Průvodce XCOM 2 |, XCOM 2 Tipy: Náš průvodce po XCOM 2 a válku vyvolených | PCGamesn

Tipy XCOM 2: Náš průvodce XCOM 2 a válkou vybraných

Bonus s dvojím úderem od svatových squadmanů způsobuje, že Bondmate vystřelí svou primární zbraň, bez ohledu na omezení, pokud mají oba munice. To znamená, že ostrostřelci mohou vystřelit jejich odstřelovací pušku, i když ji už použili.

Průvodce XCOM 2

Vytvořte nejlepší základnu, vytvořte efektivní výzkumný plán a odemkněte nové bojové postavy na konzole a PC.

Průvodce od Stace Harman přispěvatel
Aktualizováno 4. prosince 2020

Nepřítel XCOM neznámý vypadal na povrchu jako hra o vedení pásma tvrdých ořechů s ragními, když bojovali po vlně invazivních mimozemšťanů, ale pod tím vším to byla opravdu hra o řízení selhání. Bylo to o boji proti nekonečné agresi s konečnými zdroji a o tom, jak dělat co nejlépe ve válce, ve které byla každá ztráta trvalá a nákladná.

XCOM 2 nabízí více stejných – a to jsou báječné zprávy, zejména proto, že jsou k dispozici na konzolách i PC. Pokud něco, Firaxis dohodu osladil tím, že celá věc ještě méně odpustila. Bitvy založené na tahu, ve kterých se vaše skupina ocitá, jsou nyní oživeny časovači a hrají se přes procedurálně skryté mapy, zatímco příběh vidí vaše nepřátele zakořeněné a vyvinuté, s novými jednotkami, které vás překvapí na bojišti a nové prostředky of of of. přináší vaše pečlivě vytvořené plány na zničení.

To vše znamená, že potěšení, které má být při otáčení přílivu. Toto je tvrdá hra, jinými slovy, ale nechtěli byste to jinak. A existuje spousta věcí, které můžete udělat, abyste naklonili šance ve váš prospěch.

Abychom vám pomohli na cestě, sestavili jsme průvodce, který by se měl ukázat jako docela užitečný, ať už jste nováčkem série nebo veteránem dřívějších válek.

Použijte prostředí pro obranu i přestupek

Zajímání pozic obranného krytí je nezbytné pro přežití, ale v mnoha případech může být také životní prostředí také použito na vaši ofenzivní taktickou výhodu. Podívejte se na zničení automobilů, věží a generátorů energie, které by mimozemské síly mohly používat jako svůj vlastní kryt. Po ukončení dostatečného poškození, tyto možnosti nebezpečného krytí explodují – buď okamžitě, nebo na dalším mimozemském otočení – způsobují poškození jakéhokoli mimozemšťana, který nevyprchl ze scény jejich těkavého krytí.

Zůstaňte na vrcholu personálu inženýra

Váš užitečný spojenec a rezidentní mechanický whiz, hlavní inženýr Shen, se často vyskakuje, aby vás informoval, že máte nepřiřazený inženýrský personál, který by mohl být dobře využíván. Přiřazení inženýrů personálu, stavební předměty nebo vyčištění trosek na palubě Avenger je určitě nezbytné pro maximalizaci vašich původně skromných zdrojů zaměstnanců.

Stejně důležité, ale méně zřejmé, je to, že mít inženýři přiřazeni k zařízením, kteří v současné době nic nevyrábějí, je stejně zbytečné. Pokud máte to štěstí, že v Advanced Warfare Center nebudete mít žádné vojáky, nemusíte tam například přiřazovat inženýra, aby zvýšil míru léčení, například. Tento inženýr může být pravděpodobně dobře využíván jinde, zejména v raných fázích hry, když máte omezené zdroje zaměstnanců. Dobré řízení bojiště začíná dobrým řízením základny.

Hrajte agresivně, ale nepřekrývejte se

Docela základní věci, ale relevantní jak pro vracející se veterány XCOM, tak i nováčky. Mnoho misí v XCOM 2 má nějakou formu časovače otočení, jako je například diktující okno pro hackování otevřeného datového bodu nebo extrahování cenného civilního aktiva, například. To propůjčuje určitý stupeň naléhavosti, který v XCOM chyběl: nepřítel neznámý a často znamená, že je nutné postupovat přes úroveň k cíli o něco rychleji, než se cítí přísně pohodlně.

Ujistěte se však, že zůstanete ostražití a nepřetahujte svůj tým, zejména při přechodu do mlhy válečného území, jinak se můžete rychle ocitnout pod obklíčením. Maximalizujte výhody utajení – krátké období na začátku mnoha misí, kde je vaše přítomnost nezjištěna nepřátelskými jednotkami – nastavením přepadení nebo efektivním umístěním vaší skupiny. Nezapomeňte také uvážlivě využít bojové skenery a schopnosti vojáků, které odhalují životní prostředí, stejně jako skryté nepřátele. Jako vždy s XCOM je varovaná.

Navštivte černý trh

Jakmile je odhalen, černý trh je vaším cílem pro získání rychlé hotovosti prodejem nežádoucí kořisti a zdrojů – buďte opatrní, abyste se nenechali krátkodobý dlouhodobě dlouhodobě. Horké zboží se pravidelně mění, takže se občas podívejte zpět, co se prodává za prémii.

Černý trh je také neuvěřitelně užitečný pro vyzvednutí různých výhod, které mohou urychlit výzkumné projekty, což je zvláště užitečné, když chcete získat přístup k něčemu, co vám Dr. Tygan říká, že jinak vezme týdny výzkumu.

Zastavení projektu Avatar

Jakmile se dostanete do masa kampaně XCOM 2, vaše akce na mapě světa jsou diktovány velkým červeným progresivním panelem v horní části obrazovky. Budete muset narušit pokrok mimozemšťanů směrem k jejich avatarskému projektu dokončením cílů příběhu nebo zničením zařízení. Pokud ne a ten bar je naplněn, je to hra.

Ve skutečnosti to není úplně pravda. Jakmile je lišta pro pokrok maximálně vyřazena, dostanete dalších 20 dní na zpomalení projektu Avatar, protože lišta Progress je nahrazena ještě více ohrožujícím časovačem ohrožujícím. Pokud to dojde, ztratili jste hru, ale pokud se vám podaří zasáhnout zařízení, časovač se zastaví a všechno se vrátí k normálu. Až příště bude vyplněn lišta pro pokrok, stane se to samé.

To znamená, že je zcela možné využít tohoto časovače, dát si v kampani trochu více dýchací místnosti. Nechte lištu pro pokrok vyplnit a zadržet zasažení zařízení, dokud se časovač téměř neučiní a můžete získat týdny dalšího výzkumu/konstrukce. Obzvláště užitečné pro nastavení vyšších obtíží.

Jak přistupovat k mimozemské lovce DLC

Věc, kterou musíte vědět o DLC mimozemských lovců, je to, že to nevyhnutelně povede k tomu, že vaše kampaň bude mnohem snazší a mnohem obtížnější dokončit.

Pokud založíte novou hru s tímto DLC povoleným, dostanete možnost prozkoumat havarovaného strážce na mapě světa, poměrně brzy ve vaší kampani. Udělejte to a objevíte mezipaměť jedinečných zbraní, které budete chtít okamžitě vybavit ve prospěch startovního zařízení vašich vojáků. Tato věc je skvělá: super výkonný, jednorázový šroub, pár os a mráz bomba. Budete to chtít používat po zbytek svého hraní.

Jakmile však máte ruce na tomto vybavení, budete vyzváni, abyste se pustili do nové mise a vystopovali starého přítele z XCOM: nepřítel neznámý. Od této chvíle můžete očekávat, že se během vaší kampaně objeví tři mimozemské šéfové. Zabíjení jim umožňuje upgradovat vaše jedinečné zbraně a odemknout silné sady brnění, ale oh bože milostivé mě, jsou tyto těžké jednotky k boji.

Nejenže se mohou objevit, z ničeho, zatímco už bojujete s skupinou mimozemšťanů, ale také reagují na každou akci, kterou uděláte. To je zásadní k porozumění. Po každém individuálním pohybu, který provedete, budou reagovat s vlastní akcí. Je naprosto nezbytné, abyste dobře využili bomby Frost, abyste si koupili nějaký čas navíc a používali jakékoli bezplatné akce (jako je házení sekery), které máte k dispozici.

Tito šéfové budou jedny z nejtěžších bojů, které během své kampaně zažijete, ale pokud to zvládnete, budete neuvěřitelně dobře vybaveni pro cokoli jiného.

Děkujeme Chris Brattovi za další zprávy o této příručce.

Od Assassin’s Creed po Zoo Tycoon vítáme všechny hráče

Eurogamer vítá videogamery všech typů, proto se přihlaste a připojte se k naší komunitě!

Tipy XCOM 2: Náš průvodce XCOM 2 a válkou vybraných

Hledáte nějaké tipy XCOM 2 nebo průvodce XCOM 2: Válka vybraných? Máme vás zakryté! Jedním z důvodů, proč je franšíza XCOM tak dobrá, je jeho taktická hloubka. Kromě vznešených výrobních hodnot spojuje strategická hra založená na tahu dohromady fantastickou řadu schopností a mechaniky k vytvoření propojeného systému extrémně leštěné dobroty. Je to také hra, která se může zdát jednoduchá poté, co se dostanete na její pověst, ale existuje spousta pokročilých taktik a strategií, které návody nepokrývají.

To je také základní hra. Válka zvolené expanze přidává celou řadu změn hry. Existuje několik zcela jedinečných systémů, které můžete sledovat, vedle nových tříd postav, výstrojí, gadgety, zbraně a nepřátel.

Válka o zvoleném rozšiřování základní hry v každém jednotlivém způsobu a s novým obsahem přichází nová taktika a s novou taktikou nás přichází. Níže najdete tipy pro základní hru a také specializovaný průvodce válkou vybrané expanze. Nejste si jisti, jak nejlépe použít napodobující majáky? Nemůžu se rozhodnout, která výhoda byste měli užívat? Už vás nebaví ztráta všech vašich oblíbených členů týmu? Číst dál.

Tipy pro XCOM 2 Squad

Mimické majáky jsou velmi užitečné pro vytahování nepřátelských sil, protože nutí každého mimozemšťana v okolí, aby na ně zaútočili před vašimi skutečnými dělníky. Jednou z tajných funkcí je však to, že můžete házet maják poblíž překážky, aby se projekce pokryla, abyste se vyhnuli nepřátelskému ohni, což výrazně prodloužilo život majáku.

Bradford stojící před geoscape

Phantom Perk umožňuje Strážcům zahájit mise skryté, i když zbytek skupiny ne, což způsobuje rozdíl v oblasti Intel. Použijte svého skrytého Strážce jako skauta, abyste předvídali mimozemské hlídky a poté je přepadli jejich střelbou dozadu.

Většina úrovní má extrémně ničitelné prostředí, což umožňuje širokou škálu taktických možností. Můžete zničit střechy, abyste přemístili přistávací zóny, svrhli zdi, abyste popřeli nepřátelské krytí a vyrovnali domy, abyste vytvořili rychlejší cestu k vašemu cíli. Také jste schopni způsobit přímé poškození s interakcí environmentálního, jako je vyhoření podlahy pod nepřítelem. To způsobuje poškození pádu i výbušné rány a funguje obzvláště dobře proti věžích. Jen si pamatujte: mimozemšťané mohou proti vám použít stejnou taktiku.

Můžete si nařídit svým vojákům, aby sledovali konkrétní cestu, aby se někam dostali tím, že drží kontrolu a kliknutí doleva, což pro ně klade trasové body. To je zvláště užitečné, aby se zabránilo obloukům overwatch během zakázek a nepřátelských polí vidění/prolomení oken při skrytí.

Vojáci, kteří zůstali pozadu, lze obvykle zachránit. Když není z žádného důvodu extrahován operativní orgán XCOM, je zachycen adventními silami a vzat do vazby. Existuje šance, že nebudou zabiti a mohou být někdy zachráněny, což má podobu VIP záchranné mise.

Pokud dokončíte misi před vypršením časovače na upuštěné položky, vyzvednete je automaticky. To také funguje v nešťastné události, kde voják umírá a vy musíte získat zpět jejich vybavení.

Bonus týmové práce od svatostních squadmates je užitečnější než jen poskytnutí dalších výstřelů pro dokončení nepřátel. To umožňuje jednomu členovi, aby se přehnal dopředu a skauta, ale stále vstupuje do Overwatch, Hunker Down nebo dělat cokoli jiného pro případ, že najdou nepřátelskou hlídku.

Bonus s dvojím úderem od svatových squadmanů způsobuje, že Bondmate vystřelí svou primární zbraň, bez ohledu na omezení, pokud mají oba munice. To znamená, že ostrostřelci mohou vystřelit jejich odstřelovací pušku, i když ji už použili.

XCOM 2 Nepřítelské tipy

Pokud Viper popadl jednoho z vašich dělníků na dusitost a nejste si jisti svou schopností střílet před koncem otočení, můžete na to hodit granát. Pečlivě zaměřené výbušniny mohou zasáhnout zmije bez poškození vašeho vojáka, což vám umožní poškodit nebo přímo zabít plaz a osvobodit svého vojáka bez úhony jednou akcí.

Nepřítel obvykle volá posílení, jakmile je hlavní cíl dokončen, a časovač je často tak malý jako jeden otočení. Použijte to k předvídání nasazení nepřítele a umístění zón EVAC, pokud máte šanci.

Všechny efekty statusu psionického stavu mohou být neutralizovány zabitím nepřátel, ze kterých je pocházejí nebo zasáhli je flashbangem. To zahrnuje sektoidní „ovládání mysli“, „Daze“ vybrané a všechny útočné schopnosti kněze. Zajímavé je, že to také fungovalo s „Shadowbound“ SPECTERS, i když se nejedná o psionické jednotky.

XCOM 2 Základní průvodce

Zatímco konstrukce místnosti může trvat dny, jejich modernizace je okamžitá.

Bonusy v sousedství jsou méně výrazné než v předchozím XCOM, ale stále na nich záleží; Stavební místnosti poblíž dílny umožňují, aby jim byli obsluhováni s malými roboty Gremlinu a osvobodili cenné inženýry pro další povinnosti. Největším faktorem účinnosti tentokrát je však jejich umístění; Kromě energetických jádra, která musí být obnovena do provozního pořadí, umístí generátory energie do spodního patra bonus k výrobě energie.

Méně pokročilého tipu a více nezbytné strategie musí být partyzánská taktická škola a pokročilé válečné centrum postaveny co nejrychleji. GTS vám umožňuje postavit více jednotek, rychleji je vyrovnat a získat více položek na misi, mezi mnoho jiných užitečných výhod. AWC umožňuje vašim vojákům získat jednu další schopnost mimo svou třídu, a zatímco můžete přeškolit vojáky na vysoké úrovni, aby je odemkli, stavět centrum včas minimalizuje, kolik času vojáci budou mimo službu rekvalifikovat své dovednosti.

Válka vybraných tipů

Největší DLC XCOM 2 rozšiřuje základní hru v každém jednotlivém způsobu a s novým obsahem přichází nová taktika a s novou taktikou přichází nový průvodce, jak vás projít základy. Vzhledem k tomu, že expanze radikálně mění, jak hra může platit, na taktických i strategických vrstvách jsme sestavili vyhrazenou sekci pro válku vybrané konkrétní rady. Užívat si!

XCOM 2: Válka vyvolených vojáků

Otočte své vojáky, abyste se vyhnuli bojové únavě. Nehádejte se, prostě to udělejte.

Háčky potyčky jsou speciální schopností, která nic nestojí; Mohou se přemístit pomocí háčku.

  • Háček postavený v „pavoučích“ a „wraithových“ armours také funguje stejným způsobem.

Schopnost Reaperova stínového režimu udržuje Reaper skrytý, ale zvyšuje šanci na detekci s každou další zbraní. Když začínají nulovou šancí na detekci, zabíjení cíle na prvním výstřelu udržuje šanci na detekci na 0%.

  • Pouze zranění cíle zvyšuje poloměr detekce Reapera z jedné dlaždice na polovinu obrazovky.

Templáři nikdy nezmeškali útok na melee a dávat templáři, které Ranger’s Bladestorm schopnost prostřednictvím tréninkového centra umožňuje vyčistit celé vlny ztracených samy.

Vojáci přiřazeni k skrytým akcím společně uvidí jejich pouto, stejně jako dělníci v normálních taktických misích. Skryté akce jsou skvělým způsobem, jak zvýšit soudržnost mezi dvěma členy s nízkým hodnocením příliš nebezpečných na to.

Bonus týmové práce od svatostních squadmates je užitečnější než jen poskytnutí dalších výstřelů pro dokončení nepřátel. To umožňuje jednomu členovi, aby se přehnal dopředu a skauta, ale stále vstupuje do Overwatch, Hunker Down nebo dělat cokoli jiného pro případ, že najdou nepřátelskou hlídku.

Bonus s dvojím úderem od svatových squadmanů způsobuje, že Bondmate vystřelí svou primární zbraň, bez ohledu na omezení, pokud mají oba munice. To znamená, že ostrostřelci mohou na nepřítele vystřelit svou odstřelovací puškou, i když už použili pušku, která se otočí.

AP vydělává vojáci, kteří během boje provádějí taktické manévry, jako jsou střelba cílů ze zvýšených pozic, přistání lemujícího výstřelu, přepadení nepřítele z krytu nebo zabíjení nepřítele pomocí squadmates. Čím vyšší je bojová inteligence vojáka, tím vyšší je šance na získání AP pro tyto manévry.

Válka zvolených základných tipů

Advanced Warfare Center (AWS) z Vanilla XCOM 2 bylo nahrazeno ošetřovnou a výcvikovým střediskem. Nejprve postavte ošetřovnu.

  • Upgrade hypervital modulu na ošetřovně je mnohem méně užitečný, než to zní; Používá jedno jádro Eleria k okamžitě (a dočasně) obnovení vojáka do plného bojového stavu, ale to trvá pouze jednu misi, než se efekty znovu usadí. A co je horší, každý voják může používat hypervital modul pouze jednou v celé hře.

Zásoby jsou v expanzi mnohem běžnější, takže neváhejte být dobrodružnější v tom, jak je utratíte.

Prsten odporu by měl být stavěn rychle, protože vám umožňuje uvést více příkazů k odporu, které vám poskytují více pasivních bonusů každý měsíc.

Válka vyvoleného průvodce nepřátel

Pokud si vybral jeden z vašich chlapů, můžete je zabít nebo odjet před oživením vojáka, místo toho, abyste se spěchali k jejich pomoci. Nejlepší obrana je dobrý přestupek.

Čističe adventu mají šanci na explozi po smrti, protože jejich nádrže na plamenomet by mohly být prasknuty přicházejícím poškozením. Poloměr výbuchu je o něco menší než standardní frag granát a poškozuje přítele i nepřítele. Žádné útoky na blízko!

  • Tato ohnivá úmrtí může také přilákat ztracené, jako jakékoli jiné exploze ve hře.

Shadová schopnost Advent Specters se chová podobně jako kontrola mysli, ale můžete zničit stínovou kopii, aniž byste poškodili škodu nevědomému vojákovi. Ve skutečnosti můžete dokonce oživit vojáka, zatímco stínová kopie existuje na poli, s nulovými nepříznivými účinky.

Adventní kněží se mohou při smrti chránit stázem. Po dodání „zabíjení“ v případě stáze zkuste mít alespoň jednu jednotku s bezplatnými akcemi.

  • Kněží podléhají stejným pravidlem jakékoli jiné psioniky ve hře, takže jejich zabití je často nejlepším způsobem, jak osvobodit své vojáky před negativními účinky nebo se zbavit jakýchkoli posílení na adventní jednotky.
  • Zajímavé je, že to samé platí pro Spectre, i když nejsou psionické jednotky. Zabití je ničí stínovou kopii přenášenou jejich schopnosti stínového listu a oživuje vojáka v bezvědomí XCOM.
  • Kněží a přízvuky mají tendenci udeřit a běžet, udržovat svůj tým v nepořádku, zatímco se skrývá. Lovit je s vojáky s vysokou mobilitou, jako jsou Strážci, nebo je co nejdříve zastřelte ostrostřelcem.

XCOM 2 Ztracené tipy a triky

Buďte agresivní – Na rozdíl od standardních pravidel zapojení do hry se přiblížení ztracených často přináší více bonusů než rizika. Udržujte v pohodě a maximalizujte svou zásahovou šanci, abyste je metodicky vybrali, nejslavnější nejprve.

Vyvarujte se používání výbušnin, protože hlasitý hluk přitahuje ztracené roje. Roje mají tendenci se objevovat blízko zdroje hluku, takže můžete způsobit explozi na vrcholu adventních jednotek, aby se pokusili je utopit v chodci.

Ztraceni jsou nepřátelští vůči lidským a mimozemšťanům stejně, takže je využijte ve svůj prospěch, když bojujete s adventními silami.

  • Pokud vaši vojáci nejsou skrytí, ztracení mají 70% šanci zaútočit.
  • Ztracení se často zaměřuje na nejbližší nepřátele, takže udržujte mimozemšťany mezi vámi a rojem.
  • Ztracení se vždy po fázi mimozemské činnosti vždy obrátí, takže je lze použít ke spuštění nepřátelského overwatchu a celkové havárie do Advent’s Strategy, což vám umožní více dýchací místnosti při jednání se všemi zúčastněnými.

Zatímco výbušniny mohou přilákat ztracené, často nestojí za to bojovat s příchodem bez nich. Příliv přichází dříve či později a výbušniny mohou být rozdílem mezi životem nebo smrtí vaší skupiny.

Spíše podobné: Nejlepší strategické hry na PC

Sledujte tyto tipy a budete na cestě k zvládnutí jedné z nejlepších taktických her všech dob. Nezapomeňte se podívat na náš kompletní průvodce XCOM 2 DLC a také náš průvodce třídami XCOM 2. Jen nás neobviňujte, když je váš oblíbený Grenadier dostane hlavu k smrti zuřícím mutonem.

Marcello Perricone Tento dobře cestovaný odborník italské strategie má nezdravou posedlost se všemi věcmi XCOM. Také se těší totální válce, Stellaris a DePred Psaní.