Bliss | Far Cry Wiki | Fandom, The Bliss – Far Cry 5 Průvodce – IGN

Všechny interaktivní mapy a umístění

Podle poznámky nalezené v pivovaru Whistling Beaver se Bliss používá v kapalině i práškové formě. Prášková verze je produkována pouze vlastními chemiky Faith v její bráně, a zatímco tato verze je silnější než tekutá forma, kapalná blaženost je to, co umožňuje andělům „vzkřísit“ po utrpení zdánlivě fatální zranění.

Blaho

Blaho

Blaho je lék používaný v Far Cry 5 Projektem u Edenovy brány převést lidi na svou věc a zvýšit jejich počet. Hlavní složkou se zdá být andělská trubka (bRugmansia), rostlina s bílými květy, která má halucinogenní vlastnosti.

Výroba a distribuce léku je řízena semenem Faith a další genetik jménem Peter, který byl kdysi jedním z nejznámějších genetiků ve svém oboru, ale byl vyloučen z lékařské asociace při fatálním experimentu na nevyrovnaně ill trpěliví.

Droga se používá k trénování a zlepšování schopností členů kultu.

 • Ti, kteří byli považováni za pracovníci, byli posláni do víry, kde je nadměrně přeexponovala drogu. To je proměnilo v „anděly“. Mohou být rozpoznány mraky bílého prachu vznášejícího se kolem jejich hlav. Andělé utrpěli určitou formu poškození jejich nervového systému kvůli nadměrné expozice léku. Výsledkem je, že andělé se stali méně citlivými na bolest a únavu a také se stali agresivními, bezduchými drony.
 • Mezitím Jacob použil drogu ke zvýšení síly a poslušnosti zajatých vlků a nazval je soudci. Jacob také používal lék v tandemu s klasickou kondicionováním, aby své konvertity formoval na mocné válečníky s neuvěřitelnými dovednostmi a vůlí. Na vedlejší poznámku Jacob dokonce použil jeho variantu k vymývání mozků a kondicionoval zástupce na infiltrování vlčího úkrytu a zavraždění Eli v chladné krvi.

Podle poznámky nalezené v pivovaru Whistling Beaver se Bliss používá v kapalině i práškové formě. Prášková verze je produkována pouze vlastními chemiky Faith v její bráně, a zatímco tato verze je silnější než tekutá forma, kapalná blaženost je to, co umožňuje andělům „vzkřísit“ po utrpení zdánlivě fatální zranění.

Pokračující expozice blaženosti způsobuje, že se duhovky oběti staly mléčnou bílou s extrémně zúženými žáky. Droga má extrémně silné halucinogenní vlastnosti, ale nezdá se, že způsobuje závislost nebo závislost.

Recenze expertů GameSpot

14. února 2019

17. listopadu 2014

5. prosince 2012

Far Cry New Dawn []

v Far Cry New Dawn, Bliss lze nalézt v několika misích, na rozdíl od Far Cry 5, nezpůsobuje to, aby kapitán bezpečnosti halucinoval, ale místo toho pomalu vypouští jejich zdraví. Hra také ukazuje, že oheň může odrazit účinky blaženosti.

Dzhjpzgumaa6Kvj

Trivia []

 • Kultisté i místní ve hře nazývají pole bílých květin v regionu víry „Bliss Fields“, což naznačuje, že název je také přezdívka pro rostliny.
 • V krátkém filmu uvnitř Edenovy brány se používá modrá zbarvená droga podobně jako blaženost, která je ve hře zbarvená bílá. Není jasné, zda se jedná o jiný lék nebo jeho barva byla během vývoje změněna.
 • Pokud hráč vstoupí do této rostliny, dostane halucinační efekt, s bílými částicemi a různými barvami na obrazovce.

Far Cry 52018-4-24-21-30-17

 • Na základě blokovců na základě tabulek a poznámek v některých místech výzkumu Bliss, jakož i na vzhledu rostliny, má být pravděpodobně Bliss představovat rostlinu obsahující alkanoidy, jako je scopolamin, halucinogenní s údajnou schopností kontroly mysli, které vytvářejí členové rodiny Nightshade, jako jako jako jako jako jako jako jako jako jako jako jako blín. Dalším možným důkazem je skutečnost, že Bliss kontejnery jsou v arkádovém editoru označovány jako kontejnery scopolaminu a výňatky z Kniha Josefa popisující jeho použití.

Scopolamin2

 • Na rozdíl od blaženosti, scopolamin (také známý jako “Hyoscin“se používá jako lék, který se používá k léčbě nemoci pohybu, pooperační nevolnosti a zvracení (i když může mít stále halucinogenní a dokonce i smrtící vedlejší účinky, pokud je přijímáno ve velkém množství). Je to na seznamu modelu WHO Essential Medicines (Hyoscin butylbromid, hydromomid hyoscinu). Scopolamin byl také používán jako klíčová složka v „pravdě sérum.”
 • Jméno může být odkazem na stejnojmennou léčivu uvedenou v kontroverzní epizodě Kapitán Planet a Planeteers.
 • Samotná květina má podobnost s těmi v rodu Datura, zejména Datura Stramonium, Datura Metel, a Datura Innoxia. Rod Datura je členem rodiny Solanoideae, která zahrnuje Henbane a Nightshade. Rostliny Datura obvykle nesou květy ve tvaru trumpety, nejčastěji bílé a mají trnité semeny, i když květiny Datura nerostou směřující dolů (úzce související Brugmansia suaveolens mají podobné vyhlížející květiny, které jsou zavěšené, i když rostliny Brugmansia mají hladké semenové lusky a často se nazývají Angel’s Trumpet). Říkají se také Jimson Weed, ďábelská trumpeta, a měšíční květina.Spotřeba rostlin v rodině Datura je jedovatá, protože všichni členové rodiny Datura obsahují alkaloidy včetně scopolaminu, atropinu a hyoscyaminu. Datura je anticholinergní delirianta, který způsobuje intenzivní delirium, amnézii, sedaci a živé vnější halucinace, podobné tomu, co zažívá zástupce ve hře.
 • V propagačním širokopásmovém plakátu pro hru je znázorněna víra, která drží v pravé ruce blaženou květinu, pravděpodobně představuje její roli v kultuře.
 • Pravděpodobně kvůli dohledu nebo opětovnému použití aktiv najdete vzorec scopolaminu a dalších poznámek o vývoji blaženosti zveřejněné na kola v holandském bunkru.
 • Lorenzoův riel používá blaženost Far Cry 6

Bliss

Hope County

Tato stránka vás hovoří druhým setkáním se semenem Faith.

Během této mise nemáte kontrolu – je to jen dlouhá cutscene.

Poté, co jste způsobili dostatek problémů v oblasti řeky Henbane, budete obklopeni blažeností a omdlíte.

Probudíte se k víře v mlhavý Nebeský svět podobný svět, který způsobuje blaženost.

Povede vás k Josephovi, který mluví o světě, kdy se sekvence mění v červené hellscape Red Firey Hellscape.

Probudíte se s šerifem a Tracey, který stojí nad vámi, snaží se vám dát adrenalinovou jehlu a vysvětlíte, že byste se stali obětí drogy.

Znovu omdlíte a probudíte se s plnou kontrolou, abyste se vrátili ke hře.