Civilizace 6: Švédsko (Shromáždění Storm) – Kristina, popis národa, tipy |, Kristina (CIV6) | Civilizace wiki | Fandom

Kristina (Civ6)

Kristina používá politiku světového kongresu a kultury k získání diplomatických vítězství.

Civilizace 6: Švédsko (shromažďovací bouře) – Kristina, popis národa, tipy Civilization VI Game Guide

V této kapitole Civilizace 6 Herní průvodce, najdete popis Švédska, národa dostupného v Civilizace 6: Shromažďování bouře. Zde se dozvíte více o mnoha kulturních bonusech a plánování expanze. Získáte také znalosti o nejlepším způsobu používání jedinečného upgradu terénu (muzeum pod širým nebem), pěchotní speciální jednotce (Caroelea) a jedinečné budově (Queen’s Bibliotheque).

Tento národ je k dispozici až po zakoupení a nainstalujte Shromažďování bouře Velká DLC do Civilizace VI.

Popis národa – Švédská říše

Švédská říše je zaměřena na nadvládu kultury a cestovní ruch - Civilization 6: Švédsko (Gathering Storm) - Kristina, Národní popis, tipy - shromáždění Storm přidaných národů - Sid Meiers Civilization VI Game Guide

Švédská říše je zaměřena na nadvládu kultury a cestovní ruch. Zvláštní rysy tohoto národa a jeho jedinečná upgrade mu umožňují snadno zahájit závod pro vítězství v kultuře. Shromažďování kultury a turistických bodů je velmi snadné, i když budete muset vytvářet města v různých částech mapy.

Hlavní vlastností této civilizace je větší počet získaných bodů velkých lidí. Kromě toho obdržíte velké množství diplomatických laskavostí pro nábor velkého muže. Je to perfektní národ pro získání velkých osob. Švédské vlastnosti můžete kombinovat s zázraky nebo s božskou jiskrou nebo hlasováním pro usnesení, která zvýší počet získaných bodů. Ve městě, ve kterém máte velké množství okresů a je vaším hlavním kulturním centrem, byste měli jmenovat Pingalu za guvernéra. Jeho granty dovednost zdvojnásobuje počet bodů velkého člověka a jeho znalecký dovednost zvyšuje počet turistických bodů získaných z velkých prací. Kromě toho by sloty pro divoké karty měly být vyplněny kartami, které poskytují body skvělých osob.

Jedním z nejlepších vlastností Švédska je automatický bonus k tématu Great Works. Pro jiné národy je získání tématu bonus docela těžké, protože musí získat různá skvělá díla obchodováním s jinými civilizacemi nebo získáním různých skvělých umělců nebo hudebníků. Je snazší získat tento bonus v archeologickém muzeu, pokud rychle zahájíte závod artefaktů. Švédsko ignoruje všechna omezení a získá bonus, když vyplníte muzeum umění, archeologické muzeum nebo jakýkoli zázrak světa slotem pro dvě díla. Díky tomu je zaměření na největší počet velkých osob pro Švédsko prioritou. Navíc získání stavu Suzerain Babylon rozšíří bonus vědeckými body.

Queen’s Bibliotheque je další silnou výhodou, pokud jde o získání kultur a turistických bodů. Vyznačuje se 6 slotů pro skvělá díla – dva pro literaturu, dva pro umění a dva pro hudbu. Po vyplnění všech slotů obdržíte skvělý bonus k kultuře a cestovnímu ruchu. Jedinou nevýhodou je, že může být postaven pouze ve vládní čtvrti. Z tohoto důvodu je umístění tohoto okresu velmi důležité. Nejlepší je umístit jej do města, které již má kulturní čtvrť a další zázraky, které zvýší kulturní zisky nebo které mají sloty pro skvělé práce.

Muzeum pod širým nebem je další jedinečný upgrade, který je jedním z nejúčinnějších upgradů, pokud jde o produkci kulturních bodů. Každé město může mít na svých hranicích pouze jeden takový objekt, ale příjem z kultury se může lišit od +2 do +10 bodů. Závisí to na umístění města. V následujících typech terénu musíte vytvořit alespoň jedno město: louky, pláně, pouště, tundra, sníh. Každé centrum města umístěné v takových polích zvýší účinnost všech muzeí pod širým nebem. Tato upgrade vám umožní rychle zvýšit počet kultivačních bodů získaných za kolo. Bude to také užitečné při vytváření nových měst a zvětšení velikosti města.

Caroelea je speciální vojenská jednotka, která nahrazuje Pikemen z renesanční éry. I když to vypadá jako musketeer, je to stále anti-kavální jednotka. Je vybaven 3 body pohybu a bonus za sílu za každý nekladatelný bod pohybu. Dělá z něj velkou obrannou jednotku nebo jednotku, která má být použita, když pomalu vytlačíte nepřítele z přední linie. Má nižší údržbu a nevyžaduje žádné strategické zdroje.

souhrn

Švédsko je národ zaměřený na vítězství v kultuře. Jeho hlavní strategií je vytvářet města na různých místech, která rychle shromáždíte největší kulturní bonus v muzeích pod širým nebem. Shromažďování skvělých děl a skvělých osob je dalším důležitým faktorem. Vytvořte zázraky světa, které vám pomohou při dosahování cíle a zapamatování si řádného výběru karet politiky.

Kristina (Civ6)

Budovy s nejméně třemi skvělými pracovními sloty a zázraky s alespoň dvěma skvělými pracovními sloty jsou automaticky tematické, když jsou vyplněny všechny sloty. Získává královnu Bibliotheque jedinečná budova ve vládním náměstí.

Agenda vůdce – bibliofil

Se snaží shromáždit co nejvíce skvělých děl a má rád ty, kteří je nechávají na ní. Nemá rád civilizace s mnoha skvělými díly.

Unikátní

Infrastruktura

Náboženství

„Štěstí nelže podle názoru ostatních.”

Kristina (18. prosince 1626 – 19. dubna 1689) byla královna Švédska od roku 1632 do jejího abdikace v roce 1654. Jedna z nejuznávanějších žen své doby, její zájem o filozofii, vědu a umění ji vedla k korespondenci s významnými vědci a učenci, jako jsou Grotius, Gassendi, Descartes a Pascal, kteří se snažili je přilákat do Stockholmu za účelem transformace města na město, aby přeměnily město na město „Atény na severu“. Vede Švéda Civilizace VI: Shromažďování bouře.

Kristina používá politiku světového kongresu a kultury k získání diplomatických vítězství.

Obsah

Intro [ ]

Minerva na severu, bezkonkurenční v učení a moudrosti, vybrali jste si kulturu nad životem moci. Rozsvítí své království uměním a hudbou. Nechť je Švédsko hlavní hvězdou pro další civilizace. Ještě jednou má svět potřebu velkých patronů umění a kultury – a vypadá to na vás.

Recenze expertů GameSpot

11. února 2019

8. února 2018

24. října 2016

Ve hře [ ]

Kristina jedinečná agenda je Bibliofil. Snaží se sbírat co nejvíce skvělých děl a nelíbí civilizace s velkým počtem skvělých děl.

Její schopnost vůdce je Minerva na severu. Všechny její budovy se třemi nebo více skvělými pracovními sloty a všemi jejími zázraky se dvěma nebo více skvělými pracovními sloty jsou automaticky tematické, jakmile jsou jejich sloty naplněny, a ona je schopna postavit královnu bibliotheque na svém vládním náměstí.

Podrobný přístup []

Švédsko je na Světovém kongresu obzvláště účinné a může vykonávat další vliv nad rámec toho, co může dělat jakákoli jiná civilizace. Kristina dává tematické bonusy budov, které vyplňují všechny jejich skvělé pracovní sloty (za předpokladu, že mají alespoň dva sloty). S muzeem pod širým nebem a královny Bibliotheque má Švédsko vynikající kulturní a cestovní schopnosti. Toto je civilizace, která může dobýt svět prostřednictvím měkké síly.

Řádky []

Kristina je vyjádřena MTAG. Mluví moderní švédsky s příležitostným archaickým frázováním/slovníkem. Pro oslovení hráče používá formální zájmena („ni“, „éra“), s výjimkou jejího nesouhlasu.

Vyjádřeno []

Krycí jméno Citace (anglický překlad) Citace (Modern Swedish) Poznámky
Schválení založené na programu Právě jsem získal nové dílo a brzy budu hostit prohlížení. Vaši vyslanci jsou vyzváni k účasti. Jag har nyligen fått ett helt nytt Konstverk och jag ska vara värd Snart för en konstvisning. Éra sändebud äro inbjudna.
Nesouhlas založený na programu Předpokládám, že si myslíte, že umění je skvělé, když spojuje místnost společně. (Lit. „Předpokládám, že umění považujete za dobré, když sjednocuje estetiku místnosti, ty filistinský pes!”) Jag Förmodar Att du Bara Synar Konst I God när den förenar Rummets Estetik, Din Borgarbracka!
Napaden Švédsko bude trestat ty, kteří ohrožují svět. Připravte se na válku! Sverige ska tukta dem som hotar världen. Förbered er på Krig!
Prohlašuje válku Švédsko se podívá na to, aby tlačila zpět zlo světa. Umění je jedním ze způsobů, jak to udělat – váha s vámi je další. Sverige Skall Göra Sin Del För Att Hålla Världens Ondska Stången. Konst är ett Sätt Att Uppnå Detta, Krig Mot er ett Annat.
Poražený Nikdy jsem nemiloval moc a teď jsem zbývající bez umění. Zůstává jen lítost a ztráta. Jag älskade Aldrig Makt, Och Nu Saknar Jag Konsten. Bara Ånger och förlust Återstår för mig.
Pozdrav Jsem Kristina, královna Švédska, patrona umění a dopisů. Zdravím kolega milovníka učení? Jag är Kristina, Sveriges Drotting. Patron Av Konst Och litteratur. Hälsar Jag En Annan Kunskapsälskande?
Citace z civilista Štěstí nelže podle názoru ostatních. Glädje Ligger EJ I Andras Stanovent. Toto je citát z knihy Maximy královny, Vydáno v roce 1907 UNA Birch z vybrané kompilace a překladu Kristinových spisů.

Nevyvolené []

Delegace: Posílám vám dárek Bandy Sticks, nakládané sledě, lingonsylt a knäckebröd. Nejezte pásmové tyčinky.

Přijímá delegaci: Přijmou vaši delegaci a oni zůstanou jako moji poctění hosté. Můj dramaturge má pro ně nové dílo.

Odmítá delegaci: Švédsko nepotřebuje tyto drobné maličkosti.

Přijímá prohlášení o přátelství hráče: Považuji tě za přítele! Měl bych být potěšen, že se o to podělím se světem.

Odmítá prohlášení o přátelství hráče: Myslím, že si zaměňujete svůj obdiv na mě přátelstvím. Ještě nejsme přátelé. Možná jednoho dne.

Žádá prohlášení o přátelství: Připojíte se ke mně, když řekneme světu, že naše národy jsou navzájem přátelé? Určitě je všechny inspirujeme.

Hráč přijímá prohlášení o přátelství: souhlasím.

Hráč odmítá prohlášení o přátelství: To nemůže být.

Obchodní dohoda přijatá: Toto je spravedlivá výměna.

Odsouzen hráčem: Řeknu celému světu tvé darebářství, tvé boorishness, vaší dokonalosti!

Zdůraznit hráč: Ve Švédsku máme mnoho zábavných lidových písní, které vás zobrazují jako darebáka. I ty nejjednodušší umění napodobují pravdy života.

Příliš mnoho vojáků poblíž její hranice: Nepodceňujte své jednotky nahoru a dolů podél našeho hranice jako dítě hrající s vojáky hraček. Přesunout je hned.

Pozvánka do kapitálu: Budu informovat vaše delegáty o umístění našeho kapitálu, ale očekávám, že nám udělíte stejnou laskavost.

Pozvánka do města: Vaši zástupci jsou velmi vítáni, aby přišli a prohlédli si mé sbírky pro sebe.

Pozvánka přijatá: Švédsko vám děkuji, stejně jako já.

Vstup civinopedia []

Nejznámější, kulturní, dynamická a kontroverzní žena své generace, oblouk Kristinyho života sledoval složité politické a kulturní otázky 16. století. Během svého života byla stejně legendární pro své bohaté sponzorství umělců a spisovatelů a jejího skandálního, neortodoxního osobního života.

Její otec byl mocný švédský válečník-King Gustavus Adolphus, šampion protestantské věci a král, který založil rámec moderního švédského státu. Její matka, Maria z Brandenburku, během svého života trpěla vážnými duševními chorobami. Když se Kristina narodila v roce 1626, byla chybně hlášena jako chlapec. Její matka se pokusila zaútočit na novorozence Kristinu v záchvatu šílenství, když se dozvěděla, že ve skutečnosti porodila chlapce.

Carl Gustav nařídil, aby Kristina dostala vzdělání prince, ale jeho předčasná smrt v bitvě, když byla Kristina šest let, znamenala, že království přešlo do regency, pod dohledem kancléře Axel Oxenstierna. Oxenstierna se ukázala jako nejlepší politický učitel mladé Kristiny a došlo k relativně hladkému politické reformě a přechodu, když se mladý monarcha připravil na trůn pod jejím vlastním jménem. Mladá Kristina byla výstižným, brilantním žákem podle všech účtů, teologie učení, politiky, dopisů a drsnějších umění jízdy, oplocení a vojenských manévrů. Kristina začala navštěvovat státní radu ve věku čtrnácti let. V osmnácti letech převzala trůn pro sebe.

S tím, že se ubývá náboženského násilí třicetileté války, existovalo značné riziko, že by Švédsko mohlo být ponořeno zpět do maelstromu násilí, když Kristina vzala trůn. Podařilo se jí udržet mír a poté obrátila své úsilí o to, aby se Švédsko stalo filozofickým hlavním městem Evropy. Podařilo se jí najmout Rene Descartes do svého projektu – as ctihodný francouzský filozof a královna se intenzivně nelíbily a chladné klima nemocné Descartes a zemřel ve Stockholmu v roce 1650. Za její úsilí se po celé Evropě jmenovala „Minerva na severu“. Bohužel, projekt Queen mohl být financován pouze prostřednictvím bohatých a neudržitelných výdajů koruny a ona byla nucena to změnit zpět.

Kristina neočekávaně se vzdal švédského trůnu po deseti letech pravidla a důvody se dodnes vřele diskutují. Sama Kristina zavrhla nemoci a že jako žena byla nedostatečná k roli vládce, ale jiní tvrdili, že její hlubokou averzi k manželství (a tedy záležitost posloupnosti) byla výsledkem její vlastní sexuální identity. Tajně se přeměnila na římský katolicismus, což ji také způsobilo, že je nezpůsobilá na trůn Lutheran Sweden. Vláda předala svého bratrance, Carl X Gustav.

Jako vysoce profilový převod na katolicismus byla Kristina pozvána do Říma jako host papeže Alexander VII v roce 1655. Na papež nezapůsobila. Její způsoby byly drsné (užila si vulgárnost, střelec, oblékání do pánského oblečení a některé další aktivity považované za neplodu) a měla zvyk praktikovat nezávislé státy, včetně neúspěšného pokusu o to, aby se jmenovala královnou Neapole s tajná tajná dohoda. Nebyla také ochotna sloužit jako veřejný pěšec papeže Alexandra proti protestantismu.

Během svého pobytu v Římě sponzorovala řadu vynikajících umělců a spisovatelů a shromáždila sbírku uměleckých děl, která byla závistí Evropy. Její soud v Palazzo Farnese byl epicentrem jejího uměleckého světa, zábavnými hosty s hudbou, dramatem a intelektuálními diskusemi o velkých věcech. Tato extravagance (a Kristinaův obecný nedostatek slušnosti) skandalizovala a potěšila velké lidi v Evropě. Mezi její sbírka malby patřila díla Raphaela, Titiana, Durera, Bruegel The Elder, Veronese a Corregio. Založila Arcadia Academy for Philosophy and Literature, která je dodnes v Římě. Objevila skladatele Scarlattiho a zaměstnávala ho jako sbojník, zatímco Corelli režírovala svůj osobní orchestr.

Ale na konec tolerance soudy v Evropě. V roce 1657, při návštěvě ve Francii, měla jeden ze svých zaměstnanců domácnosti zavražděn pro podezření, že zradil její osobní dopisy do Říma. Okamžitě převzala odpovědnost za čin, navzdory francouzské šlechtě, která pomáhá zakrývat aféru. Skandál zničil její podporu zpět v Římě a ona strávila několik let sbožnicí mezi Švédskem a Římem. Ačkoli soukromá přátelská s řadou papežů, politická atmosféra se obrátila proti bohémským stykům osobního soudu Kristiny.

V mnoha jejích názorech byla před staletími před tím, jak se stala předčasně, ostře proti převládajícím pojmům věku. Byla oddanou obhájcem osobních svobod, velkorysé ve své charitě a pevným ochráncem Říma Židů. Došlo k značnému posmrtnému psychologickému zkoumání jejího života, přičemž každá následná generace tvrdila, že má klíč k jejímu motivaci. Její neortodoxní životní styl, ignorování genderových norem a její nezávislost myšlení z ní činí přesvědčivým předmětem studia. Dokonce i její historičtí kritici chválí její příspěvky k umění.

Když zemřela v dubnu 1689, dostala Vatikán obrovský pohřeb a je jednou z pouhých tří žen pohřbených v ST. Peterova bazilika – na základě jejích vlastních přání pro jednodušší pohřeb v Pantheonu.

Trivia []

 • Schopnost vůdce Kristiny je titul, který ji porovnával s římskou bohyní moudrosti, války a umění, zatímco její vůdce Agenda odkazuje na její rozsáhlou sbírku umění a literatury.
 • Na rozdíl od většiny ostatních vůdců je Kristina známá spíše pod jejím rodným jménem než jejím anglicizovaným jménem („Christina“).
 • Historicky se Kristina v roce 1654 obrátila na katolicismus, ale její preferované náboženství je protestantismus ve hře. To pravděpodobně odráží převládající názory Švédů během Kristinové vlády a převahu luteránství ve Švédsku.
 • Kristina je potomkem Eleanor of Aquitaine, Frederick Barbarossa a Harald Hardrada.
 • Kristinin otec, Gustavus Adolphus, je skvělým generálem v Civilizace VI. Je také švédským Civilization V: Gods & Kings.

Civilization 6 Švédsko průvodce: Jak vyhrát jako diplomat nebo bibliofil

Nová rozšíření civilizace VI je nyní venku, a zatímco jsme našli několik hlavních systémů, které se cítí trochu nepodstatné, milovali jsme nové Civs, jak si můžete přečíst v našem Civ 6: shromažďování Storm Review.

Abychom vám pomohli co nejvýhodnější z nejvýraznějších a nejpříjemnějších civinek v legendární sérii, píšeme pro každého podrobného průvodce. Budeme diskutovat o jedinečných rysech každého národa a nabídnout praktický průvodce, jak je co nejlépe využít. Pokud jste stavitel nebo ochránce přírody, můžete si prohlédnout naše stávající průvodce Inků nebo Maori, ale pokud se chcete pokusit o nové diplomatické vítězství, dnešní předmět je pro vás: Švédsko: Švédsko.

Švédsko a Kanada jsou jedinými dvěma obvory, které získávají jedinečné výhody k diplomatickému vítězství. Pod Kristinou je Švédsko také kulturní powerhouse, což je užitečné, protože kulturní a diplomatická vítězství mají také nesčetné vnitřní synergie. Abychom co nejlépe využili Švédska, navrhujeme hybridní přístup: sledujte diplomatické vítězství pomocí velkých lidí, upřednostňujte umění a náboženství pro snadný otočení kulturního vítězství v případě potřeby. Čtěte dále a zjistěte, jak.

CIV 6 Švédsko průvodce

 • Vůdce: Kristina, která adoptuje části anglických starých schopností s ní: Minerva na severu. Budovy s nejméně třemi skvělými pracovními sloty nebo zázraky se dvěma jsou tematické automaticky, když jsou vyplněny sloty. Může postavit královnu Bibliotheque jedinečnou budovu.
 • Unikátní budova: Queen’s Bibliotheque. Unikátní pro Kristinu. Může být postaven na vládním náměstí (na druhé úrovni). Má šest skvělých pracovních slotů – každý pro psaní, umění a hudbu – a uděluje titul guvernéra a obchodní kartu Mercantile Legacy.
 • Unikátní schopnost: Nobelova cena. Švédsko získá 50 diplomatické laskavosti, když vydělává skvělého člověka. +1 Skvělý inženýrský bod z továren a +1 skvělý vědec poukazuje na univerzity. Švédská přítomnost ve hře přidává tři jedinečné soutěže Světového kongresu od průmyslové éry, z nichž mohou mít prospěch všichni a všichni hráči.
 • Unikátní zlepšení: Muzeum v přírodě. Odemkne s nacionalismem Civic. Dává +2 loajalitu za kolo v místním městě. +2 kultura a cestovní ruch pro každý typ terénu (sníh, tundra, poušť, pláně nebo pastviny), ve kterém bylo založeno švédské město. Pouze jeden na město.
 • Unikátní jednotka: Caroeleana. Odemkne kovovou odlitkovou technikou, nahrazuje štiku a výstřel. Rychlejší (3 pohyb vs. 2) a získává +3 bojová síla pro každý nevyužitý bod pohybu.
 • Agenda: Agenda AI Kristiny je bibliofil: Snaží se sbírat co nejvíce skvělých děl a bude se vám líbit, pokud je na ni necháte. Pokud také shromažďujete skvělá práce, bude mít s vámi problém.

Průvodce strategií

Začněme počítáme synergie mezi Kristinou a jejími preferovanými typy vítězství. Za prvé, strom občanství je způsob, jakým rozvíjíte svou diplomacii: odemkne pokročilejší vlády, a tak vyděláváte více vyslaných městských států, a získáte jednu diplomatickou laskavost za tah pro každý městský stát, o kterém jste suzerain. Občanská také odemkne aliance, z nichž každá vám přinese další laskavost za tah.

Neodesnámena, budoucí občanská nyní dává 50 diplomatických laskavosti (a titul guvernéra) pokaždé, když je dokončena. V podobném duchu projekt City City Carbon Recapture také poskytuje 30 laskavosti (a snižuje vaše celoživotní emise CO2 o deset). Také to odemkne kulturou, s novým občanským globálním oteplováním. Budete chtít oba opakovat tak často a tak rychle, jak jen můžete, jakmile to půjde.

Zatřetí, je tu Kristina. Tématické bonusy jsou velkou pomocí produkce kultury a cestovního ruchu a obvykle to trvá hodně času a energie, díky tvrdohlavému AIS, kteří nepředávají skvělé díla, která potřebujete. Plnění slotů jakýmkoli starým haraberem je ve srovnání docela snadné a šest Dalšími sloty z Kristiny’s Bibliotheque jsou další obrovskou podporu.

Poslední, ale zdaleka je to muzeum pod širým nebem, které je fenomenální. Není přehnané to nazvat to Linchpinem švédského kulturního tlaku, stejně jako Maori je Marae. Pokud dokážete urovnat město na všech pěti způsobilých typech terénu, stojí za to každé muzeum deset kultura (a cestovní ruch, po letu). Jste omezeni na jeden na město, ale můžete to obejít prostřednictvím osvědčené strategie nekonečného městského spamu (ICS). Více území také znamená více národních parků a lyžařských/plážových letovisek, takže neváhejte nestydatě pumpovat slabá města, která existují pouze proto, aby si nárokovaly pozemek a hostily muzeum pod širým nebem. Stojí za to dohlížet na loajalitu-zejména pokud jste sousedé s někým, jako je Eleanor, který se může aktivně zaměřit na vaši loajalitu s jejími skvělými skutky-ale muzeum pod širým nebem to také prakticky podporuje.

Pokud zaujmete tento přístup, budete chtít vychovávat svých prvních několika měst usazováním úrodné půdy a zřízením domácího obchodu. Víra je téměř nezbytná pro kulturní vítězství v Civ VI, protože to je způsob, jak najímat přírodovědci a rockové kapely, takže vaše první pár okresů by mělo být svatá místa a komerční uzly. Divadelní čtverce by měly absolutně přijít a doufejme, že díky těm domácím obchodním trasům dostatečně rychle rostete, abyste je okamžitě stanovili.

Dalším krokem je chrlit osadníky – je doporučena kolonizační politika – a vypořádat nové typy terénu. Jakmile je to hotovo, stačí se usadit a pomocí odvolacího objektivu vyhlížet na budoucí střediska a národní parky. Guvernéři mohou udržovat nová města loajální, dokud nebudete moci postavit muzea pod širým nebem a navrhujeme propagaci finančníka Reyny, když můžete. Vaše orbitální města budou pravděpodobně příliš slabá na stavbu okresů a vzhledem k několika časným komerčním uzlů je hezké mít možnost je koupit.

Tato agresivní expanze riskuje, že se šplhá od sousedů, jejichž vlajkami se možná předčili, když jste se soustředili na kulturu a víru, takže pokud máte na hranicích šikanu, narazíte na kampus nebo průmyslovou zónu do své pořadí sestavení pořadí sestavení. Každopádně budete chtít několik z nich, ať už odemknete výhody cestovního ruchu letu a rádia, zabalíte důležitý zázrak (E.G. Apadana pro vyslance, Eiffelova věž pro odvolání, a tedy cestovní ruch), nebo použít své +1 vědce a inženýrské body k napadení více skvělých lidí. Je to prostě otázka priorit žonglování.

Ale musíte hrát hezky. Zahájení nevyprovokované války je jistý způsob, jak obrátit svět proti vám, což znamená, že bude těžké získat spojenectví, které potřebujete pro diplomatické vítězství. Naopak, provokační Válka je skvělý způsob, jak vydělat sympatie, takže neváhejte strategicky obtěžovat své sousedy, pokud je můžete bojovat.

Pokud se takový útok shoduje s Caroleans, tím lepší. Stejně jako štika a výstřel se jejich síla základního rovna rovná síle musketmenů, bez požadavku na niter. Díky jejich jedinečnému atributu jsou v praxi ještě lepší, zejména pokud můžete omezit jejich pohyb – každý nevyčerpaný bod pohybu přidá 3 bojovou sílu (zhruba 5% jejich základny, 55). Umístěte je, aby mohli zaútočit na nepřátele, zatímco se pohybují co nejméně, řekněme je vložením do měst nebo dusivých bodů.

Když svět vstoupí do moderní éry, bude mít každý pravidelný světový kongres zasedání na diplomatické vítězství. Několik věcí, které je třeba mít na paměti: Jiné civisy jednají jednotlivě, pokud nemůžete vyhrát, ale oni vůle Gang na vás, když jste v jednom návrhu od vítězství. Protože hlasy stojí větší laskavost, když je přidáte k pohybu, znamená to, že vás mohou stále převyšovat, když jedná kolektivně, i když máte více laskavost než zbytek světa dohromady.

To znamená, že pro každý návrh diplomatického vítězství jiný než ten, který by vám mohl dát vítězství, měli byste utratit více laskavosti hlasování pro sebe, než je váš nejbližší soupeř. Pravděpodobně to bude víc, než potřebujete, ale ne moc, a stojí za to zaručit body vítězství. Pro finále pohyb, jen investujte veškerou laskavost, kterou můžete. Neexistuje žádná nevýhoda, protože jakákoli laskavost, kterou utratíte za hlasy, které nevyhrajete, je vrácena, takže se bude stavět nad několika pohyby, dokud nakonec nemůžete přemoci všechny.

Co bude dál? Podívejte se na tyto vzrušující nadcházející hry PC

Neexistuje nic jako příliš velká laskavost a žádný čas jako „příliš brzy“ na to, aby to začal stavět. Udržujte několik skautů na poli a hledejte tyto městské státy, jakmile to bude možné-čím dříve je najdete, tím dříve si můžete nárokovat suzerainty. Jakmile se tvář jakéhokoli vůdce stane zelenou, napojte se na přátele a vytvoří se aliance. Požadujte každého velkého člověka, kterého můžete. Maximalizujte svou kulturu, abyste mohli začít opakovat opětovné zachycení uhlíku a konečné občanské zachycení. Takto vyhrát diplomatické vítězství se Švédskem, ale pokud vám to chybí, možná budete moci nejprve zabalit kulturní vítězství. Pokud chcete místo toho jít po nadvládě nebo náboženském vítězství, podívejte se na našeho průvodce nejlepším vůdcem CIV 6 pro každý typ vítězství.

Richard Scott-Jones Rich nenávidí klišé, takže jeho oblíbená hra jsou přirozeně Dark Souls. Je to strategické hry, totální válečné hry a Warhammer Games Nerd. Zeptejte se ho na svůj osud 2 hrací čas.