Reddit – Ponořte se do všeho, temné a tmavší devs jsou žalovány Nexon | PCGamesn

Nexon žalovali tmavé a tmavší devs

Podáno 14. dubna u Okresního soudu Spojených států pro západní okres Washington, soudní dokumenty z Nexonu vytvářejí řadu nároků proti temnému a temnějšímu vývojáři Ironmace.

Nexon podal autorská práva pro projekt P3 v únoru

Zdálo by se, že od 9. února 2023 Nexon oficiálně vyplnil autorská práva pro projekt P3 a související aktiva.

Je třeba poznamenat, že tato autorská práva byla podána v polovině útvaru roku 2023, ale autorská práva uvádějí, že podávaná aktiva byla vytvořena v roce 2021. V podstatě tedy Nexon čekal 2 roky, než podal autorská práva na aktiva na projekt, který již zrušil. Právě v té době, kdy táta explodoval v popularitě.

Celá tato věc vypadá, že Nexon je jen naštvaný, že se do tohoto vlaku nedostanou.

Myslím, že to všechno pravděpodobně zpozdí tátu, ale věřím, že Ironmace to protáhne.

Každopádně jen několik informací, o kterých jsem si myslel, že jsou docela relevantní.

Seznam všech Nexon Copyrights – odkaz

Projekt P3 – odkaz

Projekt P3 Character – Barbarian – Link

Projekt P3 Character – Cleric – Link

Projekt P3 Character – Ranger – Link

Projekt P3 Character – Tanker – Link

Projekt P3 Character – Thief – Link

Projekt P3 Character – Wizard – Link

Projekt P3 kódy – odkaz

Projekt P3 Playtest – odkaz

Nexon žalovali tmavé a tmavší devs

Tmavá a tmavší, hra Dungeon-Looting RPG nedávno vytažená ze Steam, čelí žalobě od korejského vydavatele Nexona kvůli údajnému porušení autorských práv.

Dark and Darker Dev je žalován Nexonem: Postava v obřího klobouku s dřevěným personálem ve hře RPG Dark and Darker

Publikováno: 17. dubna 2023

Poté, co byla v březnu odstraněna ze Steam, po přestavbě a upuštění k tomu, že hra Dungeon-Looting RPG Dark and Darker a jeho vývojář Ironmace nyní čelí žalobě od korejského vydavatele Nexona a tvrdí porušení autorských práv. Nexon tvrdí, že tmavá a tmavší se vytváří pomocí aktiv a materiálů, na kterých vývojáři v Ironmace pracovali a používali, když byli zaměstnáni Nexonem. Ironmace dosud popřela jakékoli protiprávní jednání.

Podáno 14. dubna u Okresního soudu Spojených států pro západní okres Washington, soudní dokumenty z Nexonu vytvářejí řadu nároků proti temnému a temnějšímu vývojáři Ironmace.

Hlavně Nexon říká, že hledá náhradu škody z důvodu „krádeže obžalovaných“ projektu videoher s názvem „P3 Projekt.”Údajně vývojáři, kteří by se později stali součástí Ironmace, pracovali na hře pod Nexonem prozatímně s názvem P3 a údajně použili některé materiály z tohoto projektu při vytváření temné a tmavší.

„V rámci zjevného porušení svých povinností vůči Nexonu ukradli jednotliví obžalovaní zdrojový kód P3, audiovizuální a další materiály, které Nexon vyvinul prostřednictvím značných výdajů na čas a peníze,“ tvrdí soud, “tvrdí soud.

„Obžalovaní tyto materiály použili k vývoji podstatně podobné videohry zvané Dark and Darker, kterou se obžalovaní snaží distribuovat prostřednictvím své nově vytvořené společnosti, Ironmace. Nexon přináší tuto akci, aby zabránil obžalovaným v pokračování profitu z jejich nezákonných akcí, a to i prostřednictvím rozdělení temných a tmavších a jinde.“

Pojmenování konkrétních zaměstnanců v Ironmace, kteří předtím pracovali pod Nexonem, popisuje žaloba jednoroční smluvní klauzule, která „brání zaměstnancům v práci ve stejné linii podnikání, které by mohly potenciálně porušit obchodní tajemství Nexonu, bez předchozího souhlasu Nexona.“

Soudní dvůr usiluje o „peněžní úlevu včetně škod způsobených [Nexonem] ve výši, kterou dosud nebyla stanovena.“Nexon tvrdí, že„ odsouzení obžalovaných by mohlo ohrozit Nexon, průmysl videoher a všechny spotřebitele, kteří si užívají hraní sofistikovaných videoher.“

Zpráva Eurogamer sdílí obrázky z podání, získané YouTuber ‘OnePeg.„Na těchto obrázcích Nexon porovnává koncepční umění a snímky obrazovky od P3 do tmavé a tmavší a také postavy vyvinuté Dungeons and Dragons Developer Wizards of the West Coast.

Thumbnail YouTube

Cílem je zdánlivě prokázat, že generické postavy fantasy hry používané v tmavé a tmavší mají podobnost s postavami v P3, oddělené k ztvárněním stejných archetypů jiných společností stejných archetypů.

“Jak je pro oku snadno zřejmé, kouzelníci barbarského na západním pobřeží jsou zcela odlišný od P3 a tmavého a tmavšího barbarského,” říká Nexonové podání.

“Tmavý a Darkerův duchovní je také v podstatě podobný duchovnímu P3.”. Obě postavy mají sáčky na pouzdro a batoh, který měl v úmyslu držet předměty/předměty, pouzdrovým pásem se silnou knihou kouzla a roztřepenou tuniku, stejně jako těsná kapota odhalující vlasy obličeje, barevný šátek krku, kulatý štít, kovový personál a obrněný rukávy.„Můžete vidět další srovnávací obrázky generované Nexonem a zachyceny z videa shrnutí žaloby OnePeg, níže:

Nexon žaloval Dark and Darker Dev: Obrázek porovnávající znaky z tmavé a tmavší s ostatními ve hře RPG

PCGamesn kontaktoval jak Ironmace, tak Nexon a tento příběh aktualizuje s jakýmikoli dalšími informacemi nebo komentáři.

Mezitím možná budete chtít vyzkoušet některé další skvělé kooperační hry nebo možná některé z nejlepších fantasy her na PC.

Ed Smith dříve z Edge, Vice a Polygon, Ed se připojil k PCGamesnu v roce 2022. Dělá všechno zprávy, zejména Fallout, Half-Life a Counter-Strike 2.