Baldurova brána 3 na parní palubě hraje lépe, než to vypadá – Verge, můžete hrát Baldurovu bránu 3 na Steam Deck? Dexerto

Můžete hrát Baldurovu bránu 3 na parní palubě

To znamená, že hra prostě vypadala jako tak zábavná, a protože to nepřijde na PS5 až do září, opravdu jsem chtěl najít způsob, jak ji hrát dříve. Po přečtení Průvodce začátečníky mého kolegy Ash Parrishova mě ještě více zaujal. A pak, několik dní poté Baldurova brána 3 oficiálně spuštěn, viděl jsem, že to bylo ověřeno parní paluba. Věděl jsem, že by to nutně znamenalo, že by hra byla krásná na to, aby se podíval, ale stačilo mi to skočit Baldurova brána 3 Na mé parní balíčku.

Baldurova brána 3 na parní palubě hraje lépe, než to vypadá

Obrovské RPG někdy bojuje na kapesní počítači Valve, ale stejně si to užívám.

Jay Peters, editor zpravodajství, který píše o technologii, videohrách a virtuálních světech. Předložil několik přijatých návrhů emodži konsorciu Unicode.

Aktualizováno 18. srpna 2023, 23:41 PM UTC | Komentáře

Sdílejte tento příběh

Pokud si něco koupíte z odkazu Vox, může Vox Media vydělat provizi. Viz naše prohlášení o etice.

Baldurova brána 3 je potěšením na Steam Deck – i když někdy nedokážu říct, co se děje.

Měl jsem podezření, že by to mohl být případ. Všechno, o čem jsem viděl Baldurova brána 3 Než jsem si stáhl, slíbil to obrovské, rozlehlé dobrodružství a všechny proudy hry, které jsem sledoval na Twitch, představovaly neuvěřitelně podrobné postavy a světy. Jsem si jistý, že většina z těchto streamerů provozovala hru na špičkových soupravách. Měl jsem podezření, že parní balíček, který nedávno měl nějaké problémy Poslední z nás část I, nemusí být pro mě nejlepším místem pro hraní nového RPG Larian Studios.

To znamená, že hra prostě vypadala jako tak zábavná, a protože to nepřijde na PS5 až do září, opravdu jsem chtěl najít způsob, jak ji hrát dříve. Po přečtení Průvodce začátečníky mého kolegy Ash Parrishova mě ještě více zaujal. A pak, několik dní poté Baldurova brána 3 oficiálně spuštěn, viděl jsem, že to bylo ověřeno parní paluba. Věděl jsem, že by to nutně znamenalo, že by hra byla krásná na to, aby se podíval, ale stačilo mi to skočit Baldurova brána 3 Na mé parní balíčku.

To byly neletální knockouts, slibuji. Screenshot od Jay Peters / The Verge

Zde je to, s čím jsem se setkal po stažení obrovské hry 122 GB:

  • Postavy často měly fuzzy lesk, a když se putovali po Faerûnu, občas se objevují jako amorfní, pixelované kuličky.
  • V bitvách jsem občas měl potíže s odlišením nepřátel od životního prostředí.
  • Výbuchy ventilátoru mého parního balíčku jako tryskové motor a zadní část zařízení se na dotek velmi zahřeje.
  • Baldurova brána 3 žvýká baterii parní baterie; Z plného poplatku bude moje paluba projekty trvat asi hodinu a 40 minut při hraní hry. (Ačkoli to je bez mě, když jsem se potýkal s jakýmkoli nastavením, abych se pokusil získat více šťávy.)
  • Někdy si hraji s parní deskou spojen s mým 55palcovým televizorem, což znamená, že jakékoli vizuální problémy jsou zvětšeny na mnohem větší obrazovce.
  • Dokonce jsem našel způsob, jak zapnout místní kooperaci ve hře na mém parním balíčku-něco, co Larian konkrétně deaktivoval na platformě-což znamená, že hra musí pracovat pro správu obou našich postav současně. (A vždy hrajeme v televizi.)

Všimnete si, že screenshoty v tomto článku nejsou hezké, ale z nějakého důvodu jsou zdánlivě horší než by měly být. Slibuji, že jsem nevyšel z cesty, aby hra vypadala co nejděsivější! Poté, co jsem poprvé publikoval tento příběh, se Sean Hollister a já našli některé nesrovnalosti s Baldurova brána 3 Výchozí nastavení parní paluby a my si myslíme, že se něco děje, takže pro mě hra vypadala horší. Možná něco společného s AMD FSR AI-poháněným upscalingem, který může zlepšit výkon spuštěním hry při nižším rozlišení, než ji vyhodíte.

  • Sean i já jsme původně začali hrát na parní balíčku s výchozími grafickými nastaveními a oba si pamatujeme, že obrázky vypadají rozmazané a / nebo pixelované jako snímky obrazovky v tomto příběhu hned od začátku.
  • Ale když Sean v pátek provedl čistou přeinstalaci, řekl, že „výchozí“ nastavení hry nyní vypadalo mnohem lépe než moje snímky obrazovky.
  • Sean si všiml, že tato výchozí nastavení to udělala a stále mají FSR 1 AMD.0 nastaveno na „vyvážené“, což jeho hra stále tvrdí, že je výchozí od dnešního dne. Ale když jsem dnes při testování věcí použil možnost „Restore Defaults“, výchozí pro FSR je vypnuto. Ale oba jsme na nejnovější verzi, V4.1.1.3648072. (Ano, nedává to moc smysl – také moje nastavení výchozí pro Ultra Spec z nějakého důvodu, zatímco jeho výchozí až střední.)
  • Přestože Seanova kopie hry tvrdí, že je nastavena na FSR 1.0 vyváženo ve výchozím nastavení, když on ručně Přepíná hru pryč od FSR 1.0 Vyvážená a zpět, hra vypadá rozmazanější než při prvním spuštění.

Natáhli jsme se na Larian, abychom se pokusili objasnit několik věcí, včetně výchozího režimu FSR pro Steam Deck, a budeme aktualizovat, pokud uslyšíme zpět.

Můj snímek obrazovky (vlevo) ve srovnání s propagačním obrázkem od Lariana (vpravo).

Navzdory tomu všemu jsem naprosto fascinován Baldurova brána 3 na parní palubě.

Jen se divím Kolik hry je zabalen na relativně malý stroj, který mohu držet ve svých rukou. I když to jasně bojuje na mé parní balíčku-je to graficky náročná hra a my jsme viděli také subpar výsledky na stolních počítačích s nižšími specifikacemi-jsem ohromen, že to funguje stejně jako to dělá.

Už jsem válcoval čtyři různé postavy a našel jsem nové oblasti a konverzace pokaždé, když procházím prvními sekcemi hry. Baldurova brána 3 je plný života, takže i když někdy musím šilhat, abych zjistil, kde jsem, postavy jsou neuvěřitelně zábavné mluvit. K mému překvapení jsem se narazil na žádné hlavní problémy hrající kooperaci, což znamená, že moje žena a já jsme strávili hodiny vytí na naše směšné nehody. (RIP, Barcus wroot, Gnome, který jsme náhodou odhodili z větrného mlýna.)

Příbuzný

Zjistil jsem také, že při hraní hry na kapesní počítači je něco osobnějšího – je to jeden z důvodů, proč miluji přepínač Nintendo. Jistě, je to hodně legrace sdílet dobrodružství se všemi v místnosti v televizi. Ale některé z mých oblíbených časů Baldurova brána 3 seděl na gauči, parní paluba spočívala na polštáři na klíně a sluchátka se zapojila, procházela Faerûn. (Pomáhá to, že GamePad ovládání hry, i když trochu složitý, začal dávat nějaký smysl, i když je někdy těžké vyzvednout objekty, které jsou blízko u sebe.) Dokonce přemýšlím o tom, že si přivedu svůj parní balíček na nadcházející dovolenou, abych mohl hrát Baldurova brána 3 – Jaký lepší způsob relaxace než studený nápoj a úspěšný přesvědčování?

Moje pocity by se mohly změnit. S asi 18 hodinami přehrávání jsem sotva poškrábal povrch Baldurova brána 3, A nevím, jestli budou pozdější oblasti vypadat nebo se bude na parním balíčku vypadat horší. (Jeden kolega říká, že některé temnější oblasti, které se objeví později.) Larian plánuje implementovat FSR 2.2, což by mohlo věci vypadat lépe.

Ale celkově to byla dosud překvapivě hladká jízda. I když se těším na vyzvednutí svého dobrodružství na PS5 s křížovými ošetřovateli, vsadím se, že budu stále trávit spoustu času Baldurova brána 3 na parní palubě.

Aktualizace 18. srpna, 19:41 ET: Přidány podrobnosti o grafickém nastavení parního balíčku.

Můžete hrát Baldurovu bránu 3 na parní palubě?

Baldur

Larian Studios/Valve

Chcete hrát Baldurovu bránu 3 na Steam Deck? Testovali jsme hru pro sebe, takže si můžete být jisti, jaký druh představení je třeba očekávat na kapesních počítačích Valve.

Kouzelníci, Warlocks a čarodějové v Larian Studios vytvořili RPG Magnum Opus, Baldur’s Gate 3. Je to horská dráha Adventure, od magických duelů na okraj sedací po sedadle po osudy řízené kostkami přes zrádné terény.

Nyní, na okamžik, kdy jste všichni čekali, můžete hrát Baldurovu bránu 3 na parní balíčku? Odpověď je zmenšená ano. Baldur’s Gate 3, která vydělala svůj zlatý odznak „ověřeného parního balíčku“, je připravena k přehrávání v tomto přenosném powerhouse kapesního počítače.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

Zamkněte a naložte si parní balíček a ponořte se do říše Baldurovy brány 3, ale nezapomeňte si hru zakoupit na Steam First.

Můžete hrát Baldurovu bránu na parní balíčku?

Díky aktualizaci pro proton Experimental můžete snadno přehrávat Baldurovu bránu 3 na parní balíčku obcházením Larian Launcher. Hra může běžet kdekoli mezi 30-40 fps, což znamená, že nastavení obnovovací frekvence obrazovky mírně nižší na 40 Hz může být nejlepším tahem.

Podpora ovladače parního paluby pro Baldurovu bránu 3

Snímek obrazovky z Balduru

Hlavním bodem lepení se zdá být podpora řadiče. Larian Studios potvrdila, že ji hra bude podporovat při spuštění, ale existují dotazy, které nebyly správně zodpovězeny.

Zaregistrujte se do Dexerto zdarma a přijímejte
Méně reklam | Tmavý režim | Nabídky v hraní, televizi a filmech a technice
Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

S Baldurovou bránou zpožděnou na PS5 se podpora ovladače stále cítí trochu „finicky“. Úplně rozpoznává vestavěný ovladač parní paluby a my jsme byli schopni začít hrát téměř okamžitě bez jakéhokoli dalšího nastavení.

Baldurova brána 3 je nyní k dispozici a je ve páře nebo starých starých hrách.

Pokud kliknete na odkaz na produkt na této stránce.

Nyní, když znáte stav Baldurovy brány 3 na parní balíčku, nezapomeňte se podívat na spoustu dalších praktických průvodců, které jsme pro vás šlehali o dalších aspektech hry: