Počet hráčů CSGO v roce 2023: Je to stále populární?, CSGO je stále králem FPS her, dokonce i v roce 2023 | PCGamesn

CSGO je stále králem her FPS, a to i v roce 2023

CSGO je snadno jednou z nejpopulárnějších her 5V5 FPS v roce 2023. Kromě počtu hvězdného hráče, CSGO opakuje místo na nejsledovanějších hrách Twitch spolu s Valorant, GTA a League of Legends.

Počet hráčů CSGO v roce 2023: Je to stále populární?

CSGO

Counter-Strike: Global Offensive je jednou z nejstarších her FPS venku. Přesto je to silné s počtem solidních hráčů v roce 2023.

Odvětví FPS je nasyceno novými tituly, které se rychle populární, ale po roce ztratí relevanci. Ve stádu výstřelek je však CSGO jedna hra, která zůstala populární více než deset let. V roce 2023 má hra masivní fanbase, která zůstala loajální od svého oficiálního spuštění v roce 2012.

Valve’s Labor of Love se stává silným navzdory tvrdé konkurenci. Kromě zavedeného ekosystému eSports má hra na své jméno více než milion aktivních hráčů.

Kolik lidí hraje CSGO v roce 2023?

CSGO 2023

Podle parního grafů hrálo v lednu 2023 asi 1 199 684 lidí.

Stejně jako každá hra pro více hráčů má CSGO své vzestupy a pády ohledně počtu hráčů. 2022 a 2021 nebyly nejlepší roky CSGO, protože byl zaregistrován významný propast. Poté, co v roce 2020 zasáhla 1 milion, hra klesla v počtu hráčů a ztratila asi 16% svých hráčů. Po dobu pěti měsíců, počet klesl bez jakéhokoli pozoruhodného zisku. To bylo alarmující pro Valve, ale podle vývojáře nezasáhl.

CSGO však opět získala nejlepší místo na Steam bez jakékoli speciální aktualizace nebo události. V lednu 2023 získala CSGO 15% hráčů a znovu zasáhla 1 milion milníků. Nadcházející události a operace pouze přidají k vzkvétajícímu počtu hráčů, což naznačuje jasnou budoucnost pro ikonickou hru FPS Valve.

Překvapivější je, že tento vrchol není vedlejším produktem žádné velké události nebo operace. Místo toho hra organicky dosáhla svého nejvyššího vrcholu. Přestože prosinec je obecně považován za herní prostoje, zdá se, že oddaní hráči si během prázdnin našli cestu CSGO, což nakonec z něj učinilo hitovou hru v lednu 2023.

Nové statistiky stanovily vynikající základ pro rok 2023, když se Valve připravuje na zavedení nové operace. Pokud tento počet hráčů přetrvává bez pozoruhodných aktualizací, může CSGO v roce 2023 dokonce zasáhnout vrchol všech dob v roce 2023. Kdo ví-čísla mohou přesvědčit Valve, aby konečně uvolnil vysoce očekávaný port Source 2.

Je CSGO stále populární?

CSGO je snadno jednou z nejpopulárnějších her 5V5 FPS v roce 2023. Kromě počtu hvězdného hráče, CSGO opakuje místo na nejsledovanějších hrách Twitch spolu s Valorant, GTA a League of Legends.

CSGO je stále králem her FPS, a to i v roce 2023

V roce 2023 je žánr FPS spláchnut s novějšími možnostmi, ale hráči se stále vracejí do CSGO, ale nejste jediný, kdo se ptá, jak je střelec Valve stále naživu.

CSGO je stále králem FPS Games, dokonce i v roce 2023: voják v černém bojovém zařízení s plynovou maskou běžící na zvlněném pozadí

Publikováno: 23. února 2023

Moje první vzpomínka na Counter-Strike je na mapě Inferno, která vypadala drasticky odlišně v roce 2006. Se špatným spojením a bez GPU, o kterém se má mluvit, moje duo Core 2 mohla sotva zvládnout hru FPS. Mělo to být dráždivé, ale překvapivě CS 1.6 nabídl stejné konkurenční zkušenosti jako dnes sametový csgo. Je obtížné to určit, ale popularita Counter-Strike zjevně není poháněna občasnými facelifty. Je to otázka vášně, emocí a bezkonkurenční konkurence.

Valve’s Labor of Love nedávno zasáhla nový vysoký vysoký počet hráčů s vrcholem více než 1.3 miliony bez pozoruhodné aktualizace nebo události. Nový milník je konečný tleskání zpět ke všem těm, kteří lidé dokonce hrají tuto hru?„Otázky.

Vážně, proč je CSGO stále populární?

Hra s vášnivou a kreativní komunitou jako jeho podloží je těžké zabít. Valve udělal formát 5v5 v pohodě s Counter-Strike a přilákal obrovskou hráčskou základnu v roce 2000. Otevřený okruh vyústil v rozsáhlé esporty, sahající od Severní Ameriky do Afriky a Asie. Tehdy nebyl žádný titul Mega Esports tak snadno dostupný pro masy v každém rohu světa. CS však byla go-to v ošuntělých herních kaváren v jižní Asii a pro hráče s nejlepšími herními počítači. Všichni to hráli. Valve to nevěděl, ale vytvořil dědictví, které by žilo po celá desetiletí.

Teď neříkám, že CSGO je populární a prosperující, protože pro starší hráče vyvolává nostalgie. Nové hry budou neustále přicházet a postupem času si vytvoří své vlastní dědictví. Ale nikdo ve FPS nedělá to, co Valve dělá pro CSGO. Nechává to hráče, aby si vzali kolo.
Základna fanoušků se s hrou zpracovává po celá léta, takže intervence Valve to nedělá moc, což je dobré i špatné. Aktualizace jsou pěkné, ale jejich vliv na počet hráčů je zanedbatelný.

CSGO je stále králem FPS her, dokonce i v roce 2023: obrovská aréna plná lidí sledujících turnaj esports

Hra hráčů, pro hráče

Counter-Strike byl zpočátku poločasovým mod, později získaný společností Valve a nakonec vyvinul fanoušky na plnohodnotný obří. Valve prodával CS bez ozdůbky a komunita ho pohltila mody – a je nemožné si neučinit něco, co jste vytvořili vlastními rukama.

Z tohoto jediného důvodu nemohou noví konkurenti držet svíčku na CSGO. Většina velkých záběrů v roce 2023 je vydavatelem přísně ovládána. Od okruhu eSports po meta ve hře, vývojář mikromanuje „produkt“ pro jediný cíl generovat více příjmů. Hráč není ničím jiným než spotřebitelem a spotřebitelé lze zakoupit, když nový produkt zasáhne nový produkt.

CS: Go nemá spotřebitele, kteří si kupují předem vyrobený produkt. Místo toho má kreativy a fanoušky tvrdých, kteří do hry investují čas a úsilí. Na rozdíl od svých konkurentů má organizátoři CS: GO svobodu zakládat platformy a události. Ujišťuji vás, že se děje místní turnaj CS: Go turnaj právě teď někde po celém světě, protože to Valve dovoluje.

Esea, Faceit a podobné platformy vlastněné komunitou formují meta hry pro pokročilé hráče, protože mají moc. Kreativní hráči vyrábějí špičkový dolar na trhu s kůží. Taková základna hráče není na prodej – jsou to ti, kteří provozují trh.

Dva chlapci hrají na starých počítačích prolezených na strop

CS: Go je prostě mechanicky lepší

Fanouškovská základna a nostalgie stranou, kolik titulů přesvědčilo hráče, aby se potlačili ke stropu, aby si hru užili? Nula. CS je jen mechanicky lepší.

Formát 5V5, rychle se rozvíjející kola, bezvadná zbraň a struktura her jsou důvody, které způsobily, že konkurenční zážitek mezi CS 1.6 a CS: Jděte víceméně stejným i přes významnou vizuální disparitu. Je to jednoduchá hra: jeden kvintet zasadí C4 a druhý ji musí zneškodnit. Tým s lepším cílem a strategií vyhrává; žádný nesmysl.

Z tohoto důvodu má CS: Go vysokou hodnotu eSports. Je snadné sledovat a ještě snazší začít. Vezměme si příklad přímého konkurenta Valoranta. Chcete -li ponořit prsty do Valorantu, musí nováček FPS odemknout agenta, který vyhovuje jejich stylu, učit se zbraně a pak desítky schopností. CS: Go’s Learning Curve je mnohem vyšší, pokud konkurujete, ale je to nejjednodušší hra začít. Musíte se jen naučit několik pistolí a pušek a je dobré jít – alespoň dokud nezasáhnete Gold Nova.

Tato jednoduchost přispívá k zábavnému zážitku. V policejních uniformách jsou dobří kluci a zlí lidé v náhodném oblečení. Shroud to dokonale vysvětlil.

“CS sledujete, rozumíš kouři, molly nebo granátu.”. Je to jednoduché, správně? [Ve Valorantu] existuje jen další vrstva složitosti. Mezitím jsem měl svou babičku Watch Counter-Strike a rozumět tomu. Je to velmi jednoduché pochopit z pohledu sledování poprvé, “řekl – a on, pokud někdo, by měl vědět.

Counter-Strike nevyhodil přes noc. Měl to vzestupy a pády, ale fanoušci to drželi nad vodou. V roce 2023 má CSGO bohatou historii, zdravé eSports a inteligentní fanouškovskou základnu, která ví, že uvidí zprávy o „umírání CSGO“ o třikrát ročně, a už je to neporazí. Pokaždé, když nový konkurent vstoupí do boje, CSGO klesá, jen aby se vrátil s větším počtem hráčů. Bude se to dál děje, ale věrní fanoušci jsou v pohodě.

CSGO nikam nevede; Alespoň na další několik desetiletí.

Pokud si myslíte, že CSGO je jednou z nejlepších her pro více hráčů v roce 2023, ale nevím, kde začít. Podívejte se na náš průvodce CSGO Ranks, abyste se seznámili s hrou.

Fariha Bhatti poté, co jí ponořila prsty do korporátních a akademiků – titul kriminologie spočívá na její polici – Fariha našla domov v psaní a hraní eSports. Co málo neví o hrách FPS, zejména Valorant, CSGO a Counter-Strike 2 s Dabbles ve Fortnite, nestojí za to vědět. Její práce také obsahuje na TalheSport a Win.GG.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.