siege Tower

Nyní jsou vzhled a pohyb důležité – ale také je zvuk. V souladu s tím jsme docela rádi, že můžeme říci, že postavy AI brzy obdrží první iteraci hlasových překročení pro dialogy a pozdravy příběhu. Konverzace obecně budou mít také prospěch z řady nových a aktualizovaných výrazů obličeje.

Imperial Mentor Arzagos

Hlas, císařský mentor Arzagos

Kromě toho budou nedávno sdílené vlastní servery, bitevní režim a multiplayer moding i nadále dostávat podporu. Stejně jako oni se také testuje parní workshop s řadou našich členů naší komunity. Díky tomu by vám mělo být v blízké budoucnosti k dispozici.

Bitva multiplayeru na vlastním serveru

Nakonec se mnozí z vás zeptali na úspěchy – stejně jako na paručí karty, pozadí a emotikony jsou naplánovány na vydání hry.

Po vydání

Do této doby by mělo být všechny výše uvedené ve vašich rukou a těšíme se na vaše myšlenky na tyto přírůstky. Přirozeně jsme také docela nadšeni, když se dozvíme, jak se vám hra na konzolích líbí.

Naším záměrem v tomto bodě je pokračovat v provádění vylepšení na základě vaší zpětné vazby. Poté, co to bylo řečeno, již existují plány na řadu konkrétních funkcí a vylepšení, o kterých s vámi můžeme diskutovat.

Nejprve se vracíme k klasickému – na začátku vývoje jsme prozkoumali prototyp hráče nejen zúčtování, ale převzetí společných prostor od zločinců. To přijde do hry. Bude to fungovat podobně jako ostatní podniky (jako jsou workshopy a karavany), které poskytují hráčům pasivní příjem, ale budou mít také svůj vlastní zvrat. Protože nejsou přesně právní podniky, budete se muset vypořádat s naším systémem trestného činu. Přesto to není všechno špatné – provozování ze stínů vám umožní pokračovat v nepřátelském prostředí a, spojené s dalšími aktualizacemi „mlhy války“ s další encyklopedií, umožní vám zachovat přístup k informacím, které byste jinak neměli.

Kromě toho uvidíte zavedení specializovanějších bojových možností. Pro jednoho budou hráči schopni Sally ven a zahájit překvapivý útok na Besiegers, aby zničili jejich obléhací motory. To se bude konat ve stávajících obléhacích místech, ale dodržujte samostatnou sadu pravidel.

Pravidelný útok na obléhání zase nebude ignorován. Pracujeme na řadě změn rovnováhy, abychom naklonili stupnice více ve prospěch obléhacích věží a beranů. Například tlačení žebříků ze zdí bude možné, i když jsou nepřátelé, kteří je vyšplhají – v singleplayer a multiplayer.

Padá z obléhacího žebříku

Přirozeně budou také existovat různá vylepšení jiných systémů – ať už je to schopnost cílit na nepřátelské formace, na které požadovala zejména komunita kapitánského režimu, nebo schopnost umístit společníky do konkrétních formací do „pořadí bitvy“.

A pokud vaše postava roste příliš stará a unavená na to, aby pokračovala v boji, nové místo jim umožní předat otěže další generaci – nebo ukončit klanu. Ať už se k hře objeví kvůli vědomé volbě, jako je tato, stáří nebo špatné zvěsti, zaslouží si to trochu obřadu. Do značné míry to poskytuje ingame cutscenes a kinematika. Přesto by nebylo hezké se ohlédnout zpět na to, čeho jste v průběhu let dosáhli? To je místo, kde přijde hra nad statistikami – sledování vašeho každého kroku (nebo alespoň některé z nich) a poskytnutí součtu, když vaše hra skončí nebo dokončíte děj.

Hra nad statistikami

V podobném duchu budou tvůrci obsahu schopni dělat záznamy o svých dobrodružstvích pomocí našeho editoru přehrávání. Zatímco se zaměřujeme na hru, editor stále viděl pokrok a bude pravděpodobně sdílen jako součást nástrojů Modding v následujících měsících.

Celkově existuje mnoho dalších nápadů, které chceme prozkoumat jako součást našeho pravidelného vývoje. Některá z nich jsou menší témata, jako je vylepšení rovnováhy k našemu automatickému rozlišení, doprovodové odrůdy, nájezdy, projekty osídlení nebo režimy pro více hráčů. Jiní se týkají zlepšení pro kontrolu schémat a haptická zpětná vazba, nástroje pro modifikace, více hráči a mapy, rozhodování o diplomacii, životní cyklus klanu-králda, atmosféra mise a systém počasí, a také řada změn kvality života, jako je třídění členů strany. A ještě ostatní se budou více zapojit, jako je například Quest žadatelů a režim pro více hráčů.

Abychom oslovili slona v místnosti a některé z otázek, které s ní přicházely, jsme určitě také otevřeni DLCS, protože jsou skvělým způsobem, jak vám poskytnout další obsah, který se nehodí do rozsahu základní hry. Poté, co to řekne, bude to nějakou dobu, než uvolníme jakýkoli DLC, bude to postupný posun ve vývoji a nebude se vzájemně vylučující, protože základní hra bude i nadále dostávat aktualizace.

Jako svědectví – neexistuje žádný zvláštní DLC, který chceme oznámit právě teď. Pozorujeme však a diskutujeme o mnoha tématech, o nichž jste nadšeni.

V tomto ohledu chceme také vyjádřit svou upřímnou vděčnost všem, kteří nás podporovali během období raného přístupu. Hra prošla dlouhou cestu a bez vás a vaše vášeň pro Mount & Blade by to nebylo možné.

Těšíme se na další kroky této cesty s vámi – stejně jako kdokoli, kdo se k nám může připojit na cestě.

Zde si můžete předobjednat hru na konzolách:

Mount & Blade II: Bannerlord

Události Bannerlord se konat v roce 1084, 173 let před začátkem Warband. Jste svědky posledních let Calradic Empire a vzestupu království, ze kterých Swadians, Rhodoks, Nords, Vaegirs, Khergits a Sarranids tvrdí, že všichni nárokují sestup.

Ve hře je řada úkolů, které umožňují hráči také utvářet děj.

Kingdoms

Mapa frakcí Bannerlord

Království přítomné v Bannerlord jsou předkové těm z Warband a mají některé z vlastností jejich potomků. Každé království má několik ušlechtilých klanů, kteří vládnou a provozují vlastní města a vesnice a mají vlastní hrady. Kromě toho existují menší, menší frakce podobné banditům a klakům žoldáků, aby hráč interagoval během jejich zkoumání Imperial Calradia.

 • Říše se ocitne v občanské válce poté, co císař Arenicos zemřel bez dědice.
  • Jižní říše vedená vdovou císařovnou Rhagaea, manželka Arenciosů. Tvrdí, že by měla vládnout dcera Arenicos a jediné dítě IRA.
  • Severní říše vedená aristokratem senátorem Luconem. Tvrdí, že Senát by měl mít své starověké právo vybrat nového císaře obnoveného.
  • Západní říše vedená generálem válečného hrdiny Garios. Chce, aby si císařský veterán vybral nového císaře.

  Multiplayer

  Multiplayer je funkce, která se vrací Mount & Blade II: Bannerlord. Zahrnuje spoustu starých i nových funkcí, některé, které způsobily kontroverzi. Hra vidí návrat svého vlastního seznamu serverů a klasických herních režimů, jako je Team Deathmatch a Siege. Mezi novější funkce patří nový společenský systém, funkce rychlé přehrávání pro automatické hledání a připojení ke serveru, zbrusu nové herní režimy, jako je kapitán a Skirmish, třídní systém a zbrojnice, která umožňuje hráči vidět, co je každá třída, obsahuje.

  Změny z válečného pásma

  Taleworlds tvrdí, že bude existovat „mnoho vzrušujících a vysoce požadovaných nových funkcí“ a že bude zahrnovat „blízký a osobní středověký boj ve velkém měřítku, větší, krvavější a intenzivnější než kdykoli předtím“. Potvrdili, že budou implementovat to, v čem fanoušci chtějí Mount & Blade II: Bannerlord.

  Taloworlds bude také začlenit aspekty od MODS, jako je diplomacy Mod, aby se zlepšil hratelnost.

  Společníci jsou nyní generováni spíše na základě přípony než na konkrétních znacích. Kromě toho již nemusí být vyváženi proti osobnostem ostatních. Obzvláště kompetentní společníci mohou být pověřeni provádět úkoly vaším jménem nebo se vytvořit do svých vlastních večírků, aby fungovali samostatně.

  Hraní

  Funkce související s hratelností byly vylepšeny s novým rozhraním inventáře a lepší umělou inteligencí. Systém obléhání se také zlepšuje na základě zpětné vazby hráče, s další taktikou zpřístupněno pro obléhání. Každá ze šesti frakcí bude mít své vlastní deskové hry, které budou hratelné. Existují také různé další změněné koncepty.

  Výměnné rozhraní

  Aktualizované rozhraní strany

  Aktualizované rozhraní strany

  Obležení

  Obléhání je mnohem složitější

  Obléhání je mnohem složitější

  Hratelné deskové hry

  Osady

  Na rozdíl od svého předchůdce, Bannerlord Snaží se vytvořit lepší živou atmosféru ve svých městech a vesnicích. Vesnice obecně vidí více aktivity, se zlepšeným cesty AI, aby se vzhled NPC vypadalo méně jako AI. Dokonce i dospívající a děti mohou být vidět mezi dospělými a používají různé základní modely místo toho, aby byly zmenšeny dospělé, jako v Vikingské dobytí. Zvířata, jako jsou kuřata. Městské scény také vidí více aktivity, s mnohem většími městy než v dřívějších titulech. Vystavena je mnohem širší rozmanitost struktur a stylů. Taverny vidí mnohem vylepšenou atmosféru, s NPC aktivně pití a konverzace mezi sebou a také chodit kolem. Hudebníci budou také hrát hudbu v souvislosti s kulturou města.

  Když je vydán včasný přístup, mnoho měst, hradů a vesnic chybí scény, včetně tavern, trůnních místností a arén. Taleworlds uvedl, že to bude v průběhu času napraveno, s každým městem, hradem a vesnicí a budovami v rámci toho bude mít své vlastní jedinečné scény. [1]

  Bannerlord Tavern WIP

  Dunglanys Tavern

  Tavern 2

  Město Battania

  Empire Town 2

  Brnění a oblečení

  Oděvy se také změnilo, s přidáním samostatného štěrbiny pro brnění ramene/zadního zbroje (poskytuje další brnění z paží a těla) a také zbroj na koni oddělený od typů koní. Bannerlord Představuje také koncept samostatného „civilního“ oblečení a omezuje schopnost nosit bojové zařízení uvnitř hlavních osad, ale také poskytuje samostatné načítání pro přizpůsobení pro tyto scénáře pro tyto scénáře.

  Rozhraní přizpůsobení znaků pro výměnu brnění. Všimněte si, že kůň má samostatné brnění a je zahrnuto mnoho nových kousků brnění

  Rozhraní přizpůsobení znaků pro výměnu brnění. Všimněte si, že kůň má samostatné brnění a je zahrnuto mnoho nových kousků brnění.

  Koncepce helmy

  Koncepce brnění umění

  Touživý a šipkový koncept umění

  Zbraně a boj

  Statistiky zbraní Bannerlord

  Chování zbraní bylo aktualizováno na přístup založený na fyzice pomocí fyzikálních vlastností zbraně k výpočtu statistik, jako je rychlost a poškození. Hlavními fyzikálními vlastnostmi zbraně jsou její délka, hmota a distribuce hmotnosti. Z těchto vlastností se houpací a tahové rychlosti zbraně počítá pomocí zjednodušeného modelu založeného na článku napsaném Georgem Turnerem. [2] [3] Tento nový systém nahrazuje starý Warband metoda výpočtu bonusu za rychlost.

  Podobný Warband, Typ poškození je rozdělen do tří kategorií, tupý, pierce a řezaný, přičemž tupý je nejužitečnější proti brnění a řezání je nejméně užitečné. Stejně jako dříve, Maces uděluje inherentní bonus ve schopnosti narušit postoj cíle, pokud je úspěšně zasažen. Některé Polearms, jako je zákon, někdy mohou zasáhnout nepřátele, kteří se potýkají se zbraními (v závislosti na přesné poloze obou bojovníků). Rozdrcení skrz blok štítu však vyžaduje specifické požitky před znakovými dovednostmi; Už to není vlastní určitým zbraním.

  Crafting zbraně je nová funkce. Když hráč vyrábí nové zbraně a tavící se dolů, které najdou, mají šanci objevit jedinečné části, které pak mohou být aplikovány na nové zbraně, změnit jejich statistiku a vzhled. Jako příklad, části meče, které lze objevit. [1] Tento proces vyžaduje zdroje, které mohou být nákladné na nákup, ale tavení a rafinace lze využít k získání potřebných materiálů z kořistí, které hráč najde.

  Grafika

  Grafika hry byla výrazně vylepšena od jejího předchůdce, který má lepší stínování a modely vyšších detailů. Animace postav se vytvářejí s využitím technologie zachycení pohybu a animace obličeje budou také aktualizovány, aby se zlepšilo zobrazení emocí.

  Herní stroj má globální osvětlení. [4]

  Noc

  Denní noční cyklus

  Den

  Vlasy

  Nové srovnání obličeje

  Obličej a emoce

  Obličej a emoce 2

  Vytváření postav

  Bannerlord Character Face

  Mapa pozemní

  Mapa Calradia byla rozšířena na jih a východ. Mnoho měst a vesnic z Warband návrat Bannerlord, Někteří s mírně odlišnými jmény, které představují, jak se názvy umístění a jazyk obecně mění v průběhu času.

  9F86A2F3-15A4-4615-AD98-99F527DAAEE7 Bannerlord Calradia Political Map

  Hledám na východ od Pravend

  Při pohledu na jihovýchod z Vlandia

  Při pohledu na jihovýchod z Vlandia

  Při pohledu na jih od východní poloviny jižní říše

  Při pohledu na jih od východní poloviny jižní říše

  Obléhání je nyní lépe zastoupeno na mapě Overland

  Obléhání je nyní lépe zastoupeno na mapě Overland

  Modding

  Stejně jako u předchozích her série, Bannerlord Podporuje mody. Taleworlds uvedl, že Modding byl „primárním hlediskem při vývoji Bannerlorda“.

  Spolu s tím budou vydány různé nástroje pro modifikace Bannerlord jako je scéna, síť, materiál, kostra, opakování, částice, atmosféra, látky a editory cest, jakož i diváky modelu, animace a zdrojů. K dispozici bude také nástroj pro runtime výkon.

  Úplná podpora moddinství se říká, že je vyloučena z období předčasného přístupu Bannerlord, s nástroji nastavenými, které mají být vydány s úplným vydáním hry. [5]

  Rozvoj

  Mount & Blade II: Bannerlord byl oficiálně vyhlášen 27. září 2012 s upoutávkou. [6] [7]

  Taleworlds Entertainment se zúčastnil E3 2016 a 12. června 2016, jako součást PC Gaming Show, předvedl hraní oblečení. [8] [9] [10] Následující rok Taloworlds Entertainment se zúčastnil E3 2017, kde byly nabídnuty praktické demonstrace Bannerlordu. [11] Nový herní režim seržanta, kde hráč vede jednu společnost vojáků, byl předveden. [12]

  Vývojový tým Bannerlord se skládá ze 60 lidí, od srpna 2017. [13] V designérském týmu je pět vývojářů, přičemž dva z nich jsou vyprávění návrháři. [13] Armagan Yavuz je hlavní návrhář her a herní ředitel společnosti TalaWorlds Entertainment. [14] Steve Negus je jedním z designérů. [15] Na různých úkolech pracuje 25 umělců, jako je koncepční umění, modelování, uživatelské rozhraní a zachycení pohybu. [13] Tým zahrnuje Özgür Saral jako hlavního umělce [16], stejně jako Fatma Öçba [17], Gökalp Doğan [18] a ümit Singil. [19] Dvanáct lidí zodpovědných za programování související s hrami, jako je AI, Combat a Multiplayer. [13] Tento tým zahrnuje CEM Çimenbiçer jako vedoucího programátora [20] a také Koray Kıyakoğlu [21] a Korneel Guns. [22] Za osm programátorů je zodpovědných Bannerlord’s Herní stroj, včetně editoru, výkonu, fyziky látky a přenosu konzoly. [13] Tento tým zahrnuje Murat Türe jako hlavního programátora [23] stejně jako Gökhan Uras. [24] Na samotné kampani pracují 5 programátorů, včetně misí, mechaniky karantény a uživatelského rozhraní. [13] Berat üstündağ je hlavním programátorem týmu kampaně. [25] A konečně, existuje pět vývojářů zabezpečení kvality. [13] Meriç Neşeli je vedoucím týmu pro zajištění kvality. [26]

  Vývoj pokračoval až do současnosti. Datum vydání včasného přístupu bylo oznámeno 31. března 2020. Avšak vzhledem k pandemii Coronavirus bylo datum přineseno o den dříve 30. března 10:00 UTC, s další 10% slevou pro každého, kdo vlastnil předchozí titul Mount & Blade ve vybraných digitálních obchodech. [27] Očekávalo se, že hra bude v raném přístupu „asi rok“ podle Bannerlord Popis včasného přístupu na Steam. V současné době to bylo v raném přístupu k 2 roky.

  Aktuální stav

  Od E1.6.2, hlavní záplaty mohou a vůle Uspořádat starší úspory nehraditelné, takže by mohlo být vhodné zapnutí ručních aktualizací, zejména pro hráče kampaně Singleplayer.

  Části obsahu, jako je dialog pro chovatel Tavern, a také určité možnosti v dialogu s hrdiny klanu a místními znak. Mnoho scén ve hře, jako jsou bitvy, obléhání a další různá setkání. Četné úkoly se také vyvíjejí. Výhody dovedností charakteru nejsou plně implementovány, ale blíží se dokončení a ty, které nejsou zaznamenány ve hře. Příležitostné chyby, ani havárie her nejsou neslýchané, ale hra je spolehlivě stabilní a poměrně dobře optimalizovaná; Velmi hratelné.