Wither | Minecraft wiki | Fandom, Wither – Minecraft Guide – IGN

Minecraft Wither Boss

Wither lebky mají s nimi spojená data entity, která obsahují různé vlastnosti.

Wither

Normální

The Wither je plovoucí tříhlavý, démonický šéf dav s kosterním vzhledem. Její části (Soul Sand a Wither Skulls) pocházejí z nether a je druhým šéfem davem představený a přidán do hry po Enderově draku v 1.4.2 Pěkná děsivá aktualizace. Může se s ním setkat a bojovat pouze tím, že ho hráč předvoláte. Je to také jediný způsob, jak získat hvězdu Nether, která se používá pro tvorbu majáku. Ender Dragon měl největší zdraví z jakéhokoli davu ve hře, dokud nebyl implementován Wither.

Obsah

Vzhled []

Wither vypadá jako „démonský“ stvoření a je to černá, kosterní zvíře s 3 lebkami s hlavami spolu s tělem, které se skládá z kosterního hrotu a tří prehensilních žežech. Má také bílé oči a bílá ústa. Také obloha bude tmavší, když jste v určitém rozsahu. Wither se při nakládání zdraví roztočí bíle, v tomto režimu je nezranitelný, ale nebude se pohybovat ani zaútočit, jen pomalu padne dolů. Když je v plném zdraví, exploduje, a pošle hluk vyslechnut po celém světě.

Pokud zdraví Withera klesne pod 151 (x 75.5) [JE] nebo 301 (x 150.5) [BE], Wither se změní na modrou a stane se nezranitelným na šípy.

Chování []

Wither je nesmírně agresivní démon, který je nepřátelský vůči hráči a všem davům kromě jiných kosků a „nemrtvých“ davů. Když si všimnete, že nechodové davy na ně zaútočí projektil s názvem „Wither Skull“. Pokud Wither střílí lebku na nesezcovským davem, ale lebka zasáhne nemrtvý dav, nemrtvý dav se stane vůči Wither nepřátelský, ale nedokáže způsobit poškození. Každý ze 3 hlav požádá hlavy, což umožňuje Wither zaútočit až na tři různé entity současně. Pokud nejsou kolem žádného davu, rozpoutaný bude teleportovat za hráčem.

Pokud bude zastřelen jiným zchátkem, zastřelí se navzájem a vzestupuje na neurčito. Pokud je to nakonec vytvořeno, bude raději zaútočit na jakékoli okolní endy, ale také se pokusí pronásledovat a zaútočit na Endera Draka, pokud neexistují žádné jiné cíle, ale jen velmi zřídka, že skutečně zastřelí Ender Dragon. Zaútočí také na Endera Draka v Overworld a Nether.

V 1.14 – Aktualizace vesnice a drancování, pokud Wither úspěšně zabije dav, existuje šance, že se může rozčilit Wither Rose.

Schopnosti []

Wither se může pohybovat šíleně rychle. Když si všimne davu, Wither na ně zaútočí projektil s názvem „Wither Skull“

Wither Skull

. Wither lebky způsobují stavový efekt nazývaný „Wither II“ na normální a tvrdé potíže po dobu asi 10 a 40 sekund, respektive. Tento efekt změní jejich zdravotní bar černou, což ztěžuje na první pohled, kolik srdcí je stále plné. Wither může zničit jakýkoli blok kromě podloží, portálových bloků (nikoli Obsidian) a koncových rámečků portálu. Může také zničit Obsidian, který je dobře známý pro jeho imunitu vůči TNT a dlouhé době těžby.

WitherSKULL1

Každá hlava je vypálena jednotlivě, což umožňuje Witherovi zaútočit až na tři různé entity ve stejnou dobu nebo velmi rychle ostřel na jediný dav. Střední hlava Wither střílí modrou kojeneckou lebku, která dává hráči zvadlý efekt, zatímco jeho ostatní hlavy střílí jejich lebky. Withers potřebuje nejméně 5 blokový vysoký vzdušný prostor, aby se vešel. Bez ohledu na to, nemohou být uvězněni a uduseni v menších místnostech. Když je napaden, rozbije Wither jakýkoli blok, který s ním přijde do styku, s výjimkou podloží, portálových bloků, vzduchu, koncových portálových snímků, bariérových bloků, bloků skládačky, bloků struktur, mezery struktury a bloků příkazů a příkazových bloků a příkazových bloků.

Wither může zničit bloky podobné Ender Dragon. Když je v blízkosti jakéhokoli bloku, který může hráč zničit, vytvoří zvukový zvuk. Například by se to mohlo stát tím, že bude mít chůze na jedné straně zdi a hráče na druhé straně, takže by se muselo na zaútočit cestu přes zeď. Wither pak okamžitě zničí díru 3×3 ve zdi, aby ji prošel.

Wither’s Boss Health Bar je zobrazen pouze tehdy, když je hráč blízko mezera a lze jej také vidět skrz zdi, když je hráč blízko směru Withera. Když dosáhne polovičního zdraví, Wither získá efekt „Wither Armor“, díky kterému je imunní vůči projektilesům, jako jsou šípy a lektvary, ale ne útoky na melee. To způsobí, že bude mít vizuální účinek obklopující jej, podobný účinku nabitého popínavého. Zatímco v tomto stavu, wither nemůže létat. Wither, když klidný, nemůže létat, a místo toho se jednoduše pohybuje nad zemí, ale nemůže „skočit“ jeden blok. Když je hráč rozhněván, bude Wither létat ve stejné výšce jako hráč. Stejně jako jiné nemrtvé davy, jako jsou zombie, kostry atd., Wither je poškozen lektvary léčení a uzdravení lektvary poškození. V průběhu času také regeneruje zdraví (asi za sekundu). Wither exploduje, až bude provedeno zapnutí, když je předvoláno.

Volání zoufalství []

Aby se vytvořil zmizení, musí hráč uspořádat čtyři pískové bloky duší ve tvaru kapitálu „T“ (položte blok na zem, položte jeden na její horní část a poté položte blok na levou a pravou od horního bloku), a položte tři lebky kostru na horní bloky. Wither se objeví okamžitě, zůstane v klidu, zatímco začne nabíjet jeho zdraví a v této době jej nelze poškodit. Jakmile je kolem něj plně nabitý, dojde k velké explozi a začne útočit na cokoli v dohledu kromě jiných nemrtvých monster (zombie, kostry atd.).

Wither může zničit jakýkoli blok s výjimkou podloží a příkazových bloků, a proto jej nelze obsahovat. Jakmile ho hráč nosí na polovinu zdraví, tvoří „zvětšené brnění“, které jej chrání před šipkami. Hráč to musí poté dokončit na blízkém dosahu se zbraní Melee. Když je zabit, upustí nether hvězdu, složku k majáku, výkonný blok, který dává hráči vylepšené síly, když je postaveno v pyramidě nebo je umístěno do středu 3×3 ‘mřížky’ vyrobené z obou železa, diamantu, zlatého, smaragdu, smaragdu, smaragdu nebo netheritové bloky.

Poznámka: Wither není vytvořen v řemeslném stole. Místo toho musí být komponenty Wither umístěny/naskládány do určitého tvaru (podobně jako železné golem), podle tvaru uvedeného v tabulce níže.

*Posledním umístěným blokem musí být hlava z kostery, nebo to nebude fungovat.

Wither

Wither je plovoucí, tříhlavý dav kosterního šéfa v Minecraft. Je to nejen relativně jedinečné kvůli skutečnosti, že doslova musíte vytvořit šéfa, aby s ním bojoval, ale také, že existuje několik fází setkání, které vyžadují různé strategie.

Jak se rozvinout

Abyste mohli vynořit zmiv. Zatímco tam, sbírejte 4 duší písek nebo duší půdu, abyste postavili tělo šéfa. Tyto materiály by měly být v hojnosti po celém Nether, a proto je obtížné je najít. Tvrdnějším materiálem, který lze sbírat, jsou zvazné lebky, z nichž budete potřebovat 3. Chcete -li získat lebky, budete muset porazit zvazné kostry, které se vynořují výhradně v nether pevnosti.

Wither Skeletons.png

S těmito shromážděnými materiály budete chtít zamířit do velkého otevřeného prostoru (na Nether nebo Overworld, váš výběr) a umístit 4 duší písek/půda do tvaru T podobným způsobem jako metoda konstrukce železný golem. Poté namontujte 3 lebky kosterních kostra na 3 bloky, ale buďte připraveni na to, aby se za to utekl, mezera má výbušný vstup.

Wither build.png

Položky, které jsou užitečné k boji, jsou následující:

 • Celá sada diamantových nebo netheriteových brnění (w/ o ochraně proti výbuchu)
 • Diamond nebo Netherite Sword (w/ Smite a/ nebo ostrost Enchantments)
 • Bow (w/ enchantment) a šipky
 • Zlatá jablka/lektvar uzdravení
 • Mléko
 • Štít
 • Totem nehynoucího

Boj s Wither

Wither Spawn.png

Počáteční exploze způsobená úpravou tření se měnící poškození v závislosti na tom, na jakých potížích se nacházíte; Rozpis je následující:

 • Snadný – 35 srdcí
 • Normální – 68 srdcí
 • Tvrdý – 102 srdcí

Jako takový budete absolutně potřebovat silnou sadu brnění (nejlépe diamantů nebo netheritu) a zdravotní nadšence ze zlatých jablek, abyste měli šanci, a čím dále jste od detonace, účinek zničující škodu bude.

První fáze

Wither začne házet lebky jako projektily na vás – nějaké černé, nějaké modré. Černé lebky jsou rychle se pohybující, ale mohou být odkloněny zpět směrem k Wither, podobně jako Ghast’s Fireball. Modré lebky se pohybují pomalu, ale nelze je odklonit, takže věnujte pozornost tomu, který člověk míří.

Wither projecles.png

Wither se neustále vznáší a zničí cokoli na své cestě. Jak Wither letí kolem, můžete se na něj houpat, pokud je dostatečně nízký, nebo se s lukem vyfotíte. Tato fáze bude trvat, dokud Wither nezasáhne 50% zdraví, kdy dojde k přechodu do druhé a konečné fáze.

Druhá fáze

V 50% zdraví se projektily stanou proti Witheru neúčinné, protože kolem něj získá modrý zářící štít. Jako takové jsou vaše zbraně na melee jediný postup.

Wither Shield.png

Chcete -li dále přidat potíže s touto fází, Wither se také neustále potýká s kosterními kostry, stejně jako první fáze, pokračujte v pohybu a pokuste se co nejrychleji ukončit boj.

Po vyčerpání zdravotního baru Withers se nabije podobně jako to, jak se vynořilo, a znovu explodujte, takže se ujistěte, že vytvoříte co nejvíce vzdálenosti.

Kořist

Po porážce Withera klesne 50xp a nether hvězdu. Nether hvězdu lze použít k vytvoření majáku, který se používá k aplikaci různých stavových efektů a buffů na hráče.

Minecraft Wiki

Sledujte minecraft wiki na Discord nebo na našich stránkách sociálních médií!

Nemáte účet?

Minecraft Wiki

Wither

Tento článek je o davu šéfa. Pro stavový efekt viz Wither (efekt). Pro variantu kostry viz Wither Skeleton. Pro Storm Mob v Minecraft: Story Mode, viz Wither Storm. Další použití viz Wither (Disambiguation).

Wither

Normální

Modrý

Zdraví

300 × 150
Edice Bedrock:
Snadné: 300 × 150
Normální: 450 × 225
Hard: 600 × 300

Klasifikace

Chování

Potěr

Postaveno hráčem; 11 sekundové zpoždění.

Poškození

Liší se podle blízkosti; maximum:
Snadné: 35 × 17.5
Normální: 68 × 34
Hard: 102 × 51

Wither Skull:
Snadné: 5
Normální: 8
Hard: 12 × 6
Wither:
Normal: Wither II po dobu 10 sekund (1 za sec)
Hard: Wither II po dobu 40 sekund (1 za sekundu)
Dash Attack:‌ [ Být jen ]
15 × 7.5

Podrobnosti

Velikost

Výška: 3.5 bloků
Šířka: 0.9 bloků

Brnění

4 ()

The Wither je hráč konstruovaný a vysoce ničivý nemrtvý nepřátelský šéf dav, který se může pohybovat ve středním vzduchu a požární bariéry výbušných zmámavých lebek v jejím cíli (což se stává všechno, co žije). Je to jediný zdroj netherských hvězd, které se používají k řemeslnému majáku.

Obsah

Tření []

Wither Build Configuration. Soul půdu lze použít zaměnitelně s duší pískem.

Blue Shield Wither

Wither je vytvořen umístěním 4 bloků duši a/nebo duše do půdy do T tvaru (viz obrázek napravo v části „chování“) a umístěním 3 zmámavých kosterových lebek na tři horní bloky. Poslední blok byl umístěn musí být jedním ze tří lebek a může být umístěn hráčem nebo dávkovač. Vzduchové bloky jsou vyžadovány na obou stranách základního duši nebo duše pod horními bloky (neléhavé bloky, jako je tráva a květiny, brání Witherovi v tření). Vzorec budovy může mít jakoukoli orientaci (včetně horizontálního a vzhůru nohama), stejně jako lebky; Wither se vždycky vynoří na úpatí vzoru. Když se Wither úspěšně vytvořil, je rozzlobený a vytváří explozi kolem sebe.

Stejně jako všechny ostatní nepřátelské davy, Wither se zoufal, když se obtížnost změní na mírumilovné. Budování vážnější struktury tření v mírové obtížnosti se nic nevytváří.

Kapky []

Wither vždy po smrti upustí jednu hvězdnou hvězdu. v Java Edition Nespínaná hvězda trvá deset minut, i když dovnitř Edice Bedrock Netherská hvězda nikdy nezouflá. Nelze ji zničit výbuchy, i když jej mohou zničit kaktus, oheň nebo lávu. v Java Edition Může být také zničen padající kovadlinou. Onivování rabování tento pokles nezvyšuje. Wither také klesá 50, když je zabit hráčem nebo zkrocený vlk.

Chování []

HealthBarComparison

Když se vynoří, Wither se zvětšuje, jak se jeho zdravotní tyč vyplní. Zatímco v tomto stavu, Wither je nezranitelný a ani se pohybuje ani útočí. Když tento stav skončí (po 11 sekundách), Wither vytvoří velkou explozi soustředěnou na sebe, ničí blízké bloky a způsobuje poškození až 68 × 34 blízkých davů/hráčů, v závislosti na obtížnosti. Tato exploze má výbuchovou sílu 7, více než u nabité liány nebo koncového krystalu. Je doprovázen hlasitým příšerným zvukem, který lze slyšet stejně z celé mapy a ve všech rozměrech [[[ Jen ] . [1] Poté Wither zaútočí na davy nedaleké a může poškodit.

Wither má největší přirozené zdraví všech davů v Minecraft (Překročeno strážce v Java Edition 1.19, zatímco Bedrock Edition’s Wither má stále nejvyšší zdraví), při 300 × 150 v Java Edition nebo 600 × 300 v edici Bedrock. Wither je imunní vůči ohni, lávu, poškození utopení a mrznutí. Stejně jako jiné nemrtvé davy je Wither poškozen okamžitým zdravotním efektem a uzdraveno účinku okamžitého poškození a také zasaženými zbraněmi s kouřením SMITE. Je to imunní vůči všem ostatním stavovým účinkům, jako je Ender Dragon.

Po poškození, Wither rozbije všechny bloky v oblasti 3 × 4 × 3 kolem ní, včetně bloků odolných proti výbuchu, jako je obsidián, plačící obsidián a starověké trosky a pokud je to možné. Wither je jediný dav ve hře, který může zničit obsidiána.

Wither nemůže Rozbijte následující bloky:

 • Bariéra
 • Podloží
 • Konečný portál
 • Koncový rám portálu
 • Koncová brána
 • Příkazový blok
 • Strukturní blok
 • Blok skládačky
 • Lehký blok
 • Pohybující se píst
 • Movingový blok ‌ [ Pouze edice Bedrock ]
 • Posíleno hluboké

v Java Edition, Tyto bloky jsou uvedeny pod značkou wither_immune.

Witherattack 2

Witherovo blokovací chování způsobuje, že za většiny okolností je zadusení neschopnost neefektivní. Výše uvedené bloky, jakož i některé přírodní struktury, které je zahrnují, však lze použít k udusení mezéru kvůli jejich imunitě ztesané.

Wither je vůči všem davům nepřátelský s výjimkou:

 • Nemrtvé davy
  • Zombie a jejich varianty
  • Kostry a jejich varianty
  • Zombifikované piglin s
  • Skeleton Horse S a Zombie Horse S
  • Přízrak
  • Zoglin

  Pokud je Wither nečinný, jednoduše se vznáší a není schopen získat nadmořskou výšku. Při normálních nebo tvrdých obtížích vystřelí modré lebky náhodným směrem, dokud nenajde cíl.

  Color Wither’s Boss Health Bar závisí na vydání: Dark Purple on Java Edition nebo Pink on Bedrock Edition. Vypadá to pouze tehdy, když se hráč dívá ve směru Withera, včetně stěn. Všichni Withers zobrazují na obrazovce lištu šéfa. Přejmenovaný na Withers zobrazí změněný název nad svým Bossovým barem. Obloha ztmavne, když se Wither vynoří (druh mlhy).

  Java Edition []

  Wither with Wither Armor Effect

  Když si všiml davu, wither se vznáší nad ním a rychle střílí černé lebky. Každá hlava vystřelí nezávisle, což umožňuje zároveň zaútočit na tři různé davy/hráče. Hlavní hlava ovládá pohyb Withera a má 0.1% šance na zastřelení modré lebky namísto výchozí černé.

  Kdykoli Wither zabije další dav, je zasazena zdomáva umístění; Může to však být zničeno jinými lebkami zoufalství. Wither Roses jsou vysazeny/upuštěny, i když je pravidlo hry domobloot na nepravdivé . [3]

  Wither má pasivní rychlost regenerace 1 každých 20 klíšťat (1 sekundu) a přímá rána zabíjení na cíl okamžitě uzdraví 5 .

  Když jeho zdraví klesne pod polovinu (150 × 75), získává Wither přirozený efekt „Wither Armor“, díky kterému je imunní poškození šípy a vyvoláním tridentů a způsobí jeho létání ve stejné výšce jako cíl. Brnění zmizí, pokud se regeneruje nad poloviční zdraví.

  Edice Bedrock []

  Když si všiml hráče nebo davu, Wither letí na náhodné místo a vznáší se na místě. Střílí 3 černé lebky a jednu modrou lebku s břišem před letem na jiné místo. Čas mezi každým výstřelem se snižuje, protože Wither ztrácí zdraví. Pokud jde o normální nebo vyšší obtíž nebo vyšší, pokud se Wither zacílil na entitu, ale nemůže najít místo, kam se má Pathfind, střílí náhodné modré lebky náhodným směrem spolu s lebkami směřujícími k cíli.

  Při polovině zdraví způsobuje velkou explozi, která vyvolává 3 kostery (s výjimkou snadných obtíží) a také získává zbroj. Místo toho, aby létal na náhodné místo, se vrhá směrem k cíli, ničí bloky a poškozující davy na jeho cestě. Vypálí také až 4 lebky na výbuch: tři černé lebky následované jednou modrou lebkou.

  Má různé animace tření a smrti, které zahrnují explozi Wither. Wither Roses vždy klesá jako položka, když Wither zabije dav. Wither Roses se upadne, i když je pravidlo hry domobloot na false . [4] Wither Rose způsobuje, že při vstupu na několik sekund způsobí Wither Effect.

  Úroveň oblohy klesne na 11 a tmavé mraky se objevují od okamžiku, kdy se Wither vynoří, dokud není mrtvý, zabraňuje zombie, kostry a utopením v pálení za slunečního světla.

  Pokud jde o snadné potíže, Wither nevyvolává efekt Wither nebo předvolává kostery zoufalství.

  Withers si po uzdravení přes 1/2 jeho celkového HP zachová své protiprojektivní brnění (301 × 150.5), i když po restartu hry zmizí. [5]

  Wither Skull []

  Nesmí se zaměnit s Wither Skeleton Skull.

  Wither Skull

  • Normální
  • Nebezpečný

  Normální

  Nebezpečný

  Chování

  Podrobnosti

  Velikost

  Výška: 0.3125 bloků
  Šířka: 0.3125 bloků

  Když útočí, Wither rychle vystřelí výbušné projektily nazývané Wither Skulls, které vypadají jako jeho vlastní hlavy, v jeho cíli. Existují dva typy svazových lebek: rychle se pohybující černá a pomalejší modrá.

  • Black Wither lebky explodují s výbuchem 1, stejně jako ghastova ohnivá koule, a nemohou rozbít bloky s výbuchovým odporem nad 4.
  • Lebky Blue Wither mají stejnou sílu exploze, ale pohybují se pomaleji a jsou ničivější pro terén. Blue Wither Skulls lámají všechny rozbitné bloky (včetně obsidiánů, starověkých zbytků a bloků netheritu), ale nemohou zlomit nerozbitné bloky, jako je podloží, koncové portálové rámy a posílení hlubokého nahloučení. v Minecraft vzdělání, Blue Wither Skulls se zvyšuje poškození, ale se stejným poloměrem exploze.

  Pokud kterýkoli typ smaženého lebky zasáhne hráče nebo dav, způsobí to 8 poškození normálních obtíží. Vyvolává také Wither II po dobu 10 sekund za normální obtížnosti a 40 sekund na tvrdých, což změní srdce hráče Black () a vypouští zdraví, podobně jako Poid. Na rozdíl od Poison však může hráče zabít.

  Stejně jako jiné stavové účinky lze efekt Wither vyléčit pitím mléka.

  v Edice Bedrock a edice Legacy Console, modrá lebka může být odkloněna tím, že ji zasáhne prázdnou rukou, zbraní, nástrojem nebo házením projektily, jako jsou tridenty, šípy, sněhové koule a házetelné lektvary.

  Zvuky [ ]

  Java Edition:
  Withers používají kategorii zvuku nepřátelských tvorů pro zvukové události závislé na entitě. Wither lebky používají kategorii zvuku přátelských tvorů pro zvukové události závislé na entitě.

  Zvuk Titulky Zdroj Popis Umístění zdrojů Klíč překladu Hlasitost Pitch Útlum
  vzdálenost
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_idle1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_idle2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_idle3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_idle4.ogg Wither Angers [Sound 1] Nepřátelská stvoření Náhodně entita .Wither .okolní titulky .entita .Wither .okolní 1.0 0.8-1.2 16
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: zombie_breaks_door.ogg Wither útoky Nepřátelská stvoření Když Wither rozbije bloky po poškození entita .Wither .break_block titulky .entita .Wither .střílet 2.0 0.8-1.2 16
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_shoot.ogg Wither útoky Nepřátelská stvoření Když Wither střílí zoufalou lebku entita .Wither .střílet titulky .entita .Wither .střílet 2.0 0.8-1.2 16
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wither_death.ogg Wither zemře Nepřátelská stvoření Když zemře Wither entita .Wither .smrt titulky .entita .Wither .smrt 1.0 0.8-1.2 16
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_hurt1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_hurt2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_hurt3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_hurt4.ogg Wither bolí Nepřátelská stvoření Když je poškozen wither entita .Wither .zranit titulky .entita .Wither .zranit 1.0 0.8-1.2 16
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wither_spawn.ogg Wither vydal Nepřátelská stvoření Když je Wither dokončen, nabíjí se [Sound 2] entita .Wither .potěr titulky .entita .Wither .potěr 1.0 1.0 16 (technický) / ∞ (efektivní) [zvuk 3]
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: exploze1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: exploze2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: exploze3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: exploze4.ogg Exploze Bloky Když je Wither dokončen, nabíjí se nebo vybuchne lebka Wither’s Wither entita .obecný .explodovat titulky .entita .obecný .explodovat 4.0 0.56-0.84 16
  1. ↑ MC-212623
  2. ↑ vůbec nespustí, pokud jsou Gamerule Globalsoundents false
  3. ↑ MC-177741
  Zvuk Zdroj Popis Umístění zdrojů Hlasitost Pitch
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_idle1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_idle2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_idle3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_idle4.ogg Nepřátelská stvoření Náhodně dav .Wither .okolní 1.0 0.8-1.2
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: zombie_breaks_door.ogg Nepřátelská stvoření Když Wither rozbije bloky po poškození dav .Wither .break_block 1.0 1.0
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_shoot.ogg Nepřátelská stvoření Když Wither střílí zoufalou lebku dav .Wither .střílet 3.0 1.0
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wither_death.ogg Nepřátelská stvoření Zatímco Wither umírá dav .Wither .smrt liší se [Zvuk 1] 0.8-1.2
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_hurt1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_hurt2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_hurt3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: wither_hurt4.ogg Nepřátelská stvoření Když je poškozen wither dav .Wither .zranit 1.0 0.8-1.2
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wither_spawn.ogg Nepřátelská stvoření Když je s dokončením sbohem, nabíjí se dav .Wither .potěr 1.0 1.0
  https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: exploze1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: exploze2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: exploze3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: exploze4.ogg Bloky Když je wither dokončen nabíjení, změní fáze, dokončí umírání nebo exploduje s Witherovou svazovou lebkou náhodný .explodovat 4.0 1.0
  1. ↑ obvykle je 1.0, ale může být 0.75 nebo 0.5 [Více potřebných informací]

  Hodnoty dat []

  Id []

  název Identifikátor Entity Tags (JE) Klíč překladu
  Wither Wither Žádný entita.Minecraft.Wither
  Wither Skull wither_skall Impact_Projectiles entita.Minecraft.wither_skall
  název Identifikátor Numeric ID Klíč překladu
  Wither Wither 52 entita.Wither.název
  Wither Skull wither_skall 89 entita.wither_skall.název
  Wither Skull wither_skull_dangerous 91 entita.wither_skull_dangerous.název

  Data entity []

  Withers mají s nimi spojená data entity, která obsahují různé vlastnosti.

  • Data entity
   • Štítky společné pro všechny entity
   • Štítky společné pro všechny davy
   • Invul: Počet klíšťat nezranitelnosti po původně vytvoření. 0 Jakmile vyprší nezranitelnost.

   Wither lebky mají s nimi spojená data entity, která obsahují různé vlastnosti.

   • Data entity
    • Štítky společné pro všechny entity
    • Štítky společné pro všechny ohnivé koule
    • Štítky společné pro všechny projektily

    Úspěchy []

    Ikona Úspěch Popis ve hře Skutečné požadavky (pokud je to jiné) Gamerscore vydělal Typ trofeje (PS4)
    PS4 jiný
    Začátek? Vynořit Wither Být uvnitř 100.9 × 100.9 × 103.5 Cuboid se soustředil na Wither, když je vytvořen. 20G Bronz
    Začátek. Zabijte Wither Být uvnitř 100.9 × 100.9 × 203.5 Cuboid se soustředil na Wither, když upustil hvězdnou hvězdu. 40G stříbrný

    Pokroky []

    Ikona Pokrok Popis ve hře Rodič Skutečné požadavky (pokud je to jiné) Umístění zdrojů
    Uschnutí výšek
    Svolat Wither Strašidelná děsivá kostra Být uvnitř 100.9 × 100.9 × 103.5 Cuboid se soustředil na Wither, když je vytvořen. Nether/Summon_Wither
    Lovec příšer
    Zabijte jakékoli nepřátelské monstrum Dobrodružství Zabít jeden Z těchto 34 davů:

    Dějiny [ ]

    Java Edition
    1.4.2 12W34A Přidáno Withers.
    Withers v současné době se přirozeně nevynoří.
    Jeb a skrytý v kódu byl ponechán Withers. Byly objeveny přítomností své kůže ve složce / davy /.
    Withers může být vytvořen pouze upravenými tréninky, mody nebo hackery a může narušit JVM.
    12W34b Když je zdraví Withera sníženo na polovinu, nyní získá zbroj.
    Rychlost střelby střely a rychlost pohybu kosků se zvýšila.
    ? Ve společnosti PAX Dinnerbone odhalila, že by bylo možné nějakým způsobem uspořádat kosterní lebky s kosterou aranžé. [6] [7]
    12W36A Withers může být nyní vytvořen uspořádáním duši do tvaru T a umístěním tří zchátrajících lebky na vrchol.
    Wither nyní upustí 20 zkušeností a nether hvězdu po smrti.
    12W37A Withers nyní provádí masivní explozi na jejich stvoření poté, co je jejich zdraví plně nabité.
    Když neexistují žádné cíle, Wither někdy střílí modré sdarkové lebky, které se pohybují pomaleji a mohou kromě podloží zničit jakýkoli blok.
    12W38A Přidal zvuk, když Withers Block Blocks.
    12W42B Zkušenost spuštěná Withers byla zvýšena z 20 na 50 bodů.
    1.4 Pro Withers byly přidány různé nové zvuky.
    1.4.4 1.4.3 Dohled nad tím, kde může být kojenerníci vytvořeni v mírových obtížích, byl opraven. Před touto aktualizací se pokus o vynoření mezera v mírumilovně vyústil v plýtvání duší písem a lebka.
    Withers již nemohou ničit konečné portály, které mají být nyní nerozbitné.
    1.5 13w05a Withers již nemohou jezdit na minekartech.
    1. dubna 2013 Přidán růžový wither do aktualizace April Fools, Minecraft 2.0. Pink Wither je pasivní, začíná jednou hlavou a může být krmen cukrem, aby získal další dvě hlavy.
    1.7.2 13W37A Přidané úspěchy pro tření a zabíjení Wither.
    1.8 14w04a Hráč se nyní může vynořit Withers tím, že vydává lebky.
    14w11b Hitbox Wither byl změněn.
    14w20a Withers již nepřerušuje bariéry.
    14w25a Withers se nyní pohybuje, zatímco je nezranitelný kvůli MC-57569 .
    Withers může být nyní postaven do boku a vzhůru nohama, místo toho, aby byl jen ve vzpřímené poloze.
    uvolnění Bariéry mohou nyní opět přerušit Withers.
    1.8.1 pre3 Bariéry již nelze rozbít Withers.
    1.9 15W31A Withers má nyní jedinečně barevný šéfový bar.
    15w46a Withers se již nepohybuje, když je nezranitelný.
    15w49a Withers již necestují portály.
    1.11 16w32a ID entity se změnilo z Witherboss na Wither .
    ID projektilní entity bylo změněno z WitherSkull na wither_skull .
    16w38a Strukturní bloky a struktury mezery již nemohou být zničeny Withers.
    16W40A Značky Xtile, Ytile, Ztile, Intile a vzestup byly odstraněny z údajů o entitě Skull Skull.
    Značka Wither Life se již pro nic nepoužívá, ale stále je uložena/čtena.
    1.12 pre3 Withers již nemohou rozbít pístové prodloužení nebo koncové brány.
    1.14 18w43a Textura Withers byla změněna.
    Všechny davy zabité Withers nyní mají po smrti zasazenou na svém místě jeden zmáčk.
    18w44a Withers má nyní kořistné stoly.
    1.16 20w07a Withers může být nyní také svolán pomocí duše půdy.
    1.17 21W17A Withers jsou nyní imunní vůči mrazu.
    1.18 21W37A Opravená chyba, kde Withers nesledují hráče v režimu přežití, pokud není napaden. [8]
    21W41A Vylepšil texturu Wither Skull, aby z aktualizace textury použila novou tvář s Wither.
    1.19 Hluboký tmavý experimentální snímek 1 Přidejte zesílený hluboký nanesení, který nelze rozbít Withers.
    1.19.3 22w44a Přidána vejce pro kojence, která lze získat pouze s příkazy, aby se zabránilo potenciálnímu zničení kreativních sestav. [9]
    Pocket Edition Alpha
    V0.16.0 sestavení 4 Přidáno Withers.
    Když jsou Withers na polovinu zdraví, vytvořili 4 kostery.
    Withers útočí odlišně a mají dvojnásobek množství zdraví jako Java Edition kohoutek.
    Kapesní vydání
    1.0.2 Wither lebky z Withers může být nyní odkloněno mečem.
    1.1.0 alfa 1.1.0.0 ID entity bylo změněno z Wither.Šéf Witheru .
    Edice Bedrock
    1.10.0 Beta 1.10.0.3 Textura Withers byla změněna.
    1.13.0 Beta 1.13.0.9 Všechny davy zabité Withers nyní mají po smrti zasazenou na svém místě jeden zmáčk.
    1.16.0 Beta 1.16.0.51 Withers může být nyní také svolán pomocí duše namísto duše.
    Přidány pigliny, které útočí na Withers.
    1.17.0 Beta 1.17.0.56 Withers jsou nyní imunní vůči mrazu.
    1.19.60 Beta 1.19.60.20 Přidaná vejce pro kojence.
    Legacy Console Edition
    TU19 Cu7 1.12 Patch 1 1.0.1 Přidáno Withers.
    TU60 Cu51 1.64 Patch 30 1.0.11 Chování Withers bylo změněno tak, aby odpovídalo chování Withers v Edition Pocket Edition Alpha V0.16.0.
    Withers nyní vyhodí do vzduchu a vynořte kostery z poloviny zdraví. Po smrti se Withers přestanou pohybovat a pomalu růst velikosti, zatímco zbarví, dokud explodují. Také provádějí útok pomlčky jako v Edice Bedrock a množství zdraví, které dostanou při tření také záleží na obtížnosti.
    Withers již nemohou regenerovat zdraví.
    Nové vydání Nintendo 3DS
    1.3.12 Přidáno Withers.

    Problémy []

    Problémy týkající se „wither“ jsou udržovány na trackeru chyb. Nahlásit problémy tam.

    Trivia []

    Wither (malba textury) JE1 BE1

    • Podle JEB byl Wither inspirován Terraria, který má vyvolatelný mechanik šéfa. Samotné jméno je inspirováno jedovatým kouzlem v jiné hře, kterou zvedl Jeb Šeptá v Akarře. [10]
    • Existuje obraz ukazující duši písku a zchátkavá kosterní formace lebky potřebná k vytvoření withera.
    • Pokud je Wither poškozen prázdnotou, zběsile se pokouší vystřelit modré lebky.
    • Nad poloviční zdraví se Wither vždy pokouší zůstat o několik bloků nad davem, na který se zaměřuje. To znamená, že pokus o vybudování nebo stoupání, aby zasáhl Wither pomocí meče, je v podstatě nemožné.
     • Pokud je Wither po požáru a Blaze se k němu pokouší odletět, pokouší se Wither neustále stoupat nad plamenem, čímž se oba zvedne výš, dokud nezasáhnou strop nebo dokud se požár zoufal nebo zemře nebo zemře.
    • Ačkoli je Wither 3.5 bloků vysokých, 3 bloků široký a 1 blok tlustý, jeho hitbox je pouze 3.5 bloků vysokých, 1 blok široký a 1 blok tlustý.
     • Skutečné rozměry Wither jsou: 2.844 bloků vysokých (liší se), 3 bloky široké a 1.719 bloků dlouhých (také se liší).
    • Wither se objeví na čtyřech stranách sekáčeného červeného pískovce.
    • Witherovy menší hlavy střílí cíle o něco pomalejší než hlavní hlava. Interval pro menší hlavy je 2–3 sekundy, zatímco hlavní hlava je vždy 2.
    • Objeví se nepřítel zvaný The Wither Storm Minecraft: Režim příběhu. Byl vytvořen nahrazením středového bloku duší písku příkazovým blokem.
    • Přestože to nezískaly viditelné nohy, Withers jsou stále schopni vydávat zvuky kroků. [11]
    • V Java Edition 3d Shareware v1.34, Withers Drop Red Keys.
    • Podle Quinna Richtera, manažera partnera Marketplace, je název Withera „Simmons?”, podobně jako jméno Endera Dragona je” Jean?”. [12]
    • Bezvarou lebku může být odkloněna střílením šipky.‌ [ Pouze edice Bedrock ] Pokud odkloněná smazávačka zasáhne zmiv.‌ [ Pouze edice Bedrock ]
    • Wither a Ender Dragon se mohou zapojit do boje, ale ani jeden nepoškodí druhou.
    • Přestože je imunní vůči projektilesům, když má „Wither Armor“, je stále schopen být zasažen útokem Sonic Boom Warden’s Sonic Boom.
     • Je to proto, že útok zvukového boomu strážce není projektil, ale útokem okamžitého poškození. Proto je Wither neschopný bránit proti němu „brněním“.