Quidditch – Harry Potter Bradavice Mystery, Quidditch | Harry Potter Wiki | Fandom

Bradavice

Contents

Dřevo plánovalo začít trénovat před ostatními třemi stranami. Bohužel pro Gryffindora, který vstal na Crack of Dawn na jejich první tréninkové zasedání, byl Zmijozel využil hřiště Bradavic od Severus Snape. Aby to bylo ještě horší, Harry musel odejít s Ronem Weasleym poté, co vrhl kouzlo na Draco Malfoye, které odrazilo, což způsobilo, že Ron Belch up Slugs. [6]

Famfrpál

Ahoj všichni, vítejte v naší sekci famfrín pro harry Potter Bradavice Mystery. Fudditch je obrovská součást kouzelnického světa a máte šanci to zažít v Bradavickém tajemství. Obyvatel je odemčen, jakmile dokončíte kapitolu 6. ročníku 6 a je přístupný z bočního okna Quest. V Bradavicích tajemství je Fudditch rozdělen do ročních období a každá sezóna obsahuje řadu kapitol. Zatímco příběh famfrín nesouvisí s hlavním příběhem, bude odkazovat na jeho části jeho. Obsah famfrín je však zcela volitelný, takže pokud se vám z nějakého důvodu nelíbí, nebo se na něj nechcete účastnit, měli byste být stále v pořádku, protože to významně neovlivní hlavní příběh. Také při hraní obsahu famfrpálu se odemknete další přátele, což je samo o sobě příjemnou pobídkou hrát.

Níže jsou uvedeny odkazy a krátké popisy pro každé z období famfrpálů. Tento obsah bude pravidelně aktualizován. Jednoduše klikněte na obrázek sezóny, kterou se chcete podívat, a budete do této sekce převezeni.

HARRY POTTER Bradavice Mystery Fudditch Season 1

Sezóna 1

Tato část obsahuje podrobný průchod pro sezónu 1 famfrín. To je do značné míry, když se k tomu dostanete, naučte se jeho pravidla atd. Získáte také příležitost připojit se ke svému týmu domu. Kromě toho si uděláte několik nových přátel a co je nejdůležitější, budete hrát Fumdditch jako zcela nový herní režim.

HARRY POTTER Bradavice Mystery Fuidditch Season 2

Sezóna 2

Zde najdete rozsáhlý průchod pro sezónu 2 famfrín. Poté, co se stanete pronásledovačem pro váš tým domácího týmu, dostanete nové výzvy, příležitosti a příběh naplněný vzrušením. Tentokrát dostanete šanci hrát šlehače, zcela odlišnou pozici od té, které jste hráli v předchozí sezóně.

Harry Potter Bradavice Mystery Fuidditch Season 3

Sezóna 3

Tato část obsahuje podrobný průchod pro sezónu 3 famfrín. Během této sezóny dostanete šanci hrát strážce pro váš tým domu, který se nesmírně liší od hraní šlehače nebo pronásledovače. Budete schopni pomoci svému týmu vyhrát Cudditch Cup jako strážce? Ponořte se přímo dovnitř a zjistěte.

Harry Potter Bradavice Mystery Fudditch Season 4

Sezóna 4

Zde najdete rozsáhlý průchod pro sezónu 4 famfrín. Během této sezóny získáte příležitost hrát hledače pro svůj tým domu. Kromě toho budete ten, kdo vedl tým během sezóny, takže na vašich bedrech bude hodně odpovědnosti. Budete to schopni zvládnout a pomoci vašemu týmu vyhrát Cudditch Cup? Pouze jeden způsob, jak to zjistit.

HARRY POTTER Bradavice Mystery Fuidditch Hledání komety

Hledání dobrodružství komety

Zde najdete rozsáhlý průchod pro hledání dobrodružství komety. Toto dobrodružství bude k dispozici po dokončení 1. sezóny Kapitola 8 famfrpálu. Během toho dostanete příležitost získat koštět komety a také speciální pohyb famfrín, který je s ním spojen.

HARRY POTTER Bradavice Mystery Quest for the Fudditch Cup

Hledání dobrodružství Chuidditch Cup

Tato část obsahuje podrobný průchod pro Quest for the Fudditch Cup Adventure. Toto dobrodružství je k dispozici pro studenty, kteří dokončili sezónu 1 Kapitola 11 famfrpálu. Během toho budete hrát finální zápas domu proti týmu Eriky Rathové. Pokud se vám podaří vyhrát, váš dům si nárokuje Cudditch Cup!

Harry Potter Bradavice tajemné famfrpálské úcty a Rath

Rivalita, úcta a Rath Adventure

Zde najdete podrobný průchod pro soupeření, úctu a Rath Adventure. Toto dobrodružství se odemkne pro studenty, kteří dokončili sezónu 2. kapitola 8 famfrpálu. Během toho dostanete příležitost přesvědčit Eriku Rath, aby vám pomohla trénovat na nadcházející finále Cudditch Cup. Ale to není všechno, pokud dokončíte toto dobrodružství včas, také se stanete přáteli s Rath.

HARRY POTTER Bradavice Mystery Fuidditch The Druhý Cudditch Cup

Druhé dobrodružství Curidditch Cup

Tato část obsahuje rozsáhlý průchod pro druhé dobrodružství Cudditch Cup. Toto dobrodružství odemknete po dokončení 2 Kapitoly 11 kapitoly 11 famfrín. Během toho se setkáte s otcem Skye Ethan Parkin, který navštěvuje Bradavice, aby sledoval finále Cudditch Cup. Získáte šanci se naučit jeho tajemný manévr a co je důležitější, vyhrajte Cudditch Cup pro váš dům!

Harry Potter Bradavice Mystery Quidditch The Legendary Snitch of Hogsmead

Legendární Snitch of Braunde Adventure

Zde najdete podrobný průchod pro legendární Snitch of Bradermeade Adventure. Toto dobrodružství by mělo být k dispozici po dokončení sezóny 3 Kapitola 8 famfrín. Během toho váš bývalý brankář navštíví tým a řekne vám o legendárním zlatém Snitch of Hogsmeade. Podle legendy tým, který zjistí, že vyhraje Cudditch Cup. Máte, co je potřeba k chytání tohoto legendárního Snitch? Ponořte se přímo dovnitř a zjistěte!

HARRY POTTER Bradavice Mystery Fuidditch Třetí Cudditch Cup

Třetí dobrodružství Cudditch Cup

Tato část obsahuje rozsáhlý průchod pro třetí dobrodružství Cudditch Cup. Toto dobrodružství bude k dispozici po dokončení kapitoly 11 sezóny 3. Během toho budete vy a vaši spoluhráči schopni soutěžit ve finále Cudditch Cup. Vítězství tohoto zápasu však nebude snadný úkol.

HARRY POTTER Bradavice Mystery Fudditch The Fourth Fuidditch Cup

Čtvrté dobrodružství Cudditch Cup

Zde najdete podrobný průchod pro čtvrté dobrodružství v haputritu Cupu. Toto dobrodružství odemkne po dokončení kapitoly 11 sezóny 4. Během toho se vy a vaši spoluhráči konečně dostanete k soutěži s dvojčaty Wellnelly v posledním zápase sezóny.

Nejzajímavějším rysem, který famfrpál přináší do tajemství Bradavic, je umožnit hráčům konečně zažít tento čarodějnický sport z první ruky. Protože si většina z vás dobře uvědomuje, famfrpál je nejoblíbenější čarodějnický sport a je stejně populární mezi čarodějnickými lidmi, jako je fotbal mezi mudly. Munderditch dostal jméno od QueerDitch Marsh, místo, kde se konala první zaznamenaná hra. Od té doby se vyvinul Quidditch a podrobnosti o jeho historii, pravidlech a evoluci lze nalézt v knize s názvem Fudditch po celé věky, kterou napsal Kennilworthy Whisp.

Ne příliš dlouho po spuštění famfrpálu se budete dívat na svůj první šetrné přátelství s Penny. Dozvíte se, že váš přítel z Hufflepuff je velkým fanouškem tohoto kouzelnického sportu, ale to není všechno. Také se dozvíte, že zakořeňuje váš domácí tým, i když nejste hufflepuff. Důvodem je Skye Parkin, pronásledovatel týmu vašeho domu. Poté, co sledujte tuto hru famfrpálů, se pro vás věci drasticky změní. Budete nevyhnutelně zataženi do světa famfrín a nedlouho poté zjistíte, že máte vrozený talent pro tento kouzelný sport.

Penny bude tím, kdo vás přesvědčí, abyste vyzkoušeli tým vašeho domu, a ocitnete se na to připravujete. Cesta k tomu, aby se stal hráčem famfrpálu pro váš tým domu, bude však hrbolatý. Budete se muset hodně dozvědět o historii tohoto sportu, jeho pravidlech a to je jen jedna část. Budete také muset prokázat velkou dovednost s koštětem, stejně jako rychlé myšlení a reflexy. A na špičkové věci budete muset hodně pochopit o strategii, týmové práci a koordinaci. Zatímco to všechno může znít zastrašující na začátku, s nějakou tvrdou prací a odhodláním, možná budete moci vytáhnout a stát se nejnovějším členem vašeho týmu domu.

Při hraní kapitol famfrpálu se budete moci setkat, poznat a nakonec se spřátelit s některými novými a zajímavými postavami. Jedním z nich je Skye Parkin, pronásledovatel vašeho týmu vašeho domu. Skye je členem rodiny Parkin, rodina, která založila Wigtown Wanderers zpět v roce 1422. Její otec je Ethan Parkin, slavný hráč famfrpálu. Budete se moci hodně dozvědět o jejích cílech a aspiracích a nakonec se s ní stanete přáteli. Během kapitol famfrpálu vás Skye trénuje, aby vám pomohla uspět při vašich zkouškách pro tým. Uvidí ve vás hodně potenciálu a protože jedním z jejích cílů je vyhrávat Cudditch House Cup, bude chtít, abyste se stali jedním z jejích spoluhráčů, abyste dosáhli tohoto cíle. Trénink Skye je však velmi přísný a brzy zjistíte, že to není nic jako obvyklá létající praxe, kterou zažíváte během běžných tříd létání. Tentokrát se budete muset naučit rychle reagovat na své okolí a budete muset být schopni udržet svůj klid za závažných podmínek. Například budete muset být schopni namontovat hexed koště, prokázat rychlé myšlení, rychlé reflexy a mnohem více, pokud se chcete stát členem týmu vašeho domu.

Kromě Skye se také setkáte s Murphy McNully, studentem z vašeho domu, který je vášnivým fanouškem famfrpálu. Ještě důležitější je, že je komentátorem famfrpálu, který se jednoho dne snaží stát se profesionálem. Je to snad jeden z největších fanatiků famfrín, se kterými se setkáte. Dokonce komentuje přátelství a praxe a dělá tak s nesmírnou vášní a odhodláním. Jakmile ho poznáte, zjistíte, že je opravdu dobrý, pokud jde o statistiky a čísla. Zatímco většina studentů by to mohla považovat za trochu nepříjemné, Murphy to nevadí. Ve skutečnosti je to velmi veselý a lehký člověk a neváhá, aby vám pomohl stát se nejnovějším členem týmu vašeho domu. Vzhledem k tomu, jak je známý, pokud jde o famfrva. Kromě famfrpálu, Murphy si užívá hraní čarodějnic šachy a dokonce dostanete příležitost hrát si s ním.

Další zajímavou osobou, kterou potkáte, je Orion Amari, kapitán vašeho týmu vašeho domu. Jakmile se s ním setkáte, uvědomíte si, že není nic jako obyčejný hráč famfrín nebo dokonce kapitán. Na začátku se může zdát velmi divný a trapně, protože je docela neobvyklý člověk. Nejen to, ale často používá podivné a neortodoxní strategie, které by vás mohly přimět k zpochybnění jeho metod. Nakonec ho však poznáte a uvědomíte si, že je pro něj víc. Orion a Skye také nejsou ve skutečnosti za to nejlepší z termínů, což by mohlo věci trochu ztížit.

V každém případě přináší Fumidditch spoustu nových věcí do tajemství Bradavic a bezpochyby je něco, co hráčská základna žádala od doby, kdy byla hra vydána. Nyní je konečně možné nejen hrát na famfrpál, ale také zažít zcela nový příběh, plný zajímavých postav, poutavého příběhu a mnoha hodin zábavy a zábavy.

Famfrpál

Alespoň nějaký obsah v tomto článku je odvozen z informací uvedených v: Harry Potter: Bradavice tajemství A Harry Potter: hádanky a kouzla A Harry Potter: Magic Probudil se A Bradavice Legacy A Harry Potter: Champions Champions.
V článku tak budou přítomny spoilery.

Pitch famfrpálu

Furidditch, nejoblíbenější sport v magickém světě – vysoce nebezpečný, velmi vzrušující a hraný na koštětech.” – Popis [SRC]

Famfrpál (dříve známý jako Kwidditch a Cuaditch) byl kouzelný sport hrál na létajících koštětech. [1] Byla to nejoblíbenější a nejznámější hra mezi čarodějovými a čarodějnicemi a podle Rubeus Hagrida ekvivalent Wizard ekvivalentní vášeň pro fotbal mudglů pro fotbal.

Hru hrály dva týmy se sedmi členy. Předmětem hry bylo získat více bodů než soupeřový tým.

Obsah

 • 1 Historie
  • 1.1 starověcí předchůdci
  • 1.2 Evoluce hry
  • 1.3 Golden Snitch
  • 5.1 mistrovství světa v fambule
  • 5.2 Inter-Housenlita Cup
  • 7.1 fauly
  • 8.1 quaffle hodí
  • 11.1 knihy
  • 11.2 časopisy

  Dějiny [ ]

  Zatímco Quidditch byl první (a dosud pouze) hrou založenou na koštěti, která dosáhla téměř světové popularity mezi čarodějnickými lidmi, rozhodně to nebyla první hra koště. Po pravdě řečeno, Framfidditch pravděpodobně dlužil dluh řadě svých předchůdců, aby byl tak úspěšný, jak se stalo. Všechny tyto hry Archaic Broom byly populární v lokalizovaných oblastech, ale žádná z nich neměla obrovskou přitažlivost, kterou udělal Fumidditch. Krása famfrín byla taková, že to vyžadovalo ty nejlepší aspekty všech svých předchůdců, přidala své vlastní jedinečné zvraty a skončila jako hra, která by zůstala u masy po staletí populární u mas. [1]

  Starověcí předchůdci []

  Hlavní starověké hry, které poskytly určitou inspiraci pro famfrpál, byly:

  Hra jménem Stichstock pocházela z Německa a skládala se z jediného čaroděje, který působil jako strážce nebo brankář, který se pokoušel chránit nafouknutého draka močového měchýře. Řada dalších hráčů namontovaných na košťatech by se pokusilo propíchnout močový měchýř, přičemž první, kdo tak úspěšně učinil, byl vyhlášen vítězem. [2] Tato hra mohla být inspirací pro pozici famfrín.

  Irská hra jménem Aingingingein vyžadovala, aby hráči namontované na koštěti proletěly řadou hořících sudů zasazených do vzduchu, zatímco po celou dobu jednou rukou svírala míč. Na konci tohoto ohnivého kurzu byl cíl, do kterého musel být míč vržen. Čaroděj, který absolvoval kurz a vstřelil gól v nejkratším čase, byl vítěz. [2]

  Creaothceann byla výjimečně násilná a často fatální hra, která vznikla ve Skotsku. Velké množství balvanů bylo okouzleno, aby se vznášely ve vzduchu a každý hráč měl kotel připoutaný k hlavě. Zněl roh, skály byly propuštěny a hráči by letěli na jejich koštětech a snažili se chytit co nejvíce skal v jejich kotlíku. Vítězem byl hráč, který chytil nejvíce skal (tato hra byla zakázána po mnoho let). [2] Tato hra, jak je uvedeno v Čarodějnice věky, byla považována za inspiraci pozici šlehače.

  Středověké koště

  Shuntbumps byla velmi jednoduchá forma koštěstí, kde se jeden leták pokouší srazit ostatní z koště. [2]

  Hra spíše jako tenis na koštěti, SwivenHodge zahrnoval zasáhnutí nafouknutého prasetev močového měchýře dozadu a dopředu přes živý plot. [2] Tato hra by mohla být inspirací pozici chiddichu v Chaseru, jednoduše proto, že se jednalo o první a pouze zmíněnou hru koště.

  Evoluce hry []

  Sport of Framfidditch získal své jméno od QueerDitch Marsh, umístění první zaznamenané hry. Čarodějnice jménem Gertie Keddle žila na okraji bažiny kolem roku 1050 a zaznamenala to, co viděla v deníku, který přežije dodnes. Následné položky ve svém deníku ukazují vývoj hry a jak byl zaveden každý prvek. [1]

  Koldovstoretz Fuidditch

  Její první poznámka jednoduše zaznamenala její nepříjemnost na řadě lidí, kteří hráli hru s míčem, zatímco létali jejich koštěty nad bažinou. Když míč přistál ve své zelí, zabavila to a pak hexovala muže, který o to požádal. [1]

  Druhá položka ukázala, že se hráči nevzdali, ale udělali si nový míč a pak se snažili vstřelit góly tím, že ho na konci bažiny hodili stromy. To byla nejčasnější inkarnace quaffle a bodovací obruče. [1]

  Třetí položka zaznamenala zavedení létajících hornin, které byly okouzleny, aby srazily hráče z jejich košťat, které byly předchůdci Bludgers. Také zmínila přítomnost ‘Big Scottish Warlock„Kdo mohl být hráčem Creaothceann, který by ukázal jasné spojení mezi oběma sporty. [1]

  Vzhledem k tomu, že historické záznamy byly poněkud omezené, nebyla o mezeroviny další zmínka až o sto let později kolem 1150. Dopis odeslaný od čaroděje s názvem Goodwin Kneen svému norskému bratranci Olaf přežil od této doby a dal jasný náznak toho, jak daleko hra přišla. Získal jméno (i když to bylo napsáno ‘Kwidditch‘v tuto chvíli) a řada organizovaných týmů, stejně jako tituly pro hráče a vybavení. Z dopisu je vidět, že první pronásledovatelé byli známí jako ‘Chytače‘a bludger začal svůj život jako’Krvavý‘. [1]

  Kno dopis také odhalil novou inovaci: Použití tří sudů namontovaných na chůdách k použití jako cíle. To bylo bezpochyby masivní zlepšení z používání stromů jako cílů a je jasným předchůdcem obručí používaných v moderní hře. Proto je vidět, že sport ‘Kwidditch„Hrál Kneen už velmi podobný tomu, co byl famfrpál. [1]

  Jeden chybějící prvek byl Golden Snitch. [1]

  Golden Snitch []

  Tento. je zlatý hanba a je to nejdůležitější míč pozemku. Je velmi těžké chytit, protože je to tak rychlé a obtížné vidět. Úkolem hledání je to chytit. Musíte se pronásledovat a ven z pronásledovatelů, šlehačů, bludgerů a quaffle, abyste to dostali před hledači druhého týmu, protože kterýkoli hledač chytí Snitch, vyhraje svůj tým další sto padesát bodů, takže téměř vždy vyhrají. Proto se hledači tolik znečištěni. Hra metrandu končí pouze tehdy, když je chycen Snitch, takže může pokračovat po věky –„ – Popis práce Snitch a hledače [SRC]

  Goldensnitch PM

  Historie Snitch byla možná nejzajímavější ze všech mateřských koulí a její úvod přišel jako přímý výsledek hry hrané v roce 1269 v Kentu. To bylo více než století z dopisu Goodwina Kneena jeho bratrance a zdá se, že během této doby hra získala velkou popularitu a organizaci a změnila se ve svém formátu jen velmi málo. Nyní se to však běžně zúčastnilo velké davy lidí, kteří chtěli sledovat hru. [1]

  Výše uvedená hra 1269 se zúčastnila Barberus Bragge, šéf rady kouzelníků. Jako kývnutí na sport lovství snidget, který byl v té době také populární, Bragge přinesl takový pták do hry a vydal jej ze své klece. Řekl hráčům, že sto padesát galeroonů-velká část peněz, zejména v té době-bude uděleno hráči, který chytil ptáka. [1]

  To bylo snadněji řečeno, než bylo provedeno: Snidget byl velmi rychlý, velmi malý a mohl provést náhlé změny směru při vysokých rychlostech. Značná výzva, kterou představují letové vzorce ptáka, bylo to, co z prvního místa bylo tak populárním lovnutím. [1]

  To, co se stalo v dotyčné hře, bylo poněkud předvídatelné: hráči hru zcela ignorovali a každý z nich jednoduše odešel ve snaze o Snidget, který byl v aréně držen davem pomocí odpuzujících kouzel. [1]

  Wimbourne Wasps versus Appleby Arrows

  Čarodějnice jménem Modesty Rabnott, která také sledovala hru, se litovala na Snidget a zachránila ji předvolajícím kouzlem, než se s ním spěchala ukrytá uvnitř jejích šaty. Byla chycena zuřivým chvěním a pokutovala deset galeonů za narušení hry, ale ne dříve, než vydala Snidget. To zachránilo život tohoto ptáka, ale bylo vytvořeno spojení s famf. Od té doby měl každý tým dalšího hráče-původně nazývaného Hunter, později hledač-jehož jediným úkolem bylo chytit a zabít Snidget, za který bylo na památku sto a padesát galeonů uděleno sto a padesát bodů Nabízí Bragge v původní hře. [1]

  Rozsáhlá popularita sportu vedla k rychle klesajícímu číslům Snidget a v polovině 14. století byl Chráněným druhem radou Wizards, nyní v čele s Elfridou Clagg. To znamenalo, že pták již nemohl být použit pro účely famfrín a ve skutečnosti byla v Somersetu vytvořena rezervace RABNOTT SNIDGET. [1]

  Hra famfrín však nemohla pokračovat bez náhradníka. [1]

  Bowmanwright

  Zatímco většina lidí hledala vhodného alternativního ptáka, který pronásledoval, kovový charmer zvaný Bowman Wright z Godricovy Hollow měl jiný nápad: vynalezl falešný odpálený, který nazval Golden Snitch. Jeho vynález byl do značné míry to, co bylo vidět na moderním hřišti famfrpálu: Zlatá koule se stříbrnými křídly, stejná velikost a hmotnost jako skutečný odpálení, očarovaný, aby přesně sledoval jeho letové vzorce. Další výhodou bylo, že míč byl také okouzlen, aby zůstal v hrací oblasti, a odstranil potřebu neustálého používání odpuzujících kouzel davem. [1]

  Snitch byl schválen jako náhrada Snidget, hra metrance mohla pokračovat a moderní sport, jak víme, byl kompletní. Nyní byly přítomny všechny koule použité v moderní hře, organizované týmy hrály proti sobě a přišlo se dívat na velké množství lidí. I když to může znít přesně jako sport, jak se to stalo, bylo ještě několik úprav, pokud jde o hrací hřiště, a to se i nadále vyvíjelo až do roku 1883, kdy byl dokončen formát moderních hřišť pro famfr. [1]

  Přehled zápasů []

  „Namontujte své koště, prosím.„Harry se šplhal na jeho Nimbus dva tisíce. Madam Hoochová na její stříbrné píšťalce hlasitě výbuchně. Patnáct košťat zvedlo, vysoko, vysoko do vzduchu. Byli pryč.” – začátek z roku 1991 Neffindor vs. Zmijozelový zápas [src]

  Fuidditch in Philosopher

  V týmu famfrín bylo sedm hráčů: tři Pronásledovatelé, dva Šlehače, jeden Brankář, a jeden Hledač. Hra byla hrana se čtyřmi míčky: a Quaffle, dva Bludgers, a a Golden Snitch.

  Pronásledovatelé zvládli quaffle a vydělali body tím, že ji prohodili některým ze tří brank na straně nepřátelských týmů na poli. Každý cíl měl hodnotu 10 bodů. Keeper hlídal branky ve snaze zabránit pronásledovatelům pro nepřátelské týmy v bodování.

  Hledač se pokusil chytit zlatého hnisu, než mohl hledač nepřátelského týmu. Zlatý hanba letěla velmi rychle a bylo těžké ho vidět. Kdy a teprve tehdy, když byl chycen Snitch, skončil hru a hledač, který chytil Snitch, získal za svůj tým 150 bodů.

  Dva bludgery byly vysoce agresivní koule, které proletěly vzduchem a pokusily se srazit hráče z jejich koště. Každý dva šlehače použili netopýr, aby zasáhli Bludgers ve snaze udržet je od svých vlastních spoluhráčů a také poslat Bludgers k členům nepřátelského týmu. [3]

  Hra začala tím, že rozhodčí uvolňuje všechny čtyři míče z centrálního kruhu na poli. Bludgers a Snitch byli očarováni, aby odletěli z vlastní vůle, ale quaffle byl rozhodčí hoden do vzduchu, aby signalizoval začátek hry (to je podobné tomu, jak hry basketbalového a gaelského fotbalu, populární mudlový sport, začátek, začátek, začátek, začátek rozhodčím házením míče do vzduchu). [3]

  Poté, co byl vstřelen gól, by chovatel nepřátelského týmu hodil quaffle zpět do hry. [3] Týmy pokračovaly v používání stejných brank k skóre v celé hře.

  Tumblr N1ctu4CBKZ1SG49UMO9 250

  Hra skončila pouze tehdy, když byl chycen Golden Snitch, nebo pokud se kapitáni obou týmů podařilo dosáhnout dohody. Některé hry by mohly trvat mnoho dní, pokud by nebyl zachycen Snitch (rekord pro nejdelší hru, podle Čarodějnice věky, bylo šest měsíců, i když nikdo nezachytil Snitch). Vzhledem k tomu, že délky her ve famfrích byly proměnlivé (některé hry by mohly trvat celé dny, pokud by nebyl zachycen zlatý frotek), hra se nehrála v obdobích, i když kapitáni by mohli na nějaký čas volat. [1]

  Vítězem hry byl tým s nejvíce body, bez ohledu na to, kdo chytil Golden Snitch. [3] Chytání Golden Snitch měl hodnotu 150 bodů na tým, jehož hledač udělal úlovek, ale to nutně neznamenalo, že vyhrají, protože druhý tým by mohl mít ještě více bodů poté, co byl zachycen Snitch (i.E. Pokud měl druhý tým nejméně o 160 bodů, když byl chycen Snitch). Výsledkem bylo, že bylo možné, i když je obtížné, vyhrát hru, i když soupelný tým chytil Snitch, jako tomu bylo v případě posledního zápasu mezi Irskem a Bulharskem z roku 1994 Světového pohár. [4]

  Snitch byl okouzlen, aby reagoval na první čarodějnici nebo čaroděj, aby s ním navázal kontakt. Navzdory tomu bylo několik případů, kdy byl Snitch fumbled.

  Nikdy nebylo vysvětleno, co se stalo v případě kravaty.

  Výbory []

  QuidditchCommittee

  Mezinárodní konfederace výboru pro mezera v čarodějcích byl mezinárodní regulační orgán s výhradou Mezinárodní Konfederace čarodějů, který dohlížel na mezinárodní soutěže o famfr, jako je Světový pohár. Jmenovitě nachází vhodná místa, uspořádaná doprava pro diváky a poskytovala policejní činnost pro samotné hry. Byl to také ICWQC, který vybral rozhodčí pro zápasy Světového poháru.

  Hřiště famfrpálu []

  Příušnice Zacharias popisují hřiště čtrnáctého století jako oválné ve tvaru, pět set stop dlouhé a sto osmdesát stop široký s malým centrálním kruhem (přibližně dvě stopy v průměru) uprostřed.„-Hřiště čtrnáctého století [SRC]

  Pitch famfrpálu

  Hřiště famfrpálu byly obvykle ve tvaru oválného, ​​pět set stop dlouhé a sto a osmdesát stop široké, s malým centrálním kruhem přibližně dvě stopy v průměru, ze kterého byly propuštěny všechny koule na začátku hry. Na každém konci byly tři obručené branky v různých výškách, obklopené bodovací oblastí. Vzhledem k tomu, že Fudditch je letecký sport, hřiště v famžbárech obvykle obsahuje divácké sezení ve vysokých výhodných bodech, ať už ve věžích (například v Bradavicích) nebo ve stylu plně obezřetného platformy (jako je britský stadion, který držel mistrovství světa v muži v roce 1994). [1]

  Tři obručené cílové příspěvky byly původně bóly s barel, představené během času Goodwin Kneen. V době zavedení bodovací oblasti byly nahrazeny košemi na chůdách, ale přestože byly praktické, nesli vlastní problém: na koších nebylo omezení velikosti, které se dramaticky lišilo od hřiště k hřišti. [1]

  Diagram rozteče chiddichu

  Do roku 1620 byly na každém konci hřiště přidány bodovací oblasti a další pravidlo ve hře „Stooging Trenalty“ znamenalo, že v těchto oblastech byl povolen pouze jeden pronásledovatel, jak je uvedeno v Quintius Umfraville’s Book Noble Sport of Warlocks. Kromě toho se velikost samotných košů výrazně snížila, ačkoli mezi hřištěmi stále existovaly určité variace. Předpisy byly nakonec představeny v roce 1883, které nahradily koše obruče pevné velikosti a moderní hřiště pro famfr. Obě tyto změny způsobily značné množství diskuse, což vyústilo v nepokoje a hrozby proti ministrovi. [1]

  Hřiště famfrín byla postavena v místech, kde by nepřitahovali mudlovanou pozornost. Začalo to v roce 1398, kdy příušnice Wizard Zacharias zdůraznila potřebu zabezpečení anti-muggle při hraní hry: ‘Vyberte si oblasti opuštěné rašeliniště daleko od mudlovských obyvatel a ujistěte se, že vás nelze vidět, jakmile vzlétne na koštětech. Kouzla mudlovače jsou užitečná, pokud nastavujete trvalé hřiště. Je také vhodné hrát v noci.„Rada příušnic nesmí být vždy dodržována, stejně jako v roce 1362, rada čarodějů zakázala hrajícímu famfrpálu do padesáti mil od známého mudlovského města.

  Toto bylo změněno v roce 1368, pravděpodobně kvůli rostoucí popularitě hry. Tento pozměňovací návrh učinil hraní sportu do sto kilometrů od mudlovského města nelegální, skvěle formulované, že nehraje „kdekoli poblíž místa, kde je nejmenší šance, kterou mudlovský mokgle sleduje, nebo uvidíme, jak dobře můžete Hrajte, když je připoutána ke zdi dungeonu.'[1]

  Mezinárodní statut kouzelnického tajemství z roku 1692 učinil všechna ministerstva magie zodpovědná za důsledky magických sportů na jejich územích. Pro tento účel bylo vytvořeno ministerstvo magických her a sportu. Týmy famfrín, které vznesly pokyny pro ministerstvo, byly rozpuštěny. Jedním takovým příkladem byly bankory Bangers. [1]

  Události famfrín []

  Světový pohár Fudditch []

  Zdroj vehementních neshody, bezpečnostní riziko pro všechny, kteří se ho zúčastní a časté zaměření na nepokoje a protest, světový pohár v fambule je současně nejvíce vzrušující sportovní událostí na Zemi a logistickou noční můrou pro hostitelský národ.” – Popis mistrovství světa v famfrpálu [SRC]

  Logo mistrovství světa

  Světový pohár metrandu [5] se konal každé čtyři roky od roku 1473. Soutěž viděla týmy famfrpálů zastupující země po celém světě, aby soutěžily o mistrovství světa, zatímco mezinárodní turnaj v oblasti famfrín byl mezi regionálními týmy.

  Oficiální průvodce světovým pohárem famfrpálu byl oficiálním průvodcem mistrovství světa v fambule, napsal a publikoval Mezinárodní komisi Wizards ‘Wizards’, poskytoval informace o pravidlech a historii mistrovství světa ve svěrátu famfrpálu. Prodáno ve většině renomovaných knihkupectvích, tento tome stálo třicet devět galleonů, což vede většinu čarodějů a čarodějnic, aby to nazývaly předražené. [6]

  Stejně jako s tolik jiným o nejdůležitější sportovní soutěži na světě, mnoho dotazovalo přesnost tohoto prohlášení. Vzhledem k tomu, že během patnáctého a šestnáctého století soutěžily pouze evropské týmy, purtisté upřednostňovali dosud počátek mistrovství světa v metráně od sedmnáctého století, kdy se otevřel na všech kontinentech. [6]

  Rovněž byla vyhřívaná debata o přesnosti některých historických účtů turnajů. Značné množství všech analýz po hře se soustředilo na to, zda došlo k magickému rušení a zda se to stalo, nebo by to mělo provést, konečný výsledek probíhal. [6]

  Inter-Housendich Cup []

  Meziměstův chidditch Cup byl mistrovství, které mělo podobu mini-ligy na Bradavické škole čarodějnictví a čarodějnictví. Každý tým domácnosti se hrál v průběhu školního roku. To mělo za následek tři hry pro každý tým a šest her famfrpálu pro školu si celkově užít. Konečné postavení v soutěži bylo založeno na celkovém počtu bodů získaných za všechny hrané zápasy, než na počtu vítězství. Bylo zcela možné, aby jeden tým prohrál s druhým, ale stále si nárokujte pohár, pokud jejich body z předchozích her byly dostatečně vysoké.

  Samotný Cudditch Cup byl obrovský, stříbrný trofejní pohár, se čtyřmi držadly navrženými za symbolickými zvířaty čtyř domů. Pohár byl tradičně udržován v kanceláři hlavy domu vládnoucí.

  Inter-Housendich Cup

  Alespoň nějaký obsah v tomto článku je odvozen z informací uvedených v: Harry Potter: Bradavice tajemství A Bradavice Legacy A Harry Potter: Champions Champions.
  V článku tak budou přítomny spoilery.

  Inter-Housendich Cup

  Informace o turnaji pro turnaje

  Založený

  Formát

  Příslušenství v každém týmu

  Držený

  Zúčastněné týmy

  Trofej

  Obrovský stříbrný pohár [1] [2]

  The Inter-Housendich Cup, [3] také známý jako Bradavice chmurné pohár [4] nebo jednoduše Chuidditch Cup, byl ročně oceněn na Bradavické škole čarodějnictví a čaroděje týmu House Furidditch s nejvíce celkovými body.

  Obsah

  • 1 Popis
  • 2 zúčastněné týmy
  • 3 zápasy
  • 4 roční období
   • 4.1 1600s
   • 4.2 1700s
   • 4.3 1889–1890 školní rok
   • 4.4 před rokem 1910
   • 4.5 40. – 19. let
    • 4.5.1 1966–1967 školní rok
    • 4.5.2 1968–1969 školní rok
    • 4.5.3 sedmdesátá léta
    • 4.9.1 jednotky
    • 4.10.1 výsledky
    • 4.10.2 kapitáni a hlavy domu
    • 4.10.3 jednotky
    • 4.11.1 výsledky
    • 4.11.2 dosažené záznamy
    • 4.11.3 kapitáni a hlavy domu
    • 4.11.4 komentátoři
    • 4.11.5 rozhodčích
    • 4.11.6 jednotek
    • 4.11.7 košťat
    • 4.12.1 výsledky
    • 4.12.2 kapitáni a hlavy domu
    • 4.12.3 komentátoři
    • 4.12.4 rozhodčí
    • 4.12.5 jednotek
    • 4.12.6 košťat
    • 4.13.1 výsledky
    • 4.13.2 kapitáni a hlavy domu
    • 4.13.3 komentátoři
    • 4.13.4 rozhodčí
    • 4.13.5 jednotek
    • 4.13.6 košťat
    • 4.15.1 výsledky
    • 4.15.2 kapitáni a hlavy domu
    • 4.15.3 komentátoři
    • 4.15.4 rozhodčí
    • 4.15.5 jednotek
    • 4.15.6 košťat
    • 4.16.1 výsledky
    • 4.16.2 kapitáni a hlavy domu
    • 4.16.3 komentátoři
    • 4.16.4 rozhodčí
    • 4.16.5 jednotek

    Popis []

    Šampionát mělo podobu mini-ligy, přičemž každý tým se hraje v průběhu roku. To mělo za následek tři hry pro každý tým a šest her famfrpálu pro školu si celkově užít. Protože tam bylo tak malé množství her, každá z nich byla dychtivě očekávána a obvykle navštěvována celá škola, včetně učitelů. Když došlo k květu, někteří profesoři ztratili své normální klidné chování a stali se stejně nadšeni jako výsledek jako studenti. Komentář byl uveden v každé hře.

    Komentátorem poznámky byl Lee Jordan, který se zúčastnil Bradavic v 90. letech, úkol, který provedl od svého třetího roku, a možná i předtím také předtím. Lee posypal své komentáře trochou zaujatosti, nestydatou obdiv pro Angelinu Johnsonovou a více než několik přísahajících slov občas, ne vždy k pobavení profesora McGonagalla.

    Konečné postavení v soutěži bylo založeno na celkovém počtu bodů získaných za všechny hrané zápasy, než na počtu vítězství. [2] Bylo zcela možné, aby jeden tým prohrál s druhým, ale přesto si nárokovat pohár, pokud jejich body z předchozích her byly dostatečně vysoké. [1]

    Samotný Cudditch Cup byl obrovský, stříbrný trofejní pohár, se čtyřmi držadly navrženými za symbolickými zvířaty čtyř domů. Pohár byl tradičně udržován v kanceláři hlavy domu vládnoucí.

    Výsledky famfrín byly důležité nejen pro hrdost na vítězství v Cudditch Cupu, ale také proto, že v sázce byly domácí body. Před zápasem Gryffindor vs Hufflepuff bylo v roce 1992 uvedeno, že pokud by se Neffindor vyhrál, předjíždějí Zmijozel v domácím šampionátu poprvé za sedm let. Nikdy nebylo jasné, kolik bodů bylo uděleno za vítězství famfrín, ale když byl Harry ukotven padesát bodů profesorem McGonagallem za to, že ráno běžel kolem astronomické věže v 1:00, obával Jeho poslední vítězství v fambule. Percy Weasley také poznamenal Harrymu Potterovi, že jeho hraní den předtím přivedl Gryffindora do vedení pro House Cup tím, že jim během druhého roku Harryho získal padesát bodů. [5]

    Oliver Wood, kapitán týmu Gryffingdor Fudditch v Harryho raných letech, vždy tlačil tým, aby vyhrál pohár, a vždy před vstupem na hřiště vždy přednesl řeč, i když jeho spoluhráči ignorovali jeho projevy.

    Zúčastněné týmy []

    tým Barvy Symbol
    Nebelvír Scarlet Lev
    Hufflepuff Kanární žlutá Jezevec
    Havraspár Modrý Orel
    Zmijozel Zelená Had

    Zápasy [ ]

    • 1. Match: Gryffindor – Zmijozel
     • První/druhý víkend v listopadu
     • Třetí/čtvrtý víkend v listopadu
     • Třetí/čtvrtý víkend v únoru
     • První/druhý víkend v březnu
     • První/druhý víkend v květnu
     • Třetí/čtvrtý víkend v květnu

     Výjimky z tohoto harmonogramu zápasů, například během posledního školního roku Minerva McGonagall a školní rok 1993–1994.

     Roční období []

     1600s []

     Kolem školního roku 1691–1692 utrpěl Neffindor tak těžkou porážku, trvalo tři sta let, než utrpěli o jeden horší. [6] K tomu s největší pravděpodobností došlo během kapitána Astrixe Alixana, kapitána týmu Gryffindor v letech 1688 až 1692. [7] Alixan byl v postu následován Fileminou Alchin (1692–1696), Angelina Appleby (1696–1700). [7]

     1700s []

     Prvními kapitány týmu Nebelvírského týmu v 18. století, následný Angelina Appleby, byli Oona Ballington (1700–1704), Concecta Battista (1704–1708), BETTY BICKERING (1708–1712), Hugh Biggs (1712–1716), Mike Boon (1716–1720), Jason Charmer (1720–1724) a Sophia Prickett (1724–?). [8]

     Tým Zmijozel byl kapitán Katie Rayknolls (1724–1728), Vicky Bishopper (1728–1732), Robin Higgy (1732–1736), Mark Sommertime (1736–1740), Russell Lucky (1740–1744), Dand Darker (1744) –1748), Jess Lafington (1748–1752), Kris Kolumbiko (1752–1756), a David Magehay (1756–1760), z nich Kapitán týmu Zmijozelského famfrín. Kapitána Overcliffa byla pouze během školního roku 1760–1761. [9]

     1889–1890 školní rok []

     Během finále sezóny se zranil student z čisté krve [10], který přiměl profesora Blacka, aby zrušil příští rok sezónu famfrín. [11]

     Před 1910S []

     Minerva McGonagall, stejně jako její matka, byla nadaným hráčem na famfr, který zastupoval Gryffindora během svého působení na Bradavické škole čarodějnictví a čaroděje.

     Minerva měla ošklivý pokles ve svém posledním roce (faul během zápasu Gryffingdor versus Zmijozel, který by rozhodl o vítězi Cudditch Cup) a nechala ji s otřesem, několika rozbitými žebry a celoživotní touhou vidět, jak Slyžárn rozdrtil na pitch. [12]

     40. – 19. století []

     Tým Zmijozel byl kapitán Winky Crockettem (1940–1944), Neil Lament (1944–1948), Andrew Snowy Owl (1948–1952), Jo King (1952–1956), Rufus Winickus (1956–1960), Jody Jacknibe ( 1960–1964), Stuart Craggy (1964–1968), Steve Laughalot (1968–1972) a Emma Vanity (1972–1976), z nichž všichni po dobu čtyř po sobě jdoucích školních let, [13] až do Lucindy Talkingalot, nahrazující Emma Vanity, se stal kapitánem týmu Zmijozelského famfrpálu. Kapitána Tallalota byla pouze během školního roku 1976–1977. [13]

     1966–1967 školní rok []

     Poslední zápas sezóny se hrál mezi Gryffindorem a dalším týmem domu a Ethan Parkin hrál pro jeden ze dvou týmů. Konečné skóre zápasu bylo 570-580, přičemž tým Ethana Parkina vyhrál poté, co získal deset bodů pomocí taktiky Power Play a jejich hledač chytil Snitch. Během zápasu bylo spácháno více chyb. [14]

     Dosažené záznamy

     • Nejvyšší skóre Bradavic k chidditovi zápasu všech dob: 570-580 [14]

     1968–1969 školní rok []

     R. J. H. Král hrál v týmu The Gryffindor Wemdiutch a získal za něj cenu v roce 1969. [15]

     Sedmdesátá léta []

     1970SSLYTHERInquidditchTeam

     James Potter hrál jako pronásledovatel pro Nebelvír někdy v 70. letech. [16] Během tohoto období v určitém okamžiku vyhrál tým Nebelvír. [17]

     Během školního roku 1970–1971, m. G. McGonagall hrál v týmu Gryffindor Fudditch a získal za to cenu. [15]

     Regulus Black hrál za Zmijozel během školního roku 1977–1978.

     1985–1986 školní rok []

     Charlie Weasley hrál v této sezoně jako hledač. [1] Nebelvír porazil Zmijozel. [18] Gryffindor vyhrál Cudditch Cup. [6]

     1986–1987 školní rok []

     Angelica Cole byla v tom roce kapitánem týmu Nebelvírské famfláně. [19]

     1988–1989 školní rok []

     Došlo k nějakému přeplánování her. Zápas Nebelvírského-Ravenclawa byl přehrán nejméně dvakrát, což znamená. Druhý zápas Gryffindor-Ravenclaw byl krátce po zápase Zmijozel-Hufflepuff. [20] [21] Gryffindor nevyhrál cudditch Cup.

     1989–1990 školní rok []

     Buď Hufflepuff, Ravenclaw nebo Zmijozel vyhráli Cudditch Cup.

     Squads []

     Tým Gryfindor
     1989–1990
     Pronásledovatelé
     Neznámý Neznámý Neznámý
     Šlehače
     Neznámý Neznámý
     Brankář Hledač
     Oliver Wood Charles Weasley
     Náhražky
     Neznámý

     1990–1991 školní rok []

     Podle hlavy House Gryffindor, Minerva McGonagall, byl Gryffindor „zploštěn“ Zmijozelem. [22] Oliver Wood byl Gryffindor’s Keeper a Fred a George Weasley byli šlehači. Alicia Spinnet byla v této sezoně pouze rezervou pro Nebelvír.

     Výsledek [ ]

     • Zmijozel porazil Nebelvír

     Kapitáni a hlavy domu []

     tým Kapitán Vedoucí domu
     Nebelvír Charles Weasley Minerva McGonagall
     Hufflepuff Neznámý Pomona Sprout
     Havraspár Neznámý Filius Flitwick
     Zmijozel Neznámý Severus snape

     Squads []

     Tým Gryfindor
     1990–1991
     Pronásledovatelé
     Angelina Johnson Neznámý Neznámý
     Šlehače
     Fred Weasley George Weasley
     Brankář Hledač
     Oliver Wood Charles Weasley (kapitán)
     Náhražky
     Alicia Spinnet (Chaser)

     1991–1992 školní rok []

     Oliver Wood 3

     Harry Potter se stal nejmladším hledačem Gryfindora za 100 let a letěl s koštětem Nimbus 2000. Oliver Wood byl chovatel a kapitán. Fred a George Weasley byli šlehači Nebelvírky, zatímco Alicia Spinnet, Angelina Johnson a Katie Bell sloužili jako pronásledovatelé. Marcus Flint byl ve svém pátém roce a kapitán Zmijozel. Zmijozelský chovatel byl Miles Bletchley, Terence Higgs byl jejich hledač a Adrian Pucey hrál jako pronásledovatel.

     Přestože byl v prvním ročníku v Bradavicích, Harry byl vstoupen do týmu Nelighsindor poté, co byl profesorem McGonagallem svědkem velkolepě chytit vzpomínku Nevilla Longbottoma po padesáti stopách potápění. Stal se nejmladším hráčem domu za století. [22]

     Zahajovací hra, Nebelvír versus Zmijozel, se hrála v chladném listopadovém dni. To byl debutový zápas Harryho Pottera. Angelina Johnson měla první skóre a střílela quaffle kolem Bletchleyho. Poprvé, když Harry spatřil Snitch, stejně tak Higgs, ale když k němu Harry urychlil, byl blokován Flint. Za to Madam Hooch udělila trest, který Alicia Spinnet skórovala, ale hledači ztratili ze zřetele Snitch. Profesor Quirrell poté začal magicky zasahovat do Harryho koštěta, ale Harry byl zachráněn, když Hermiona Grangerová vrhla kouzlo, aby zahájila malý oheň ve stánku, který quirrell okupoval – ačkoli věřila, že je Snape, že se rušila (Snape ve skutečnosti zamumlal (ve skutečnosti zamumlala (ve skutečnosti se mu zamumlala Counter-Charm). Harry znovu získal kontrolu nad svým koštětem a chytil Snitch náhodou téměř polykat. Přestože si Flint stěžoval na Hooch, posoudila incidentskou férovou hru a Gryffindor vyhrál zápas 170-60. [23]

     Profesor Severus Snape rozhodl zápas Hufflepuff versus Gryffindor. Jeho rozhodnutí byla zaujatá ve prospěch Hufflepuff. Nebelvírský šlehač, George Weasley na něj zasáhl bludger. Harry chytil Snitch v rekordním čase a vyhrál hru pro Gryffindor. [24]

     Harry byl po dobu tří dnů v nemocničním křídle v bezvědomí a nemohl se zúčastnit zápasu Nebelvíra versus Ravenclaw, ve kterém by se Nebelvír utrpěl svou nejhorší porážku za tři sta let. [6]

     Není jisté, kdo vyhrál pohár, ale Nebelvír nebyl vítězi. Je pravděpodobné, že Zmijozel byli vítězi, vzhledem k důležitosti bodů Cudditch Cup v celkovém žebříčku domu a skutečnost, že Zmijozel byl dům v celkovém vedení. Zmijozel by vyhrál své poslední dva zápasy o dostatečnou marži a předjel by Nebelvír, který dosáhl jen 90 bodů rozdíl. Ravenclaw by potřeboval ztratit alespoň jednu hru nebo vyhrát pouze o malou marži, pravděpodobně Hufflepuff, aby dosáhl svého rekordu 2-1 (pokud vyhráli 3, pravděpodobně by měli vyšší body než Zmijozel, který také prohrál jednu hru).

     Výsledek [ ]

     • Gryffindor porazil Zmijozel, 170-60
     • Gryffindor porazil Hufflepuff, 180-20 [25]
     • Ravenclaw porazil Gryffindora

     Záznamy dosažené []

     • Nejmladší hráč domu za 100 let: Harry Potter (Neffindor)
     • Nejrychlejší zachycení Snitch: Harry Potter (Gryffindor)
     • Nejtěžší porážka Neffindor za 300 let: Ravenclaw

     Kapitáni a hlavy domu []

     tým Kapitán Vedoucí domu
     Nebelvír Oliver Wood Minerva McGonagall
     Hufflepuff Neznámý Pomona Sprout
     Havraspár Neznámý Filius Flitwick
     Zmijozel Marcus Flint Severus snape

     Komentátoři []

     Rozhodčí []

     Squads []

     Tým Gryfindor
     1991–1992
     Pronásledovatelé
     Katie Bell Angelina Johnson Alicia Spinnet
     Šlehače
     Fred Weasley George Weasley
     Brankář Hledač
     Oliver Wood (kapitán) Harry Potter
     Náhražky
     Neznámý
     Tým Hufflepuff
     1991–1992
     Pronásledovatelé
     Neznámý Neznámý Neznámý
     Šlehače
     Neznámý Neznámý
     Brankář Hledač
     Neznámý Neidentifikovaný hledač
     Team Ravenclaw
     1991-1992
     Pronásledovatelé
     Neznámý Neznámý Neznámý
     Šlehače
     Neznámý Neznámý
     Brankář Hledač
     Neznámý Neidentifikovaný hledač
     Tým Zmijozel
     1991-1992
     Pronásledovatelé
     Marcus Flint (kapitán) Neznámý Adrian Pucey
     Šlehače
     Neidentifikovaný šlehač Neidentifikovaný šlehač
     Brankář Hledač
     Miles Bletchley Terence Higgs
     Náhražky
     Neznámý

     Brooms []

     1992–1993 školní rok []

     Tým Zmijozel začal sezónu s novým hledačem Draco Malfoyem, jehož otec koupil celý tým zbrusu nové koště Nimbus 2001. V této sezoně nebyly v týmu Zmijozel žádné dívky. Gryffindor udržoval stejný tým jako předchozí sezóna. Harry Potter letěl Nimbus 2000. Fred a George Weasley letěli Cleansweep Fives.

     Dřevo plánovalo začít trénovat před ostatními třemi stranami. Bohužel pro Gryffindora, který vstal na Crack of Dawn na jejich první tréninkové zasedání, byl Zmijozel využil hřiště Bradavic od Severus Snape. Aby to bylo ještě horší, Harry musel odejít s Ronem Weasleym poté, co vrhl kouzlo na Draco Malfoye, které odrazilo, což způsobilo, že Ron Belch up Slugs. [6]

     Já, profesor. Snape, dejte týmu Zmijozelů povolení k tréninku dnes na hřišti fambudditu, a to kvůli potřebě trénovat svého nového hledače.„ – Flintův dopis od Snape [SRC]

     Nimbus 2000 2001

     Během deštivého Zmijozelu versus Nebelvírský zápas byli dominantní pronásledovatelé Zmijozelů a v jednom bodě se ujali náskoku 60-0. Harry byl vytrvale pronásledován nečestným bludgerem, takže Oliver Wood volal po časový limit. Harry však souhlasil, že bude hrát, řekl dvojčatům Weasley, aby kolem něj přestal létat, aby mohl pronásledovat Snitch. Když akce pokračovala, Harry byl zasažen na loket bludgerem, který zlomil mu pravou paži. Navzdory tomu, když spatřil Snitch, byl schopen ho pronásledovat a uchopit ho v levé ruce a vyhrál zápas pro Nebelvíru. Gilderoy Lockhart se pak pokusil opravit Harryho zlomenou paži, ale místo toho odstranil kost. Harry dostal Skele-Gro v nemocničním křídle, kde tu noc Dobby odhalil, že to byl on, kdo manipuloval s bludgerem.

     V očekávání jejich dalšího zápasu proti Hufflepuffu trval Wood každou noc po večeři na tréninkové týmové tréninky. [26]

     Bohužel byl Cudditch Cup zcela zrušen kvůli útokům na studenty narozené v mudlovkách před zápasem.

     Výsledek [ ]

     • Gryffindor porazil Zmijozel

     Kapitáni a hlavy domu []

     tým Kapitán Vedoucí domu
     Nebelvír Oliver Wood Minerva McGonagall
     Hufflepuff Neznámý Pomona Sprout
     Havraspár Neznámý Filius Flitwick
     Zmijozel Marcus Flint Severus snape

     Komentátoři []

     Rozhodčí []

     Squads []

     Tým Gryfindor
     1992–1993
     Pronásledovatelé
     Katie Bell Angelina Johnson Alicia Spinnet
     Šlehače
     Fred Weasley George Weasley
     Brankář Hledač
     Oliver Wood (kapitán) Harry Potter
     Náhražky
     Neznámý
     Tým Zmijozel
     1992–1993
     Pronásledovatelé
     Marcus Flint (kapitán) Neznámý Adrian Pucey
     Šlehače
     Neznámý Neznámý
     Brankář Hledač
     Miles Bletchley Draco Malfoy
     Náhražky
     Neznámý

     Brooms []

     tým Hráč Koště
     Nebelvír Harry Potter Nimbus 2000
     Nebelvír Fred Weasley Cleansweep Five
     Nebelvír George Weasley Cleansweep Five
     Zmijozel Všichni hráči Nimbus 2001

     1993–1994 školní rok []

     Ve školním roce 1993–1994 se tým říká, že Lee Jordan je „nejlepším týmem Bradavistů v posledních několika letech“. Byl to první rok, kdy vyhráli Cudditch Cup, protože Charles Weasley byl v týmu. Gryffindor držel stejný tým jako předchozí rok. Byl to sedmnáctiletý kapitán, minulá sezóna Olivera Wooda. Trénovali třikrát týdně. [27] Kapitán Zmijozera byl stále Marcus Flint. Jeho spoluobčané byli Graham Montague a C. Warrington. Derrick a Bole byli Zmijozelovými šlehači, Draco Malfoy byl hledač, zatímco Bletchley si udržel své místo jako strážce. Roger Davies byl kapitán Ravenclaw a Cho Chang jejich hledač.

     Zmijozel versus gryffindor zápas byl znovu naplánován, když Flint tvrdil, že jeho hledač, Malfoy měl zraněnou paži, takže prvním zápasem byl Gryffindor versus Hufflepuff. Hufflepuff měl nového kapitána a hledače, Cedric Diggory.

     Špatné počasí během zápasu famfrpálu (koncepční kresba pro film HP3 03)

     Hra se hrála za silný deště, divoký vítr, hrom a blesky. Vítr byl tak silný, že se hráči zatáhli do strany, když šli na velmi blátivé hřiště. Zvuk hromu utopil výkřiky davu. Píšťalka Madam Hooch, která zahájila zápas, se shodovala s prvním bleskem. Harryho vize bránila neustálým dešťovým kapkám na jeho brýlích a byl téměř dvakrát zasažen bludgerem. Wood volal na časový limit, když se Nebelvír byl padesát bodů. Hermiona Grangerová použila „impervius“, takže Harryho brýle by odrazily jakoukoli vodu. Jak hra pokračovala, Harry viděl ponuré v oblacích. Když oba hledači spatřili Snitch, Harry pak viděl nejméně sto dementorů, kteří vstoupili na stadion. Slyšel poslední slova své matky, než byla zabita lordem Voldemortem a on padl asi padesát stop na zem. Albus Brumbál narazil na hřiště a mával hůlkou a zpomalil Harryho pád. Poté se zbavil dementorů, magicky Harryho na nosítka a odnesl ho na hrad, který se na něj vznášel.

     Cedric chytil Snitch a dal Hufflepuffovi vítězství o 100 bodů. Nabídl opětovný zápas, ale Gryffindor přijal porážku. Harryho Nimbus 2000 byl vyhozen do whomping Willow, která ji zničila. [28]

     Ravenclaw zploštěl Hufflepuff v listopadu.

     Zmijozel „úzce“ porazil Ravenclaw, týden po začátku období po vánoční přestávce. Gryffindor zvýšil svůj trénink na pětkrát týdně (pod dohledem Madam Hooch) [29]

     Kdyby Gryffindor porazil Ravenclawa, šli by na druhé místo na šampionátu, i když Ravenclaw by hrál tři zápasy se dvěma Gryffindorovým dvěma. Poslední praxe Gryffindora před jejich zápasem proti Ravenclawovi byla jejich současná strana nejlepší vůbec. Harry chytil Snitch do deseti sekund od svého vydání, tým provedl své pohyby bezchybně a Wood neměl kritiku.

     Alicia Fredgeorge

     Pro hru proti Ravenclawu Harry letěl s novým Fireboltem. Jeho nepřátelský hledač, čtvrtý rok Cho Chang, letěl kometou 260. Chang byla jediná dívka v týmu Ravenclaw. V jasných, chladných podmínkách se Gryffindor ujal osmdesát bodů, ale Ravenclaw se podařilo dostat ho zpět na 80-30. Když Harry potřetí spatřil Snitch, Malfoy, Crabbe, Goyle a Flint vešel na hřiště, oblečený jako dementory. Harry na ně vrhl patronus a pak chytil Snitch a dal vážného vítězství, jehož fanoušci na oslavu narazili na hřiště. Zběsilý na Malfoye a ostatní pro pokus o sabotáž, profesor McGonagall jim dal zadržení a vzal padesát bodů z Zmijozelu. [30]

     Zmijozel musel poradit Hufflepuffa, a také to musel udělat s velmi velkým rozpětím: když šli do poslední hry, která vedla mistrovství o 200 bodů, [1] vzhledem k tomu, že jen úzce porazili Ravenclaw, [29] a že samotný Gryfingindor sám Známý bodový rozdíl +100 (když ztratil o 100 bodů na Hufflepuff, ale vyhrál 200 proti Ravenclawu). Zmijozel proto musel mít bodový rozdíl +300 po dvou zápasech, aby měl 200-bodovou výhodu na Gryffindor.

     První sobotu po Velikonočních svátcích hrál Gryfindor Zmijozel. Gryffindor se každý den trénoval v přípravě na hru. Zmijozel vedl mistrovství přesně 200 bodů, což znamená, že Gryffindor potřeboval vyhrát zápas o 210 bodů, aby si nárokoval Cudditch Cup. Spor mezi oběma domy byl nyní silnější než kdy jindy, s oděrky na chodbách, které dosáhly vyvrcholení, když se před incidentem po incidentu s jinxem dostalo vrchního čtvrtého roku a šestý rok lstiví šestý rok Z uší oběti a pokaždé, když Harry šel do tříd, studenti Zmijozelu si přilepili nohy, aby ho pokusili zakopnout a sabotovat, s Crabbe a Goyle obzvláště vyskočila kamkoli odešel, kamkoli odešel. Na žádost dřeva ho tak doprovodil celý dům Nebelvír, který mu zabránil dostat se do tříd včas. Rivalita mezi Harrym a Dracem Malfoyem byla také mnohem silnější, protože Malfoy byl stále slaný ohledně incidentu s bahnem v Bradavici (když Harry náhodou nechal hlavu viditelnou, když byl pod neviditelností), zejména proto, že Harry nedostal zadržení ale utekl jen v tom, že mapa Maraudera zabavila, zatímco Harry si stále vzpomněl na skutečnost, že se ho Malfoy pokusil sabotovat v zápase proti Ravenclawovi, a záležitost s Buckbeak Hippogriff (Malfoy přehnala ránu na paži, dlouhou dobu, „ Což nejen způsobilo odložení zápasu, ale to také způsobilo, že byl Buckbeak odeslán k smrti).

     Nikdy v paměti nikoho, neměl zápas v tak vysoce nabité atmosféře přiblížit.„ – Harry Potter a vězeň Azkaban

     Gryffindor 93 94

     Tři čtvrtiny davu podporovaly Nebelvírce, protože Hufflepuff a Ravenclaw dychtivě viděli jméno někoho jiného na poháru, i když to nemohlo být jejich, ale také proto, že Harry nyní létal s nejmodernějším koštětem Firebolt, který se setkal s velkým uznáním. Tento konkrétní zápas byl také známý pro neuvěřitelně špinavou taktiku od týmu Zmijozel (a několik odvetných útoků Freda a George), které rozzuřily Madam Hooch až do bodu rozzlobené hysterie. Johnson skóroval nejprve, k velkému potlesku, pak byla téměř sražena z jejího koště. Zatímco on nepravdivě tvrdil, že neuvidí Johnsona, Fred hodil netopýr na zadní stranu Flint hlavy, která se rozbila do jeho koště. V důsledku toho byly na každé straně uděleny tresty.

     Alicia Spinnet skóroval její trest a dřevo zachránilo Flint’s. Katie Bell se zmocnila quaffle, ale ztratila ji, když Montague zabavila hlavu, téměř ji poslala na zem a získala Nebelvírku další trest, který úspěšně vzala. Flint pak skóroval pro Zmijozel. Bole zasáhl Alicii svým klubem a řekl, že si myslel, že je bludger, a George ho v odvetě do obličeje, což mělo za následek další dva tresty. Znovu zachránil dřevo a Gryffindor skóroval. Další cíl od Katie dosáhl skóre 50-10, a zatímco Fred a George chyběli, když ji bránili od jakýchkoli odvetných útoků, Bole a Derrick obou bludgerů na dřevo a úplně ho navíjeli. Madam Hooch, téměř vedle sebe vzteku, křičela na ty dva za útok na strážce, když quaffle nebyla v bodovací oblasti, což bylo nezákonné. Angelina skóroval výsledný trest a Nebelvír se přesunul do vedení 70-10, když Alicia skóroval poté, co Fred zastřelil Bludger ve Warringtonu, což mu způsobilo, že ztratil majetek quaffle.

     Harry pak spatřil Snitch a vyrazil po něm a zajistil vítězství Nebelvíru, když to měli dost bodů, ale těsně předtím, než to mohl chytit, Malfoy popadl ocas svého ohně a stáhl ho zpět, navzdory úsilí rozzlobený koště, aby unikl jeho uchopení, a hnideník unikl zmatením. Tento naprosto odporný projev podvádění vydělal nepřátelství pátý trest od apoplektické madam Hooch a měl mnoho z předvážených příznivců (dokonce i normálně omezeného profesora McGonagalla) Screeching urážky a rozzlobené poznámky na Malfoy. Alicia trest se usoudila, ale byla tak rozhněvaná Malfoyovou faul na Harryho, že pokazila svůj cíl a zmeškala několik stop, a když se soustředil na Nebelvírský tým, Montague skóroval pro Zmijozel. Později se všichni v týmu Zmijozelů kromě Malfoye, včetně brankáře, pokusili zastavit Angelinu útok, ale Harry zasáhl tím, že k nim přiblížil, nutil je, aby se dostali z cesty a umožnili jí skóre, aby dosáhli skóre 80-20. Malfoy klesl směrem k Snitch. Harry ho pronásledoval a vzal obě ruce z koštěta, aby natáhl a zachytil Snitch Winning Gryffindor The Fuddich Cup. [1]

     (To není uvedeno, kdo byl třetí na mistrovství: protože Hufflepuffovo jediné vítězství bylo poměrně úzké a jejich dvě porážky byly těžké – jedno z nich v Ravenclaw, což byla Ravenclawova jediná vítězství sezóny, a porážka Ravenclawová na Slytherin byla úzká úzká – Je téměř jisté, že Ravenclaw porazil Hufflepuff na třetí místo na rozdílu bodech.)

     Výsledek [ ]

     • Hufflepuff porazil Gryffindor (150-50)
     • Ravenclaw porazil Hufflepuff (těžce)
     • Zmijozel porazil Ravenclaw (úzce)
     • Gryffindor porazil Ravenclaw (230-30)
     • Zmijozel porazil Hufflepuff (těžce)
     • Gryffindor porazil Zmijozel (230-20)

     Final League Martings 1993–1994 školní rok

     POS tým
     1 Nebelvír
     2 Zmijozel
     3 Hufflepuff nebo Ravenclaw (pravděpodobně Ravenclaw)
     4 Hufflepuff nebo Ravenclaw (pravděpodobně hufflepuff)

     Kapitáni a hlavy domu []