Valheim Dedicated Server | Valheim wiki | Fandom, Valheim Dediced Server Guide: Jak nastavit svůj vlastní server | Shotkul skalního papíru

Valheim: Jak nastavit svůj vlastní dedikovaný server

Pokud jste trochu zmatení ohledně celé myšlenky vyhrazeného hostingu serveru nebo o tom, jak nastavit nebo se připojit k vyhrazenému serveru, je to přesně pro vás průvodce. Níže vás projdeme, jak proměnit váš současný svět na vyhrazený server, jak předávat dopředu a umožnit portům prostřednictvím firewall, jak se přimět, aby se správcem a jak se vaši přátelé mohou připojit k vaší hře, jakmile je nastavena a vše nastaví a připraven hrát.

Server Valheim Dedicated

Poznámka: Výkon serveru závisí na vašem počátečním nastavení, výběru distro/os a na tom, zda používáte mody. Servery MODDED VALHEIM budou vyžadovat lepší hardware. Doporučená nastavení bude zahrnovat většinu instancí.

Automatizované nastavení []

Docker []

Pokud váš server spustí Docker, najdete obrázky komunity na Docker Hub. V té době není k dispozici žádný Offical Docker Image pro Valheim Dedicadic.

 • Automatická aktualizace
 • Automatická záloha
 • Podpora ValheiMPLUS
 • Podpora bepinexu
 • Háčky událostí
 • Rozsáhlé protokolování
 • Automatická aktualizace
 • Automatická záloha
 • Podpora ValheiMPLUS
 • Podpora bepinexu
 • Háčky událostí

Automatizovaná instalace přes AMP []

Valheimamp

AMP je populární panel pro správu herního serveru, který můžete spustit na svém vlastním PC/Server, který podporuje Valheim a usnadňuje, aby se server přecházel z jeho webového rozhraní. Můžete jej spustit na Windows i Linux. Podívejte se na video tutoriál na YouTube. AMP je komerční software, počínaje přibližně 10 USD USD jako jednorázové náklady až na 5 instancí herního serveru a celoživotní aktualizace zdarma.

Až budete mít amp -spuštění zesilovače (tutoriál a průvodce), klikněte na „Vytvořit instanci“ a poté ze seznamu her vyberte „Valheim“. Jakmile to uděláte, vyberte „Vytvořit instanci“.

Poté zdvojnásobte kliknutím na novou instanci Valheim, abyste ji spravovali a na obrazovce stavu vyberte „Aktualizovat“. Tím se stáhne server Valheim a požadováno soubory.

Po dokončení stahování můžete zasáhnout start a po několika okamžicích se server spustí. .

Manuální nastavení []

Krok 1: Stáhněte si soubory serveru []

Okna [ ]

 1. Vytvořte složku, kde si přejete nainstalovat svůj dedikovaný server Valheim
 2. Stáhněte si do této složky Steamcmd
 3. Vytvořte dávkový soubor s názvem InstallUpdate.netopýr
 4. Do tohoto dávkového souboru vložte následující kód:
@echo Off Steamcmd.exe +force_install_dir "C: \ your \ valheim \ složka" +Přihlaste se anonymní +app_update 896660 -Beta Žádný ověření +ukončení

Linux []

 1. Vytvořte složku, kde si přejete nainstalovat svůj dedikovaný server Valheim
 2. Vytvořte valheim instalační a ověřte skript s názvem InstallUpdate.Sh
 3. Vložte následující kód do tohoto skriptu (ujistěte se, že upravujete cestu)
#!/bin/sh Steamcmd +@ssteamcmdforceplatformtype linux +formy_install_dir/cesta/to/server +přihlášení anonymní +app_update 896660 -

5. Učinit tento skript spustitelný

sudo chmod +x/cesta/do/skript

6. . Kdykoli je Valheim aktualizován, spusťte tento skript znovu.

Krok 2: Nastavení Valheim Dedicated Server []

Okna [ ]

 1. Vytvořte dávkový soubor s názvem StartServer.netopýr ve složce serveru Valheim z kroku 1
 2. Do tohoto dávkového souboru vložte následující kód:
@echo vypnuto soubor SteapAppid=892970 echo „Zahájení serveru stisknutím tlačítka Ctrl-C ukončí“ Valheim_server.exe -Nografie -dávkový režim -název "YourWorldname" -přístav 2456 -svět "YourworldFilename" -Heslo "Vaše heslo" -veřejnost 1 

3. Klepněte pravým tlačítkem myši na StartServer.netopýr a spusťte jako administrátor spuštění serveru

Linux []

 1. Vytvořte skript s názvem Valheim.SH ve vašem adresáři instalace Valheim
 2. Vložte do tohoto skriptu následující kód
#!/bin/sh vývozní Templdpath=$ Ld_library_path vývozní Ld_library_path=./linux64:$ Ld_library_path vývozní SteapAppid=892970 echo „Zahájení serveru stisknutím tlačítka Ctrl-C ukončí“ ./valheim_server.x86_64 -Name -přístav -Nografika -BatchMode -world -Heslo -veřejnost 1 vývozní Ld_library_path=$ TEMPLDPATH 

3. Uložte a spusťte tento skript a spusťte server

Krok 3: Předávání portů / vzdálený přístup []

Přidejte do svého Windows Firewall příchozí pravidlo, které umožňuje port UDP (port her) 2456, (port dotazů Steam) 2457 .

Navíc můžete do svého síťového routeru přidat pravidlo předávání. Můžete použít Portforward..

Chcete -li vyhledat složku uložit, přejděte do této složky:

Pro Linux přejděte do tohoto adresáře:

Budou existovat dva soubory:

 • Věnovaný.DB (vaše mapová data)
 • Věnovaný.FWL (váš identifikátor, který zahrnuje vaše světové jméno a semeno)

Umístění souborů protokolu serveru []

Linux []

Protokoly připojení jsou umístěny pod /doma/vaše-Username/.pára/protokoly

. Protokoly připojení pro server Valheim jsou pojmenovány Connection_log_2456.txt 2456 je číslo portu, na kterém server poslouchá ( 2456 je výchozí hodnota)

Protokoly serveru vyžadují úpravu Valheim.Sh -Soubor (nebo jakékoli jméno, které jste nazvali skriptem, abyste spustili server), aby byl uložen.

2. Otevři tvůj Valheim.Sh -. Na řádku počínaje ./valheim_server.x86_64 , Připojte následující:

>> /tmp /valheim_log.txt /dev /null A 

Váš soubor by nyní měl něco takového vypadat:

#!/bin/sh vývozní Templdpath=$ Ld_library_path vývozní Ld_library_path=./linux64:$ Ld_library_path vývozní SteapAppid=892970 echo „Zahájení serveru stisknutím tlačítka Ctrl-C ukončí“ ./valheim_server. -přístav 2456 -svět -Heslo " -veřejnost." 1 >> /tmp /valheim_log.txt /dev /null A vývozní Ld_library_path=$ TEMPLDPATH 
 • >> /tmp /valheim_log.TXT říká linuxové jádro, aby místo toho potlačilo cokoli, co bylo na stdout do tohoto textového souboru.
 • < /dev/null & is used to instantly send EOF(End of File) to the program, so that it doesn't wait for input
  • /Dev/Null, Null Device, je speciální soubor, který zahodí všechna data, která mu jsou napsána, ale uvádí, že operace zápisu uspěla a neposkytuje žádná data k žádnému procesu, který z něj z něj přečte, a okamžitě přináší EOF.
  • & je zvláštní typ odlučovače příkazů používaný k pozadí předchozího procesu. Ref

  Valheim: Jak nastavit svůj vlastní dedikovaný server

  Nastavte si svůj vlastní server Valheim s těmito snadnými kroky!

  Screenshot přehrávače Valheim stojící zády k fotoaparátu, ovládá battleaxe a dívá se ven do hor

  Průvodce od Ollie Toms Guides Editor
  Aktualizováno 5. dubna 2023

  Jak nastavíte dedikovaný server pro Valheim? Valheim vzal po jeho vydání Storm Storm Storm Storm Storm a po několik dní přerušil nové souběžné záznamy hráče. A je jasné, že mnoho přitažlivosti přichází na to, jak snadno můžete nastavit svůj vlastní server Valheim Dedicated Server a hrát spolu se svými přáteli.

  Pokud jste trochu zmatení ohledně celé myšlenky vyhrazeného hostingu serveru nebo o tom, jak nastavit nebo se připojit k vyhrazenému serveru, je to přesně pro vás průvodce. Níže vás projdeme, jak proměnit váš současný svět na vyhrazený server, jak předávat dopředu a umožnit portům prostřednictvím firewall, jak se přimět, aby se správcem a jak se vaši přátelé mohou připojit k vaší hře, jakmile je nastavena a vše nastaví a připraven hrát.

  Snímek obrazovky knihovny Steam, se zvýrazněným nástrojem serveru Valheim

  Jak nastavit dedikovaný server Valheim

  Jedinou skutečnou nevýhodou pro nastavení dedikovaného serveru pro hraní Valheimu je to, že na prvním místě je několik kroků k nastavení jednoho. Ale jsme tu, abychom tuto práci usnadnili! Postupujte podle těchto snadných kroků a zjistěte, jak hostit svůj vlastní server Valheim Dedicated.

  1. Nainstalujte nástroj Server Dediced Server Valheim.

  Stáhněte si a nainstalujte nástroj pro dedikovaný server Valheim na Steam, na počítač, který chcete hostit server. Každý, kdo vlastní Valheim na Steam, bude mít také kopii nástroje pro vyhrazený server Valheim ve své knihovně Steam, takže to rychlé vyhledávání „Valheim“ ve vaší knihovně přinese.

  2. Upravte soubor „start_headless_server“.

  Jakmile je nainstalován nástroj pro server Valheim, klepněte na něj pravým tlačítkem myši na knihovnu Steam a přejděte na „Správa -> Procházet místní soubory“. Tam najdete soubor s názvem „Start_headless_server“. Udělejte zálohu tohoto souboru někde bezpečný na vašem PC a poté otevřete původní soubor v poznámkovém bloku.

  Najděte řádek, který začíná „valheim_server“ a změňte to, co je v citacích po následující slova:

  • -název: Zadejte název pro svůj server.
  • -svět: Zadejte jméno pro svůj svět. Pokud používáte existující svět, zadejte jméno tohoto světa.
  • -Heslo: Zadejte heslo, které se liší od názvů serveru a světa.

  Poté uložte a uložte soubor.

  3. (Volitelné) Zkopírujte stávající světové soubory do svého hostitelského počítače.

  Pokud chcete proměnit svůj aktuální svět Valheim na dedikovaný server, musíte se ujistit, že vaše světové soubory jsou na počítači, který hostuje server. Pokud hostujete a hrajete na stejném stroji, můžete tento krok přeskočit.

  Otevřete průzkumník Windows a zadejte “%userProfile%\ appData \ locallow \ irongate \ valheim” (bez nabídek) do vyhledávacího pole.

  Poté zkopírujte všechny soubory související s požadovaným světem a vložte je do složky ekvivalentních světů na vašem hostitelském počítači.

  4. Najděte svou IP adresu.

  Chcete -li najít svou IP adresu, stiskněte “Start+R”, zadejte “cmd” a stiskněte Enter. V okně, které se objeví, zadejte „ipconfig“ a stiskněte Enter.

  Poznamenejte si následující dvě IP adresy:

  • Výchozí brána (pro většinu lidí je to „192.168.0.1 “nebo” 192.168.1.1 “)

  Pokud chcete, aby se hráči mimo síť místní oblasti připojili k vašemu serveru, měli byste si také poznamenat svou externí IP adresu a odeslat je. Chcete -li to najít, přejděte na to, co je moje IP adresa, a použijte adresu, kterou pro vás vytiskne.

  Hráč vypálí střelou střely při tick -blimp ve Valheim Mistlands

  5. Nastavte předávání portů pro přátele mimo váš dům.

  Aby se hráči, kteří nejsou ve vašem vlastním domě, začnou hrát na vašem vyhrazeném serveru, musíte udělat další dvě věci:

  1. Přihlaste se do účtu routeru a nastavte předávání portů pro porty 2456-2458.
  2. Povolte porty 2456-2458 prostřednictvím firewallu stroje.

  Chcete -li nastavit předávání portů, otevřete okno prohlížeče a zadejte IP adresu výchozí brány. Poté stiskněte Enter a vyvolejte svůj router nástroj. . Proces závisí na vašem routeru, takže nezapomeňte online hledat, jak předat vpřed na vaší konkrétní síti a typu routeru.

  6. .

  . Chcete -li tak učinit, postupujte podle těchto kroků:

  • Hit Start+R a zadejte “WF.MSc “, poté stiskněte Enter a vyvoláte vaše firewall Advanced Settings.
  • Klikněte na „Příchozí pravidla“, poté klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte „Nové pravidlo“.
  • Vyberte „Port“, poté „TCP“ a zadejte konkrétní místní porty „2456-2458“. Vyberte „Povolit připojení“, ponechejte všechny políčka na další obrazovce zaškrtnuto a uveďte pravidlo a klikněte na Dokončit.
  • Opakujte proces pro nastavení dalšího pravidla pro stejné porty, ale tentokrát pomocí „UDP“ místo „TCP“.

  7. Spusťte server!

  Nyní můžete spustit nástroj Server Dediced Server Valheim. Počkejte, až se v konzole objeví zpráva, která říká „připojený herního serveru“. Vy a vaši přátelé se nyní můžete připojit k serveru!

  Poznámka: Pokud provozujete server na jiném počítači, než hrajete hru, pak nástroj nespusťte skrz samotnou páru. Stačí zjistit, že soubor „start_headless_server“ znovu v Windows Explorer a poklepejte na něj, abyste spustili server. . V budoucnu můžete vytvořit zkratku pro soubor na ploše pro snadnější přístup.

  Jak se připojit k Valhiem Dedicated Server

  Chcete -li se připojit k dediced serveru Valheim, vyberte znak, který chcete použít, a poté na kartě „Připojit se k hře“ vyberte „Připojit se k IP“ a poté zadejte jednu z následujících:

  • Pokud jste ve stejném domě jako hostitelský stroj: Zadejte adresu IPv4 a port, oddělený tlustém střevem.
  • .

  Například, pokud jste ve stejném domě jako hostitel, můžete napsat něco, co vypadá takto: „192.168.0.99: 2456 “.

  Poté budete vyzváni k zadání hesla, pokud existuje – a pak se načtete do dedikovaného serveru. Snadný!

  . Doufáme, že jste zde našli vše, co jste potřebovali. Nyní proč se podívat na náš pohled na to, zda byste měli provozovat Valheim pomocí Vulkana pro další výhody výkonu?

  Rock Paper Shotgun je domovem PC Gaming

  Přihlaste se a připojte se k nám na naší cestě k objevování podivných a přesvědčivých PC her.

  Přihlaste se s přihlášením Google s přihlášením na Facebooku s přihlášením Twitteru s Reddit
  Témata v tomto článku

  Sledujte témata a my vám pošlete e -mail, když o nich zveřejníme něco nového. Spravujte nastavení oznámení.

  • Kávová skvrna publikování
  • Iron Gate Studio Follow
  • Valheim následovat

  Gratulujeme k vašemu prvnímu sledování!

  Pošleme vám e -mail, kdykoli (nebo jeden z našich sesterských webů) zveřejníme článek o tomto tématu.

  Přihlaste se k odběru zpravodaje brokovnice s rockovým papírem

  Získejte největší denní PC herní příběhy doručené přímo do vaší doručené pošty.

  Ollie je šerifem Guidestown na RPS a od doby, kdy se připojil k týmu v roce 2018, napsal pro web přes 1 000 průvodců. Miluje hraní nebezpečně konkurenceschopných her a továrních simusů, zraní se hraní badmintonu a pohřbící tvář v teplé kožešině svých dvou koček.