SimCity 4, největší městský builder všech dob, byl propuštěn před 20 lety | Rock Paper Shotgun, nejlepší SimCity Games EVER (všechny hodnocené) – fandomspot

Nejlepší hry SimCity Ever (všechny hodnocené)

Je to všechno vztek a my to milujeme!

SimCity 4, největší městský builder všech dob, byl propuštěn před 20 lety

Několik ulic města v roce 2003 SimCity 4

Když byl propuštěn 14. ledna 2003, měl SimCity 4 své problémy. Jeho obrovská města by se pro jednala i slušná počítače a její dopravní simulace vypadala přímo zlomená.

O dvacet let později – díky rychlejším počítačům, rozšíření dopravní špičky a obrovské komunitě moddingu – SimCity 4 je nejlepší ze všech her SimCity. Pokud vám záleží, je simulace, měřítko, rozmanitost a krása rozrůstajícího se měst, je to také nejlepší město Citybuilder.

Odložení fantazie a středověkých variant, šablona stanovená řadou SimCity zůstává očekáváním pro většinu městských stavitelů. Jako starosta začínajícího města jste zóna komerčních, rezidenčních a průmyslových čtvrtí, uložení vybavení a služeb, abyste uspokojili obyvatele, a pokusili se vyrovnat rozpočet, když vaše město začne zabírat vlastní život. Poté, když jste postavili rozlehlou metropoli a byli unaveni, spustíte nějaké přirozené (nebo nepřirozené) katastrofy a začnete znovu.

SimCity 4 neudělal nic pro změnu tohoto vzorce, ale pokračoval ve svém logickém postupu. Má 3D terén a svěží, jasné budovy Sprite-Art, což jsou jedním z důvodů, proč stále vypadá skvěle. Umožňuje vám vytvořit obrovská města a poté obchodovat zdroje se sousedním městem, které jste předtím postavili. Má den/noční cyklus, takže můžete vidět, jak se mrakodrapy ve tmě zahalí. Do svého města můžete vklouznout jednotlivé simy – The Sims 1 vydané v roce 2000 – a poté sledovat jejich životy, když dojíždějí z vašich znečištěných předměstí do jejich hrozné práce, poté se přestěhují z města nebo zemřou.

A co je nejdůležitější, SimCity 4 zahrnoval netopýr, nástroj pro architekt budov, který umožnil moderátorům vytvořit vlastní budovy a umístit je do hry. Vlastní budovy, mapy a mody výrazně prodloužily životnost SimCity 4 a v době psaní je k dispozici více než 21 000 souborů z komunitního webu Simtropolis, včetně několika nových uploads za posledních 24 hodin.

Mods jsou důvodem, proč jsem si jistý, že nazývám SimCity 4 nejlepším městským builderem všech dob. Přesněji řečeno, je to díky modu. NAM se vydal v roce 2004, aby vyřešil dopravní problémy SimCity 4 a od své poslední aktualizace v září 2022 se rozšířil o nové nástroje UI, typy silnic, lehkou železnici a mnoho dalšího. Vzhledem k tomu, že každý moderní městský builder se nevyhnutelně scvrkává, aby se pohrával s silničními sítími a zmírňujícími dopravními zácpy, NAM je nezbytný.

Chcete-li oslovit mrakodrap v místnosti: Miluji města: Skylines a pokud jste v tomto žánru nová, Paradox’s SimCity Milkshake pití je místo, kde byste měli začít. Pokud jste však hráli města: Skylines a jste z toho unaveni, nebo pokud nechcete vykašlat pro další kus DLC, měli byste absolvovat SimCity 4. Edice SimCity 4 Deluxe (včetně rozšiřování dopravní špičky, také vydané 2003) je ve Steam and Gog. Vzhledem k tomu, že SimCity v roce 2013 byla bomba a Maxisův původní studio v Emeryville uzavřeno v roce 2015, možná už nikdy nebudeme vidět jako znovu jako.

Rock Paper Shotgun je domovem PC Gaming

Přihlaste se a připojte se k nám na naší cestě k objevování podivných a přesvědčivých PC her.

Nejlepší hry SimCity Ever (všechny hodnocené)

Nelson Chitty Tento příspěvek může obsahovat přidružené odkazy. Pokud si něco koupíte, můžeme vám získat malou provizi bez dalších nákladů. (Další informace).

Area SimCity Buildit Mayors

V současné době videohry o navrhování a správě vlastní kosmické stanice, vězení, důlní nebo dokonce zábavního parku jsou desetník a tucet.

Je to všechno vztek a my to milujeme!

Ale tato simulační horečka nebyla vždy a myslím si, že je vhodné dát nějakou lásku franšíze, která to všechno začala: SimCity.

Všichni jsme tam byli. Slopená na našich obrazovkách, smrtelná těla zanechala ve prospěch vznášejícího se kamery připojeného k našemu nesmrtelnému mozku starosty.

Hodiny po hodinách se nalily do navrhování dokonalého města, odložení silnic a plánovacích okresů, přijímání politik pro dobro lidí a přípravu na katastrofy na obzoru. SimCity, ve většině svých forem, je úžasný a pohlcující zkušenost To je dáno většině z nás nenahraditelné vzpomínky.

Ale buďme skuteční: Většina z nás obvykle nemá čas sledovat, jak město přechází z 1. populace do rušné metropole. A když to uděláme, chceme mít nejlepší čas.

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl zařadit všechny hlavní hry SimCity, abyste si mohli nejlépe vybrat, do kterých her nalít svůj čas.

11. SimCity Social

SimCity Social Gameplay

Dobře řečeno, není to jako byste museli dělat cokoli, abyste se vyhnuli sociálnímu sociálnímu.

Naopak, musíte vytáhnout některé komplikované kousky, abyste mohli spustit tuto hru na Facebooku.

Byl propuštěn v červnu 2012, ale běžel pouze asi rok, dokud se EA rozhodl jej vypnout, aby se zaměřil na další projekty.

Jak můžete očekávat od hry na Facebooku, trpěl klasickými chorobami, jako jsou mikro-transakce a velmi jednoduchý herní hra, který je navržen tak, aby pobavil vaši napůl mrtvou šedou hmotu, když jste byli na stránce.

To znamená, že pro hru na Facebooku to byla relativně zábavná hra pro správu zdrojů s pěkným uměleckým stylem, přinejmenším hodné zmínit v tomto seznamu.

10. SimCity DS

Hrajte si SimCity DS

Přechod na něco vážnějšího máme velmi ambiciózní SimCity DS.

Byla vyvinuta japonskou pobočkou EA a vydala v roce 2007 stejnou společností, převzala aktiva a mechaniku herní hry ze starších titulů, jako je SimCity 3000.

Celkově se jim téměř podařilo vytvořit docela dobrou a komplexní hru. Díky řadě špatných rozhodnutí však nedosahoval velikosti.

Začněte s uměleckým stylem, se kterým chodili pro všechno, co nebylo přímo vytaženo ze starších her.

Na poradcích to bylo nejviditelnější, které jste se ani nemohli vypínat, abyste se vyhnuli jejich ošklivým obličejům, které vaří obrazovku. Hra také začne poněkud špatně a hodně zaostává, jakmile vaše město dosáhne vysokého vývojového fáze.

Nakonec je SimCity DS ambiciózní hra s průměrným provedením. Ale dávám mu několik bodů za to, že jsem přivedl franšízu na přenosná zařízení.

9. SimCity: Města zítřka

SimCity Cities of Tomorrow Gameplay

Když už mluvíme o ambicích a selhání, pojďme si promluvit o jednom z největších zklamání, za které bylo EA zodpovědné (a to něco říká).

Reboot SimCity 2013, vyvinutý společností Maxis a publikoval EA pro PC a Mac, měl simulaci přenést na další úroveň s motorem Glassbox Engine. Tento motor nahradil simulaci obecných hodnot a vytvářel vizuální prvky, které jim odpovídají simulaci skutečných jednotlivých agentů, občany, pokud chcete, a poté vypočítají zbytek na základě jejich akcí.

Všechno, co se mu podařilo udělat při spuštění, bylo přinést EA nedostatečné servery dolů, což byl hlavní problém s ohledem na to, že to vyžaduje Zůstaňte vždy online Pokud jste si přáli hrát.

Toto, spolu s hromadou chyb a motorem Glassbox, které je docela neleštěné, bylo vytvořeno pro strašné startu.

Trvalo měsíce, než se hra uvedla správně.

To znamená, že jakmile to napravili (a jakmile přidali offline hru), hra nebyla poloviční.

Ve skutečnosti, kdyby to nebylo pro tyto problémy s zahájením, fanoušci by byli pravděpodobně velmi rozděleni na otázku, zda je to dosud nejlepší hra SimCity.

Grafika je krásná, simulace podrobně a hudební skóre je mistrovským dílem. Škoda, že škoda byla již dlouho způsobena. Takové neúctivé chování vydavatelů vůči svým zákazníkům prostě nelze snadno zapomenout.

8. SimCity Buildit

SimCity Buildit Gameplay

Po takovém selhání potřebovala EA vyrovnat ztracený čas a začít vydělávat peníze. Rozhodli se tedy vydělávat na další velké věci: mobilní hry.

Najali Developer Tracktwenty, aby vytvořili mobilní simcity zážitek a v roce 2014 vydali SimCity Buildit.

A docela upřímně, odvedli docela dobrou práci.

Tato hra se rychle stala jednou z nejvyšších grossingových aplikací na Android a iOS díky jeho barevným a atraktivním vizuálním prostředkům (repeponovaným z předchozí SimCity) a její zjednodušené, ale poutavé hry, více připomínající… jakoukoli jinou hru správy základny na mobilních systémech než SimCity.

Přesto to zůstává zábavnou hrou, která bude udržovat vaši pozornost pro krátké výbuchy na cestách.

7. Společnosti SimCity

Hrajte si SimCity Society

Před předchozími dvěma položkami byly společnosti SimCity Society, hra, která se pokusila znovu objevit franšízu a spustit ji novým směrem dostupnějším pro nové hráče.

Byl vyvinut společností Tilted Mill Entertainment a publikoval EA v roce 2007 s plně aktualizovanými 3D vizuálními a zjednodušenými hrami, které se více zaměřily na společnost vašeho města než na samotné územní plánování.

I když je stále velmi zábavná hra, společnosti SimCity se cítily spíše jako spin-off než hlavní záznam v sérii kvůli těmto změnám.

Věci, jako je územní plánování a individuální vývoj budov, byly odloženy ve prospěch správy společenských hodnot různými prostředky a tyto hodnoty zase určily, jaké upgrady jsou pro vás a jaké město nakonec vypadalo jako.

Pokud hledáte něco jiného. Kdyby se to nazývalo Simsocieties…

6. Tvůrce SimCity (Wii)

SIMCITY CRETORT WII Hra

Další na seznamu máme v sérii velmi jedinečný záznam.

Tvůrce SimCity byl vyvinut společností Hudson a vyšel EA v roce 2008 pro Wii.

Na rozdíl od toho, co byste mohli očekávat, hra nezavedla žádné šílené triky s pohybovým ovládáním, ale nabídla poněkud nuanční a zábavné zážitek z SimCity s několika vylepšeními.

V této hře byste měli vyvinout civilizaci a vzít ji od Times Caveman do modernosti i mimo něj, dosažení toho prostřednictvím správy svého městského státu.

Složitost hry byla zmírněna z předchozích splátek, ale natolik, že se to nepořádalo s tím, co dělá dobrou hru SimCity, přičemž je pro příležitostné hráče stále chutnějším.

Ačkoli to bylo v té době považováno za průměrné kritiky, zůstává to zábavný zážitek, pokud máte Wii ležící kolem.

5. Tvůrce SimCity DS

Hra simcity tvůrce ds

Tvůrce SimCity byl také propuštěn pro DS ve stejném roce a přinesl podobný zážitek jako přenosná zařízení.

Na rozdíl od svého druhého kapesního předchůdce měla tato hra lepší vizuální prvky a běžela naprosto v pořádku na dvou-screenovaném zařízení.

Kritici to ocenili za to, že napěchovali tolik obsahu do přenosného názvu, i když ovládací prvky se obecně cítily nemotorné a postrádaly polštinu.

Stále si myslím, že je to skvělá volba pro plánování urbanistického plánování.

4. Sim City 4: Rush Hour

SIM CITY 4 Rush Hour hraní

Jeden z nejpamátnějších příspěvků ve franšíze a oblíbený mnoho lidí.

SIM CITY 4, spolu s její expanzní dopravní špičkou, jsou pravděpodobně nejpodrobnější a nejsložitější hry SimCity dosud.

Byl vyvinut společností Maxis a publikoval EA v roce 2003 pro PCS a Macs a šokoval hráče s aktualizovanou grafikou, denními a nočními cykly a propojenými městy.

Množství mikro-managementu, které můžete udělat, je šílené.

Každý malý detail může být ovládán, aby ovlivnil větší obrázek. Ať už je to příliš mnoho mikro-managementu nebo jen dost, bylo od té doby rozděleno mezi částmi komunity, ale nikdo se nezpochybňuje, kolik práce bylo uvedeno.

Soundtrack patří také mezi nejlepší v sérii.

Bohužel hra trpí vážnými problémy s optimalizací, které vyžadují, aby byla spuštěna na monster PC, aby se zabránilo zaostávání. Dopravní systém je také poněkud rozbitý, takže dopravní zácpy jsou nevyhnutelné i s nejúčinnějšími silnicemi.

Tyto důvody mimo jiné zabrání dosažení vyšších výšek na našem seznamu.

Kdybych však hodnotil modely, bylo by to na vrcholu.

Roky lásky z komunity Modding se podařilo tyto problémy vyřešit a zlepšit mnoho funkcí ve hře.

3. SimCity Classic

Screenshot SimCity Classic Game

Původní hra, která zahájila dobrodružství, nemohla z tohoto seznamu chybět.

Nemusí mít nejpodrobnější systémy nebo nejlepší grafiku, ale v roce 1989 to byla revoluční hra, která na trh videoher jako celek přinesla jiný zážitek. To v té době získalo několik ocenění a ocenění.

Bylo to tak úspěšné, že to umožnilo vývojářům Maxis začít chrlit řadu dalších SIM her, jako jsou Simtown a Simant, v krátkém čase, přičemž uživatelé přinesli žánr a dláždili cestu pro budoucí tituly.

Původně byl vydán na počítačích Commodore Amiga a Macintosh, ale dosud byl znovu vydán na mnoha dalších systémech.

Pravděpodobně existuje kalkulačka, která ji někde dokáže spustit spolu s hrami Pokémon 1. generace, takže není důvod, aby tuto hru nezkoušeli, pokud jste to ještě neučinili.

POZNÁMKA: Zde zahrnuji také verzi SNES SNES, protože byla založena úzce na originálu. Řekněme, že oba uvazují na 3!

2. SimCity 2000

SIMCITY 2000 HRAPY

V roce 1993, čtyři roky po vydání původní SimCity, byl Maxis opět s dalším mistrovským dílem.

SimCity položil skutečné základy toho, co by se série stala v dalších splátkách.

Měla aktualizovanou grafiku a izometrický pohled, spolu s mnohem složitějším herním hry, která vzala to, co se stalo tak populárním a vyvinul ho v úplný zážitek s novou mechanikou a větší škálou budov, které umožňovaly hráčům pokračovat v růstu města v městském růstu v různé způsoby.

Pro mnoho hráčů zůstává tato hra nejlepší ze série.

To může být z velké části kvůli jeho hodnotě nostalgie s jeho zvukem midi a 90. let.

To však neznamená, že si to nezaslouží chválu.

SimCity 2000 se stal nadace na kterém by následné opatření byly postaveny, nejen z technického hlediska, ale také tak, jak to umožnilo Maxis růst ve větší společnost s více zdroji.

1. SimCity 3000

SimCity 3000 hraní

A co Maxis udělal s těmito novými zdroji?

Nalil je do SimCity 3000, pokračování a úplné přepracování jeho předchůdce vydaného v roce 1999.

Řekněte, co budete chtít, ale tato hra vzala SimCity 2000 a dala jí extrémní člověka s lepšími barvami, hudbou kvality CD od geniálního skladatele Jerryho Martina a vylepšenou simulaci s nakládáním s odpady, stárnoucími budovami a sousedstvími, které se diverzifikovaly podle rozsahu příjmů jeho obyvatel a hodnota země.

Nejen to, také to zvětšovalo mapy, takže byste mohli pěstovat města, aby nikdy předtím viděli velikosti.

Toto je bezpochyby typický zážitek ze SimCity a bar, který měří všechny ostatní proti.

Nelson Chitty

Nelson Chitty je venezuelský expat žijící v Argentině. Je to spisovatel a překladatel vášnivý pro historii a cizí kultury. Jeho ideální víkend je stráven mezi klidným hraním her civilizace VI a hledáním dalšího Anime Seinen do Marathonu.