10 nejlepších vzdělávacích videoher pro PC | HP® Tech berou, nejlepší vzdělávací hry na PC 2023 | PCGamesn

Nejlepší vzdělávací hry na PC 2023

Takže chcete vědět, co nejlepší Vzdělávací hry jsou? No, dobré pro vás. Vzdělávací videohry mohou poskytnout zábavné a jedinečné vzdělávací zážitky a nebojíme se říkat, že mohou být také docela zábavní.

10 nejlepších vzdělávacích videoher pro PCS

Vzdělávací videohry jsou skvělý způsob, jak smíchat učení s zábavou. Proto jsou populární po celá desetiletí. Mnoho dospělých vyrostlo a hrálo tyto druhy her na počítačích doma, ve třídě nebo v knihovně. Nyní existuje zcela nová generace vzdělávacích videoher pro různé platformy, ale počítač zůstává nejlepším výběrem pro hraní moderních i klasických vzdělávacích her PC.

Ať už jste byli první generací hráčů videoher PC, nebo jste nejnovější, můžete sdílet svou lásku k vintage vzdělávacím videohrám. Navíc, mnoho her na našem seznamu jsou exkluzivní počítače, které nyní těží z vylepšené grafiky a většího displeje než zpět v den.

Při pohledu na vzdělávací videohry velmi doporučujeme zaměřit se na PC. Nabízí něco jedinečného z mobilních zařízení a umožňuje vám hrát spolu se svými přáteli nebo dokonce vaše děti. Abyste vám pomohli začít s hledáním, podívejte se na náš seznam 10 nejlepších vzdělávacích PC her pro děti.

1. Brainiversity

Jak uvádí slogan pro hru, Brainiversity je „hra mozku určená ke stimulaci vašeho mozku!„Je vybaven více než tuctem různých aktivit zahrnujících předměty, jako je jazyk, matematika, paměť a analýza. Tyto činnosti často pomáhají doplňovat základní vzdělání dítěte. Například existuje jeden nazývaný „Přidat to“, který úkol hráčů s řešením co nejvíce matematických problémů do 60 sekund.

Většina z těchto tréninkových aktivit v mozku se hodí do režimu denní zkoušky, což vám umožní zaznamenat vaše skóre v různých činnostech a vytvořit online graf, aby se zobrazil váš postup. Naštěstí hra mísí se s hrou. Maskot Lightbulb jménem Edison vás rozveselí a udržuje věci lehké a zajímavé pomocí humoru a povzbuzení.

2. Math Blaster Série

Skutečný výbuch z minulosti, originál Math Blaster Vytvořil celou franšízu her, spin-offů a mobilních titulů. Tato série matematických videoher poskytuje cenné nástroje k učení sčítání, odčítání, násobení a divize s Blasternaut a jeho věrným psem, Spot.

Pokud se zaměřujete na budování matematických znalostí, pak je originál nejlepší výběr. Pokud však chcete, aby vaše dítě pracovalo na jejich matematických dovednostech a bavilo se prostřednictvím přesvědčivého vyprávění a hraní porovnávání podobného super Mario Série, zvažte Epizoda Math Blaster 1: Při hledání místa a jeho pokračování Math Blaster Episode II: Tajemství ztraceného města.

3. Epistorie – psaní chronik

Novější a poněkud jedinečná vzdělávací PC hra, Epistorie – psaní chronik žije až do své poddaní zaměřením pouze na použití klávesnice. Tato hra, která se staví v krásně vykreslovaném světu origami.

Spolu s pohybem po celém světě hráči používají svou klávesnici k procvičování svých psaní dovedností a zapojení do boje. Bitvy mohou být intenzivní, když musíte rychle zadat název slov, která se objevují nad hlavou nepřítele. Strategie můžete také přepínat zadáním různých příkazů rychlým a sekvenčním způsobem.

Pokud jde o učení, jak rychle a správně psát, abyste zlepšili skóre slov za minutu, není lepší hra na hraní.

4. Zoombinis

Když Zoombinis byl poprvé vydán v roce 1996, byl široce považován za jednu z nejlepších vzdělávacích videoher pro děti. Ve hře hráč ovládá fiktivní Zoombinis, kteří jsou MR. Creations podobné bramborové hlavě, které potřebují projít ostrov Zoombini, aby se konečně dostali do Zombiniville, vesnice, která je přináší do bezpečí ze zlých nadýmání.

Hra také úkol hráčů s řešením tří různých typů výzev: matematické, deduktivní uvažování a testování hypotéz. Každá výzva má různé minihry a umožňuje hráči učit se a experimentovat s různými hádankami. 2015 Zoombinis Remake se rozšiřuje na originál s vylepšenou grafikou a dalšími typy hádanek, což je pro vás skvělou hra, kterou můžete znovu zabývat svými dětmi.

5. Kerbal Space Program

Jedním z nejlepších zdrojů, který se má dozvědět o průzkumu vesmíru a simulaci letu, je Kerbal Space Program. Tato vzdělávací videohra umožňuje hráčům převzít kontrolu nad Kerbaly, malým zeleným humanoidním mimozemským druhem, který ovládá kosmický materiál zvaný Kerbal Space Center na planetě Kerbin. V kosmickém centru mají hráči příležitost stavět rakety a různé kosmické lodě, aby odstřelili Kerbaly do vesmíru.

Může to znít jednoduše, ale zaměření hry na výuku realistické aerodynamické a orbitální fyziky z něj činí skvělý způsob, jak učit teenagery pokročilé koncepty ve svých třech herních režimech: věda, kariéra a karanténa. Hra byla dokonce schválena NASA, která použila hru k obnovení mise Osiris-Rex Asteroid Asteroid Mission. Pokračování, Kerbal Space Program 2, se očekává pro vydání v roce 2021.

6. Minecraft: Edition Education

I když nejste mezi miliony, kteří to hráli, určitě jste o nich slyšeli Minecraft. Ale věděli jste, že existuje vzdělávací verze hry Minecraft: Edition Education? Je nastaven do Minecraft Vesmír a mnoho pedagogů jej používají pro učení založené na STEM a projektu a také pro zkoumání virtuálních rozmanitých regionů, jako je Ngā Motu patřící lidu Māori na Novém Zélandu.

Kromě balíčků zdrojů ke stažení, Minecraft: Edition Education Zahrnuje také nástroje pro výuku spolupráce, jako je kamera, kniha a brk, a pohlcující čtenář, aby povzbudil zájem o čtení a překlad.

7. Gizmos & gadgets!

Gizmos a gadgety! může být jednou z nejpříjemnějších vědeckých vzdělávacích videoher všech dob. Jeden z více retro titulů na tomto seznamu, Gizmos & gadgets! byla vyvinuta a publikována vzdělávací společností v roce 1993. A pokud jméno této společnosti vypadá povědomě, je pravděpodobné, že jste to viděli na krabici pro jiné ikonické vzdělávací PC hry jako Zoombinis, Stezka Oregon, a Reader Rabbit.

nicméně, Gizmos & gadgets! je jedinečný v tom, že spáruje závody, platformy, řešení hádanek založených na fyzice a soupeření mezi dvěma velkými vědci. Všechno se mísí do neuvěřitelně zábavného a pohlcujícího se na žánr výukové videoher.

Při boji proti zlému vědci Morty Maxwell musí super řešitel stavět vozidla pomocí fyziky a praktických inženýrských znalostí. Zatímco rivalita pokračuje v jiných hrách, jako je mise: T.H.I.N.K, Žádná hra lépe zachycuje šílenou směs plošin, fyziky a závodů než Gizmos a gadgety!

8. Svět zoo

Zda má vaše dítě zájem o práci v zoo nebo prostě miluje zvířata, Svět zoo je skvělý titul k prozkoumání. S více než 40 různými druhy mezi 11 rodinami zvířat pomůže tato simulační hra zoo dětem lépe ocenit zvířata a zjistit, co se o ně stará. Kromě krmení a péče o ně hra vzdělává své hráče s informacemi poskytovanými národní geografie.

9. Demokracie

Učení o demokracii je důležitým základem vzdělávání každého dítěte. Naštěstí Demokracie Série učí děti, co to znamená žít v moderní demokracii. Nejnovější záznam v sérii, Demokracie 4, Pokrývá taková témata za horka, jako je falešná zpráva a vliv sociálních médií na demokracii.

V rámci hry přebíráte kontrolu nad fiktivním prezidentem nebo předsedou vlády a vybíráte různé politiky pro svou demokracii s cílem opětovného zvolení. Hra má mít žádný dopad, což znamená, že se nejedná o konkrétní politickou platformu nebo ideologii. Místo toho má hra modelovat dopad rozhodování na demokracii a její občany.

10. Karanténa vesmíru

Jako Kerbal Space Program, Karanténa vesmíru je vesmírný simulátor založený na fyzice. Rozlišuje se však zaměřením pouze na fyziku samotného prostoru. K tomu má tento kosmický simulátor funkce, které umožňují hráčům simulovat gravitaci, modelovat klima Země a prozkoumat dopad historických událostí na sluneční soustavu.

Poskytuje také pohled na prostor shora dolů a umožňuje hráčům vytvořit si vlastní solární systémy, aby experimentovali s různými funkcemi vesmíru, jako jsou planety, které se mohou srazit a hvězdy, které supernova.

souhrn

Jak vidíte, existuje mnoho skvělých vzdělávacích PC her pro děti. I když to může být lákavé pouze prozkoumat mobilní nebo tabletové vzdělávací hry, PC hry jsou často plně realizované a pohlcující. Také vám umožňují zažít vzdělávací videohry spolu s vašimi dětmi, někdy i stejné hry, které jste hráli jako dítě!

Kromě sdílení klasiků jako Gizmos a gadgety!, Zoombinis, a Math Blaster, Zažijete také moderní vzdělávací počítačové hry jako Epistory, Minecraft: Education Edition, a Kerbal Space Program. Ať už jsou retro nebo moderní, tyto hry nabízejí skvělou příležitost zažít radost z učení.

o autorovi

Daniel Horowitz je přispívající spisovatel pro HP Tech Take. Daniel je autor se sídlem v New Yorku a napsal pro publikace, jako je USA Today, Digital Trends, Uchladitelný časopis a mnoho dalších mediálních médií.

Nejlepší vzdělávací hry na PC 2023

Pokud hledáte nejlepší vzdělávací hry, jste se dostali na správné místo. Máme osm doporučení, abychom vás mohli učit a pobavit.

Nejlepší vzdělávací hry - Image ukazuje vědecké tvorbu v Minecraft

Publikováno: 15. května 2023

Takže chcete vědět, co nejlepší Vzdělávací hry jsou? No, dobré pro vás. Vzdělávací videohry mohou poskytnout zábavné a jedinečné vzdělávací zážitky a nebojíme se říkat, že mohou být také docela zábavní.

Obecným konsensem může být to, že hry nemohou být vzdělávací a zábavné, ale jsme tu, abychom to dokázali špatně. Jedná se o osm z nejlepších vzdělávacích her pro děti i dospělé, které vás něco naučí a zároveň vám ukáže dobrý čas – a nemluvíme o hrách druhé světové války nebo středověkých hrách, které vás jen náhodou naučí něco kvůli jejich historickému prostředí.

Nejlepší vzdělávací hry na PC jsou:

World of Tanks

Chápeme vaše obavy. Hra, kde jezdíte v tancích, které vyhodí do vzduchu jiné tanky, není něco, co křičí „je to vzdělávací“, ale je zábavné, že je toho hodně co se naučit ze světa tanků. I když je to převážně známo, že je jednou z nejlepších her pro více hráčů na PC, může svým hráčům vštípit lásku a uznání za historii a odraňovat je k dalšímu učení.

Jak to tedy dělá? Víte, hra má pro odemknutí obrovský výběr tanků a pocházejí z mnoha různých období historie a také mnoho různých regionů. Každý tank přichází s množstvím informací o pozadí tohoto modelu a jeho využití v reálných válkách po celou dobu. Mezitím je mnoho z map hry inspirováno skutečnými místy historických bitev. Dělá to výzkum historie mnohem zajímavější.

Nejlepší vzdělávací hry: Minecraft. Obrázek ukazuje egyptskou sfinga znovu vytvořenou ve hře

Minecraft: Vzdělávací režim

Samotná základní hra Minecraft by mohla být považována za vzdělávací pro veškerou kreativitu, kterou podporuje. Přemýšlejte o působivých sestavách Minecraftu, které jste viděli, a kolik si mysleli, že hráči do nich zjevně museli vložit. Stavební bloky v této hře mohou dětem pomoci kultivovat všechny druhy dovedností a produktivní způsoby řešení problémů.

Poté, co lidé začali vyrábět speciální minecraft mody, aby se vzdělávali, Mojang vzal na vědomí a rozhodl se ji implementovat jako oficiální část hry. Nyní můžete hrát Minecraft: Vzdělávací režim a podniknout osvětlující prohlídky historických míst, sledovat demonstrace matematických a vědeckých principů, které vám pomohou s nimi vyrovnat a mnohem více kromě.

Nejlepší vzdělávací hry: Assassin

Assassin’s Creed Discovery Tours

Ačkoli Assassin’s Creed vždy používal historické prostředí, nemuseli byste to nutně myslet jako na vzdělávací zdroj. Koneckonců, přepisuje historii do nekonečné bitvy mezi vrahy a templáři, ale v poslední době Ubisoft vyšel z cesty, aby poskytl hráče Assassin Creed se vzdělávacím obsahem.

Počínaje Assassin’s Creed Origins, každá hra v seriálu obsahovala prohlídku Discovery. To v podstatě mění hru v procházku po muzeu, se spoustou informací o místech, které můžete ve hře navštívit, historické události, které se tam vyskytly, kulturní přesvědčení a mnoho dalšího. S původem, Odyssey a Valhallou, včetně objevovacích zájezdů, můžete je použít k dozvědění o starověkém Egyptě, starověkém Řecku a věku Vikingu.

Nejlepší vzdělávací hry: Kerbal Space Program. Obrázek ukazuje lidem Kerbal, kteří sedí v raketě a čekají, až se spustí

Kerbal Space Program

Zatímco Kerbal Space Program 2 Early Access je již k dispozici, chtěli jsme se zaměřit hlavně na hotový produkt první hry. Co to tedy kvalifikuje jako vzdělávací hru? No, stejně jako Zoombinis – více o tom brzy – je to hra, která je jen o pomoci malým, roztomilým stvořením se vydat na cestu způsobem, který testuje a zvyšuje vaše schopnosti myšlení.

V případě této hry to nejsou logické hádanky, ale spíše fyzika a kosmické lety. Space Kerbal Space byl vlastně chválen samotným NASA za zobrazení vesmírných programů. Samozřejmě to nebudete hrát a pak se automaticky stát raketovým vědcem, ale pokud je to něco, o čem se chcete dozvědět, pak je to dobré místo pro začátek. Přečtěte si recenzi programu Kerbal Space Program a dozvíte se více o této hře.

Nejlepší vzdělávací hry: psaní mrtvých: Overkill. Obrázek ukazuje, že hráč psal slovo, aby zabil zombie

Psaní mrtvých: Overkill

I když to rozhodně není vhodné pro děti, psaní mrtvých: Overkill je hra, kde můžete zdokonalovat své psaní dovedností při odstřelování zombie. Když Francesco Rampazetto přišel s předchůdcem moderních klávesnic v roce 1575, nepochybujeme, že přesně tak si představoval, jak se lidé učí, jak používat jeho zařízení.

Na základě domu Sega Dead: Overkill je to hra, kde musíte rychle napsat slova, abyste odstřelili postupující nemrtvé. Pokud chcete zvýšit svá slova za minutu, není nic, co by vás motivovalo, jako by se snažilo vyhnout se jídlu nemrtvých. Pokud máte rádi hry zombie, pravděpodobně nikdy nenajdete poutavější metodu výuky. Přečtěte si psaní The Dead: Overkill Review a dozvědět se více o této hře.

Nejlepší vzdělávací hry: Roblox. Obrázek ukazuje spoustu lidí Roblox, kteří chodí ve městě

Roblox

Stejně jako u Minecraft, mezi řadou her Roblox najdete různé vzdělávací zkušenosti. Některé z nich dokonce odmění hráče robuxem výměnou za řešení hádanek. Jednou z nejznámějších z těchto vzdělávacích možností je Brainika, která byla speciálně navržena tak, aby byla stejně zábavná jako jakákoli jiná hra Roblox, s další výhodou toho, že je to také vzdělávací.

Pak jsou tam také volnější hry založené na učení, jako je nakreslení (kde hráči musí nakreslit obrázek založený na slovní výzvě, aby ostatní hráči mohli uhodnout slovo), nebo vítejte v Bloxbergu, což je jako a a Napodobená verze The Sims-pomáhá malým dětem vyrovnat se se základy každodenního života dospělého.

Máte -li nějaké obavy ohledně toho, že děti necháte hrát v tomto online prostoru, přečtěte si náš „je Roblox Safe?„Článek, který pokrývá vše, co potřebujete vědět.

Nejlepší vzdělávací hry: Zoombinis. Obrázek ukazuje spoustu Zoombinis čelí problému

Zoombinis

Série Zoombinis začala svůj život v roce 1996 a přežila dodnes, s remake originálu, který je v současné době k dispozici ve společnosti. Ti, kteří byli dětmi na konci 90. nebo začátkem roku 2000, pravděpodobně měli luxus hraní těchto her během školního času, a jsme si jisti, že více než několik koupilo vlastní kopii hry také doma. Nemusí to být na našem seznamu nejlepších logických her, ale, zatraceně, stále to milujeme.

O čem je hra všechno? No, v tom musíte pomoci skupině malých vajec podobných tvorů. Po cestě se setkávají s několika problémy s matematickými a logickými problémy a pokud je nevyřešíte správně, tito přátelští malá stvoření zemřou-a budete pociťovat tuto ztrátu ještě hlubší, protože sami navrhnete Zoombinis sami. Je to tak okouzlující a rozmarná hra a všechny věkové kategorie si ji mohou užít.

Nejlepší vzdělávací hry: Sonic

Sonic’s Schoolhouse

Toto není hra, kterou v těchto dnech snadno najdete, ale zaslouží si to místo na tomto seznamu, jen pro jeho naprostou podivnost (a skutečnost, že je to stále vzdělávací hra). I když to není první věc, kterou hráči budou myslet ve spolupráci se Sonic the Hedgehog, oddaní fanoušci to vědí dobře – částečně pro svou trippy 3D grafiku a její naprosto bizarní obsazení zvířecích postav.

V zásadě tedy v této hře vyberete svou postavu a poté projdete Sonic’s Titular Schoolhouse a odpovíte na otázky na cestě. Až na to, že nepišete ručně odpovědi, místo toho jsou na tabulích dotazy a pak jsou kolem obří písmena a čísla, na které je třeba kliknout na výběr. Je to krásná zvláštnost a něco, co jsme si jistě dotkli pár srdcí zpět v den.

To jsou naše volby pro nejlepší vzdělávací hry. Pokud se chcete odměnit za své úsilí rozšířit svou mysl, proč se sami zacházet s čistě zábavou? Naše seznamy nejlepších PC her zdarma a nejlepších her GX jsou plné her, které můžete začít hrát hned.

Adam Randall Adam je seniorským spisovatelem elektronického obchodování v PCGamesnu s desetiletým zkušenostmi jako profesionální spisovatel a 26 let zkušeností jako vášnivý hráč. Odborník na rezidentní VPN, Adam udržuje všechny naše nákupní průvodce ve tvaru špičky. Když nepíše (v práci nebo doma), Adam má poměrně širokou škálu videoher, se zvláštním zájmem o malé nezávislé tituly (snáze se hodí do rušného dne) – Yooka -laylee, démon trávník, lopata, lopata, lopata, lopata, lopata a klobouk včas je několik oblíbených.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Více z PCGamesn nás sledujte pro denní zprávy o PC, průvodci a recenze na Twitteru, Facebooku, Overwolf, Steam a Google News. Nebo se zaregistrujte do našeho bezplatného zpravodaje.

23 vzdělávacích her z 90. let, které vlastně jdou tvrdě

William Barrios

Dobře, trochu porušuji pravidla s tímto. I když si každé dítě 90. let pamatuje Oregonská stezka, Je to hra, která vyšla v roce 1971. Ale protože tento seznam se bez něj necítí úplný, jsem záludný a dávám toto místo v pokračování ’95. Kromě toho, i když většina lidí si pamatuje původní lepší, číslo dvě je také milovaná klasika.

2. The Carmen Sandiego Série (1985-přítomná den)

Hlavním řeší hráče v místě v USA Carmen Sandiego

3. Číslo munchers (1990) & Word Munchers (1991)

Uprostřed hry číslo munchers, která obsahuje zelenou postavu, která se chopí na číslech

Zelená postava skočí kolem modré desky a žvýká slovy

Danielle Wheeler / YouTube.Com, Games and Toalets Productions / YouTube.com

Pokud jste byli dítě 80. let s přístupem k Apple II, můžete rychle poukázat na to, že tyto hry byly k dispozici před 90. let. Pro ty, kteří neměli Apple II, však hry nebyly k dispozici na DOS (a novějším OS Macintosh), dokud nebyly znovu vydány v 90. letech.

Číslo a Word Munchers jsou jednoduché, s hráči pohybujícími se muncher kolem mřížky, jíst slova nebo čísla, která odpovídají výzvě nahoru. Co mají Troggles společného s matematikou nebo angličtinou? Nic, to je to, co je dělá tak děsivými.