Slime Finder – aplikace Minecraft, Minecraft: Jak najít slimes a vyrobit Slime Farm | Shotkul skalního papíru

Minecraft Slimes: Jak najít Slimes a vyrobit slizovou farmu

Když zemře sliz větší než 1, vynoří to 2-4 nové slizy ekvivalentní jeho velikosti děleno 2, zaokrouhlení dolů. Slime, který byl pojmenován se značkou jména, produkuje menší slimes se stejným názvem, když zemře.

Jak používat

Kromě tření v bažinách (přidáno v 1.4), Slimes se může vynořit pouze v každém 10. kusu v průměru („Slime Chunks“). Kousky jsou 16×16 bloků široké (osy x a z) a 256 bloků vysokých (osy y). Slime kousky jsou předem určeny vaší savegame semínko, a jsou vždy stejné pro konkrétní semeno, stejně jako generovaný terén. Jediným způsobem, jak najít ingame kousků slizu bez použití aplikací nebo modů třetích stran, je pozorovat Slime Spawns.

Slime kousky

Pracuje Slime Finder s edicí Bedrock?

Ano! .

Funguje to ve světech superflátů?

V mém slizu se netvoří žádné slizy!

Za prvé, dokonce i v slizových kouscích se slimes vynoří mnohem méně často než většina ostatních nepřátel, možná srovnatelný s endymeni. Nezapomeňte tedy čekat dostatečně dlouho. Zkontrolujte také semeno, které jste použili, a také souřadnice. Zde je několik dalších věcí, které je třeba zvážit:

 • U kousků slizu se slimes vynoří pouze na vrstvu 39 a níže (nohy POS). .
 • Davy se nemohou vynořit blíž než 24 metrů (ale zoufalství, když je dále než 128 metrů), takže nestávejte příliš blízko místa, kde se očekáváte
 • Je to dobrý nápad vyloučit širokou (= 1 kus) a nejméně 3 bloky vysoké místnosti uvnitř slizového kusu, aby se maximalizovala rychlost tření. Čekání v přirozeně generovaných jeskyních a chodbách bude trvat mnohem déle.
 • Použijte osvětlení, abyste zabránili tření jiných davů (světlo nemá žádný účinek na tření slizu v kouscích slizu). Ale nepoužívejte pochodně na zemi nebo záře, protože tyto bloky sníží rychlost tření. Můžete bezpečně používat jack-o-lucerny nebo lampy Redstone + Redstone Blocks.
 • Někdy může být nepřátelské tření davů zaseknuty davy, které se automaticky neznášejí. Pokud k tomu dojde, měli byste chodit asi 200 metrů v jakémkoli směru a pak se vrátit, abyste je donutili zoufalství.
 • Davy se nemohou vynořit na podloží (viz blok kompendium)
 • Slimes se nevynoří do biomů ostrovního ostrova

Také se podívejte na můj výukový program Slime Farming, který vysvětluje také některé podrobnosti o tření slizu.

Požadavky

Semínko

Z výše uvedeného důvodu musíte znát semeno svého světa, abyste mohli používat Slime Finder, pokud samozřejmě nechcete najít semeno pro nový svět. Pokud hrajete , Aplikace je schopna načíst semeno z vaší Savegame. Alternativně můžete použít /semínko příkaz ingame. v SMP, Stejný příkaz můžete použít, pokud máte dostatečná práva. V opačném případě však jste závislí na majiteli serveru, který založil svět a má přístup k souborům SaveGame a Config.

Technický

Tato aplikace používá některé relativně nové webové technologie. Výsledkem je, že některé funkce mohou být deaktivovány pro starší prohlížeče. Doporučuji použít nejnovější verzi hlavního prohlížeče, jako je Chrome, Firefox, Edge nebo Safari.

Používání

Výběr semen

První věc, kterou byste měli udělat, je vybrat semeno a verzi. Můžete jej buď zadat ručně, nebo můžete Načtěte jej z vaší savegame. Posledně jmenované lze provést kliknutím na . “ A výběr vaší úrovně. Drag & Dropping úroveň.Soubor dat do okna prohlížeče. Úroveň.dat je malý soubor umístěný ve složce každé Minecraft Savegame. Najdete Savegames v uloží složku Instalace Minecraft. Na Windows můžete použít .Minecraft \ Saves dostat se do této složky.

Úrovně . Při načítání osiva z úrovně bude semeno automaticky uloženo jako úroveň.

Měli byste také vědět, že semeno je vždy a číslo (až asi 20 číslic). Pokud zadáte cokoli jiného (jako jsou písmena), bude převedeno na číslo. .

Navigace

Jakmile zadáte semeno a verzi, můžete začít používat mapu. Na , Použijte klávesy se šipkami, zatímco vaše kurzor myši na mapě, nebo přesuňte myši při podržení levého tlačítka myši. přiblížení. Nižší vstupy vám umožňují jít do konkrétního bodu (E.., vaše základna) mapy a nastavte tam značku. Na mapě můžete vždy odstranit a přidat značku. The “Uložit mapu” Tlačítko umožňuje uložit aktuálně zobrazenou mapu jako obrazový soubor PNG.

Dotyková obrazovka

Při použití zařízení s podporou dotyku se pod mapou zobrazí další možnost povolení/deaktivace dotykové obrazovky. S povolenou možností můžete mapu přetáhnout prstem pro navigaci, můžete přiblížit a přiblížit se a vystoupit a můžete klepnout a držet a nastavit značku na mapě. Dvojitým klepnutím na mapu můžete rychle povolit/deaktivovat funkčnost.

Kredity

Děkujeme @protolambda a @jocopa3 za zjištění algoritmu Chunk Slime Chunk pro Edition Pocket/Bedrock, a depresivní-Pho pro přenos do JavaScriptu.

Minecraft Slimes: Jak najít Slimes a vyrobit slizovou farmu

Hledáte slizy v Minecraftu? Slizi jsou notoricky známé v Minecraft. Jemný vrchní a šňupací, když se pohybují kolem, se nemusí zdát zlověstně, ale tyto velké skvrny mohou být ve skupinách tvrdé. Slizi jsou také velmi užitečné, protože jsou hlavním způsobem, jak získat Slimeballs v Minecraftu, které se používají v různých receptech. Samozřejmě, když potřebujete sliz, abyste získali slimeballs, je mnohem těžší najít. Naštěstí máme několik způsobů Najděte Slimes v Minecraft, Používání buď vyhledávače slizového kusu nebo slizového farmy.

V této příručce vysvětlíme vše, co potřebujete vědět, abyste našli Slimes v Minecraft. Pokrýváme, jak používat online vyhledávač slizu online pomocí semene vašeho světa, a také se ponoříte do toho, jak si můžete vytvořit vlastní Slime Farm.

Minecraft Adult Pandas a Baby Panda in Plains Biome poblíž bambusu

 • Jak najít slimes v Minecraft
 • Jak používat Minecraft Slime Chunk Finder
 • Jak používat slimeballs v Minecraft
 • Jak vytvořit slizovou farmu v Minecraftu

Pokud byste raději sbírali Slimeballs pokojně, budete muset shromáždit nějaké pandas. Správně, je čas na vytvoření farmy Panda!

Když chováte dva pandy, vlastně děláte malý stroj. Baby Pandas mohou kýchat slimeballs, což je mnohem roztomilejší než bodnutí slizů diamantovým mečem.

Chcete -li chovat pandas, musíte je nakrmit bambusem. .

Jak používat Minecraft Slime Chunk Finder

Pokud chcete rychle najít slimes, můžete použít něco, co se nazývá a Slime Chunk Finder. Slimes se vynoří v určitých kouscích (16×16 oblastech) mapy, které můžete použít k nastavení farmy.

Chcete -li snadno najít v semenu kus slizu, můžete použít Chunk Bases. Toto je bezplatný nástroj, který vám pomůže najít spoustu věcí ve vašem světě. Jednoduše vyberte svou aktuální verzi (například Java 1.. Tím se objeví mapu celého světa, plné všech pokladů, které byste kdy mohli chtít.

Mapa může vypadat velmi plně, když ji poprvé naložíte, takže odstraňte všechny ikony, které nepotřebujete. V tomto případě se zobrazí pouze biomy a kousky slizu. Poté se přiblížíte do své aktuální polohy (vyvolejte své souřadnice ve hře, abyste s tím pomohli) a hledejte nejbližší kus slizu.

Pokud se jedná o biom bažiny, počkejte do večera a můžete vidět nějaké slizy. Jinak byste měli jít do podzemí a hledat slizy v jeskyních. Slimes se může vynořit pouze pod vrstvou Y40, takže by vám mělo pomoci ještě více zúžit vyhledávání.

Jak používat slimeballs v Minecraft

Když máte nějaké slimeballs (nebo jen unavené sledováním dětských pandů kýchání), je čas se vyrábět. Slimeballs jsou velmi užitečnou položkou, protože je lze použít v mnoha receptech craftingu.

Lepivé písty jsou nejvýznamnější položkou, kterou budete moci udělat. Jsou důležité ve spoustě redstoneových malířů a jsou nutností při vytváření skutečně jedinečných sestav. Lepivý píst můžete vyrobit umístěním slimeball na vrchol pístu do řemeslného stolu.

Pokud byste chtěli vzít kuře na procházku, lze také použít slimeballs Vést. Můžete je spojit s většinou pasivních davů, takže můžete přinést kamaráda na všechna svá dobrodružství. Chcete -li vytvořit vedení, zkombinujte Slimeball s řetězcem v následujícím pořadí:

Minecraft se vede k vedení pomocí slimeball a struny

Pokud cítíte magickou světlici, můžete dokonce udělat nějaké Magma krém, důležitá složka pro výrobu lektvarů. Magma krém lze vyrobit kombinací slimeball s Blaze práškem.

Nejlepší část o slimech samozřejmě je sledovat, jak se odrazí bez péče na světě. , které můžete vyrobit kombinací 9 slimeballs, jsou v podstatě Minecraft Bounce podložky, které můžete použít k vytvoření vlastního trampolínového parku. Slizký, snotty trampoline park, ale stále se odrazíte.

Minecraft Slime Farm s třeními, magmatickými bloky a železnými golemy

Slimeballs se používají k výrobě mnoha důležitých předmětů, takže pravděpodobně dojde docela rychle. Naštěstí můžete vyrobit slizovou farmu, která prakticky vytekává s slimeballs! Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste vytvořili svou první slizovou farmu:

Minecraft Iron Golem na farmě

 • .
 • .
 • Vytvořte asi 10×10 platformy středem komory. Ujistěte se, že necháte několik bloků vzduchu, abyste oddělili každou platformu, aby se na ně objevily prostor.
 • Rozsvítíte své platformy pomocí pochodní nebo svíček, abyste zabránili tření ostatních davů.
 • Udělejte železnou golem na jedné ze stěn naproti každé platformě, jak je znázorněno na obrázku níže.

Iron Golem pak udělá Slimes Hop přes okraj. Chcete -li to ještě zlepšit, vyměňte část podlahy magmatickými bloky. Jakékoli slizy, které přežijí pád, budou zabita, když naskočí na bloky magmatu.

S tím máte farmu s slizem! .

S tím byste měli být připraveni najít sliz nebo si vytvořit vlastní slizovou farmu v Minecraft. Pokud stále lovíte sliz a chcete, aby byla vaše cesta trochu malebnější, podívejte se na náš seznam nejlepších shaderů Minecraft. Pokud jste nadšeni něčím novým, podívejte se na vše, co můžete očekávat v Minecraft 1.19, včetně žáby, světlušek a hrůzostrašného nového strážce.

Rock Paper Shotgun je domovem PC Gaming

Přihlaste se a připojte se k nám na naší cestě k objevování podivných a přesvědčivých PC her.

Minecraft Wiki

Sledujte minecraft wiki na Discord nebo na našich stránkách sociálních médií!

?

Minecraft Wiki

Sliz

Tento článek je o davu. Pro položku, kterou klesá, viz Slimeball. Pro blok vytvořený s Slimeballs viz Slime Block. Další použití viz Slime (Disambiguation).

Sliz

Zdraví

Velký: 16 × 8
Střední: 4
Malý: 1

Chování

Potěr

Poškození

Snadný:
Velký: 3
Střední: 2
Malý: 0
Normální:
Velký: 4
Střední: 2
Malý: 0
Tvrdý:
Velký: 6
Střední: 3
Malý: 0

Podrobnosti

Velikost

Velký:
Výška: 2.04 bloků
.04 bloků
Střední:
Výška: 1.
Šířka: 1.02 bloků
Malý:
Výška: 0.51 bloků
Šířka: 0.51 bloků

Slimes jsou skákací, nepřátelské davy ve tvaru krychle, které se vynořují hluboko pod zemí, zejména kusy, nebo v biomesech s bažinou. Zaútočí na skákání na své cíle, přicházejí ve třech velikostech a větší slizy se mohou po smrti rozdělit na menší ty.

Obsah

Tření []

Slimes se vynoří v nadsvětí ve specifických „slizových kouscích“ pod vrstvou 40, bez ohledu na úrovně světla. Mohou se také vynořit v bažinových biomesech mezi vrstvami 51 a 69 (včetně) v úrovních světla 7 nebo méně, přičemž tyto vrstvy mají tendenci být blízko povrchu. Slimes se vynoří bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Pouze velikosti 1, 2 a 4 (hodnoty značky NBT velikosti 0, 1 a 3) se přirozeně vynoří. S použitím /vyvolávání může slimes potenciálně pohybovat od velikosti 1 do 127 (značka velikosti NBT 0–126). [ ]

Stejně jako většina ostatních nepřátelských davů, sliti se nevytvářejí do 24 bloků (sférického) žádného hráče, zoufalství v průběhu času, pokud žádný hráč není v rámci 32 bloků, a okamžitě zoufal Java Edition, 44 až 128 bloků Edice Bedrock v závislosti na simulační vzdálenosti [ ověřit ]).

Slime potřebuje zhruba 3 × 2.1×3 volný prostor pro tření. Oblast, ve které se Slime trojí z pevných nebo kapalných překážek. Když se Slime pokusí vytvořit, hra zkontroluje požadavek na prostor velkého slizu a velikost se určí později. Proto, protože velké slizy jsou o něco vyšší než 2 bloky, žádné slizy, bez ohledu na velikost, se mohou vůbec vynořit ve 2 blokových oblastech. Také, protože velké slimes jsou o něco širší než 2 bloky a davy se vynořují ve středu bloku, mají jakýkoli blok v rámci 3 × 2.Oblast 1×3, i když je tenká jako skleněná podokna.

Velikost slizu je ovlivněna regionálními obtížemi: ​​šance se pohybují od 33% pro každou velikost při nízkých potížích po 16% malé, 33% médium a 50% velké s vyššími obtížemi.

Slimes se může vynořit na některých blocích osvětlení světla:

 • Vysoká pec
 • Hnědá houba
 • Jeskynní vinná réva
 • Pláč obsidiánu
 • Pec
 • Glow Lichen
 • Zářící obsidián
 • Haloweenská dýně
 • Redstone lampa
 • Redstone Torch
 • Respawn Anchor (pouze 0-3 poplatky)
 • Kuřák
 • Soul Torch
 • Pochodeň

Bažiny []

V bažinách a mangrovových bažinách se mohou vynořit slizy mezi výškami 51 a 69 (včetně), když je poskytovaná úroveň světla 7 nebo méně. Nejčastěji se vynoří na úplňku a nikdy na novém měsíci.

Přesněji, hra kontroluje dva faktory:

Jsou -li tyto podmínky splněny a nadmořská výška je přijatelná, existuje 50% šance na to, že se vynoří sliz.

Požadavek na úroveň světla pro tření slizu v bažinách se liší od požadavku u většiny nepřátelských davů, které se vytvářejí pouze na úrovni světla 0. [1]

“Slime kousky” []

Slimes se vynoří po celém světě (s výjimkou houbových polí a hlubokých tmavých biomů) pod úrovní y = 40 bez ohledu na úrovně světla, ale pouze v určitých kouscích; 1 ⁄10 ze všech kusů.

Java Edition []

Java Edition, Tyto „slizové kousky“ jsou určovány pseudo-randomly kombinací jejich kusových souřadnic se semenem světa:

import Jáva.využít.Náhodný veřejnost třída CheckliMeChen veřejnost statický neplatné hlavní(Tětiva args[]) // Semeno od /semena jako 64bit dlouhý doslovný dlouho semínko = ;; int xposition = 123;; int Zposition = 456;; Náhodný rnd = Nový Náhodný( semínko + (int) (xposition * xposition * 0x4C1906) + (int) (xposition * 0x5AC0DB) + (int) (Zposition Zposition) * 0x4307A7L + (int) (Zposition * ) ^ 0x3AD8025fl ); Systém.ven.println(rnd.Dále(10) == 0); > > 

To znamená, že pomocí souřadnic kusů pomáhá generovat semeno, generuje se náhodné číslo mezi 0 a 9 inkluzivními. Pokud je toto číslo 0, může se kus vynořit slimes. Chcete -li převést světové souřadnice na souřadnice. Všimněte si, že Xposition a Zposition jsou 32bitová celá čísla (int s).

Edice Bedrock []

Algoritmus slizu Edice Bedrock se liší od in Java Edition. Algoritmus nezávisí na světovém semeni, takže kousky, které mohou slimes přirozeně vynořit v obývání stejných souřadnic pro každý svět.

Kapky []

Pokud je velikost slizu 1, klesá 0-2 slimeballs, pokud není zabita žábou. To lze zvýšit o 1 na úroveň rabování, pro maximálně 5 slimeballs. Když je zabit žábou, vždy spadne 1 Slimeball.

. Protože slizy se rozdělí na 2-4 menší slime.

Chování []

Sliz

2 do 1 1 ⁄2 sekundy), a můžete plavat ve vodě a vylézt žebříky a lešení. Na rozdíl od jiných davů, sliz se pohybuje, když nejsou poblíž žádný hráč. Jejich přesná rutina je následující:

Slime hledá hráče (nebo, pokud to selhává, železný golem) do 16 bloků (sférická) vzdálenost.

 • Pokud není nalezen žádný cíl, sliz čeká 10 až 30 klíšťat (1 ⁄2 2 sekundy) mezi skoky a náhodně mění směr každých 40 až 100 klíšťat (2 až 5 sekund).
 • Pokud je nalezen cíl, zpoždění před skokem je 13 Dokud (3 až 10 klíšťat) a směr slizu je nastaven přímo směrem k cíli před skokem.

Na rozdíl od většiny davů se sliti nehodí k jejich cíli, vždy se blíží ke svému cíli v přímé linii, aniž by se vyhnuli environmentálním rizikům, jako je láva, kaktus nebo nebezpečné pády. To znamená, že se mohou snadno uvíznout v rozích nebo za stěny, nevědět, jak je obejít. Toto chování sdílí Magma Cubes.

Maximální zdraví slizu se rovná jeho velikosti na druhou a jeho rozměry jsou 0.51 bloků časů jeho velikosti v každé dimenzi. Když zaútočí na sliz, způsobí poškození rovnající se jeho velikosti, s výjimkou velikosti 1 (nejmenších) slipů, které nepoškodí, a nezabrání spánku. Protože malé slimes stále mají nepřátelskou AI, neustále útočí na hráče.

Slimeova skoková vzdálenost také závisí na jeho velikosti; Slime skočí na vzdálenost o něco dále než jeho délka. Při přistání se objeví řada (8krát větší velikost slizu) částic slizu. Slimes bude vždy, bez ohledu na velikost, skočit 1 blok vysoko.

Když zemře sliz větší než 1, vynoří to 2-4 nové slizy ekvivalentní jeho velikosti děleno 2, zaokrouhlení dolů. Slime, který byl pojmenován se značkou jména, produkuje menší slimes se stejným názvem, když zemře.

Slimes nepřetržitě poškozuje všechny hráče a Iron Golems‌ [ Jen ] Srazí se s (ačkoli poškození imunita snižuje skutečné poškození na 1 útok každou půl sekundu), na rozdíl od jiných davů, které poškozují pouze ty cíle, které konkrétně zaútočí. [3]

Slizi ve vodě se pokoušejí plavat na povrch, pokud je to možné. Pokud jsou nuceni zůstat ponořeni, nakonec se utopí a rozdělují se do menších slipů, které se utopí a nakonec upustí slimeballs.

Zvuky [ ]

Java Edition:
Slimes používají kategorii zvuku nepřátelských tvorů pro zvukové události závislé na entitě.

Zvuk Titulky Zdroj Popis Umístění zdrojů Klíč překladu Hlasitost Pitch Útlum
vzdálenost
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_attack1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_attack2.ogg Slime útoky Nepřátelská stvoření Když sliz něco zaútočí entita .sliz .Záchvat titulky .entita .sliz .Záchvat 1.0 0.8-1.2 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big4.ogg Slime umírá Nepřátelská stvoření Když zemře ne-malý sliz entita .sliz .smrt titulky .entita .sliz .smrt Velké: 1.2
Střední: 0.4
0.64-0.96 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small4..fandom.com/wiki/soubor: slime_small5.ogg Slime umírá Nepřátelská stvoření Když zemře malý sliz entita .sliz .Death_small titulky .entita .sliz .smrt 0.0 1.12-1.68 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big4.ogg Slime bolí Nepřátelská stvoření Když je poškozen nesmastný sliz entita .sliz .zranit titulky .entita .sliz .zranit Velké: 1.2
Střední: 0.4
0.64-0.96 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small4..fandom.com/wiki/soubor: slime_small5.ogg Slime bolí Nepřátelská stvoření Když je poškozen malý sliz entita .sliz .Hurt_small titulky .entita .sliz .zranit 0.0 1.12-1.68 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big3..fandom.com/wiki/soubor: slime_big4.ogg Slime Squashes Nepřátelská stvoření Když skočí nesmasticí sliz entita .sliz .skok titulky .entita .sliz .rozmáčknout Velké: 1.2
Střední: 0.4
0..96 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small5.ogg Slime Squashes Nepřátelská stvoření Když skočí malý sliz entita .sliz .skok_small titulky .entita .sliz .rozmáčknout 0.0 1.12-1.68 16
.fandom.com/wiki/soubor: slime_big1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big2..fandom.com/wiki/soubor: slime_big3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big4.ogg Slime Squashes Nepřátelská stvoření Když přistane ne-malý sliz entita .sliz .rozmáčknout titulky .entita . .rozmáčknout Velké: 1.2
Střední: 0.4
1.0-1. 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small3..fandom.com/wiki/soubor: slime_small4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small5.ogg Slime se vrčí Nepřátelská stvoření Když přistane malý sliz entita .sliz .Squish_Small titulky .entita .sliz .rozmáčknout 0.0 1.0-1.5 16
Zdroj Popis Umístění zdrojů Hlasitost Pitch
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small4.ogg https: // minecraft.fandom..ogg Přátelská stvoření Když zemře sliz dav . .malý 1.0 0.8-1.2
Přátelská stvoření Když je poškozen sliz dav .sliz .malý 1.0 0.8-1.2
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_big4.ogg Nepřátelská stvoření Když skočí nebo přistane nesmastné sliznice dav .sliz .velký 1. 0.64-0.96
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_small5.ogg Přátelská stvoření Když malý sliz skočí nebo přistane dav .sliz .malý 1.0 0.64-0.96
Žádný Žádný Když sliz něco zaútočí dav .Záchvat 1. 0.8-1.2
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_attack1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: slime_attack2.ogg Nepřátelská stvoření Nevyužitá zvuková událost dav .sliz .Záchvat 1.0 1.0

Hodnoty dat []

Id []

název Identifikátor Klíč překladu
Sliz sliz entita.Minecraft.sliz
název Identifikátor Numeric ID Klíč překladu
Sliz sliz 37 entita..název

Data entity []

Slimes má s nimi spojená data entity, která obsahuje různé vlastnosti.

 • Data entity
  • Štítky společné pro všechny entity
  • Štítky společné pro všechny davy
  • Velikost: Velikost slizu. Všimněte si, že tato hodnota je založena na nule, takže 0 je nejmenší sliz, 1 je další větší, atd. Velikosti, které se přirozeně vytvářejí, jsou 0, 1 a 3. Hodnoty, které jsou větší než 126, se budou uplatňovat na 126.
  • WASOnground: 1 nebo 0 (True/False) – Pravda, pokud se sliz dotýká země.

  Úspěchy []

  Ikona Úspěch Popis ve hře Gamerscore vydělal Typ trofeje (PS4)
  PS4 jiný
  Lovec příšer Zaútočit a zničit monstrum. Zabijte nepřátelský dav nebo jeden z následujících neutrálních davů: enderman, prasečí piglin, zombifikovaný prasečí, pavouk nebo jeskynní pavouk. 15G Bronz

  Pokroky []

  Ikona Pokrok Popis ve hře Rodič Skutečné požadavky (pokud je to jiné) Umístění zdrojů
  Dobrodružství
  Dobrodružství, průzkum a boj Zabijte jakoukoli entitu, nebo být zabit jakýmkoli entitem. Adventure/Root
  Lovec příšer
  Zabijte jakékoli nepřátelské monstrum Dobrodružství Zabít jeden Z těchto 34 davů:

  Video []

  Poznámka: Toto video pochází z roku 2012. Od té doby bylo do hry přidáno slizové tření v bažinách.

  Dějiny [ ]

  Java Edition Alpha
  v1.0.11 Přidané slimes.
  Slizi jsou pátý nepřátelský dav přidaný do hry.
  Existují tři velikosti slipů: malé, střední a velké. Jejich hodnoty přesné velikosti ve srovnání s moderními slimes nejsou známy.
  Pokud jsou slizy způsobí více škod, než mají zbývající zdraví, nerozdělují se ani nesplňují slimeballs.
  v1.0.12 Velké slimes se již v klidu nevytváří.
  Slimes má nyní zvukové efekty.
  Cílení a útok slitiků bylo stanoveno.
  v1.0.13 Textura slimes byla změněna.
  v1.0.14 Spawning slizu bylo sníženo, protože se nyní objevují v hojnosti.
  Nesprávné výpočet v novém limitu nyní způsobil, že se sliti vynořili pouze na podivných místech, takže přirozené tření slizu bylo deaktivováno.
  v1.0.17 Slimes se nyní vynoří v multiplayeru.
  v1.2.0 Spawning slizu bylo zcela deaktivováno.
  Java Edition Beta
  1.2_01 Do hry byly vráceny slimes.
  Malé slimpy nyní klesnou 0 – 2 slimeballs. [4]
  Slizi jsou v současné době vzácné.
  1.3 Slimes se nyní staly běžnějšími.
  1.4 Chyba multiplayeru byla stanovena, pokud byly rozdělení slimenů viditelné pouze pro hráče, který je přiměl k rozdělení a nezpůsobilo by žádné poškození. [5] Protože tyto slizy byly na straně klienta, hráč je mohl odstranit pouze odchodem a přihlášením zpět do serveru.
  1.5 Slimes se již nevytváří v mírových obtížích a útočí pouze tehdy, když je vyprovokováno.
  Java Edition
  1.0.0 .9 Prerelease 5 Slimes se nyní vynoří na úrovni 0-39 spíše než 0-16, což je činí mnohem běžnějšími.
  1.1 11w49a Přidané vejce slimem, což umožňuje hráči vynořit Slimes.
  1.3.1 12w15a Míra tření slizu v superflatských světech se snížila.
  12w25a Míra tření slizu v superflatských světech byla snížena, ještě více.
  1.4.2 12W38A Slimes má nyní nový zvuk davů, stejně jako kočky magmatu, aby se zvuky staly realističtějšími.
  12W40A Slimes je nyní snazší najít, když se vynoří v biomesech bažin na nízké úrovni světla. Protože slimes nemohou plavat, je docela pravděpodobné, že skočí do hluboké vody a nakonec se utopí.
  1.5 13W10A Míra spření slizu v bažinách nyní závisí na aktuální fázi měsíce.
  .7.2 ? Obrovské slimpy se nyní mohou vynořit při svolání příkazovým blokem.
  1.8 14w06b Slimes může nyní plavat v důsledku aktualizace nové AI.
  Slimes nyní náhodně mění směr tak často, čímž se snižuje šance, že se uvíznou ve stěnách nebo rozích.
  Slimps nyní náhodně zoufalství v průběhu času, pokud žádný hráč není v rozsahu 32 bloků.
  Skákání mechaniky slimů se změnilo. Vzdálenost, kterou jsou schopni skočit, odpovídá jejich velikosti; Skočí přibližně stejnou vzdálenost jako délka. Při útoku se také otočí a čelí celému jejich tělu.
  1.11 16w32a ID entity pro slimes se změnilo z slizu na sliz .
  1.14 18w43a Textura slimes byla změněna.
  1.16 20w06a Malé slizy nyní při pohybu znovu vydávají zvuky. [6]
  1.17 21W10A Maximální velikost slimenů je nyní 127.
  1.20 23w18a Slimes je nyní ovlivněn efektem skoku.
  1.20.2 23w33a Zvuky Slimes jsou nyní ovládány „nepřátelskými stvořeními“ namísto zvukového posuvníku „přátelských tvorů“. [8]
  Pocket Edition Alpha
  V0.9.0 sestavení 1 Přidaná vejce slízací sliz a sliz.
  sestavit 2 Slimes má nyní zvuky.
  Slimes se nyní přirozeně vynoří.
  V0.10.0 sestavení 1 Slimes má nyní skákací animace.
  V0..1 sestavení 1 Slimes má nyní při skákání částice.
  Slimes nyní upouští slimeballs. [ ověřit ]
  V0.13.0 sestavit 3 Zlepšilo se tření slimů.
  Edice Bedrock
  ? Slimes se běžně vynoří v plochých světech.
  1.10.0 Beta 1.10.0.3 Textura slimes byla změněna.
  1.16.201 Slimes se již přirozeně nevynoří na [plochých] světech.
  Legacy Console Edition
  TU1 Cu1 1.0 Patch 1 1.0.1 Přidané slimes.
  TU14 1.04 Míra tření slizu v superflatských světech se snížila.
  Nové vydání Nintendo 3DS
  0.1.0 Přidané slimes.

  Problémy []

  Problémy související s „slizem“ jsou udržovány na sledování chyb. Nahlásit problémy tam.

  Trivia []

  • v Java Edition, s příkazy lze přizpůsobit velikost slimů. Velikosti jdou od 1 do 127; Slime velikosti-127 je největší z jakéhokoli davu ve hře, větší než Ender Dragon.
  • Protože rychlost pohybu slizu je svázána s jeho velikostí, je pro hráče nemožné překonat sliz velikosti 8 na ploché půdě bez efektů lektvaru.
  • Když sliz hledá blízké cíle nebo kontroly, aby zjistil, zda by měl zoufalství, zkontroluje z bodu ve středu svého hitboxu na ose x a z a ze spodní části ose Y y. Proto může být před hráčem dostatečně obrovský sliz na míru velké.
  • Zelené barvy jsou také přítomny Minicraft, 2d Minecraft-Inspirovaná hra vytvořila také Notch.
  • Pokud hráč vejde do slizu, vidí samotný sliz uvnitř bloku slizu.
  • Pokud se hráč podívá na roh skleněného bloku, sliz uvnitř bloku slizu zmizí, vypadající, jako by byl blok slizu naživu.