Black Mesa je perfektní způsob, jak se dostat do poločasu před Alyxem-The Verge, Black Mesa je lepší než Half-Life 2, tady je důvod | PCGamesn

Black Mesa je lepší než poločas 2, tady je důvod

Je pravda, že v některých bodech přes Xen World při hraní Black Mesa jsme jen stáli v klidu a chvíli jsme se dívali do vesmíru a sledovali Xen Birds, což může nebo nemusí prodloužit hru.

Black Mesa je perfektní způsob, jak se dostat do poločasu před Alyxem

Po jeho propuštění v roce 1998, Poločas rozpadu okamžitě se stala mou oblíbenou hrou všech dob. To se moc neřeklo, protože jsme jen nastavili náš první rodinný počítač a já jsem sotva začal hrát videohry. Historie však prokázala, že moje horká je, že je docela solidní – Poločas rozpaduSměs střelby první osoby a vyprávění vyprávění byla neuvěřitelně vlivná a pokračovala ve sérii, která dodnes uskutečňuje téměř neohrabané humbuk a úctu k úctě a úctě. Jen svědkem toho, jak Valve stále nedokáže vydělat dostatek náhlavních souprav 1 000 $, aby uspokojil poptávku Half-life: Alyx, který vychází za pár týdnů.

Poloviční život 2, Ačkoli jsem se nikdy opravdu nešel. Než to vyšlo, byl jsem student s ničím jiným než apple ibook pro mé jméno a PC Gaming pro mě prostě nebylo možností. Poprvé jsem to hrál o několik let později, když jsem dostal Xbox 360 a rozhodl jsem se zkontrolovat původní verzi Xbox. Při zpětném pohledu byl tento přístav technický zázrak. Ale stále to byla kompromitovaná verze a suboptimální zpětná kompatibilita Xbox 360 jen zhoršila záležitosti. Mohl bych ocenit, co hra dělá na umělecké úrovni, a její fyzický systém byl jasně průkopnický, ale připadalo mi to jako slogan hrát. Nyní se opírám na PC, s jeho olověným bojem a nekonečnými sekvencemi vozidel se mohu cítit jen stejně. (I když si myslím Epizoda 2 je skvělý.)

To vše znamená říci, že nejprve, pokud máte cenu Half-life: Alyx Kvůli potřebě herního počítače a náhlavní soupravy VR. Také vím, jaké to je cítit se, jako by vám zmeškal technologickou loď ve hře. Existuje mnoho příkladů starších titulů, které jsem přišel roky po skutečnosti a užíval jsem si stejně jako bych měl po propuštění, ale z jakéhokoli důvodu, Poloviční život 2 nikdy by nemohl být jedním z nich. A i když to velmi miluji, pochopil bych, jestli je originál Poločas rozpadu, S jeho surovými vizuály z 90. let nemohl být jedním z nich pro vás.

Naštěstí to nemusí být. Černá mesa, ohromně ambiciózní ventilátorový remake originálu sankce ventilu Poločas rozpadu, Nakonec tento měsíc opustil čas na páře na Steam. Není to poprvé, kdy jste mohli hru hrát od začátku do konce, ale je to poprvé, kdy se vývojáři cítili pohodlně prodat jako dokončený produkt. A ať už jste začátečníkem série nebo se snažíte otřete na svou tradici Alyx, Zvažoval bych Černá mesa jak základní hra sama o sobě, tak nejlepší způsob, jak hrát Poločas rozpadu dnes.

To by mohlo znít jako velké prohlášení, protože existují další dva oficiální způsoby, jak hrát Poločas rozpadu, Oba jsou právě teď zdarma. Původní hra pro mě drží dobře a ve skutečnosti vypadá mnohem lépe, než jak jsem ji hrál zpět v den. Valve aktualizoval mnoho modelů s expanzí a samozřejmě jej nyní můžete hrát za mnohem vyšší rozlišení a snímkové frekvence na moderním hardwaru. Další možností je Half-life: Zdroj, Který ventil uvolněný po brázdě Poloviční život 2;; Je to v podstatě původní hra přenesená do zdrojového motoru pokračování, s převážně stejnými aktivy, ale vylepšená fyzika a osvětlení. Myslím, že je to trochu nadbytečné, ale možná je to trochu přístupnější.

Černá mesa, Je však remake plného, ​​jehož tým nadšenců, Crowbar Collective, začal pracovat v roce 2005 ve snaze port Poločas rozpadu Získat správnou cestu. Valve se nakonec rozhodl dát svému požehnání projektu poté, co viděl, jak působivá byla práce týmu, ale bylo to tak dlouho, že, abych byl upřímný, už to nevypadá jako nová hra. Poprvé jsem to koupil v roce 2015, což je dost dlouho na to, abych zapomněl, zda se úvodní kapitoly v konečném vydání vůbec změnily. Ujišťujeme vás, že je to obrovské zlepšení původní hry.

Jako remake, Černá mesa je o něco rozsáhlejší než něco jako verze výročí Svatozář a Halo 2, Ačkoli jsou grafické upgrady srovnatelné. Je to víc než jen vizuální obnovení. Originál Poločas rozpadu Kód se nesedí po zákulisí. Crowbar Collective se ani zbytečně necítil s původní prací, a to bylo svobodu změnit design úrovně v místech, kde to dávalo smysl. Celkově však, Černá mesa v podstatě se cítí jako hraní originálu Poločas rozpadu s lepší grafikou než Poloviční život 2.

To znamená, že se jedná o docela starý střelec z první školy, se zdravotními balíčky a neomezenými načítáními zbraní atd. Často se ocitnete na hraní QuickSaves a snažíte se dostat to trochu dále na 17 zdravotních jednotkách, takže se nemusíte znovu načíst z dřívější sekce. Boj je skvělý, s pevně navrženými segmenty, které nejlépe využívají zvěřinec nepřátel, se kterými narazíte. Jako Poločas rozpadu, Černá mesa je to nejlepší, když se snažíte vyhnout tomu, abyste byli vyčištěni neskutečně inteligentními silami Black Ops.

Vyprávění stále funguje, i když Poloviční život 2Dystopická horor způsobuje, že se jeho nestydatě sci-fi předchůdce zdá být ve srovnání campy. Poločas rozpadu byla jednou z prvních videoher z první osoby, které rozvinuly jeho vyprávění tím, že ukázaly, neříkaly; V akci nejsou žádné cutscenes ani zlomy a vidíte vše, co se odehrává z vlastní perspektivy vaší postavy. V době, kdy jako hry jako Bůh války jsou správně chváleni za odtažení podobných triků, Poločas rozpaduVliv nebyl nikdy zjevnější. Černá mesa zachovává svou podstatu.

Největší změna Černá mesa dělá Poločas rozpadu je jeho závěrečné kapitoly, kde (výstraha spoileru) je Gordon Freeman převezen do záhadného mimozemského světa s názvem Xen. Tyto úrovně byly všeobecně považovány za sestupný hráči originálu, s nudnými vizuálními prvky, nekonečnými platformami a ohromujícími bojovými šéfy. Pro Černá mesa, Crowbar Collective zcela transformoval Xen, prodloužil sekci o několik hodin a učinil z něj jeden z vrcholů hry.

Černá mesaReinvence of Xen je tak dobrá, že ve skutečnosti způsobuje, že dřívější sekce vypadají méně působivě. Ale Crowbar Collective říká, že plánuje vydat 1.5 „Definitivní“ vydání, které vylezne umění po celou hru. Neexistuje žádná časová osa, která se cítí nějak vhodná pro zdánlivě nekonečný příběh tohoto projektu. Dokonce i po 15 letech a 1.0 Vydání, Černá mesa zůstává neúplný.

Nedovolil bych, aby tě to odložil. V rámci Form Sorta-Sorta, Černá mesa Stále se řadí jako na můj oblíbený způsob, jak hrát Poločas rozpadu hra. Je to projekt, který vyzařuje profesionalitu, nemluvě o vášeň pro svůj zdrojový materiál a touhu přivést jej širšímu publiku. Pokud se ještě musíte ponořit do Poločas rozpadu Vesmír, důrazně doporučuji, abyste s tím začali.

Black Mesa je lepší než poločas 2, tady je důvod

GMAN v polovině života

Bylo to 2004. GPU NVIDIA 6800 byl nový kluk na bloku, mechanické jednotky plakaly na DOOM 3’s Crushing 2.Požadavky na úložiště 2 GB a Pentium 4 byl stále CPU.

Half-Life 2 se konečně proklouzl z hlubin vývoje pekla, překonal úniky zdrojového kódu a řada nákladných zpoždění. Poté, co se snažil stahovat záplaty pro hru prostřednictvím nějakého podivného programu s názvem Steam (nikdy se to nezachytí), komunita konečně uvidí, na čem Valve pracoval posledních pět let.

Half-Life 2 byl revolucí v hraní a přepravoval hráče do světa, který sotva vypadal možné. Procházeli jsme se po dálnicích zamořených antlionem, bojovali Hunter Choppers na úzkých chodnících drsného mostu a svrhli tyranskou vládu pomocí obrovského psího robota. Dobrodružství nebylo jen doplněno vizuální krásou, ale také nějakým průkopnickou simulovanou fyzikou. Jetsam a Flotsam se houpali nahoru a dolů v kanálech, výbušné sudy nepřátelé pepřeni šrapnelem a kombinovali vojáky realisticky po schodech a přes zábradlí. Grafika byla lesklá, zbraně byly nové a příběh byl vzrušující. A přesto dávám přednost černé mesě před poločasem 2.

Black Mesa se hraje jako klasický film. Do dnešního dne je rozvíjející se, eskalující hrůza rezonance kaskády něco, co se jen málo dalších her podařilo zachytit. Mimozemské chapadla prorazily podlahami a táhly nešťastné vědce k jejich smrti; zotročené vortigaunty pronásledují temné chodby; A vaši nemrtví bývalí kolegové se potulují o zařízení, paraziti uchopili lebky. Když se vaše dva světy srazí, fauna a flóra mimorozměrného hraničního světa ohrožují samotnou existenci lidstva. Armáda je zpočátku přivedena k úlevě obětí katastrof. A jste chyceni uprostřed toho všeho.

Headcrab zombies in Black Mesa

Poločas 2 byl čelistí krásný, když poprvé přistál. Ale jeho oslňující vizuální efekty, spolu s fascinující schopností gravitační zbraně k nepřátelství buničiny s pilami a zlomenými toaletami, skryly všechny druhy hříchů. Například dialogové sekce se staly únavnými při opakovaných přehrávání. Ravenholm se slaví jako vynikající okamžik hrůzy a atmosféry hry, ale vyniká, protože tyto věci poté proklouznou. Řídící sekce jsou dlouhé a zkaženy špatnou manipulací s vozidly. NPC se neustále dostanou pod nohy (nenechte se začít s Barneyem). A po lepší části dvou desetiletí jsou vizuální prvky zoufalé potřeby plivání.

Pokud je Black Mesa jako mimozemšťan Ridleyho Scotta, pak poločas 2 je pokračování James Cameron. HL2 je zaměřena na akční bomby a bombastické sady. Cesta hráče je jedna velká fantazie power, která z Gordona Freemana změní na mesiášskou postavu a vyzbrojuje ho vozidly, věžemi, robotami a kamarády Antlion. Heck, finále vám dokonce umožní házet nepřátele kolem jako ping-pongové koule s přeplňovanou gravitační pistolí.

Je to nepopiratelně zábavný zážitek, ale ten, který postrádá zaměření a jemnost jeho předchůdce. Poté, co následuje jeden nejasně definovaný cíl za druhým, je nakonec jasné, že byste měli vést odporovou sílu proti novým okupantům Země. Ale cesta Freemana k svržení této tyranské vlády se prostě nezdá být tak věrohodná, nebo tak důsledně poutavá, jako jeho cesta přes Black Mesa.

Dlouhá jízdní sekce v poločase 2

Krása černé mesa spočívá v jeho jednoduchosti. Přežití je Freemanovou prioritou číslo jedna a proběhne se smrtící směsí vojenských a mimozemských útočníků. Každá úroveň má logickou konzistenci a uvěřitelnost. Procházíte se experimentálními laboratořemi, kancelářskými kabinami a raketovými silami a zoufale se snažíte předběhnout invazní síly a celkový kolaps zařízení.

Crowbar Collective odborně zachycuje ten pocit, že se svět potopí do propasti, stejně jako Valve před více než 20 lety. Nouzová světla vyplňte ocelové chodby zlověstnou červenou záře, bazény radioaktivního kalu blokují vaši cestu a zlomené plynové trubky střílí trysky plamene. Mohli byste atmosféru vyříznout nožem. Kromě Ravenholmu však poločas 2 nenabízí stejnou úroveň napětí, vzrušení nebo zázraku.

A pak je tu xen. Devs zcela reimaginovali Freemanovu výpravu do Borderworld, mnohem zhoubné, jak tomu bylo v původní hře. Když vystoupíte z Teleport, hejna boidů a paprsků Manta naplňuje oblohu. V dálce leží portál k nihilanthu, zahalený do kousků plovoucí skály a brilantní modré světlo nedaleké mlhoviny. Vášeň se nalila, aby tato část hry vypadala a cítila se autenticky, je jasná vidět.

Xen v černé mese

Xen je stejně krásný jako smrtící a představuje darwinovský ekosystém, který vás vrhne do světa potravinových řetězců a predace. Hot-Foingt It přes hraniční základny, bažiny, pavouk a mimozemské válečné továrny, je těžké se divit na odborně vytvořené úrovně Crowbar Collective. Xen, ve správných rukou, je úžasné místo k prozkoumání. Je tedy škoda, že Valve opustila místo zcela v poločasových pokračováních. Totéž lze říci o rozmanité ekologii Xenu, z nichž většina chyběla v poločase 2 a jeho epizodického obsahu.

Díky svým novým a vylepšeným vizuálním efektem, přísnějším boji a ovládacím prvkům a důrazem na atmosféru oproti akci je Black Mesa nyní mým oblíbeným vstupem do celé série-i když jsem ochoten znovu zvážit, že pokud se stane poločas 3. Cesta je zakončena absolutně hvězdným soundtrackem Joela Neilsona. Poslech skóre je téměř duchovní zážitek, který mě nutí hrát celou hru se sluchátky. Tento remake fanoušků je jediný způsob, jak hrát poločas, a dokonce se podaří překonat svého milovaného nástupce. Upřímně řečeno, jsem jen ohromen, že Valve nevyrazil toto studio.

Jessi Sampson Jessi tráví své dny fušováním s plošinami, RPG a dobrodružnými hrami. Má nezdravou posedlost životy videoher postav a musí zjistit, co je nutí zaškrtnout. Nenechte ji začít na nejdelší cestě.

Half-Life vs Black Mesa: Hraní rozdíly mezi těmito dvěma tituly

Nediskreditujeme Black Mesa – ale když v roce 1998 vyšel poločas, byla to hlava a ramena nad jeho současníky. Hra roku, která získala ocenění za umění, grafiku a nejdůležitější – vývoj postav a příběhů.

Black Mesa vyšla v březnu a o pět měsíců později v duchu „Lepší pozdě než nikdy“, rádi bychom se podělili o to, co si myslíme, že jsou nejvýznamnějšími rozdíly v herně a co od Black Mesa očekávat při porovnání s poločasem.

Vlastně existuje řada rozdílů, takže prostě projdeme ty nejvýznamnější související s hratelností, které jsme si všimli přímo ven.

Je zřejmé, že existují rozdíly ve fyzice a grafice. Ano, víme, že jsme řekli, že se nejedná o srovnání grafiky, ale pokud to ovlivňuje hraní hry, mělo by se to zmínit. Například nepřátelé jsou mnohem snazší v poločase, protože starý motor má vyšší kontrast v barvách a jednodušších polygonech.

Také se vplížila kolem rohů, aby částečně spatřila a zasáhla nepřítele, mohlo by fungovat v poločase. Záleží na tom, jak dobře si pamatujete poločas-vím, že nás to vedlo k ořechům-ale někdy by se projektil zastavil uprostřed vzduchu, pokud by byl zaměřen příliš blízko objektu. To se však nestane v černé mesě.

Projektil pozoruje střední vzduch na polovinu života

Projektil zastavuje střední vzduch na polovinu života

Trulli

NPC se chovají v obou titulech víceméně, i když v Black Mesa o něco chytřejší – což lze očekávat. Rozdíly jsme si všimli, že nejvíce vynikají, jsou s býky, mimozemské zavrčení, vortigaunty a mimozemské ovladače.

Bullsquids in Black Mesa používají stejné útoky jako v poločase-budou se účtovat u hráče z blízkého a středního dosahu. Rozdíl s jejich útoky na dlouhou vzdálenost spočívá v tom, že Bullsquids již nevyplivnou jediný projektil, ale sprej kyselinových projektilů, což ztěžuje vyhýbání se.

Alien Grunts se někdy objeví bez jejich brnění a zbraně v Xen a spoléhají se na útok z blízkého dosahu, ale je snadněji zabíjet než plně vybavené mimozemské zavrčení. V Black Mesa je výrazně více mimozemských ovladačů a vortigauntů v Xen World, pak je v poločase; A když jsou spolu, jsou to smrtící kombinace. Není třeba zabíjet vortigaunty, pokud nejsou kontrolovány mysli, ale.

Také jsme si všimli, že v Black Mesa nejsou žádné výluhy. Jsou to menší nepřátelé v poločase a snadno se zabíjejí, ale zjistili jsme, že jsou nejvíce nepříjemné ze všech nepřátel v poločase, včetně Headcrabů.

Cannon a Gluon Gun v Xen opravdu žijí podle jejich potenciálu v Black Mesa

Cannon a Gluon Gun v Xen opravdu žijí podle jejich potenciálu v Black Mesa

Trulli

Zbraně v Black Mesa se obecně méně rozšířily, zejména MP-5 a brokovnice. Magnum může být také zaměřen na pohled, v novějším názvu, a zdá se, že má méně zpětného rázu než v poločase.

Vždy jsme se cítili, jako by některé originální poločasové zbraně, konkrétně tau Cannon a Gluon Gun, nedostaly dostatek vzduchu v poločase. Ale tomu tak není u Black Mesa. Takže, jděte divoce s tau Cannon a Gluon Gun v Xen, protože nyní existují zelené krystaly, které dobíjí tyto zbraně s uraniem-235, které neexistují v poločase.

Přejeme si, aby více zbraní v Black Mesa měla funkci Iron Sight

Přejeme si, aby více zbraní v Black Mesa měla funkci Iron Sight

Trulli

Funkce převzatá z pokračování poločasů a rozdíl, který se nám nejvíce líbil mezi těmito dvěma tituly, je to, že v Black Mesa přehrávač může vyzvednout a nést náhodné položky, což znamená, že pokud je vaše zdraví plné, můžete si vyzvednout MedKit a hodit jej dopředu; Totéž s bateriemi a municí HEV. To je zvláště užitečné u munice, protože v Black Mesa můžete nést výrazně méně munice, než v poločasech.

První HEV baterie, kterou ve hře vyberete, pravděpodobně

První HEV baterie, kterou ve hře vyberete, pravděpodobně

Trulli

Pokud jde o délku kampaní, Crowbar Collective rozšířil jak Země, tak i xen světy. Hráli jsme oba tituly přerušovaně a nebyli jsme úplně čas na délku hry – nebo možná to bylo proto, že jsme už věděli celou kampaň poločasu – ale černá Mesa vypadala mnohem déle.

Je pravda, že v některých bodech přes Xen World při hraní Black Mesa jsme jen stáli v klidu a chvíli jsme se dívali do vesmíru a sledovali Xen Birds, což může nebo nemusí prodloužit hru.

To, co udělali s Xen's Flora a fauna, je prostě fascinující

To, co udělali s flórou a faunou v Xen, je jen fascinující

Trulli

První kontakt s Xen vás nechává dech

První kontakt s Xen vás nechává dech

Trulli

Celkově vzato nemůžete zamítnout dobré psaní. Příběh je tak dobře napsaný, že tyto hry mohou být přepracovány každých 10-15 let, pokud jde o nás. Samozřejmě, každý remake každé hry by měl být s jedinečným rotem, jen tak, aby to bylo opět zajímavé – a Black Mesa to má.