33 Nové nadcházející hororové hry z roku 2023 – Gamerranx, nejlepší hororové hry, které se hrají v září 2023 | VG247

Nejlepší hororové hry, které se hrají v září 2023

Contents

Bramble: Mountain King následuje mladého chlapce jménem Olle, který se chystá zachránit svou sestru před obřím trollem. Hra se odehrává ve fantasy světě založeném na severských bajkách a vypadá to, že je to docela atmosférický a filmový zážitek. Ti, kteří si užili hry jako Inside a Little Nightmares, získají představu o hře, protože hráči vyrazili na cestu plnou děsivých monster. Velká i malá stvoření představují potenciální hrozbu, takže je jasné, že budete muset být opatrní, kdy běžet, spolu s tím, kdy potřebujete zůstat z dohledu.

33 Nové nadcházející hororové hry z roku 2023

Příští rok v roce 2023 jsou naplánovány na spoustu her. Bude tu spousta her na výběr a bude to jeden z nejlepších herních let. S tolika tituly by mohlo být ohromující sledovat každou z nich, proto máme v tomto článku seznam nejočekávanějších nových nadcházejících hororových her 2023. Nebojte se, jen sledujte bzučení … běh!

#33 Dredge

Platforma: PC PS4 Xbox One PS5 XSX | S přepínač
Datum vydání: 30. března 2023

Po věky by námořníci vyprávěli příběhy o volném moři a nebezpečích, která se skrývala pod vlnami. Ale mnoho z těchto příběhů bylo velmi přitažlivé, přehnané nebo prostě pravdivé. To však neznamená, že neexistují příšery hluboké a dovnitř Hloubit, S mnoha z nich se dostanete zblízka a osobně.

Vaše cesta začne jako jednoduchý rybář, který se snaží vydat se a naučit se pravdu o ostrovech, v nichž loví. Ale jakmile se odvážíte odvážit temné vody v noci, uvidíte, kolik „větších ryb“ je tam venku a jak malá se vaše loď cítí ve srovnání.

Takže nejlépe začnete věřit v příběhy o monster rybích. Jsi v jednom.

#32 Incident Greyhill

Platforma: PC
Datum vydání: Q3 2023

Incident Greyhill hodí hráče zpět do začátku 90. let v malém městě zvaném Greyhill. Když ve městě vzniknou podivné paranormální události, obyvatelé se začnou bát, že se něco z tohoto světa blíží. S konspirací, které se rozběhnou, že vláda může být zapojena, se město začne připravovat na útok na útok mimozemšťanu z mimozemské invaze. Hráči přebírají roli průměrného muže vyzbrojeného pouze pálkou a revolverem. Narušte okna, setkávejte se se svými sousedy, prozkoumejte oblast a pomáhajte bojovat s mimozemšťany, kteří brzy napadají Greyhill.

#31 Fort Solis

Platforma: PC PS5
Datum vydání: srpen 2023

Nastaveno v období, kdy lidstvo začalo kolonizovat planety mimo Zemi, hráči vstoupí do role muže jménem Jack. Jack je umístěn na základně na Marsu a objevuje poplach z nedaleké základny, což přimělo Jacka navštívit oblast, aby nabídl pomoc. Po dosažení základny Fort Solis však zjistí, že je prázdný. Nyní se do oblasti dostala masivní bouře, která nutila Jacka, aby zůstal v základně až do rána. Spojte to, co se stalo posádce, prozkoumejte pustou Fort Solis a pokuste se nejtěžší přežít až do rána, aby bezpečně uprchli z základny, spolu s hrůzami, které v něm drží.

#30 The Walking Dead Saints & Sinners – Kapitola 2: Odplata

Platforma: PS5
Datum vydání: 21. března 2023

Zatímco The Walking Dead: Saints & Sinners – Kapitola 2: Odplata již byla vydána pro ty, jako je Meta Quest 2 a Pico 4, právě jsme letos dostali hru jako PC a PSVR2. Tento titul je stanoven po počátečním vydání hry The Walking Dead: Saints & Sinners, což je zážitek VR. Hráči musí přežít nové hrozby ze zombie do jiných lidských frakcí. Stejně jako dříve, budete se muset pustit do New Orleans, setkat se s novými místními obyvateli a pomoci jejich přežití. Celkově budete sledovat novou frakci v oblasti zvané regenerovaná, že věž odmítla. Odtud je to vaše rozhodnutí o tom, zda pomoci této frakci vyřezávat své vlastní místo v této oblasti nebo hledat prostředky k dalšímu převzetí toho, jaké zdroje zbyly.

#29 Bramble: Mountain King

Platforma: PC XSX | S PS5 Switch
Vydání: 27. dubna 2023

Bramble: Mountain King následuje mladého chlapce jménem Olle, který se chystá zachránit svou sestru před obřím trollem. Hra se odehrává ve fantasy světě založeném na severských bajkách a vypadá to, že je to docela atmosférický a filmový zážitek. Ti, kteří si užili hry jako Inside a Little Nightmares, získají představu o hře, protože hráči vyrazili na cestu plnou děsivých monster. Velká i malá stvoření představují potenciální hrozbu, takže je jasné, že budete muset být opatrní, kdy běžet, spolu s tím, kdy potřebujete zůstat z dohledu.

#28 Ripout

Platforma: PC XSX | S PS5
Vydání: 2023

To, co zbylo z lidstva, je v zoufalém hledání svatyně. Ale kde to je a co by to mohlo být záhadou. Hráči jsou jen jedním z mála živých lidí a mutovaný mimozemský virus je loví. V tomto hororovém zážitku FPS horor se hráči pustí do různých opuštěných lodí ve vesmíru v naději, že pocizí přeživší nebo potenciálně prostředek k nalezení bezpečného útočiště. Prohledejte tyto lodě, shromažďujte speciální kořist a bojujete z mutovaných zvířat, která budou hledat váš zánik. S procedurálně generovanými úrovněmi by se měl každý běh cítit jako nový nový zážitek. Naštěstí si nemusíte tuto hru užívat. Místo toho si hráči mohou užívat Ripout jako kooperační zážitek, tak shromáždit své přátele a hledat útočiště pro lidstvo společně.

#27 Killer Klowns z Outer Space: The Game

Platforma: PC PS4 Xbox One XSX | S PS5
Vydání: 2023

Jste připraveni převzít zabijáky z vesmíru? Nemyslím si, že většina z nás očekávala adaptaci hry od kultovního klasického zabijáka z 80. let z Outer Space Film, ale tady jsme tady. Toto je hra PvP, kde se hráči buď lidé snaží přežít invazi těchto mimozemských klaunů nebo samotných zabijáků, kteří se snaží proměnit lidi v zdroj potravy. Toto bude hra 3v7, kde jsou hráči upuštěni do náhodně generovaného světa. Občané Crescent Cove musí prozkoumat oblast, shromažďovat kořist a zbraně a zároveň se vyhýbat zachycení Klowns. Mezitím by měli různí klowns dostupné mít vlastní kombinaci jedinečných a šílených zbraní podobných filmu, když se pokoušíte lovit každý člověk, který se schovává na mapě.

#26 Daymare: 1994 Sandcastle

Platforma: PC PS4 Xbox One XSX | S PS5
Vydání: 2023

Pokud se vám líbilo předchozí vydání Daymare: 1998, možná budete chtít podívat na následné vydání Invader Studios, Daymare: 1994 Sandcastle. Toto je další hororová hra zaměřená na přežití zaměřená. Hráči budou vstoupit do role speciálního agenta jménem Dalila Reyes. Bývalá vládní špionová, Dalila Reyes je nyní členem divize Hexacore Advanced Division pro extrakci a vyhledávání, jinak známé jako H.A.D.E.S. Náš protagonista je poslán do pokročilého experimentálního výzkumného zařízení, kde odhalíte některé opravdu smrtící nepřátele, kteří čekají na váš příjezd. Opět, pokud jste obeznámeni s původní verzí, Daymare: 1998, hra byla poprvé spuštěna jako fanoušek remake Resident Evil 2, než byl zrušen a vyřazen do zbrusu nové IP. Takže budete okamžitě vědět, odkud při vývoji této splátky přišla určitá inspirace.

#25 Karneval Hunt

Platforma: PC
Vydání: 2023

Karneval Hunt je hra PvP, která rozděluje hráče na zajíček nebo karnevalové monstrum. Cílem těchto mechanických zajíčků přežít monstrum při dokončování cílů. Každý zajíček však vyžaduje klíč navíjení, aby je udržel nabitý. Pokud ztratíte klíč, jste nuceni najít jeden nebo sdílet klíč se svým týmem. Mezitím se karnevalové monstrum může potulovat a pokusit se lovit tyto zajíčky dolů, aby ukradl klíč. Stejně jako zajíčci musí monstrum zůstat obviněno; Jinak je to hra. Mechaničtí zajíčci samozřejmě nebudou snadné najít. Na mapě je nespočet mrtvých zajíčků, které se hráči mohou skrýt v naději, že se mísí jako další zesnulý mechanický králík. Nezapomeňte však, že když jste téměř mimo nabídku, Wind Key vygeneruje spoustu hluku a upozorní monster hráče vaší lokality.

#24 Systémový šok

Platforma: PC
Vydání: 30. května 2023

Originál Systémový šok Název byl jedním z nejvlivnějších RPG jeho generace. Pomohlo to vytvořit mnoho věcí, které by moderní RPG udělaly. Hraní právě teď je bohužel problematické, protože hra nezestávala dobře.

Přichází však remake! Nightdive Studios přestavá hru vizuálně as určitými přírůstky hry a zároveň ctí základní hraní původního názvu.

Budete znovu muset čelit proti Shodanovi, zlému AI s odpornými plány na Zemi! Zastavte její kyborgskou armádu a zachraňte den! Nebo ne, a staňte se jedním z jejích kyborgských přisluhovačů. To nebude nejhorší, správně?

#23 Kvantová chyba

 • Developer: TeamKill Media
 • Vydavatel: TeamKill Media
 • Platformy: PS4, PS5, X/S
 • Datum vydání: 2023

Kvantová chyba je horrová hra o přežití. Byl vyvinut společností Teamkill Media, který předtím vytvořil temnou akční hru s názvem Kings of Lorn: Fall of Ebris. Kvantová chyba je futuristická hrůza, kde lidé používají speciální implantáty vytvořené společností Monad Corporation. Lidé se promění v kyborgs pomocí těchto implantátů. Hlavní základnu byla napadena neznámým nepřítelem a vy přijdete na misi, abyste zjistili, co se stalo. Je to stále střelec, ale má na to hodně temnoty.

#22 Silent Hill Townfall

 • Vývojář: Žádný kód
 • Vydavatel: Konami
 • Platformy: TBA
 • Datum vydání: TBA

Silent Hill získal velký vrchol od Konami v říjnu 2022. Společnost odhalila, že IP byla oživena a jeden z vývojových týmů, který má pomoci v tomto úsilí, není kód. To jsou lidé za příběhy nevýslovným a pozorováním. Nyní v procesu vytváření tichého kopce, o kterém ještě nemáme příliš mnoho informací. Tato událost neobjevila žádné hraní záběry, ale místo toho je to více teaser, která upozorňuje fanoušky o tomto novém nadcházejícím zážitku z tichého kopce. Jejich minulá díla byla spíše zážitkem hry s hrůzou hádankou, takže možná uvidíme něco v té říši pro Silent Hill Townfall, ale prozatím musíme počkat a vidět vidět a vidět.

#21 Opuštěno

 • Vývojář: Studios Blue Box Game
 • Vydavatel: Studios her Blue Box Game
 • Platformy: PS5
 • Datum vydání: 2023

Opuštěná je hrůza přežití první osoby, kde je vaším cílem přežít v ponurém a děsivém lese. Celá prezentace je velmi realistická s fotorealistickou grafikou a celkovou mechanikou hry. Hrajete jako Jason Longfield, který se probudí v uvedeném lese. Zjistíte, že jste byli uneseni a musíte nějak přežít to, co ještě přijde. Svět je otevřený a můžeme jej prozkoumat volně. Během průzkumu narazíte na pasti a mnoho nebezpečí. Vaše jediná možnost je střílet nebo spustit.

#20 nl infinitum

 • Vývojář: Hekate
 • Vydavatel: Nacon / Bigben Interactive
 • Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, X/S
 • Datum vydání: 2023

AD Infinitum je první hra německého studia jménem Hekate. Hrajete jako německý voják, který přežil první světovou válku. Po událostech války trpí nočními můrami. Jeho PTSD se proměnilo v živé peklo a musí bojovat s monstrami, vzpomínkami a sám, když spí. Je to psychologická hororová hra z první osoby, kde musíte vyřešit hádanky a schovávat se před nepřáteli, v tomto případě příšery ve vašich nočních můrách.

#19 Projekt divoký

 • Vývojář: Omyog
 • Vydavatel: Omyog
 • Platformy: PC, XBO, X/S
 • Datum vydání: 2023

Project Ferocious je hra založená na prvcích přežití, ale také budete střílet zbraně. Předpokladem je, že objevíte starý a ztracený prehistorický svět plný podivných a smrtelných tvorů, které jsou ovládány něčím zlým. Musíte bojovat, musíte prozkoumat svět, ale co je nejdůležitější, musíte přežít. Procházíte hustými džunglemi, jezerami a tmavou krajinou. Prostředí je ničitelné a budete mít také šanci najít některá vozidla.

#18 Deathground

 • Vývojář: Hry čelisti
 • Vydavatel: Hry Jaw Drop
 • Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, X/S
 • Datum vydání: 2023

Deathground je hra na přežití dinosauru. Musíte přežít mezi nejsmrtelnějšími stvořeními, která kdy chodila na Zemi. Hru můžete hrát v režimu pro jednoho hráče a spolupracovat s přáteli. Všichni dinosauři jsou ovládáni AI. Hra je děsivá s původním soundtrackem, má skvělé a nepředvídatelné AI a speciální třídy postav. Můžete spárovat různé třídy, abyste zvýšili šanci přežít vás a vaše přátele.

#17 Aftermath

 • Developer: One-One Games
 • Vydavatel: Meta Publishing
 • Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, X/S
 • Datum vydání: 2023

Aftermath je akční hra třetí osoby, která je o vzrušení a zimnici. Je to psychologický thriller, kde hrajete dívku jménem Charlie, která cestuje po evropském městě. Probíhá mimozemská invaze a musí to zvládnout, aby našla svou chybějící dceru. Charlie je astronaut, jehož orbitální návrat na Zemi nešel podle plánu. Poté, co je město napadeno, musí to zvládnout všechno sama a najít Sammy, její dceru její.

#16 Rutina

 • Vývojář: Lunární software
 • Vydavatel: Raw Fury Games
 • Platformy: PC, XBO, X/S
 • Datum vydání: 2023

Rutina je hra s akční adventurou nastavenou v tónu sci-fi. Hra zahájila svůj vývojový cyklus před deseti lety, ale poté narazila během vývojového procesu. Po letech ticha však hra dosáhla bodu, kdy získala plný přívěs a vychází někdy příští rok. V rutině jste posláni na Měsíc, abyste obnovili rádiové spojení se základnou. Ukázalo se, že základna je nyní ovládána roboty, kteří vás vidí jako hrozbu.

#15 ERESYS

 • Developer: Ares Dragonis
 • Vydavatel: Ares Dragonis
 • Platformy: PC
 • Datum vydání: 2023

ERESYS je dobrodružná hororová hra inspirovaná díly H.Str. Lovecraft. Hra nás zavede na dobrodružství na ostrov, kde experimentuje kultivista experimenty se starověkou knihou ukradenou z jeho kultu. Jeho temný rituál otevřel temný prázdný portál, který umožnil některým strašlivým tvorům jít do našeho světa. Monstra zabili kultistu spolu se všemi obyvateli ostrova samotného. Vaším cílem je sbírat všechny stránky z knihy a vyhnat tyto stvoření zpět do prázdnoty.

#14 Invincible

Neporazitelná vesmírná hrůza

 • Developer: Starward Industries
 • Vydavatel: 11 bitové studia
 • Platformy: PC, PS5, X/S
 • Datum vydání: 2023

Invincible je retrofuturistický thriller z první osoby. Je to také adaptace knihy stejného názvu Stanislawa Lem. Hrajete jako Yasna, člen Interstellar Science Group. Když hra začne, probudí se na neznámé mimozemské planetě Regis III. Nic neví, jak se tam dostala? Je vaší prací zjistit, co se děje a kde jsou vaši posádka. Regis III je nebezpečné místo a budete muset udělat vše, abyste přežili.

Instinction #13

 • Vývojář: Hashbane
 • Vydavatel: Hashbane
 • Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, X/S
 • Datum vydání: 2023

Instinction je akční hra, kde můžete hrát perspektivy první osoby i třetí osoby. Procházíte obrovským a velkým světem, kde dokončíte úkoly, abyste šli dále do světa. Při zkoumání si musíte být vědomi okolního nebezpečí. Hlavní hrozbou jsou zde dinosauři. Existují obrovské příšery, které vás mohou zdecimovat, ale nesmíte podceňovat malé a agilní dinos. Mohou si s vámi také pohrávat. Pokud se vám to podaří, použijete jak zbraně na dálku, tak i melee.

#12 masakr řetězové pily Texas

 • Developer: Gun Media a Sumo Digital
 • Vydavatel: Gun Media
 • Platformy: PC, PS4, PS5, XBO, X/S
 • Datum vydání: 2023

Masakr řetězové pily Texas je akční hra pro více hráčů. Je zjevně založeno na klasickém hororovém filmu stejného názvu z roku 1974. Vývojáři za touto hrou již vytvořili hororovou hru založenou na filmu v pátek 13. Během hry bude jeden hráč hrát jako jeden vrah. Můžete hrát buď kuchař, stopař nebo kožený. Každá postava má své vlastní jedinečné schopnosti, které vám umožní zbavit se přeživších. Na druhé straně musíte udělat vše, abyste přežili plány jiného hráče. Asymetrická hra pro více hráčů, kde je klíčem strategie, ale možná budete muset běžet tak rychle, jak je to lidsky.

#11 Silent Hill F

 • Developer: Neoboards Entertainment
 • Vydavatel: Konami
 • Platformy: TBA
 • Datum vydání: TBA

Po letech ticha se Konami konečně probudil s franšízou Silent Hill. Během října 2022 byli fanoušci ošetřeni na události Silent Hill Stream. Během této předvádění akce jsme dostali slovo o několika různých projektech v dílech. Jeden je hra jednoduše dabovaná Silent Hill f. Toto je zbrusu nový zážitek pocházející z Neoboards Entertainment a možná je znáte nejlépe z odporu rezidentního zlého. S tím bylo řečeno, tato konkrétní hra je trochu jiná než některé z minulých splátek. Místo toho, aby se konala nebo vzdáleně blízko města Silent Hill, se tato hra soustředí kolem oblasti v Japonsku. Také se díváme na mírně barevnější umělecký styl. Ale jemnější podrobnosti o tom, co od této hry můžeme očekávat, zůstávají záhadou.

#10 Slitterhead

 • Developer: Bokeh Game Studio
 • Vydavatel: Bokeh Game Studio
 • Platformy: PS5
 • Datum vydání: 2023

Slitterhead je hororová hra o přežití vyvinutá a publikovaná společností Bokeh Game Studio. Ve hře budete čelit některým tvarovým tvorům. Hra je rychlá a vypadá strašidelně a lidé za hrou také vyvinuli sérii Silent Hill, takže zde můžeme očekávat spoustu děsivých okamžiků. Celá hra se odehrává ve zděném městě Kawloon. O příběhu hry není moc známo, ale z přívěsů je to temná, ale podivně zábavná.

#9 vrstev strachů

 • Developer: Bloober Team a Anshar Studios
 • Vydavatel: Bloober Team
 • Platformy: PC, PS5, X/S
 • Datum vydání: březen 2023

Vrstvy obav jsou v podstatě třetí hra ve vrstvách série strachu s otočením na titul. Je to psychologická hrůza. Hra běží na Unreal Engine 5 a grafika vypadá ohromující v prvních přívěsech a screenshotech hry. Hry stojí s průzkumem a psychedelickou vibrací všude kolem. Nejnovější splátka v seriálu nabídne nové možnosti hraní a pokyny pro hraní, které se ještě musí odhalit.

#8 State of Decay 3

Stav rozkladu 3

 • Developer: Undead Labs, The Coalition, Black Tusk Studios
 • Vydavatel: Xbox Game Studios / Microsoft Studios
 • Platformy: PC, XBO, X/S
 • Datum vydání: 2023

State of Decay 3 je třetí splátka v sérii, která začala v roce 2015. Jedná se o hru na přežití, kde je těžké zaměřit se na budování komunity a správu zdrojů. Hlavní hrozbou je samotný svět, který je plný zombie a zombifikovaných zvířat. Třetí hra nám přinese zasněžený biom a mapu, jak je vidět v prvním přívěsu. Svět bude otevřený a plný malých organických událostí. Pokud stav úpadku 3 bude následovat předchozí hry, budeme spravovat vypořádání, pošlete členy komunity na misí.

#7 Outlast Trials

 • Vývojář: Červené sudy
 • Vydavatel: Červené sudy
 • Platformy: PC
 • Datum vydání: 2023

Outlast Trials je třetí hra v řadě Outlast, vyvinutá společností Red Barrels Studios. Bude to hororová hra na přežití. První dvě hry nabídly pohlcující a děsivý sólový zážitek. Outlast Trials však nabídne novou možnost zábavy, režim spolupráce až pro čtyři hráče. Celá akce hry je stanovena během studené války a hrdinové jsou předměty mnoha experimentů. Musíte přežít zkoušky. Hodně štěstí!

#6 Synové lesa

 • Vývojář: Koncové hry
 • Vydavatel: Koncové hry
 • Platformy: PC
 • Datum vydání: 23. února 2023

Synové lesa jsou pokračováním první hry jménem lesa, který vyšel před čtyřmi lety v roce 2018. Ve hře hrajete jako cstaway, který byl na vrtulníku, který narazil na tajemný les. Naším cílem je najít naše pohřešované kamarády a najít způsob, jak uniknout tomuto strašlivému místu. Nebude to vůbec snadné, protože les je obýván poněkud známými divokými mutovanými stvořeními. Je to plně hororová hra na přežití se zaměřením na budování a průzkum.

#5 s.T.A.L.K.E.R. 2: Srdce Chornobyl

 • Vývojář: GSC Game World
 • Vydavatel: GSC World Publishing
 • Platformy: PC, X/S
 • Datum vydání: 2023

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl je pokračováním hry 2007.T.A.L.K.E.R. Stín Černobylu. Znovu se vracíme do temných oblastí zóny, terénu kolem jaderné rostliny Chornobyl. Ve hře hrajeme jako Skif. V roce 2006 došlo k další explozi v jaderné rostlině a uvnitř zóny je záhadný a výkonný zdroj energie. Musíte tam jít a objevit záhady, která tam leží, ale narazíte na jiné lidi a divné, děsivé, zmutované stvoření.

#4 Alan Wake 2

 • Developer: Napravování zábavy
 • Vydavatel: Epické hry
 • Platformy: PC, PS5, X/S
 • Datum vydání: 2023

Alan Wake 2 je pokračování první hry představující spisovatele v tajemných lesích a zemích bojujících se stíny. Celá hra bude tentokrát hororovou hrou na přežití, takže představí spoustu nových herních prvků hry. Bude hrát úplně jinak, ale známá atmosféra by měla být zachována. Hra je vyvinuta společností Remedy Entertainment, která vytvořila několik skvělých her, jako je Max Payne a Control.

#3 Silent Hill 2 Remake

 • Developer: Bloober Team
 • Vydavatel: Konami
 • Platformy: PlayStation 5
 • Datum vydání: TBA

Fanoušci Silent Hill dychtivě čekají na tým Konami, aby oživili franšízu zpět k životu. Už jsou to roky, co jsme obdrželi hru, ale v říjnu 2022 Konami konečně představil své plány na IP. Jedním z projektů v dílech je remake Silent Hill 2, jedna z vysoce oceněných splátek celé franšízy. Blooberský tým, lidé za médiem, vrstvy strachu a Blair Witch, pracují na tomto remake. Vývojový tým také poznamenal, že se snaží udržet původní příběh neporušený, ale poskytovat nové prostředky pro ponoření hráčů do tohoto děsivého světa her dále. Jedním ze způsobů, jak to dělají, je s kamerou s přechodem. Veteránští hráči a nováčci dostanou šanci vstoupit do role Jamese Sunderlandu, který se pustí do města Silent Hill s nadějí, že jeho věřená zesnulá manželka je stále naživu.

#2 Resident Evil 4 Remake

Leon

 • Vývojář: Capcom
 • Vydavatel: Capcom
 • Platformy: PC, PS4, PS5, X/S
 • Datum vydání: 24. března 2023

Resident Evil 4, který je naplánován na vydání v roce 2023, je remake první hry. Podobně jako u Resident Evil 2 a 3, které vyšly, bude obsahovat zcela přepracovanou hru, grafiku a hraní hry. In Resident Evil 4 budete hrát jako Leon Kennedy, který potřebuje zachránit dceru prezidenta. Šest let po událostech z druhé hry byl Leon povýšen na zvláštního agenta Spojených států amerických. Bude bojovat proti zombie, podivným tvorům a kultem Los Illuminados, aby zachránil Ashley Graham.

#1 Remake Dead Space Remake

 • Developer: Motive Studio
 • Vydavatel: Electronic Arts Inc.
 • Platformy: PC, PS5, X/S
 • Datum vydání: 27. ledna 2023

Mrtvý prostor, který je naplánován na vydání v roce 2023, je předělená hra od roku 2008. Bude obsahovat zcela novou grafickou a zvukovou prezentaci a příběh zůstane stejný, ale všechno ostatní je nové a obnovené. Hra bude konečně na dnešní standardy. Jedna z největších her pro přežití pro jednoho hráče k nám přichází opět. V mrtvém prostoru hrajete jako Isaac Clarke a musíte zkontrolovat záhadný kosmický signál. Po dosažení vesmírné stanice zjistíte, že každý byl zavražděn a příšerné příšery potulují loď.

Nejlepší hororové hry, které se hrají v září 2023

Od zakladatelů otců hrůzy až po podceňované drahokamy, zde jsou některé z nejlepších hororových her, do kterých se vaše zuby potopí.

Průvodce od Kelsey Raynor Guides spisovatel
Další příspěvky Rebecca Jones
Aktualizováno na září. 1, 2023
Sledujte Resident Evil 2

Pokud se chcete vyděsit hloupě s některými z Nejlepší hororové hry ze všech dob, pak jste na správném místě. Halloween byl a pryč, ale vždy je vhodný čas na útulný a přehrávat něco páteře. Ať už chcete ztratit spánek ze strachu z toho, co se skrývá ve stínu, nebo prostě chcete nějaké strach poháněné smíchy, existuje hojnost nesmírně děsivých videoher, abyste to vyzkoušeli.

Resident Evil je jednou z prvních her, které si pamatuji, a nespočet pozdních nocí, které jsem měl binging hororové filmy s tátou. Také jsem si uvědomil, že se mi zvlášť nelíbí, že se bojím, ale opravdu obdivuji, jak se hororové hry mohou cítit tolik najednou, když jsou hotovo správně. Také si myslím, že monstra a mimozemšťané jsou docela v pohodě – a proto hororové hry, zejména pravidlo: mohou kombinovat všechny výše uvedené interaktivní, zábavným způsobem.

S ohledem na to je náš seznam některých z nejlepších hororových her všech dob (v žádném konkrétním pořadí), které můžete stále hrát, od nedávných vítězů ocenění až po některé další z radarových titulů.

 • Resident Evil
 • Série Silent Hill
 • Signál
 • až do svítání
 • Vražerný dům
 • Mrtvý za denního světla
 • Fasmofobie
 • Mimozemská izolace
 • Outlast Series
 • Amnézie: Temný původ
 • Soma
 • Mrtvý prostor
 • Věčná temnota: Requiem Sanity
 • Fatální rám 2: Crimson Butterfly
 • Malé noční můry
 • Alan Wake Remastered
 • Doki Doki Literature Club Plus
 • Vrstvy strachu (2023)
 • Asistent márnice
 • Zlo uvnitř
 • Opovržení
 • Paranormasight: Sedm tajemství Honjo
 • Série Rusty Lake
 • Simulacra trilogie
 • Lily je dobře
 • Čestné zmínky

Resident Evil 1, 2 a 7

Resident Evil 1 Remake

 • Vydáno: 2015
 • Platformy: PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Switch
 • Vývojář: Capcom

Resident Evil 2 Remake

 • Vydáno: 2019
 • Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
 • Vývojář: Capcom

Resident Evil 7

 • Vydáno: 2017
 • Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
 • Vývojář: Capcom

KR: Pro tento seznam si nemůžu vybrat jednu hru Resident Evil, takže se z nich zmiňuji z různých důvodů.

Resident Evil i Resident Evil 2 jsou dodnes hororovými hrdiny a předělávání každého z nich jistě pomohlo zvěstvě a zesílilo vynikající architekturu a nekonečné gore, které mají, přičemž stále zůstávají věrní původním hrám. Původní hra Resident Evil a její nástupce jsou pravděpodobně někteří ze zakládajících otců hororového žánru přežití, jak ji známe dnes.

Třetí uchazeč, o kterém se musím zmínit, je Resident Evil 7: Biohazard. Nemohu začít popisovat úlevu, kterou jsem cítil, když jsem se poprvé prošel Biohazardem. Poté, co se Biohazard odstěhoval od méně než impresivního rezidentního zlé.

S Resident Evil 7, Capcom v podstatě řekl: „Chcete hrůzu? Tady je hrůza.’A poslal Ethana, novou postavu, na dobrodružství, které se cítí děsivě jako masakr Texas Chainsaw Massacre se setkává s zářivým. Je to chladivý zážitek od začátku do konce, zejména s Jackem a jeho rodinou na ocasu. A to vás perfektně nastaví pro vesnici Resident Evil – pokud chcete absolvovat hrůzu k akci v jednom rychlém kroku. To znamená, že Resident Evil Village je stále děsivá, ale její stíny Rose DLC opravdu zesilují hrůzu.

I když na tomto seznamu není výslovně, remake Resident Evil 4 je také dobrým výkřikem pro další akční zábavu. Rozhodně o trochu tmavší než původní titul z roku 2005, stojí za to vyzvednout, pokud jste fanouškem Resi.

Série Silent Hill

Tichý kopec

Silent Hill 2

KR: Klasika, kterou nám přinesl Keiichiro Toyama, Silent Hill (a jeho mnoho pokračování), půjde v historii jako některé z nejlepších hororových her vůbec. Silent Hill prolíná fyzické a psychologické peklo; Nic není tak, jak se zdá, a každá postava má spoustu osobních démonů, kterým čelí v pustém městě.

Celá série hostí děsivé nepřátele, o kterých můžete jen doufat, že se nikdy neobjeví ve svých nočních můrách. Je tu monstrózní projev Alessiny obavy, dvojitá hlava, v Silent Hill, ikonické pyramidové hlavě a bublinové hlavě sestry Silent Hill 2 a děsivý Valtiel z Silent Hill 3, abychom jmenovali několik nezapomenutelných setkání.

Většina her Silent Hill nabízí také skvělou opakovatelnost, pokud to dokáže vaše mysl. Každá hra má tolik podtextů, psychologické analýzy a hluboce zabudované odkazy na popkulturu v době, kdy se ocitnete dříve nebo později.

Ještě lepší je, že v dílech je také remake Silent Hill 2, takže nyní je lepší čas než kdy jindy.

Signál

 • Vydáno: 2022
 • Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch
 • Vývojář: Rose-Engine

Signalidis je nová hororová hra, která se inspiruje klasikou na tomto seznamu, především Silent Hill a Resident Evil. Natolik, že i když vizuálně je velmi odlišná hra, evokuje to některé stejné pocity, jaké tito koncem devadesátých let a raných jídelných hororových her kdysi udělali.

KR: Převzetí role Elstera, který je raketoplán napadl na vzdálenou planetu, se probudíte se dvěma cíli: nalezení svého partnera a najdete nějaké odpovědi na to, co se děje. Jistě, pak jste hozeni do klaustrofických chodů plné nepřátelských jednotek, které se cítí jako sestry sci-fi Silent Hill, a průmyslové zvuky, které připomínají bodování Akiry Yamaoka pro klasickou sérii.

Jednoduše řečeno, pokud jste fanouškem Silent Hill, budete fanouškem signál a všech hádanek a tajemství, které můžete odhalit.

až do svítání

 • Vydáno: 2015
 • Platformy: PC (přes PSN), PS4
 • Vývojář: Supermasivní hry

KR: Do úsvitu je duchovní předchůdce antologie Dark Pictures (která sama obsahuje další úžasné hororové tituly, jako je Man of Medan, House of Ashes a ďábel ve mně). Každá z těchto her, včetně až do úsvitu, sleduje silné vyprávění, kde se musíte rozhodovat, která mají dopad na výsledek příběhu, a postavy, které potkáte.

Zatímco novější zmíněné hry staví na vzorci do úsvitu, je to hororová hra z roku 2015, kde to všechno začalo. Dokud se Dawn nevzdá podoby dospívajícího slashera, vzorce, na který jsme všichni zvyklí vidět v jako kultovní klasické hororové filmy v pátek 13. a Halloween, a promění jej v interaktivní hru založenou na příběhu, kde se snažíte udržet zvědavé Teenageři v bezpečí před tím, co stvoření číhá v okolních horách.

Vyprávění je známé, ale zapouzdřuje klasický zážitek z Slasher a dělá z vás režiséra, protože se snažíte udržet naživu co nejvíce postav. Nebo můžete záměrně zajistit, aby bylo vše zabito, uděláte.

Tento titul byl nedávno také přijetí duchovního pokračování. I když si myslím, že až do úsvitu je lepší hra, vysvětlím mnohem více ve své recenzi, proč je lom stále absolutní míč bez ohledu na to.

Vražerný dům

 • Vydáno: 2020
 • Platformy: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch
 • Vývojář: Loutkové kombo

KR: Murder House je óda minulosti vytvořené vývojářem Powerhouse One-Man (a vydavatelem!), Loutkové kombo. Zatímco loutkové kombo má mnoho hororových her hodných tohoto seznamu, je to vražedný dům, který se mnou zasekl nejdelší.

Když se zpravodajská posádka vloupala do opuštěného domu sériového vraha, připomněla vás horor VHS Osmdesátá léta a posádka sama přistála v potížích, když se ukáže, že tam nejsou jediní tam. Můžete to udělat naživu?

Inspirován stylem nízko-poly éry PS1, konkrétně jako Silent Hill a Resident Evil, je vražedný dům point-and-click horor escapade, který se cítí neuvěřitelně odvážný a ze své podstaty devadesátých let. Darebák také nosí zajíček a zároveň ovládá střel.

Mrtvý za denního světla

 • Vydáno: 2016
 • Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch
 • Vývojář: Chování interaktivní

KR: Pokud jde o horor pro více hráčů, jsme s dobrými možnostmi, ale pokud jde o asymetrickou multiplayerovou hrůzu, jsme s špatnými možnostmi více než cokoli jiného. Mrtvá za denního světla je však jednou z nejlepších asymetrických hororových her pro více hráčů, které jsme viděli v posledních letech. Vzorec není nový, ale v této hře je to pravděpodobně mnohem lepší než v pátek adaptaci 13. hry.

Mrtvý za denního světla jmenuje čtyři přeživší proti jednomu vraha – vrah častěji než není známá tvář z Halloweenu, noční můra na ulici Elm nebo nedávno, prsten. Většina jeho obsahu zahrnuje licencovanou spolupráci s různými hororovými franšízy, aby se na titul co nejvíce přineslo mnoho milovaných postav, a pravidelně se setkávat s klasickými hororovými darebáky a protagonisty je součástí zábavy Denního světla. Jo, a Nicolas Cage je z nějakého důvodu jedním z pozůstalých, ale nestěžuji si.

Tenhle poskytuje spoustu skokových děsů, i když při hraní spolu s přáteli poskytuje spoustu dalších smíchů. DEAD DEADLIGHT je jedním z nejlepších způsobů, jak každý fanoušek hororového filmu spálit páru. Pokud jste již fanouškem, nebo plánujte vyzvednout hru, nezapomeňte se také podívat na naši stránku mrtvých podle kódů denního světla, také.

Fasmofobie

KR: Další vítězství pro multiplayerovou hrůzu je phasmofobie a tato indie lov duchů stále pravidelně má nové funkce přidávání nových funkcí. Jednoho dne bychom dokonce mohli vidět, že opustí předčasný přístup!

Hra má vás a váš důvěryhodný tým paranormálních vyšetřovatelů se hrnou do různých domů a míst (včetně vězení a kempu), abyste hledali, jaké tam duchové číhají. Tým zde bude vaši přátelé (nebo náhodná lobby nebo nikdo, je to na vás). Když se vystrašíte nesmyslné, zjistíte, že fasmofobie je hodně zábavná, když nejste vystaveni výkřikům svých vyděšených přátel zarmující krve.

Fasmofobie lze také hrát ve VR, takže nadpřirozený zážitek je ještě více pohlcující. Jsem příliš strašidelný Cat pro fasmofobii ve VR osobně; je to dost těžké zůstat naživu, jak je.

Mimozemská izolace

 • Vydáno: 2014
 • Platformy: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch
 • Vývojář: Kreativní shromáždění, Feral Interactive

KR: Alien Izolace je sci-fi horor z roku 2014 upravený z ikonického filmu z roku 1979 z roku 1979, mimozemšťan. Ve hře se ocitnete v klaustrofobickém prostředí obchodní stanice vznášející se ve vesmíru, s Xenomorph ve snaze o vás. Jako Amanda, Ripleyho dcera, vaším posláním je nejen zůstat naživu, ale také se pokusit zjistit, co se stalo vaší matce, když zmizela před 15 lety.

Pokud existuje nějaký způsob, jak udělat sci-fi hrůzu, mimozemská izolace to udělala a vyděsili nás, když to udělali. Ocitnete se zcela ponořeni do vesmíru mimozemšťan.

Mimozemská izolace dokonale zapouzdřuje klasické, mimozemské a cítí se neuvěřitelně svěží.

Outlast Series

 • Vydáno: 2013 (Outlast), 2023 (The Outlast Trials)
 • Platformy: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch (Outlast) | PC (The Outlast Trials)
 • Vývojář: Červené sudy

KR: Outlast série má své maxima a minima, ale naštěstí jsem tu, abych vám řekl, kde jsou ty vysoké body. V roce 2013 jste Outlast, jste Miles Upshur, vyšetřovací novinář. Poté, co obdržel anonymní tip, který nelidské experimenty klesají na horu Massive Azyl, Miles se vezme do psychiatrické nemocnice, aby viděl, co se děje. Řeknu vám, není to hezké.

Přední část policejní stanice v soudním řízení

Odtud je to děsivý zážitek od začátku do konce. Nutí vás čelit svému strachu a bezpochyby strávíte spoustu času jednoduše uprchnout z vražedných nepřátel ve strachu. Jeho pokračování, Outlast 2, však neposkytuje stejné vzrušení, takže doporučuji dát této chybě.

Pokud si však užijete Outlast, The Outlast Trials vydané v roce 2023, působící jako prequel multiplayer do hry. Tento prequel se vzhledem k jeho formátu pro více hráčů cítí trochu více zaměřený na akce, ale jste umístěni do bot jedné z mnoha nešťastných pěšců společnosti Murkoff Corporation, nuceni být agentem spánku. Je to dobrá zábava a skvělý zážitek po přehrávání prvního překladu.

Amnézie: Temný původ

 • Vydáno: 2010
 • Platformy: PC, Mac OS, PS4, Xbox One, Nintendo Switch
 • Vývojář: Třecí hry

KR: Rád si pamatuji svůj první notebook a stahuji amnézii: Temný sestup na něj. Chudák notebook bojoval za svůj život, ale podařilo se mi dokončit to, co bych považoval za absolutní klasiku, pokud jde o hororové hry.

Amnézie: Temný sestup je jednoduchá hra s dalším stereotypním startem (jste amnesiak, který se probudí na podivném hradě), ale jeho odkaz bude navždy žít dál. Hra pravděpodobně nastartovala kariéru více YouTubers – ten, který je známý svou fascinací sudy amnézie – a inspiroval více her a začínajících kreativ.

Pokud jde o samotnou hru, je vaší prací pokusit se uprchnout z bezprostředního nebezpečí, pokud si přejete ji naživu. Bez ohledu na její slávu je Amnesia strašlivým zážitkem, který vás nechce chtít, a pokud je tomu tak, když se temný sestup přiblíží, existují desítky vlastních příběhů vyrobených společenstvím, které je třeba prozkoumat.

Chcete vědět, co je na tomto výběru ještě lepší? Amnesia: Sbírka je nyní k dispozici na Xbox Game Pass. Sbírka zahrnuje tmavý sestup a jeho Justine DLC, stejně jako Amnesia: stroj pro prasata. Amnesia: Znovuzrození je také k dispozici na průsmyku! K dispozici je také zbrusu nová amnézie: Bunker, který stojí za to zkontrolovat.

Soma

 • Vydáno: 2015
 • Platformy: PC, Mac OS, PS4, Xbox One
 • Vývojář: Třecí hry

KR: Soma pochází z třecích her, které jsou, dost zábavné, stejný tým, který nám přinesl amnézii: The Dark Descent. Ještě zábavnější je, že Soma je v současné době také na Xbox Game Pass. Sci-fi horor je další klasika, která zkoumá některá stejná témata jako předchozí hra Frictional: identita, morálka a rozdíly mezi myslí a tělem.

V Soma hrajete jako Simon Jarrett. Simon má zranění mozku z dopravní nehody az nějakého důvodu souhlasí s účastí na MR. Munshiovy studie o poškození mozku s zpětným potápěním. Když Simon jde na skenování, později se probudí ve velmi odlišné realitě. Uplynulo 80 let, lidský život není nikde nalezen a stroje si začaly myslet, že jsou lidé.

Když se Simon pokouší vyřešit problematické tajemství, že se ocitl součástí, v této psychologické hrůze je vyvoláno mnoho otázek a často se ocitnete v dotazu na to, co to vlastně znamená být člověkem.

Mrtvý prostor

 • Vydáno: 2008
 • Platformy: PC, PS3, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X/S
 • Vývojář: Viscerální hry (dříve známé jako Redwood Shores)

KR: Další sci-fi horor, další znepokojující tichá kosmická loď, další vítězství pro hororové hry. Jedinou věcí, kterou neustále vidím přibité ve sci-fi hrůze, je atmosféra a napětí, mrtvý prostor se v tomto ohledu neliší. Nezanedbáváme ani remake původní hry z roku 2008, která usazuje USG Ishimura aktuální.

Jako Isaac Clarke hledáte svou chybějící přítelkyni na palubě zdánlivě opuštěné kosmické lodi. Nejste však (samozřejmě) sami. Spíše než útěk a schovávání se před pohledem na mimozemšťany, vytvořené nekromorfy, mrtvý prostor se spoléhá na boj více, takže je jedinečný pro další sci-fi hororové hry na tomto seznamu.

Dokonce i s krveprolití mimozemšťana na rukou, nervózní povaha mrtvého prostoru nikdy neklesne. Dead Space 2 a 3 si zaslouží zmínku, ale tyto hry dělaly to, co Resident Evil 5 a 6 udělal; odstěhovali se od hrůzy a naklonili se více do akčních prvků.

Existují také dobré zprávy, pokud jste to ještě nehráli. Remake mrtvého vesmíru je na cestě a očekává se, že dorazí v roce 2023.

Věčná temnota: Requiem Sanity

 • Vydáno: 2002
 • Platformy: Nintendo GameCube, PC (emulace)
 • Vývojář: Silicon Knights

KR: Mechanik zdravého rozumu v hororové hře by dnes nebyl překvapivý, ale zpět na GameCube byste mohli tvrdit, že to bylo měnící hru (doslova). Věčná temnota: Requiem Sanity byl jednou z prvních hororových her, které z toho co nejlépe využily, a to se s hráči zhoršuje nejlepším způsobem.

Zatímco hra, v té době nebyla tak úspěšná, klesla v historii, jak jedinečná byla jeho hraní, a způsob, jakým se s hráčem snažil psychologicky pohrávat. Snad nejlepší způsob, jak věčná temnota zkazila s těmi štěstí, že na to, aby to hrály Doki Literature Club, zaměstnávejte od té doby.

Tato taktika meta-hra se teď nemusí zdát svěží, ale buďte jisti, že věčná temnota byla první hra, která opravdu šukala se svými hráči a přiměla je, aby si mysleli, že jejich zdravý rozum sklouzl.

Fatální rám 2: Crimson Butterfly

 • Vydáno: 2003
 • Platformy: PC (emulace), PS2, PS3, Xbox
 • Vývojář: Tecmo

KR: Vývojář Tecmo se po vytvoření smrtelného rámce zasáhl strachem. Bojím se, že hráči nedokončili svou hru kvůli tomu, jak děsivé to bylo. K překonání tohoto problému se Tecmo kladl větší důraz na vyprávění, pokud jde o fatální rámec 2. Tímto způsobem by mohli vytvořit hororovou hru tak přesvědčivou, že hráči by neměli na výběr, ale hrát ji na dokončení.

Netřeba dodávat, že fatální rámec 2: Crimson Butterfly byl a je úspěch. Crimson Butterfly, která se naklonila do japonského folklóru. Jsi mio, dvojče sestra Mayu a vy ovládáte kameru jako svou zbraň. V této nadpřirozené hrůze musíte čelit svým obavám přímo, když používáte fotografii jako prostředek rozptylování duchů a vlkodlaků po vesnici Minakami.

Zatímco se zaměření na přežití není přesně jedinečným cílem napříč hrůzou, Crimson Butterfly se cítí mnohem více míchání duše, když se pokoušíte chránit svou sestru v první řadě, a je to hra, která se s vámi určitě drží dlouho poté. Pokud hra neznamená, že se cítíte nějakým způsobem, úhly úhly kamery určitě budou.

Malé noční můry

 • Vydáno: 2017
 • Platformy: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch
 • Vývojář: Tarsier Studios, Supermassive Games

KR: Malé noční můry (a malé noční můry 2) jsou obě hry, které skutečně zapouzdřují, co to znamená být „útulnou hrůzou“. Obě splátky jsou záhadnými plošinkami s jednoduchou herní smyčkou a prostřednictvím vyprávění i designu jsou neuvěřitelně okouzlující a obtížně odložitelné.

V malých nočních můrách je vám šest a nějak jste skončili v podivném, zlověstném světě Maw. Hlad, sám a bát se, musíte projít různými úrovní.

Tento titul a jeho pokračování jsou relativně krátké a sladké. I když si zvyknete na to, kde se nebezpečí skrývá, malé noční můry se nestanou o nic menšího páteře a nikdy nebudete emocionálně připraveni na to, jak to skončí.

Alan Wake Remastered

 • Vydáno: 2021
 • Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch
 • Vývojář: Napravování zábavy

KR: Alan Wake je v nejlepším případě trochu kýčovitý, ale stejným způsobem, jakým byl Early Resident Evil. Očekávejte dialog, který je očividně zřejmý, a některé z nejtypičtějších hororových tropů všech dob, ale nenechte ho odložit; Je to druh celého bodu a přivádí nás zpět k tomu, co byla fantastická éra pro hrůzu.

Alan Wake vás umístí do bot problémového autora. Co by mělo být relaxační výlet, promění se do zběsilého hledání chybějící manželky Wake a věci se velmi rychle dostanou. Tato děsivá horečka snu o hře je fantastická a remasterovaná verze se zabalí do jejích dvou příběhových rozšíření, takže máte spoustu obsahu, kde si můžete přehrát. Jo, a Alan Wake se také vrací koncem tohoto roku v Alan Wake 2,.

Doki Doki Literature Club Plus!

 • Vydáno: 2021
 • Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Nintendo Switch
 • Vývojář: Team Salvato

KR: Upřímně řečeno, čím méně víte o klubu literatury Doki Doki, tím lepší. Mohlo by to vypadat jako romantický vizuální román na povrchu, ale Doki Doki Literature Club skrývá některá pěkná temná tajemství. Nejen trochu tma. Myslím, super tma.

Monika v Doki Doki Literature Club

Začnete život v DDLC tím, že půjdete do školy, navštěvujete klub literatury a píšete básně pro dívky, které se chystáte spřátelit. Budete si moci vybrat oblíbeného, ​​zajistit své básně podle jejich vkusu a nakonec s nimi budovat vztah, ale budete chtít být opatrní.

Opravdu nevíte, jaké důsledky by mohly mít vaše činy v tomto … a v tomto psychologickém hororovém příběhu jsou nejlépe zkušené.

Vrstvy strachu (2023)

 • Vydáno: 2023
 • Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
 • Vývojář: Blooberský tým, Anshar Studios

KR: Váhal jsem o zmínce o vrstvách strachu (2023), protože v mé recenzi na remasterovanou hru se ukázalo, že se mi většinu nelíbila ve skutečnosti. To znamená, že původní vrstvy strachu z roku 2016, které tvoří první akt remake 2023, jsou neuvěřitelně silné.

Tato konkrétní hororová hra je to, co byste nazvali chůzí-sim, plná environmentálního vyprávění a nesčetných chodů, navržených tak, aby vás postavila na hranu a udržovala vás takhle na další hodiny. Dělá vás to neklidný, nejistý o realitě a máte dohromady příběh pomalu, ale jistě. Dokonce bych tvrdil, že tato hra je tak blízko.T. Demo, jak se dostanete do roku 2023.

Vrstvy Fearův první příběh, umělec, vás odvrátí do krásného sídla plného temné, znepokojivé historie. Nekonečná noční můra, která je příběhem umělce, je skvělým a krátkým zážitkem, který bych doporučil všem, zejména těm, kteří mají nadšený zájem o umění!

To znamená, že vrstvy Fear’s Comel (které tvoří druhou polovinu remake a několik nových přírůstků) je sníženo. Rozhodně doporučuji vyzvednout vrstvy strachu (2016), pokud můžete, ale pokud jste obzvláště zvědaví na úsilí týmu Bloober, remake 2023, který kombinuje obě vrstvy strachu a vrstvy strachu 2, může být na vaší ulici.

Asistent márnice

 • Vydáno: 2023
 • Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
 • Vývojář: Blooberský tým, Anshar Studios

KR: Hraní rolí jako asistent márnice je docela strašidelné, jak je. Vím, že to někdo musí udělat, ale přesto. Mortuary Assistant vás hodí do práce balzamovacích mrtvol, ale v této konkrétní márnici nejsou věci tak jednoduché, jak se zdá.

Mortuary River Fields je zasvěcena některým děsivým, nadpřirozeným silám. Když jste jednu noc povoláni do práce, abyste zvládli nějaké balming na poslední chvíli, stane se to o to zjevnější. Už nemusíte pouze balmovat těla, ale pomáhat vyhnat démony a doufejme, že přežijte.

Ve hře je docela zajímavý příběh ve hře Mortuary Assistant a tato hra je ta, kterou byste mohli ocitnout několik her…

Zlo uvnitř

 • Vydáno: 2014
 • Platformy: PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One
 • Vývojář: Tango Gameworks

KR: Zlo uvnitř pochází z nádherné mysli Shinji Mikamiho a studia, které založil, Tango Gameworks, který režíroval původního rezidentního zlu. Vyráběl také Resident Evil 2, Devil May Cry, Phoenix Wright: Ace Attorney a mnoho dalších, takže víte, že jste v bezpečných rukou se zlem uvnitř.

Zlo uvnitř je hrůza přežití. Většinu času strávíte většinou času hraním této hry jednoduše zpochybňujete, o co se kurva děje, a proto je to tak skvělé. Zlo uvnitř dělá to nejlepší, aby vám poskytlo pohlcující, hluboce děsivý zážitek. Co mu technicky postrádá, nahradí v atmosféře. Je to určitě to, že už je to obourné, ale pokud máte svědění zlého zlého rezidenčního zlého a také si je něco trochu paranormálního, dát zlo uvnitř (a zlo do 2!) vířivka.

Opovržení

 • Vydáno: 2022
 • Platformy: PC, PS5, Xbox Series X/S
 • Vývojář: Ebb software

KR: Pohrdání je podivná hra s malým směrem, a to je to, co z něj dělá takový vstupný hororový zážitek. Tato hororová hra na přežití vás uvidí, jak prosadíte různé masité štěrbiny a umístíte ruce do mnoha slizkých děr v mimozemském světě, když se snažíte přijít na to, co sakra vůbec děláte.

Varuji vás, že opovržení je velmi matoucí a docela těžké. Veškeré vyprávění v této hře se provádí prostřednictvím neoddělitelně podrobného prostředí, a to znamená, že byste se mohli často pobíhat v kruzích (nebo se ponořit do mého průchodu!). Nedovolte, aby vás to odrazilo, protože tento neuvěřitelně děsivý zážitek ve světě inspirovaný H. R. Giger je neuvěřitelně zajímavý prozkoumat a je to problematické hádanky, které jsou tak uspokojivé konečně dokončit.

Varuji vás však, pokud se pustíte do opovržení a začnete doufat v odpovědi; stop. Pohrdání vám nedá žádné odpovědi a místo toho je dává na hráče, aby určil svůj vlastní význam bizarního dění v tomto světě. To rozhodně odloží některé hráče, ale pokud máte nějaký čas a trpělivost na opovržení, je to jedinečný hororový zážitek, na který brzy nezapomenete.

Paranormasight: Sedm tajemství Honjo

 • Vydáno: 2023
 • Platformy: PC, Nintendo Switch, iOS
 • Vývojář: Square Enix

RJ: Jak je tomu tak často v případě vizuálních románů, tím méně víte o ParanorMasight: Sedm tajemství Honjo, než ji hrajete, tím lépe. Je neuvěřitelně těžké mluvit o této hře v něčem jiném kromě širokých úderů, aniž byste dali něco vitálního, takže moje nejlepší rada je: jdi si to hrát, a nejprve to vypadá jako pomalé, ujistěte se, že se s ní držíte, dokud se to nestane věc. Věř mi, budeš to vědět.

Žena jménem Yoko zírá strach na hráče, ukazuje na něco za nimi a křičí nesouvisle

Pokud potřebujete více důvodů než jen moje slovo-zvažte krásně realizované prostředí v 80. letech Sumida, tokijské oddělení, které má mnohem méně lásky v beletrii než některé jiné, ikonické a rušné oblasti města. Miluji trochu světské hrůzy a tato výrobní čtvrť s nižší střední třídou je stejně obyčejná, jak se dostane, což činí vypuknutí smrtelných paranormálních kletby o to mnohem nervózní.

Řeknu také, že i když Paranormasight Telegraphs jeho skok děsí dostatečně dobře, že každý zkušený hororový nadšenec je uvidí, jak přicházejí, stále mají sílu, aby vás dostali dobře. Ale je to plíživý strach, který se cítíte i v příjemném městském parku uprostřed slunečného dne, který je skutečným úspěchem ParanormaSight.

Série Rusty Lake

 • Vydáno: 2015-přítomnost
 • Platformy: PC, iOS, Android
 • Vývojář: Rusty Lake

RJ: Mnoho lidí miluje dobré strašidelné, ale nedokáže vydržet myšlenku, že je něco pronásleduje nebo vyskočí na ně, i když jsou za bezpečnost obrazovky (spravedlivé). Pro ty lidi – nebo opravdu pro každého, kdo miluje dobrou logickou hru – nemohu doporučit sérii Rusty Lake dostatečně vysoko. Tato složitá rodinná sága o hledání nesmrtelnosti je inspirována více než trochu dvojčat, a přestože v samotných hrách je jen zřídka jakákoli skutečná hrozba, je v podstatě zaručeno, že budete vždy lahodně vkrádáni ven.

Scéna v obývacím pokoji, která ukazuje stůl s rybíbowl a železem na jejím vrcholu; knihovna s knihami, panenka Babushka a závod na kaktus; bezpečná krabice; a obrázek na zdi. Stěny viditelné na obou stranách mají tapetu podobné ikonickému zářivému tisku koberců

Je nemožné si vybrat pouze jednu hru Rusty Lake, která bude reprezentovat celou sérii, protože všech 16 her a počítání (brzy na 17 let, s nadcházejícím vydáním podzemního květu) přidat na zastřešující web lore nějaké lahodné drobky. A pokud je chaotická smíšená metafora nebo ten mentální obraz drobků na webu jakýmkoli způsobem, který se pro vás pustí, možná nebudete milovat sérii Rusty Lake, která může být často poměrně hrubá a je vždy extrémně neskutečné.

Ale pokud je to tvoje taška, chlapče, mám pro tebe dobré zprávy! Navzdory tomu, jak by mohla znít hustá a zastrašující vyhlídka na 17-herní sérii, většina, pokud ne všechny hry v Rusty Lake (dříve Cube Escape), mohou být dokončeny na jednom sezení a mnoho z nich je k dispozici zdarma. Vyzvedněte si jednu náhodně a rychle zjistíte, zda jsou tyto hry pro vás; A pokud ano, máte odkrytí celoturní poklad.

Simulacra trilogie

 • Vydáno: 2017, 2020, 2022
 • Platformy: PC, iOS, Android
 • Vývojář: Kaigan Games Oü

RJ: Mám významnou slabost pro komediální horor, a přestože je diskutabilní, zda jsou hry Simulacra po celou dobu záměrně vtipné, nelze popřít, že v těchto nalezených hrách záhadný.

Displej mobilního telefonu na pozadí obývacího pokoje. Telefon ukazuje textový řetězec mezi postavou POV a ženou jménem Ashley

Pokud jste s nalezenými žánr telefonu neznáme, je to přesně to, jak to zní: představou je, že jste se dostali do vlastnictví ztraceného telefonu cizince a v procesu vymýšlení, jak je vystopovat, abyste jej vrátili, na ně vrátí ho je, začnete se dozvědět o životě té osoby. To se může hrát mnoha způsoby a v seriálu Simulacra, jak jste pravděpodobně uhodli na základě jejich začlenění na tomto seznamu, věci velmi rychle se otočily pro záhadné.

I když tyto hry jistě mohou poskytnout dobrý strašidelný, to, co se mi na nich nejvíce líbí, jsou překvapivé okamžiky, které často nevidíte s hrůzou: najdete texty, které ukazují protagonisty zapojenou do skutečně sladké romantiky, řekněme, řekněme, nebo zjistit, že nahráli svá vesele vlastní videa z špatných hudebních na YouTube. Jen lidé používají své telefony, víte? A opravdu, co by mohlo být děsivější než myšlenka těchto všudypřítomných zařízení?

Lily je dobře

RJ: Lily’s Well je tak věrně retro ve svém pixelovaném grafickém stylu, že to může být občas na očích docela tvrdé, ale vzhledem k často ponurému tématu se ocitnete vděční, že nevidíte všechny krvavé detaily. Tato hra je zcela zdarma hrát a je také podle mého odhadu jeden ze skutečných skrytých nezávislých drahokamů, které vyšly v loňském roce.

V extrémně retro pixelovém uměleckém obrazu stojí mladá dívka s jasně růžovými vlasy na mostě přes řeku za tmavou a deštivou noc. Na sever od ní je na druhé straně mostu kůň nebo chatrč

Příběh začíná dost jednoduchý: Mladá dívka, doma v noci, slyší hlas přicházející ze spodní části studny v zahradě. Být milým dítětem (pokud je to zcela příliš důvěryhodné a zjevně úplně žánr slepý), vydává se na výrobu lana z různých předmětů, které najde kolem domu a jeho okolí, a má v úmyslu zachránit osobu v potížích.

Na konci hry však odhalíte zamotané spiknutí, abyste soupeřili o zastřešující korporaci Resident Evil, nemluvě o tom, že zemřeli desítky časů v procesu vyšetřování a omylu, který je skutečně nezbytný pro vymýšlení širšího hlediska širšího příběh. S ohledem na to, že protagonista je devítileté dítě, to může být pro některé lidi příliš mnoho, ale to není pro Shock pouhý šok a výplata získala Lilyho dobře extrémně pozitivní příjem.

Další čestné zmínky

Určitě existují některé vynikající hry, které tento seznam zcela neudělaly, ne z žádného konkrétního důvodu nebo chyby, ale pouze proto, že bychom tu byli týdny, kdybychom se o ně pokusili diskutovat o všech.

Kelseyovy čestné zmínky přejděte na: Returnal, Bloodborne, P.T., Věčná temnota, limbo, uvnitř, pět nocí ve Freddy’s, Parasite Eva, mléko uvnitř sáčku mléka uvnitř sáčku mléka, štíhlé: příchod, metro Exodus, oxenfree, Darkwood, Left 4 Dead 2, Visage

Čestné zmínky Rebeccy Přecházejí na: Zadržení, přísavka pro lásku, Dark Deception, The Missing: JJ Macfield a ostrov vzpomínek, píseň hororu, Sherlock Holmes The Awakesed, Moje přátelské okolí, Anemoiapolis, dopis, Mundaun, Ghostwire: Tokio,, Jsem na pozorovací službě

To je všechno od nás, ale rádi bychom slyšeli, co si myslíte, že nejlepší hororové hry všech dob jsou. Nezapomeňte nám dát vědět! Mezitím se podívejte na naši kompilaci 50 nejlepších her FPS všech dob, nebo pokud to není podle vás, podívejte se na některé z nejlepších kooperačních her všech dob místo toho.

Nejste přihlášeni!

Vytvořte své funkce komunitního reedpopu a odemkněte se a mnoho dalšího!