Vyřešeno: Oculus Quest 2 Nastavení bez ovladače – fóra Meta Community – 964532, jak nastavit a používat meta (Oculus) Quest 2

Jak nastavit a používat meta (Oculus) Quest 2

a získám všechny seznamu vlastností.

Jak nastavit Meta Quest 2

Automatické sugrgent vám pomůže rychle zúžit výsledky vyhledávání navržením možných zápasů při psaní.

 • Meta komunitní fóra
 • Fóra VR
 • Získejte pomoc
 • Nastavení Oculus Quest 2 bez ovladače
 • Přihlaste se k odběru zdroje RSS
 • Označte téma jako nové
 • Označte téma jako čtení
 • Plat toto téma pro současného uživatele
 • Záložka do knihy
 • předplatit
 • Ztlumit
 • Stránka přátelská k tiskárně

Nastavení Oculus Quest 2 bez ovladače

 • Mark jako nový
 • Záložka do knihy
 • předplatit
 • Ztlumit
 • Přihlaste se k odběru zdroje RSS
 • Trvalý odkaz
 • Tisk
 • Nahlásit nevhodný obsah

05-22-2022 03:07 PM-Editováno 05-22-2022 07:47 PM

Přinesl jsem Oculus Quest 2 použitý z eBay. které přicházejí bez ovladače.

Takže se snažím nastavit Oculus Quest 2. Stáhnu si mobilní aplikaci a postupuji podle pokynů. Protože nemám ovladač, počáteční obrazovka nastavení mi nedovolila předat počáteční obrazovku nastavení bez spárování řadiče. Aktivuji tedy možnost vývojáře a připojím se prostřednictvím ADB (Nástroje na platformu). Hledám online a najdu něco jako

ADB -s Shell GetProp

a získám všechny seznamu vlastností.

Může mi někdo říct, jakou hodnotu potřebuji upravit nebo potřebuji přidat vlastnosti systému tak, aby věc Oculus/rozuměla, že je nastavení počátečního ovladače provedeno. Už jsem také nastavil řadič Xbox.

Protože existuje možnost sledování rukou, takže chci použít možnost sledování rukou, myslím, že ji mohu aktivovat pomocí myši.

Poznámka: Nybies prosím neodpovídejte. Tato část je pouze v případě, že jste odborník a know-how pro práci s ADB a Shell a Android. Neptejte se mě, proč si nekupuji ovladač, protože není k dispozici a chci zařízení nastavit bez něj.

Pokud chcete, pak zde mohu přidat seznam vlastností.

Máte nějaké návrhy na nastavení oculus bez ovladače?

Jak nastavit a používat meta (Oculus) Quest 2

Jeremy Laukkonen je automobilový a technický spisovatel pro mnoho hlavních obchodních publikací. Když nezkoumává a testování počítačů, herních konzol nebo smartphonů, zůstává aktuální na nesčetných komplexních systémech, které napájí elektrická vozidla baterie .

Aktualizováno 3. listopadu 2022

 • Univerzita západních guvernérů

Ryan Perian je certifikovaný IT specialista, který drží řadu IT certifikátů a má 12 a více let zkušeností s prací na podpoře IT průmyslu a managementu.

V tomto článku

Přeskočte do sekce

Co vědět

 • Jakmile je vše rozbaleno, připojte náhlavní soupravu do napájení, aby se plně nabila.
 • Stáhněte si a nastavte aplikaci Meta Quest do svého smartphonu a přihlaste se s účtem Facebook/Meta.
 • Připojte svůj quest 2 k Wi-Fi, nastavte hranici Guardian a seznámejte se s ovladači.

Tento článek vysvětluje, jak nastavit a použít Meta Quest 2, od čerstvého z krabice po potápění do vaší první hry Virtual Reality (VR).

Rozbalení a poznávání vaší meta (oculus) quest 2

Quest 2 je jedním z nejpříjemnějších zážitků VR, jaké kdy byly vytvořeny, a přichází se vším, co potřebujete přímo v krabici. Když poprvé odstraníte slipcover a otevřete krabici, najdete náhlavní soupravu Quest 2 uprostřed spolu s rozpěrkou a dotykové řadiče na obou stranách.

V krabici

Náhlavní souprava Quest 2 je náhlavní souprava VR i kompaktní počítač v jednom v jednom, proto ji můžete použít s PC i bez. Nosí se jako sada nadměrných brýlí, zatímco ovladače jsou drženy jako jedna v každé ruce. Třetí položka, kterou vidíte okamžitě po otevření krabice, je spacer, který možná budete muset použít, pokud nosíte brýle. Chcete -li jej nainstalovat, musíte z náhlavní soupravy vyskočit pěnou a plastovou obličejovou podložku, vložit ji do náhlavní soupravy a poté vyměnit obličejovou podložku.

Instalace rozpěrky náhlavní soupravy Quest 2

Chcete -li připravit ovladače, vyhledejte na každé rukojeti malé plastové karty a vytáhněte je. Řadiče přicházejí s již nainstalovanými bateriemi, takže tahání karet způsobí, že se zapnou.

Odstranění pásu bateriového pásu řadiče Quest 2

Nyní, když jste rozbalili svůj quest 2, budete ho chtít připravit na proces nastavení. Chcete -li dostat míč, postupujte podle těchto kroků:

Tlačítko napájení Oculus Quest 2

 1. Nejprve zapněte náhlavní soupravu. Stiskněte a podržte tlačítko napájení asi dvě sekundy, dokud neslyšíte hluk z náhlavní soupravy a poté uvolněte.

Stisknutí spouštěcího řadiče Quest 2 Touch

Stiskněte spouštěče na vašich ovladačích, abyste je spárovali s náhlavní soupravou.

Pomocí řadiče ukažte na možnosti a stiskněte spoušť indexovým prstem, abyste mohli vybrat.

Stáhněte si a nainstalujte aplikaci Meta Quest

Zatímco vaše náhlavní souprava provádí jakékoli nezbytné aktualizace, můžete využít příležitosti ke stažení a instalaci aplikace Meta Quest do telefonu. Aplikace je k dispozici pro Android i iOS a umožňuje vám spravovat zkušenosti s quest 2, když nejste ve VR. Zahrnuje obchod, kde si můžete koupit nové herní hry, a je také nutné, pokud chcete s hledáním používat rodičovské kontroly.

Zde je návod, jak nastavit aplikaci Meta Quest:

 1. Stáhněte si a nainstalujte aplikaci Meta Quest do telefonu.

Pokud již máte účet Oculus, můžete klepnout Mít účet Oculus? Pokud nemáte žádný z těchto účtů, klepněte Přihlásit se Vytvoření účtu.

Aplikace Oculus s pokračováním s Facebookem, přihlašovacími informacemi a pokračujte, jak je zvýrazněno

Klepněte Pokračujte jako (vaše jméno).

Pokud máte existující účet Oculus, klepněte Mít účet Oculus? Přihlásit se Chcete -li to svázat s vaším účtem na Facebooku.

Aplikace Oculus s pokračováním jako nový uživatel Oculus, povolte pouze při používání aplikace a pokračujte v zvýraznění

Klepněte Pokračovat.

Aplikace Oculus s nastavením viditelnosti, uživatelským jménem a nadále zvýrazněna

Vyberte své preferované možnosti ochrany osobních údajů a klepněte na Pokračovat.

Aplikace Quest se vstupem PIN, zaškrtnutí, uložení a náhlavní souprava Quest 2

Klepněte Quest 2.

Až budete hotovi, nastavíte náhlavní soupravu, můžete spárovat svůj Quest 2 do telefonu a získat přístup k rodičovské kontrole, streamování a další možnosti.

Jak nastavit meta (Oculus) Quest 2

Po nastavení aplikace by vaše náhlavní souprava měla mít nyní dost poplatku, aby ji nastavila, a mělo by se to provádět s nezbytnými aktualizacemi. Pokud to nasadíte a uvidíte, že Quest 2 se stále aktualizuje, umístěte jej bezpečně na stůl nebo stůl a vraťte se později.

Zde je návod, jak nastavit úkol 2:

 1. Umístěte náhlavní soupravu Quest 2 přes oči.

Pokud nosíte brýle, podržte náhlavní soupravu před brýlemi a opatrně ji zatlačte k obličeji. Vaše brýle by neměly kontaktovat čočky náhlavní soupravy. Pokud se zdá, že to bude problém, budete muset použít zahrnutý spacer.

Uvolnění popruhu quest 2 suchý zip

Abyste zajistili dobré přizpůsobení, zrušte přední suchý zip a buď ho vytáhněte, pokud je popruh příliš volný nebo stáhněte dolů na zadní stranu pásma, pokud není dostatečně velký pro vaši hlavu, pak znovu připojte suchý zip.

Nastavení čoček náhlavní soupravy Quest 2

Pokud je obrázek, který vidíte skrz náhlavní soupravu, rozmazaný, sundejte jej, zmocněte se šedý plast, který obklopuje jeden z čoček, a jemně jej zatlačte směrem k jinému čočce nebo pryč od ostatních čoček.

Existují tři různé pozice čoček, takže experimentujte, abyste zjistili, co pro vás funguje nejlépe.

Jak nastavit svou hranici strážců

Vzhledem k tomu, že Quest 2 je samostatná náhlavní souprava VR, můžete ji použít několika různými způsoby. Můžete jej použít při posezení stacionárního, v takovém případě to bude sledovat pohyb hlavy, ale ne pohyb vašeho těla. Můžete také nastavit hranici Guardian nebo bezpečné hřiště.

Pokud nemáte nastavení hranice nebo přesunete svůj úkol 2 do nové oblasti, budete vyzváni k vytvoření nové hranice před hraním hry.

Zde je návod, jak nastavit hranici Quest 2 Guardian:

 1. Najděte oblast ve vašem domě s dostatečným prostorem pro hraní vašich her.

Prostor by měl být bez překážek a všeho na podlaze, které byste mohli zakopnout.

Pokud se zdá, že se mřížka vznáší, vyberte Resetovat, Dodržujte se a dotkněte se podlahy pomocí ovladače.

Bezpečná oblast, kterou vyberete, by v ní neměla mít žádné překážky ani nebezpečí zakopnutí.

Posuňte se příliš blízko k okraji vašeho herního prostoru a mřížka se objeví jako varování. Pokud budete pokračovat v pohybu za mřížku, bude virtuální svět nahrazen výhledem na šedi ve vašem pokoji, abyste se do něčeho nezískali náhodně ani nekopovali.

Pomocí dotykových řadičů Quest 2

The Quest 2 je dodáván se dvěma řadiči Oculus Touch, které jsou schopny sledovat vaše pohyby pomocí stejné technologie, kterou headset používá.

Tyto ovladače fungují hodně jako běžná konzole nebo PC GamePad a zahrnují dvě analogové tyčinky, čtyři tlačítka obličeje, dva spouštěče, dvě přilnavá tlačítka, tlačítko nabídky a tlačítko Oculus.

Kromě těchto tlačítek také ovladače také sledují polohu vašich rukou, což vám umožňuje vyzvednout a manipulovat s objekty v některých hrách. V rozhraní Oculus Quest 2 používáte řadiče k tomu, abyste ukazovali na objekty nabídky a vyberte je stisknutím tlačítka nebo spouštěče.

Quest 2 Touch Controllers

Zde je to, co tlačítka na dotykové řadiči dělají:

 • Palec: Používá se k navigaci virtuálních prostředí. V závislosti na hře se můžete pohybovat nebo upravit fotoaparát s těmito tyčinkami, i když většina her vám umožňuje posunout pohled na kameru pohybem hlavy.
 • Spouštěče: Tato tlačítka spočívají přirozeně pod vašimi indexovými prsty. Mohou vybrat položky nabídky v rozhraní Quest 2 a provádět různé operace ve hrách. Po podpoře můžete nasměrovat virtuální prst zvednutím ukazováčku z spouštěče.
 • Přilnavá tlačítka: Tato tlačítka jsou na rukojeti a spuštěna prostředním prstem. Hry obvykle používají tato tlačítka, aby vám umožnily chytit objekty virtuální rukou, nebo složit a prodloužit své neindexové prsty.
  Poznámka: Některé hry vám umožňují pěst dotknutím tlačítek sevření i spouště a otevřete ruku přesunutím prstů z těchto tlačítek.
 • Abxy: Tato tlačítka provádějí různé funkce na různých hrách. V rozhraní Quest 2 vyberou věci, zatímco B a Y vás vezmou zpět do předchozí nabídky.
 • Tlačítko nabídky: Toto tlačítko obvykle otevírá nabídky.
 • Tlačítko Oculus: Stisknutím tohoto tlačítka Otevře panel nástrojů nebo univerzální nabídku. Držení tlačítka Nedávno váš pohled ve VR.

Jste připraveni hrát ve VR

Váš Quest 2 je nyní připraven jít, máte v telefonu aplikaci Meta Quest a rozumíte tomu, jak fungují ovládací prvky. To znamená, že jste připraveni skočit do své první hry. Možná budete chtít začít tím, že vyzkoušíte některé hry zdarma, jako jsou Horizon Worlds nebo VR Chat, abyste získali pocit, jak VR funguje, nebo skočit do moderní klasiky, jako je Beat Sabre.

Z hlediska bezpečnosti zvažte zahájení her, které jsou označeny jako Komfortní v obchodě Quest 2 a pravidelné přestávky. Pokud začnete cítit pocit nepohodlí, sundejte náhlavní soupravu, posaďte se a počkejte, až se budete cítit lépe.

Zde je návod, jak začít hrát svou první hru VR. Ujistěte se, že jsou nabité náhlavní soupravy a ovladače.

Tlačítko Oculus zvýrazněno na dotykovém ovladači ve VR

 1. zmáčkni Tlačítko Oculus Na pravém ovladači vyvoláte panel nástrojů.

Ikona obchodu (nákupní taška) zvýrazněná v Quest VR

Vybrat Ikona skladu (nákupní taška).

REC Room zvýrazněný v obchodě Quest

Vyhledejte hru zdarma nebo hru, kterou chcete koupit, a vyberte ji.

Zdůrazněte se v obchodě Quest 2

Buď vybrat Dostat pro hru zdarma nebo Tlačítko ceny pro prémiovou hru a stáhněte si ji.

Začněte zvýraznit v seznamu her Quest 2

Počkejte na stažení a instalaci hry a poté vyberte Start.

V budoucnu můžete získat přístup ke všem svým hrám z knihovny.

REC Room in Quest 2 VR

Jsi ve hře.

Tyto pokyny vám ukázaly, jak začít hrát hru na vaší Quest 2, ale můžete se také připojit k PC připravenému na VR a hrát hry prostřednictvím SteamVR, když jste připraveni na zcela nový VR zážitek.

Jak si mohu koupit hry pro Oculus Quest 2?

Chcete -li koupit nové hry na vaší meta (Oculus) Quest 2, přistupujte k Quest 2 Storefront stisknutím Tlačítko Oculus na pravém dotykovém ovladači Oculus a výběrem Ikona skladu z panelu nástrojů. Pokud jste přidali metodu platby, můžete si zakoupit hry přímo z obchodu Quest 2 bez opuštění VR.

Jak mohu obsadit Oculus Quest 2 do televize?

Odhodit z vaší meta (Oculus) Quest nebo Quest 2 Headset do televize, napájení na televizi, nasaďte si náhlavní soupravu a zapněte ji. Vybrat Podíl > Obsazení. Vyberte si zařízení a klikněte další. Uvidíte oznámení, že začalo obsazení.

Jak mohu tovární resetovat Oculus Quest 2?

K továrně resetujte quest 2 meta (oculus), stiskněte a držte Napájení a snížit hlasitost tlačítka v náhlavní soupravě. Použijte tlačítko hlasitosti zvýraznit Tovární resetování;; zmáčkni tlačítko napájení vybrat to. Použijte tlačítko hlasitosti zvýraznit Ano, vymažte a resetujte továrnu, a pak stiskněte tlačítko napájení iniciovat resetování.

Jak nastavit a používat meta (Oculus) Quest 2

Meta Quest 2 je náhlavní souprava pro virtuální realitu, která dokáže revolucionizovat způsob, jakým komunikujete s hrami a jinými aplikacemi. Stejně jako každá technologie se však může zdát obtížné nastavit a použít poprvé. Tady je tedy průvodce krok za krokem, který vám pomůže nastavit a vytěžit maximum z vaší náhlavní soupravy Meta Quest 2.

Krok 1: Připravte si náhlavní soupravu Meta Quest 2

Nejprve se ujistěte, že vaše náhlavní souprava je nabita připojením nabíjecího kabelu k portu USB-C umístěným poblíž pravé strany náhlavní soupravy. Počkejte, až bude zařízení plně nabité, což by mělo trvat přibližně 3 hodiny. Jakmile je nabitý, odpojte kabel a nasaďte náhlavní soupravu.

Krok 2: Stáhněte si aplikaci Meta Quest 2

Než se spustíme do nastavení samotné náhlavní soupravy, stáhněte si aplikaci Meta Quest 2 do vašeho smartphonu nebo tabletu. Tuto aplikaci můžete použít ke správě svých zkušeností s VR, najít a zakoupit obsah z knihovny a sdílet své zkušenosti s ostatními.

Krok 3: Spárujte Meta Quest 2 s vaším smartphonem

Stiskněte tlačítko napájení umístěného na pravé straně náhlavní soupravy a držte jej přibližně 2 sekundy, dokud se světlo LED nezapne. Povolte Bluetooth v telefonu a vyhledejte nová zařízení Bluetooth. Meta Quest 2 by se měl objevit na seznamu dostupných zařízení. Klikněte na to a počkejte, až proces párování dokončí.

Krok 4: Připojte se k Wi-Fi

Připojení k Wi-Fi je rozhodujícím krokem v procesu nastavení; Bez připojení k internetu bude Meta Quest 2 omezen pouze na offline obsah. Přejděte na nastavení a jednou tam klikněte na nabídku Wi-Fi. Vyberte příslušnou síť a zadejte heslo.

Krok 5: Nastavte systém Guardian

Systém Guardian je softwarová funkce, která vytvoří virtuální hranici, ve které se můžete volně pohybovat. Chcete -li to nastavit, nejprve najděte určenou hřiště, která je bez nábytku, domácí mazlíčky a další nebezpečí. Jakmile máte to tříděné, klikněte na možnost „Nastavení strážce“ v nabídce Nastavení. Budete vedeni procesem nastínění hranic hřiště.

Krok 6: Vytvořte nebo propojte svůj účet Oculus

Pokud jste ještě neměli, budete potřebovat účet Oculus. Můžete vytvořit jeden uvnitř aplikace nebo na oficiálním webu Oculus. Můžete také propojit svůj stávající účet Oculus zadáním svých přihlašovacích údajů.

Krok 7: Prozkoumejte obchod

Po propojení účtu Oculus prozkoumejte obchod a najdete obsah, který si chcete užít. Od her, aplikací a videí, až po sociální zkušenosti, je obchod vaším jednorázovým zážitkem pro všechny zážitky VR.

Krok 8: Přizpůsobte si své zkušenosti

Meta Quest 2 vám umožňuje přizpůsobit své zkušenosti s VR nespočetným způsobem. Můžete změnit vzhled rozhraní, upravit zvuk a haptickou zpětnou vazbu, vytvářet avatary a dokonce použít hlasové příkazy k ovládání zařízení.

Závěr

Meta Quest 2 je zařízení měnící hru as těmito kroky si jej můžete nastavit a užít si pohlcující zážitek. Jakmile máte náhlavní soupravu do provozu, experimentujte s obrovskou řadou dostupného obsahu a zjistěte, co vyhovuje vašemu vkusu. Snadno použití a všestrannost Meta Quest 2 Zajistěte, aby kdokoli mohl začít s VR Gaming a dalšími aplikacemi v žádném okamžiku.