Reddit – Ponořte se do všeho, skotský (civ6) | Civilizace wiki | Fandom

Scottish (Civ6)

Předchozí zhroucení: Francie Catherine de Mediciho, nalezená zde .

Dirge nad Highlands: A Breakdown Skotska

Omlouvám se, že jsem pozdě, lidi! Toto zhroucení trvalo mnohem déle, než jsem čekal! Dnešní rozpis bude zahrnovat Skotsko, jednu z nejvíce funkčních frakcí, které si podle mého názoru hrají.

Předchozí zhroucení: Francie Catherine de Mediciho, nalezená zde .

Skotsko je děsivě silnou frakcí vědeckého vítězství a kdysi byla jednou z moci pět. Správou luxusních zdrojů, které udržují vaše města šťastná, může Skotsko účtovat přes technický strom, aby dosáhlo vědeckého vítězství rychlostí, kterou nemůže být spojen nikým jiným.

Skotsko vs Korea

Když si přečtete úvod do tohoto zhroucení, jednou z vašich prvních myšlenek bylo pravděpodobně něco něco-korea. A neobviňuji vás; Korejská schopnost dosáhnout vědeckého vítězství je neslavná a z dobrého důvodu. Jejich superpowered Seowons, plus tři království, aby posílili vylepšení dlaždic v okolí a Hwarang zvýšili generaci vědy, činí z Korea nesporných šampionů generace surové vědy. Ale zvažte toto: Zatímco Korea může generovat neuvěřitelné množství vědy, nedostanou žádné bonusy do výroby, takže je se stejnou vertikální strategií Magnus, jakákoli jiná civilizace může vytáhnout. Německo je druhou stranou této mince; Díky nějaké dobře naplánované Hansasu může Německo generovat bezkonkurenční množství výroby, ale získávají nulové přímé bonusy na stavbu kampusů (kromě bezplatných císařských měst, která je pro Všechno Okresy, nejen kampusy) nebo generování vědy obecně. To, co zde vidíme, je typ vítězství, který vyžaduje, aby civilizace generovala velké množství vědy i produkce, a dvě civilizace, které mají k jednomu velkou výhodu, ale žádná výhoda vůči druhému.

Vstupte do Skotska. Díky skotskému osvícení, Skotsko nezískává pouze bonusy vůči vědě nebo produkci; dostávají bonusy oba. A zatímco tyto bonusy nejsou obrovské, jsou významné, pokud je používáte správně. V sekci schopností chodím do podrobností, ale přemýšleji o celé Koreji/Skotsku/Německu, jako je toto: Korea jsou nejlepší ve hře při vytváření obrovského množství vědy, ale nedostávají žádné bonusy do výroby. Německo je nejlepší při výrobě spousty výroby, ale dostávají nulové bonusy vůči vědě. Skotsko však pohodlně sedí na druhém místě pro obou, a tím jsou nejmocnější pro vítězství typu vítězství.

Po důkladném prozkoumání důkazů na obou stranách Skotsko zaujalo vědecké místo v mé moci pět nad Koreou. Pokud nesouhlasíte, úplně to chápu; Korea jsou velmi silná a jsou velmi těsná vteřina. Ale podle mého názoru dobře pilotované Skotsko převezme dort přes dobře pilotovanou Koreu za vědecké vítězství.

Téměř všechny skotské bonusy lze považovat za doplňkové pro skotské osvícení, takže pojďme na to první.

Skotská civilizační schopnost je skotská osvícení. S touto schopností získají šťastná města +5% věda a +5% produkce a generují +1 skvělý vědec ve svých kampusech a +1 skvělý inženýrský bod ve svých průmyslových zónách. Extatická města zdvojnásobí tyto bonusy.

Ani +5%, ani +10% může znít jako moc a ve skutečnosti nejsou; Klíčem je však zvážit, že tyto bonusy hromadí s již existujícími bonusy z vybavení. Od prosince 2020 aktualizace generují šťastná města +10% svých výnosů a extatická města generují +20%. Díky snadnému přístupu Skotska k vybavení může udržet skotská města šťastná platit neočekávané výnosy vědy a výroby; A s těmito modifikátory na základní vědu a produkci plus modifikátory z Oxfordské univerzity a údolí Ruhr, Skotsko může vzít obvyklou taktiku vědeckého vítězství, do které půjdu více podrobností níže a vynásobte je do obrovských výšin.

Jedinečná jednotka Skotska je Highlander. Nahrazuje Strážce, má sílu bojové síly +5 a sílu na dálku a při boji v kopcích a lesích získává +5 bojové síly.

Highlander je náhradou za Strážce s vyšším bojem a sílou na dálku, a to by vám mělo říct vše, co o tom potřebujete vědět. Klíčovým problémem s Strážcem je, že se jedná o recon jednotku odemčenou v průmyslové éře; a podle průmyslové éry jste buď prozkoumali mapu, nebo jste prozkoumali dostatečně mapu, že zbytek je irelevantní. Užitečnost Strážce je proto přinejlepším diskutabilní; A protože Highlander je jednoduše silnější verzí Strážce s ničím, co by bylo v aplikaci praktičtější, trpí všemi stejnými problémy. Highlander mohl Vytvořte slušného potyčky s hit-and-run s propagací přepadení, ale přepadení je propagace úrovně 3, což znamená, že musíte shromáždit a hodně zkušeností za to – příliš mnoho na to, aby byl mezitím praktický.

Schopnost vůdce Roberta Bruce je Bannockburn. Tato schopnost umožňuje Skotsku vyhlásit války za osvobození po odemknutí defenzivní taktiky, místo diplomatické služby. +100% produkce ve všech městech a +2 pohybu pro všechny jednotky pro následujících 10 zatáček po prohlášení války za osvobození.

Pro ty z vás, kteří si nepamatují, co odemkne válku za osvobození (protože jsem to ne, musel jsem to vyhledat, abych napsal tuto příručku) přátelé nebo spojenci. Tato schopnost připomíná Johna Curtina a nese stejné potíže; Ale pokud něco, je těžší aktivovat. Aktivace války s osvobozením je velmi nepravděpodobná, protože vyžaduje, aby se tolik okolností vyrovnalo. Podle mého poctivého názoru je nejlepší zapomenout na tuto schopnost; Pokud však tato možnost přijde, aby ji použila, zabavte ji.

Unikátní infrastruktura Skotska je golfové hřiště. Golfové hřiště je zlepšení dlaždic odemčené reformovaným kostelem. Nelze postavit na pouštní nebo pouštní kopci a lze jej postavit pouze jednou na město. Generuje +2 vybavení, +1 přitažlivosti, +2 zlata, +1 kulturu, pokud sousedí s centrem města, a +1 kultura, pokud sousedí s zábavním komplexem. Po odemčení globalizace také přidává bydlení +1.

Hlavním prodejním bodem golfového hřiště je bonusové vybavení. +2 vybavení pro civilizaci, která má rád vybavení, je docela významné; Dokonce i 1 vybavení může být rozdíl mezi neutrálním nebo šťastným nebo šťastným nebo extatickým, takže se počítá každá vybavenost. Toto bonusové zlato může také pomoci Skotsku financovat jejich vědecké vítězství Mega-Complex. Bezplatná bonusová kultura od sousedství do zábavního komplexu může být velmi užitečná pro civilizaci, která upřednostňuje vědu před kulturou, ale jeho umístění sousedící s centrem města by mělo být považováno pouze za možnost, nikoli za požadavek; Dlaždice sousedící s centrem města jsou velmi žádané a 1 kultura nestojí za to křičet.

S golfovým hřištěm je jen jeden problém, ale je to problém. Dalo by se říci problém. Nebo dokonce opravdu velký problém. A tím opravdu velkým problémem je odemknutí golfového hřiště Civic: Reformed Church. Občanská na konci větve, která vůbec nepomáhá Skotsku. Odměna golfového hřiště pod vážnou kontrolou. Doporučil bych, abyste odemkli golfová hřiště, jakmile začnete rozvíjet potřebu pro ně; ať už je to pro jejich zlato, kulturu, občanskou vybavenost nebo všechny tři.

Existuje mnoho způsobů, jak generovat vybavení v civilizaci VI. Přirozeně je nebudete potřebovat; jen dost na to, aby dostatečně dostali svá města. Protože se však každá fáze požadovaného vybavení zvyšuje s populací, doporučuji vám hromadit tolik, kolik můžete. Od prosince 2020 aktualizace je extatická, když město má o 5 dalších vybavení, než to vyžaduje; Šťastný je, když má další 3-4; Obsah je, zatímco má další 0-2; Nespokojen je o 1-2 menší, než to vyžaduje; Nešťastný je o 3-4 méně; Nepokoje jsou 5-6; a vzpoura je v 7 a méně. Proto k aktivaci skotského osvícení potřebujete, aby vaše města měla další 3 vybavení, než potřebují, a aby z toho vytěžili maximum, musí mít alespoň 5 více, než potřebují.

Zdroje vybavení jsou tedy:

– Luxusní zdroje udělují vybavení +1 až do 4 měst, distribuované do vašich měst s nejnižším počtem vybavenosti. Duplikáty luxusních zdrojů neposkytují další vybavení.

– Okres zábavního komplexu a budova Arena Tier 1 Grant +1 pro jejich město a grantu zoo a stadionu +1 a +2 ve všech přátelských městech do 6 dlaždic.

– Budova nákupního centra v okrese sousedství dává svému městu vybavenost +1.

– Wonders: Alhambra poskytuje +2 vybavení svému hostitelskému městu, Colosseum poskytuje vybavení +2 všem městům v rámci 6 dlaždic, Estadio do Maracanã Grants +2 vybavení všem městům ve vaší civilizaci, Golden Gate Bridge Grants +3 Amenities, Amenities, Amenities, Amenities, Amenities, Amenities, Amenities, Golden Gate Bridge Grants +3. Velká koupelna poskytuje +1 vybavení, Huey Teocalli Grants +1 vybavenost pro každou sousední jezero a chrám Artemis uděluje +1 vybavení pro každý tábor, pastviny a plantáž do 4 dlaždic do 4 dlaždic.

– Politické karty: Pomocnější granty +1 Vybavení městům s posádkou jednotkou, Civil Prestige dává +1 a +2 bydlení všem městům s zavedenými guvernéry s nejméně 2 povýšením, liberalismus dává +1 vybavení všem městům s 2+ speciálními okresy , New Deal poskytuje +2 vybavení a +4 bydlení do všech měst s 3+ speciálními okresy (nahrazuje liberalismus) a sportovní média poskytují +100% divadelní náměstí bonusy a +1 vybavení ze stadionů.

– Skvělí lidé: Jane Drew dává toto město +4 bydlení a +3 vybavení; John Roebling dává toto město +2 bydlení a +1 vybavenost; Joseph Paxton dává městským regionálním budov +1 vybavení; Ibn Khaldun dává kampusu, který je aktivován v krytu +2 a +1 vybavení, a zvyšuje výnosy nepotravinářů ze štěstí ve vaší říši o 40%; John Spilsbury Grants 1 hračky, luxusní zdroj; Helena Rubinstein dává 2 kosmetiku, luxusní zdroj; Levi Strauss uděluje 2 džíny, luxusní zdroj; a Estée Lauder Grants 2 Parfém, luxusní zdroj, který ovlivňuje 6 měst namísto 4.

– Náboženské přesvědčení: Zen Meditace dává +1 vybavení městům s nejméně 2 speciálními okresy a budova Stupa dává +1 vybavení.

– National Parks Grant +2 vybavení jejich hostitelskému městu a +1 vybavení do čtyř nejbližších měst do parku kromě svého hostitele.

– Vylepšení dlaždic: Cahokia Mounds Grant +1 z prvního kopce ve městě a +1 od druhé po zkoumání národní historie; City Park uděluje +1 vybavení, pokud vedle vody; Golfové hřiště dává +2 vybavení; a lyžařské středisko uděluje +1 vybavení.

– Městské státy: Suzezerainty of Zanzibar Grants skořice a hřebíček, dva luxusní zdroje, které poskytují +1 vybavení až do 6 měst.

Vědecké vítězství

Nemohu myslet na lepší rozpad, abych se dostal do detailů pro vědecké vítězství než The Scientific Power Five. Existují dvě hlavní strategie pro dosažení vědeckého vítězství: Vertical Magnus, aby se ve vašem městě Spaceport vytvořil spoustu výroby; a racionalismus, aby vytvořil spoustu vědy.

Strategie racionalismu je poměrně jednoduchá; To se točí kolem získání bonusů o sousedství pro vaše kampusy super-vysoký, aby spustil racionalismus, protože racionalismus dává bonusovou vědu budovám v kampusech s nejméně +4 sousedským bonusem a města s populací nejméně 15. Vzhledem k tomu, že Korea ve výchozím nastavení dostane bonus za své seowny +4 a jejich farmy sousedící s Seowonmi dávají +1 jídlo, Korea se často nazývají králové racionalismu; Skotsko může také fungovat racionalismus, ale je pro ně těžší to udělat. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je obvykle obklopit vaše kampusy okresy a zároveň jim dává nějaký další bonus za sousedství, aby mu pomohl dosáhnout +4, zatímco 15 obyvatel je obvykle dosaženo umístěním mnoha farem do teselovacích vzorců a použitím sousedství pro bydlení.

Strategie Vertical Magnus vyžaduje, abyste plánovali svou civilizaci kolem získání jednoho města do 6 dlaždic od všech vašich průmyslových zón a poté umístili Magnuse s propagací vertikální integrace do tohoto středového města, abyste získali bonusy ze všech továren ostatních měst – a V ideálním případě, olejové elektrárny – a učinit vaše centrum města super město se spoustou výroby, aby se kosmicképorty a dokončovací kosmické závody v rekordním čase, díky čemuž se stejnojmenná vertikální magnus stal stejným magnusem.

Tyto dvě strategie také využívají zázraky; přidělením jednoho konkrétního města jako „vědeckého města“, budováním Oxfordské univerzity v tomto městě (zvýšení své vědy na zatáčku o 20%) a vložením Pingaly do města s propagací knihovníka (dává to +1 věda za kolo pro každého občana ) Město může za kolo udělat obrovské množství vědy – zejména pokud se vám podaří aktivovat racionalismus. Město Spaceport, mezitím, s malým plánováním, může postavit údolí Ruhr, aby získalo další +20% produkci za tah – a s vertikálním magnusem ve hře může město udělat cokoli, co chcete děsivým tempem.

Jak vaše vědecké město, tak vaše produkční město by velmi těžily z Kilwa Kisiwani, pokud získáte suzerainty dostatek relevantních městských států, ale bohužel to může mít pouze jeden. Zvažte, které městské státy jste si obtěžovali, a podle toho je vytvořte.

Je zajímavé, že protože Vertical Magnus vás povzbuzuje k tomu, abyste se urovnali těsně u sebe a nejjednodušší způsob, jak získat sousedství pro vaše kampusy Rád volám, skotský kruh. Podívejte se a užívejte si!

Dovolte mi specifikovat: Jedná se o strategie, které může jakákoli civilizace a měla by použít k rychlému dosažení vědeckého vítězství. Skotsko však může tyto strategie provádět výjimečně dobře díky skotskému osvícení, které je zvyšuje.

Výzkumná stanice Amundsen-Scott

Ahhh. Výzkumná stanice Amundsen-Scott. Pochybuji, že jsem jediný, kdo se podíval na tento zázrak a pomyslel si: „Páni – vypadá to opravdu cool. Jen bych si přál, abych to mohl postavit.„No, jsem tu, abych ti řekl, že existuje způsob, jak to vybudovat, který jsem udělal v minulosti! Vše, co potřebujete, je osadník, velký inženýr Shah Jahān, Reyna s propagací dodavatele, pěkná sněhová skvrna bez věrnostních problémů a (6660 + 4x výrobní náklady na okres) zlato!

Nejprve se usaďte ve sněhové oblasti a přiřaďte jí Reynu. Počkejte 5 otočení, aby ji dosáhla, poté si koupte kampus, knihovnu, univerzitu a výzkumnou laboratoř. Poté umístěte výzkumnou stanici Amundsen-Scott vedle kampusu a vedle ní aktivujte Shah Jahān. Za předpokladu, že máte ve své státní pokladně dost zlata, měla by být výzkumná stanice Amundsen-Scott dokončena okamžitě!

Poznámka: Moje výpočty nemusí být přesné, ale věřím, že je to správné množství zlata.

Netrvá génius, aby viděl, že Skotští jsou přizpůsobeni vědeckému vítězství. Jejich velká věda a produkce znamená, že mají dobrou šanci na vítězství nadvlády, ale já bych to nedoporučoval; Válečná únava může velmi rychle snížit vybavení.

– Pamatujte, že umístění bitvy v civilizaci VI je dlaždice obránce; Jinými slovy, Highlander dostane svůj bonus, pouze pokud a) útočí na jednotku na lesech nebo kopcích nebo b) jsou napadeni na lesech nebo kopcích.

– Můžete prohlásit mír s civilizací, na kterou jste prohlásili za válku, bez ohledu na použité Casus Belli – a zda jste splnili Casus Belli. Proto, pokud zjistíte, že příležitost vyhlásí válku za osvobození, vyhlásí válku a po 10 zatáčkách udělejte mír; A po dalších deseti zatáčkách, vyhlásit válku znovu – a nezapomeňte, prohlášení války za osvobození vytváří nulové stížnosti!

– Nepřehlédněte generování odvolání z golfového hřiště. Jak již bylo diskutováno dříve, Skotsko má rád budování spousty zábavních komplexů, které generují přitažlivost; Chtějí také dát golfová hřiště vedle zábavních komplexů pro kulturu; A chtějí umístit nějaké divadelní čtverce (jako všechny civilizace), aby udrželi svou kulturu v chodu, v ideálním případě vedle svých zábavních komplexů, aby získali bonus za sousedství. Všechny tyto věci zvyšují přitažlivost – možná se připravují do národního parku.

– Pokud se objeví městský stát Buenos Aires, tvrdě bojujte o suzerainty; Může poskytnout spoustu vybavení a být průmyslovým městským státem, může udělit bonusovou produkci – ideální pro vědecké vítězství.

– Na téma vybavení prostřednictvím zázraků. Zázraky nejžádanější pro Skotsko by měly být Koloseum, Estadio do Maracanã a – možná – chrám Artemis. Koloseum generuje kulturu i vybavení a vzhledem k tomu, že budete stavět mnohem více kampusů než divadelních čtverců, je to velmi užitečné. Zvyšování +2 Estadio pro všechna města je velmi silná. Chrám Artemis může buď generovat šílené množství výnosů, nebo téměř žádný, takže neváhejte ho odhodit stranou.

– Všimli jste si velkého člověka, který pomáhá Skotsku s více než pouhým vybavením? Správně, je to Ibn Khaldun; Jeho bonus ke štěstí přináší Synergis dokonale se Skotskou láskou k vybavení a získávání bonusových výnosů z nich!

– Stejně jako všechny vědecké vítězství, Skotsko velmi těží z budování mauzoleum v Halicarnassus; Extra poplatky na velkých inženýrech jsou velmi užitečné.

– Často přehlíženým aspektem skotského osvícení je bonus Great People Points. Dejte Pingalu propagaci grantů, udržujte svá města extatická a hrajte v bodech!

– Pokud jde o vlády úrovně 3, obvykle se zasazuji o demokracii; jako Skotsko; Věřím, že je demokracie daleko nad komunismus. Nejen, že získáte lukrativnější obchodní trasy, ale také získáte přístup k kartě New Deal Policy, která je ideální pro Skotsko.

Závěrem lze říci, že Skotsko skutečně získalo své místo v Power Five; Bití Korea, Austrálie a Německa, aby si nárokovali svou korunu.

Ne, úplně jsem se nepřesvědčil Skotsko, když jsem to psal, o čem to mluvíš?

Scottish (Civ6)

Šťastná města získává +5% věda a +5% výroba a generuje +1 skvělý vědec ve svých kampusech a +1 skvělý inženýrský bod ve svých průmyslových zónách. Extatická města zdvojnásobí tyto bonusy.

Unikátní

Jednotka

Infrastruktura

Geografie a sociální data

Jméno říše

Demonym

Umístění

Velikost

30 090 čtverečních mil (77 933 km2)

Populace

Est. 5.4 miliony v současnosti. (300 000 ve 12. století)

Hlavní město

The skotský lidé (nebo Skoti) představovat civilizaci v Civilizace VI: Rise and Fall. Vedou je Robert The Bruce, pod kterým jsou jejich výchozí barvy bílé a modré.

Civilizační schopnost Skotů je Skotské osvícení, který poskytuje šťastným městům +5% vědu a výrobu a +1 skvělý vědec a skvělý inženýrský bod ve příslušných okresech (a zdvojnásobí tyto bonusy v extatickém městech). Jejich jedinečnou jednotkou je Highlander (který nahrazuje Strážce) a jejich jedinečným zlepšením dlaždic je golfové hřiště.

Obsah

 • 1 Strategie
  • 1.1 Skotské osvícení
   • 1.1.1 Porozumění vybavení
   • 1.1.2 Luxusní zdroje
   • 1.1.3 Vybavení z zábavy
   • 1.1.4 Bonusy z vybavení

   Strategie [ ]

   Skotsko je produkční a vědecká powerhouse, která je zaměřena na vítězství vědy, se zálohou vítězství do nadvlády, díky jejich technologické výhodě. Jejich jedinečné hry se točí kolem udržování jejich loajálních předmětů spokojených s vysokou úrovní vybavení, prostřednictvím kterého se říše zrychluje do budoucnosti vědeckými inovacemi.

   Recenze expertů GameSpot

   11. února 2019

   8. února 2018

   24. října 2016

   Skotské osvícení []

   Poznámka: Po četných změnách vybavení v Shromažďování bouře Pravidla, prahové hodnoty v oblasti Shromažďování bouře jsou mnohem vyšší než v Vzestup a pád, Bonusy z vybavení jsou však také hojnější Shromažďování bouře. Následující průvodce používá pouze prahové hodnoty a bonusy Shromažďování bouře Pravidla, protože je nyní výrazně těžší dosáhnout šťastných a extatických měst. Jakákoli zde diskutovaná strategie (jak shromažďovat vybavení, Jak zkontrolovat proud Status vybavení atd.stále se vztahuje na Vzestup a pád řádek pravidel. Tato příručka je napsána, takže můžete dosáhnout šťastných a extatických měst v Shromažďování bouře, Pokud tedy postupujete na všechny tyto kroky, dosáhnete toho samého Vzestup a pád by neměl být problém.

   Pokud se o Skotsku něco dozví, je to tato schopnost: to je to, co dělá Skotsko. Podobně jako v Koreji má Skotsko pouze jednu schopnost, která má skutečně smysluplnou: máte bezcennou jedinečnou jednotku, vůdčí schopnost, která se téměř nikdy nepřichází do hry, protože se tolik spoléhá na chování druhých a na jedno z nejhorších jedinečných vylepšení hra, která slouží pouze jako rozšíření civilizační schopnosti. Na rozdíl od spolehlivého seowonů je skotská osvícení schopností, která může selhat, zejména pro hráče nezkušené systémem vybavení. Neschopnost aktivovat tuto schopnost vám umožní hrát vanilkovou civilizaci bez jedinečných nebo bonusů.

   Porozumění vybavení []

   Vybavení v Civilizace VI je srovnatelný s štěstím v Civilizace v, Ale celkově je nový systém vybavení mnohem více odpouštějící. Není nikde poblíž tak potrestání jako štěstí, což znamená, že ve většině her, které hrajete, můžete bezpečně ignorovat vybavení, zejména když se domníváte, že další města mohou vést k nízkému vybavení, ale výnosy získaná z měst satelitů vždy převáží nad tresty Z vybavení (což částečně vysvětluje, proč jsou zábavní komplexy a vodní parky obecně nedostatečně využívány). Vzhledem k tomu, že Skotsko je jedinou civilizací ve hře, která je zcela posedlá vybavením, jejich hraní je docela jedinečná, navzdory mnoha nedostatkům z jejich dalších schopností.

   v Shromažďování bouře, Města nezačínají bezplatnou vybaveností (dělají v předchozích pravidlech), s výjimkou hlavního města, protože palác nyní poskytuje 2 vybavení z zábavy (1 vybavení v předchozích pravidlech). Aby bylo možné vypočítat množství vybavení potřebného k spokojenosti s městem, rozdělte svou populaci 2 a zaokrouhlením nahoru. Počet nadbytek nebo nedostatečného vybavení rozhoduje o stavu vašich měst takto:

   • Extatický začíná na 5 dalších vybavení nebo více, všechny výnosy města se zvyšují o +20%.
   • Šťastný Vyžaduje 3-4 další vybavení, všechny výnosy města se zvyšují o +10%.
   • Obsah začíná na 0 až 2 další vybavení, nejsou použity žádné bonusy ani pokuty.
   • Nespokojen začíná na 2 až 1 vybavení méně, než je požadováno. Všechny výnosy nepotraviny se nyní snižují o 10%, jeho růst populace se snižuje o 15%.
   • Nešťastný začíná na 4 až 3 vybavení méně, než je požadováno. Všechny výnosy nepotraviny se nyní snižují o 20%, jeho růst populace se snižuje o 30%.
   • Neklid začíná na 6 až 5 vybavení méně, než je požadováno, všechny výnosy bez potravin se snižují o 30%. Kromě toho se na městském území mohou začít objevovat rebelské jednotky.
   • Vzpoura začíná na 7 vybavení méně, než je požadováno nebo méně. Všechny výnosy nepotraviny se nyní snižují o 40%, rebelské jednotky se objeví mnohem častěji a ve větším počtu než kdy předtím.

   (Opět to jsou prahové hodnoty a bonusy za Shromažďování bouře řádek pravidel. Pro předchozí pravidla najdete na stránce vybavení.)

   Existují dva hlavní „typy“ vybavení: vybavení z luxusních zdrojů a vybavení z zábavy. Ačkoli jsou funkčně identické, můžete pochopit, že vybavení z luxusních zdrojů jsou zdroje vybavení v celé říši, které se automaticky distribuují do měst, která nejvíce vyžadují vybavení, zatímco vybavení z zábavy jsou lokalizovanými zdroji vybavení, které pocházejí z obou okresů, budov, budov, budov, budov, budov, budovy, budovy, budovy, budovy, budovy, budovy, budovy, budovy, budovy, budovy, budovy, budovy, budovy, budovy, budovy, budovy , Zázraky, politické karty nebo jedinečné schopnosti a nelze je volně přesunout do jiných měst.

   Se základní mechanikou z cesty se přesuneme do hlavní části: Jak lovit po vybavení.

   Luxusní zdroje []

   Luxusní zdroje jsou zjevně úžasné rané zdroje vybavení. Vybavení z luxusu se automaticky přiděluje do měst s nízkým vybavením a vytváří základní úroveň pro vybavení. Při pohledu na tuto základní linii si uvědomíte, která města vyžadují další vybavení z zábavy, abyste tam mohli stavět zábavní komplexy, aniž byste zbytečně vynaložili výrobu .

   Brzy ve hře, skaut široký pro cenné luxusní zdroje a další hlavní civilizace pro podporu pro psaní. Čím širší je mapa, tím více luxusních zdrojů dostupných. Každý kontinent má 4 jedinečné luxusní zdroje pozemních pozemků, přičemž duelové mapy mají pouze 1 kontinent až do obrovských map, které mají 6 kontinentů. Kromě toho mají duel a malé mapy 2 vodní luxusní zdroje, malé a standardní mají 3, velké a obrovské se 4. Amber může počítat jako zdroj vody i půdy, takže někdy můžete skončit s 1 zdrojem méně než obvykle. S ohledem na to hrajte Skotsko v rané hře, jako je to, jak hrajete Španělsko. Důraz na průzkum, abyste prozkoumali nové kontinenty s jinými typy luxusních zdrojů, které ještě nemáte. I když usazování nových měst na jiném kontinentu není z jakýchkoli důvodů nemožné (místa by byla příliš daleko od vaší říše, obtížně přístupné, podléhající silnému cizí věrnostním tlaku atd.), skauting pro nové kontinenty je skvělé pro setkání s říšemi na jiných kontinentech, které mají přístup k luxusu, které nemáte, což může usnadnit obchod. Vzhledem k tomu, že je luxus voda distribuován mnohem náhodněji, chtěli byste klást větší důraz na navigační technologie dříve než jiné civilizace, které nejsou naval, takže můžete své osadníky poslat pryč, aby kolonizovali malé pevniny, kde máte přístup k novému luxusu vody.

   Kromě kampusů a průmyslových zón, které by měly být přítomny v každém vašem městě, by měly být také upřednostňovány komerční uzly, dokonce i pro pobřežní města. Přístavy mají bezpochyby silnější budovy, které poskytují užitečnější výnosy, ale komerční uzly poskytují užitečnější typ skvělých lidí. Skvělí obchodníci jsou pro Skotsko neuvěřitelně nápomocní, zejména čtyři velké obchodníky, kteří udělují jedinečným luxusem: John Spilsbury (hračky), Levi Strauss (džíny), Helena Rubinstein (kosmetika) a Estée Lauder (parfém). Také velcí obchodníci, kteří grantoví vyslanci pomáhají Skotsku navazovat silné diplomatické vztahy s vědeckými a průmyslovými městskými státy, zejména pokud se používají v kombinaci s Kilwa Kisiwani, absolutní nutností pro Skotsko na velké nebo obrovské mapě.

   Vybavení z zábavy []

   Vzhledem k tomu, že luxus je počet omezený, většina vybavení, které vyděláte ve vaší hře.

   Zábavní komplexy a vodní parky jsou zjevně nejdražší investice, které můžete provést do vybavení, ale také nejspolehlivější. Zábavní komplex a aréna dává svému mateřskému městě 2 vybavení, dost na to, aby narazilo na město z obsahu na šťastné, nebo z šťastného po extatiku. Budování zábavního komplexu v každém městě je však takovým nadbytkem, protože jeho budovy úrovně 2 a 3 se nestaví, podobné tomu, jak továrna a elektrárna fungují. Jeden early zábavní komplex a aréna jsou však absolutní nutností, protože vám umožňují stavět Všemohoucí Colosseum. Koloseum uděluje všechna měst do 6 dlaždic 2 vybavení, což je ekvivalent budování zábavního komplexu a arény ve všech městech do 6 dlaždic, aniž by muselo věnovat další produkci nebo okresní slot, která je pro Skotsko masivní. Tento zázrak je pro Skotsko stejně důležitý jako pyramidy Qin Shi Huang. Protože však Skotsko nemá v rané hře žádný produkční bonus, stejně jako kultura, která bude rychle oslovit hry a rekreaci, musíte postavit některé památky, propagovat Pingalu, aby znalce znalce a Bein Civic bezprostředně po politické filozofii. Ačkoliv klasická republika je zjevně lepší volbou vlády Tier 1 pro Skotsko, zvažte přijetí autokracie nejprve jen pro bonus za výrobu zázraků, slot v Corvée, protože nikdy není dostatečný důraz na to, jak zásadní je Koloseum pro vaši hratelnost. Pamatujte, nestavíte budovu vlády Tier 1 právě teď, takže se nebudete zaseknout autokratickým dědictvím. Divadelní čtverce získávají hlavní bonus za sousedství, když vedle zábavních komplexů a vodních parků, stejně jako zázraky, takže nezapomeňte položit alespoň divadelní náměstí vedle zábavního komplexu a Koloseum pro snadnou kulturu 4 . Vzhledem k tomu, že se divadelní náměstí dolů vedle jakéhokoli zábavního komplexu, který chcete stavět, protože kultura vám může trvat dlouhou cestu jako vědecká civilizace. Na pokrytí vaší říše musíte stavět pouze dostatek zábavních komplexů, protože jeho budovy Tier 2 a 3 poskytují vybavení v oblasti, takže nebudete muset jít přes palubu s divadelním náměstí.

   Kromě Kolosea je Chrám Artemis také dalším zázrakem Skotska by se rozhodně mělo zvážit, protože poskytuje další vybavení všem táborům, pastvinám a plantážům do 4 dlaždic, což může být hodně hodně. Nejlepší věc na tomto zázraku je, že máte relativní flexibilitu při výběru, která města budou mít prospěch z dalšího vybavení výměnou dlaždic. Další vybavení není vázáno na samotný zázrak, ale přímo na dlaždice v jeho poloměru. Města, která tyto dlaždice vlastní, budou mít prospěch z vybavení, nikoli z města, které staví zázrak.

   Pro Skotsko jsou rozhodující dva zázraky výše, přičemž Koloseum je nutností každá hra a chrám Artemis je o něco více situační v závislosti na tréninku. Později ve hře je budování zázraků se Skotskem velmi jednoduché: mají absurdní produkční produkci a budou dominovat závodu pro Great Engineer. Kilwa Kisiwani je zázrak Skotsko by se určitě mělo jít na velkou nebo obrovskou mapu, protože tyto mapy mají ohromné ​​šance na dva průmyslové nebo vědecké městské státy. Mauzoleum v Halicarnassus je další nutností, extrémně silný a jedinečný zázrak, když je ve vlastnictví kdokoli, ale hraje do skotské síly ještě více. Ruhr Valley, Oxford University, Amundsen-Scott Research Station jsou také hodni kandidáti. Výzkumná stanice Amundsen-Scott je pro Skotsko neuvěřitelným zázrakem, protože na to, co již máte. Skotsko má také mnohem snazší budování času, protože s největší pravděpodobností bude mít Gustave Eiffela nebo směšně mocný Shah Jahān.

   Pokud jde o městské státy, kromě průmyslových a vědeckých městských států, které aktivují bonus Kilwa, jsou Buenos Aires a Zanzibar nejmocnějšími městskými státy pro Skotsko: téměř tak dlouho, pokud ovládáte Buenos Aires a ne Vyjměte své bonusové zdroje, Skotská města budou vždy extatická a Zanzibar udělí vaší říši neuvěřitelných 12 vybavení, což vám umožní hrát o něco širší než normální. Cahokia se zlepšením Cahokia Mounds může udělit až 2 vybavení plus zlato, jídlo a bydlení do všech měst. Jinak je Hongkong velmi užitečný, pokud se snažíte vyhrát vědecké vítězství.

   Bonusy z vybavení []

   Šťastná a produktivní skotská říše. Kapitál Stirling má 21 nadbytečných vybavení. Ibn Khaldun jsou postižena města, která dostává 24% výnosy, které nejsou postiženy.

   Za normálních okolností dostává šťastné město ve všech výnosech 10% navíc, zatímco extatické město dostává 20%. Šťastné skotské město dostává 15% navíc ve vědě a produkci a 30% navíc, pokud je extatické, na vrcholu normálních bonusů na jiné výnosy. Scottish Etatic Cities také dostávají 2 skvělé body vědce z kampusů a 2 skvělé inženýrské body z průmyslových zón, to je stejně silné jako efekt Oracle speciálně pro kampusy a průmyslové zóny, ale pro každé extátické město. Areál s knihovnou získává skvělé body vědce, extatické skotské město s kampusem a knihovnou je dvakrát tolik. Jakmile dokončíte konstrukci své infrastruktury pro zvyšování vybavení, pravděpodobně budete ovládat závod pro skvělé vědce a skvělé inženýry až do konce hry.

   Existuje jeden skvělý skvělý vědec, který dobře synergizuje se Skotskem, Ibn Khaldun, představený v Babylon Pack. Zvyšuje další výnosy z potravin z vybavení o 20% (ne 40%, jak říká popis), což znamená, že extatická skotská města získá 24% všech výnosů bez potravin a 34% produkce a vědy . Nyní, 4% všech výnosu bez potravin nezní jako moc, to je pravda, ale protože občanství bude vždy vaším zaměřením při hraní jako Skotsko, nebolí to trochu víc z něčeho, co byste museli stejně.

   Bannockburn []

   Scot1 Scot3

   O této schopnosti nelze říci moc, ne proto, že je teoreticky slabá, ale proto, že šance, že se to vstoupí do hry, je příliš malá. Chcete -li vyhlásit válku za osvobození, musíte se spřátelit s civilizací a váš přítel musí mít alespoň jedno z jejich měst odebráno třetí civilizací. Jak vidíte, existuje spousta požadavků a nastavení, z nichž většina leží mimo vaši kontrolu.

   Nicméně +100% produkce je opravdu silná, zejména pro vědeckou říši. Pokud se vám podaří splnit požadavek na vyhlášení války s osvobozením, nejlepší radou je prohlásit ji okamžitě, když můžete, použít produkční bonus, aniž byste skutečně osvobodili odebrané město, proveďte mír po 10 zatáčkách a opakujte. Tímto způsobem můžete mít 10 otáček dvojité výroby každých 20 zatáček, což vám umožní jít na jakékoli vítězství, které chcete. Můžete se pokusit oslabit nepřítele tak, aby se váš přítel přestal šikanovat, pokud ve skutečnosti neberete a vrátíte ztracené město svému příteli, lze to provést na neurčito.

   Abyste zvýšili pravděpodobnost, že budete moci vyhlásit válku za osvobození, je lepší hrát na mapě pozemku, kde říše začínají soupeřit o půdu a zdroje od samého začátku. Čím více je mapa přeplněná, tím vyšší je pravděpodobnost konfliktů. Jako Skotsko, hrajte jako izolacionistická civilizace v rané hře a zdržte se navázání přátelství příliš brzy. V ideálním případě byste se chtěli spřátelit s civilizací, která ztratila město jinému. Dobrá věc je, že váš přítel nemusí v průběhu svého přátelství ztratit město, mohou ztratit město dříve, než se stanou vaším přítelem, a stále můžete být schopni vyhlásit válku za osvobození. Z tohoto důvodu je průzkum docela důležitý. Kdykoli potkáte novou civilizaci, okamžitě požádejte o otevřené hranice, abyste mohli prozkoumat jejich území. Pokud spatříte podivně pojmenované město, jako město s názvem „Victoria“ patřící do Babylonu, víte, že museli toto město odnést od někoho (v tomto případě Kanada). Pokud nemáte příliš zkušenosti se jmény města Civilizace VI, Nezapomeňte zkontrolovat seznam možných názvů měst. Jakmile to spatříte, vynaložte se, abyste se spřáteli s šikanovanou říší a odsoudili jejich šikanu, takže můžete vyhlásit války za osvobození. Protože tento Casus Belli je obtížné uspokojit, ve skutečnosti neosvoboďte zajaté město, takže jej můžete opláchnout a opakovat; Nezapomeňte na mír po vypršení bonusové výroby a znovu vyhlásí válku, když je to možné. Později ve hře, po dokončení spuštění Earth Satellite, je mnohem snazší získat letecký přehled každé říše, což vám umožní přijímat bonusovou produkci v posledních několika krocích k vědeckému vítězství.

   Kurz golfu []

   Golfová hřiště přinášejí příjmy a štěstí do měst, ve kterých jsou postavena, a také bydlení v informační éře. Pro maximální kulturní bonusy je postavte vedle městských center a zábavních komplexů. Golfová hřiště zvyšují přitažlivost sousedních dlaždic a mohou být dokonce postaveny na tundře a sněhu, které mají tendenci mít vyšší přitažlivost než jiné typy terénu. To může Skotům pomoci vytvořit místa pro národní parky, pokud potřebují cestovní ruch nebo další vybavení.

   Hlavním prodejním bodem golfového hřiště je však bonus za vybavení. Dokonce i na nejvyšší úrovni je v tomto bodě hry příliš nevýznamný bonus kultury, takže před investováním vaší produkce a okresního slotu do zábavního komplexu pečlivě pomyslete. Dlaždice sousedící s centrem města jsou často také velmi cenné, protože zde lze postavit silné zázraky, jako je zakázané město. Abychom maximalizovali počet dlaždic, které obdrží bonus za odvolání, je často vhodné zapomenout na bonus za kulturu a stavět golfová hřiště od centra města. To jim umožňuje dodávat vybavení, aniž by vyžadovaly, aby je občané pracovali, což je to, o čem Skotsko zajímá nejvíce.

   Největší nevýhodou tohoto zlepšení je jeho občanský požadavek. Reformovaná církev je list Civic, což znamená, že je to poslední občanská větev a není nutná k odemknutí pozdější občanské občanské, takže většina civilizací bez náboženské tendence ji bude ignorovat spolu s teologií a božským právem. Skotsko však musí objevit všechny tři, aby odemklo své jedinečné zlepšení. Ve své hře, pokud budete mít štěstí s několika typy luxusních zdrojů, jsou schopni postavit All-Important Colosseum a vaše říše není příliš široká, všechna vaše města mohou dosáhnout extatického stavu i bez dalšího vybavení z golfových hřišť. Nezapomeňte neustále kontrolovat status města, abyste viděli úroveň vybavenosti, abyste se mohli sami rozhodnout, kdy odemknout golfové hřiště. Pokud je vaše vybavení již v extatice, nemá smysl plýtvat kulturou při objevování tří náboženských občanů – můžete ji nechat až později ve hře, když luxusní zdroje a Koloseum již nestačí na to, aby vaše města byla extatická.

   v Shromažďování bouře, Počet bonusových vybavení stoupá z 1 na 2 (1 vyšší); Prahové hodnoty vybavenosti však stoupají o 2 (šťastný nyní vyžaduje 3 vybavení, které bývalo 1, a extatické vyžaduje 5 vybavení, které byly použity na 3). Tato změna prahu vybavenosti způsobí, že golfové hřiště, již strašně ohromující zlepšení, nějak dokáže být ještě horší. Zatímco aktualizace v dubnu 2021 buffy mnoho slabých vylepšení, jako je Kurgan a Nubian Pyramid, golfové hřiště je zvědavě vynecháno. Díky tomu je golfové hřiště bezpochyby nejhorší jedinečné zlepšení ve hře a kdyby to nebylo pro aztécké Tlachtli, bylo by to také nejhorší kus jedinečné infrastruktury také. Přemýšlejte o tom podobně jako civilizační schopnost Koreje: slouží pouze jako prodloužení vaší nejsilnější schopnosti a nikdy by se nemělo být vaším zaměřením v žádné situaci.

   Horal []

   Kromě toho, že je silnější než Strážce, který nahrazuje, dostává Highlander bojové bonusy v drsném terénu. Protože nahrazuje jednotku, která se zdá, že má velké množství, má také každý problém, který má strážce. (Přečtěte si více zde.) Pokud hrajete Skotsko poprvé a chcete pravidelný a nejvýznamnější pocit civilizace, měla by tato jednotka sloužit pouze jako 4 ERA skóre a nic jiného. Pokud hledáte nový a náročnější herní zážitek, pokračujte ve čtení.

   Ačkoli je možné používat Highlander v boji, je velmi těžké tak učinit efektivně. Vaším cílem je získat propagaci úrovně III, přepadení, ale protože dřívější jednotky Recon nedělají moc boje, protože to není jejich účel, není možné získat mnoho předem postavených skaut Později, i když spustíte průzkum. Zde je několik tipů, jak vydělat neslavně těžké dosáhnout propagace, aby váš Highlander mohl mít účel místo pouhého skóre éry:

   1. Ujistěte se, že každá kmenová vesnice a přirozený zázrak objeví skaut. Zejména pro přírodní zázraky můžete vědět, zda jste blízko k jednomu, aniž byste jej objevili zapnutím výnosů dlaždic. Pokud vidíte neobvykle vysoké výnosy, zejména s nepravidelným typem výnosů (jako je věda, víra a kultura), na dlaždicích, které by neměly mít tyto výnosy, přestaňte jít dále a posílat skauta tímto způsobem. Před objevením kmenových vesnic nebo přírodních zázraků se ujistěte, že máte spuštěnou kartu politiky průzkumu.
   2. Pokud jste v poměrně izolované oblasti (jako na ostrovních deskách nebo mapě souostroví), ujistěte se, že váš skaut je úroveň 2 bojem s barbary, než je necháte objevit kmenové vesnice. Vzhledem k tomu, že XP z boje s Barbaři po získání úrovně 2 je drasticky snížena, můžete tím maximalizovat svůj možný zisk XP tím. Pokud však víte, že nejste sami, nezapomeňte tyto vesnice hlídat dalšími jednotkami vedle nich a nezapomeňte si to nárokovat, a to i ne skauty, pokud vidíte, že jsou jiné civisy blízko.
   3. Armáda terakoty poskytuje bezplatnou povýšení každé pozemkové jednotce. Než dokončíte tento zázrak, ujistěte se, že nashromáždíte velkou armádu skautů a Highlanders.
   4. (Pouze) S titulem Emlsure může Victor poskytnout počáteční propagaci zdarma, i když to není příliš užitečné, protože to můžete vždy dělat pečlivě střídat mezi boji proti barbarům a uzdravením.
   5. (Pouze) Skirmisher není opravdu užitečnou jednotkou, protože nepotřebujete boje s rekonstrukcí, ale ve Skotsku je tato jednotka užitečným odrazovým můstkem pro získání XP pro vaše budoucí Highlanders.
   6. Velmi důležité, ale někdy hráči zapomenou: Pokud nemůžete shromáždit dost XP, aby se skauty dostali k přepadení (což odpovídá většině, ne -li všech, vašich her), použijte své Highlanders k boji při spuštění průzkumu. Funguje to proto, že Strážci jsou silnější než musketmen s útokem na dálku a ne příliš špatné na obranu a vaši Highlanders jsou ještě silnější než s situačními bonusy nahoře.

   Stejně jako Strážce, který nahrazuje, se zdá, že Highlander vstupuje do hry příliš často, protože skauting by měl být určitě degradován blízko spodní části seznamu priorit v průmyslové éře a nedělá lepší práci při skautingu než pravidelný Scout buď. Vzhledem k tomu, že Highlanders jsou v boji horší než běžné vojenské jednotky a vyžadují neúspěšné množství nastavení, aby uspěli, nikdy by neměli být faktorem, na který se spoléháte, aby vás přenesli k vítězství, pokud nehledáte něco velmi, velmi neobvyklého.

   Highlander neočekávaně vyvíjí zónu kontroly, přestože je jednotkou s útoky na dálku. Tento detail není nikde ve hře zmíněn, ale je kódován v herních souborech a dosud plně funkční. Ve spojení se skutečností, že Highlander rád bojuje v kopcích a lesích, může být hnutí nepřátelům bránit ještě více, když se blíží k Highlanderu, takže to může být poněkud smysluplné v obranné válce, zejména pokud máte ve vašem území. Jak je však analyzováno s velkými detaily výše, že tato jednotka a strážce, který nahrazuje, mají na bojiště malý dopad, tato funkce, ať už je zamýšlena nebo ne, není nic jiného než zajímavý kousek trivia bez skutečných dopadů na hraní hry.

   Na rozdíl od Civilizace v, v Civilizace VI, Místo bitvy je vlastně dlaždice obránce, nikoli útočníkem. Proto, podobně jako u jiných bonusů, které poskytují další bojovou sílu při „boji na“ určitý terén, získá Highlander další bojovou sílu, když zaútočí na jednotku stojící na lesech nebo kopcích, bez ohledu na to, kde stojí Highlander. Také, Highlander obdrží další bojovou sílu na obranu, pokud bude napadena, když stojí na lesech nebo kopcích. Tento bonus se nestará o sebe, když Highlander bojuje na zalesněných kopcích.

   Typy vítězství []

   Skotsko je jasně zaměřeno na vědecké vítězství a můžete toho snadno dosáhnout. Vítězství nadvlády není vyloučeno, vzhledem k technologické výhodě, kterou budete mít jistě nad svými nepřáteli. Kulturní vítězství je o něco těžší, ale ne nemožné. Přestože golfová hřiště poskytují nízké a velmi podmíněné výnosy kultury, dává vám přitažlivost pro národní parky a přímořské středisky, plus veškerou bonusovou produkci, kterou budete mít pro výstavbu divadelních čtverců a zázraků.

   Strategie pultu []

   Při hraní proti Skotsku je chcete brzy porazit. Pokud se vynoříte vedle nich ve starověké éře, je dobré se k nim jen přiblížit a vzít si jedno nebo více měst, pokud je to možné, aby se za všechny ostatní postavili za všechny ostatní. Alternativně můžete usilovat o jejich úspěch s výzkumnou aliancí, ale můžete si být jisti. V polovině hry, pokud se Skotsko dostalo dopředu, zkuste použít lehké kavalérie k drancování skotských luxusů, zábavních komplexů, kampusů a golfových hřišť. Protože všechny jejich by se mohly točit kolem jejich civilizačních schopností, tím více zdrojů z obličeje můžete od nich popřít, tím lépe. Suzerainty of Muscat a Zanzibar, Koloseum, 4 velcí obchodníci, kteří udělují luxus, to jsou nejlepší uchazeči, které Skotsko chce v každé hře. Nejsou špatní pro jiné civilizace, takže z vaší cesty se trochu nezmizí žádná škoda.

   Jakmile odemknete letecké jednotky, pokud jste stále nezastavili Skotsko, použijte je k cílení na stejné oblasti, jak je uvedeno výše. Bez ohledu na éru, pokud si všimnete, že Skotsko umístilo vyslance do militaristických nebo vědeckých městských států, mohlo by to stát za to, zatímco je posláno, aby je poslali, abyste je odstranili. A konečně, ať už hrajete jako oni nebo ne, Skotská jedinečná jednotka, Highlander, není velká. Nebudou prioritním cílem na bojišti nebo jednotce, kterou budete chtít vyrobit více než jednou pro skóre ERA.

   Vstup civinopedia []

   Skotská historie, která zabírala nejsevernější dosahy ostrova Velké Británie. Poté, co se v celé své historii opakovaně bojoval za nezávislost, se Skotský národ často ocitl předmětem touhy po napadení sil z celého světa.

   Některé z nejstarších Skotska zaznamenané historie pocházejí z dobytí a cest římské říše, kteří na přelomu 1. století zabavili velké části Anglie a Skotska. V té době bylo Skotsko obýváno různými domorodými kmeny známými Římany jako „Caledonians.„Časté potyčky mezi Římany a těmito místními kmeny se říká, že inspirovaly výstavbu Hadrianské slavné zdi, aby izolovaly domorodce z rozvíjející se říše (s diskutabilní účinností).

   V polovině 4. století Římané všichni, ale opustili své pokusy ovládat britské ostrovy, a v následující tisíciletí se místní království rozrostla v síle a koordinaci. Mezi nimi byli Gaels a jejich království Dal Riata na Západě a Picts a jejich království na východ.

   Ačkoli gaelský jazyk (a hodně z jejich kultury) převládal nad jazykem Picts, většinou účtů to byli Gaels, kteří byli pomalu absorbováni, když se samotné Pictish Kingdom vyvinulo v to, co se stalo Královstvím Alby. V gaelském jazyce se Království Alby překládá jako Skotské království a postupem času se všichni, kteří obývali své země, stali známi jako Skoti.

   Příchod prvních Vikingů z Dánska a Norska na pobřeží Skotska na přelomu 9. století přinesl pro rodící se království novou hrozbu. Přestože pobřežní osady po celém západním Skotsku utrpěly řadou nájezdů těmito Norsemen, to byla Anglie, která utrpěla většinu jejich hněvu.

   V roce 1124, král Davida, byl jsem korunován králem Skotů, v době zametacích změn tak obrovský, že historici přišli odkazovat na období jako „Davidian Revolution.„Vzestup feudalismu změnil skotský přístup k vlastnictví půdy, místní správy a vojenské struktuře.

   Bylo to pod králem Davidem, že Skotsko postavilo první města královskou chartou. Tato oficiálně schválená osada, známá jako Burghs, poskytovaly pro skotské monarchy po staletí klíčovým zdrojem příjmů. Obchod (a následné daňové příjmy) vytvořený v Burghs se ukázal být kritickým faktorem ve skotském probíhajícím vývoji po celou dobu středověku.

   Asi 200 let po Davidově vládě čelilo Skotsko rostoucímu strašidlu anglické vlády nad jejími zeměmi a lidmi. To, co se stalo známé jako první válka skotské nezávislosti, začalo za vlády notoricky známého anglického krále Edwarda „Longshanks“, jehož brutální taktika a opovržení Skotů vyvolala konflikt, který by trval déle než 20 let.

   Během této revoluce dva z nejslavnějších Skotských hrdinů, sir William Wallace a Robert Bruce, se nejprve zvýšili na významem. Oba by vedli skotské armády do bitvy proti anglickým králům, prvním Longshanksům a později jeho syn Edward II.

   Podle pravidla Roberta byla Deklarace Arbroath podepsána v roce 1320 a doručena papeži. Mnozí považovali za první deklaraci nezávislosti na světě a pozdější inspiraci pro Deklaraci nezávislosti Spojených států a tvrdil, že Skotský status jako suverénní stát. A na nějakou dobu to platilo.

   Robert The Bruce byl následován jeho synem Davidem II., Který zase zemřel bezdětný v roce 1371. To vedlo k tomu, že trůn procházel Robertem II, vnukem Roberta Bruce (skrze jeho dceru Marjorie) a vysokému správci Skotska, Walter Stewart.

   Jako první král Royal House of Stewart označil Robertův vlád. Mezi monarchy Stuart byla slavná Marie, královna Skotů, která byla výrazně uvězněna a později spravována poté, co byla usvědčena z plánování atentátu na anglickou královnu Alžbětinu ve snaze uzurpovat její trůn.

   V roce 1706 Skotsko a Anglie uzavřely vyjednávání o sjednocení dvou království ve snaze vyhnout se možnosti dalšího zdlouhavého konfliktu a zlepšit finanční zabezpečení a obchodní ujednání obou stran. Dohodnutá smlouva o unie vedla k akty Unie, které oficiálně spojily oba národy jako Velká Británie Velké Británie 1. května 1707.

   18. století se shodovalo s průmyslovou revolucí a poznamenalo úsvitu období známého jako „skotské osvícení“, když skotská kultura vzkvétala. Pokroky v architektuře a inženýrství, literatuře, hudbě a medicíně přinesly Skotsko úctu a vliv po celém světě. Během této doby se Skotsko proslavilo svými lodníky, kteří výrazně přispěli k přechodu z dřevěných plachetnic na parní lodě vyrobené ze železa.

   V moderní době se Skotsko odstěhovalo od své průmyslové minulosti s větším závislostí na finančních službách a bankovním průmyslu, aby vedl hospodářský růst. Skotsko se stále spoléhá na různé vyráběné zboží, přičemž skotská whisky (nesmí být zaměněna s irskou whisky) mezi nejslavnějšími z vývozu národa. Přesto by se mohlo říci, že Skotské probíhající příspěvky do světových vědeckých a kulturních pronásledování jsou jeho největším darem pro svět světu.

   Města []

   Občané []

   Muži Ženy Moderní muži Moderní ženy
   Amer Ada Angus Alison
   Hamish Burunild Colin Bonnie
   Donnan Deirdre Douglas Fiona
   Ewan Ellen Edmund Gillian
   Giles Ese Harry Vřes
   Hugh Florie Simon Iona
   Fergus Ysabell Mungo Rhona
   Ranald Maggie Kenneth Jane
   Dauid Muriel Iane Mary
   Maelcolm Orabilia Wallace Kenna

   Trivia []

   • Symbolem skotské civilizace je bodlák, který je národním znakem Skotska od vlády Alexandra III.
   • Skotská civilizační schopnost odkazuje na období skotské historie charakterizované velkými intelektuálními a vědeckými úspěchy.