První pohled na AMD FidelityFX Super Resolution 3 – AMD Community, AMD FidelityFX SDK – AMD GPUOPEN

AMD Fidelityfx

Contents

Pro tabulky režimu kvality i výkonu:

První pohled na AMD Fidelityfx Super Resolution 3

AMD FidelityFX ™ Super Resolution 1 (AMD FSR) je naše špičková technologie upscaling původně vydaná v roce 2021 a aktualizována na AMD FSR 2 v loňském roce. Od té doby se počet dostupných a nadcházejících her, které podporují FSR, rychle se rozrostl na více než 300 her!

Kromě přivedení AMD FSR na stále více her – také jsme tvrdě pracovali na tom, abychom vám přinesli další generaci technologie, AMD FSR 3! Používá kombinaci technologie časového rozlišení super rozlišení a generování rámců k dodávání masivních snímků v podporovaných hrách.

Dnes jsme nadšeni, že vám poskytneme první pohled na FSR 3 v jedné z her, o kterých se očekává, že přidají podporu. A co víc, vyjde to dříve, než si myslíte, že první aktualizace hry jsou naplánovány na brzký podzim a nesmrtelné Aveum od Ascendant Studios and Electronic Arts.

Nové funkce AMD FSR 3

Klíčové vylepšení v AMD FSR 3 oproti FSR 2 je přidání generování rámců. Tato technologie používá vylepšenou verzi AMD Fluid Motion Frames (AFMF) 2 Technologie optického toku a dočasných herních dat, jako jsou pohybové vektory, k generování dalších vysoce kvalitních rámců pro vyšší snímky v podporovaných hrách, až 2x 2 . Další výkon z generování rámců může být velmi prospěšný ve velmi náročných situacích, jako je hraní her při 4K s maximálním nastavením sledování paprsků nebo když jsou rámce silně omezeny CPU.

Během vývoje jsme si byli plně vědomi souvisejících výzev, takže generování snímků neměla dopad na uživatelské rozhraní ve hře. Oslovili jsme to ve FSR 3 se zpracováním uživatelského rozhraní zahrnutého jako nedílnou součást našeho řešení, aby se minimalizoval jakýkoli generování rámce dopadu na rozhraní ve hře.

AMD FSR 3 také zahrnuje nejnovější verzi naší technologie časové upscaling používané v FSR 2, která byla optimalizována tak, aby byla plně integrována do nové technologie generování snímků, a nový režim kvality „nativního AA“, který se později podrobněji v tomto blog. Naše zaměření s FSR 3 se však zaměřilo na vytvoření vysoce výkonné technologie generování snímků, která funguje napříč širokou škálou produktů.

Generování snímků pro masivní výkon

Technologie generování rámců AMD FSR 3, je -li kombinována s upscalingem super rozlišení, umožňuje snímky v podporovaných hrách, které byly dříve považovány za nedosažitelné v nejvíce graficky nejnáročnějších titulech, dokonce i při 4 kB s maximálním nastavením sledování paprsků. Generování rámců můžete použít s jakýmkoli známým režimem kvality FSR 3, včetně „kvality“ a „výkonu“, takže můžete nakonfigurovat poměr kvality přesahujícího obrazu k výkonu tak, aby vyhovoval vašim preferencím.

V níže uvedeném grafu můžete vidět masivní až 3.3x Boost in framerate 3 AMD FSR 3 v režimu „Performance“ a generování snímků může poskytnout.

Jedním z důležitých bodů, které je třeba poznamenat-při používání generování snímků doporučujeme vždy běžet na minimálně 60 fps, než je vytvoření rámu aplikováno pro optimální a nízkou latence. V závislosti na použitém grafickém hardwaru a celkových specifikacích systému navrhujeme upravit grafické nastavení hry, rozlišení a režim kvality upscalingu, abyste toho dosáhli.

Nový režim „Native AA“ pro maximální věrnost

„Native AA“ znamená nativní anti-aliasing a je nový režim kvality zaváděn v AMD FSR 3. Na rozdíl od ostatních režimů vám umožní používat AMD FSR 3 bez použití jakéhokoli upscalingu, ale stále aplikuje vysoce kvalitní anti-aliasing a ostření FSR pro zlepšení kvality obrazu v nativní rozlišení nativní rozlišení.

To znamená, že v případech, kdy výchozí hra AA není optimální, může použití režimu „Native AA“ poskytnout lepší kvalitu obrazu. Při používání tohoto nového režimu jsou však skromné ​​náklady na výkon, pokud se však v kombinaci s generováním rámců AMD FSR 3 může také režim „Native AA“ poskytnout značné zvýšení výkonu, jak je vidět v níže uvedeném grafu.

Režim „Native AA“ plus generování rámců nabízí to nejlepší z obou světů – zlepšená kvalita obrazu a výkon. 4

AMD FSR 3 zahrnuje technologii snižování latence pro responzivní herní zážitky při používání technologie generování snímků. Běh na 60+ FPS před povolením generování rámečku FSR 3 se doporučuje ke zmírnění jakékoli latence zavedené technologií.

Kromě toho mohou hráči používající grafické karty řady AMD Radeon ™ RX 7000 volitelně zapnout a kombinovat výhody našeho nového řidiče AMD Radeon ™ Anti-Lag+ Technology 5 (část nadcházející aktualizace softwaru AMD: Adrenalin Edition ™ Aplikace) Pro další nižší latenci v podporovaných hrách, které budou zahrnovat hry FSR 3, jako je Forscoken, při použití generování snímků. Pro hráče používající sérii AMD Radeon ™ RX 6000 nebo dolní grafické karty při hraní hry FSR 3 mohou místo toho použít anti-lag, což funguje ve všech hrách.

Pro všechny hráče, kteří používají prakticky jakýkoli hardware, poskytne vestavěná technologie redukce latence v AMD FSR 3 při použití generování rámců cenné snižování latence a naše řešení pro redukci latence v řidiči jsou pro hráče AMD Radeon, které se stacují nahoře, aby poskytovaly nahoře nejlepší možný zážitek.

Podpora hry AMD FSR 3

První hry, které se očekávaly, že přidají podporu pro AMD FSR 3, jsou na začátku podzimu propuštěné a nesmrtelné Aveum. Označujeme také počátečních 10 dalších her, u nichž se očekává, že budou podporovat FSR 3, přičemž se očekává, že ještě více her v budoucnu přidá FSR 3:

Již máme 15 vývojářů a vydavatelů her, kteří se v současné době zavázali podporovat AMD FSR 3, přičemž se očekává, že v budoucnu přijde na palubu:

Úzce také úzce spolupracujeme s Epic Games, abychom přinesli podporu pro AMD FSR 3 na Unreal Engine, a plug-in FSR 3 pro Unreal® Engine 5 bude brzy k dispozici pro vývojáře, aby pomohli vytvořit integraci FSR 3 do jejich her UE5 stejně snadné možný.

Pokračující podpora otevřených inovací

V rámci naší technologické sady AMD FidelityFx pro funkce a technologie pro vývojáře bude AMD FSR 3 technologií open-source, která je volně dostupná pro vývojáře na GPUOPEN.com v blízké budoucnosti a podporované na široké škále produktů a platforem, včetně konzolí. FSR 3 se také připojí k AMD FidelityFx SDK spolu s dalšími technologiemi AMD FidelityFx dostupné na gpuopen.com.

AMD FSR 3 je navržena jako škálovatelné řešení s generováním rámců, které podporuje více hardwarových platforem. Je navržen tak, aby pracoval na mnoha typech počítačů, bez ohledu na podkladový dodavatel grafického hardwaru a dokonce i konzolí. Technologie AMD FidelityFX usnadňují vývojářům vytvářet pro jednu platformu a snadno se přenese na druhou, dostat své nejnovější výtvory do rukou co nejvíce hráčů. AMD FSR 3 bude také snadno integrovatelná, což vývojářům umožní strávit svůj drahocenný čas zaměřením na další kritické oblasti hry, které vyžadují více pozornosti, aby umožnily nejlepší možné zkušenosti, a pomohou jim splnit termíny, aby jejich nejnovější výtvory na trhu.

AMD FSR 3 podporované produkty

AMD FSR 3 je otevřená technologie, která nevyžaduje hardware strojového učení (ML), což umožňuje, aby byl podporován na široké škále produktů a platforem, včetně konzolí. Při použití FSR 3 s přesahem a generováním snímků super rozlišení doporučujeme následující hardware:

Podporovaný a doporučený hardware pro používání AMD FSR 3 s generováním upscaling a rámu

Podporováno:
AMD Radeon ™ RX 5700 a vyšší

Doporučeno:
Série AMD Radeon ™ RX 6000 a vyšší

Podporováno:
Série 20 a vyšší

Doporučeno:
Série 30 a vyšší

(POZNÁMKA: Navrhujeme používat generování rámců na produktech nižší než naše doporučení výše. Jak funguje generace snímků, bude záviset na schopnostech vašeho GPU a na starším hardwaru, nemusíte mít optimální zážitek a můžete vidět malé až žádné zlepšení výkonu.)

Protože AMD FSR 3 je otevřená technologie, bude fungovat na širší škále hardwaru nad rámec toho, co doporučujeme výše. Pokud pouze použití přesahujícího rozlišení bez generování snímků, doporučujeme následující hardware:

Podporovaný a doporučený hardware pro používání AMD FSR 3 pouze s upscalingem

Podporováno:
AMD Radeon ™ RX 590 a vyšší

Doporučeno:
Série AMD Radeon ™ RX 5000 a vyšší

Podporováno:
Série NVIDIA GeForce® GTX 10 a vyšší

Doporučeno:
Série 20 a vyšší

Dostupnost AMD FSR 3

První hry, které se očekávají, že přidají podporu pro AMD FSR 3, jsou na začátku podzimu propuštěné a nesmrtelné Aveum a nemůžeme se dočkat, až si v nich vyzkoušíte FSR 3, abyste viděli masivní výkon a maximální věrnost naší nejnovější aktualizaci našeho upscalingu Technologie dodá.

Alexander Blake-Davies je specialista na marketing softwarového produktu pro software AMD Radeon ™ pro vývojáře.

Zřeknutí se odpovědnosti a poznámky pod čarou

Odkazy na stránky třetích stran jsou poskytovány pro pohodlí a pokud není výslovně uvedeno, AMD není odpovědný za obsah takových propojených webů a není předpokládáno žádné potvrzení. GD-98


  Verze 1, 2 a 3 AMD FidelityFx Super Resolution (FSR) jsou k dispozici na vybraných hrách, které vyžadují integraci vývojáře her a jsou podporovány na vybraných produktech AMD. AMD neposkytuje technickou nebo záruční podporu pro AMD FidelityFX Super Resolution Enablement na grafických kartách jiných dodavatelů. Viz https: // www.AMD.Com/EN/Technologies/FidelityFx-Super-Resolution pro další informace. GD-187A.

11 bit Studios®, Frostpunk 2® jsou registrované ochranné známky 11 bitových studií s.A. © 11 BIT Studios s.A. Všechny ostatní známky a ochranné známky jsou majetkem jejich příslušných majitelů. Všechna práva vyhrazena.

Logo Ascendant Studios © 2022 Ascendant Studios, LLC.

Avatar: Frontiers of Pandora ™ © 2023 20. století Studios. Herní software s výjimkou prvků studií 20. století: © 2023 Ubisoft Entertainment. Všechna práva vyhrazena. Avatar: Frontiers of Pandora ™ a logo 20. století Studios jsou ochranné známky studií 20. století. Licencováno na Ubisoft Entertainment od studií 20. století. Logo Ubisoft a Ubisoft jsou registrovány nebo neregistrované ochranné známky Ubisoft Entertainment v U.S. a/nebo jiné země.

Černý mýtus: Wukong Copyright © Game Science Interactive Technology Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena

CD Projekt®, CD Projekt Red®, logo CD Projekt Red®, Cyberpunk®, Cyberpunk 2077® a logo Cyberpunk 2077® jsou registrované ochranné známky CD Projekt s.A. © 2020 CD projekt s.A. Všechna práva vyhrazena.

Crimson Desert Copyright © Pearl Abyss Corp. Všechna práva vyhrazena

Trvalé hry © Copyright 2023 Trvalá Games® Inc.

FORSKONEL © 2023 Square Enix Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena.

Immortals of Aveum © 2023 Electronic Arts Inc.

Jako drak: Infinite Wealth © Sega. Všechna práva vyhrazena. Sega je registrována v U.S. Úřad pro patent a ochranná známka. Sega, logo Sega, Yakuza a jako drak jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Sega Corporation nebo její přidružené subjekty. Všechny ostatní ochranné známky, loga a autorská práva jsou majetkem jejich příslušných majitelů.

Masivní zábava – studio Ubisoft. © 2023 Ubisoft Entertainment. Všechna práva vyhrazena. Ubisoft, Massive a jejich loga jsou ochranné známky Ubisoft.

Logo Reflektor © 2023 Reflektor Entertainment Ltd. Všechna práva vyhrazena. © Bandai Namco Entertainment America Inc.

Squad © 2023 Offworld Industries Ltd. Offworld Industries® a Logo Offworld jsou registrovány kanadské ochranné známky.

Square Enix a logo Square Enix jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky Square Enix Holdings Co., Ltd.

Starship Troopers ™ & © 2023 Tristar Pictures, Inc. Všechna práva vyhrazena. Publikováno společností Offworld Industries Ltd. Herní software s výjimkou Tristar Pictures, Inc. Prvky: © 2023 Offworld Industries Ltd. Všechna práva vyhrazena.

Mění © 2022 11 BIT STUDIOS.A. Všechna práva vyhrazena.

Unreal Engine © 2004-2023, Epic Games, Inc. Všechna práva vyhrazena. Unreal a jeho logo jsou ochranné známky EPIC nebo registrované ochranné známky v USA a jinde.

Warhammer 40 000: Space Marine 2 © Games Workshop Limited 2022. Space Marine, logo Space Marine, GW, herní workshop, Space Marine, 40k, Warhammer, Warhammer 40 000, 40 000, logo „Aquila“ s dvojitým hlavicí a všechna přidružená loga, ilustrace, obrázky, jména, stvoření, závody, Vozidla, umístění, zbraně, postavy a jejich výrazná podoba jsou buď ® nebo TM, a/nebo © Games Workshop Limited, variabilně registrované po celém světě a používané na základě licence. Zaměřte se na zábavu, Focus Home Interactive a jejich loga jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky Focus Interactive. Saber Interactive a jeho loga jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sabre Interactive. Všechna práva vyhrazena svým příslušným majitelům.

© 2023 Advanced Micro Devices, Inc. Všechna práva vyhrazena. AMD, logo AMD Arrow Logo, AMD Software: Adrenalin Edition, AMD Smart Access Memory, AMD Fidelity FX, Radeon, RDNA a Ryzen, jsou ochranné známky Advanced Micro Devices, Inc. Další názvy produktů používaných zde jsou pro identifikační účely a mohou to být ochranné známky jejich příslušných majitelů.

AMD Fidelityfx

Toto vydání přidává následující funkce:

 • Právě uvolněn! Zjistěte více níže:

AMD Fidelityfx paralelní druh

SDK FidelityFx je nyní k dispozici! SDK je FidelityFx Graphics Middleware, který vám pomůže integrovat funkce FidelityFX do vašich her bez jakýchkoli potíží.

Funkce

Nejmodernější algoritmus

RDNA ™-optimalizováno

Smart Shader Selection (SM 6.6+, když je přítomen)

Open Source, MIT licence

Snadné integrace

Křížová platforma

Podrobnosti

 • Nově portované verze existujících technologií FidelityFx do FidelityFx SDK
  • Zahrnuje super rozlišení, CAS, kakao, proměnné stínování a další
  • Také zahrnuje hybridní stíny a hybridní odrazy vzorky paprsků
  • Zcela nové technologie FidelityFx
   • Fidelityfx Blur
   • FidelityFx hloubka pole (DOF)
   • Objektiv FidelityFX
   • Native DirectX®12 a VULKAN® SDK Backend implementační knihovny
   • Snadno integruje komponenty efektů pro všechny efekty
   • Příklad implementace SDK backendu založeného na kotle
   • Opětovný grafický rámec

   Pro více informací si nenechte ujít naši rozsáhlou dokumentaci.

   Úplný seznam technologií AMD FidelityFx

   Obrázek vlaku hračky rozmazaný do pozadí

   AMD Fidelityfx Blur

   AMD FidelityFx Kombinovaná adaptivní výpočet okolní okluze (kakao)

   AMD Fidelityfx CAS demonstrovaná přistáním letadla

   AMD FidelityFx Adaptivní ostření (CAS)

   Stínový denoiser

   AMD Fidelityfx Denoiser

   Hloubka pole FidelityFx - některé položky na lavičce

   Hloubka pole FidelityFx AMD (DOF)

   Hybridní stíny AMD Fidelityfx

   Vzorek hybridních stínů AMD Fidelityfx

   Hybridní stochastické odrazy AMD Fidelityfx vzorek

   Objektiv FidelityFX - barová místnost

   Objektiv AMD Fidelityfx

   AMD Fidelityfx Svěřování zachování mapovače (HDR Mapper)

   AMD Fidelityfx paralelní druh

   AMD Fidelityfx paralelní druh

   Menší obrázky textury představující AMD Fidelityfx SPD

   AMD FidelityFx Single Pass DownSampler (SPD)

   Šachové kousky ukazující odrazy zobrazující odrazy prostoru AMD Fidelityfx

   AMD FidelityFx Stochastic Screen Space Reflections (SSSR)

   Demo FSR Cauldron

   AMD FidelityFx Super Resolution 1 (FSR 1)

   AMD FidelityFX Super Resolution 2 (FSR 2)

   Hangar balíček demonstrující AMD Fidelityfx Proměnné stínování

   AMD FidelityFx Proměnné stínování

   Dodatečné zdroje

   Pokyny pro pojmenování AMD Fidelityfx

   Sada pokynů pro vývojáře o tom, jak prezentovat možnosti v uživatelském rozhraní hry, aby bylo možné/deaktivovat efekty AMD FidelityFx.

   Fidelityfx posudky

   Zjistěte, co vývojáři říkají o AMD Fidelityfx.

   Radeon Cauldron je náš open-source experimentální rámec pro DirectX®12 a Vulkan®, poskytovaný v AMD Fidelityfx SDK.

   AMD Fidelityfx

   Nereálný motor FSR 2.1 Patches

   Vylepšení pluginu FSR 2 UE Část 1: Úvod a zlepšování vzhledu listů pomocí základního průchodu

   Objevte jeden z několika způsobů, jak vylepšit vzhled listů v prvním z těchto pětidílných blogových sérií o tom, jak z naší FSR 2 vytěžit maximum.1 plugin Unreal Engine.

   Nereal Engine AMD FidelityFx Super Resolution 2 (FSR2)

   Jak používat AMD FidelityFX Super Resolution 2 (FSR 2) Plugin Unreal Engine Engine

   Zjistěte, jak nainstalovat a nakonfigurovat plugin AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) 2 pro Unreal Engine 4.26/4.27 a UE5.

   Software pro hostující blog od Ebb: Integrace FidelityFx Super Resolution 2 (FSR 2) do pohrdání

   V tomto příspěvku hosta od Ebb Software se naučte, jak integrovali náš FSR 2.1 plugin pro Unreal Engine do jejich prvního názvu: Pohrdání

   Xbox

   Xbox Developer?

   Příklad použití AMD FidelityFx Super Resolution 2.1 existuje ve vzorcích vývoje hry Xbox.

   Funkce

   Temporální

   Anti aliasing

   Vysoká kvalita obrazu

   Žádné strojové učení

   Křížová platforma

   Open Source

   • Poskytuje podobné nebo lepší než kvalita nativního obrazu pomocí časových dat.

   Anti aliasing

   • Zahrnuje vysoce kvalitní anti-aliasing.
    • FSR 2 nahrazuje jakoukoli TAA v rámci her.

    Vysoká kvalita obrazu

    • Vyšší kvalita obrazu než technologie FSR 1 ve všech kvalitních předvolbách/rezolucích.
     • K dispozici jsou různé režimy kvality.
     • Podporováno měřítko dynamického rozlišení.

     Žádné strojové učení

     • Nevyžaduje hardware vyhrazeného strojového učení (ML).
      • Více platforem může těžit.
      • Dává větší kontrolu, aby bylo možné uspokojit řadu různých scénářů.
      • Lepší schopnost optimalizovat.

      Křížová platforma

      • Zvyšuje rámce v podporovaných hrách.
       • Široká řada produktů a platforem, AMD i vybraní konkurenti.

       Open Source

       • K dispozici zde na GPUopen na základě licence MIT.

       Jak to funguje

       Obecná integrace

       Stejně jako u FSR 1 je FSR 2 open source, prostřednictvím licence MIT. Integrace by měla být snadná, prostřednictvím intuitivního a flexibilního API. FSR 2 vyžaduje, aby byly poskytnuty tři vyrovnávací paměti (hloubka, barva a rychlost) při rozlišení vykreslování, s volitelnou reaktivní maskou a expozicí potřebnou pro nejlepší možnou kvalitu.

       Bonusový tip: Najdete snadnější integraci pro technologii FSR 2 do her, které již mají dočasnou cestu vykreslování.

       FSR2 vyrovnávací paměť IO

       Kde integrovat FidelityFx Super Resolution 2 do rámečku

       Ve srovnání s FSR 1 je FSR 2 dříve v potrubí rámu.

       • Vzhledem k tomu, že nahrazuje TAA, bude muset být každé zpracování, které vyžaduje anti-vyvinuté vstup.
       • Jakýkoli účinek po zpracování, který vyžaduje hloubkovou vyrovnávací paměť.

       FSR 2, kde v rámci

       Žádné strojové učení?

       Strojové učení (ML) není předpokladem pro dosažení kvalitního přesahujícího obrazu. Častory v reálném čase založené na ML v reálném čase často používají model, který se naučil pouze k rozhodnutí, jak kombinovat předchozí vzorky historie pro generování přesahujícího obrazu: obvykle neexistuje skutečná generace nových funkcí z rozpoznávání tvarů nebo objektů na scéně. Inženýři AMD využili své odborné znalosti na světové úrovni k výzkumu, vývoji a optimalizaci sady pokročilých ručně kódovaných algoritmů, které takové vztahy mapují ze zdroje a jeho historické údaje do přesahujícího rozlišení.

       Analytický přístup FidelityFx Super Resolution 2 může poskytnout výhody ve srovnání s ML Solutions, jako je větší kontrola, která zajišťuje řadu různých scénářů a lepší schopnost optimalizovat. Především nevyžaduje vyhrazený hardware ML znamená, že může mít prospěch více platforem a více hráčů bude schopno zažít FSR 2.

       Jak dlouho se integrovat?

       Doba integrace se bude lišit od názvu k názvu.

       Časová osa FSR 2

       Hledání integrace FidelityFx Super Resolution 2 do vaší hry?

       Nebo jakýkoli z našich efektů FidelityFx, včetně FSR 1?

       Podívejte se prosím na naše pokyny pro pojmenování FidelityFX pro radu ohledně prezentace FSR 2 ve své herní uživatelské rozhraní a získání aktiv loga FidelityFx ™.

       Pokyny pro pojmenování AMD Fidelityfx

       Režimy kvality FSR 2

       Existují čtyři různé režimy kvality: kvalita, vyvážená, výkon, s ultra výkonem jako volitelný režim. Ty mění množství měřítka, které se vztahuje na obrázek zdroje, v závislosti na požadovaném poměru kvality/výkonu.

       • Podpora škálování dynamického rozlišení, přičemž řešení zdroje je určeno rozpočtem s pevným výkonem k dosažení minimální snímkové frekvence.
       • Volitelné konfigurovatelné ostření RCAS, které pomáhá zdůraznit detaily pixelů.
        • Doporučujeme vývojářům, aby poskytli posuvníku ostrosti, aby umožnili koncovým uživatelům nastavit množství ostření podle jejich preferencí.

        Tabulka režimů kvality FSR2

        Výkon FSR 2

        FidelityFx Super Resolution 2 je navržen tak, aby posílil snímky v podporovaných hrách. Jako pokročilé řešení časového upscalingu bude na grafických kartách náročnější než řešení prostorového upscalingu, jako je FSR 1. Herní zkušenosti se mohou lišit v závislosti na konkrétních systémových specifikacích, požadavcích jednotlivých her, které podporují FSR 2, a cílové rozlišení. Hráči však mohou mít dobrý zážitek z upscalingu na nižších výkonu nebo starších GPU.

        Níže uvedená tabulka uvádí horní hranici režie výkonu FSR 2 v režimech kvality a výkonu pro různé třídy GPU AMD a cílových rozlišení.

        Režim kvality

        • Zahrnuje automatickou expozici, žádné ostření.

        Režim výkonu

        • Zahrnuje automatickou expozici, žádné ostření.

        Pro tabulky režimu kvality i výkonu:

        • AMD RYZEN ™ 9 5900X @ 3.70 GHz.
        • Radeon ™ Adrenalin 22.5.2.
        • GPU, jak je popsáno v tabulkách.
        • Windows 11 Pro 64bitový V21H2
        • DirectX 12
         • Direct3D verze 9.14.10.01521

         Srovnávací obrázky

         Níže uvedený obrázek (FSR 2.0) Používá plodinu 1280 x 600px 1: 1 (v případě potřeby přiblížení) 4K rámečku z nové scény Sponza z Intel®.

         Poznámka: Všechny vložené obrázky uvedené níže jsou uloženy JPEG s minimální kompresí, takže se tato webová stránka načte mnohem rychleji. Pokud byste chtěli zobrazit původní PNG (včetně jiných režimů kvality), jsou k dispozici pod každým obrázkem a odkazy na jiné scény, které nejsou na této stránce zobrazeny. Můžete si také stáhnout každý obrázek odkazovaný níže v tomto velkém zipu:

         4K srovnání

         • Ostření aplikované na obrázek FSR 2

         Rodák FidelityFx Super Resolution 2.0 Režim kvality

         • 4K všechny vlastnosti ze scény uvedené výše [zip ~ 53 MB]
         • Scéna 1 – Native [Jak je výše, PNG ~ 13 MB]
         • Scéna 1 – Kvalita [jako výše, PNG ~ 13 MB]
         • Scéna 1 – Balanced [PNG ~ 13 MB]
         • Scéna 1 – výkon [PNG ~ 13 MB]
         • 4K všechny vlastnosti Alternativní scéna 1 – Deathloop [Zip ~ 80 MB]
         • Scéna 1 – Native [PNG ~ 20 MB]
         • Scéna 1 – Kvalita [PNG ~ 20 MB]
         • Scéna 1 – Balanced [PNG ~ 20 MB]
         • Scéna 1 – výkon [PNG ~ 20 MB]
         • 4K všechny vlastnosti Alternativní scéna 2 – Deathloop [Zip ~ 80 MB]
         • Scéna 2 – Native [PNG ~ 20 MB]
         • Scéna 2 – Kvalita [PNG ~ 20 MB]
         • Scéna 2 – Balanced [PNG ~ 20 MB]
         • Scéna 2 – výkon [PNG ~ 20 MB]

         Srovnání 1440p

         Naši inženýři úzce spolupracují s inženýry v Arkane Lyon, aby přivedli FSR 2 na Deathloop ™. Jsme nadšeni, že vám můžeme přinést tyto snímky porovnání s nižším rozlišením. Více o těchto obrázcích si můžete přečíst na nedávném blogu AMD.

         Níže jsou dvě sady srovnávacích obrázků 1280 x 600px 1: 1 plodiny (v případě potřeby přiblížení) různých rámců rozlišení převzaté z vývojové sestavení Deatloop.

         Poznámka: Při nízkých rozlišeních (do 720p) nemůže Deatloop někdy vykreslit určité malé objekty na daleko, jako jsou žárovky zobrazené v porovnávacích obrázcích 1080p. Při cílení na výstup 1080p je interní rozlišení FSR 2 1280 x 720 nebo nižší, což má za následek chybějící objekty zde – tento problém proto nesouvisí s FSR 2.

         Rodák FidelityFx Super Resolution 2.0 Režim kvality

         • 1440p Všechny vlastnosti ze scény uvedené výše [zip ~ 40 MB]
         • Scéna 1 – 1440p Native [Jak je výše, PNG ~ 10 MB]
         • Scéna 1 – 1440p Kvalita [jako výše, PNG ~ 10 MB]
         • Scéna 1 – 1440p Vyvážená [PNG ~ 10 MB]
         • Scéna 1 – 1440p výkon [PNG ~ 10 MB]
         • 1440p Všechny vlastnosti Alternativní scéna [zip ~ 40 MB]
         • Scéna 2 – 1440p Native [PNG ~ 10 MB]
         • Scéna 2 – 1440p Kvalita [PNG ~ 10 MB]
         • Scéna 2 – 1440p Balanced [PNG ~ 10 MB]
         • Scéna 2 – 1440p výkon [PNG ~ 10 MB]

         Srovnání 1080p

         Rodák FidelityFx Super Resolution 2.0 Režim kvality

         • 1080p Všechny vlastnosti ze scény uvedené výše [zip ~ 20 MB]
         • Scéna 1 – 1080p Native [Jak je výše, PNG ~ 5 MB]
         • Scéna 1 – 1080p Kvalita [jako výše, PNG ~ 5 MB]
         • Scéna 1 – 1080p vyvážená [PNG ~ 5MB]
         • Scéna 1 – 1080p výkon [PNG ~ 5MB]
         • 1080p Všechny vlastnosti Alternativní scéna [zip ~ 20 MB]
         • Scéna 2 – 1080p Native [PNG ~ 5MB]
         • Scéna 2 – 1080p Kvalita [PNG ~ 5MB]
         • Scéna 2 – 1080p Vyvážená [PNG ~ 5MB]
         • Scéna 2 – 1080p výkon [PNG ~ 5MB]

         Jsme velmi nadšeni, že vám můžeme ukázat plíživý náhled deathloopu s AMD Fidelityfx Super Resolution 2.0. Arkane Lyon a AMD úzce spolupracovali na integraci této technologie do naší hry a jsme na výsledky velmi ohromeni.

         Podívejte se na naše nejnovější video (Září 2022) vidět FSR 2.1 v akci!

         Zemědělský simulátor 2022

         Další informace naleznete na našem kanálu YouTube

         FidelityFx Super Resolution 2

         FidelityFx Super Resolution 2 je technologie upscalingové technologie AMD, která poskytuje podobné nebo lepší než kvalita nativního obrazu pomocí časových dat.

         V této řeči budou naši inženýři nejprve diskutovat o tom, jak je tato nová technologie schopna výrazně zvýšit kvalitu obrazu, a ponořit se do některých algoritmických aspektů, které umožňují FSR 2 rekonstruovat jemné detaily z vstupních obrázků s nízkým rozlišením. Poté bude představeno několik optimalizací implementovaných během vývoje, včetně toho, jak FSR 2 spravuje výkonnost napříč platformami.

         A konečně, vývojáři her se naučí cenné informace o tom, jak integrovat FSR 2, aby umožnil nejvyšší vizuální kvalitu v optimálním výkonu.

         Dočasné upscaling: minulost, přítomnost a budoucnost

         Tato prezentace poskytuje hluboký ponor do časového upscalingu a popisuje, jak různé části algoritmu spolupracují na vytvoření konečného obrazu a jaké techniky se používají v FSR ke zmírnění různých společného artefaktů.

         Prezentace bude také zahrnovat lekce získané z integrace dočasného přesahu do různých her AAA a navrhne osvědčené postupy pro integraci, od rychlého získání pracovního prototypu až po plnou integraci do vašeho motoru pomocí všech zvonků a píšťal.

         Konečně, tato prezentace bude diskutovat o vývoji FSR 2 od počátečního vydání, protože několik vnitřních funkcí vyžadovalo významný přepracování kvůli zvláštním požadavkům různých titulů.

         Vývojáři s hrami, kteří podporují FSR 2 nyní nebo v budoucnu

         [Úplný seznam titulů zde]

         Giants Software

         Ioi

         Přenesený

         Perfektní světové hry

         rct.ai

         Reflektor Bandai Namco

         Softstar

         Diví se lidi

         Podívejte se na naše 1 rok videa FidelityFx Super Resolution

         1 rok FSR

         Jsme velmi ohromeni AMD FidelityFx Super Resolution 2.0. S podporou podobné metody, která již byla na místě.

         Daniel Wesslén, odborník programátor Ubisoft

         Agresivně jsme sledovali modernizaci našeho herního motoru a vyhodnocovali možnosti, jak zlepšit herní zážitek pro co nejvíce zákazníků. EVE Online Podporuje širokou škálu hardwarových konfigurací, a proto nás AMD Fidelityfx Super rozlišení upoutalo.

         Po počátečních vyšetřováních jsme nadšeni, že můžeme vylepšit framerate pomocí FSR a již plánujeme upgrade na FSR 2.0.

         Související obsah gpuopenu

         Demo FSR Cauldron

         AMD FidelityFx Super Resolution 1 (FSR 1)

         AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) je naše otevřené, vysoce kvalitní, vysoce výkonné řešení upscaling.

         Pokyny pro pojmenování AMD Fidelityfx

         Pojmenování pojmenování AMD Fidelityfx v herních titulech

         Sada pokynů pro vývojáře o tom, jak prezentovat možnosti v uživatelském rozhraní hry, aby bylo možné/deaktivovat efekty AMD FidelityFx.

         Fidelityfx posudky

         AMD Fidelityfx – posudky

         Zjistěte, co vývojáři říkají o AMD Fidelityfx.

         Celá část fidelityfx sdk!

         AMD Fidelityfx SDK

         AMD Fidelityfx SDK

         AMD FidelityFX SDK je naším snadno integrovatelným řešením pro vývojáře, kteří chtějí do svých her zahrnout funkce FidelityFx.

         Nenechte si ujít naše další efekty

         Obrázek vlaku hračky rozmazaný do pozadí

         AMD Fidelityfx Blur

         Blur AMD FidelityFx je architektura AMD RDNA ™ Optimalizovaná kolekce blurových jádra od 3 × 3 do 21 × 21.

         AMD FidelityFx Kombinovaná adaptivní výpočet okolní okluze (kakao)

         AMD FidelityFx Kombinovaná adaptivní výpočet okolní okluze (Cacao) je architektura AMD RDNA ™ optimalizovaná implementace okolního okluze.

         AMD Fidelityfx CAS demonstrovaná přistáním letadla

         AMD FidelityFx Adaptivní ostření (CAS)

         Adaptivní ostření AMD FidelityFx Adaptivní ostření (CAS) poskytuje smíšenou schopnost naostřit a volitelně škálovat obrázek.

         Stínový denoiser

         AMD Fidelityfx Denoiser

         AMD Fidelityfx Denoiser je sada denoisingových výpočetních shaderů, které odstraňují artefakty z odrazu a stínového vykreslování.

         Hloubka pole FidelityFx - některé položky na lavičce

         Hloubka pole FidelityFx AMD (DOF)

         Hloubka pole FidelityFx AMD je AMD RDNA ™-Architektura optimalizovaná implementace fyzicky správné hloubky pole založené na kameře.

         Hybridní stíny AMD Fidelityfx

         Vzorek hybridních stínů AMD Fidelityfx

         Tento vzorek ukazuje, jak kombinovat paprskové sledované stíny a rasterizované stínové mapy dohromady, aby se dosáhlo vysoké kvality a výkonu.

         Hybridní stochastické odrazy AMD Fidelityfx vzorek

         Tento vzorek ukazuje, jak kombinovat AMD FidelityFx Stochastic Screen Space Reflections (SSSR) s trasováním paprsků za účelem vytvoření vysoce kvalitních odrazů.

         Objektiv FidelityFX - barová místnost

         Objektiv AMD Fidelityfx

         AMD FidelityFX Lens je architektura AMD RDNA ™ optimalizovaná implementace některých z nejpoužívanějších efektů následného zpracování.

         AMD Fidelityfx Svěřování zachování mapovače (HDR Mapper)

         AMD FidelityFx LPM poskytuje knihovnu s otevřeným zdrojovým kódem pro snadnou integraci HDR a širokého gamut tónu a mapování gamut do vaší hry.

         AMD Fidelityfx paralelní druh

         AMD Fidelityfx paralelní druh

         AMD FidelityFx Parallel Stress umožňuje třídění dat na GPU rychleji a snadněji. Použijte náš SM6.0 Vypočítejte shadery, abyste získali vaše data v pořádku.

         Menší obrázky textury představující AMD Fidelityfx SPD

         AMD FidelityFx Single Pass DownSampler (SPD)

         AMD FidelityFx Single PassSompler (SPD) poskytuje řešení architektury AMD RDNA ™ pro generování až 12 úrovní MIP textury.

         Šachové kousky ukazující odrazy zobrazující odrazy prostoru AMD Fidelityfx

         AMD FidelityFx Stochastic Screen Space Reflections (SSSR)

         Efekt AMD FidelityFX SSSR poskytuje knihovnu s otevřeným zdrojovým kódem pro snadnou integraci stochastických odrazů prostoru do vaší hry.

         Demo FSR Cauldron

         AMD FidelityFx Super Resolution 1 (FSR 1)

         AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) je naše otevřené, vysoce kvalitní, vysoce výkonné řešení upscaling.

         Hangar balíček demonstrující AMD Fidelityfx Proměnné stínování

         AMD FidelityFx Proměnné stínování

         AMD FidelityFx Proměnná stínování řídí proměnné rychlosti zastínění do vaší hry.

         Rámec Radeon ™ Cauldron

         Radeon Cauldron je náš open-source experimentální rámec pro DirectX®12 a Vulkan®, poskytovaný v AMD Fidelityfx SDK.

         Tressfx

         Knihovna TressFX je technologie vykreslování a simulace AMD. TressFX je navržen tak, aby používal GPU k simulaci a vykreslení vysoce kvalitních, realistických vlasů a kožešin.

         Zřeknutí se odpovědnosti a atributy

         1. Nastavení hry Deatloop Screenshot: „Ultra“ grafická předvolba, DirectX® 12. AMD Radeon ™ RX 6900 XT s AMD Smart Access Memory ™ a FSR 2.0 „Kvalita“, „Vyvážená“ a „Performance“ režimy povoleny (ovladač: AMD Radeon ™ Software Adrenalin 22.2.1), AMD Ryzen ™ Threadripper 3970X, 128 GB DDR4 RAM a Windows® 10 Pro výsledky se mohou lišit.

         Deatloop © 2022 Zenimax Media Inc. Vyvinuté ve spojení s Arkane Studios. Deatloop, Arkane, Bethesda, Bethesda Softworks, Zenimax a související loga jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Zenimax Media Inc. v u.S. a/nebo jiné země. Všechna práva vyhrazena.

         Přívěs: Nastavení hry Deathloop: „Ultra“ grafická předvolba s raytracingem, DirectX® 12. AMD Radeon ™ RX 6900 XT s AMD Smart Access Memory ™ a FSR 2.Režimy „kvalita“ a „výkonnosti“ povoleny (ovladač: software AMD Radeon ™ Adrenalin 21.50-220210a), AMD Ryzen ™ 9 5900 x, 16 GB DDR4-3200 RAM, Qogir AM4 a Windows® Pro May 2020 Aktualizace (19041.508). Výsledky se mohou lišit.

         © 2022 Advanced Micro Devices, Inc. Všechna práva vyhrazena. AMD, logo AMD Arrow, FidelityFX, Radeon, Ryzen a jejich kombinace jsou ochranné známky Advanced Micro Devices, Inc. Další názvy produktů použitých v této publikaci jsou pouze pro identifikační účely a mohou to být ochranné známky jejich příslušných vlastníků.