AMD’s Next -Gen RX 7900 XTX a XT GPU začínají na 899 $, spuštění 13. prosince – The Verge, kde koupit AMD Radeon RX 7900 XT: Datum vydání, cena, specifikace a další – Dexerto – Dexerto – Dexerto – Dexerto – Dexerto – Dexerto – Dexerto

Kde koupit AMD Radeon RX 7900 XT: Datum vydání, cena, specifikace a další

Není jasné, kdy uvidíme, že na trhu zasáhly grafické karty nižší úrovně RDNA 3, i když očekáváme, že je uvidíme v roce 2023. Nejdříve možný čas, který bychom mohli vidět, může být na CES 2023 s některými GPU notebooku, které sledují vyhrazené stolní karty.

AMD’s Next-Gen RX 7900 XTX a XT GPU začínají na 899 $, spuštění 13. prosince

RDNA 3 je tady a přináší AMD architekturu Chipletu na herní GPU. Společnost slibná velká vylepšení výkonu 4 kB.

3. listopadu 2022, 20:16 UTC | Komentáře

Sdílejte tento příběh

AMD oznámila svou příští generaci grafických karet, RX 7900 XTX a RX 7900 XT, které jsou prvními kartami poháněnými novou architekturou, RDNA 3. To znamená, že používají design chipletu, podobně jako procesory společnosti Ryzen.

Obě karty budou spuštěny 13. prosince, s referenčními kartami AMD i partnerské modely na palubě nastaveny k tomuto datu. 7900 XTX bude stát 999 $ a XT je o 100 $ levnější za 899 $. To představuje významný cenový skok ve srovnání s tím, za co se předchozí generální karty v současné době prodávají-nejvyšší spec 6950 XT prodává za 849 $, zatímco základna 6900 XT je 679 $, i když spustily 1 099 $ a 1 000 $ resp. RTX 4080 NVIDIA však začíná na 1 199 $, zatímco 4090 je očí zalévání 1 599 $.

Kolem nové generace karet AMD bylo hodně bzučení, s lidmi, kteří čekají na to, jak by odpověděli na nejnovější GPU řady RTX 4000 RTX 4000, zejména s ohledem na to, že nově vydané GPU společnosti Intel ve skutečnosti nejsou uchazečem o špičkové úrovně.

Performance AMD pro RX 7900 XTX. Obrázek: AMD

Takže, o těchto kartách: RX 7900 XTX je vlajková loď společnosti, kterou je hřiště jako jeho karta pro 4K hry, která je až 1.7krát rychlejší než stávající karta RX 6950 XT v tomto usnesení. Má 96 výpočetních jednotek takto na 2.3GHz a 24 GB paměti GDDR6 s aktuálním sběrnicí. Zdá se, že AMD se zde zaměřuje převážně na výkon na watt. S výkonem desky pouhých 350 wattů, ve srovnání s 450 watty na RTX 4090, může mít AMD výhodu účinnosti, i když využívá více energie než akcie NVIDIA RTX 4080.

RX 7900 XT je méně silná volba – má 84 výpočetních jednotek běžících na 2GHz, 20 GB paměti GDDR6 běžící na mírně pomalejší 320 bitů a sílu desky 300 W.

Společnost říká, že pro obě karty používá paměť GDDR6 místo GDDR6X, hlavně proto, že používá méně energie. Nebudete muset používat žádné speciální napájecí konektory nebo adaptéry, protože obě karty budou vyžadovat dva běžné 8pinové konektory. Nvidia se rozhodla pro nový konektor 12VHPWR pro 4090 a měla problémy s těmi tavením, což je problém, který společnost stále vyšetřuje.

Společnost slibuje hodně s RDNA 3: až 54 % skok ve výkonu-za watt ve srovnání s RDNA 2, který používal tradiční design GPU. AMD říká, že je schopen produkovat až 61 TFLOPS ve srovnání s 23 Tflops RDNA 2, i když stojí za zmínku, že tato čísla nejsou vždy srovnatelná, když mluvíte o různých architekturách. To znamená, že pravděpodobně nebudeme moci použít pouze čísla k přímému porovnání konzolí, jako jsou PS5, Xbox Series a Steam Deck, které používají RDNA 2, s novým PC GPU společnosti.

Při 4K, AMD slibuje 62fps v Cyberpunk 2077 S povolenou kartou 7900 XTX s trasováním Raye a AMD FidelityFx Super Resolution (FSR)-společnost říká, že její nové výpočetní jednotky mají technologii sledování paprsků nové generace, které poskytují nejmodernější ránu ve výkonu ve srovnání s jeho posledním -Negové karty. Přesto je to méně než to, co jsme viděli s RTX 4090 na 4K s DLSS 2 nebo DLSS 3, takže to vypadá, že 7900 XTX je umístěn více, aby místo toho soutěžil s RTX 4080 NVIDIA RTX 4080.

Sliby Performance AMD pro Cyberpunk 2077 a více. Obrázek: AMD

Pokud jde o tradiční rasterizovaný výkon, příběh vypadá trochu lépe – i když musíme očividně počkat a uvidíme, jak to funguje, když se na to dostaneme ruce. V nastavení „ESPORTS“ (aka střední až nízké) a rozlišení 1440p AMD říká Apex legendy, Overwatch 2, a Valoranta, s 300, 600 a 833 fps, respektive. Tehdy to bylo spárováno s pěkně hovězí systémem Ryzen 9 7950x procesor a 32 GB RAM na základní desce AM5.

Při 4K (se zdánlivě nespecifikovaným nastavením) společnost říká, že karta může s těmito hrami zasáhnout 295, 355 a 704 FPS.

Mezitím to říká hry jako Call of Duty: Modern Warfare 2 může hrát kolem 306 fps, pokud používáte její technologii FSR, která je podobná technologii DLSS NVIDIA v tom, že vykresluje hry při nižším rozlišení a poté je upscal. Přesuňte se na 8k a FSR dělá ještě těžší zvedání po 96 fps Assassin’s Creed Valhalla.

Ve hrách, které to podporují, FSR dělá hodně těžkého zvedání. Obrázek: AMD

AMD říká, že to bude zlepšovat FSR, s novou generací technologie přicházející příští rok s „až 2krát více FPS“ než FSR 2. Bude používat „Technologie Fluid Motion Frames“, aka Generation Frame Generation, podobně jako Nvidia’s DLSS 3 Tech. Budeme muset počkat a uvidíme, jak to opravdu srovnává – NVIDIA používá na svých kartách hardware strojového učení k urychlení své techniky, zatímco AMD říká, že aktuální iterace FSR ne proto, že mají běžet na jakékoli grafické kartě , nejen ty Radeon. Společnost by neřekla, že by to samé platilo pro FSR 3, ale vzhledem k jeho příslibu lepšího výkonu AI na RDNA 3 by bylo hezké, kdyby mohla poskytnout svou techniku ​​škálování příštího generace trochu výhody, když běží jeho nejnovější karty.

Zajímavé je, že AMD se rozhodla pro displayport 2.1 podpora na RX 7900 XTX a RX 7900. To znamená vyšší podporu obnovení při 4 k a 8k ve srovnání se starým displejem 1.4 port, který NVIDIA používá na svých nejnovějších kartách řady RTX 40. A stejně jako NVIDIA, AMD simultánní kóduje nebo dekóduje pro AV1, něco, o co se tvůrci budou zajímat o své potoky.

AMD se zdá být velmi hrdý na RDNA 3, ale je trochu obtížné ji porovnat s RDNA 2 jen na základě samotných specifikací. Obrázek: AMD

Podle AMD je RDNA 3 poprvé, kdy byla v herní GPU použita architektura chipletu (kde se rozkládají více částí čipu a vzájemné pronásledování prostřednictvím ultrarychlého rozhraní) a říká, že se rozhodla jít s designem jít s designem takže může použít „správnou technologii procesu pro správnou práci.„V zásadě to znamená, že může pro své zpracování grafiky používat špičkovou technologii 5nm a zároveň se spoléhat na více„ zralých “6nm čipů pro paměťové ukládání namísto toho, aby pro všechno musel používat fantastické věci. AMD dříve vyráběla vlny se svými procesory Ryzen založené.

Čipy mohou spolu mluvit velmi rychle, kolem 5.3tb/s. Pro odkaz, připojení M1 Ultra Inter-Procesor Apple, které spojuje dva CPU a GPU běží na tom, co bylo široce považováno za Blazing-Fast 2.5tb/s.

Když AMD poprvé představil Ryzena, je spravedlivé říci, že došlo k určitým rostoucím bolesti, protože vývojáři a výrobci hardwaru přišli na to, jak skutečně využít svého designu. Během otázek a odpovědi AMD uvedla, že očekává, že karty budou dobré přímo z brány, i když přiznává, že v příštím roce pravděpodobně uvidí některá vylepšení výkonu, jak se ovladači a software zlepšují.

AMD HYPR-RX Optimalizace jednoho kliknutí. Obrázek: AMD

Mimo rychlosti surového hardwaru se AMD snažila zdůraznit vylepšení softwaru pro své nejnovější karty Radeon. Začátkem roku 2023 představuje AMD novou funkci s názvem „Hypr-RX“. Má to pomoci vám automaticky mít nejlepší nastavení pro různé technologie AMD, jako je FSR nebo Anti-Lag.

AMD také uvádí na trh video SmartAccess se svými GPU Radeon 7000 Series, které funguje ve spojení s CPU Ryzen 7000 Series. V podstatě šíří kódování a dekódování pracovní zátěže napříč GPU Ryzen a Radeon GPU, takže pokud děláte dávkové přenosy, výrazně se zlepší, jak dlouho trvá dokončení videa. AMD říká, že to bude podporováno v aplikacích jako Obs, Adobe Premire Pro a další od prosince.

Aktualizace 3. listopadu, 21:49 ET: Přidán kontext o 6950 XT a 6900 XT spuštěných cen.

Kde koupit AMD Radeon RX 7900 XT: Datum vydání, cena, specifikace a další

AMD RX 7900

AMD

Hledáte, kde koupit AMD Radeon RX 7900 XT? Máme vás pokryt vším, co potřebujete vědět, a další.

RDNA AMD RDNA RX 7900 XT, i když ne korunovací klenot sestavy AMD (tato čest jde na RX 7900 XTX), podřízne RTX 40-série NVIDIA RTX 40.

AMD strategicky umístila RX 7900 XT, aby převzala RTX 4080 a zároveň propagovala jeho mírně hovězí sourozenec, RX 7900 XTX.

RX 7900 XT je o něco delší než jeho předchůdci a na modelech vyráběných na AMD sportuje elegantní červený pás. Důležité je, že to prokopuje kontroverzní konektor 12VHPWR, který způsobil problémy s roztavením některých energetických portů RTX 4090.Jako špičkový uchazeč poskytuje RX 7900 XT ve srovnání s jinými grafickými kartami významnou zvýšení výkonu ve srovnání s jinými grafickými kartami. S cenami GPU v sestupném trendu, může AMD využít výhodu oproti týmu Green?

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

Kde koupit AMD RX 7900 XT

Můžete si koupit AMD RX 7900 XT od všech dobrých výrobců elektroniky. Očekáváme, že všichni dobří prodejci hardwaru, jako je Best Buy, Amazon a další, budou skladovat GPU. Pokud však chcete jeden z vlastních modelů AMD, možná budete nejlepší čekat na seznamu na jejich oficiálních webových stránkách.

Měli bychom si uvědomit, že jsme také slyšeli několik poznámek, že dodávka těchto GPU by mohla být poměrně omezená. Proto byste se měli rychle pohybovat, pokud jste si chtěli koupit. Některé karty AIB se také snaží přistát pár týdnů po vydání, takže můžete mít nějaké potíže s nalezením jednoho na nákup při spuštění.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

Ale nebojte se, protože budeme uvádět každý předobjednávku, když jdou přímo tady.

Nejlepší nákup

Newegg

Ceny v Neweggu musí být ještě potvrzeny.

Mikro centrum

Technologie Sapphire AMD Radeon RX 7900 XT 899.99
PowerColor AMD Radeon RX 7900 XT 899.99
Gigabyte AMD Radeon RX 7900 XT 899.99
Asrock AMD Radeon RX 7900 XT 899.99
Gigabyte AMD Radeon RX 7900 XT Gaming přetaktoval 999.99

B & H

Kdy byl uvolněn AMD Radeon RX 7900 XT?

AMD vydal RX 7900 XT 13. prosince 2022. To je o něco později, než jsme očekávali, a GPU spustí spolu s RX 7900 XTX.

Není jasné, kdy uvidíme, že na trhu zasáhly grafické karty nižší úrovně RDNA 3, i když očekáváme, že je uvidíme v roce 2023. Nejdříve možný čas, který bychom mohli vidět, může být na CES 2023 s některými GPU notebooku, které sledují vyhrazené stolní karty.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje pro nejnovější aktualizace eSports, her a dalších.

Článek pokračuje po reklamě

Příbuzný:

Top 10 nejdražších NFT, které kdy byly prodány

Článek pokračuje po reklamě

Kolik stojí AMD Radeon RX 7900 XT?

AMD RX 7900 XT stojí 899 USD. Jedná se o významný podříznutí ve srovnání s RTX 4080 NVIDIA, který začíná na 1199 $. Oznámení o cenách bylo setkáno s na zdraví publika. Je však pravděpodobné, že bychom mohli vidět, jak tato základna MSRP stoupá, pokud jde o výrobce AIB.

AMD RX 7900 XT by mohla podkopat RTX 4080, ale je také zejména méně výkonná než GPU NVIDIA. Pro konkurenceschopnější výkon se možná budete muset místo toho podívat na RX 7900 XTX. I když je tato karta skutečně výkonná za cenu, může to být o něco levnější, vzhledem k tomu, že je třeba získat jen o 100 $ více, můžete získat mnohem silnější grafickou kartu.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

AMD Radeon RX 7900 XT SPECIS

AMD také formalizovala specifikace RX 7900 XT, GPU je nastavena na bitvu s nadcházejícím RTX 4080. V reálném měřítku reálného světa se RX 7900 XT podaří soutěžit, přibližně o 7% pomalejší než RTX 4080 v čistě rasterizační pracovní zátěži, jak jsme zjistili v naší recenzi. Howevet, to zaostává, pokud jde o výkon surového paprsku. Navíc RX 7900 XTX lze mít za pouhých 100 $ a poskytuje také zdravý nárazník napříč deskou, také.

GPU RX 7900 XT RX 7900 XTX
Vypočítat jednotky 84 96
Ai akcelerátory 168 192
Ray Tracing Accelerators 84 96
Paměť 20 GB GDDR6 24 GB GDDR6
Rychlost paměti 20 Gbps 20 Gbps
Šířka paměťové sběrnice 320-bit 384-bit
Rychlost hodin 2.0 GHz 2.3GHz
Displej výstup Displayport 2.1 Displayport 2.1
TBP 315W 355W
Cena 899 $ 999 $
Datum vydání 13. prosince 2022 13. prosince 2022

RX 7900 XTX je rychlejší než RX 7900 XT. GPU také bude používat PCIe 5.0. Neočekáváme však, že se chystáte prohloubit GPU, pokud budete používat PCIe 4.0 deska, místo toho. Jedním z největších bodů tohoto GPU je to, že bude používat nový standard DisplayPort, který je schopen mnohem větší šířky pásma než jeho předchůdce.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

AMD Radeon RX 7900 XT Benchmarks

V našich benchmarcích jsme zjistili, že RX 7900 XT se podaří dosáhnout 406 FPS v Overwatch 2 při 1440p při ultra nastavení. V CS: GO, také se nám podařilo dosáhnout asi 399 fps při 1440p. V syntetických měřítcích jsme zjistili, že RX 7900 XT se podařilo dosáhnout časového špionážního extrémního skóre 12979. V pracovním zatížení paprskových vycházejících z paprsků skóroval karta 13074 v Port Royal a 4697 in Speed ​​Way.

O něco silnější RX 7900 XTX je 1.7x rychlejší než RX 6950 XT, takže byste měli očekávat o něco menší výkon. AMD opět mlčela o výkonu RX 7900 XT, ale nemůže to být příliš daleko za RX 7900 XTX. Mooreův zákon je mrtvý uvádí, že GPU je asi o 100% rychlejší než RX 6900 XT, což je nyní téměř dva roky staré.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

RX 7900 XT vs RX 7900 XTX

RX 7900 XT je o 100 $ levnější než RX 7900 XTX, ale je také okrajově pomalejší než jeho větší bratr. Za 100 $ více, téměř jistě získáte větší hodnotu z RX 7900 XTX než RX 7900 XT. Tento základní model je o něco více omezen a nemá tak agresivní spotřebu energie.

Avšak pro ty, kteří se dívají na utrácení méně než 1 000 USD za zcela nový GPU, je však těžké se zlepšit, zejména proto, že RX 7900 XTX bude téměř jistě prodávat za o něco více než tohle. Je to tvrdá pilulka polykat. Avšak pro ty, kteří hledají karty střední třídy, možná budete muset čekat chvíli déle, než se dostanete na jeden z těchto zbrusu nových GPUS.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

Pokud kliknete na odkaz na produkt na této stránce.