Rychlá recenze Time: Resident Evil 4 (2023) – We The Nerdy, Resident Evil 4 (Remake) (videohra) – TV Tropes

Videohra / Resident Evil 4 (remake)

Krauser: Síla je všechno. Slabí nemůže nic chránit! Poznámka Může ovládat všechno. .

Rychlá recenze: Resident Evil 4 (2023)

. Dosud jsem si užil každý remake, ale já Doposud kterýkoli z nich. Existuje tolik vylepšení kvality života, vylepšení příběhů, změny hraní a ještě silnější důraz na hraní na minutu na minutu, která mě připojila pouze jako původní verze. Dokonce i v originále jsem musel čas od času přestat hrát, protože jsem zasáhl oblasti frustrace, ale tento remake to všechno vzal a přidal mnohem více. Ano, ve verzi PS5, o které jsem ji zkontroloval.

2023 byl již rokem banneru pro remake a re4 stojí nad nimi, nejedná se pouze o nejlepší verzi této hry, ale dosud jakoukoli hru Resident Evil.

Skóre: 10/10

Sdílejte toto:

 • Kliknutím sdílíte na Twitteru (otevře se v novém okně)
 • Kliknutím sdílíte na Facebooku (otevře se v novém okně)
 • Kliknutím sdílíte Tumblr (otevře se v novém okně)
 • Kliknutím sdílíte Reddit (otevře se v novém okně)

Resident Evil 4 (remake)

https://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/bpki1hs.jpeg

Resident Evil 4 (Biohazard Re: 4 Resident Evil franšíza. Byl vydán pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X | S a PC 24. března 2023.

Remake originálu Resident Evil 4, Tato hra, stejně jako její předchůdce, mění a rozšiřuje původní hru, postavenou od základů pomocí ochranné známky CAPCOM RE Engine. Hra obsahuje rozšířený příběh spolu s a hodně tmavší hororový tón než originál.

Hra byla vyvinuta mnoha ze stejných členů týmu, na kterých pracoval , s 2Ředitelé Yasuhiro Anpo a Kazunori Kadoi se vracejí jako ředitel a producent.

.

14. září 2023 Capcom oznámil návrat scénáře ADA z původní hry, “Oddělené cesty”, Žoldáci režim.

Remake poskytuje své vlastní jedinečné příklady:

 • Achillova pata: Plagy to mají proti světlu, zejména jasné a/nebo modré světlo. To přichází hrát v sekci Leon a Ashley’s Gameplay, kde první může použít FlashBangs k poškození nebo zabití jakýchkoli exponovaných plagů, a ta druhá používá lucernu modrého světla k imobilizaci Armaduras.
 • Actionized Adaptation: Remake dokáže být ještě více zaměřen na akci než původní hra z roku 2005. Příklady standout:
  • Kromě vracejících se pohybů melee, jako jsou kopy a suplexy. Salvador, který byl kdysi odblokovatelným pohybem zabijáka.
  • Leon může nyní udělat rychlý backflip, přikrčit, rolt nebo postupovat, aby se vyhýbal útokům jednoduchým stisknutím tlačítka a může vstoupit do režimu plíživého, aby se překonal netušící nepřátele nebo je utajení zabít nožem.
  • .
  • .
  • Nůž může být také vylepšen v jeho trvanlivosti, opraven a znovu použit po rozbití a znovu použít jako osobní obrannou položku.
  • V prologu je Leon zobrazen rozhovor s prezidentem Grahamem před jeho misí, na rozdíl od původní hry, která nikdy neukazovala prezidentovi nebo Leonovi, který obdržel své rozkazy.
  • Úkoly obchodníka byly výrazně rozšířeny. V originále byl jednoduše jeden modrý medailon, zatímco je tu několik vedlejších volitelných lovů, které zahrnují vybírání silné nepřátele na střední úrovni šéfa.
  • . Jeho role je dále rozšířena o uvolnění Oddělené cesty, kde se stává podstatnějším podpůrnou postavou v Adově kampani místo toho, aby se pouze objevil v jediném cutscenu.
  • Krauser byl plnohodnotný, pamatuje si toho nového chlapa? který se objevil pozdě v původní hře bez předchozího náznaku jeho existence, zatímco Leonův úvodní flashback v remake způsobil Krauser portrét prvního ptáka jako Leonův brutální vojenský instruktor a postavil ho jako postavu, s níž se později setká.
  • První boj Krauserů byl rozšířen z čistého qte sekvence na mechaniky na melee boji.
  • Obrněná gigante, která se objevuje v místnosti s dvojitým gigante lávovou, dostane na hradě několik dalších scén, kde se snaží zaútočit na Leona balvany.
  • Ashleyova krátká hratelná sekvence bez gear byla rozšířena o délku a složitost, představovala různé hádanky, její vlastní jedinečný mechanik ve formě modré lucerny a hlavní zaměření na nepřátele Armadura.
  • Všechny tři části hry mají nore dokumenty roztroušené kolem mapy, které vyplňují prvky příběhu o tom, jaký byl život v regionu, než přišel Saddler. Mezi zajímavé věci, které se z těchto dokumentů získalo, patří životní styl vesničanů, které v hrůze reagují na jejich mutace, fanatici přijímají náboženství poprvé, některé z nich reagují hrůzou na jejich mutace, zatímco jiní přijímají jako svatý dar a jiní ho přijímají jako svatý dar a jiní a jiní přijímají jako svatý dar a Vědci na ostrově reagují hrůzu tím, jak je neomezený saddler. Nejzajímavější ze všeho je, že zjistíme, jaký druh mutace se podílel na vytváření Verdugo, a dozvíme se, jak se jeho jméno bylo před mutací.
  • Kampaň původních způsobů samostatných způsobů se většinou skládala z recyklovaných map s malými průzkumovatelnostmi nebo původními cíli. Kampaň The New Samoration Ways obsahuje mnohem více jedinečných míst, sběratelských předmětů a scénářů.
  • Scéna, kde Leon spadne do jámy hrotů, ale dokáže se zachránit. V originále střílí sluchové zařízení, které Salazar používá k slyšení úmrtí jeho oběti, které odhaluje, že přežil. . ? Hypotetická vysvětlení by mohla být, že Saddler, který pravděpodobně vycítil Leon, přežije svůj pád kvůli jeho schopnosti telepaticky komunikovat nebo najít jakoukoli jednotlivci infikovaného plagasu (Leon zažívá okamžik, kdy se jeho vize po vyšplhání po žebříku do podzemní laboratoře zapůjčuje a půjčování důvěryhodnosti tomu Teorie), mluvil buď se Salazarem, Verdugoem, nebo o oba, aby se vypořádali se situací, nebo s Verdugo, zachovali plnou lidskou inteligenci, jednoduše považoval Leonův mrtvý, dokud není nalezeno tělo, a nešel dolů, aby to potvrdil. Ale aniž by hra objasnila věci, zůstává to nezodpovězenou plothole .
   • Oddělené cesty . Kromě toho může Verdugo nyní způsobit halucinace hostitelům Plaga, také s ADA během jejích šéfů s ním, a je pravděpodobné, že se Leonova vize změní modrá Šéf boj .
   • Ashley je považována méně za zátěž a více jako s partnerem Leonem, do bodu, kdy mu zachrání pozoruhodné několikrát.
   • Luis přežije dostatečně dlouho na to, aby se znovu spároval s Leonem mimo původní sekvenci kabiny, přičemž dva se střídali mezi rovným mužem a moudrým chlapem a bratry Bash v dolech.
   • Hunnigan a Leon se již setkali před začátkem hry a ze strany Leona je výrazně méně flirtování.
   • Podobně jako Hunnigan, Leon flirtuje s Adou méně než originál, přičemž jejich rozhovory místo toho mají podtóny hořkosti Ady zrady v Raccoon City v remake 2.
   • Spíše než jen boj mezi dvěma bývalými členy týmu se Krauserův boj s Leonem stal spíše soupeřením „učitele versus studenta“.
   • Okolnosti Leon se staly vládním agentem v originálu, nebyly nikdy objasněny kromě Leon, který souhlasil pouze kvůli Sherrymu. V remake, jak Leon vnitřně odhaluje během jeho úvodního monologu, neměl v této věci také na výběr. Leon také uvádí, že trénink a následné mise, které ho téměř pravidelně zabil. To se odráží na modelu Leonova ve hře, protože je zobrazen zatemněnými očima a celkovým pochmurnějším vzhledem ve srovnání s originálem, který vypadal, jako by překonal většinu svého PTSD nad Raccoon City. Dokonce i jeho linie se setkávají jako Gruffer a náladovější; Zatímco stále dělá vtipy, nachází se to spíš jako mechanismus zvládání.
   • V Krauserově původním vzhledu Resident Evil 4, Byl to velký případ pamatujte si na nového chlapa?, s jedinými věcmi, které ho činí důležitým, je to, že unesl Ashleyho a že ho Leon nějak zná před událostmi 4. Jako člen publika jste si mysleli „jaká havárie? Kdo jsi ty a proč by mě mělo zajímat?” Chroniky Darkside Operace: Javier zmrzačil levou paži. Mimo obrazovku, Krauser se přiblížil k Wesker, a to byl Wesker, kdo nejen opravil ruku, ale načrtoval ho, aby věřil, že deštník může opravit svět. Kromě toho se vyskytuje na paži, je to divné s ohledem na jeho vlastenectví, že Krauser bude podporovat zločince, jako je Wesker. Remake nám dává kontext, proč by Krauser vadil od vlády USA: Operace: Javier byla misí a vláda USA opustila Krausera a jeho jednotku zemřít. Zatímco některé detaily jsou úmyslně vágní, Krauserova vlastenectví vůči jeho zemi mu nevynesla žádná laskavost od jeho vlády a jeho nadřízené neváhali zahodit svůj život pryč, když to pro ně bylo vhodné. Dokonce i Leon uznává, že Krauser má dobrý důvod nenávidět vládu, ale poznamenává, že jeho činy s Los Iluminados zabijí miliony, a to není to, co by jeho jednotka chtěla, aby udělal, kdyby byli stále naživu.
   • Celková infekce Las Plagas je tato. . Byl také pocit, že ještě byl nějaký čas na ušetření, když se Leon a Ashley vylévají parazity s Luisovým strojem . V remake je infekce Las Plagas velmi konstantní a strašidelná záležitost, s poskvrněnými žilami ukazujícími postupný, ale jistě pokrok růstu Las Plagas a vliv Saddlera je pociťován z dále dál. Než se dostanou do Luisova stroje, bylo jasné, že tyto dva byly jen okamžiky, aby byly navždy ztraceny vlivu Las Plagas.
   • Budován s Ashley, který se nyní snaží být aktivnější místo toho, aby se jen krčil, a stále celkově je slečna v nouzi. Stále je náchylná k panice a teroru v strašlivé situaci, ve které je uvězněna, ale vynakládá více úsilí k překonání svých obav malými, ale skutečnými činy statečnosti, jako je pomoc Leonu zabít regeneradora tím na toto místo a dokonce zachrání Leonův život několikrát v průběhu hry. Vyjadřuje také zájem stát se trénovaným agentem, jako je Leon, něco, co v původní hře neměla.
   • Pes, který může pomoci Leonovi proti prvnímu Gigante, dostane nejen silnější intro Badass tím, že vytí před Měsícem s větší intenzitou, ale dokonce způsobí, že se gigante potápí kousnutím kotníku, když dříve jednal jako rozptýlení .
   • Hrál přímo se samotným Leonem. V původní hře Leon ztrácí kontrolu nad Plagasem a začne dusit Adu pozdě do hry. V remake nikdy nepokračuje infekci a dokáže se vydržet, dokud Ashley není schopen z něj odstranit plagy.
   • Salazar je méně zbabělý než jeho já 2005. V originále se zpanikařil a udělal spěšný ústup poté, co Leon bodl ruku hozeným nožem, ale tady prostě vztekl v hněvu, když ho třikrát zastřelil Leon, nikdy neukazoval znamení strachu. Jeho šéfová forma je také působivější: spíše než se musel spojovat s královnou Plaga a přežívajícím Verdugo, který se transformuje sám, a jeho monstrózní forma je nyní hbitý prořezávač stěny, který může snadno přetáhnout Leon, než aby byl připevněn k zemi .
   • Mike Pilot vrtulníku je nyní schopen vyhnout se Ganadoově protiútoku, dokonce se mu podaří vyhnout se příchozímu ohni z protiletinové zbraně. Jeho smrt nepřichází v důsledku toho, že byla zasažena RPG, zatímco je rozptýlena, ale sám Saddler uvolňuje roj novistadorů.
   • Ganados, kteří obléhají Leon a Luis, jsou tentokrát mnohem trvalejší a mnoho. Spíše než ustoupit po utrpení příliš mnoho obětí, ve skutečnosti vyhrávají obléhání, když to Ashley skončí tím, že najde cestu ven pro Luis a Leon.
   • Novistadoři to Zig zag. Jejich maskování bylo sníženo, aby prostě vypadalo jako textury kolem nich, když čekají na příležitost zasáhnout, jejich trvanlivost je poněkud nižší a je snazší se ohromit. Na druhém konci již nejsou zranitelnější při létání, což vyžaduje, aby několik kulek odložilo do letu.
   • Transformace Krausera se vyvinula z jediné čepele na obou jeho končetin, přičemž druhá paže se stala velkou strukturou drápů, kterou může použít k potlačení a také improvizované štít.
   • Tato inkarnace Leona má hrdinskou sestavu, kompletní s docela působivými bicepsy, které téměř soupeří Chris ‘. V původní hře měl Leon více fit, ale štíhlé postavy. .
   • .
   • Regeneradory se staly o něco objemnější, alespoň od pasu. .
   • V originále Ada zradí Wesker, protože je dvojitým agentkou pracujícím pro jinou organizaci a pouze ukazuje její barvu na poslední chvíli. Zde předpokládá, že její zrada neplánovala dopředu, jen poté, co si uvědomí, co Wesker plánuje dělat s „jantarem“ .
   • Krauser v originále je zraněný krevní rytíř, který se připojí k Wesker, aby se jeho zranění uzdravila, aby mohl ještě jednou bojovat. Jeho protějšek z remake se místo toho zbláznil poté, co ztratil skupinu a během mise byl opuštěn americkou vládou, což ospravedlňuje jeho zatáčku na své zemi .
   • Ashley nyní nosí legíny a bundu na její sukni a roláku a vypadala více podobně jako její beta design v původní hře tím, že ukazuje mnohem méně kůže než její starý vzhled, a také hledá více počasí vhodné pro Massachusetts na podzim. To je však bagatelizováno, když Ashley skončí a později se podobala jejímu původnímu vzhledu mnohem těsněji, zatímco „legíny“ jsou poloprodušené punčocháče. Její sukně byla také přepínána s omotáním Skort (je to pár šortek, který se povrchně podobá sukni zepředu).
   • . Místo toho je nyní nakloněna do krátkých svetrových šatů s černým punčochovým a stehenním koženými botami, které ukazují méně kůže, ale stále si zachovává sexualitu, kterou byste očekávali od femme fatale jako ona.
   • Pro danou hodnotu „pěkného“. . .
   • Sráženo s Weskerem. . V tomto remake říká pouze Adě, aby udržovala Leon pod kontrolou, protože potřebuje vzorek hlavního plaga a nařídí jí, aby zabila Leona v žádném okamžiku.
   • Obchodník byl v originálu už dost příjemný kapitol, ale stává se zde ještě osobnějším a sousedským, rychle nabízí povzbuzení a komplimenty a dokonce jde tak daleko, že pro vás v jeho střelecké galerii vyřadil víno, doutníky a občerstvení. .
   • . Zatímco byl zjevně přátelský vůči Ashleymu v originále, některé z jeho vtipů na její náklady by mohly vyjít jako trochu průměrně, i když zjevně neznamenala žádnou skutečnou škodu a jeho poněkud nevýrazné „Oh. Ne. . Přijďte remake a navzdory Leonově temnější osobnosti, jeho vtipy jsou méně na výdaji Ashley a dokonce i ona se začne dostávat na některé z prach. Rovněž výrazně podporuje její kalení do přeživšího, místo aby ji úplně bránila a neúmyslně udržovala její bezmocnost, když ji viděla, že se stává spíše partnerem a dokonce i přítelem než jeho obviněním. Pokud by se jí něco stalo, Leon pro ni bude plakat a ukazuje, že se o ni velmi stará, aby se o ni staral. Remake Leon přichází jako spíše mentora a případného společníka, aby předělal Ashley, spíše než na bodyguard, který byl originál.
   • . Zatímco zpočátku je to stále vyděšená mladá dívka zaměřená na pokus o přežití, remake ukazuje, že má větší obavy o Leona a varuje ho, aby byl opatrný, než se vydá do nebezpečných oblastí, a zkontroluje ho, pokud po velkém boji utrpí škodu a Varování ho, aby zpomalil a udělal si přestávku, pokud je kriticky zraněn. Na rozdíl od originálu, kde se od Leonu oddělila na hradě během špatně načasovaného hněvu po odkašlení krve, je zde oddělena od Leonu, když Saddler nad ní převezme kontrolu a má Leonův nůž proti ně život. Když znovu získala kontrolu, uteče ve strachu a šílí, když ji Leon znovu najde později, obává se, že mu bude znovu ublížit.
   • Ada Zigzags mezi tímto a adaptačním hrdinstvím. V původní hře neměla žádnou námitku proti Leon zachránil Ashley a dokonce riskoval její život, aby jim pomohl při jedné příležitosti. . .
   • Luis, na základě toho, že je tentokrát bývalým deštníkem. .
   • Salazar hraje tak rovnější než všichni ostatní – sympatické rysy, které měl v originále, jsou vyříznuty, takže na rozdíl od toho, že je dobře zamýšlený muž, který byl v omyl v omyl Los Illuminados důvodů.
   • Šéfové monstrum, U-3, je jedním z jediných nepřátel z původní hry, která byla zcela odstraněna z remake. Dokument identifikuje druhý, neomezený Verdugo jako „U-3“ a objevuje se v Oddělené cesty DLC Hounding Ada. Nikdy se to však nevolá u-3, ale je dáno jméno „Pesanta“ .
   • Muži Gatling (aka J.J.) jsou vynechány pro remake. Místo toho jsou nahrazeny Brutes s ramenem ozbrojenými z karesu ozbrojených motorovým automatickou kušem na zápěstí, která působí jako náhrada za bývalé.
   • Zápalné granáty byly také odříznuty z remake.
   • P.R.L. .
   • Jedna z mála originálních sekvencí v originálu Oddělené cesty, Battleship Room na ostrově byla plně řezána.
   • Dokončení hry umožňuje hráči hrát si s Leonem nebo Ashley s nebo bez jejich příslušných bund, podobně jako kostýmy v 2 . .
   • .
   • Dokončení Oddělené cesty DLC odemkne původní oblečení Luise a Weskera, zatímco Ada získává koktejlové šaty z 2 remake a reimaginaci qipao, které měla na sobě v originále Oddělené cesty Mini kampaň.
   • Nepřátelé, kteří se snaží zachytit Ashley, mohou být vyřazeni pomocí tlačítka stisknutí nože, což znamená, že náhodou ji zabíjí zmeškanou výstřelem nebo lomítkem. . Ashley nyní také krčí a běží během bojů, aby mohla zůstat mimo palebnou linii a následovat bez přerušení Leona.
   • Pokud Leon dokončí bitvu (v nižších potížích) nebo kapitolou, přičemž téměř nezbývá zdraví, hra regeneruje malé množství zdraví, aby hráči dala bojovou šanci.
   • Navzdory jednomu z bodů sporu v nové mechanice bylo nechat Ashley vždy následovat Leon, stále existují jisté obzvláště brutálních bojů, kde jí hra poskytuje skříňky, do které se má skrýt, jako je boje sestry Bella Sisters.
   • Obchodník nyní doporučí hráči, aby před bodem bez návratu objasnil jakékoli požadavky po .
   • Rychlé časové události byly zcela vyřazeny, což způsobilo, že riziko levných úmrtí z předčasného stisknutí tlačítka, které originál RE4 byl notoricky známý, problém.
   • V původní hře, kdykoli jste rozbili bednu nebo hlaveň pro kořist, bylo malé množství specifických objektů s hadem skrývajícím se uvnitř a pak by na vás zaútočil na zlomek sekundy později, více či méně náročné hráče, aby se zdvojnásobili Klepněte na každé pole tím, že ho dvakrát zasáhnete nožem: jednou jej rozbijte a znovu pro případ, že by se uvnitř schovával had (odměna byla náhodná barevná vajíčko, které zůstalo pozadu). Tentokrát je navíjení na jejich útok mnohem pomalejší a více hbité ovládací prvky dávají hráči mnohem větší okno, aby se zabránilo jejich útoku. Kromě toho hra motivuje zabíjení hadů tím, že se jejich těla stane uzdravovací položkou a časnou modrou medailonem, který vyžaduje sběr tří jejich těl k prodeji.
   • Breaking Boxy and Barrels vyžadované pomocí nože (nebo zbraně) v původní hře. . To je ušetřit vzácnou a omezenou trvanlivost nože pro skutečné nepřátele.
   • Hra výrazně zvyšuje množství medvědí pasti, které po vymezení dočasně imobilizují Leon a nechá ho otevřený útoku. .
   • . Remake však znamená návrat klasické úložné skříňky vedle psacích strojů, což hráčům umožňuje udržet své akvizice a podle potřeby je vypnout ven. Toto úložiště se však stále rozšiřuje pouze na zbraně, přílohy zbraní a léčivé spreje, takže hráč nemůže hromadit jiné léčivé předměty, granáty, munici nebo řemeslné materiály jejich strčením do úložiště. Pouzdro na přitažlivosti také přichází s nádhernou upgrade, která končí tyranii „skládačky slotu pro inventář“: tlačítko Auto-Sort.
   • Stejně jako v , Hráč může prodávat více položek najednou, na rozdíl od původní hry, kde jste mohli najednou oplotit pouze jednu položku.
   • Vaše cíle rychlosti běhu jsou o něco shovívavější než obvykle. Získání hodnocení S nebo S+ o vyšších potížích je dost výzvy, takže váš časový limit pro dokončení hry je prodloužen ze 4:00 v asistovaném režimu na 5:00 na standardu a 5:30 na hardcore a profesionál. Časovač ve hře se během cutscenes nebo při používání psacího stroje nestane dolů, takže i hardcore speedruns se mohou rozhodnout, že si trochu přestávají a uvolněte se, pokud se tak rozhodnou, vzhledem k tomu, že většina kategorií Speedrun používá spíše časovač ve hře než skutečné čas.
    • . To je zvláště výrazné ve srovnání s Resident Evil 2 (remake), Což ve skutečnosti neumožňuje hráči zkratku kolem jakýchkoli částí hry bez využití chyb, a jednoduše je nutí, aby celou cestu spěchali dokonalým během s prakticky bez okraje pro chybu.
    • “Rytíř v zářící zbroji” . Dokonce zasněně uvádí, jak by brnění vypadalo přiměřeně „temperamentním“ pro rytíře gentlemana, jako je Leon.
    • Luis často odkazuje na Leona a sebe jako “Gallant Knights” . Leon ho dokonce eulogizuje jako „jemného rytíře“, jako je stejně praštěný, ale dobře míněný a laskavý Don Quioxote, když umírá s jeho posledním kouřem.
    • V zářící brnění.
    • . Jsou schopni pumpovat na své sekery, plížit se na Leon tím, že nevydávají hluk, zatímco za ním, a obecně jsou mnohem trvalejší a snadno schopné gangovat na hráče, pokud nejsou opatrní.
    • . To může dokonce zahrnovat opuštění místnosti nebo vstoupit do budovy nebo skrývat místo zcela samostatně. To však není navrženo tak, aby bylo dokonalou autonomií, protože některé oblasti nemají nikde pro ni utéct nebo se může jednoduše dostat příliš blízko k nepříteli, takže stále vyžaduje nějaké vědomé hlídání před hráčem.
    • Leon, zejména jeho Inkarnace, je známá tím, že je hezký chlapec v žánru videoher, kde mužští protagonisté mají tendenci být drsný a prošedi maskulinní muži, s mnoha meme příspěvky, které ho popisují jako „babygirl“ a „meow meow“ před vydáním hry. .
    • . Oddělené cesty DLC, Wesker odkazuje na zamoření vesnice Las Plazas jako „úplné místní nasycení“.
    • El Gigante vyrazí svůj velký parazit Las Plagas na zádech po dostatečně poškození, což Leon umožní zamířit a nože pro další poškození.
    • Boj proti mutovaným bitoresům Mendez ve jatkách má na zádech prominentní oči, na které lze Leon zacílit ve druhém patře, s některými výzvami k nožení oka, pokud jsou bitovy zatáhnuty.
    • .
    • Zatímco Verdugovo tělo je pokryto tvrdým exoskeletem, hlava není, na kterou se Leon může zacílit normálně a když zamrzne Verdugo v kapalném dusíku.
    • Salazarovo tělo v rámci monstrózní formy jeho Plaga zůstává prominentním slabým místem k útoku na ohrožení šéfa. .
    • Regeneradory se vracejí s jejich téměř nevýrazností kvůli jejich rychlé regeneraci. .
    • . .
    • Snižován s handcannon. Remake učinil výrazně těžší díky ztrátě laseru zaměřeného na všechny zbraně s výjimkou některých zbraní. I když to zůstává nesmírně silné, tato síla přichází za cenu velmi špatné přesnosti nad délkou paže. Šance na zasažení cíle dramaticky, čím dál to je, a zbraň má velmi citlivou síť. I když je síťová utažená, nejmenší pohyb ho rozkvetlí do plné velikosti. Kromě toho jeho pomalá míra ohně do upgradu ztěžuje použití proti více nepřátelům, což vyžaduje, aby záložní zbraň byla přenášena pro situace, jako jsou zapojení novistadorů, regeneradorů nebo nepřátel. Navzdory těmto nedostatkům jsou hráči, kteří upgradují zbraň na svůj plný potenciál, stále ošetřeni na jednoho zasaženého vraha s nekonečnými kulkami, které mohou snadno vyjmout většinu nepřátel a šéfů v blízkosti střední třídy (s výjimkou rychle se pohybující).
    • Assoult Rifle CQBR lze získat na hradu. Je nesmírně silný, je to absolutně nejsilnější automatická zbraň, kterou můžete získat (pokud jde o čísla) a může být dokonce vybaven různými rozsahy a má za cíl. Problém se zbraní je v tom, že na rozdíl od TMP, LE 5 a Chicago Sweeper tato zbraň nepoužívá muniční munici pro samopalky. CQBR používá stejnou střelbu dragonfly pušky použité pro Stingray a SR M1903. Jeho výstup poškození při maximálním upgradu je mnohem silnější než výstup samopal, ale je překonán poškozením SR M1903 a Stingray o značné množství. Vystřelí mnohem rychleji než buď, ale vzácnost pušky munice a skutečnost, že jeho tvorba vyžaduje velké zdroje (což znamená, že nemůžete řešit bleskové granáty a těžké granáty), znamená, že jeho použití jako plně automatické je dobrý způsob, jak plýtvat municí. Pokud to vystřelíte jako plně automatické; příliš rychle vyhodíte munici. Pokud jej používáte střídmě, pak je lepší pomocí ostatních pušek nebo magnum. .
    • Na samém začátku hry najde Leon mrtvého psa chyceného v pasti medvěda, kde v originále to byl živý, takže veteráni předpokládali, že nedostávají žádnou zálohu pro boj proti El Gigante. Hráči Eagle-Eyed však všimnou, že tento pes má jinou barvu kabátu než ten, který vám pomáhá v originále; Opravdu, zjistíte, že řekl bílý pes o něco později .
    • Loď, kterou jste bojovali s del Lago, ponořila se bezprostředně po doku v lodním domě, což naznačuje, že tentokrát nebudete moci ustoupit a hledat kolem jezera. .
    • . Po naposledy, když naposledy přepsáte kartu, plně očekáváte, že zbývající tři regeneradores propuknou z jejich inkubačních trubek a útoku, ale ne; Místo toho vás přepadne skupinou vojáka Ganadose. Je pravda, že pokud jste dostatečně nemotorní nebo hloupí, určitě jste .

    Luis: „¡Ne, jodas!!”)

    • Stejně jako v originále se Leon a Ashley zbavují parazitů uvnitř jejich těl, Leon je schopen zabít Saddlera a on a Ashley jsou na cestě domů. Ale díky schémingu Saddlera byla celá vesnice plná nevinných lidí odsouzena dlouho předtím, než se Leon někdy objevil, Luis je mrtvý a Ada má nyní vzorek Las Plagas a bere ji ke svému zaměstnavateli. Albert Wesker. .
    • Oddělené cesty Rozšiřuje se na konci odhalením Adovy povstání proti Weskerovi, od sabotování zničení ostrova po odchod z jantaru z něj neznamená nic; Nejenže je její vrtulník v dosahu Weskerových sil, ale nechá ji jen z háčku, protože získal Krauserovu mrtvolu, což znamená, že má stejně vzorek dominantního napětí Las Plagas a vysvětluje, jak se parazita objevil v Resident Evil 5 .
    • Pokud Leon zasáhne nepřátelský útok, spojení rozlije krev na jeho oblečení. Sám Leon může nepřátelům způsobit tvrdé poškození nejen jeho zbraněmi, ale i stacionárním vybavením, jako je dělo, které lze vypálit ručně na davy Ganadosu, což má za následek směsné gibs.
    • Leonova smrt jsou graficky ukázána, pokud jeho zdraví zasáhne nulu. . Salvador, i když mu to neodřízne hlavu a plagy ho obývají do tváře. .
    • SG-09R, se kterým Leon začíná své dobrodružství, je zpočátku ohromující, ale jeho exkluzivní upgrade zvyšuje kritický zásah o 5x, což účinně zajišťuje, že jeden ze čtyř výstřelů obchoduje s trojnásobným poškozením. Hlavní kritik obvykle stačí k okamžitému zabití nepřítele typu Ganado (nejběžnější ve hře). SG-09R je také jednou ze tří pistolí (další dva jsou Punisher a DLC-exkluzivní Sentinel devět), která se vejde do doplňku laserového dohledu, což výrazně usnadňuje (a efektivně zvyšuje Crit Chance vůbec o dalších 10% vůbec o dalších 10% vůbec o dalších 10%. časy).
    • Shotkun W -870 je zjevně nejslabší z brokovnic, ale můžete ji získat zdarma ve vesnici a její exkluzivní upgrade zdvojnásobí jeho poškození – na 20.2 Když je maximální, učinit z něj nejsilnější brokovnici a stejně mocný jako zabiják.
    • Blacktail byl již blízkým konkurentem pro nejlepší zbraň ve hře dříve, a to navzdory svému jednoduchému vzhledu bez ozdůbky, ale nyní je tato přesnost faktorem při výběru zbraní, stává se směšně užitečným pracovním kůží, protože má neuvěřitelnou přesnost („“ Bloomed “Crosshair je již docela malý, ale drží váš cíl stabilní, snižuje jej na přesnost, což mu umožňuje zasahovat jako ostřelovací zbraň, pokud máte nízko munici) a ve vašem inventáři zabírá pouze mřížku 2×2 ve vašem inventáři pouzdro. Jediné nevýhody, které má, jsou o něco menší úder ve srovnání s Red9, když je maximální (ačkoli je to maximálně 3.6 palebná síla není co kýchat) a relativně malá kapacita časopisu 13+1.
    • Můžete zachránit psa jako jste v původní hře a pomůže vám to bojovat s El Gigante, pokud ano.
    • Zlaté vejce jsou vzácné předměty, které se obvykle používají pro hojení hráče. . Toto je předstíráno v žádosti o obchodníka, která vám portrét vejce Salazara.
    • Během boje se dvěma El Gigantes můžete jednu z nich vyhodit do lávy jako v původní hře, ale navíc Luis odejde, aby si načítal nějaký dynamit, aby pomohl rozbít brnění druhého El Gigante. Pokud jste však již zabili druhý El Gigante něčím mocným, jako je raketový odpalovač, pak Luis zůstane zmatený a zklamaný, že jste mu nic nenechali použít dynamitu na.
    • Některé z nejvýhodnějších příslušenství ve hře, které dávají věci jako zvýšené poškození, obrana nebo univerzální nekonečné munice, lze odemknout pouze dosažením řad „S+“ na nejtěžších potížích, což znamená, že musí být dokončeny bez nové hry plus. .
    • Aktualizace žoldáků to odvrátí tím, že poskytne výrazně jednodušší metodu odemknutí handcannonu, jednoduše získáním hodnocení S (200 000+ bodů) nebo vyšší na všech třech fázích – ne v žádném případě ne mnohem méně náročný ve srovnání s porážkou Hlavní hra o nejtěžších obtížích bez nové hry plus bonusy.
    • V kapitole 14, Ashley komentuje komentář o tom, jak se stát agentem, jako je Leon, aby procházel a zachránil USA a svět před nebezpečím. .
    • Nakonec Wesker říká Adě, že miliardy zemřou za jeho ambice. To odkazuje na spiknutí Resident Evil 5, ve kterém Wesker plánoval infikovat planetu virem Uroboros, který by zabil většinu dopravců .
    • v Oddělené cesty, globální .

    Leon.
    Hunnigan. Jaký je tvůj sitrep?
    Leon: Prezidentská dcera – Baby Eagle. .

    • Leon je jack všech obchodů. Vyniká v žádné konkrétní oblasti, ale místo toho se dobře daří. Má velký arzenál zbraní, solidní sadu nástrojů na melee a jeho režim chaoshemu velmi způsobí jeho poškození. Žádný z těchto prvků není obzvláště neobvyklý, což z něj dělá solidní startovní postavu a slušným konkurentem s ostatními. .
    • Luis je mocný ledovec. Je velmi pomalý, se špatnou rychlostí načtení, špatnou rychlostí pohybu, pomalé animace na blízko a dvěma pomalými zbraněmi. Výměnou zasáhne jako kamion, protože obě jeho zbraně mají neuvěřitelnou palebnou sílu. . . Navíc má Luis rámečky neporazitelnosti při výsadbě dynamitu a je imunní vůči dynamitu výbuchu.
    • Krauser je modřina Lightning. Zatímco jeho TMP způsobuje nízké poškození a znovu načte pomalu, více než to vyrovnává s rychlou rychlostí pohybu, skvělými útoky na melee a jeho výbušný luk pro útoky na dlouhou vzdálenost. Krauser je také pozoruhodný pro svůj pokročilý postoj nože, kde získává nové útoky a jedinečnou schopnost Dodge zaútočit své nepřátele k smrti. V kombinaci s jeho chaosovým režimem, který způsobil, že mu zmutl do své podoby šéfa, a Krauser může naprosto zničit kohokoli, kdo se k němu přiblíží.
    • Hunk je obtížný, ale úžasný. . Jeho útoky na blízko jsou slušné, zabalí ikonický krk, který může decitovat jakéhokoli humanoidního nepřítele, který se k němu přiblíží. . . . .
    • Wesker je blesk ve stejném duchu jako Krauser, ale rychlejší. Celé jeho vytížení se skládá z pistole (pro kterou má celkem dva časopisy v rezervě) a ruční dělo (které má Ne rezervní munice pro) a velké množství granátů frag i flash odrůd. Začíná bez uzdravení předmětů a nemá způsob, jak přímo používat melee mimo režim chaosu, ale on je , Nepotřebuje nože k protiútoku (pouze jeho ruce), může provádět devastující útoky na melee na ohromené nepřátele i z dálky přes krok s bleskem a jeho režim chaosu mu umožňuje uvolnit komba bojových umění bleskových asvailů na jeho nepřátele, která dokáž šéfů i davů. Dokud člověk může správně načasovat své protiútoky a využít jeho rozšířeného dosahu na melee při stavbě jejich měřiče, může Wesker ovládat pole s chladnou, neúprosnou silou.
    • Dr. Salvador má nyní přesně stejný šílenství jako Super Salvador, jeho vylepšený protějšek v původním režimu žoldáků.
    • První Verdugo vytvořil Salazarův služebník ISIDRO URIARTE TALAVERA je verze pouze ve jménu. V jedné z jeho výzkumných poznámek je označován jako „U-3“, což je název úplně jiného monstruova od původní hry, která jinak chybí v remake. DLC „samostatnými způsoby“ je však Ada nucena bojovat proti tomuto Verdugu – nyní pojmenovanému Pesanta – po většinu své kampaně a nakonec to mutuje do formy, která se velmi podobá U -3 z původní hry .
    • Popis pro Leonův nůž je „zbraň vhodná pro blízká setkání. Od té doby, co ho obdržel během svého času na r, to bylo Leonův..D.„Marvin mu dal nůž na svůj první – a poslední – den s r.Str..
    • .
    • Luis je odhalen jako člen deštníkové laboratoře č. 6, který byl zmíněn zpět v originálu být týmem odpovědným za projekt Nemesis.
    • .

    Další? Vy se v mém začínají stát obrovskou bolestí-

    • Situace v originálu, který vás vyžadoval, abyste rychle stiskli tlačítka, jednoduše vyžadují, abyste podrhali uvedená tlačítka dolů, což může vést k několika levným úmrtím pro veterány, kteří přemýšlejí, proč najednou nemohou tlačítka dostatečně rychle rozdrtit.
    • Těžší potíže mění některá z puzzle řešení, aby byly o něco složitější, jako je jezerní svatyně a elektronické terminály zámku.
    • . .

    Leon: (Po natáčení lampy, která zapálí krávu a pošle ji do pronásledování Ganados) !
    (těsně před vyskočením z okna, zatímco byla zatažena několika ganados) !
    Leon: (Po Méndezově horní polovině slz od nohou během jeho boje šéfa) Vypadá to, že vaše taneční dny klepnutí jsou u konce!

    • .
    • .
    • . Navíc je nepřátelská AI výrazně méně agresivní a nepřátelé zemřou jen výstřelem nebo třemi. Často zaútočí pouze jeden Ganado najednou a obvykle se zabrání házení zbraně, pokud vám nikdo nebude blízko. .
    • Normální režim to hraje rovně. Nepřítel AI je agresivní, ale ne příliš. Ceny v obchodě jsou standardní (ale ne vyšší než asistované, jen postrádají časté slevy) a vaše zbraně celkově způsobují menší poškození a při používání nože mají menší odolnost a mají menší odolnost. .
    • . .
    • Profesionální kliky potíže po celou cestu nahoru. Hraje téměř totožné s hardcore, ale s přidaným negativním, že hra již není autosavy nebo kontrolní boduje váš pokrok. . Kapky munice jsou snižovány, nepřátelské zdraví je tlačeno super vysoko a někteří základní nepřátelé jsou obtížnější pohnit. Jediný výhoda Profesionální režim dává, že zpřístupňuje všechny úrovně upgradu okamžitě, nejen první tři úrovně, dokud nedosáhnete později ve hře. .
    • Kromě jeho použití na jednorázové šéfy lze k přeskočit určité části hry, jako je vyhoření do dolů nebo alternativní výbušniny (ať už jsou granáty nebo doly) Zničení protiletadlové zbraně, která střílí na Mike’s Chopper .
    • Pokud znáte předem, můžete použít několik triků k přeskočení malých sekcí. Kannon na dřívější části hradu je přístupný brzy, pokud střílíte váhu skrz mřížku, což znamená. .
    • Pokud je Leonův HP redukován na nulu neozbrojeným Ganadem v draptu, útočník zabije Leona tím, že má oči palmastí, Oberyn Martell ve stylu.
    • . Slouží jen trochu dráždit Saddlera .
    • Když je ohromen, může být Mendez, Salazar a Saddler bodnut na obří oči, které vylíhnou na jejich tělech po jejich mutacích. Leon také zakončí novou podobu Angel Angel Saddlera tím, že vezme jeho personál a strčí ji přímo do očí .
    • V STINGER s ADA ukazuje jeden výstřel Alberta Weskerova monitoru .
    • Na obrazovce výsledků kampaně má na konci Hunnigan několik poznámek o svém monitoru. Jeden z nich naznačuje, že ústředí má páteční večer bingo.
    • I když se to může stát pouze na nové hře plus, je zcela možné zazvonit kostelní zvon během první kapitoly, která okamžitě ukončí přepadení vesnice.
    • Existuje soubor o Salazarovi, který odhaluje, že má vážnou alergii na vejce. Těsně před bojem proti němu můžete dostat ruce na extrémně vzácné zlaté vejce, což se bude zabývat 70% poškození. Zdá se však, že poněkud bagatelizační, protože se na něj zdá, že na něj mají žádný zlatý vejce (pravidelná bílá nebo hnědá vejce mu moc neublíží).
    • . .
    • Remake má v udržování s tradicí RE skrytých ničitelných předmětů. . Jediným vodítkem, které máte na jejich poloze, je navíjecí hluk, který vydávají, ale i tak je hluk tak slabý, že možná budete muset mít na sobě sluchátka, abyste to slyšeli. Například ten přítomný v poslední kapitole je v části, kde Leon a Ashley uniknou explodujícím ostrovem, ve stejné místnosti jako banda křeče. Mezi výbuchy, bolestivými zavrčeními a stresem časovače odpočítávání může být obtížné najít panenku navíjení, aniž by věděl, kde je v místnosti .
    • Stejně jako v originálu lze mapy pokladů zakoupit od obchodníka, aby se zmírnil problém, že bude nutné najít veškerý poklad ve hře potřebou průvodce. Některé poklady jsou však uloženy uvnitř uzamčených zásuvek, které vyžadují malý klíč k odemčení, který je obtížné najít bez průvodce. Zejména od doby, kdy se dostane k některým z těchto uzamčených zásuvek po získání potřebného klíče, vyžadují provedení nějakého zpětného zpětného hlediska.
    • Demo-exkluzivní pouzdro, kde „demo řetězové pily“ mělo tajný režim šílené řetězové pily, který se může při zavádění příběhu náhodně objevit. Nejenže jsou nepřátelé dokonce Nastier Na základě poškození produkce a zdraví, ale dostanete rychlý úvod do Super Salvador, dříve setkání pouze pro žoldáky v původní hře.
    • . . Všechny upgrady zbraně od obchodníka jsou však okamžitě odemčeny. Ironií, že to ve skutečnosti dělá než originál, protože originál měl kontrolní body, kde byste respawn na všechny potíže, a kontrolní body spolu s autosavy byly odstraněny pryč.
    • Přehrál s Krauserem v , . Pořád bere poškození, ale nestará se snadno jako ostatní hratelné postavy, pokud to netašuje drapáky, exploze a mocné údery od elitních nepřátel. To má maximalizovat jeho efektivitu v boji z blízkého dosahu, protože jeho hraní se kolem něj specializuje.
    • . .
    • Bojový nůž získaný porážkou Krauser se může pochlubit vynikajícím trvanlivostí a útokem ve srovnání s Leonovým výchozím bojovým nožem na základní úrovni, a když je plně upgradován. . . Primal Knife může být mezitím upgradován tak, aby měl nekonečnou trvanlivost, ale jeho nižší výkon a rychlost z něj činí fantastickou zálohu, když se další dva nože rozbijí, spíše než je nahradit přímo.
    • Nepokoje. Jeho výstup surového poškození, když je plně upgradován, je o něco nižší než W-870, ale velmi rychlá poloautomatická rychlost požáru a pevnějšího sytiče z něj činí devastující efektivní brokovnici, která snadno fouká Ganados na kusy v polovině k blížícímu dosahu, a je mnohem snazší udržet krmení ve srovnání s vašimi magnum.

    ! Musím říct, že jsem zklamaný.
    : Od vás to beru jako kompliment.

    • Ve srovnání s , nálada této hry je výrazně lehčí. Leon má více spojenců uvnitř i vně nebezpečné zóny, častěji vtipkuje, aby odlehčila náladu, a darebáci jsou mnohem campier než Nemesis a Nicholai. .
    • Hraní hry ukazuje, že alespoň několik oblíbených řádků je také drženo od originálu, včetně Leonova slavného „Where Everybody Going? ?„Na konci bitvy.

    Salazar: V mém skriptu nejsi nic jiného než navíc, pane. . . Vaše největší scéna skončila.
    Leon: .
    Salazar: No, proč mi neukážeš, jaký je prvotřídní skript. Prostřednictvím vašich vlastních akcí!

    • .
    • .
    • . .
    • . Typ A je nyní Guadaña (Scyte), typ B je Mandíbula (mandible) a typ C je Araña (pavouk).
    • Zigzagged se standardními nepřáteli vesničanů. . Dr. Salvador a sestry Bella si udržují svá jména v kouzlech, i když je ztratí ve svých modelech- které je označují jako „Vesničan řetězové pily“ a „sestry řetězové pily“.
    • I když jsou stále velmi užitečné v boji, headshots ne vždy zaručují omráčení jako v originálu a útoky na blízko pravděpodobně srazí pouze dva nebo tři nepřátele najednou, řekněme, celá skupina.
    • Skladby s vašimi puškami, které byly vylepšeny tak, aby byly o něco obtížnější, ale úžasné než dříve. . V zásadě tedy sbalí stejný těžký úder jako vždy, pokud přibijete headshot, ale záběry končetiny nebo trupu budou trvat mnohem více kol, aby zabily nepřítele, než zvyklí.
    • Doba, kdy jsou nepřátelé ohromeni bleskovými granáty, je mnohem kratší, takže jsou méně užitečné pro kontrolu davu. Jejich efektivní poloměr byl také dramaticky snížen.
    • . .
    • Zbraně ve hře již nemají laserové památky. Místo toho hra implementuje rozostřovací systém křížového kříže, což znamená zbraně mimo pušky nebo pistole kompatibilní s laserovým dohledem, který lze zakoupit. To platí zejména pro zbraně, jako jsou Red9 a TMP, které nyní trpí špatnou přesností, a to i při připojených příslušných zásobách (TMP Moreso než Red9, kvůli širším šíření bývalého).
    • Handcannon i Chicago Sweeper mají všude kolem horších statistik než jejich původní inkarnace. 99.9. A jak již bylo zmíněno, jejich přesnost jsou sníženo kvůli odstranění laserových památek; Jejich příslušné šíření jsou tak široké, že často musíte být přímo v tváři. . Stejně jako prvotní nůž jsou vyváženi spíše k doplnění vašich zbraní, než aby je nahradili a nahradili je i jejich exkluzivními upgrady.
    • Raketová odpalovač je stále jednorázovým zabitím na přímým zásahem, ale jeho poloměr výbuchu byl výrazně snížen a již nemá rozsah, takže je méně přesný v delších rozsazích.
    • . Zig-Zagged v tom, že nyní zcela absorbuje určité typy poškození, jako jsou exploze (za cenu vyššího poškození samotného brnění).
    • Ikonické vesničané ovládající řetězové pily se vracejí a ve chvíli, kdy se jejich čepel kontaktuje Leon.
    • Varianta Plaga Mandíbula to může udělat Leonovi tím, že se chopí na hlavě a kousne ji.
    • Několik zápasů šéfů a dílčích šéfů může také okamžitě zabít Leon, pokud jsou správné výzvy včas stisknuty.
    • .
    • Ve vesnici je velmi odolný pes parazita se zvláštním útokem, který několikrát zasáhne na dlouhém dosahu a vyžaduje, aby se Leon několikrát v rychlé sekvenci rozpadal.
    • Na hradě je zlatá Armadura. . . .
    • Na ostrově je jedinečný regenerador, který má více slabých uzlů, které zasáhne, aby ho zabil spolu s mnohem rychlejší rychlostí pohybu. . . Mohou se připojit k bitvě, aby věci udělali mnohem hektičtí.
    • . Parrying si odřízne ruce, když na vás přejeďte, a poškození nože hitbox může projít celým trupem a zničit jejich vnitřní parazity. Jakmile máte techniku ​​dolů, může vám to ušetřit spoustu munice (prostě to nezkoušejte na železných dívkách).
    • . .

    Přinesl to s sebou do Španělska při hledání prezidentů chybějících dcery, velmi pohodlný a útulný!

    • Prvním příkladem je kapitola 2, která obsahuje prvky od 1-2 a 1-3 původní hry. . opuštěná továrna, vstoupí do údolí, odkud ji vystoupil v původní hře, a poté pokračuje do domu náčelníka vesnice.
    • Z Leonovy kampaně do kampaně Leonovy kampaně do kampaně Leonovy kampaň byly přesazeny vodní cesty Novistador, boje proti šéfům U-3, drtiče kamenů, vrtačka, lanovka a laserové chodby. . Kromě toho byla bizarní scéna, kde Mendez útočí na Leona ve svém pokoji (hned poté, co ho nechal jít) byla také remixována do samostatné scény, kde hraje Ada. Naopak, Adova oltářská oběť a úniková sekvence byla (volně) remixována do úvodního sekvence lidské oběti remake.
    • Leon má schopnost odložit většinu útoků ve hře s nožem, který zahrnuje Dr. .
    • Leon vykonává backflipy jako jeho manévr dodge, i když je to zbytečné. Nejlepší příklad toho je jeho první setkání se sestrami řetězové pily/Bella. .
    • . , To vám nevysvětlitelně vydělává pesatas.
    • .
    • .
    • Boj v galerii v kapitole 9 může být přeskočen házením granátu nebo pomocí šroubového vrhače s připevněním dolu, aby zabil Zealota, než spustí most. .
    • Raketová odpalovač může zničit skály blokující vaši cestu během sekce.
    • . .

    Luis: Pojď, Sancho Panza! Zachraňte princeznu Dulcinea.
    Leon: (hanebně) Ublížíš si. *vezme Luisovu dýmku pryč*
    (mírně uražený) Ahoj! . .

    Krauser: . ! Může ovládat všechno. .

    • Leonova manipulace se zbraněmi je špičková a ukazuje realistickou taktiku, kterou používají profesionální policie a armáda. .
    • Smíšeno s dvojjazyčným bonusem, ale Ganados s Castillian španělsky mluví také s řádně strukturovanou kastiliánským španělským. Když je Leon sám, říkají „Puedes Correr, Pero No Puedes Esconder“, a když není, říkají „podéis correr, pero no os Podéis esconder“, což dokonce odvrátí Spexico Trope. Oba znamenají „můžete běžet, ale nemůžete se skrýt“. . Ve španělštině je „Tú“ neformální singulární „vy“, zatímco „usted“ je formální. . . . . Reflexivní zájmeno to odráží, protože „OS“ je reflexivní zájmeno pro „Vosotros“, zatímco „SE“ je reflexivní pro „Ustedes“. Kdekoli jinde ve španělsky mluvícím světě byste slyšeli „Pueden Correr, Pero no se pueden esconder“.
     • Ganadové jako další poznámku hovoří o správné variantě evropského dialektu, většinou mluveného staršími lidmi, kteří znějí mnohem archaicky než moderní variace po roce 2000, která je silně ovlivněna na latinskoamerické dialekty, kvůli vlivu internet.
     • V případě titulků, když španělská policie a Luis nazvali Leon „Yankee“, podtitul ukazuje správnou španělskou variantu slova, �yanqui�.

     Salazar: Takový blázen, pane. . .
     (povzdech) Moc mluvíš. (zvedne pistoli a cíle)
     Salazar: . a ještě ! (je zastřelen dvakrát do jeho hrudi) Vy vulgární, naprosto necivilizované-! (je přerušeno dokonale umístěným headshotem, který mu posílá propadnutí přes okraj platformy. .

     • . .
     • První Garrador může být přeskočen otevřením brány dostatečně rychle.
     • Stejně jako původní hra nemusí být Verdugo zabíjena, aby se postupovala, ale vyhýbání se a běhu z jeho útoků na čekání na výtah může trvat dlouho.

     A.W. : Stále si pamatujete kódovou frázi, předpokládám?
     : Relaxujte, nezapomněl jsem. [. ] Si myslím, že si mě můžete vyzvednout smečku kouřů na cestě? .

     • Když je Leon zajat na začátku hry, probudí se později na připoutání k Luisovi a zmeškal jeho bundu a všechny jeho zbraně a vybavení, což vyžaduje krátkou u tajných sekcí proti Ganadosu, než může obnovit své vybavení. To byl do očí bijící dohled v původní hře, kde mu chyběla jen ozbrojená bunda.
     • Traumatický zranění brokovnice byl vážně upgradován z originálu, aby přesněji odrážel, jak devastující brokovnice mohou být ve skutečnosti. Na pravých měřidlech a určitě v blízkém dosahu by brokovnice způsobilo, že by lidské maso vypadalo jako drcené hamburgerové maso a vytáhlo by velké kousky z masa. .
     • . Brokovnice jsou silné, ale nejsou to zbraně magické gravitační zbraně, které hodí cíl 20 stop přes místnost, což byl přehnaný účinek, který původní hra měla pro brokovnice.
     • Poprvé, když Ashley musí skočit z vysokého místa do Leonových paží, prostě neskočí přímo do svatebního přenosu, má mírnou Na samotnou myšlenku a musí být do toho trénován Leon. A jeho kolena se trochu přistála realisticky spojit. Tento výkon samozřejmě provádí opakovaně v průběhu zbytku hry bez problémů po poprvé.
     • . . Odstranění parazita s radiačním laserem bylo považováno za poměrně benigní situaci, kdy nedošlo k žádnému spěchu, aby je dostali ven, mimo to je něco, co museli udělat, než se vrátili domů k prezidentovi Grahamovi. V remake je zamoření tak závažné a bolestivé, že způsobí, že Ashley omdlí černé žila po celé její ruce a obličej a je zřejmé, že pokud to nyní nebude odstraněno, bude nevratně zamořena. Leon trpí totéž během hry, včetně příležitostných křečí a dokonce i na konci hry, které mají stejné černé žíly Ashley. Po záchraně Ashley ze svatyně používá poslední ze své síly k odstranění parazita z Ashley a jediným důvodem, proč se jeho parazit odstraní. Masivní paraziti se kroutí kolem vašeho trupu nejsou vtip – akční hrdina nebo ne.
     • Kdykoli je konfrontován tváří v tvář některým z hlavních darebáků a má na ně jasnou linii ohně, má Leon tendenci je jen čerpat plnou olova při první příležitosti, než s nimi obchodovat s nimi. Lidské formy Mendez a Saddlera jsou bohužel vůči kulkám bohužel, dokud na ně není způsobeno významné trauma, ale s Ramonem Salazarem má Leon zřídka čistý výstřel až před bojem šéfa, což vede k tomu, že obchodovaly hodně za snark-to -Snark boje v průběhu a je jasné, že Leon je nesmírně frustrovaný tím, že ho není rozhodně zavřený.
     • . . To by také vysvětlovalo, proč je ve vesnici, protože neexistuje způsob, jak by ji tato malá dokáže nakrmit pouze jeden z těchto obřích.
     • Re2r učinili z něj hořké, opatrné a nedůvěryhodné, když se zde příští se setkají. Spíše než Lowkey vyjadřuje jakoukoli touhu znovu se připojit jako jeho zobrazení z roku 2005, Leon nyní udržuje svou vzdálenost a dává Adě studené rameno pokaždé, když se snaží dostat zpět do svých dobrých milostí, i když stále ukazuje uznání za pomoc tím, že vrátí laskavost, když on on on on on umět.
     • Ada kauce na Wesker, když se dozví, že plánuje způsobit hromadné očištění, které zabije miliardy, jen aby se jeho eugenická utopie stala skutečností. Příliš často v beletrii zůstávají Henchmen loajální ke svému šéfovi (ES) dlouho poté, co se ukáže. její .
     • . Za . Je to ještě horší, je ve verzi z roku 2005, kde se Ada ani nepokoušela popřít, že pracovala s Wesker, a Krauser to nechal sklouznout, že pracuje pro deštník. Oddělené cesty Potvrzuje, že Krauser není v této verzi příběhu spojen s Weskerem, protože jedna z konečných poznámek ukazuje, že získal speciální raketomet, aby sestřelil Wesker’s Mercenary Forces (jejichž identitu nevěděl) ​​v případě, že zaútočili na ostrov Wesker, může Wesker může Wesker May Buďte nyní nadlidský, ale proč riskovat i nejmenší riziko, že by úřady mohly být schopny změnit výsledek svých plánů? .
     • .
     • Poté, co Ada uteče s Amber, Wesker dostane radiovou komunikaci, že jeho síly jsou stále v dosahu, aby sestřelily její vrtulník, pokud si to přeje. ? Wesker považuje její krádež jantaru za drobné nepříjemnosti, protože získal Krauserovo tělo, aby extrahoval jiný vzorek plagas, proto jí dovoluje žít.
     • Matilda s doplňkem zásob je toto. . .
     • . . To znamená, že se zřídkakdy dostanete ke skutečnému střílení CQBR, jakmile bude utracen jeho první 20-kulatý časopis, pokud nebudete aktivovat nekonečnou munici, a je mnohem pravděpodobnější, že odemknete psací stroj v Chicagu dříve.
     • Rozhodně nyní případ s raketovým odpalovacím zařízením, který dává velké davy pravidelných nepřátel a může ve hře jednorázovat jakýkoli nepřítel nebo šéf. Ale raději máte náhradní peseta, abyste si to mohli dovolit, protože jeho základní cena byla nafouknuta pětkrát nad originálem. V režimu Hardcore nebo Professional vás odpalovač rakety vrátí do očí zalévajících 160 000 Pesetas (dokonce i asistovaný režim naráží z původních nákladů na 50 000). . .
     • Re2r, kde byl nováčkovým policajtem, který se snažil uniknout šílenství městského města. O šest let později a smrtící rutina vládního tréninku, Leon ukazuje jeho vylepšení okamžitě ve hře tím, že zakopává ganado tak tvrdě, že si zlomí krk.
     • Příklad zbraně! byl prostě jen zdroj pro přežití, který by se zlomil po několika použití. Zde je nejen to, že je to možné opravit, ale Leon ji může použít možnost melee a může parry zbraně, které zahrnují obří čepele a řetězové pily!

     Obchodník. . No, to je náš .

     • . . .
     • S operací Javier nyní retconnoval do selhání s jeho jediným přeživším, není jasné, co pochází z Manuely. Vzhledem k tomu, že by mohla zemřít i v původní kontinuitě, její šance nevypadají dobře .

     Ashley: !?

     • Mendez Flat Out No prodává všechny kulky, s nimiž ho Leon pumpuje. Se Salazarem se hraje jako překvapení, že jeho Plagas je natolik pokročilý, aby ho mutoval, aby mohl přežít tři kulky, z nichž jeden prochází jeho čela .
     • Když se Leon poprvé setká s Saddlerem, okamžitě ho zastřelí do očí, i když to nedělá nic jiného než dráždit Saddler . . Saddler se rozhodne mutovat spíše než pokračovat v boji s nimi ve své lidské podobě.