Série AMD Ryzen 8000 – vše, co víme, dosud | Techradar, The Best AMD Processors 2023: Top AMD CPU | Techradar

Nejlepší procesory AMD 2023: Top CPU AMD

Bez ohledu na to, že vás budeme informovat o všech nejnovějších zprávách, když se valí.

Série AMD Ryzen 8000 – všechno, co víme,

Procesor AMD Zen 4 na kovovém povrchu

Série procesorů AMD Ryzen 8000 generuje hodně bzučení, když se vydáme do druhé poloviny roku 2023, zejména když se blížíme k jeho očekávanému spuštění příští rok.

Procesory Ryzen AMD byli široce oceňováni za jejich působivý výkon a konkurenční ceny, nemluvě o inovacích, jako je technologie 3D V-cache, díky nimž je procesory Ryzen nejlepší procesory pro hraní na trhu. S řadou Ryzen 8000 na obzoru jsou očekávání vysoká, zejména když se AMD přesune na pokročilejší výrobu křemíku TSMC s architekturou Zen 5.

Se všemi zprávami a pověstimi, které se tam víří, je důležité oddělit neopodstatněné spekulace od legitimních zpráv a zpráv, které vždy prosakují z typicky pevně-lipové AMD. Zde stahujeme vše, co víme, abychom čtenářům poskytli jasné a přesné porozumění tomu, co lze očekávat od řady AMD Ryzen 8000.

Série AMD Ryzen 8000: Cut to The Chase

  • Co je to? Další generace procesorů AMD
  • Kolik to bude stát? Neznámé, ale pravděpodobně se bude pohybovat od asi 230 $/175 £/AU 345 $ za Ryzen 5 8600 do 700 $ (asi 650 GBP/AU 1 150 $) za Ryzen 9 8950x3d
  • Kde to mohu získat? Po spuštění bude série Ryzen 8000 k dispozici v USA, Velké Británii a Austrálii

Série AMD Ryzen 8000: Nejnovější zprávy

  • Amd Ryzen 8000-Series CPU postavené na Zen 5 by mohly porazit Intel’s Arrow Lake na trh
  • Procesory Ryzen 8000 AMD by mohly být dostatečně rychlé na to, aby kolem Intel proběhly prsteny
  • AMD odhaluje herní grafické karty RX 8000 a Zen 5 CPU pro 2024
  • APU AMD Strix Point by mohl být dalším hřebíkem v rakvi samostatného GPU
  • Intel zamkne všechny zbývající produkční kapacitu TSMC 3nm, boxování AMD a Apple
  • Jsem medializován o těchto únicích benchmarku AMD Zen 5 – a vy byste měli být taky
  • Nové Ryzen APUS přichází do herních herních notebooků v roce 2023

Série AMD Ryzen 8000: Spekulace datum vydání

Pro sérii AMD Ryzen 8000 neexistuje žádné oficiální datum vydání, ale víme z plánu AMD, že je naplánováno na vydání 2024.

Vzhledem k 12- až 18měsíční kadenci typické pro generační vydání CPU by to dalo březen 2024 na 18měsíční značku z vydání řady AMD Ryzen 7000, a to není nerealistická projekce, i když by to mohlo být mezi mezi nimi delší vydává se než obvykle.

Podle AMD bude Zen 5 úplnou architekturou přestavby od základů, takže by to mělo trvat déle než váš standardní cyklus uvolnění CPU. Řádek procesoru pro stolní počítače, kódovaný Granite Ridge a linka mobilního procesoru, Codenamed Strix Point, pravděpodobně uvidí také samostatné spuštění také.

Série AMD Ryzen 8000: Potenciální specifikace

Právě teď víme jen velmi málo o specifikacích řady AMD Ryzen 8000, kromě toho, že budou postaveny pomocí architektury Zen 5 AMD a budou obsahovat integrovanou RDNA 3.5 GPU, což je roztomilý způsob AMD, jak vyslovit iterativní zlepšení oproti současné architektuře GPU RDNA 3, ale nestačí k tomu, aby zaručoval novou generaci hardwaru.

Na chvíli došlo k spekulacím, že série Ryzen 8000 bude postavena na procesním uzlu 4nm TSMC, ale nyní to vypadá pravděpodobné, že místo toho použije pokročilejší 3nm uzel.

Víme také, že AMD získala společnost AI Xilinx v roce 2021 a očekává se, že pro Zen 5 je nastaveno více optimalizací AI.

Předpokládáme také, že AMD se bude držet svého nehypridového přístupu ke Zen 5, podobně jako u Zen 4 a na rozdíl od procesorů 12. a 13. generace společnosti Intel, které používají hybrid jádra účinnosti a výkonu.

Očekává se, že všechna jádra Zen 5 budou výkonovými jádry, i když konfigurace die může být nová, představující architekturu modulu s více čipovými moduly, o které víme, že AMD již začlenila do svých grafických karet RDNA 3.

Série AMD Ryzen 8000: Možný výkon

Vzhledem k tomu, jak říká AMD, je to přestavět svou architekturu Zen 5 od základů, nelze říci, jaký bude výkop nad architekturou Zen 4 série Ryzen 7000 série.

Předpokládáme, že to bude významné. AMD inovuje řadu technologií, pokud jde o návrhy čipů, od více čipových modulů (Chiplets) až po naskládanou vertikální architekturu, jako je ta, která je vidět v její technologii 3D V-mezi-cache.

Očekáváme, že AMD to vše přivede do Zen 5 a postaví tyto nové žetony kolem těchto technologií, spíše než se je snaží připojit k existující architektuře, která nebyla navržena s ohledem na tuto technologii.

Bude to znamenat lepší výkon? Absolutně by to mělo, zejména pokud je spárováno s 3nm procesem, ve srovnání s 5nm procesem v AMD Zen 4.

Série AMD Ryzen 8000: Co lze očekávat

Právě teď není mnoho informací o řadě AMD Ryzen 8000, kromě příchozích. Ať už se to bude nazývat série Ryzen 8000, není ani jisté, i když je nepravděpodobné, že by se AMD se svým schématem číslování modelu příliš pohrávala (to však již dříve udělalo, do značné míry přeskočení přes řadu Ryzen 4000 zcela ve prospěch Série Ryzen 5000).

Předpokládáme také, že se postará proti procesorům Intel’s Arrow Lake, také v roce 2024, ačkoli série Ryzen 8000 by se měla dostat na trh před 15. genním žetonem Intel.

Kromě toho doufáme, že uvidíme větší integraci inovativních návrhů AMD kolem mikroarchitektury Chip se Zen 5, spíše než rozdělit zásobník produktu mezi procesory řady Hlavní řady Ryzen 8000 a 3D značkovými varianty s 3D V-mezi-cache zapínáním.

Bez ohledu na to, že vás budeme informovat o všech nejnovějších zprávách, když se valí.

Techradar Newsletter

Zaregistrujte se a dostávejte denní novinky, recenze, názor, analýzu, obchody a další ze světa techniky.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

Nejlepší procesory AMD 2023: Top CPU AMD

Jeden z nejlepších procesorů AMD proti fialovému pozadí

Nyní, když AMD vydala své procesory New Zen 4, máme řadu nových přírůstků do našeho nejlepšího seznamu procesorů AMD. AMD Ryzen 9 7950X je absolutní powerhouse CPU, zatímco AMD Ryzen 5 7600X je jednou z nejpřesvědčivějších „rozpočtových“ nabídek, které jsme v posledních letech viděli.

John Loeffler, výpočetní editor

Nejlepší procesory AMD nabízejí skvělou rovnováhu mezi výkonem a cenou. Tyto žetony jsou schopny široké škály úkolů od multitaskingu v práci, aby vám poskytly nejrychlejší snímkové sazby v hraní, aniž by od vás požadovaly spoustu peněz.

Nejlepší procesory vám umožňují snadno vyrovnat pracovní zatížení, energetickou účinnost a cenovou dostupnost. A čipy AMD jsou v tom vynikající. A co víc, AMD má více možností než kdy jindy, takže najdete skvělé nabídky v rozpočtu, střední a špičkové trhy.

Pokud jde o nejlepší PC hry, mohou nejlepší procesory AMD soupeřit s nejlepšími procesory Intel, jako je Intel Core i9-12900K. S novou technologií, jako je AMD 3D-cache, poskytuje Team Red vynikající rovnováhu mezi výkonem a dostupností. Ať už však hledáte něco pro vytváření obsahu, tabulky nebo lehčí produktivitu, najdete pro vás skvělou volbu.

Provedli jsme všechny nejlepší procesory AMD skrz jejich tempo, abychom identifikovali ty, které jednoduše vyhodí konkurenci bez ohledu na cenu. Náš seznam nejlepších tipů níže bude snazší než kdy jindy najít přesně ten správný procesor AMD.

Nejlepší procesory AMD 2023

1. AMD RYZEN 9 7950X

Nejlepší dostupný procesor právě teď

Naše odborní recenze:

Specifikace

Důvody k nákupu

Nejlepší výkon ve své třídě
Velmi energeticky efektivní
DDR5 a PCIe 5.0 podpora

Důvody, kterým se vyhnout

Vyžaduje základní desku AM5
Tvůrci profesionálního obsahu mohou chtít něco lepšího

AMD Ryzen 9 7950X je právě teď nejlepším procesorem na trhu s neuvěřitelným výkonem, energetickou účinností a podporou pro nejnovější DDR5 a PCIE 5.0 Technologie. Neexistuje žádná oblast, kde se procesor neshoduje ani nepřekročí konkurenční čipy na trhu a přichází za o něco nižší cenu než jeho předchůdce, je to The Procesor nadšených, který má vlastnit právě teď.

Pokud existuje jediná chyba s procesorem, je to, že nová řada Ryzen 7000 vyžaduje novou základní desku AM5 a nepodporuje DDR4 RAM, takže si budete muset koupit také novou drahou sadu Ram, ale vzhledem k generačnímu skoku Zde není pochyb o tom, že cena stojí za to pro ty, kteří mají prostředky k výraznému investování do svého systému.

2. AMD RYZEN 5 7600X

Perfektní kombinace výkonu a hodnoty

Specifikace

Důvody k nákupu

Vynikající výkon za cenu
Velmi energeticky efektivní
DDR5 a PCIe 5.0 podpora

Důvody, kterým se vyhnout

Vyžaduje základní desku AM5
Vícemístné výkonové zaostávání poněkud

AMD Ryzen 5 7600X je ruce dolů jeden z nejlepších procesorů, na které jsme kdy položili ruce, díky své přesvědčivé ceně a výkonu, což není vždy snadné najít na trhu s komponenty.

S pevným vícejádrovým a fenomenálním jednojádrovým výkonem bude tento čip schopen proříznout téměř jakýkoli úkol produktivity, který na něj hodíte, zatímco jeho herní kotlety jsou fantastické pro čip v této cenovém bodě. Je to kreativní výkon pracovní zátěže je dostatečně slušný, ale měli byste se opravdu podívat na procesor s více jádry, pokud očekáváte, že budete dělat mnoho 3D vykreslování práce.

K tomu všeho, tento čip nepřitahuje spoustu energie ani negeneruje hodně tepla, což z něj dělá skvělou volbu pro menší staví PC.

3. AMD Ryzen 7 7700X

Vysoce výkonný za přístupnou cenu

Naše odborní recenze:

Specifikace

Důvody k nákupu

Fenomenální herní výkon

Důvody, kterým se vyhnout

Potřebuje nový hardware k použití
Ryzen 5 7600x nabízí lepší hodnotu

Série Ryzen 7000 na nás určitě zapůsobila svým masivním generačním skokem nad jeho předchůdcem – stejně jako jeho soupeře, Intel. Nowehere je to jasnější než u Ryzen 7 7700x, čip středního ish, určeného pro vážnější vytváření obsahu a herní výkon, který snadno překonává nejlepší žetony předchozí generace, aniž by nestál štěstí.

I když se jedná o vytváření obsahu, kotlety jsou dostatečně slušné, stále zaostává intel jádro i5-12600k v mnoha úkolech vytváření obsahu, takže pokud je vaše priorita vytváření obsahu, jsou tam lepší žetony. Pokud však hledáte hraní, je to bezpochyby nejlepší herní procesor, jaký jsme kdy testovali, a je to celkové skóre produktivity a obecný výkon je špičkovým zářezem.

4. AMD RYZEN 9 5900X

Nejlepší CPU pro základní desky AM4

Naše odborní recenze:

Specifikace

Důvody k nákupu

Nový jednorázový šampion
Stejná spotřeba energie

Důvody, kterým se vyhnout

AMD Ryzen 9 5900X přináší největší skok gen-on-gen v jediném výkonu v letech, což z něj činí úžasný upgrade. Tato nejnovější vydání od AMD není jen silnější procesor napříč deskou, ale je to také neuvěřitelně výkonný procesor pro hraní her a kreativní práce. Pokud máte základní desku AM4, je to procesor pro vás.

5. AMD RYZEN 7 5800X3D

Nejlepší procesor pro hraní na základních deskách AM4

Naše odborní recenze:

Specifikace

Důvody k nákupu

Vynikající herní výkon
Nová technologie 3D V-cache

Důvody, kterým se vyhnout

Nezápadní výkonové zpoždění

AMD Ryzen 7 5800x3D je bezpochyby jedním z nejlepších procesorů pro hraní her se základní deskou AM4 na trhu. S neuvěřitelným výkonem díky nové technologii AMD 3D-cache technologie 5800x3d údery nad jeho váhovou třídou a dokonce i nejvýznamnější jádro i9-12900K, pokud jde o hraní her.

Protože se jedná v podstatě o AMD Ryzen 7 5800x s další mezipaměťovou pamětí naskládanou na CPU Die, udržuje stejnou zásuvku základní desky jako dřívější čipy, takže je mnohem dostupnější volbou pro ty, kteří chtějí skvělý herní výkon, ale nechtějí utratit hodně peněz.

To samozřejmě předpokládá, že máte na prvním místě systém AMD AM4. Pokud ne, budete si muset koupit zcela novou základní desku a možná i nové chladicí řešení, v takovém případě můžete také jít dovnitř a získat i9-12900K, což nabízí srovnatelný herní výkon, ale přichází s hodně hodně Další extra dobroty.

Jak si vybrat nejlepší procesor AMD pro vás

Jak si vybrat nejlepší procesor AMD pro vás

Pokud jde o nalezení nejlepšího procesoru AMD pro vaše potřeby a rozpočet, nejdůležitější je vědět, co potřebujete, aby váš procesor udělal. Existuje něco, jako je nákup příliš mnoho procesoru, když se chcete upgradovat, a získat absolutně nejrychlejší čip na trhu není vždy nejlepší způsob, jak to jít.

Pokud potřebujete pouze provádět výpočetní techniky, jako je nakupování online, streamování filmů a nějaká světelná produktivita, pak je procesor Ryzen 3 nebo Ryzen 5 více než dost pro vaše potřeby a získání Ryzen 7 nebo Ryzen 9 bude sotva sotva Přidejte cokoli ke svému uživatelskému prostředí a zároveň stojí mnohem více.

Pokud chcete udělat spoustu herních her a vytváření obsahu, pak určitě budete chtít jít s Ryzen 7 nebo Ryzen 9, protože Ryzen 5 to sotva sníží a můžete zapomenout na něco více zapojeného než bonbóny než bonbóny než Candy Rozdrtit Ryzen 3.

Který procesor AMD je nejlepší?

To záleží na tom, co myslíš tím nejlepším. Pokud právě mluvíte o syrovém výkonu, AMD Ryzen 9 5950x je o nejrychlejším celkovém spotřebitelském procesoru, který najdete právě teď, ale není to tak rychlejší než Ryzen 9 5900x a stojí to trochu víc, takže to opravdu není Skvělá hodnota.

Pokud mluvíte o čistém herním výkonu, než určitě chcete získat Ryzen 7 5800x3D. Technologie 3D V-cache v Ryzen 7 je technologicky vážným skokem vpřed a rozhodně se odráží v surovém herním výkonu a rámečcích za sekundu.

Jaký je aktuální nejrychlejší procesor AMD?

Pokud mluvíme o nejrychlejším CPU AMD na světě, byl by to 64jádrový/128-vlákno Ryzen Threadripper 3990x, ale to je to, co se nazývá procesor s vysokým koncem (Hedt). To znamená, že je navržen pro vážnou produkci obsahu, jako je 3D vykreslování v reálném čase nebo skóre filmu s desítkami digitálních nástrojů najednou. Je to také obscénně drahé a stojí více než dvojnásobek toho, co by vás pravděpodobně stál high-end herní počítač.

Pokud jde o spotřebitelské procesory AMD, AMD Ryzen 9 7950X je právě teď nejrychlejší na trhu.

Jak testujeme procesory AMD

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Je nemožné říct nejlepší procesory z toho nejhoršího pouhým pohledem na ně. Všechny jádrové komponenty jsou skryty ve stejném vypadajícím obalu, ai když jste se měli odloučit zpět, tranzistory na CPU umírají (neurony „mozku CPU“) jsou doslova měřeny v nanometrech. Jak můžete říct milion tranzistorů na čipu z miliardy a jak můžete měřit hodinový cyklus procesoru při pohledu na krabici?

Naštěstí existují testy, které můžeme spustit, abychom viděli, jak dobře procesor ve skutečném světě provádí, a nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je posunout procesor na jeho limity spuštěním jemně kvalifikovaných benchmarkingových nástrojů, které vytvářejí srovnatelné skóre na základě toho, jak dobře na základě toho, jak dobře Procesor provádí konkrétní úkol, jako je komprimování video souboru nebo provádění velmi složité matematiky používané při 3D hrách.

Používáme průmyslové standardní nástroje jako Geekbench 5, Cinebench R23 a PCMARK 10 k syntetickému tlačení procesorů na limit pomocí realistické pracovní zátěže, která pravděpodobně zažijete při každodenním používání.

Používáme také moderní PC hry nastavené na nejnižší grafické nastavení na nejlepším dostupném herním hardwaru k izolaci výkonnosti CPU při hraní, které měříme v rámcích za sekundu.

Poté se skóre v ruce podíváme na cenu procesoru. Nejlepší procesory nabízejí buď nejlepší výkon ve své třídě bez ohledu na cenu, nebo přesvědčivou hodnotu pro zákazníka, protože je stejně důležité získat nejlepšího procesoru, který si můžete dovolit, a ne jen nejlepší procesor, který je z rozpočtu většiny lidí.