Civilizace 6 Tipy: Úspěch v rané hře, civilizace VI: 5 nejlepších tipů pro začátečníky.

Civilizace VI: 5 nejlepších tipů pro začátečníky

Konečně je důležité být flexibilní a přizpůsobit se změně Civilizace VI. Hra je dynamická a budete muset upravit svou strategii na základě situace.

Civilization 6 Tipy: Úspěch v rané hře

Civilizace-6

Musíte strávit jen pár minut Civilizace 6 Všimněte si, že se věci změnily od naposledy, když jste na tuto píseň tančili. Civilizace 6 představuje řadu nových funkcí, které mohou být matoucí nebo ohromující i pro Civilizace Veterán, natož nováčci. Pomocí zde uvedených tipů byste měli být schopni dostat svou civilizaci na začátek, který musíte zajistit, abyste zůstali konkurenceschopní, když se hra přesune do středu a koncových fází.

1. Vytvářejte stálou armádu brzy

Některé změny v Civilizace 6 jsou nejzřetelnější na samém začátku hry. Jak se kdysi nazývali pracovníci Civilizace 5 jsou nyní stavitelé CIV 6, a způsob, jakým fungují, je úplně jiný. Nyní, místo toho, aby se řada zatáček vylepšila dlaždice kolem vašeho města, stavitelé okamžitě dokončí zlepšení. I když se to zdá být přemoženo každému, kdo hrál CIV 5, kompromis je, že jsou dobré pouze pro tři vylepšení, než jsou použity.

Protože stavitelé mohou nyní okamžitě konstruovat vylepšení dlaždic, pořadí úvodního sestavení se trochu změní. Budete chtít tentokrát odložit vytvoření svého prvního stavitele o něco déle a místo toho použijte úvodní 10 nebo 15 zatáček k vybudování vaší vojenské síly. Začnete hru s jednou váleční jednotkou a doplňte ji, zahájil jsem hru budováním skauta a pak Slinger.

Zjistil jsem, že to funguje poměrně dobře, protože v době, kdy je hotový první Slinger, byl jsem schopen prozkoumat oblast kolem svého startovního města se svým skautem a válečníkem. Tento průzkum mi obecně dává dostatek informací, abych věděl, zda bych měl nebo ne postavit dalšího štítu nebo se přesunout na budování pomníku.

2. Bojovat s jakýmkoli barbarům, které najdete

Barbaři v CIV 6 Nejsou pushovery, ve kterých si pamatujete CIV 5. Pokud dostanou příležitost, zničí váš den děsivým množstvím účinnosti. Nezdá se, že by se také nesledovali stejnými cesty vojenské upgradu, do kterých jsou hráči nuceni, což znamená, že není neobvyklé vidět barbarské kopí nebo jezdce na 10 tahu 10.

Rovněž stojí za to poukázat na to, že vaše město nemůže bombardovat nepřátele na vašich hranicích, dokud nevybudujete starobylé zdi, technologii, která je na začátku hry docela daleko. Co je rodící se civilizace, jako je ta vaše dělat tváří v tvář takové brutální moci? Bránit se! Buďte agresivní a zabijte všechny barbarské, které najdete.

Po prozkoumání kodexu zákonů Civic (první, který můžete zkoumat), odemknete politiku disciplíny, která vaše jednotky dává bonus za útok +5 při boji s barbary. Uzákonit tuto politiku a bojovat na hordy, které uráží vaši říši s jejich ignorováním zákona a spravedlnosti.

Pokud se ukáže, že Barbaři jsou více než jen nepříjemnost, rychle prozkoumejte lukostřelbu a použijte tyto lukostřelce k útoku na barbarské tábory ze dvou dlaždic odtud, zatímco vaše váleční jednotky zaútočí ze sousedních dlaždic. Pokud jde o potíže s králem nebo princem, mělo by mít rovingovou skupinu dvou lukostřelců a jednoho válečníka, aby vyčistilo většinu barbarských táborů v této oblasti, ale nezapomeňte chránit své hlavní město, když jste venku lovu.

3. Začněte plánovat své rozložení okresu na jednom

Civilizace 6 Představuje okresy do hry, které jsou jako super nabité vylepšení dlaždic, která poskytují bonusy zdrojů a umožňují konstrukci speciálních budov. Každý okres poskytne další bonusy na základě toho, co je kolem něj, a jste omezeni z toho, kolik okresů můžete postavit podle obyvatelstva. V rané hře pravděpodobně budete mít populaci pouze na stavbu dvou nebo tří okresů ve městě, takže se pokuste rozhodnout, které z nich chcete stavět a kde je chcete postavit předem.

Zkuste zjistit specializaci města vs. Také specializace civilizace. Například, pokud víte, že chcete pokračovat v vědeckém vítězství, postavte okres kampusu v každém městě, které ovládáte. Poté vyberte specializace jako zlato, produkce, víra nebo kultura pro každé město a buďte příslušné okresy.

Okres je zřejmé, že okresy přidávají do hry novou další vrstvu a mají potenciál být velmi složitý – zhruba dodržování těchto pokynů pro mě fungovalo CIV 6Střední potíže, ale nebojte se experimentovat s okresy, abyste zjistili, co pro vás funguje nejlépe.

4. Rozšířit agresivně

v CIV 6, Zdá se, že za rychlé rozšíření je mnohem méně trestů, než tomu bylo v CIV 5. Například se zdá, že náklady na výzkum nových technologií se zvyšují s každým novým městem, které urovnáte, a povzbuzuje vás, abyste se tam dostali tak, jak se dostanete co nejvíce půdy. Pokud hrajete na obtížnosti prince nebo krále, zkuste se zaměřit na tři města na 60 nebo 70 a čtyři na turn 100.

Tady je věc: Všiml jsem si, že AI v těchto potížích může být velmi agresivní, pokud jde o usazování nových měst, která rychle sníží vaše vlastní možnosti expanze. Dostat se tam a vezměte si to, než budou moci. Kolonizační hospodářská politika, která se odemkne, když jste prozkoumali The Early Empire Civic Pro rychlé rozšíření.

5. Nevyhlašujte překvapivé války (pokud to není starověká éra)

Civilizace 6 má také několik různých způsobů, jak prohlásit válku s jinými zeměmi. Nejjednodušším způsobem je vyhlásit překvapivou válku, ale to může přijít s těžkými teplými tresty, což může způsobit, že se ostatní civilizace ve hře nelíbí.

Pokud nechcete vynaložit trest teplého, musíte nejprve odsoudit cíl své opovržení. Po pěti zatáčkách budete mít příležitost uvést své Casus Belli, nebo důvody, které ospravedlňují válku a formálně vyhlásí válku s vaším nepřítelem. Tímto způsobem sníží nebo odstraní trest teplého z odchodu do války.

Je však jednou, kdy ostatní civilizace ve hře přijímají překvapivé války: starověká éra. Během starověké éry můžete svobodně vyhlásit překvapivou válku, aniž byste vznikly jakékoli trestné tresty, takže pokud vidíte jinou civilizaci, domníváte se, že jste schopni parníku, jděte ven. Jen nezapomeňte postavit tu armádu, o které jsme mluvili jako první.

6. Odeslat delegace na jiné civilizace

Obvykle raná hra v jakékoli Civ Zápas bude zahalen tajemstvím. Nemusí to být nutně takto Civilizace 6, ačkoli. Nyní můžete posílat delegace do jiných zemí od okamžiku, kdy se s nimi setkáte, a tito delegáti vám poskytnou krmení na tom, na co mají.

Například vaši delegáti vám mohou říct, že dvě země se začaly obchodovat mezi sebou, nebo že jedna země právě urovnala nové město. Informace, které získáte, nejsou vždy příliš konkrétní, ale některé informace jsou lepší než žádné informace. Mít okno do toho, co vaši konkurenti vykreslují, může být velkou pomocí, zejména v raných fázích, kdy se všichni stále snaží vyřezat své území.

S tím bylo řečeno, je pro vás těžké přimět jiné civilizace, aby přijaly vaše delegace. Zjistil jsem, že je nejlepší poslat delegaci hned poté, co vám ji další civilizace poslala. Zdá se, že AI uznává, že odmítnutí vaší delegace poté, co jste přijali jejich, je riskantní krok, a proto jsou ochotnější přivítat delegáty, které posíláte.

7. Využití městských států

Městské státy se od té doby změnily poněkud dramaticky Civilizace 5. Stát se přátelským s městským státem je nyní o něco složitější, než jen přestávat zlaté cesty. Městské státy nyní vám přinese dokončit úkoly vydělávat vyslance, což vám zase dává bonusy víře, zlatu, produkci, kultuře nebo vědě v závislosti na tom, kolik máte jich.

Jako bonus, být první civilizací, která se dostala do styku s městským státem. Když objevíte více městských států, snažte se dokončit své úkoly, pokud tak učiníte radikální odklon od plánu progrese. Pokud se vám podaří dokončit hrst úkolů městského státu v úvodních zatáčkách, mohou mít bonusy obrovský vliv na váš úspěch v rané hře.

Je zřejmé, že existuje mnoho dalších způsobů, jak se dostat dopředu Civilizace 6, Ale ti, kteří sledují tyto sedm tipů, by se měli připravit na silnou střední hru. Neměly by být považovány za soubor tvrdých a rychlých pravidel pro každou hru Civilizace 6 Hrajete, protože některé hry budou vyžadovat úplně jinou strategii. S tím bylo řečeno, nezapomeňte se podělit o několik tipů, které pro vás dobře fungují v sekci komentářů.

Civilizace VI: 5 nejlepších tipů pro začátečníky

Civilizace VI je hra, která vyžaduje spoustu strategie a plánování k úspěchu. Pro začátečníky může být ohromující navigovat herní mechaniku a vybudovat prosperující civilizaci. Ale nebojte se, se správným přístupem se může kdokoli stát kvalifikovaným hráčem. V tomto článku budeme sdílet pět nejlepších tipů pro začátečníky, kteří jim pomohou zvládnout Civilizace VI. Od výběru správné civilizace po správu diplomacie a přizpůsobivosti tyto tipy poskytnou pokyny potřebné k vybudování úspěšné civilizace. Ať už jste ostřílený hráč nebo právě začínáte, tyto tipy vám pomohou rozvíjet potřebné dovednosti, které můžete prosperovat Civilizace VI. Začněme tedy a zjistíme, jak se stát pánem této fascinující strategické hry.

5. Začněte jednoduchou civilizací

Civilizace VI má na výběr více než 50 různých civilizací, z nichž každá má vlastní jedinečné schopnosti a jednotky. I když může být lákavé zvolit si civilizaci s honosnými nebo mocnými schopnostmi, je lepší začít s jednodušší civilizací, když se poprvé spustíte.

Civilizace jako Řím, Řecko a Rusko mají jednoduché schopnosti, které jsou snadno srozumitelné a používány. Romeova schopnost jim poskytuje bezplatnou budovu v každém městě, schopnost Řecka jim umožňuje rychleji získat vliv na městské státy a Rusko jim dává další území při zakládání měst.

Začátkem jednodušší civilizace se začátečníci mohou zaměřit na učení Civilizace VI Mechanika, jako je to, jak řídit města, stavět jednotky a provádět diplomacii, aniž by byla ohromena komplikovanými schopnostmi.

4. Zaměřte se na jídlo a výrobu

Civilizace VI: 5 nejlepších tipů pro začátečníky

Jídlo a výroba jsou dva z nejdůležitějších zdrojů v Civilizace VI. Jídlo se používá k růstu vašeho města a zvýšení jeho populace, zatímco produkce se používá k stavbě budov, jednotek a zázraků. Bez těchto zdrojů se vaše civilizace bude snažit přežít a soutěžit s jinými civilizacemi.

Při usazování nového města hledejte místo s přístupem k potravinám a výrobním zdrojům. Řeky, pobřeží a úrodná půda jsou dobré možnosti pro jídlo, zatímco kopce a lesy jsou dobré pro výrobu. Stavební farmy, rybářské lodě, doly a řezivo na těchto zdrojích zvýší jejich produkci a pomůže vašemu městu růst a rozvíjet se.

Kromě toho je důležité pečlivě řídit růst a rozvoj města. Budování příliš mnoho jednotek nebo budov příliš rychle může namáhat zdroje vašeho města a zpomalit jeho růst. Upřednostňujte budovy o potravinách a výrobě, jako jsou sýpky, vodní mlýny a workshopy, abyste zajistili stálé zásobování těchto zdrojů.

3. Pečlivě spravujte svou diplomacii

Diplomacie je důležitou součástí Civilizace VI, a může to mít velký dopad na vaši hru. Chcete -li uspět, budete muset pečlivě řídit své vztahy s jinými civilizacemi. Následující tipy vám pomohou stát se hlavním diplomatem Civilizace VI:

  • Věnujte pozornost postojům a programům jiných civilizací. Každá civilizace má jedinečné cíle a touhy a při rozhodování je budete muset vzít v úvahu. Pokuste se najít společnou půdu a budovat vztahy na základě vzájemných zájmů.
  • Nedělejte sliby, které nemůžete udržet. Pokud slibujete, že pomůžete jiné civilizaci ve válce nebo poskytnete zdroje, ujistěte se, že můžete sledovat. Prolomení slibů může poškodit vaši pověst a učinit další civilizace méně pravděpodobné, že vám v budoucnu důvěřují.
  • Použijte špiony ke shromažďování informací a manipulaci s dalšími civilizacemi. Špehové mohou ukrást technologii, narušit výrobu a dokonce podněcovat vzpouru v jiných civilizacích. Použijte je moudře a strategicky k získání výhody.
  • Vyvarujte se tepláku, pokud to není nutné. Jít do války může mít vážné důsledky, jako jsou škodlivé vztahy s jinými civilizacemi, způsobující nepokoje ve svých vlastních městech a vypouštění vašich zdrojů. Jděte do války, pouze pokud je naprosto nutné chránit vaše zájmy.

2. Pečlivě naplánujte své okresy

Okresy jsou dalším rozhodujícím aspektem Civilizace VI které vám umožní specializovat vaše města. Každý okres poskytuje jedinečné bonusy a vyžaduje stavět konkrétní terén.

Při plánování svého města přemýšlejte o tom, které okresy chcete stavět a kde je chcete postavit. Například, pokud se chcete zaměřit na vědu, budete chtít postavit okres kampusu. Pokud se chcete zaměřit na náboženství, budete chtít postavit okres svatého webu.

Mějte na paměti, že okresy ve vašem městě zabírají cenný prostor, takže budete muset vyrovnat svou touhu po specializovaných bonusech s potřebou základních struktur, jako je bydlení a vybavení.

Chcete -li maximalizovat výhody svých okresů, budete také muset pečlivě naplánovat jejich umístění. Některé okresy poskytují bonusy sousedním okresům, proto je zkuste umístit způsobem, který tyto bonusy maximalizuje. Například průmyslová zóna poskytuje bonus pro sousední okresy, které mají továrnu, takže budete chtít postavit svou průmyslovou zónu vedle své továrny.

1. Být flexibilní a přizpůsobit se změně

Civilizace VI Nejlepší tipy pro začátečníky

Konečně je důležité být flexibilní a přizpůsobit se změně Civilizace VI. Hra je dynamická a budete muset upravit svou strategii na základě situace.

Například, pokud jste ve válce s jinou civilizací, možná se budete muset více soustředit na vojenské jednotky a méně na infrastrukturu. Nebo pokud zaostáváte ve vědě, možná budete muset upřednostnit budování okresu kampusu.

Je také důležité si uvědomit, co dělají další civilizace, a podle toho upravit vaši strategii. Pokud je v kultuře před námi jiná civilizace, možná se budete muset soustředit na dohnání nebo nalezení způsobu, jak čelit svému výhodu.

Kromě toho buďte otevřeni zkoušet nové věci a experimentovat s různými strategiemi. To, co funguje v jedné hře, nemusí fungovat v jiné, takže je důležité být přizpůsobitelný a ochotný vyzkoušet nové přístupy.

Závěr

Civilizace VI je složitá a náročná hra, ale může být také neuvěřitelně prospěšná, jakmile to dostanete. Dodržováním těchto pěti nejlepších tipů pro začátečníky budete na dobré cestě k budování úspěšné a prosperující civilizace v Civilizace VI. Nezapomeňte začít s jednoduchou civilizací, zaměřit se na jídlo a výrobu, pečlivě naplánovat své okresy, spravovat svou diplomacii a být flexibilní a přizpůsobitelný. S praxí a trpělivostí budete rozvíjet potřebné dovednosti, které ve hře prospívají. Nebojte se experimentovat, vyzkoušet nové strategie a co je nejdůležitější, bavte se! Kdo ví, možná jen objevíte skrytý talent pro vedení civilizací k velikosti.

Jaké strategie jste zjistili, že jsou ve hře úspěšné? Máte nějaké další tipy pro začátečníky, aby zvládli civilizaci VI? Dejte nám vědět své myšlenky na naše společenství zde.