Reddit – ponořte se do všeho, jeskyně a útesy – minecraft wiki

Minecraft Wiki

Podívejte se na tento obrázek (staré jeskyně):

Poté, co jsem si s tím hrál rok a půl, mohu upřímně říci, že aktualizace jeskyní a útesů.

To bude dlouhé, takže se omlouvám. Chci opravdu podrobně popisovat problémy s aktualizací a rychlý příspěvek Meme ve dvou větách to nebude snížit, protože bych v komentářích stejně musel podrobně vysvětlit. Pokud chcete sklouznout, podívejte se na obrázky a přečtěte si cokoli, co je tučné. Je tu také TL; Dr mých hlavních bodů mluvení dole*.*

Když 1 bylo mnoho příspěvků.18 vyšlo, kde lidé mluvili o tom, jak se jim nová aktualizace líbila. Obecný tok veřejného mínění Minecraftu je, že nové aktualizace jsou v pohodě, ale horší, a pak si je lidé pomalu začnou užívat poté, co se počáteční humbuk/vztek usadí. To není jeden z těch vztekových příspěvků. Svůj počáteční názor jsem mlčel, protože jsem byl otevřený, abych ho nakonec změnil po hraní. Je to však více než rok a můj názor se ve skutečnosti zhoršil, ne lepší.

K tomu jsou dva hlavní aspekty, takže to rozdělím do dvou sekcí: Problémy s jeskyní/rudou/těžbou, a Problémy s biomem/terénem/WorldGen.

Jeskyně je horší

Jeskyně jsou dva aspekty. Skutečná generace jeskyní a nová ruda se mění, ale do značné míry jdou ruku v ruce, takže je oba dohromady zmíním.

Těžba byla teď mnohem horší. Je pomalejší, je méně efektivní a je to únavné/otravné.

Proč je to pomalejší a méně efektivní? No, protože jeskyně jsou kurva masivní! Ne ve větrně bludišti. Ne, to je v pořádku; Měli jsme to předtím. Je to, že jsou vysoké a široké.

Podívejte se na tento obrázek (nové jeskyně):

Jak se sakra máte těžit všechny ty rudy? Myslím tím, že je můžete těžit, ale bude to pomalejší a méně časově efektivní. Dříve byly jeskyně malé a těsné, takže byste mohli snadno dosáhnout stropu do důlní rudy. Jistě, někdy jste se museli pilovat, ale bylo to jen zřídka více než několik bloků, a zatímco rokle byly horší, nebyli to většina zážitku z jeskyně. Jistě, máme lešení, ale stále je to mnohem pomalejší, než jen dostat se na zdi předtím. Můžete snadno strávit celou minutu pilážku až do žíly, těžit ji a vrátit se dolů. Jen pro jednu žílu! Ve starých jeskyních jste v té době mohli těžit půl tuctu žil.

Podívejte se na tento obrázek (staré jeskyně):

Místo toho, abyste strávili 90% vašeho času pilováním nahoru a dolů po tuně (nebo těžebním schodištěm do stěn), můžete dosáhnout všeho Takže můžete strávit čas procházením jeskyní a těžbou každou rudu, kterou vidíte! Kdybych strávil hodinu těžbu pouze v jeskyních v obou verzích, dostal bych 5x částku ve starších jeskyních.

Nyní jedním argumentem pro nové obrovské jeskyně je, že můžete vidět více zdi najednou, a tak vidět více exponované rudy najednou. Ale to prostě nefunguje kvůli šikovné nové funkci, kterou přidali: snížená expozice vzduchu.

Podívejte se na tyto dva obrázky jeskyní:

Je tu 20 žíly viditelné ve velké nové jeskyni a 8 viditelné v malé staré jeskyni. Nyní se to může zdát jako vítězství pro velké jeskyně, ale přemýšlejte o tom, jak rychle je můžete všechny těžit? Mohl bych snadno těžit 8 žíly za minutu nebo dva, ale snadno by mi trvalo 10 nebo 15 minut, než jsem získal 20 žil, kvůli veškerému pilíři, které bych musel udělat. Nemluvě o osvětlení a boji proti davům v obrovském temném prostoru vs malý tunel. Malé jeskyně jsou cesta rychlejší a snadnější do mého (méně pilířů a boje s davem, více opakuje se).

Jo, a podívejte se, jak jsou zabalené všechny ty žíly. Žíly rud jsou velmi blízko u sebe; prostě se to nezdá, že by se to, protože se jeví jen někdy najednou, protože jsou všichni obklopeni kamenem. Mělo by to být cesta Více rudy viditelné v té velké jeskyni. Stačí prozkoumat jakoukoli starý terénní rokli a uvidíte hodně exponované rudy. Je to kvůli praktické funkci zvané snížená expozice vzduchu. Nové jeskyně skrývají rudu za 1-2 bloky kamene, a tak nejsou viditelné ze stěn jeskyně. Je doslova více rudy, než si myslíte, ale je to všechno skryté před vámi. Když se podíváte na skutečná data generování rudy, uvidíte, že přes polovinu (možná více než 2/3) rudy snížila expozici. Jak máme tyto znalosti využít k naší výhodě? Není to jako těžba celé zdi jeskyně, jako je loupání kůže z brambor dovnitř, bude fungovat. Mohli byste, ale to by byla naprostá ztráta času a energie. Mnohem lepší projít tunely a sbírat každou rudu, kterou vidíte!

Nyní jedním řešením neexponovaných rud je Důl pobočky. Jeskyně je zábava, ale je to pomalé. Těžba tunelu pod zemí je matematicky nejúčinnějším způsobem těžby. Ve starých aktualizacích byste věkovali důl kolem úrovně 11 (dávejte nebo si vezměte) a bylo to efektivní. Důl na hodinu nebo dvě a měli byste stohy všech rud, dokonce i diamanty! Kromě toho, že v nové aktualizaci jsou dva problémy s těžbou poboček: Rudy už nejsou na stejné úrovni, a Masivní jeskyně se vám dostanou do cesty.

Můžete si rozvětvovat důl, ale musíte si vybrat úroveň y na základě chcete. Už žádná těžba Všechny rudy! Pouze moje pro jeden nebo dva nyní konkrétní rudy! Mnohem zábavnější, správně? (Přiznám se, že to přidává strategii, která by mohla být zábava, ale všechny ostatní problémy, které to ničí). A těžba poboček už ani nefunguje dobře, protože vaše větve jsou Neustále přerušeno jeskyněmi. Jistě, to není nic nového; Stačí umístit malý most a pokračujte. Až na to, že jste přišli do jeskyně, která je široká jen několik bloků, ale teď byste si museli udělat 5 minut přestávky od těžby, abyste přemostili na druhou stranu otevření jeskyně. Také nejlepší úroveň pro mé železo a uhlí je v horách, což znamená, že vaše těžba větev nebo jeskyní bude omezena na konkrétní horské biomy a specifické oblasti vysoké úrovně v těchto biomech.

Jeskyně je mnohem pomalejší, méně efektivní a je těžší. Těžba poboček je také pomalejší, méně efektivní při získávání více typů rud a je únavnější kvůli větším jeskyním, které vás přerušují. I když si vážím nějaký Velké jeskyně, protože dělají jeskynní základny mnohem chladnější, myslím.

Biomy jsou horší

Nyní změnit kurz na povrch: velikost biomu, tvar a distribuce.

Hlavní problémy jsou toto: Biome tvary jsou mnohem blobby, zaoblené a mají téměř přísné hrany (méně realistické), Horké/studené biomy jsou dále od sebe a těžko najít a Pláže vypadají hrozně.

Podívejte se na tento biome Mesa v nové generaci:

Nyní se podívejte na tento starý biom Mesa/Desert:

Mimochodem jsou na stejné úrovni zoomu. Který z nich vypadá přirozenější, realističtější a zajímavější? Ať už Perlinový hluk použili pro novou generaci, není dostatečně hlučný a způsobuje, že biomové tvary jsou velké kulaté kuličky. Potřebují více oktáv ke svému hluku (něco, co je velmi snadné přidat)!

To je to, co mám na mysli, pokud nejste obeznámeni s náhodným Perlinovým hlukem:

Už žádné hlučné a špinavé tvary biomu, které sledují přírodní formace terénu. Je to tak špatné, že hranice mezi biomy jsou tak hladké, že občas vypadají rovně (nebo velmi hladce zakřivené).

Podívejte se na rovný biome okraj nové generace:

Nyní se podívejte na okraje biomu drsné staré generace:

Mnohem přirozenější! Také staré hranice biomu měly obrovskou tendenci Sledujte údolí a řeky, Která nová generace ne. Je to jako Nový biom a tvar terénu se vůbec neshodují a jsou prostě nesouvisle, náhodně překrývající se.

Omlouvám se, ale podívejte se na tyto věci:

Také nová biome distribuce heabily upřednostňuje biomy střední tempy (sníh a poušť a džungle je vzácný!

Podívejte se, kolik biomů je na této staré mapě:

Nyní se podívejte na tuto novou mapu (stejné semeno, umístění a úroveň zoomu):

Nové biomy jsou větší a různé biomy jsou dále od sebe. Podívejte se, kolik pouští, džunglí, taigů atd. jsou na staré mapě a podívejte se, kolik je málo v nové. Také oceány mají mnohem méně ostrovů, takže byste mohli lodit půl hodiny a vůbec nevidět ostrov.

Nyní jistě můžete tvrdit, že větší biomy jsou realističtější. Až na to je Minecraft. Nemáme dobré způsoby, jak rychle cestovat. Jakákoli metoda, kterou používáte (elytra, ledové lodě, atd.) způsobit, že se kousky načítají příliš pomalé k bodovému průzkumu je obtížné. Ale Noví nebo mladí hráči tak nebudou cestovat, Takže mohli snadno utratit Hodiny procházky do stejných několika biomů. To ztěžuje stavbu různých věcí, protože většina vašich základů bude přiměřeně blízko sebe, což nyní znamená Všichni budou ve stejných několika biomech.

Také my měl Režim velkých biomů pro lidi, kteří chtěli větší biomy. Tuto možnost vzali pryč, udělali masivní biomy výchozí a přinutili ji na všechny. Velké biomy jsou novou (a jedinou) možností. Také tyto mapy jsou oddáleny, jak mohu jít. Ty biomy jsou ne drobný. Dokonce i ty staré.

Konečně, Terén občas jen velmi otřesný.

Podívejte se na tento obrázek. Je to, jako by terén vůbec nezohlednil hladinu moře (žádná eroze pláže nebo vody nebo tak něco):

Je to, jako by vytvořili dva systémy, výšku a teplotu. Nyní společně vypočítají, který biom by měl být vybrán. Kromě dvou systémů v podstatě neví o existenci ostatních, a proto jsou jen náhodně kombinované, což vede k tomu, že se terén nyní mísí se změnami biomu, hladinou moře atd. (Méně pláží generuje a biomy již nesledují řeky/údolí ani změny výšky).

A někdy najdete náhodné velké velké otvory jeskyně, jako je tato?

Povrchové jeskyně jsou nyní mnohem běžnější, a mít mnohem větší otvory (to byl malý). Hodně štěstí, že se snažíte postavit velké město, budete muset vyplnit mnohem více děr, než jste zvykli.

Závěr

Opravdu nevím, jak to dokončit. Omlouvám se za dlouhý příspěvek. Díky za přečtení, pokud ano. Budu jen znovu uvést hlavní body, takže si celou věc nemusíte znovu přečíst:

Shrnutí (TL; DR):

 • Jeskyně jsou větší, což ztěžuje a pomaleji těžící ruda na stěnách/stropu.
 • Větší jeskyně by měly vystavit více rudy, ale s expozicí se sníženou vzduchem poráží výhodu, že vidíte více najednou.
 • Získání těchto rud se sníženou expozicí zahrnuje těžbu celých stěn jeskyně (pomalejší než jen těžba větve nebo dělat staré jeskyně).
 • Větší jeskyně ztěžují těžbu větví.
 • Potřeba těžit na 8 různých úrovních, místo pouhých 1, není tak zábavná (nebo efektivní), jak jsme očekávali.
 • Staré jeskyně je efektivnější, rychlejší, snazší a zábavnější než nové jeskyně.
 • Těžba stará větev je lepší než nová těžba větví (která je v podstatě rozbitá, s výjimkou úrovně diamantu).
 • Biomy mají nyní rovné nebo hladce zaoblené blobby tvary/okraje. (Potřebují více oktáv na Perlinový hluk).
 • Biomy jsou mnohem větší, takže budování v různých oblastech je mnohem více rozprostřeno.
 • Velké biomy bývaly možností; Nyní je to výchozí a jediná možnost.
 • Různé typy biomů jsou dále od sebe.
 • Biomy už nesledují tvar terénu.
 • Pláže, které nemají žádnou rovinnost poblíž hladiny moře, vypadají hrozně (stávají se IRL, ale většinou v horských/skalnatých oblastech).
 • Dosud jsem se o tom nezmínil, ale nové hory ztěžují najít ploché oblasti, které je třeba stavět, protože v podstatě je nyní všechno šikmé.

Dejte mi vědět, co si o těchto argumentech myslíte. Všiml si to někdo jiný? Všimli jste si těchto věcí, dokud nebyly upozorněny? Stále vás to neobtěžuje, nebo je to nyní problém, který nemůžete undat?

Vím, že to někteří mohou brát jako útočící minecraft, a tak útočí na Mojang nebo Fanbase, ale to není případ. Miluji Minecraft a zatímco mnoho věcí by mohlo být lepší, je to jeden z mála, kde se kvůli změně opravdu snažím aktualizovat. Líbí se vám, co se vám líbí, a hrajte, jak hrajete. Nezabrání vám v aktualizaci vaší hry a nemůžete mi zabránit v aktualizaci. Všichni milujeme Minecraft a jsme všichni na stejné straně, bez ohledu na naše konkrétní názory na konkrétní rysy hry.

Minecraft Wiki

Sledujte minecraft wiki na Discord nebo na našich stránkách sociálních médií!

Nemáte účet?

Minecraft Wiki

Jeskyně a útesy

Tento článek se týká aktualizací zveřejněných v roce 2021. Zvukový doprovod viz Minecraft: Caves & Cliffs (původní zvukový doprovod). Pro pokrok viz Advancement § Caves & Cliffs.

Jeskyně a útesy

 • Část I Java
 • Část I podloží
 • Část II Java
 • Část II podloží

Část I Java

Část I podloží

Část II Java

Část II podloží

Datum vydání

Jáva a edice podloží:
8. června 2021 (Část I)
30. listopadu 2021 (Část II)
Edice Education:
2. listopadu 2021 (Část I)
9. srpna 2022 (Část II)

Hlavní verze

Jděte pod vodou, abyste se spojili s axolotl a setkali se s Glow Squid. Pečlivě šlapal na vyšší zemi, protože vás kozy mohou rampovat!

Prozkoumejte větší hory, jeskyně a biomy spolu se zvýšenou výškou na světě a aktualizovanou generování terénu v aktualizaci jeskyní a útesy.

Jeskyně a útesy je název dvou hlavních tematických aktualizací pro Jáva a Podloží Edice. První část byla vydána jako Java Edition 1.17 a Edice Bedrock 1.17.0 8. června 2021 [1], který se zaměřil na bloky a davy. Druhá část byla vydána jako Java Edition 1.18 a Edice Bedrock 1.18.0 [2] 30. listopadu 2021, [3] a přinesl přepracovanou generaci Overworld, včetně nových jeskyní a hor.

Caves & Cliffs byl vyhlášen v Minecraft Live 2020, [4] a 14. dubna 2021 společnost Mojang Studios oznámila, že aktualizace bude rozdělena do dvou částí kvůli množství a složitosti obsahu, jakož i zdraví týmu. [5] Později bylo v Minecraft Live 2021 oznámeno, že hluboká tmavá část, stejně jako určité položky, aktualizace jeskyní a útesy bude zpožděna, dokud se divoká aktualizace zlepšuje kvalita.

Na Java Edition, Část jsem začal vývoj se snímkem 20w45a, který byl propuštěn 4. listopadu 2020. První předběžné vydání pro jeskyně a útesy: Část jsem byl propuštěn 27. května 2021 a první kandidát na propuštění 4. června 2021. Část II zahájila vývoj s 1.18 Experimentální snímek 1, který byl propuštěn 13. července 2021, následoval první předběžný vydání 11. listopadu 2021 a první kandidát na propuštění 25. listopadu 2021.

Na Edice Bedrock, Část jsem začal vývoj s beta 1.16.200.52, který byl propuštěn 28. října 2020. Většina funkcí části I byla za experimentální hraní přepínače až do uvolnění části I a nebyla zahrnuta do plného 1.16.200, 1.16.210 a 1.16.220 Vydání. [6] [7] V části II vývoj pokračoval s beta 1.17.30.23, který byl propuštěn 25. srpna 2021. V 1.17.10, vydané 13. července 2021, uživatelé non-beta byli schopni vyzkoušet většinu funkcí na počátku části II za experimentální hraní hry. [8]

Oba Jáva a vydání Bedrock obdržela jeskyně a útesy: Část I 8. června 2021 a jeskyně a útesy: část II 30. listopadu 2021. [9]

Navíc byly propuštěny funkce z jeskyní a útesy: část I Minecraft vzdělání v 1.17.30 2. listopadu 2021. Funkce části II byly uvolněny v 1.18.32 9. srpna 2022.

Pro Čínská vydání, Jeskyně a útesy: Část jsem byl propuštěn 21. ledna 2022 a část II 26. srpna 2022.

Obsah

 • 1 Pozoruhodné funkce
 • 2 další revize
  • 2.1 Edice Java
  • 2.2 Edice Bedrock
  • 3.1 přívěs
  • 3.2 showcases
   • 3.2.1 Java Edition
    • 3.2.1.1 1.17
    • 3.2.1.2 1.18
    • 5.1 koncepční kresba
    • 5.2 umělecká díla
    • 5.3 Srovnávací umělecká díla

    Pozoruhodné funkce []

    Hlavní články: Java Edition 1.17 a 1.18; Edice 1.17.0 a 1.18.0.

    • Ametyst Bud a Ametyst Cluster
     • Lze použít k řemeslnému Spyglass a tónované sklo
     • Ametyst Shard
     • Kbelík axolotl
     • Měď
     • Záře bobule
     • Glow Ink Sac
     • Práškový sněhový kbelík
     • Syrové železo, zlato a měď
     • Nová vejce
      • Axolotl Spawn vejce.
      • Vejce svítícího chobotnice.
      • Kozí vejce.
      • Nový hudební disk od Leny Raine s názvem „Otherside“
      • Axolotl
      • Žhavá chobotnice
      • Koza
      • Rám záře položky
      • Ametyst geode
      • Dripstone jeskyně
      • Svěží jeskyně
      • Nové hory sub-biomes
       • Louka
       • Háj
       • Zasněžené svahy
       • Nový hudební disk od Leny Raine s názvem „Otherside“

       Další revize []

       Java Edition []

       • 1.17.1 provedl změny v některé herní mechanice a opravuje chyby.
       • 1.18.1 provedl drobné změny v mlze a opravuje chyby.
       • 1.18.2 Přidán příkaz /PlaceFeature, provedl mnoho změn ve značkách a generaci vlastního světa a opravuje chyby.

       Edice Bedrock []

       • 1.17.1 byl vydán výhradně na přepínači Nintendo, aby opravil chybu, ve které se hráči nemohli připojit k žádnému serveru.
       • 1.17.2 byl propuštěn, aby opravil chyby související s světovou generací.
       • 1.17.10 přidaných svíček, přinesl další paritu s Java Edition, Experimentální funkce pro 1.18.0 a opravené chyby.
       • 1.17.11 bylo propuštěno, aby opravil některé kritické chyby.
       • 1.17.30 bylo propuštěno, aby přinesl další paritu s Java Edition, Nové funkce za experimentální přepínač a pevné chyby.
       • 1.17.32 bylo propuštěno, aby opravil některé kritické chyby po vydání 1.17.30.
       • 1.17.33 bylo vydáno výhradně na hasičských zařízeních Amazon, aby opravil chybu, ve které hráči nebyli schopni spustit hru.
       • 1.17.34 bylo propuštěno, aby opravil chybu, ve které se vlastněný obsah neobjevil v inventáři po uplatnění maloobchodního kódu.
       • 1.17.40 bylo propuštěno, aby opravil chyby a přidal další funkce za experimentální přepínač.
       • 1.17.41 bylo propuštěno, aby opravil některé kritické chyby po vydání 1.17.40.
       • 1.18.1 a 1.18.Po vydání 1 byly propuštěny 2, aby opravili některé kritické chyby.18.0.
       • 1.18.10 bylo propuštěno, aby přineslo více parity s Java Edition a opravit chyby.
       • 1.18.11 bylo propuštěno výhradně na přepínači Nintendo, aby opravil chyby.
       • 1.18.12 bylo propuštěno, aby opravil chyby.
       • 1.18.30 bylo propuštěno, aby se přidal nové vytvoření nového světového uživatelského rozhraní, více parity s Java Edition například 64bitová semena, změny hladu a opravy chyb.
       • 1.18.31 bylo propuštěno, aby se přidal experimentální přepínač diváka a oprav chyby.
       • 1.18.32 byl propuštěn výhradně na Android, Fire OS a Nintendo Switch pro zlepšení výkonu hry.
       • 1.18.33 bylo propuštěno výhradně na přepínači Nintendo, aby opravil chyby.

       Videa []

       Upoutávka [ ]

       Přívěs pro část, kterou jsem byl propuštěn 8. června 2021.

       Přívěs pro část II byl propuštěn 30. listopadu 2021.