Civilizace (CIV6) | Civilizace wiki | Fandom, Civilization VI: Průvodce kulturám a vůdcům | Digitální trendy

Civilizace VI: Všech 42 vůdců a kultur

Může tvořit flotily a armady s merkantilismem, místo nacionalismu a mobilizace. Obchodní trasy dostávají 3 zlaté, 2 víry a 1 produkci . Obchodní trasy mezi městy na různých kontinentech získají trojnásobné výnosy. Města, která není na kontinentu původního hlavního města, obdrží 25% navíc produkci vůči okresům a stavitele, když je založena.

Civilizace (CIV6)

Civilizace jsou hratelné frakce, z nichž každá představuje historický národ, říši nebo kulturní skupinu. Každá civilizace v Civilizace VI má jedinečnou schopnost a dvě další jedinečné komponenty: jednotku a kus infrastruktury, což může být budova, okres nebo zlepšení dlaždic.

Civilizace VI rozlišuje mezi civilizací a jejím vůdcem, na rozdíl od Civilizace IV – Každá civilizace může nyní mít více vůdců a každý vůdce přichází s vlastní jedinečnou schopností, která je přidána k ostatním jedinečným rysům civilizace (a v některých případech poskytuje další jedinečnou jednotku, kus infrastruktury a/nebo guvernér to dále rozšiřuje specifika CIV a vůdce). Když jsou ovládáni AI, každý vůdce také sleduje konkrétní agendu v celé hře, což modifikuje chování AI této civilizace. Stejná civilizace se tak může během hry chovat zcela jinak, v závislosti na tom, který vůdce je v současné době na hlavě. Moudrý hráč se naučí nejen speciální schopnosti a jednotky všech různých civilizací, ale také zvláštní rysy a agendy jejich vůdců, což jim umožní předvídat chování AI během hry.

Vanilka Civilizace VI Zahrnul 18 různých civilizací při spuštění, s Aztecs (19.) jako bonus předobjednávky, který byl k dispozici všem 90 dní po spuštění. Poláci, Australané, Peršané, Makedonci, Nubiani, Khmer a Indonésané byli později přidáni jako DLC. The Vzestup a pád a Shromažďování bouře expanze a Nový hraniční průsmyk DLC Pack přidal každý 8 nových civilizací, čímž se celkový počet civilizací zvýšil na 50, největší počet hratelných civilizací v jakékoli hře v Civilizace franšíza k dnešnímu dni.

Původně existovala pouze jedna civilizace s více vůdci: Řekové, kteří mohou být veden buď Pericles nebo Gorgo. The Vzestup a pád Expanze přidala Chandraguptu jako alternativní vůdce do Gándhího pro Indy. The Shromažďování bouře Expanze přidala Eleanor z Aquitaine, která může vést buď angličtinu nebo Francouzi, a Vietnam & Kublai Khan Pack přidal Kublai Khan, který může vést buď Číňany nebo Mongolii. S bezplatnou nabídkou Julia Caesar a Leader Pass Do hry by bylo přidáno DLC Pack, 13 dalších vůdců pro stávající civilizace.

Recenze expertů GameSpot

11. února 2019

8. února 2018

24. října 2016

Seznam civilizací []

Civilizace Vůdce (s) Civilizační schopnost Unikátní jednotka Unikátní infrastruktura
americký Teddy Roosevelt [1] Zakladatelé otců

Vládní dědictví bonusy se hromadí v polovině obvyklého počtu zatáček.
Všechny sloty pro diplomatické politiky v současné vládě jsou přeměněny na zástupné sloty.
Všechny sloty pro diplomatické politiky v současné vládě jsou přeměněny na zástupné sloty. +1 Diplomatická laskavost na zatáčku pro každý zástupný slot v současné vládě.

Automaticky obdrží konečný velký prorok, když je nárokován nejprodávanější (pokud jeden již nebyl získán jinými prostředky). +1 věda na cizí město po Arábii náboženství.

+3 bydlení v pobřežních městech. Budování pastvin spustí kultivační bombu a nárokuje okolní dlaždice. Campus, komerční centrum, místo svaté a divadelní čtvercové okresy získávají +1 na své výnosy v dlaždicích s okouzlující přitažlivostí a +3 v dlaždicích s úchvatnou přitažlivostí.

Může utratit tvůrce poplatků za dokončení 20% výrobních nákladů okresu.

Eurekas okamžitě odemkne své příslušné technologie. -50% věda na tah.

Dlaždice deštného pralesa poskytují bonus +1 pro akademické půdy, komerční centrum, svaté místo a divadelní okresy. Vlastní deštné pralesy poskytují +1 přitažlivost k sousedním dlaždicím, namísto obvyklého -1.

+3 Bojová a náboženská síla pro všechny jednotky pro každé Svaté město převedené na Byzantiovo náboženství (včetně vlastního svatého města Byzantia). Náboženství Byzantia se šíří do okolních měst, když je poražena jednotka z nepřátelské civilizace nebo městského státu. +1 Velký prorok bod z svatých míst.

Nelze prohlásit překvapivé války nebo válku za městské státy. Překvapivé války nelze vyhlásit v Kanadě. Za každých 100 vydělaných cestovního ruchu získejte 1 diplomatickou laskavost . +100% diplomatická laskavost získaná z úspěšného dokončení mimořádných událostí nebo skórových soutěží.

Eurekas a inspirace poskytují dalších 10% nákladů na vědu a kulturu pro výzkum technologií a občanské občanství. Dokončení zázraku uděluje Eureku a inspiraci z doby toho zázraku.

Zisky +1 kapacita obchodní trasy a volný obchodník s keramikou. Netaimované dlaždice do tří dlaždic od Cree City se dostanou pod kontrolu Cree, když se do nich poprvé přesune obchodník.

Řeky poskytují bonus +2 sousedství pro okresy kampusu, divadla a průmyslové zóny. Budování přístavu spouští kulturní bombu a nárokuje obklopující dlaždice.

Řeky poskytují bonus +2 sousedství pro okresy kampusu, divadla a průmyslové zóny. Budování přístavu spouští kulturní bombu a nárokuje obklopující dlaždice. +50% výroba směrem k okresu a povodňové bariéře.

+15% výroba směrem k okresům a zázrakům postaveným vedle řeky. Záplavy nebrání umístění okresů a zázraků.

+15% výroba směrem k okresům a zázrakům postaveným vedle řeky. Okresy, vylepšení a jednotky jsou imunní vůči poškození povodněmi.

Vylepšené zdrojové dlaždice dostávají +1 víru za každou kopii zdroje, který město vlastní. Grant mezinárodní obchodní cesty +0.5 víra pro každý zdroj ve městě původu. Může koupit archeology a archeologická muzea s vírou .

+20% výroba směrem k středověkému, renesanční a průmyslové éře. Dvojitý cestovní ruch z zázraků jakékoli éry.

Doly získají kulturu +1, poskytněte +0.5 Bonus za sousedství pro všechny okresy a při stavbě spusťte kultivační bombu. Speciální okresy neobdrží bonus za sousedství z jiných okresů a nelze je postavit vedle centra města.

Odhodlání zvolené na začátku zlatého věku nebo hrdinského věku také udělují své normální věkové bonusy ke zlepšení skóre ERA, kromě jejich pravidelných bonusů. +50% produkce směrem k stěnám.

Každé město může stavět ještě jednu speciální čtvrť, než by to limit obyvatel obvykle dovolil.

+1 Pohyb pro všechny jednotky. Propagace jednotky nekončí na řadě této jednotky.

Získá další slot pro politiku zástupné znaky ve všech vládách.

+50% výroba pro okresy a budovy postavené přes řeku z centra města.

Občané mohou pracovat s horskými dlaždicemi. Horské dlaždice poskytují výrobu +2 a +1 jídlo pro každou sousední farmu v terase. Horské dlaždice poskytují další výrobu +1, když Inků dosáhne průmyslové éry.

Indická města dostávají následné víry všech náboženství s alespoň jedním následovníkem v nich, nejen náboženství většiny.

Indická města dostávají následné víry všech náboženství s alespoň jedním následovníkem v nich, nejen většinovým náboženstvím, a získají +1 vybavení pro každé náboženství s alespoň jedním následovníkem v nich. +2 Šíření náboženství pro misionáře. +100% náboženský tlak z indických obchodních tras.

Pobřežní a jezerní dlaždice poskytují +0.5 Bonus za sousedství za svaté místo, kampus, průmyslové zóny a divadelní okresy. Zábavní komplexy postavené sousedící s pobřeží nebo jezerní dlaždicí poskytují +1 vybavení.

Okres obdrží bonus +1 sousedství za každý sousední okres, místo +0.5.

Města s akvaduktem přijímají +1 vybavení a +1 víra pro každou populaci. Farmy dostávají +2 jídlo, když sousedíte s akvaduktem, a +1 víru při sousedství s svatým místem.

Relikvie, artefakty a sochy udělují +2 potravin, výroba +2, +1 víra a +4 zlata . Palác má čtyři další sloty pro skvělé díla. +50% skvělý umělec, skvělý hudebník a skvělé obchodní body získané ze všech zdrojů.

Farmy dostávají +1 jídlo a doly dostávají +1 vědy za každý sousední Seowon.

Dobytování města uděluje bezplatnou Eureka pro každý tábor a okres kampusu v dobyvaném městě a bezplatnou inspiraci pro každý svatý a divadelní okres Square Distriment.

Městská centra dostávají +1 víru a +1 jídlo pro každou sousední dlaždici pouště a pouštní kopce. Doly dostávají produkci -1 a +4 zlata . Může koupit komerční budovy s vírou . -30% výroba na budovy a jednotky.

Začíná odemknutím plachtění a stavby lodí a schopností vstoupit do oceánských dlaždic. +5 Bojová síla a pohyb +2 pro puncované jednotky. Nepřemocené lesy a deštné pralesy poskytují výrobu +1, zvyšuje se na +2 produkci s merkantilismem a výrobou +3 s zachováním. +1 jídlo z rybářských člunů. Budování rybářské lodi spustí kulturní bombu a nárokuje obklopující dlaždice. Zdroje nelze sklízet. Skvělí spisovatelé nelze získat.

Města se zavedeným guvernérem získávají +5% kultura, +5% produkce a +10% bojové zkušenosti vůči všem jednotek vyškoleným ve městě. Tato čísla jsou ztrojnásobena ve městech, která nezaložila Mapuche. Všechna města do 9 dlaždic od města s vaším guvernérem získají věrnost +4 za tah směrem k vaší civilizaci.

Města nedostávají další bydlení od sousedství na sladkou vodu nebo pobřeží. Města získají +1 vybavení pro každý luxusní zdroj sousedící s centrem města. Grant F .

Odeslání obchodní trasy okamžitě vytvoří obchodní místo v cílovém městě, místo toho, kdy je obchodní trasa dokončena. Získá další úroveň diplomatické viditelnosti s civilizacemi, které mají mongolský obchodní příspěvek. +6 Bojová síla pro všechny jednotky pro každou úroveň diplomatické viditelnosti má Mongolsko nad druhou civilizací, místo obvyklé bojové síly +3.

Norské jednotky získávají schopnost vstoupit do oceánských dlaždic s stavbou lodí, namísto kartografie a nezaplatí žádné další náklady na pohyb, aby se pustili nebo vystoupili. Jednotky námořní melee se mohou uzdravit na neutrálním území.

+30% produkce směrem k jednotky. Jednotky na dálku získávají +50% bojové zkušenosti. +1 Produkce pro doly nad strategickými zdroji a +2 zlata pro doly nad bonusem a luxusními zdroji.

+30% výroba směrem k obléhání. Jednotky Siege získají +5 bojové síly při útoku na obhájitelné okresy. Dobytí města nezpůsobí, že město ztratí populaci. +1 Vybavení a loajalita +4 za kolo pro města, která nebyla založena Ottomany.

Získá kapacita obchodní trasy s politickou filozofií. Domácí obchodní cesty poskytují +2 zlaté a +1 kultury . Silnice postavené na perském území jsou o jednu úroveň pokročilejší než obvykle.

Začíná Eureka pro psaní. Pobřežní města založená Phenicia a na stejném kontinentu jako jejich kapitál mají vždy plnou loajalitu. Osadníci dostávají +2 pohyb a zrak, zatímco se pustí, a platí žádné pohybové náklady na vydání nebo vystoupení.

Budování tábora nebo pevnosti spustí kulturní bombu a nárokuje okolní dlaždice. Jeden slot vojenské politiky ve všech vládách je přeměněn na politický slot pro zástupné znaky.

Mezinárodní obchodní cesty mohou být zaslány pouze do měst na pobřeží nebo s přístavem, ale na všechny výnosy získají +50% zvýšení. Obchodníci mají +50% rozsah nad vodou a mohou se vydat na to, jakmile jsou odemčeni.

Založená nebo dobyvaná města začínají obchodníkem a pokud je v rámci obchodního rozsahu kapitálu, cesta k němu. Obchodní trasy generují +1 další zlato z římských obchodních míst, kterým procházejí.

Založená města začínají pěti dalšími dlaždicemi. Tundra dlaždice poskytují +1 víru a výrobu +1, kromě jejich obvyklých výnosů.

Založená města začínají pěti dalšími dlaždicemi. Tundra dlaždice poskytují +1 víru a výrobu +1, kromě jejich obvyklých výnosů. Jednotky jsou imunní vůči poškození blizzards. +100% poškození z vánic na ruském území až po civilizace ve válce s Ruskem.

Šťastná města získává +5% věda a +5% výroba a generuje +1 skvělý vědec ve svých kampusech a +1 skvělý inženýrský bod ve svých průmyslových zónách. Extatická města zdvojnásobí tyto bonusy.

Budování lehké kavalérie nebo Saka Horse Archer poskytuje bezplatnou druhou kopii této jednotky.

Může tvořit flotily a armady s merkantilismem, místo nacionalismu a mobilizace. Obchodní trasy dostávají 3 zlaté, 2 víry a 1 produkci . Obchodní trasy mezi městy na různých kontinentech získají trojnásobné výnosy. Města, která není na kontinentu původního hlavního města, obdrží 25% navíc produkci vůči okresům a stavitele, když je založena.

Zachycení barbarské základny také uděluje odměnu za kmenovou vesnici. Vybírání jednotek z městského státu stojí o 50% méně zlata .

Získá 50 diplomatické laskavosti, kdykoli se vydělá skvělý člověk. +1 Skvělý inženýr body z továren a +1 skvělých vědců z univerzit. Švédská přítomnost ve hře přidává tři jedinečné soutěže Světového kongresu v průmyslové éře.

Pozemkové speciality mohou být postaveny pouze na lesích, deštných pralesech nebo bažinách. Budovy na těchto funkcích dostávají další výnosy: +1 kultura v lesech, +1 věda v deštném pralese a +1 produkce v Marsh. Může rostliny lesů se středověkými vírami, místo zachování.

Zachycení města upgraduje zachycovací jednotku, pokud bude odemčena potřebná občanská výskyt: z normální jednotky do sboru nebo flotily a z sboru nebo flotily do armády nebo armády. Města s posádkou jednotkou Zisk +3 loajality za tah, zvyšuje se na +5 loajality, pokud je posádka jednotka sbor nebo armáda.

 1. ↑ Není k dispozici při hraní s Pack Teddy Roosevelt Persona Pack.
 2. ↑ 2.02.1 Přidán do balíčku Teddy Roosevelt Persona (23. července 2020).
 3. ↑ 3.03.13.23.3 Přidáno v balíčku Great Vyjednavače (21. listopadu 2022). Julius Caesar navíc není součástí balení, ale pro hráče, kteří zaregistrovali účet 2K.
 4. ↑ 4.04.1 Přidáno v Austrálii Civilization & Scénáři (23. února 2017).
 5. ↑ 5.05.1 Předběr dlc. Se stal k dispozici pro všechny hráče zdarma 90 dní po vydání hry.
 6. ↑ 6.06.1 Přidáno v Babylon Pack (19. listopadu 2020).
 7. ↑ 7.07.17.27.3 Přidáno do Byzantia & Gaul Pack (24. září 2020).
 8. ↑ 8.08.18.2 Přidáno v balíčku Great Builders.
 9. ↑ 9.09.19.2 Přidáno do vládců Číny Pack.
 10. ↑ 10.010.1 Kublai Khan je čínský i mongolský vůdce.
 11. ↑ 11.011.111.211.3 Přidáno ve Vietnamu a Kublai Khan Pack (28. ledna 2021).
 12. ↑ 12.012.112.2 Přidáno do vládců saharského balíčku.
 13. ↑ Angličané ve vanilkové hře a Vzestup a pád Expanze má britské muzeum zvláštní schopnosti, zatímco je v expanzi Shromažďování bouře Mají schopnost workshopu světa.
 14. ↑ 14.014.114.2 Přidáno do vládců Anglie Pack.
 15. ↑ 15.015.1 Eleanor of Aquitaine je anglický i francouzský vůdce.
 16. ↑ 16.016.1 Přidáno v Etiopii Pack (23. července 2020).
 17. ↑ Přidán do balíčku Catherine de Medici Persona (23. července 2020).
 18. ↑ 18.018.118.218.3 Přidáno v Maya & Gran Colombia Pack (21. května 2020).
 19. ↑ 19.019.119.219.3 Přidáno v Khmer a Indonésii Civilization & Scénář Pack (19. října 2017).
 20. ↑ 20.020.120.2 Přidáno do balíčku Velkých velitelů (15. prosince 2022).
 21. ↑ 21.021.121.221.3 Přidáno v Persii a Makedonské civilizaci a scénáři (28. března 2017).
 22. ↑ 22.022.1 Přidáno v Nubia Civilization & Scénáři (27. července 2017).
 23. ↑ 23.023.1 Přidáno v Polsku Civilization & Scénáře (20. prosince 2016).

Přidán do Vzestup a pád Expanzní balíček.
Přidán do Shromažďování bouře Expanzní balíček.

Civilizace VI: Všech 42 vůdců a kultur

Civilizace VI je extrémně hustá hra s bezpočet bonusů za to, že dělají zdánlivě světské věci. Ze všech způsobů, jak zlepšit své CIV VI Strategie, porozumění kulturám a vůdcům je nejdůležitější. Koneckonců, nechcete tlačit Švédskou Kristinu, aby vyhrála s vítězstvím nadvlády, nebo horší, tlačit Suleiman z Osmanské říše směrem k vědeckému vítězství (Yikes). Abyste mohli začít na správné cestě, shromáždili jsme všech 42 civilizací, včetně těch z DLC, takže můžete pochopit nejlepšího vůdce pro styl hry.

POZNÁMKA: Vůdce „Agenda“ jsou ve skutečnosti pouze pro civilizace, které hráč není ovládán. Vůdci kontrolovaní hráče nemohou fungovat samostatně, a proto nemají žádnou agendu.

Další čtení

americký

Vůdce: Teddy Roosevelt

Vyzdobit: Zakladatelé otců

Jednotka: P-51 Mustang

Infrastruktura: Filmové studio

The Zakladatelé otců Perk umožňuje Američanům vydělat vládní dědictví dvakrát rychle. Americká jedinečná jednotka je P-51 Mustang, stíhací letoun z moderní éry s bonusy až po rozsah letu, zkušenosti a útoku vs. stíhací letadlo. Mustang je nejvhodnější pro odstranění nepřátelských stíhacích letounů. Americká jedinečná infrastruktura, Filmové studio, Poskytuje kulturní bonus, přidává další sloty pro občany a skvělé hudby a vydělává skvělého umělce a skvělých hudebních bodů. Vytváří také +100% tlak cestovního ruchu na jiné civilizace a povzbuzuje turisty, aby místo toho navštívili americké město.

Teddy Roosevelt, 26. prezident Spojených států, vede Američany. Kvůli jeho jedinečné agendě, Politika velké tyčinky, Teddy nemá rád bojující civilizace a civilizace, které na jeho kontinentu šikany městské státy. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Roosevelt Corollary, Granty bojových bonusů boje jednotky na americkém kontinentu a odvolání bonusů na dlaždice ve městě s národním parkem. Důsledkem také umožňuje Americe stavět jednotku drsného jezdce – pokud je zkoumána technologie pušky – která generuje kulturu s každým zabitím a může se pochlubit bonusem bojové síly při boji na kopcích. Teddyho bonusy jsou obzvláště výhodné v rané hře a pomáhají hráči s lehkostí expandovat přes jeho domácí kontinent.

arabský

Vůdce: Saladin

Vyzdobit: Poslední prorok

Jednotka: Mamluk

Infrastruktura: Madrasa

The Poslední prorok Perk automaticky uděluje Arábii konečný velký prorok, který automaticky najde náboženství na svatém místě nebo Stonehenge Wonder. Je to mocné pocity, ale je těžké se naplánovat, protože je nemožné vědět, kdy se aktivuje. Jedinečná jednotka Arábie, Mamluk, je středověká éra těžká kavalérie, která automaticky obnovuje plné zdraví na konci každého tahu, což hráčům umožňuje agresivněji využívat jej. Jedinečná infrastruktura Arábie, Madrasa, Poskytuje bonusy vědě a bydlení, přidává další občanský slot a každý tah získává skvělé vědce. Madrasa také poskytuje další víru založenou na bonusech v oblasti sousedství kampusu.

Saladin, první sultán Egypta a Sýrie, působí jako arabský vůdce. Jedinečná agenda Saladin, Ayyubidova dynastie, způsobuje, že Saladin má rád civilizace s jeho budovou uctívání, zatímco nelíbí civilizace po jiných náboženstvích a civilizacích, které vedou válku s následovníky jeho náboženství. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Spravedlnost víry, Snižuje náklady na bohoslužby a poskytuje bonusy pro kulturu, víru a vědu z těchto budov. Mnoho z Arábie bonusů a schopností je vázáno na náboženství a vědu, což znamená, že hráčům může být snazší dosáhnout náboženského nebo vědeckého vítězství se Saladinem.

Australan

Vůdce: John Curtin

Vyzdobit: Země protinožců

Jednotka: Bagr

Infrastruktura: Outback Station

Země protinožců Nabízí chybné pytle bonusů, které pomáhají Austrálii rychle se rozšířit, včetně +3 bydlení v pobřežních městech a bonusy do okresní produkce na základě přitažlivosti dlaždic. Stavební pastviny také způsobují efekt „kulturní bomby“ a okamžitě si nárokují jakékoli okolní dlaždice. Outback Stations Pomůže mléko z těchto pastvin další hodnotu, přidává jídlo a produkci plus bonusové jídlo pro každou sousední pastvinu. The Bagr Nahrazuje pěchotu v moderní éře a pomůže vám zajistit úrodnou půdu, s mírně vyšší silou základny a bonusy za boje na pobřežních dlaždicích (+10) a mimo australské hranice (+5).

John Curtin byl 14. premiér Austrálie, který vedl zemi po druhé světové válce a nyní zbytek světové historie v Civ. Jeho Neustále na stráži Značka dělá Curtina přítelem míru a snaží se vytvořit obranné smlouvy se spojenci a oblíbit se civisy, které osvobozují města (zatímco se nelíbí těm, kteří je obsazují). Curtin může hrát pasivně agresivně a rychle se rozšiřovat, i když to vyvolává jeho sousedy k útoku, kvůli jeho jedinečným schopnostem, Citadela civilizace. Poskytuje mu 100% produkční bonus za deset zatáček poté, co někdo prohlašuje válku s Austrálií nebo osvobozuje město. Australská sada pro robustní a flexibilní schopnost je způsobuje, že jsou vhodné pro téměř jakýkoli typ vítězství.

aztécký

Vůdce: Montezuma

Vyzdobit: Legenda o pěti slunci

Jednotka: Eagle Warrior

Infrastruktura: Tlachtli

The Legenda o pěti slunci Perk umožňuje hráči obětovat stavitelské jednotky, aby urychlil výstavbu okresů ve městech. Jedinečná jednotka Aztéků, Eagle Warrior, představuje bonus k jednotek proti kavállii a může zachytit poražené nepřátelské jednotky a převést je na stavitelské jednotky pro Aztéky. To se synergizuje s aztéckou kulturou, což umožňuje kultuře neustále obětovat stavitelské jednotky, aby urychlila pokrok. Jedinečná infrastruktura Aztéků je Tlachtli, které mohou být zabudovány do zábavního komplexu a poskytují vybavení, víru a skvělé obecné body při každém tahu.

Montezuma, pátý císař Tenochtitlan, vede Aztéky. Jedinečná agenda Montezuma, Tlatoani, způsobuje, že má rád civilizace se stejnými luxusními zdroji jako Aztékové, a zároveň se nelíbí civilizace s různými luxusními zdroji. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Dárky pro tlatoani, způsobuje luxusní zdroje na území Aztéka, aby poskytovaly vybavení dvěma dalším městům. Vojenské jednotky navíc dostávají bonusy k boji proti síle pro každý jiný luxusní zdroj vylepšené na území aztéků. Většina bonusů a schopností Aztéků je svázána s vojenskou mocí a rozšiřuje aztéckou říši na začátku hry.

brazilský

Vůdce: Pedro II

Vyzdobit: Amazonka

Jednotka: Minas Geraes

Infrastruktura: Karnevalový okres // copacabana

The Amazonka Perk poskytuje bonusy okresům a čtvrtí postaveným sousedícím s dlaždicemi deštného pralesa. Jedinečná jednotka Brazilců je Minas Geraes, Námořní jednotka průmyslové éry se vylepšenými bojovými a obranovými hodnotami, které vyžadují, aby hráči nejprve investovali do nacionalisty Civic. Jedinečná infrastruktura Brazilců, Karnevalový okres, Poskytuje vybavení od zábavy do mateřského města a může ubytovat budovy zoo a stadionu. Karneval také poskytuje další vybavení při stavbě a dokončení vydělává skvělého inženýra, umělce, spisovatele a hudebního bodu.

Pedro II, poslední císař Brazílie, působí jako brazilský vůdce. Jedinečná agenda Pedro, Patron umění, řídí Pedro, aby pronásledoval skvělé lidi a zároveň nelíbil civilizace, které se pokoušejí pronásledovat také velké lidi. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Velkodušný, Umožňuje mu udržet 20% bodů velkého člověka použité po náboru nebo patronizaci velkého člověka. To dobře synergizuje s karnevalovým okresem, což Brazílii umožňuje najmout několik skvělých lidí v různých disciplínách a érách. Brazilské zaměření na velké vůdce z něj činí kandidáta na kulturní vítězství.

Kanaďan (shromažďování bouře)

Vůdce: Wilfrid Laurier

Vyzdobit: Čtyři tváře míru

Jednotka: Mountie

Infrastruktura: Kluziště ledu

Kanadská jedinečná výhoda je Čtyři tváře míru, což vás chrání před překvapivými válkami, ale proto vyžaduje, abyste nevyhlásili ani překvapivou válku. Kvůli vašemu míru vydělá Kanada 1% své cestovní ruch jako diplomatickou laskavost, která v rané hře moc nedělá. Později však, jakmile budete mít dostatek infrastruktury, extra podpora znamená, že Kanada má větší slovo u Světového kongresového stolu. Unikátní infrastruktura Kanady, Kluziště ledu, přidává vybavení a zvyšuje vaši kulturu v závislosti na tom, kolik tundry a sněhových dlaždic ji obklopuje. Vytvořte tuto strukturu vedle dlaždic Tundra, ne na nich, pro nejlepší bonus. Později ve hře můžete svou kulturu dále z těchto dlaždic dále stavět stadiony vedle nich.

Jedinečná jednotka, Mountie, Také se hodí k turistickému myšlení, což vám umožňuje stavět národní parky za 400 produkce 1600 zlata, než obvyklý požadavek 1 600 víry. Míření Kanady je Wilfrid Laurier, který má jedinečnou agendu Kanadská expediční síla. V zásadě to znamená, že se budete chtít účastnit mimořádných událostí a soutěží, kdykoli je to možné. Pokud tak učiníte, dále váš diplomatický vliv, který by již měl být vysoký s kanadským pohledem. Wilfridův bonus vůdce je Poslední nejlepší West, což vám umožňuje stavět farmy na dlaždicích tundry. Tiles tundra také stojí polovinu tolik zlata na nákup a produkci dvakrát tolik zdrojů.

čínština

Vůdce: Qin Shi Huang

Vyzdobit: Dynastický cyklus

Jednotka: Krčící se tygr

Infrastruktura: Velká zeď

The Dynastický cyklus Perk poskytuje bonus ke snižování občanských/technologických nákladů získaných prostřednictvím inspirací a Eurekas. Jedinečná čínská jednotka, Krčící se tygr (opravdu ano, opravdu), je středověká jednotka strojní jednotky na dálku, která nevyžaduje postavení zdrojů. Čínská jedinečná infrastruktura je Velká zeď, Zlepšení dlaždic, které poskytuje bonus k hodnocení obhajoby čínských jednotek, jakož i bonusy pro zlato, kulturu a cestovní ruch, když jsou segmenty postaveny vedle sebe.

Qin Shi Huang, první císař Číny a zakladatel dynastie Qin, působí jako čínský vůdce. Unikátní agenda Qina, Zeď 10 000 li, vede Qina k nechuť kultur, které postavily více zázraků než on. Jeho jedinečná schopnost vůdce, První císař, Umožňuje mu používat stavitelské jednotky navíc čas a utratit poplatek za stavitele za urychlení výstavby velkých nebo klasických érech velkých zázraků. Tyto schopnosti – spolu s velkou zdí – synergizují, aby umožnily Číňanům produkovat velké zázraky rychleji než jakákoli jiná frakce, a získat kulturní body, aniž by rozšířily své hranice.

Cree (Rise & Fall)

Vůdce: Poundmaker

Vyzdobit: Nihithaw

Jednotka: Okihtcitaw

Infrastruktura: Mekewap

The Nihithaw Perk poskytuje bonus k kapacitě obchodní trasy a také bezplatný obchodníka, jakmile byla prozkoumána keramika. Také se všechny nevyžádané dlaždice ve třech prostorech Cree City staly jejich, jakmile obchodník poprvé vstoupí do města. Okihtcitaw Vyměňte standardní skaut Cree a jsou k dispozici od začátku hry. Jednotka je mnohem silnější než její obvyklá varianta a začíná propagací jednotky zdarma. Cree Mekewap je jedinečná budova, která ve výchozím nastavení poskytuje další výrobu a bydlení a získává další výhody, pokud jsou umístěny poblíž bonusu nebo luxusních zdrojů.

Poundmaker, vůdce Cree, byl známý jako silná a vlivná postava a ochránce. V Life sledoval mír a byl výjimečným pastýřem, který byl schopen shromáždit buvol do umělého krytu známého jako libra s písní. Jeho jedinečná schopnost, Příznivé podmínky, Granty bonusů na obchodní trasy, včetně jídla a zlata na každém pastvině nebo táboře v přijímajícím městě. Také každý typ spojenectví s granty Cree Sdílené viditelnost. Unikátní agenda Poundmakera, Iron Konfederace, povzbudí ho, aby si vybudoval aliance s co nejvíce dalších, a silně se nelíbí těm, kteří to nedělají. Poundmaker je silný vůdce zaměřený na ekonomiku, který dokáže využít zvýšenou obchodní kapacitu a dobrou půdu k rychlému posílení jídla a zlata. Brzy, pokročilé skautské jednotky také umožňují rychlou expanzi a kapitalizaci na klíčových zdrojích.

Holanďan (Rise & Fall)

Vůdce: Wilhelmina

Vyzdobit: Grote Rivieren

Jednotka: De Zeven Provincien

Infrastruktura: Polder

The Grote Rivieren Perk poskytuje velké bonusy pro kampusy, divadelní čtverce a průmyslové zóny, když jsou tyto struktury umístěny poblíž řek. Přístavy budou také po dokončení moci kultivovat bombu v okolí. De Zeven Pronvincien je jedinečná jednotka renesanční éry, která při útoku na okresy získá masivní bonus k boji proti síle. Polders jsou jedinečná holandská budova. Mají stohovací bonusy, které maximalizují jídlo a produkci, když jsou umístěny vedle sebe, ale jsou omezeny na pobřežní a jezerní dlaždice, které sousedí s plochou půdou.

Wilhelmina vedla Nizozemsko přes obě světové války jako nejdéle sloužícího monarchy holandského. S žoviálním chováním je dnes stále velmi laskavě zvažována. Miliardář, Wilhelmina’s Unique Agenda, způsobí jí, že se nelíbí těm civisům, které s ní nevyvíjejí obchodní cesty, a opravdu mají rádi ty, které to dělají. Její jedinečná schopnost, Radio Oranje, Poskytuje další loajalitu, pokud pocházejí z nizozemského města, a další kulturu, pokud jsou spojeny s cizím městem. To, když je kombinováno s bonusy polderu, umožňují Nizozemsku rychle rozšířit obchodní sítě z pobřežních oblastí, znovu získat obyvatelnou půdu z okrajů moře a rychle se zasílat produkci kultury s extra obchod.

E-H

Egyptský

Vůdce: Kleopatra

Vyzdobit: Iteru

Jednotka: Maryannu Chariot Archer

Infrastruktura: Sfinga

The Iteru Perk zrychluje výstavbu okresů a zázraků sousedících s řekami a umožňuje výstavbu okresů a zázraků na dlaždicích na niv. Jedinečná jednotka Egypťanů, Maryannu Chariot Archer, je namontovaná jednotka starověké éry, která získává bonusy pohybu při zahájení zatáčky na otevřeném terénu. Jedinečná infrastruktura Egypťanů je Sfinga, Vylepšení dlaždic, které poskytuje bonusy víře a kultuře a lze jej postavit pouze na dlaždicích egyptských záplavových dlaždic. Sfinga poskytuje další bonusy, pokud je umístěno vedle zázraku nebo pokud byla zkoumána přirozená historie Civic.

Kleopatra, poslední faraon Ptolymaic Egypt, vede Egypt. Kvůli jedinečné agendě Kleopatry, Královna Nilu, Upřednostňuje civilizace se silnými vojenci. Její jedinečná schopnost vůdce, Středomořská nevěsta, Poskytuje bonusy pro obchodní trasy; Konkrétně Egypt vydělává další zlato za obchodní trasy, které začíná, a bonusové jídlo a zlato pro obchodní trasy jiných civilizací do Egypta. Egypt je nejlépe vybaven k vzkvétání jako obchodní stát, a proto je vhodný pro vítězství skóre nebo nadvlády. Chariot Archer také poskytuje Egyptě ranou bojovou výhodu.

Angličtina

Vůdce: Victoria // Eleanor z Aquitaine

Vyzdobit: Britské muzeum // Workshop světa

Jednotka: Mořský pes

Infrastruktura: Royal Navy Dockyard

The britské muzeum Perk umožňuje archeologických muzeích kontrolovaných angličtině pořádat 3 další artefakty a podporovat dalšího archeologa. Unikátní anglická jednotka je Mořský pes, Námořní jednotka renesanční éry, kterou nelze vidět, s výjimkou jednotek sousedících s ní a je schopen zachytit nepřátelské námořní jednotky. Jedinečná anglická infrastruktura, Royal Navy Dockyard, Poskytuje několik bonusů, včetně velkých admirálů. Jednotky postavené v Royal Navy Dockyard také obdrží bonus k pohybu. Spolu s mořským psem poskytuje loděnice Royal Navy Dockyard významnou výhodu v námořním pohybu a boji.

Victoria, anglická královna v letech 1837 až 1901, působí jako anglický vůdce ve vanilkové verzi, stejně jako s Pád říše. Unikátní agenda Victoria, Slunce nikdy nezapadá, způsobuje, že dává přednost civilizacím na svém domácím kontinentu, zatímco se nelíbí civilizace na kontinentech, kde nemá města. Její jedinečná schopnost vůdce, Pax Britannica, Poskytuje bezplatné jednotky melee pro všechna založená nebo dobytá na kontinentu, který není domácí kontinent Victoria. Pax Britannica také umožňuje Angličanům postavit jednotku Redcoat – pokud je prozkoumána technologie vojenské vědy – což získává významný bonus k boji proti síle, když je nasazen na kontinentu, který není domácí kontinent Victoria. Angličané jsou jedinečně vhodné pro vítězství nad nadvládou a několik výhod vázaných na námořní a pozemní bojové jednotky.

S Shromažďování bouře, Můžete také vést Anglii s Eleanor z Aquitaine. Její Angevinova říše Agenda chce, abyste měli ve svých městech velkou populaci. Její vůdce bonus, Soud lásky, způsobuje, že města s devíti dlaždicemi ztratí jednu loajalitu za kolo za každou skvělou práci. Města, která ponechávají civilizaci z loajality, se připojí k anglické říši, spíše než se stanou svobodným městem. S Eleanor získáte stejnou jednotku a infrastrukturu, ale jiná jedinečná pohoda. Její výhoda je Workshop světa, který poskytuje dolem další dva zdroje při každém otočení, +100% produkce vůči vojenským inženýrům, +4 výnosů do poháněných budov a +20% produkce směrem k budovám průmyslové zóny.

francouzština

Vůdce: Catherine de Medici // Eleanor z Aquitaine

Vyzdobit: velká cena

Jednotka: Garde Imperiale

Infrastruktura: Zámek

The velká cena Perk zrychluje výroba středověké, renesance a průmyslové éry zázraků a zdvojnásobí bonusy z cestovního ruchu z jakýchkoli francouzsko-kontrolovaných zázraků. Unikátní francouzská jednotka je Garde Imperiale, Jednotka průmyslové éry melee, která přijímá bonusy za boje na francouzském domácím kontinentu, získává skvělé obecné body za jakékoli zabití a nevyžaduje strategické zdroje k budování. Jedinečná francouzská infrastruktura, Zámek, je zlepšení dlaždic, které lze postavit pouze vedle řeky. Zámek poskytuje bonus k kultuře, s dalšími bonusy za to, že je vedle zázraku nebo luxusního zdroje. V kombinaci mohou být Grand Tour Perk a Infrastruktura zámku mocnými nástroji, které napomáhají kulturnímu vítězství.

Catherine de Medici, královna Francie v letech 1547 až 1559, působí jako francouzský vůdce ve vanilce CIV VI a Pád říše. Jedinečná agenda Catherine, Černá královna, vede ji k pokusu získat co nejvíce špionů, a zároveň se nelíbí civilizace, které ignorují její špionáž. Její jedinečná schopnost vůdce, Catherine’s Flying Squadrona, Granty Catherine 1 Extra úroveň diplomatické viditelnosti s každou kulturou, se kterou se setkala. Catherine’s Flying Squadron také umožňuje Francouzům vybudovat další špiona při zkoumání technologie hradů. Francouzi jsou dobře vhodné pro kulturní vítězství, protože jejich zvýšená diplomatická viditelnost a velký počet dostupných špionů může účinně udržovat karty na nepřátelských civilizacích, zatímco kombinace velkého turné a zámku jsou mocnými nástroji pro sběr kultivačních bodů.

Pokud máte Shromažďování bouře expanze, můžete si vybrat Eleanor z Aquitaine jako svého vůdce. Všechno je stejné jako u Catherine de Medici, s výjimkou Eleanor má jinou agendu a bonus vůdce (to samé, jaké drží v Anglii).

Němec

Vůdce: Frederick Barbarossa

Vyzdobit: Svobodná císařská města

Jednotka: U-člun

Infrastruktura: Hansa

The Svobodná císařská města Perk umožňuje Němcům postavit další okres v každém městě. Jedinečná německá jednotka, U-člun, je moderní éra rozsah námořní jednotky s tajnými schopnostmi. U-člun získává bonusy za vidění a bojovou sílu v oceánu a může odhalit nepřátelské tajné jednotky. Unikátní německá infrastruktura je Hansa, Okres, který poskytuje drobné bonusy pro sousední okresy, Velký inženýr ukazuje na každou otočení, bonusy v sousedství za všechny zdroje (nejen doly a lomy), a produkční bonus, když je umístěn vedle komerčního centra. Hansa také nesnižuje přitažlivost blízkých dlaždic.

Frederick Barbarossa, Svatý římský císař mezi 1155 a 1190, působí jako německý vůdce. Jedinečná agenda Fredericka, Železná koruna, nutí ho, aby nelíbil civilizace, které se spojují s městskými státy. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Svatý římský císař, Poskytuje významný bonus za bojovou sílu při útoku na městské státy a také další slot pro vojenskou politiku. Němci jsou přirozeně vhodní pro vítězství nadvlády, protože U-člun a Svatý římský císař Perk se spojují a poskytují vojenskou sílu napříč deskou. Synergie mezi svobodnými císařskými městy Perk a Hansa lze také využít k vědeckému nebo kulturnímu vítězství.

Georgian (Rise & Fall)

Vůdce: Tamar

Vyzdobit: Síla jednoty

Jednotka: Khevsur

Infrastruktura: Tsikhe

The Síla jednoty Perk poskytuje další výhody při věnování nového zlatého věku, což umožňuje další bonusy do skóre éry. Khevsur, Unikátní gruzínská jednotka je pozemní středověká éra jednotky, která získává masivní bonusy při boji v kopcích. Rovněž nedostávají trest pohybu za přesun po kopcových dlaždicích. Pro infrastrukturu se Gruzínci dostanou Tsikhe, Zvláštní typ zdi, který je levnější než standardní stěny a zvyšuje obranu města na nejvyšší možnou úroveň. Poskytuje také víru a v pozdějších dobách sítě významné bonusy cestovního ruchu – umožňující strukturám zůstat relevantní do pozdní hry.

Pevnost Narikala, gruzínská agenda, bude tlačit a.I.-kontrolovaní hráči vyvinout silné zdi a kritizovat ty, kteří ne. Jedinečná schopnost Tamara, Sláva světa, království a víra, Po prohlášení války protektorátu poskytuje dvojitou víru pro 10 zatáček. Navíc, každý vyslanec poslaný do městského státu, který sdílí vaše primární náboženství, se počítá jako dva. Tamar byl kanonizován jako svatý a jako takový je velmi zaměřený na víru. Může budovat masivní obranné látky a využít své bonusy k víře, aby udržovala silné spojení s městskými státy. Války o ochranu budou běžné, ale pěstování rozsáhlých obchodních sítí a práce s dalšími menšími civilizacemi umožňuje Tamarovi podporovat různé styly her.

Gran Kolumbian

Vůdce: Simón Bolívar

Vyzdobit: Ejército Patriota

Jednotka: Llanero

Infrastruktura: Hacienda

Kolumbijská civilizace je hlavně o nadvládě. Jeho jedinečný výhoda, Ejército Patriota, je jednoduchý, ale silný, uděluje +1 pohyb všem vašim jednotek. Rovněž vám umožňuje propagovat jednotku, aniž byste ukončili její tah. Místo kavalérie dostane kolumbijská civilizace Gran Llanero. Tyto jednotky jsou levné, aby udržovaly a získaly významné bonusy, když jsou umístěny vedle sebe. Budete chtít vyškolit malé armády těchto jednotek a posílat je v dávkách. Jedinečná infrastruktura této civisy, Hacienda, není příliš silný a nabízí mírné zvýšení zlata, výroby, bydlení a potravin. Horší, nemůžete použít zlepšení dlaždic až do doby renesance.

Vedení Gran Kolumbijské říše je Simón Bolívar, který se chce díky agendě zaměřit na propagaci jednotek se tábory, Carabobo. Jeho bonus za vůdce je Campaña obdivuhodný, který vám uděluje generála Comandante, jedinečný typ velkého člověka, na začátku každé nové éry.

řecký

Vůdce: Pericles // Gorgo

Vyzdobit: Platónova republika

Jednotka: Hoplite

Infrastruktura: Acropolis

The Platónova republika Perk uděluje Řekům další politický slot pro zástupné znaky, bez ohledu na typ vlády. Unikátní řecká jednotka je Hoplite, Jednotka starověké éry, která získává významný bonus k boji proti síle při sousedství jiné jednotky Hophlite. Jedinečná řecká infrastruktura, Acropolis, je okres, který poskytuje kulturní bonusy za sousední zázraky a okresní dlaždice a vydělává skvělého spisovatele, umělce a hudebníka, které každý otočí. Acropolis také dostává významný kulturní bonus, když je postaven sousedící s centrem města, a vyžaduje, aby se stavěla drama a poezie Civic.

Řekové jsou vedeni jednou ze dvou slavných postav; Pericles, aténský generál mezi Peršskými a Peloponézskými válkami, je první. Unikátní agenda Pericles, Delian League, vede ho k nechuť civilizace, které přímo soutěží o stejný městský stát. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Obklopen slávou, poskytuje významný kulturní bonus pro všechny městské státy, které je Pericles suzerain. Pericles je nejvhodnější pro kulturní vítězství prostřednictvím zavedení obchodních tras a poutavých městských států.

Gorgo, Spartánská královna v polovině 400 let, b.C., je druhý řecký vůdce. Jedinečná agenda Gorgo, S vaším štítem nebo na něm, způsobuje, že se vyhne, aby se odevzdala předměty v dohodách o míru, a zároveň se nelíbila civilizace, které se vzdaly nebo se nikdy nezabývaly válkou. Její jedinečná schopnost vůdce, Termoplyae, Poskytuje kulturní bonus po porážce nepřátelských jednotek. Gorgo je jedinečně vhodný pro kulturní vítězství prostřednictvím vojenské síly a obrany.

Maďarská (shromažďovací bouře)

Vůdce: Matthias Corvinus

Vyzdobit: Pearl z Dunaje

Jednotka: Huszár

Infrastruktura: Tepelná lázeň

Maďarská říše je zaměřena na nadvládu, hlavně kvůli schopnosti svého vůdce, Raven King. Jedinečná schopnost Matthias Corvinus poskytuje pohyb +2 a +5 bojové síly jednotek, které jste vybírali z městského státu. Tyto jednotky můžete také upgradovat se 75% slevou. Unikátní jednotka Černá armáda Pracuje také do tohoto tématu a vydělává buff v bojové síle pro každou vybíranou jednotku, kterou ovládáte. Schopnost civ, Pearl z Dunaje, není přímo zaměřen na nadvládu, i když je stále mocný. Je to jednoduché a nabízí další 50% produkci pro okresy a budovy postavené přes řeku z centra města.

Pro jednotku máte přístup k Huszár místo kavalérie. Tyto jednotky jsou o něco dražší než standardní kavalérie (pět zlatých více), ale přicházejí s významnými nadšenci v oddělení bojové síly. Zejména Huszár získal +3 bojovou sílu pro každou aktivní alianci, kterou máte. Jedinečná infrastruktura Maďarska je Tepelná lázeň, který poskytuje dvě vybavení a dvě produkce do všech městských center do šesti dlaždic, stejně jako +3 cestovní ruch.

I-Q

Incan (Gathering Storm)

Vůdce: Pachacuti

Vyzdobit: Mit’a

Jednotka: Warak’aq

Infrastruktura: Terasa farma

Incan Impire chce hrát věci bezpečně především. Jeho schopnost CIV je Mit’a, což občanům umožňuje pracovat na horských dlach. Horské dlaždice také poskytují výrobu +2 a +1 potravin pro každou sousední Terasa farma. Když už mluvíme o tom, farma terasy je pro Incans jedinečná. Je to zlepšení dlaždic, které můžete stavět na kopcích travních porostů, Plains Hills, Desert Hills a sopečnou půdu, nabízející +1 jídlo, +0.5 bydlení a +2 produkce pro každý sousední akvadukt. Unikátní jednotka je Warak’aq, který nahrazuje potyčky. Tyto jednotky mají vyšší sílu na dálku a mohou provést další útok při každém otočení.

Vedení říše je Pachacuti, který se rád usazuje poblíž hor a díky svému programu chce být s nimi ponechán sám, Sapa Inca. Jeho bonus za vůdce je Qhapaq ñan, které poskytuje +1 jídlo pro domácí obchodní trasy pro každou horskou dlaždici v původním městě. Později ve hře můžete také odemknout vylepšení dlaždic stejného názvu, což jednotky umožňuje přesunout se mezi dvěma z nich za náklady na dva pohyby.

indický

Vůdce: Gándhí // Chandragupta

Vyzdobit: Dharma

Jednotka: Varu

Infrastruktura: Stepwell

The Dharma Perk znamená, že všechna indická města získává následná víra všech náboženství praktikovaných uvnitř. Unikátní indická jednotka je Varu Válečný slon, namontovaná jednotka klasické éry, která hromadí a výrazně snižuje bojovou sílu sousedních nepřátelských jednotek. Jedinečná indická infrastruktura, Stepwell, je zlepšení dlaždic, které nelze postavit na kopcích nebo sousedí s dalším Stepwellem. The Stepwell poskytuje bonusy pro bydlení a jídlo, s dalšími bonusy za jídlo, pokud jsou postaveny sousedící s farmou a za víru, pokud jsou postaveny sousedící s svatým místem. Varu a Stepwell dobře spolupracují, aby rychle postupovali v rané hře, buď militaristickým dobytím, nebo budováním silné náboženské základny.

Mohandas Gándhí, v čele indického hnutí za nezávislost na konci 18. a začátkem 20. let, působí jako indický vůdce. Kvůli jedinečné agendě Gándhího, Mírová míra, Vyhýbá se válkám a preferuje mírové civilizace k teplé civilizace. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Satyagraha, Poskytuje významný bonus vůči náboženství pro každou civilizaci, se kterou se setká, která založila náboženství (pokud tato civilizace není ve válce s Indy) a vznikne tresty štěstí za civilizace ve válce s Indiány. Indiáni jsou přirozeně vhodní pro náboženské vítězství, přičemž Dharma Perk a schopnost Satyagraha spolupracují na šíření Gándhího náboženství přes mapu.

Druhý vůdce Indie, Chandragupta, je nový v CIV VI expanze, Vzestup a pád. Jeho jedinečná schopnost, Arthashastra, Umožňuje mu vyhlásit válku o expanzi po vydělávání „vojenského tréninku“ Civic. Jednotky Chandragupty také získají významné bonusy za prvních 10 zatáček po prohlášení války o expanzi. Maurya Empire Povzbuzuje Chandraguptu, aby dobyl okolní města a spřátelil se civilizacemi, které jsou vzdálené. Ti, kteří hrají buď s nebo proti Chandraguptě, si všimnou, že je postaven jako protiklad Gándhí. Hráči by měli používat extrémně agresivní taktiku v rané hře jako Chandragupta, aby maximalizovali své bonusy v rozsáhlých válkách.

indonéština

Vůdce: Gitarja

Vyzdobit: Skvělá Nusantara

Jednotka: Jong

Infrastruktura: Kampung

Indonéská říše vás netlačí do jedné konkrétní cesty vítězství a obchoduje synergii za surovou moc se schopnostmi. Schopnost civ Skvělá Nusantara dává +0.5 Bonus za sousedství pro pobřežní a jezerní dlaždice s svatým místem, kampusem, průmyslovou zónou a/nebo divadelním náměstí postaveným vedle nich. Podobně zábavní komplexy poskytují +1 vybavení, pokud jsou umístěny sousedící s pobřeží nebo jezerní dlaždicí. Díky těmto dlaždicím budete také využívat Jong Unikátní jednotka. Tyto námořní powerhouse mají vyšší pohyb ve srovnání se standardní fregatem a přicházejí s podporou bojové síly, když jsou ve formaci, zavádět. The Kampung Vylepšení dlaždic je jedním z mála, které můžete stavět na vodě, nabídnout výrobu +1, +1 bydlení, +1 jídlo pro sousední rybářské lodě a +1 cestovní ruch pro každé bonusové jídlo. Posílením bydlení a výroby můžete získat další posílení +1 pomocí technologií hromadné výroby a stavebního inženýrství.

U kormidla je Gitarja, který má vůdčí agendu Soupelagický stav. V zásadě se jí nelíbí Civs s více městy na malých ostrovech. Její vůdce bonus je Vznešená bohyně ze tří světů, který nabízí více buffů pro náboženské jednotky. S tím si můžete koupit námořní jednotky s vírou, náboženské jednotky nemusí platit pohybové náklady, aby se pustily nebo vystoupily, a městská centra získávají víru +2, pokud sousedí s pobřežím nebo jezerem.

japonský

Vůdce: Hojo Tokimune

Vyzdobit: Obnovení Meiji

Jednotka: Samuraj

Infrastruktura: Elektronická továrna

The Obnovení Meiji Perk uděluje bonusy v sousedství japonským okresům umístěné vedle sebe, což znamená, že Japonsko může stavět hustá města bez obav o ztrátu environmentálních sousedních bonusů. Unikátní japonská jednotka je Samuraj, Středověká jednotka éry melee, která se může pochlubit vysokou bojovou silou, netrpí bojovým sankcím při poškození a nevyžaduje k stavbě strategických zdrojů. Jedinečná japonská infrastruktura, Elektronická továrna, Poskytuje produkční bonus do nedalekých městských center, další občanský slot a každý tah získává skvělé inženýrské body. Elektronická továrna také poskytuje pasivní bonus k výrobě a také bonus za kulturu, jakmile je prozkoumána technologie elektřiny.

Hojo Tokimune, osmé Shikken Shogunate Kamakura vede Japonce. Unikátní agenda Hojo, Bushido, vede ho k preferování militaristických civilizací se silnou vírou nebo kulturou. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Božský vítr, Poskytuje významné bonusy bojové síly pro pozemky v dlaždicích sousedících s pobřežními dlaždicemi, stejně jako námořní jednotky v mělkých vodních dlaždicích. Božský vítr také na polovinu čas potřebný k budování táborových, svatých a divadelních okresů. Japonsko je vhodné pro jakýkoli typ vítězství, i když Meiji Restoration Perk, spolu s továrnou na elektroniku a schopností božského větru, je jedinečně ideální pro ekonomiku založenou na produkci, která se naklánějí k vědeckému vítězství.

Khmer

Vůdce: Jayavarman VII

Vyzdobit: Grand Barays

Jednotka: Domrey

Infrastruktura: Prasat

Khmerská říše, stejně jako indonéská říše, je silná civinka v obecném smyslu, než se zaměřuje na jednu konkrétní cestu vítězství. Schopnost CIV je Grand Barays, což vám dává +3 víru a +1 vybavení z akvaduktů. Farmy také získají +2 jídlo, pokud sousedí s akvaduktem. The Domrey je jedinečná obléhací jednotka, která přímo nenahrazuje žádnou jinou jednotku. Přichází po katapultu, ačkoli výrazně dražší, tyto jednotky se mohou pochlubit mnohem vyšší bojovou silou. Navíc se mohou pohybovat a zaútočit ve stejném tahu. Na domácí frontě můžete vytvořit Prasat Unikátní struktura, která nahrazuje chrám v okresech svatého místa. Je to stejné jako chrám, i když přichází s dalším relickým slotem a uděluje misionáři s propagací mučedníka automaticky.

Jayavarman VII je vůdcem Khmerské říše, který díky jeho vysokou populaci a více svatými místy bere na civy Konec utrpení denní program. Jeho bonus za vůdce je Kláštery krále, který poskytuje +2 potravin a +1 bydlení pro svatá místa, která je umístěna v sousedství řeky. Stanovení svatého webu také spustí kulturní bombu a okamžitě rozšiřuje své území.

Kongolese

Vůdce: MVemba a nzinga

Vyzdobit: Nkisi

Jednotka: NGAO MBEBA

Infrastruktura: MBANZA

The Nkisi Perk poskytuje bonusy k jídlu, zlatu a produkci za dokončené relikvie, artefakty a skvělé díla sochařství a uděluje Kongolský extra skvělý umělec a skvělé body obchodníků po každém tahu. Unikátní kongolská jednotka je NGAO MBEBA, Klasická jednotka ERA, která získává významný bonus k boji proti síle při obraně proti jednotky na dálku, a netrpí tresty pohybem nebo zraku v lesích a džunglích. NGAO MBEBA také nevyžaduje stavět železo. Jedinečná kongolská infrastruktura, MBANZA, je okres, který lze postavit pouze na dlaždicích lesů nebo deštného pralesa. Mbanza poskytuje bonus pro bydlení, jídlo a zlato a jeho výnos nezávisí na hodnocení odvolání na dlaždici. Navíc po dokončení výstavby mbanza se apoštolová jednotka vynoří, pokud má město dominantní náboženství.

MVEMBA A nzinga, Manikongo z Království Kongo na začátku 16. století, působí jako kongolský vůdce. Jedinečná agenda MVEMBA, Nadšený žák, nutí ho, aby měl rád civilizace, šířily náboženství do jeho měst a nelíbí se civilizace, které založily náboženství, ale neposlal apoštoly do svých měst. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Náboženský převod, zabraňuje Kongolským v budování svatých míst, získávání velkých proroků nebo zakládání náboženství; MVEMBA však získává veškerá víra, která drží náboženství, která se etablovala ve většině svých měst. Navíc výstavba mbanzy nebo divadelní čtvrti udělí Kongolské další apoštolské jednotky. Kongolští jsou velmi vhodní pro kultivační vítězství prostřednictvím založení obchodních tras a budováním velkých umělců a sochařů.

Korea (Rise & Fall)

Vůdce: Seondeok

Vyzdobit: Tři království

Jednotka: Hwacha

Infrastruktura: Seowon

Korea je vědecká síla s jejím Tři království vyzdobit. Miny dostávají další vědu, když jsou umístěny poblíž korejského jedinečného okresu, Seowon. Farmy také získávají bonusové jídlo s touto sousedností. Sama o sobě poskytuje Seowon masivní bonusy vědě a musí být postaven na kopcích a nahradit tradiční kampusy. The Hwacha, Jedinečná bojová jednotka Koreje, je útočníkem na renesanci. Je to mnohem silnější než jeho současníci, ale za cenu útoku a pohybu ve stejném tahu.

Seondeok byl vlivný vůdce specializující se jako patron umění a kultury během její vlády. Její zvláštní schopnost jako taková, Hwarang, Poskytuje další 10-perspektivní bonus kultuře a vědě ve městech s zavedeným guvernérem. Cheomseongdae, Korejská historická agenda, to odráží také. Seondeok bude udržovat silné vztahy s civisy, které sledují vědu, a zavrhne ty, které ne. Kvůli jedinečným mocnostem společnosti Seondeok je Korea jednorázová civilizace, která může využít masivní výzkumné bonusy za časné technologické vítězství.

Makedonian

Vůdce: Alexandr Veliký

Vyzdobit: Hellenistická fúze

Jednotka: Hysaspist // hetairoi

Infrastruktura: Basilikoi platí

Makedon splňuje svou dobývání pověsti Hellenistická fúze Perk, poskytování eureka a inspirace zvyšuje, když dobyjete město, v závislosti na jeho okresech. The Hypaspisté (Nahrazení šermířů) Pomozte s tím tím, že způsobí zvýšené škody při obléhání městských čtvrtí a větších bonusů. The Basilikoi platí, Nahrazení kasáren v okrese tábora pomáhá udržovat také dobývací hybnost tím.

Alexander Veliký, král řeckého království z Makedonu ve 4. století a jeden z největších historických dobyvatelů, miluje vedení války stejně jako kdokoli jiný v celé hře. Jeho Krátký život slávy Agenda znamená, že Alexander má rád kohokoli ve válce s někým kromě Makedonu a má hodně pohrdání pro kohokoli v klidu. Alexanderova jedinečná schopnost, Do konce světa, Půjde dlouhou cestu k tomu, aby se válka udržila, protože to znamená. Také přichází zabalit druhou jedinečnou jednotku, souhrn jezdec Hetairoi, kteří jsou více ovlivněni velkými generály než jednotka, kterou nahradí, a také generují více skvělých obecných bodů. Hetairoi začínají bezplatnou propagací a jsou klasifikovány spíše jako těžká kavalérie než lehká, takže je lze upgradovat na rytíře. Stejně jako skutečný Alexander skvěle sjednocené Řecko a sundal monolitickou perskou říši, tak i makedonská občan vyniká v dobývání, pravděpodobně usiluje o rychlé nadvlády vítězství se všemi svými schopnostmi, aby udržel tlak na své protivníky na jejich soupeře.

Mali (shromažďování bouře)

Vůdce: Mansa Musa

Vyzdobit: Písně Jeli

Jednotka: Mandekalu Cavalry

Infrastruktura: Suguba

Mali říše se specializuje na náboženství a obchod a umožňuje vám rychle rozšířit vaše města, pokud jste obklopeni pouštními dlaždicemi. Perk Píseň Jeli Poskytuje +1 víru a +1 jídlo pro městská centra pro každou sousední pouštní dlaždici. Doly berou produkční zásah -1, i když zisk +4 zlata. Největší výhodou tohoto pohledu přichází ve výstavbě. Mali říše má -30% výrobní náklady na budovy a jednotky. Jedinečná jednotka, Mandekalu Cavalry, je přísný upgrade ze standardního rytíře, s vyšší bojovou silou a ignorováním nepřátelské zóny kontroly. Kavalérie Mandekalu také poskytuje zlato rovné jejich síle pro každou nepřátelskou jednotku, kterou porážejí a chrání přátelské obchodníky ve čtyřech dlaždicích. Unikátní Suguba Okres nahrazuje komerční centrum a nabízí velký obchodní bod, 20% slevu na všechny nákupy zlata a víry ve městě, mnohem nižší výrobní náklady a zlatý bonus pro nedaleké řeky, svaté místa a další okresy.

Mansa Musa vede Mali říši a díky jeho Lord of the Mines Agenda, nelíbí Civs s nízkou produkcí zlata, a zároveň upřednostňuje ty s vysokou produkcí. Jeho vůdce bonus Obchodníci Sahel Poskytuje podporu mezinárodním obchodním trasům a nabízí +1 zlato pro každou pouštní dlaždici v posílajícím městě. Jakmile dosáhnete zlatého věku, všechny vaše obchodní trasy také získají kapacitu +1.

Māori (shromažďování bouře)

Vůdce: Kupe

Vyzdobit: Mana

Jednotka: Toa

Infrastruktura: Marae

Māori říše hraje jinak než většina ostatních civisů v Civilizace VI. Své Mana Schopnost vám poskytuje technologie plachtění a stavby lodí od začátku hry. Kromě toho nabízí +5 bojovou sílu a pohyb +2 pro puncované jednotky, +1 produkce do lesů a deštných pralesů a +1 jídla z rybářských lodí. Budování rybářské lodi také spustí kulturní bombu. Je zřejmé, že Mana Perk je absurdně silný, takže pro vyvážení nemůžete vydělat skvělé spisovatele a nemůžete sklízet zdroje. Váš občan začíná na moři s vedením Kupe. Je velmi znepokojen životním prostředím a odsoudí obvory, které nejsou díky jeho Kaitiakitanga denní program. I na moři, jeho vůdce bonus, Kupeova plavba, je ve skutečnosti. Před urovnáním města získáte +2 vědu a kulturu. První město, které urovnáváte.

Jednou na zemi můžete pracovat na jedinečné jednotce a infrastruktuře. Pro jednotku máte Toa, který nahrazuje standardní šermíř. Tyto jednotky nemají žádné náklady na údržbu, podporu bojové síly proti anti-kaválním jednotkám a mohou postavit Pā, což je jen pevnost, která uzdravuje jednotky Māori. The Marae Budova nahrazuje amfiteátr a můžete ji postavit pouze v divadelním okrese. Stejně jako TOA, tato budova nemá náklady na údržbu a poskytuje +1 posílení kultury a víry pro všechny městské dlaždice s průchodným prvkem (ty jsou lesy, deštné pralesy, močály, oázy, útesy, geotermální trhliny, záplavové a sopečné půdy ). Bohužel však pro Marae neexistují žádné skvělé pracovní sloty.

Mapuche (Rise & Fall)

Vůdce: Lautaro

Vyzdobit: Toqui

Jednotka: Malon Raider

Infrastruktura: Chemamull

Mapuche jsou všestranná civilizace se zaměřením na boj a kulturu. Toqui, Schopnost Mapuche, poskytuje další bojové zkušenosti s jednotkami vyškolenými ve městech s guvernérem a masivní bojový bonus při boji proti civilizaci v jejím zlatém věku. Malon Raiders jsou jedinečná jednotka renesanční éry, která vyniká na obraně území blízko domova. Pokud jste dobře umístěni, Chemamull může pomoci posílit produkci kultury a nabídnout bonus, který se vrhne na dlaždice přitažlivo.

Lautaro vedl své lidi proti Španělsku, když byl jen teenager, ale byl to skvělý velitel a talentovaný generál navzdory svému věku. Jeho schopnost, Swift Hawk, může snadno demoralizovat nepřítele. Pokud jednotka Mapuche porazí nepřátelskou jednotku uvnitř hranic města, toto město udělá ohromující zásah do loajality a potenciálně ji otevírá pro zajetí. Jako vůdce odporu proti španělským kolonizátorům, Lautaro Duch Tucapel povzbuzuje ho, aby ve své civilizaci zůstal loajalitu a nedůvěřoval těm, kteří to nedělají. Úspěšná taktika Mapuche bude záviset na obraně a bude chránit vaše hlavní města a zároveň organizovat cílené stávky, aby demontály vaše nepřátele. Vzhledem k mocnému bonusu proti prosperujícím civům jsou Mapuche také poněkud oportunistické, ale mohou snadno svrhnout mnohem silnější civilizaci s pečlivým plánováním.

Mayan

Vůdce: Lady Six Sky

Vyzdobit: Mayab

Jednotka: Hul’che

Infrastruktura: Observatoř

Mayská říše je hlavně o vědě. Jeho schopnost CIV je Mayab, Což nenabízí žádné podpory bydlení pro města vedle sladké vody (obvykle by tomu tak bylo). Budete se chtít usadit od vody, protože města vydělávají +1 vybavení pro každý luxusní zdroj sousedící s centrem města a farmy nabízejí +1 bydlení a +1 zlato. Místo kampusu mohou Mayové nastavit Observatoř Okres, který zvyšuje vaši vědu pro každou sousední plantáž a farmu, a také vám dává skvělou vědec. Jinak je to stejné jako areál, i když s mnohem levnějšími výrobními náklady. The Hul’che Jednotka nahrazuje lukostřelky a může se pochlubit celkovou silou na dálku, stejně jako poškození proti zraněným jednotkám. V kombinaci s vůdčí schopností Lady Six Sky mohou být tyto jednotky velmi silné, ale pouze pokud je používáte defenzivně.

Lady Six Sky vede mayskou říši a ona ráda udržuje svá města co nejblíže k hlavnímu města. Také se jí nelíbí Civs, které díky ní přistupují k jejím hranicím Osamělý denní program. Její Ix Mutal Ajaw Schopnost nabízí +5 bojové síly pro jednotky do šesti dlaždic od mayského hlavního města a +10% výnosů pro všechna města do šesti dlaždic od hlavního města. Města, která nespadají mimo poloměr šesti dlaždice, mají -15% výnosy.

Mongolský (Rise & Fall)

Vůdce: Čingischán

Vyzdobit: Ortoo

Jednotka: KESHIG

Infrastruktura: Ordu

Mongolové jsou neslavní pro svou rychlost a sílu v boji a také pro rozsáhlou síť obchodních cest v jejich rostoucí, i když krátkodobé říši. Ortoo, Mongolská speciální schopnost, umožňuje okamžité vytvoření obchodního stanoviště v cílovém městě a umožňuje vyšší úroveň diplomatické viditelnosti v tomto městě. Navíc mongolské bojové jednotky získávají další bojový bonus za diplomatickou viditelnost. The KESHIG je jedinečná středověká kavalérie. Může doprovázet civilisty a zvýšit rychlost pohybu. Pro infrastrukturu mohou Mongoličané konstruovat zvláštní Ordu, Unikátní vojenská struktura, která poskytuje jednotky trénované ve městě další pohyb a bojové zkušenosti.

Genghis Khan, legendární dobyvatel, přichází s Mongol Horde Zvláštní schopnost, dávat jeho kavalérii další sílu a šanci zachytit nepřátelskou kavalérii. Jako nepřítel se Genghis Khan pokusí překonat všechny ostatní pomocí kavalérie a má rád civilizace, které díky své nadřazenosti uznávají jeho namontovanou nadřazenost Koňský pán denní program. Hraní jako Mongoly je hlavně o pečlivé expanzi a úzce spolupráce mezi vojenskými a civilními jednotkami. Skvělou taktikou je předčasně vystupovat obchodní trasy, aby se zaměřila na města a získala co nejvíce inteligence, kolik můžete.

Norwegian

Vůdce: Harald Hardrada

Vyzdobit: Knarr

Jednotka: Berserker

Infrastruktura: Stave Church

The Knarr Perk umožňuje norským jednotkám vstoupit do hlubokého oceánu, jakmile bude zkoumána technologie stavby lodí, a jednotky ignorují další pohybové náklady spojené s pultem a vystoupením. Jedinečná norská jednotka, Berserker, je středověká jednotka ERA Melee, která přijímá bojové bonusy za poškození za útoky na nepřátele a bonusy pohybu za počáteční zatáčky v nepřátelských územích. Berserker také používá méně pohybu k drancování dlaždic. Unikátní norská infrastruktura je Stave Church, který poskytuje bonus za víru, stejně jako sloty pro relikvie a občany, a velký prorok ukazuje na každou otočení. Kostel Stave navíc dostává další bonusy v sousedství, když je postaven vedle dlaždice Woods.

Harald Hardrada, Norský král v polovině 11. století, působí jako norský vůdce. Haraldova jedinečná agenda, Poslední král Viking, nutí ho toužit po silném námořnictvu a upřednostňovat další civilizace se silným námořnictvem. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Thunderbolt na severu, Umožňuje nájezdu na pobřeží pro všechny jednotky námořních melee a uděluje používání jedinečné jednotky Viking Longship. Vikingská dlouhá loď, která nahrazuje kuchyně, je schopna drancovat pozemní dlaždice z mělké vody a zachytit civilní jednotky. Norští jsou nejvhodnější pro vítězství nadvlády, protože prakticky všechny jejich schopnosti a výhody jsou zaměřeny na útok na pobřežní osady z vody.

Nubian

Vůdce: Aminatore

Vyzdobit: Ta-Seti

Jednotka: Pítati Archer

Infrastruktura: Nubian pyramida

Velký soupeř Egypta na jih bude mít Nubianské říše silný a bohatý začátek kvůli Ta-Seti Perk, který dává všem jednotkám na dálku o 50% více zkušeností a 50% produkční bonus, kromě extra zlata a produkce z dolů nad luxusem a strategické zdroje, respektive. The Pítati Archer je brutální (možná dokonce přemožený?) náhrada za standardní lukostřelec, s větší silou a jedním dalším pohybem výměnou za mírně vyšší výrobní náklady. The Nubian pyramidy Zlepšení dlaždic může být postaveno pouze na pouštních nebo povodňových pláních, přidávání víry a různých dalších výnosů v závislosti na sousedních okresech, což povzbuzuje pečlivé plánování města, aby z nich co nejvíce využilo.

Aminatore byl Kandake z Nubianů na přelomu 1. století CE. Slavná pro vedení období velké výstavby, její Městský plánovač Agenda znamená, že se ve svých městech snaží mít co nejvíce okresů a má rád další hráče, kteří dělají totéž. Její jedinečná schopnost, Kandake of Meroë, odráží to tím, že poskytuje 20% zvýšení výroby směrem k stavebním obvodům, přičemž dalších 20% přidává ve městech s nubijskou pyramidou sousedící s centrem města. Schopnosti Nubie se propůjčují velmi silnému začátku, a to buď se zaměřují na dobytí s jeho odborností v boji na dálku, nebo na domácí záležitosti s jeho schopností rychle budovat města s vysokým výnosem.

Osman (shromažďování bouře)

Vůdce: Suleiman

Vyzdobit: Skvělý turecký bombardovací

Jednotka: Barbary Corsair

Infrastruktura: Grand Bazaar

Exkluzivní pro Shromažďování bouře, Osmanská říše je zaměřena na válku především. Jeho schopnost CIV je Skvělý turecký bombardovací, které poskytuje +50% produkce na obléhací jednotky. Jednotky obléhání také získávají +5 bojové síly proti okresům a zachycení města nezpůsobuje, že ztratí žádnou populaci. Města, která jste zachytili, nebyli založeni, také přispívají +1 vybavení a +4 loajality každý tah. Nemusíte jen dobýt města na zemi. S Barbary Corsair jednotka, můžete bojovat do moře. Tyto námořní jednotky nahrazují soukromého Corsair, nižšími výrobními náklady a nižší údržbou. Barbary Corsairs navíc nepoužívá pohyb k provedení pobřežního nájezdu. The Grand Bazaar Budova nahrazuje banku a nabízí stejnou podporu zlata a občanství a také velkým bodem obchodníka. Navíc Grand Bazaar shromažďuje další strategický zdroj pro každý typ, který město vylepšilo, a také jednu vybavení pro každý luxusní zdroj.

Suleiman, vůdce Osmanské říše, je o štěstí a loajalitě díky jeho Zákonodárce denní program. Jeho bonus za vůdce je Grand Vizier, což vám umožní najmout jedinečného guvernéra. Ibrahim je diplomat, který se specializuje na ovlivňování vojenských operací zahraničních mocností. Navíc je jediným guvernérem ve hře, který můžete přiřadit hlavnímu hlavnímu města. Grand Vizier vám také umožňuje konstruovat jednotky Janissary, které nahrazují jednotku Musketman. Tyto jednotky mají nižší výrobní náklady, vyšší bojovou sílu a začínají bezplatnou propagací. Bohužel je však můžete trénovat pouze ve městech se dvěma nebo více populací a musíte odečíst od tohoto čísla, pokud trénink ve městě založeném Ottomany.

Peršan

Vůdce: Cyrus

Vyzdobit: Satrapies

Jednotka: Nesmrtelný

Infrastruktura: Pairidaeza

The Satrapies Perk pomáhá Persii vybudovat silnou, vnitřní ekonomiku brzy, poskytuje další obchodní cestu pro odblokování politické filozofie, přidání výnosů z zlata a kultury do domácích obchodních cest a upgradování silnic o ještě více úroveň, než by jinak bylo v daném okamžiku. Unikátní jednotka Persie, Nesmrtelný, Nahrazuje šermíře: Je to o něco méně silné, ale namísto melee útok na dálku. Nezapomeňte s nimi přinést válečníky nebo kavalérie, aby v rané hře dobyli města, protože nemají možnost útoku na melee. The Pairidaeza (nebo „Paradise Garden“) je jedinečné zlepšení perské dlaždice, které přidává kulturu, zlato a přitažlivost, plus další kultura a zlato v závislosti na sousedních okresech.

Cyrus Veliký založil Achaemenidskou říši v 6. století před naším letopočtem, do té doby, že největší říše ve světové historii. Jeho Oportunista Agenda znamená, že Cyrus má rád vůdce, kteří jaro překvapili války, a nestará se o ty, kteří ne. Unikátní bonus Cyrus, Pád Babylonu, Poskytuje jeho jednotky další pohyb +2 za prvních 10 zatáček poté, co prohlásil překvapivou válku. Okupovaná města netrpí žádnou snížení jejich výnosu a válečná únava je snížena, jako by to byla formální válka. Bonusy z Persie k vnitřním obchodním trasám a silnicím z nich činí z nich velmi nezávislý vývrat, což znamená, že mají ještě méně důsledků, které se musí starat při prohlašování válek, což z nich činí silnou volbu pro vítězství nadvlády, i když jejich kulturní produkce je také dobrá také.

Phoenician (shromažďování bouře)

Vůdce: Dido

Vyzdobit: Středomoří kolonie

Jednotka: Bireme

Infrastruktura: Cothon

Fénická říše začíná momentem Eureka a automaticky odemkne technologii psaní díky své schopnosti CIV, Středomoří kolonie. Perk také poskytuje plnou loajalitu vůči městům na stejném kontinentu jako phoenický kapitál a pohyb +2 pro osadníky. Fénická říše je hlavně o expanzi, na zemi a na moři. Pro posledně jmenovaný budete potřebovat Cothon okres, který nahrazuje Přístav. Je to většinou stejné, jen s výrazně nižšími výrobními náklady a produkčním bonusem vůči námořních jednotkám a osadníkům ve městě. Z tohoto okresu můžete poslat a Bireme, námořní jednotka, která nahrazuje kuchyně. Přes kuchyně má Bireme vyšší bojovou sílu a pohyb a navíc chrání přátelské obchodníky ve čtyřech dlaždicích (pokud jsou na vodní dlaždici).

DiDo vede Feenskou říši a má agendu Sicilské války. Má ráda Civs, které se usazují ve vnitrozemí a ponechávají pobřežní města pro Féničany. Její vůdčí schopnost, Zakladatel Kartága, Umožňuje vám použít projekt kapitálu pohybu k přesunu kapitálu do jakéhokoli města s Cothonem. Poskytuje vám také kapacitu obchodní trasy +1 poté, co jste postavili vládní náměstí a také +50% produkci směrem k okresům ve městě s vládním náměstí.

polština

Vůdce: Jadwiga

Vyzdobit: Zlatá svoboda

Jednotka: Okřídlený Hussar

Infrastruktura: Sukiennice

The Zlatá svoboda Perk umožňuje hráči agresivně expandovat spuštěním „kulturní bomby“ (nárokující obklopující zahraniční dlaždice, dokonce ovládající jiný hráč). Jeden z jejich vojenských slotů je také nahrazen zástupným znakem, což dává větší flexibilitu. The Sukiennice je upgrade ohledně standardní budovy trhu a přidává bonus čtyř zlata do domácích obchodních tras a dvě produkce do mezinárodní. Okřídlené husaři jsou silná, jedinečná těžká kavalérie, která nic nenahrazuje, a jsou odemčeny občanskými žoldáky. Hussars ignoruje zónu kontroly a tlačí nepřátele zpět, kteří způsobují více škod, než se vydaly, což je činí vynikajícími pro ovládání bojiště.

Jadwiga vládl Polsku ve 14. století jako její první ženská monarcha, známá pro sjednocení pohanů země pod katolickou církví. Její agenda, Svatý, znamená, že se jednoduše snaží hromadit víru a má rád další civisy, které dělají totéž. Její jedinečná schopnost, Litevská unie, odráží, že zbožnost bonusem na svaté relikvie, větší bonusy z sousedství z okresů Svatého místa a kulturní bomby z polské zvláštní schopnosti civ. Schopnosti Polska jsou obecně docela flexibilní, ale Jadwigovy výhody znamenají, že budete chtít, aby náboženství pomohlo. Za tímto účelem je obzvláště užitečný slot pro politiku včasného zástupného.

R-Z

římský

Vůdce: Trajan

Vyzdobit: Všechny cesty vedou do Říma

Jednotka: Legie

Infrastruktura: Koupel

The Všechny cesty vedou do Říma Perk znamená, že všechna města začínají obchodníkem a nová města v dosahu římského kapitálu začínají cestou do hlavního města. Navíc obchodní trasy poskytují bonusové zlato pro každé římské město, kterým procházejí. Unikátní římská jednotka je Legie, Klasická jednotka éry melee, která se může pochlubit vyššími hodnoceními bojové síly než základní šermíř a stojí více na stavbu (i když nevyžaduje žádné železo). Jednotka legie je také schopna stavět římské pevnosti a silnice, ačkoli má pouze jeden poplatek za sestavení. Unikátní římská infrastruktura je Koupel, Okres, který musí být umístěn mezi centrum města a zdrojem vody, a poskytuje bonus za bydlení založený na tom, zda město město již mělo zdroj sladké vody. Vana také poskytuje další bonusy pro bydlení a vybavení.

Trajan, římský císař mezi 93 a 117 a.D., vede Římany. Trajanova jedinečná agenda se nazývá Optimus princeps, což ho vede k tomu, aby se pokusil ovládat co nejvíce území, a zároveň nelíbí civilizace, které ovládají malé území. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Trajanův sloupec, Poskytuje každému římskému městu další budovu centra města. Neexistuje žádný „správný“ způsob, jak si hrát s Římany, ačkoli všechny silnice vedou k Římu Perk podporuje kulturní postup.

ruština

Vůdce: Petr

Vyzdobit: Matka Rusko

Jednotka: kozák

Infrastruktura: Lavra

The Matka Rusko Perk přidává dlaždice do měst postavených pod ruskou kontrolou. Kromě toho tundra dlaždice poskytují bonusy pro výrobu a víru. Jedinečná ruská jednotka, kozák, je jednotka namontovaná průmyslová éra s vyšší bojovou silou než základní kavalérie a může se pohybovat po útoku. Unikátní ruská infrastruktura je Lavra, Okres, který poskytuje bonusy víře za sousední přírodní zázraky, hory, lesy a okresní dlaždice. Lavra také generuje skvělého spisovatele, umělce, proroka a hudebníka, který každý otoč ukazuje a přidává dlaždice do kulturních hranic měst, když se ve městě používá skvělý člověk. Náboženské jednotky se uzdravují v Lavře a nepočítá se do celkového městského okresu.

Peter, car z Ruské říše v letech 1682 až 1725, vede Rusy. Peterova jedinečná agenda se nazývá Westerdizer, způsobuje, že upřednostňuje civilizace, které jsou pokročilé ve vědě a kultuře. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Velké velvyslanectví, Umožňuje Rusům přijímat bonusy do vědy a kultury z obchodních cest s pokročilejšími civilizacemi. Rusové jsou dobře vyvážení a hráči je mohou vzít téměř jakýmkoli směrem, i když jsou nejlépe vhodné pomocí obranného nebo pokusu o náboženské nebo vědecké vítězství.

Scottish (Rise & Fall)

Vůdce: Robert Bruce

Vyzdobit: Skotské osvícení

Jednotka: Horal

Infrastruktura: Kurz golfu

Skoti přinášejí některé silné a všestranné schopnosti hrát. Začít, Skotské osvícení Poskytuje mírné hrboly na vědu a produkci na vrcholu posílení velkého vědce a tvorby inženýrů. Pokud jsou vaše města extatická, jsou tyto bonusy zdvojnásobeny. Zaokrouhlení jejich armády mají Skoti Horal, jednotka průmyslové éry, která nahrazuje Rangers. Highlanders získávají další bojovou sílu v drsném terénu, jako jsou kopce a lesy. V pozdní hře mohou Skoti vytvořit Kurz golfu, který nabízí zlato, vybavení a kulturu. Jak postupujete přes technický strom, tyto bonusy se zvyšují a nakonec vytvoří další cestovní ruch.

Robert the Bruce je relativně mírumilovný vůdce, nelíbí válku se svými sousedy, stejně jako kdokoli ve válce se svými sousedy. Jeho schopnost, Bannockburn, Umožňuje mu vyhlásit časnou válku za osvobození, získat dvojitou produkci a po zvýšení 10 zatáček po prohlášení takových válek. The Květina Skotska Agenda mu zabrání v prohlášení války se svými sousedy – pokud mu neporuší slib. Skotsko má rozmanitou sadu taktiky, ale se šťastnými občany budou Skoti vynikají vítězstvím vědy. V pozdní hře mohou golfová hřiště poskytnout další vybavení a zlato, aby lidé byli šťastní a pokladní pokladny.

Scythian

Vůdce: Tomyris

Vyzdobit: Lidé stepi

Jednotka: Saka kůň

Infrastruktura: Kurgan

The Lidé stepi Perk dává Scythianům dvě jednotky místo jedné při stavbě lehké kavalérie nebo jednotky Saka Horse Archer. Unikátní jednotka Scythian je Saka Horse Archer, Klasická éra rozsahová kavalérie, která nevyžaduje stavět koně a je nezranitelná pro jednotky proti kavalerii. Unikátní scythianská infrastruktura je Kurgan, Zlepšení dlaždic, které poskytuje pasivní bonusy víře a zlatu, s dalšími bonusy, pokud jsou umístěny sousedící s pastvinami. Kurgan nelze postavit na kopcích.

Tomyris, královna Massagetae, působí jako vůdce Scythian. Kvůli jedinečné agendě Tomyris, Backstab averse, Nelíbí se jí překvapivá prohlášení války z jiných civilizací – zejména sousedních civilizací. Její jedinečná schopnost vůdce, Zabiják Cyrus, Při útoku na zraněné nepřátelské jednotky poskytuje významný bonus za bojovou sílu. Navíc, když Scythian jednotky zabíjejí nepřátelské jednotky, znovu získají zdraví. Scythians jsou nejvhodnější pro vítězství nadvlády, protože téměř všechny jejich výhody a schopnosti upřednostňují namontované bojové urážky proti oslabeným nepřátelům.

španělština

Vůdce: Philip II

Vyzdobit: Treasure Fleet

Jednotka: Conquistador

Infrastruktura: Mise

The Treasure Fleet Perk poskytuje bonusové odměny z mezikontinentálních obchodních tras a umožňuje Španělům formovat lodě do flotil dříve než jiné civilizace. Jedinečná španělská jednotka, Conquistador, je jednotka z renesanční éry, která při doprovodu náboženské jednotky bojové jednotky obdrží významný bonus za bojovou sílu a automaticky převádí zajatá města na náboženství Španělů. Unikátní španělská infrastruktura je Mise, Vylepšení dlaždic, které poskytuje pasivní bonusy víře a vědě, jakož i další bonusy, pokud jsou postaveny sousedící s okresem kampusu nebo na jiném kontinentu než na domácím kontinentu španělštiny.

Philip II, král Španělska během 16. století, vede španělštinu. Philipova jedinečná agenda se nazývá Counter Reformer, a vede ho k tomu, aby měl rád civilizace, které praktikují stejné náboženství jako on, a zároveň se nelíbí civilizace, které se pokoušejí šířit své náboženství na své území. Jeho jedinečná schopnost vůdce, El Escorial, Umožňuje inkvizitorům odstranit kacířství jeden čas navíc a poskytuje bonus bojové síly pro jednotky útočící na nepřítele, který sleduje jiné náboženství než španělsky. Dobyvatel a El Escorial Schopnost dělají z španělského absolutního powerhouse jako náboženské křížové stav.

Sumerian

Vůdce: Gilgamesh

Vyzdobit: Epic Quest

Jednotka: Válečný vozík

Infrastruktura: Ziggurat

The Epic Quest Perk poskytuje odměnu za kmenovou vesnici pokaždé, když Sumerci dobývají barbarskou základnu. Unikátní sumerská jednotka je Válečný vozík, Starověká éra těžká kavalérie, která přijímá bonusy pohybu za zahájení zatáčky v otevřeném terénu a netrpí žádné bojové sankce proti kopí. Válečný vozík je k dispozici na začátku hry a nevyžaduje, aby nebyl postaven žádný občanský nebo technologický pokrok. Unikátní sumerská infrastruktura je Ziggurat, zlepšení dlaždic, které poskytuje bonusy pro vědu a kulturu, když je umístěno vedle řeky; Nelze to postavit na kopcích.

Legendární hrdina Gilgamesh působí jako sumerský vůdce. Gilgameshova jedinečná agenda se nazývá Ally of Enkidu, a přiměje ho, aby upřednostňoval civilizace ochotné vytvořit dlouhodobé aliance, a zároveň se nelíbí civilizace, které odsoudí nebo útočí na Sumeri a její spojence. Jeho jedinečná schopnost vůdce, Dobrodružství s Enkidu, Umožňuje Sumerii sdílet drancování odměn a boje s nedalekými spojenci. Adventures with Enkidu také odstraní teplé tresty, když Sumeria útočí na civilizaci, která je ve válce s spojencem, a umožňuje Gilgamesh vybírat vojenské jednotky městského státu za polovinu pravidelných nákladů. Sumeria je nejvhodnější pro vítězství nadvlády, protože to přispívá k mocnému spojenci a přijímá bojovou výhodu v rané hře ve formě válečného košíku.

Švédská (shromažďovací bouře)

Vůdce: Kristina

Vyzdobit: Nobel Priza

Jednotka: Caroeleana

Infrastruktura: Muzeum v přírodě

Švédsko může snadno dosáhnout kulturního nebo diplomatického vítězství se správným zaměřením. Jeho schopnost CIV je Nobelova cena, která uděluje +50 diplomatická laskavost pro každého velkého člověka, kterého najdete. Kromě toho získáte skvělý inženýrský bod z továrny a skvělý vědecký bod z univerzit pro konkrétní rekruty. Bez ohledu na to, zda hrajete jako Švédsko nebo ne, pokud je ve hře přítomen, během průmyslové éry existují tři jedinečné soutěže Světového kongresu. The Caroeleana Jednotka nahrazuje jednotku štiky a výstřelu a vydělává podporu pro bojovou sílu pro každý bod nevyužitého pohybu. Mají také rychlost pohybu tři versus dvě a nižší náklady na údržbu. The Muzeum v přírodě Vylepšení dlaždic nabízí +2 loajalitu při každém tahu, stejně jako +2 kultura a cestovní ruch pro každý typ terénu, na kterém jste našli město.

The Bibliofil Agenda intriky Kristiny, švédský vůdce, shromáždit co nejvíce skvělých děl. Prostřednictvím její vůdčí schopnosti, Minerva na severu , Automaticky témata budovy a zázraky se všemi svými skvělými pracovními sloty vyplněnými. Kristina je schopna budovat Queen’s Bibliotheque Building, kde by jí byla udělena dva skvělé spisovatelky, skvělý umělec a skvělé hudební body za kolo a dva sloty za skvělá díla psaní, skvělá umělecká díla a skvělé hudby. Je to značný počet buffů.

Zulu (Rise & Fall)

Vůdce: Shaka

Vyzdobit: Isibongo

Jednotka: IMPI

Infrastruktura: Ikanda

Vůdce Zulu, Shaka, může použít jedinečnou schopnost Amabutho Odemknout sbor a armádu brzy. Tento krok také přispívá k jejich bojové síle, ale sledujte jeho vzory. Jeho agenda je Roh, hrudník, bedra . S tímto kombo může tvořit neomezený počet Corp and Armies. Shaka je vynikající přínos s přirozeným vedením a agresivním postojem. Může svolat obrovské množství IMPI jednotek a přemoci všechny protivníky. Při zvažování Zulu musíte dávat pozor na svou úroveň válečného a ekonomiky. Naštěstí je IMPI snadněji spravovat než Zulu, takže si můžete často dovolit shromáždit velké armády, aby vás podpořily.

Civilizace VI Není to nejjednodušší hra, která si zabalí hlavu. Seznámení se základům každé postavy je skvělý způsob, jak zdokonalovat vaši hru a dát vám výhodu v konkurenci. S touto příručkou můžete identifikovat své aktiva a hrozby a naučit se, jak ovládnout strategii.

Doporučení editorů

 • Všechna flarlická místa v Pikminu 4
 • Diablo 4: Všechna místa pevnosti
 • Kouzla Resident Evil 4: Všechny kouzelné efekty a kde je najít
 • Průvodce zamčené zásuvky Resident Evil 4: Všechna malá místa pro klíče
 • Všechny rezistence rezidentů Evil 4 Remake Wayshrines a jak je otevřít