Budova základny – Dayz Wiki, Dayz: Jak postavit základnu

Dayz: Jak postavit základnu

Kromě budování tábora od nuly mají hráči také základní baricading ve formě Lockpicks. Téměř jakékoli fungující dveře na jakékoli existující struktuře v Černarus mohou být uzamčeny za účelem bránění schopnosti jiné osoby vstoupit do této budovy. To je však pouze dočasné, protože zbraně melee lze použít k prolomení zamčených dveří. Vzhledem k jeho současným omezením se většina lidí rozhodne tuto schopnost použít jako rozptýlení pro vytvoření překvapivého útoku nebo je upozornit, když se jiný hráč může pokoušet vstoupit do budovy, kterou v současné době zabírají.

Dayz Wiki

Dayz Wiki Update Project! – Dayz podstoupil mnoho velkých změn v krátkém časovém období. Potřebujeme, abyste nám pomohli udržovat naše stránky a obrázky aktuální! Chci začít? Sledujte odkaz nebo Připojte se k aktualizačnímu projektu na Discord!

Nemáte účet?

Dayz Wiki

Budova základny

Koncept budování základny 1b

Obsah

 • 1 Aktuální funkce
 • 2 média
 • 3 Viz také

Budova základny je základní herní mechanik Dayz.

Aktuální funkce [| ]

Od 1.0, hráči mohou konstruovat základny nebo tábory, od jednoduchých kořistí v podzemních úklících nebo sudech, až po komplexní zděné struktury s ploty, hlídacími věžemi, elektrickým systémem a vozidly.

Objekty, jako jsou stany nebo položky elektrického systému, lze umístit pomocí modelu Ghost ‘Precision Placement’. To vám umožní přesně umístit položky do konkrétního umístění a rotace.

Kromě budování tábora od nuly mají hráči také základní baricading ve formě Lockpicks. Téměř jakékoli fungující dveře na jakékoli existující struktuře v Černarus mohou být uzamčeny za účelem bránění schopnosti jiné osoby vstoupit do této budovy. To je však pouze dočasné, protože zbraně melee lze použít k prolomení zamčených dveří. Vzhledem k jeho současným omezením se většina lidí rozhodne tuto schopnost použít jako rozptýlení pro vytvoření překvapivého útoku nebo je upozornit, když se jiný hráč může pokoušet vstoupit do budovy, kterou v současné době zabírají.

Tábory hráčů mohou být postaveny z malé škály budov, které jsou v současné době ve hře. Skládají se ze stanů, sudů a kusů budov základny. Najdete stany a sudy se přirozeně na světě, zatímco jste povinni rukovat kusy, jako jsou stěny a věže. Mějte na paměti, že konstrukce věží a plotů může být dokončena pouze pomocí prken, hřebíků, dřevěných kulati. Poláky vlajky mohou být také konstruovány v základnách vytvořených hráči nebo kolem něj a lze je použít k létání různých vlajek nalezených ve hře. Vlajky v průběhu času nižší, ale lze je znovu zvýšit prostřednictvím interakce hráče. Jakákoli položka v rámci efektivního poloměru vlajky bude mít vedle svého názvu malý symbol, který naznačuje, zda jí zabrání v tom, aby se vyhnul přítomnosti vlajky.

Některé z položek, které lze použít, zahrnují následující:

Dayz: Jak postavit základnu

Hotová základna v Dayz

Gamezo

Budování vlastní základny je jedním z hlavních cílů mnoha hráčů Dayz. Naštěstí můžete snadno vytvořit efektivní základnu, jakmile víte, jak. Budeme přesně pokrývat, jak postavit základnu, od sběru materiálů až po dokončení první plné složení.

Než začnete

Než začnete s budováním základny v Dayz, budete si nejprve muset vytvořit nějaké životně důležité předměty, které vám umožní hladce vytvořit všechny potřebné části vaší základny.

Zdroje, které budete muset vytvořit základnu

Pila v Dayz

Nejdůležitějším zdrojem, pokud jde o budování jakékoli struktury v Dayz, je dřevo – Budete potřebovat tunu, abyste vytvořili vše od stěn po brány po schody. Budete potřebovat obojí Dřevěné protokoly a dřevěná prkna Chcete -li začít s budovou základny.

Něco musíte také najít hřebíky Vytváření základů. Nehty najdete v krabicích po celém světě nebo demontáží základny jiného hráče sekerou nebo sekerou.

Nakonec budete potřebovat kovový drát vytvořit bránu pro vaši základnu. Tuto položku můžete vyloučit z farem nebo loveckých oblastí.

Nástroje, které budete muset vytvořit základnu

Ovládá sekeru v Dayz

Jakmile budete mít materiály potřebné pro budování základny, budete potřebovat nějaké nástroje k jejich sestavení. Potřebné nástroje jsou:

 • Sekyrka – Používá se k nasekání dřeva mezi mnoha dalšími úkoly. Nalezeno na farmách a vesnicích.
 • Lopata – Používá se při vytváření plotů. Nalezeno v průmyslových oblastech a farmách.
 • Kladivo – Používá se při vytváření plotů. Nalezeno v průmyslových oblastech, farmách a vesnicích
 • Kleště – se používají k přeměně plotů na brány. Nalezeno v průmyslových oblastech a farmách.

Soupravy, které budete muset postavit základnu

Nadace plotu a plotu v Dayz

Stejně jako nástroje a obecné zdroje, budete také potřebovat materiály k vytváření souprav, základů pro vaše komponenty pro stavbu základních staveb. Soupravy jsou opakovaně použitelné, takže budete potřebovat pouze jeden z nich.

Existují dva druhy souprav – Sady plotu, a Soupravy Strážné věže. Obě soupravy vyžadují tvorbu, z nichž každá vyžaduje nějaké lano a dřevěné tyčinky. Lano můžete vytvořit vytvořením dvou hromádek šesti hadrů a najdete hole sekáním palivového dříví s sekerou.

Budování základny v Dayz

Startovací základna Dayz

Jakmile budete mít nástroje a zdroje, budete muset postavit základnu, můžete konečně začít.

V Dayz jsou dva hlavní typy základních komponent: ploty a Strážce. Strážci pro vaši základnu poskytují místo pro vaši základnu, zatímco ploty budou působit jako stěny vašich struktur.

Stavební ploty

Dokončený plot v Dayz

Měli byste zahájit proces budovy vytvořením plotů, stěny vaší základny. Nejprve nejprve položte svou soupravu plotu na místo, kde chcete postavit plot.

Můžete spustit nadace plotu chůzí k soupravě plotu s dřevěným kulasem v ruce. Otevřete nabídku a přetáhněte protokol na soupravu plotu vlevo Připojte to.

Připojení protokolu k plotu v Dayz

Opakujte to pro druhý protokol a poté použijte lopatu na plotové sadě k dokončení budování základů plotu.

Dále budete muset pracovat na dolním a horním rámečky plotu. Pro každou část rámu budete potřebovat čtyři dřevěná prkna a osm nehtů.

Materiály rámu můžete připojit k plotu stejným způsobem, jak jste přidali základ. Poté budete muset použít kladivo nebo sekeru na plotu k dokončení procesu konstrukce rámu.

Plot, který je napůl postaven v Dayz

Po dokončení rámu musíte dále postavit spodní a horní stěny plotu. Proveďte stejný proces jako předtím, tentokrát pomocí pěti dřevěných prken a deseti hřebíků pro konstrukci každé části zdi proveďte každou část zdi.

Po dokončení zdi jste úspěšně dokončili svůj první kus plotu. Jednoduše opakujte tento proces vedle prvního kusu plotu, abyste vytvořili delší zeď nebo sloučeninu.

Proměnit plot na bránu

Proměnit plot na bránu v Dayz

Jakmile budete mít hotový kus plotu, můžete se rozhodnout, že jej změníte v a brána Připevněním k němu připevněte nějaký kovový drát a poté na něj použijte kleště. Tím se přidá klouby k interakci a otevření tohoto kusu plotu.

Můžete také přidat zámky kódu k vašim branám, aby odradili další hráče, kteří se mohou snažit vyloučit nebo infiltrovat vaši základnu. Občas můžete najít zámky kódu na farmách a průmyslových oblastech.

Budování stránek

Skupina hráčů Dayz, kteří hledají mezi strážními věky přes obrovskou základnu

Budování Strážních stránek je velmi podobné stavebním plotům. Nejprve budete muset umístit soupravu Strážné věže, kde chcete postavit strážní věž.

Jakmile je sada umístěna, můžete začít stavět nadace strážní věže. Chcete -li to provést, připojte čtyři protokoly do soupravy Strážce a poté lopatujte k dokončení kroku.

Nyní budete muset přidat spodní a horní rámečky ke třem ze čtyř stran Strážné věže. Každý segment rámu bude mít čtyři dřevěná prkna a osm nehtů. Jakmile jsou materiály připojeny, použijte kladivo nebo sekeru k dokončení rámů.

Budování rámečků Strážkové věže v Dayz

Dále budete muset postavit níže a horní stěny Připevněním pěti prken a deseti hřebíků na segment. Připojte je ke třem stěnám a dokončete je kladivem nebo sekerou.

S dokončenými stěnami postavte a střešní panel Na vrchol stěn připevněním 10 prken a 20 hřebíků, poté interagujte s kladivem nebo sekerou.

Budování střechy v Dayz

Poslední část tohoto patra je schodiště. Můžete to postavit připojením 10 prkna a 20 hřebíků k základně věže a poté interagovat s kladivem nebo sekerou.

Se stěnami, stropem a schody jste úspěšně postavili první patro strážní věže. Nyní můžete zamířit nahoru a Tento proces opakujte dvakrát dosáhnout maximální výšky stránky.

Po dokončení všech tří podlaží budete muset postavit Střecha strážní věže.

Zrezivělá bouda v Dayz

Střecha Strážné věže může být postavena připojením šesti kovových listů, pěti dřevěných prken a 20 nehtů na základnu 3F. Kovové listy najdete rabováním průmyslových oblastí.

Dokončete střechu kladivem nebo sekerou a dokončete strážní věž.

Tipy pro skvělou základnu

Velká základna v Dayz

Jakmile máte základny základní konstrukce dolů, můžete se dostat do práce a navrhnout základnu svých snů. Zatímco téměř jakékoli rozvržení bude fungovat, existuje několik tipů, jak mít zabezpečenou základnu:

 • Pokud je vaše základna v lese, udržujte svou základnu malou a použijte camo sítě, abyste se vyhnuli přitahování pozornosti.
 • Nahraďte dřevěné stěny kovovými listy, abyste zlepšili trvanlivost
 • Velké základny přitahují pozornost – neskrývejte svůj nejcennější kořist ve velké základně

Extra základní funkce

Generátor napájení napájení některých světel v provizorní základně

V budově základny je v Dayz mnohem víc než jen základní ploty a stránky. Jakmile nastavíte svou hlavní strukturu, existuje několik doplňků, které můžete přidat do své základny, abyste zlepšili její bezpečnost a učinili z něj lepší místo k životu.

 • Přidat platformy dovnitř plotů snadno nahlédnout přes bok a střílet na nepřátele.
 • Přidat elektřina k vaší základně rabováním generátoru energie a pomocí zapalovací svíčky pro připojení k některým světel.
 • Přidat ostnatý drát na ploty, aby bylo obtížnější infiltrovat základnu.

Budova základny vyžaduje čas, takže se ujistěte, že máte nejprve vyřešeny základní potřeby:

Jack se sídlem v Anglii je spisovatelem průvodců ve společnosti Gamezo. Když nepíše o hrách, hraje pod sluncem téměř každý plošinka a Metroidvania.