Spekulace NVIDIA Volta GPU se zvyšuje v očekávání debutu 2017 | TOP500, NVIDIA uvádí na trh revoluční platformu GPU Volta, podporuje další éru AI a vysoce výkonné výpočetní techniky | Nvidia Newsroom

NVIDIA zahajuje revoluční platformu GPU Volta, podporuje další éru AI a vysoce výkonné výpočetní techniky

Volta, architektura GPU GPU Volta, je postavena s 21 miliardami tranzistorů a dodává ekvivalentní výkon 100 procesorů pro hluboké učení.

Žádný

Zavedení architektury GPU Volta GPU NVIDIA je pevně očekávána superpočítačovou komunitou. Jak jsme uvedli loni v červenci, kdy se kolem internetu skákaly zvěsti o dříve než očekávané vydání Volta, spuštění z roku 2017 se zdá, že společnost Tesla GPU nové generace se zdá být jisté, ale jisté. .

Než půjdeme dále, je třeba poznamenat, že zvěsti o smrštění na 12nm je poměrně pocházející z posílení příspěvku na fóru Beyond3D, ačkoli gang ve WCCFTECH spekuloval asi 12nm Volta od posledního října posledního října rok. . Další hlavní uzel TSMC je 10nm, který bude údajně připraven na začátku tohoto roku, alespoň pro méně svalnaté žetony než u GPU špičkových.

. . V každém případě by se dalo předpokládat, že budoucí ztvárnění produktů Volta bude vyrobeno na technologii 10nm nebo dokonce i 7nm, pokud má architektura delší životnost.

. Nová architektura je také v řadě pro přepracovaný design s ohledem na jeho streamovací multiprocesor (SM), výpočetní motor, který napájí všechny GPU Nvidia. . A podle alespoň jedné zprávy bude návrhový rozdíl mezi Pascalem a Voltou mnohem významnější než ten mezi Maxwellem a Pascalem.

Je pravda, že to jsou všechno spekulace. . . . Není překvapením, jak Intel i AMD budou tyto čipy vyrobit s menšími tranzistory, aby jim pomohly v oddělení výkonu.

. . Ačkoli hostitelský GPU těchto dvou systémů je CPU Power9, asi 90 procent jejich výkonu s pohyblivým bodem bude pravděpodobně poskytnuty koprocesory Volta. .

Zejména superpočítač Summitu obdrží velkou kontrolu, protože se očekává, že doručí někde mezi 150 a 300 špičkovými petafy výkonu, když je nasazen v Oak Ridge National Lab do konce roku. To by mohlo stačit, aby USA poprvé zachytily místo číslo jedna na seznamu Top500 od roku 2012, za předpokladu, že bude nainstalován včas pro běh Linpack před listopadem 2017. . Jak jsme uvedli minulý týden, systém Tianhe-2A je nyní zpožděn pro jeho nasazení a je pravděpodobně nainstalován v roce 2017 s maximální kapacitou severně od 100 petaflopů.

Mnohem více příběhu Volta by se mělo rozvinout začátkem května, během konference NVIDIA GPU Technology Conference (GTC), kde se očekává, že bude nová architektura představena. Můžeme dokonce získat vrchol toho, co přijde po Voltě na GTC. .

NVIDIA zahajuje revoluční platformu GPU Volta, podporuje další éru AI a vysoce výkonné výpočetní techniky

NVIDIA dnes spustila Voltu – nejsilnější architekturu GPU na světě, vytvořená k řízení další vlny pokroku v umělé inteligenci a vysoce výkonné výpočty.

Společnost také oznámila svůj první procesor založený na Voltě, GPU datového centra NVIDIA® TESLA® V100, což přináší mimořádnou rychlost a škálovatelnost pro inspiraci a trénink AI, jakož i pro zrychlení HPC a grafického pracovního vytížení.

„Umělá inteligence vede k největšímu technologickému pokroku v lidské historii,“ řekl Jensen Huang, zakladatel a generální ředitel Nvidia, který odhalil Voltu ve své hlavní řeči GTC. .

„Hluboké učení, průlomový přístup AI, který vytváří počítačový software, který se učí, má neukojitelnou poptávku po zpracování energie. .

Volta, architektura GPU GPU Volta, je postavena s 21 miliardami tranzistorů a dodává ekvivalentní výkon 100 procesorů pro hluboké učení.

Poskytuje 5x vylepšení oproti Pascal ™, architektuře GPU generace aktuální generace, v Peak Teraflops a 15x nad architekturou Maxwell ™, spuštěná před dvěma lety. Tento výkon překonává 4x vylepšení, která by Mooreův zákon předpovídal.

Poptávka po zrychlení AI nebyla nikdy větší. .

Datová centra musí dodávat exponenciálně větší výkon zpracování, protože tyto sítě jsou složitější. .

. Nabízí platformu pro systémy HPC, která by vynikala jak na výpočetní vědě, tak na vědě o datech pro objevování poznatků. Spárováním jádra CUDA® a nového jádra Volta v rámci sjednocené architektury může jediný server s GPU Tesla V100 nahradit stovky komoditních procesorů pro tradiční HPC.


GPU Tesla V100 GPU předchozí generace NVIDIA GPU s průkopnickými technologiemi, které mu umožňují rozbít 100 teraflops bariéru hlubokého výuky výuky. Obsahují:

  • Navrženo pro urychlení pracovního zatížení AI. V100 je vybaven 640 tenzorovými jádry, přináší 120 teraflopů hlubokého výuky, což odpovídá výkonu 100 procesorů.
  • . .
  • Poskytuje příští generaci vysokorychlostních propojovacích GPU a GPU s CPU, s až 2x propustností předchozí generace nvlink.
  • 900 GB/SEC HBM2 DRAM, Vyvinuto ve spolupráci se společností Samsung, dosahuje o 50 procent více šířky pásma paměti než GPU předchozí generace, což je nezbytné pro podporu mimořádné výpočetní propustnosti Volty.
  • Software optimalizovaný Volta, včetně softwaru CUDA, CUDNN a TENSORRT ™, který mohou přední rámce a aplikace snadno propojit pro urychlení AI a výzkumu.

„NVIDIA a AWS již dlouho spolupracovaly, aby pomohly zákazníkům provozovat výpočetní pracovní zatížení AI v cloudu. . AWS je domovem některých z nejinovativnějších a nejkreativnějších aplikací AI dnešních dnešních dnešních dnešních dnešních dnešních a kreativních AI a těšíme se na pomoc zákazníkům pokračovat ve vytváření neuvěřitelných nových aplikací s příští generací naší rodiny GPU, když bude Volta k dispozici později v roce.”
— Matt Garman, viceprezident pro Compute Services, Amazon Web Services

„Vyjadřujeme své blahopřání k nejnovějšímu vydání Volty NVIDIA. Od Baidu Cloud po inteligentní řízení Baidu posiluje své úsilí při budování otevřené platformy AI. Spolu s NVIDIA věříme, že urychlíme vývoj a aplikaci globální technologie AI a vytvoříme více příležitostí pro celou společnost.”
— Yaqin Zhang, prezident, Baidu

„Nvidia a Facebook byli skvělými partnery a jsme nadšeni příspěvky, které NVIDIA přispěla k Facebooku Caffe2 a Pytorch. Těšíme se na Ai Advances NVIDIA Nová vysoce výkonná grafická architektura Volta povolí.”
— Mike Schroepfer, hlavní technologický ředitel, Facebook

„GPU NVIDIA poskytují významné zvýšení výkonu pro zákazníky Cloud Google Cloud Platform. GPU jsou důležitou součástí naší infrastruktury a nabízejí Google a našim podnikovým zákazníkům zvláštní výpočetní sílu pro strojové učení nebo vysoce výkonný výpočet a analýzu dat. Vylepšení výkonu společnosti Volta bude GPU ještě silnější a plánujeme nabídnout GPU Volta na GCP.”
— Brad Calder, viceprezident pro inženýrství pro Google Cloud Platform, Google

„Microsoft a NVIDIA se roky spojily s technologiemi AI, včetně Microsoft Azure N-Series, Project Olympus a Cognitive Toolkit. Nová architektura Volta odemkne mimořádné nové schopnosti pro zákazníky společnosti Microsoft.”
— Harry Shum, výkonný viceprezident společnosti Microsoft AI a Research Group, Microsoft

„Oak Ridge National Laboratory začne sestavovat náš výpočetní systém vedení nové generace, Summit, letos v létě. Summit je poháněn společností Volta GPU a bude nejlepším superpočítačem v U.S. pro vědecký objev po dokončení v roce 2018. Udrží to u.S. V popředí vědeckého výzkumu a pomoci ministerstvu energetiky řešit komplexní výzvy s výpočetní vědou a objevem pomocí A-A-Assistovaného.”

. Věříme, že Volta poskytne pro naše vývojáře AI bezprecedentní výpočetní sílu a jsme nadšeni, že tyto schopnosti brzy otevřeme od Cloudu Tencent po více klientů.”


Přihlaste se k odběru blogu NVIDIA, sledujte nás na Facebooku, Google+, Twitteru, LinkedIn a Instagramu a zobrazte videa Nvidia na YouTube a obrázcích na Flickr.

O Nvidia
Vynález GPU NVIDIA (NASDAQ: NVDA) v roce 1999 vyvolal růst trhu s PC Gaming, předefinoval moderní počítačovou grafiku a revolucionizoval paralelní výpočetní techniku. . Více informací na http: // nvidianews.nvidia.com/.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě včetně, ale nejen, prohlášení, pokud jde o: dopad, výkon a výhody architektury Volta a GPU datového centra NVIDIA Tesla V100; dopad umělé inteligence a hlubokého učení; A poptávka po urychlení AI jsou výhledová prohlášení, která podléhají rizikům a nejistotám, které by mohly způsobit, že výsledky jsou podstatně odlišné od očekávání. Důležité faktory, které by mohly způsobit, že se skutečné výsledky významně liší, zahrnují: globální ekonomické podmínky; Naše spoléhání se na třetí strany vyrábět, sestavit, balíček a testování našich produktů; dopad technologického rozvoje a konkurence; vývoj nových produktů a technologií nebo vylepšení našich stávajících produktů a technologií; přijetí našich produktů nebo produktů našich partnerů; návrh, výrobní nebo softwarové vady; změny v preferencích nebo požadavcích spotřebitelů; změny průmyslových standardů a rozhraní; neočekávaná ztráta výkonu našich produktů nebo technologií při integraci do systémů; Stejně jako další faktory podrobně popsané ve zprávách NVIDIA soubory s Komisí pro cenné papíry a burzy, nebo SEC, včetně jejího formuláře 10-K za fiskální období končící 29. ledna 2017. Kopie zpráv podaných u SEC jsou zveřejněny na webových stránkách společnosti a jsou k dispozici na NVIDIA bez poplatku. .

© 2017 Nvidia Corporation. Všechna práva vyhrazena. Nvidia, logo Nvidia, Tesla, Cuda, Maxwell, Nvlink, Pascal, Tensorrt a Volta jsou ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky společnosti Nvidia Corporation v U.S. a další země. Dalšími názvy společnosti a produktů mohou být ochranné známky příslušných společností, s nimiž jsou spojeny. Funkce, ceny, dostupnost a specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění.

Vydání Volta GPU

Volta dorazí: NVIDIA oznamuje specifikace grafické karty Titan V [aktualizace]

Volta dorazí: NVIDIA oznamuje specifikace grafické karty Titan V [aktualizace]

Nvidia představila svůj nový Titan V GPU, který společnost ohlašuje jako „nejmocnější GPU na světě pro PC.„Grafická karta Titan V je zaměřena na vědecké výpočty a simulaci a velmi jasně upustí všechny značky„ GTX “nebo„ Gaming “.

Titan V hostí 21… Nejsme si jisti o specifikacích nižší úrovně a v současné době nemáme blokový diagram pro kartu. .

. Titan V používá stejný design jádra Tensoru, jak je podrobně popsáno s oznámením V100, a také se pohybuje ke kombinování mezipaměti L1 a sdílené paměti, což by mělo usnadnit vývoj (zejména software CUDA/Tensor).

NVIDIA TITANV PCB VRM

.

. .

.

Srovnání specifikací Nvidia Pascal
Titan v GTX 1080 Ti
GPU GV100 GP100 Cut-Down Pascal GP102 Pascal
21. . 15.3B 12b 7.
Fab Proces 16nm Finfet 16nm Finfet
Jádra CUDA / Tensorové jádra 5120 /640 5120 /640 3584 /0
TMUS 320 224 224 160
? 96 (?) 64
1328MHz 1607 MHz
Zvyšte hodiny 1455MHz 1370 MHz 1600 MHz 1733MHz
FP32 TFLOPS 15tflops 14tflops .6tflops ~ 11. 9tflops
Typ paměti HBM2
Paměťová kapacita 12 GB 16 GB 16 GB
Paměťové hodiny . .75Gbps HBM2 ? 11 Gbps
Rozhraní paměti 352-bit 256-bit
Šířka pásma paměti 653 GB/s 900 GB/s ? .32 GB/s
Celkový výkonový rozpočet („TDP“) 250W 250W
Napájecí konektory 1x 8-pin
1x 6-pin
? 1x 8-pin
1x 6-pin
1x 8-pin
4Q16-1Q17 TBD 5/27/2016
Cena uvolnění 3000 $ 700 $ Reference: 700 $

. . . Chladič nemůže stejně trvat mnohem víc. Pokud jde o specifikace NVIDIA Titan V, karta používá GV100 GPU s 5120 jádry CUDA a 640 tenzorových jádrů. Karta také hostí 320 TMUS.

Schéma bloku NVIDIA VOLTA

A tady je blokový diagram V100 SM z letošního Volta Reveil v květnu: