Vikingské hry: 9 severských způsobů, jak projít časem, Love Vikings? Top 18 Viking Games, které si můžete vyzkoušet v roce 2023

Láska Vikingové? Top 18 Viking Games, které si můžete vyzkoušet v roce 2023

Tato strategická hra RPG se zdvojnásobí jako hra s vysokými sázkami, aby se zajistilo, že váš klan nezemře. Můžete si vybrat mezi dobyvateli, obchodníky a diplomaty se svým klanem Vikingů, jak budete převzít roli Chieftain. Ve srovnání s předchozí hrou na tomto seznamu dává tento hráčům pohlcující zážitek v historicky přesném a krásném otevřeném světě. Převezmete roli postavy, která uvidí politicky řízený příběh plný konfliktů a stále se měnící aliance, aby vás udržel na nohou. .

Vikingské hry: 9 severských způsobů, jak projít časem

Nájezdem, obchodování a plachtění by se mohly zastrčit i ty nejsilnější viking. Středověké Skandináviané kopali zpět s mnoha vikingskými hrami a zábavami.

10. února 2023 • Rachel Morgan, MA Středověká archeologie, BA Historie a antropologie

Hrály hry Viking

Ve dvanáctém století nl se mladý norský Kali Kolsson pustil do Orkney. Dychtivě prokázal svou hodnotu a uvedl své devět dovedností: “Rychle hraji šachy … Sotva zapomínám runy, často jsem v knize nebo řemeslném zpracování. Jsem schopen klouzat na lyžích, střílím a řadu, takže to dělá rozdíl, chápu jak hraní harfy, tak poezie.“ Kolssonovy dovednosti sdílejí podobnosti s tradičními zábavami ve věku Vikingu (c. . Jak prokázalo Kolsson, Viking Games sloužily více než jen dobrý čas, nabídli školení ve strategii ve volatilním středověkém světě.

1. Středověké deskové hry: Unikátní hry Viking

Viking Games Orkney Peg Board

Staré norské slovo tafl figuruje prominentně ve Vikingově tradici. TAFL se překládá na stůl a často se týká stolních her nebo deskových her. . Zdá se, že tyto hry byly strategické hry, ale pravidla ještě nebyla nalezena. Zdá se, že herní desky byly obvykle vyrobeny ze dřeva, ale jejich velikosti se značně lišily. Vikingové označili mnoho herních desek s čtvercemi, jako je dáma nebo šachová deska, zatímco jiní měli kulaté kolíky.

Analýza herních kusů nalezených po celém světě Vikingu ukazuje, že mnoho z nich bylo vytvořeno z Whalebone. Archeologové teoretizují, že lov velryb předcházel věku Vikingu. . Další herní kousky byly vyrobeny ze skla, jantaru, hlíny a kamene. .

Vikingské hry bika kousky

2. Feasting

Vikingské hry Gotland Picture Stone

Zkontrolujte prosím svou doručenou poštu a aktivujte předplatné

Jediná věc horší než rozzlobený viking byl hangry viking. Svátky slouží jako prominentní nastavení v mnoha islandských sádách. Svátky fungovaly jako pozadí svatby, pohřbů, rituálů, svátků a sezónních událostí, jako jsou sklizně. Obrázek kámen z Gotlandu ilustruje slavnostní povahu hodování a pití ve věku Vikingu.

. Chemická analýza pylu a semen z islandských statků ukázala koncentrace semen ječmeni. Archeologie ukazuje, jak se Vikingové spoléhali na dřevěné šálky nebo rohy skotu, aby drželi pivo. Fancier Vikingové se roztříštili na kovových nádobách, skleněných kádinách nebo zdobených pití rohy ve stříbře nebo zlatém.

Zatímco hody nabízely změnu tempa a slavnostní náladu, svátky také fungovaly jako součást širších sociopolitických strategií. Když pánové pozvali hosty, aby stolovali na své nejlepší jídlo a pití, vytvořili sítě hierarchie a reciprocity. Vikingové konsolidovali sílu a posílili vazby tím, že nechávají jídlo a pití volně proudit.

3. Bruslení

Jorvik Ice brusle

I když procházeli po celém světě, zdálo se, že Vikingové nikdy unikli chladu. Na konci devátého století drželi Vikingové York v bývalém anglosaském království Northumbria. Vykopávky jejich obchodního postu se sídlem v Yorku, Jorvik, odhalily důkazy o mnoha řemeslných průmyslových odvětvích i bruslích. . Archeologové získali více než 670 bruslí ze Švédska. Vikingové vzali kosti na nohou, zploštěli a vyhladili spodní stranu kosti a poté vyvrtali díru na jednom konci. .

. Archeologové mají podezření, že Vikingové použili nějaký druh pólu, aby se tlačili přes zmrazené rybníky. . Alternativně mohly brusle nabídnout další arénu pro konkurenční závody. Ať tak či onak, Kali Kolsson naznačuje, že sporty na ledu vyžadují školení a dovednosti. Ti, kteří zvládli bruslení, možná získali úctu a prestiž ve světě Vikingu.

4. HNEFATAFL (herní deska)

Hnefatafl Irsko

Hnefatafl je známý jako The . Často citována v islandských ságách, je to hra dvou hráčů a každý hráč představuje armádu. Dosud nebyla získána žádná kniha Runic Rule Book, ale historici a archeologové věří, že základy spojili dohromady. .

Nejprve sedí HNEFI střežená uprostřed herní desky. . Hráči pohybují své kousky v pravém úhlu. Pro zachycení agresora musí hráči zabírat dva sousední vertikální nebo vodorovné čtverce kolem kusu. . Pokud HNEFI dosáhne jednoho ze čtyř rohů, vyhraje. .

Hnefatafl King

Archeologové získali desky HNEFATAFL z několika pohřebů. Loď Gokstad (c. 900 CE) Nalezeno v Norsku obsahovalo herní desku s jednou stranou věnované HNEFATAFL a druhou označenou pro devět mužů Morris (také známý jako Merels). Herní kousky byly získány z mnoha pohřbů a byly vyrobeny z kostí, zubů, jantaru a skla. Ačkoli běžně spojené s Vikingy, HNEFATAFL a dalšími typy TAFL (stolní hry) předcházejí středověkému období. Římané hráli podobnou deskovou hru strategie s názvem Ludus Latrunculorum nebo Latrones. Římští vojáci umístění poblíž Skandinávie možná ovlivnili regionální zábavy. Když se archeologové nadále potýkají s tím, proč se Vikingové vypustili po celém světě, HNEFATAFL naznačuje kulturu zakořeněnou strategií, což naznačuje, že Vikingové po velké myšlenky vzali na moře.

. Rušení

Vikingské hry birka flétna

Představte si vikingského válečníka. Má na sobě rohatá helma? Archeologové nikdy nenašli důkazy o rohatých přilbách v vykopávkách světa Vikingu. Ve Švédsku našli archeologové bronzovou plaketu zobrazující rohaté osoby, což vedlo některé ke spekulaci, že Vikingové nosili rohy v kulturní tradici. Helma rohatá helma přistoupila do archeologické literatury a veřejné představivosti. Richard Wagner se na tuto myšlenku zachytil a norské divy se začaly objevovat na operní scéně v ozdobených přilbách. Hudba byla proto kritická pro vytvoření populárního obrazu Vikingu.

rušení zvonu

Historicky Vikingové přijali mnoho hudebních nástrojů. Z lodi Oseberg byla získána dřevěná lur a pět chřestýšů. . Na rozdíl od moderních flétny hráli Vikingové kratší nástroje se třemi až sedmi prsty otvory. V Yorku se z vykopávek objevila jedinečná sada panpipes. Panpipe je vyrobena z obdélníkového dřeva s pěti otvory na boku.

Gotland Lyre

Hudební funkce často v norských ságách a mytologii. Norský bůh Heimdallr měl roh zvaný Gjallarhorn, aby byl foukán při příchodu Ragnarök. . Podle ságy Ynglinga byl zpěv přiveden na norštinu bohem Odin. Další sága popisuje hráče harfy, který se pokouší zapůsobit na krále hraním písní s názvem „Ogress-Tune“, „The Dreamer“ a „Plundering-Song..

6. Čas na příběh

Gotland Picture Stone

. . . Příběhy Skaldů byly zvláště žádoucí na prázdninách a velkých shromážděních. . . . Skalds vyprávěl příběhy, které musely pobavit, být historicky přesná a udržovat své mocné hostitele šťastné.

7.

Vikingské hry bika velrybí kostky

. . Kostky předcházely vikingskému věku a byly také nalezeny v Norsku Iron Age Age. Mnohokrát byly kostky objeveny v pohřbech, které také obsahují desky HNEFATAFL. Dice pravděpodobně tvořily důležitou součást her strategie. Možná také vystupovali v hazardních hrách. . Dobrá role smrti by mohla obohatit šťastnou vikingu a získat jim úctu a sílu v místní komunitě.

8.

Stříbrná figurka Valkyrie

. Archeologové spekulují, že tyto koule byly tvrdé, možná vyrobené ze dřeva nebo kovu, ale v archeologickém záznamu nebyly dobře zachovány. Islandská sága z přibližně 1300 nl popisuje násilnou míčovou hru, která má za následek dislokovanou paži, zlomenou nohu, zlomeným krk a oko vyřazeným z jeho zásuvky. Některé hry možná skončily lehčí notou, ale zdá se, že hraní knǫttr vyžadovalo silné kosti. Zatímco se vzpamatovali, Vikingové se mohli těšit na několik jemnějších her.

. Mezi další oblíbené sporty Viking patřily míčové hry, které zahrnovaly nějaký druh hůlky, jako jsou ty, které se používají v hokeji. Zápas a další fyzické soutěže nabízely Vikingsovy způsoby, jak demonstrovat svou fyzickou zdatnost. Mezi další příležitosti k soutěži patří lov a dostihy.

. Výše uvedená figurka Valkyrie dává náznak toho, jak mohl vypadat válečník připravený na bitvu. Každý sport nabídl Vikingovi způsob, jak se vrátit zpět, a zároveň demonstruje sílu, obratnost a sílu v těkavém světě.

9. Šachy a konec her Viking

Viking Chessmen Board Lewis

. Kdo je našel? A kde? Tyto detaily zůstávají záhadou. . Vyřezány z Wrosové slonoviny, kusy se podobají stylům z Trondheimu v Norsku a datum na přibližně 1150-1200 nl. Jak hra skončila v západních hebridech? Lewis ostrova patřil do Norského království ve dvanáctém a třináctém století. . Jiní považují za pravděpodobnější, že šachová sada patřila místnímu vůdci.

Lewis Chessman Beserker

Řemeslníci vyřezávali Lewisovy šachovny ze slonoviny mrožské kly a možná velryby. . . Analýza Lewisových šachů ukazuje, že hromada obsahuje různé velikosti, vzory a povrchové úpravy. .

. Stejně jako HNEFATAFL byla Chaturanga vojenskou tematickou hrou strategie. Někdy mezi 8. a 12. stolem CE získal šachy v celé Evropě popularitu. .

. . . Jiní naznačují, že Berserkers nosí řetězec, protože byli stvořeni řemeslníky v období kulturního přechodu. . .

Citujte tento článek

?

Autor: Rachel Morgan Ma Středověká archeologie, BA Historie a antropologie Rachel Morgan je archeolog zájem o studie materiální kultury, malé nálezy, dodržování předpisů a archeologie konfliktů. .

Neuvěřitelné pohřební vykopávky vikingské ženy

Top Mongol Leaders

Portrétní fotografie s malbou matice matice

Islandský norský král Sagas Wergeland Island Landing malba

?

Kteří byli Anglosaské?
Často četl společně

Mylae římská námořní bitva

Starověké-olympické fakty

Starověké řecké olympiády: 27 faktů o festivalu a jeho hrách

102-7575 Trans-Canada Highway Montreal, QC H4T 1V6 Canada [email protected]

Láska Vikingové?

Vikingské hry

! Od klasických titulů na hraní rolí až po strategické hry v reálném čase objevte nejlepší akci s tématem Vikingu.

. A s humbukem kolem Bůh války . Bohužel, ačkoli různé hry zahrnují Vikingy, mnoho z nich je může představovat pouze jako mody nebo DLC. . Proto je nalezení her, které hráčům poskytnou plně pohlcující hratelnost. ?

Nebojte se, protože tento článek vyřeší tento problém poskytnutím seznamu dosud vydaných nejlepších osmnácti her Vikingů. Bude zahrnovat hry na různých platformách, včetně PC, PlayStation a Xbox. Protože se jedná o seznamu hodnocení, bude to v pořádku od dobrého k nejlepším. A pokud jde o spoilery pro celkový příběh hry, bude poskytnuta pouze synopsa hry. Bude také uvedeno, zda je multiplayer nebo ne, protože někteří hráči si mohou chtít tyto hry užít se svými přáteli. Bez dalšího povyku je zde nejlepší osmnáct nejlepších her Viking.

18. Total War Saga: Thrones of Britannia

Viking Games Thrones of Britannia

Podobně jako Warhammer Hry, tato zajímavá malá hra umožňuje svým hráčům zažít vzácný zážitek, ve kterém se dostanou k přepisování historie. Probíhá v roce 878 nl, vidí anglické království proti Norsemen, lépe známé jako Vikingové. Bohužel není místo pro obě strany a je jen na vás, abyste stavěli armády a odvezli své divoké válečníky do masivních bitev. .

Toto je první hra v , A ostatní rozhodně stojí za to se podívat. Hra obsahuje malá období, která se zdvojnásobí jako kampaně a bojový systém založený. .

17.

Tato hra s arkádovým stylem pro boční skromný skromný skromný je moderní iterace klasických her z osmdesátých let stejného žánru. Zachovává si pixelovanou grafiku a neuvěřitelně obtížný vývoj úrovně. . . Je to proto, že někteří kritici to popsali jako ještě náročnější než Temné duše. .

Boj je jednoduchý, stejně jako mechanika hry. . . Ale hej, to je jen mechanika hry!

16. Viking Wolves of Midgard

Pokud chcete prozkoumat vikingskou kulturu v norské zemi, možná budete chtít zkontrolovat tuto zemi. . A pro fanoušky akčních her Hack-and-Slash si tento dort vezme. Viděl stálý tok dobrých recenzí, všechny chvály akční sekvence více než epický příběh, který se pokouší vyprávět. Hra také nabízí kooperativní možnost, která je skvělá pro to, kdy by si člověk chtěl hrát se svými přáteli. S nedávno přidaným sólovým režimem se hra stala mnohem zábavnější a získala své místo na tomto seznamu nejlepších her Vikingů.

15.

Vikingské herní kmeny Midgard

. Cílem tohoto RPG (alespoň v režimu příběhu) je dokončit sadu cílů, které obdržíte, protože se apokalypsa staví blízko. Myslím, že „zima přichází“ Hra o trůny, a narazil jsi na hřebík přímo na hlavu. . . A nekonečný režim, ve kterém musíte přežít tak dlouho, jak můžete proti vlnám nepřátel. .

14.

Ačkoli tato hra nemusí splnit své tvrzení o historické přesnosti, tato strategická hra v reálném čase je klasická. Má řadu režimů, včetně multiplayerů a AI versus režimy, které mohou být zábavné. Pak je tu šest kampaní inspirovaných různými historickými událostmi a vyžaduje, abyste vybudovali hlavní základnu a zároveň zachytili menší vesnice, abyste zvýšili své zdroje. . . .

13. Špatný sever

Tato jednoduchá hra nabízí doposud některé z nejpůsobivější frustrující hry. . . Na tomto ostrově jsou vesnice a vy musíte zajistit, aby byl každý roh strategicky chráněn. Někteří mohou tvrdit, že je to blíže k logické hře, ale opravdu musíte přemýšlet o svých pohybech inteligentním a vypočítaným způsobem. Nejprve se nepřátelé pohybují pomalu a najednou jste překročení a ohromeni. Hodně štěstí s tímto a udělejte maximum!

12.

. . . Převezmete roli postavy, která uvidí politicky řízený příběh plný konfliktů a stále se měnící aliance, aby vás udržel na nohou. .

. Frozemheim

Vikingské hry Frozemheim

. Někteří lidé se mohou ptát, proč je tak vysoko, na které lze snadno zodpovědit krásnou grafikou a zábavnou hračkou této hry. Zatímco hra lze z hlediska příběhu považovat za trochu obecnou, dodává se na akci. . . Kde je však zábava ve hře RPG/RPS, když se do práce nezačnete, správně? Hra však nemá silný příběh, přestože nabízí několik kapitol a zábavných malých úkolů. Stejně tak hra poskytuje některé skvělé soundtracky a relaxační atmosféru.

10. Ragnarock

. Ve hře budete hrát Viking a očekáváte se, že se budete dupat do rytmu jejich kovové hudby. Jako první rytmická hra obsažená na tomto seznamu se odtrhne od přístupu založeného. Místo toho jako viking bubeník na lodi musíte porazit bicí, abyste povzbudili svou posádku. Načasování je všechno, když houpáte kladivo, abyste zasáhli norské runy pohybující se přes obrazovku k rytmu. .

.

Vikingské hry pro čest

. Tato akční hra však způsobuje, že melee bojuje o trochu náročnější, takže hráči se zapojí do řady pohybů, které vidí více úsilí na konci hráče. Zatímco samotný boj je docela jednoduchý, problém přichází v provedení. To způsobuje mnohem více vzrušující zážitek, který může možnost pro více hráčů vylepšit. Nastaveno ve středověkém fantasy světě, získáte nejen Vikingy, ale také rytíři a samurai. O co jiného by se člověk mohl ve hře požádat? .

8. Northgard

Hledáte ten nostalgický pocit, pokud jde o videohru? No, nehledejte nic jiného než Northgard, Jak to přináší na této klasice Věk říší cítit, když hrajete. Hra je však více než jen výlet dolů paměťovým pruhem, který vám nabízí nahlédnutí do norské kultury a pohledu na mytologické stvoření. Hra je také založena na strategii a uvidí, jak rozvíjíte osídlení do velké opevněné vesnice, která zvládne (a odvrátí) útoky monster a dalších Vikingů, kteří vám vyhrožují. . Hrajete také proti jiným hráčům, což má za následek jedinečný bonusový zdroj hry, pokud jsou poraženi. .

7.

Vikingské hry mrtvé ve Vinlandu

Tato hra pro přežití vás vidí hrát jako rodina Vikingů, která se splnila na odlehlém ostrově. Alespoň to je to, co říká Synopse. Na náhodném severoamerickém ostrově v roce 1000 nl jste obklopeni jinými podivnými bytostmi, skládajícími se z božských modrých lidí (přestaň přemýšlet o Avataru) a Wanderers z Afriky a Japonska. . Tato hra založená na tahu se zaměřuje na potřeby vašich lidí a zajišťuje, že tyto potřeby můžete odpovídajícím způsobem vyvážit. Například můžete přiřadit úlohy všem ve vašem vypořádání a zjistit, jak se to ukáže později. Myslete na tuto hru jako .

6. Banner Saga

Jako hra, která získala kritickou uznání za to, jak dobrý je, si zaslouží být tak vysoko na seznamu. Je to jedinečné v tom smyslu, že divákům dává dvojitý bod vyprávění z opačných konců mapy, ve kterém hrajete. . Přestože hlavním zaměřením je údržba vašich lidí a zajištění, že nepodléhají moru nebo hladu, zapojíte se do boje proti ostatním v režimu strategie založeného na mřížce. Pokud se stojí za to se odhlásit, pak je to tato. Banner Saga trilogie, takže se nestávejte jen u jednoho z nich.

5.

Ačkoli to technicky není zcela zaměřeno na kulturu Viking/Norse, neexistuje lepší způsob, jak se proniknout do prvních pěti tohoto seznamu Vikingů. Považováno za jednu z nejlepších her vydaných v posledních letech, je zasazena na fantasy kontinentu Tamriel, kde chodíte bok po boku s mnoha mytologickými stvořeními. . . .

. Hellblade: Senua’s Oběť

. . . . Hra je mistrovským dílem a zaslouží si vynikající hodnocení a recenze, které obdržela.

. Assassin’s Creed Valhalla

Assassin's Creed Valhalla

. Obnovení hry jako Layla Hassan, hra je pryč na pomalý start, který stojí za to, když dosáhnete konce hry. Nyní se spojila s Shaun Hastings a Rebecca Craneovou, dvěma vracími poté, co byli vyhazováni ze svého starého týmu, tři musí čelit svému minulému životu ve snaze znovu zachránit svět před nebezpečím. Jak pravděpodobně můžete posoudit z názvu hry, odehrává se v norských zemích (pravděpodobně Norsko nebo Skandinávie) a paralely lze nakreslit mezi dějovou linií hry a Vinland Saga. Máte na výběr hrát jako mužská nebo ženská postava a většina spiknutí je vyprávěna prostřednictvím vyprávěcích zařízení, jako jsou flashbacky.

. Valheim

. . Hrajete jako reinkarnovaný válečník, který musí procházet pozemky Valheim a vyjmout zvířata podle Odinových rozkazů. Hra je rozdělena do sekcí, jako je Black Forest nebo Swamp Area, kde každý má svou vlastní bitvu šéfů, na které se budete muset účastnit. . Ještě je třeba prozkoumat a ještě více najít, jakmile se dostanete. Pak hra také věnuje nesmírnou pozornost detailům, což z ní dělá mnohem zábavnější. Při nastavování tábora nezapomeňte uzavřít všechny mezery ve vašem domě, jinak by se to mohlo zhroutit kvůli směru změny větru.

1.

Bůh války Ragnarok

Tato hra si zaslouží nejlepší místo na seznamu, protože je to nejlepší a nejoblíbenější vikingská hra. Bůh války, Ale nic vám brání v odhlášení ostatních her ve franšíze. Tato hra Action-Adventure obsahuje některé prvky RPG a vidí vás hrát jako Kratos v jeho krvežíznivém hledání pomsty. . O této hře není moc co říci, než o skutečnosti, že se jedná o mistrovské dílo; Vyprávění, řezání scén a akčních sekvencí dohromady. Kratosův poslední boj v této hře je něco, co stále posílá zimnice po páteřích mnoha fanoušků franšízy, představující nové norské zbraně a jeho sekeru Leviathan, kterou si po cestě zvedl.

I když tato hra neudělala seznam, stále si zaslouží čestné uznání. Pokud opravdu milujete kulturu Norse a Viking, existuje jen málo her, které jsou zcela věrné historii, ale tato šachová hra na Stea. Předpokládá se, že tato strategická šachová hra byla přehrána již od dnů Vikingů a každý milenec historie by to měl štěstí, kdyby to zkusil.

Omlouvám se, poslední čestné zmínky, přísahám. . Krásná věc na této hře je, že hrajete jako Thora, vikingský válečník, který zemřel smrt, která se nehodila válečníkem, a připojíte se k její cestě k vykoupení její duše, aby mohla vstoupit do Valhally.