Civilization 6: Řím – Trajan, přehled národa, tipy |, сообщество Steam: руководство: Zigzagzigal S Guides – Řím (GS)

Civ 6 Trajan Guide

I když přeskočíte krok člověka na zbraních, nakonec budete muset upgradovat legie na muškety. Zajímavé je, že neztratí svou schopnost budovat římskou pevnost ani schopnost opravit a odstraňovat vylepšení. Proto neexistuje jen málo důvodů, proč se nezkoušet získat střelný prach relativně rychle, jakmile budete mít inženýrství pro koupelny.

Civilizace 6: Řím – Trajan, Přehled národa, Tipy Civilization VI Game Guide

V této kapitole Civilizace 6 Game Guide Najdete užitečné informace o Římě. Zde se dozvíte, co odlišuje Řím národy v Civilizace VI A jaká je jejich největší síla. Zde také najdete užitečné informace o nejjednodušších typech vítězství, které může Řím dosáhnout.

Popis národa – Řím

Jméno - civilizace 6: Řím - Trajan, Přehled národa, Tipy - Národy - Sid Meiers Civilization VI Game Guide

Všechny cesty vedou do Říma

Všechna zavedená nebo dobyvaná města začínají a Obchodní místo . Pokud jsou v rozsahu obchodní trasy vašeho hlavního města, mají automaticky zavedenou cestu k vašemu kapitálu. Vaše obchodní trasy poskytují +1 na zlato Pokud projdou vašimi městy.

V tomto případě musíte pečlivě naplánovat své obchodní trasy z kapitálu. Bez ohledu na to, zda vytvoříte nová města nebo dobýváte již existující, silnice výrazně zkrátí čas pro vaše trasy. Pokud dostanete již vytvořenou silnici, můžete také přesunout své armády rychleji mezi městy a obchodníkem, který prodlužuje trasu o 15 dlaždic. Tato schopnost je velmi užitečná, zejména kvůli obchodních příspěvků, které umožňují získat další zisk zlata. Chcete -li tuto schopnost dobře využít, rychle vytvořte nová města a nezapomeňte, aby jejich centra byla pryč od sebe až do 15 dlaždic.

Trajanův sloupec

Všechna města začínají další budova ve středu.

Obě schopnosti představují sílu nových měst, která budou vytvořena podle Trajanova vlády. V závislosti na éře, ve které jsou vaše civilizace v současné době, po vytvoření města obdržíte jednu náhodnou budovu pro centrum města. Na samém začátku získáte pomník, ale s technologickým vývojem můžete získat přístup k dražším budovám. Proces je náhodný, ale stále velmi užitečný, protože Umožňuje vám ušetřit výrobní body pro jiné budovy a město nabídne bonusy hned po svém založení. V závislosti na tom, která budova získáte město, může mít snadnější a rychlejší vývoj nebo vám poskytnout více zisků.

souhrn

Dobrý národ pro začátečníky a po seznámení s mechanikou hry umožňuje co nejlépe využít jeho aktiva a mít poměrně snadnou hru. Řím je ideální pro vítězství nad nadvládou, ale díky výše popsaným schopnostem lze použít k dosažení jakéhokoli vítězství. Doporučuje se vytvářet nová města od začátku hry, takže každý z nich se může vyvinout stejným tempem a bezplatný památník v každé z nich zlepší jejich status a zkrátí čas potřebný pro objevování nových vlád. Zaměřte se na obchodní trasy tak, aby procházeli vašimi městy, ale skončili v těch jiných hráčích. Pamatujte, že vzdálenost mezi centry měst by neměla být větší než 15 dlaždic, pokud chcete mít mezi nimi obchodní trasy. Každé město by na začátku by mělo být vývoj jiným způsobem a ve střední části i rozdíly v jejich infrastruktuře. Pokud jste novým hráčem, zkuste se omezit na začátku hry na čtyři města. Díky tomu budete mít nad nimi dobrou kontrolu.

Civ 6 Trajan Guide

Řím může dominovat klasické éře jak prostřednictvím války, tak i rozvoje infrastruktury. Zde podrobně podrobně popisuji římské strategie a protiútoky.

3

1

1

1

Этот предмет добавлен в.

Zigzagzigal
Не с сети

13 143 уникальных посетителей
200 добавили з избранное

Оглавление руководства

Poznámka o Julius Caesar

Civilizační schopnost: Všechny cesty vedou do Říma

Schopnost vůdce Trajan: Trajanův sloupec

Unikátní jednotka: Legie

Unikátní zlepšení: Římská pevnost

Unikátní okres: Koupel

Správa – vládní a politické karty

Správa – věkové bonusy a světový kongres

Správa – Pantheony, náboženství a městské státy

Správa – zázraky a skvělí lidé

Po této příručce vyžaduje rozšíření bouře.

 • Balíčky obsahu před rostoucími a pády
  • Vikingové, Polsko, Austrálie, Persie/Makedon, Nubia, Khmer/Indonésie
  • Maya/Grand Kolumbie, Etiopie, Byzantium/Gauls, Babylon, Vietnam/Kublai Khan, Portugalsko

  Jakmile jsme si uvědomili, že žádné město nemůže nejlepší slávu Říma, modelovali jsme na to říši. Všechny naše silnice by vedly k našemu velkému kapitálu a dokonce i nejmenší z našich měst si připomněli naši slávu skvělými památkami. Přinesli jsme civilizaci do pohanského světa – akvadukty, koupelny, fora a insulae. A prostřednictvím naší standardizace jsme vytvořili největší bojovou sílu, kdy náš svět kdy poznal – Legii. Nyní nikdo nemůže zpochybnit naši by mohlo zachránit samotné bohy.

  Jak používat tuto příručku

  • The Obrys Podrobnosti o mechanice toho, jak fungují jedinečné funkce civilizace a jaké jsou jejich zaujatosti.
  • The Victory Skew Sekce popisuje, do jaké míry je Civ (a její jednotlivé vůdce v případě potřeby) nakloněn k konkrétním trasám vítězství. Tohle je ne hodnocení své síly, ale indikátor nejvhodnější trasy k vítězství.
  • Více sekcí pro Jedinečné Podrobně vysvětlete, jak používat každý speciální bonus civilizace.
  • Správa Popisuje některé z nejvíce synergických vlád, vládních budov, politických karet, věkových bonusů, Pantheonů, náboženských přesvědčení, zázraků, městských států a skvělých lidí pro občanské lidi. Jsou zmíněny pouze ty, které mají nejvíce synergii s jedinečnostmi CIV – nejedná se o nutně „nejlepší“ volby, když hrajete jako Civ pro danou trasu vítězství.
  • Nakonec Protistrategie Diskutuje o tom, jak nejlépe hrát proti Civ, včetně zvážení vůdčích programů, pokud je CIV kontrolován počítačem.
  • Online: Rozdělte 2
  • Rychle: Rozdělte 1.5
  • EPIC: Vynásobte 1.5
  • Marathon: Vynásobte 3

  Terminologie použitá v této příručce a ne ve hře je vysvětlena zde.

  AOE (oblast efektu) – Bonusy nebo sankce, které ovlivňují více dlaždic v poloměru sady. Pozitivní příklady zahrnují továrny (které nabízejí výrobu městům v okruhu 6 dlaždic, pokud nejsou v dosahu jiné budovy stejného typu) a negativním příkladem jsou jaderné zbraně, které způsobují devastaci nad širokým poloměrem.

  Beelining – Získání technologie nebo občanského rychlého prozkoumání pouze jejím zkoumáním a jejím předpokladem. Některá odchylka je povolena v případě, že odebrání technologie nebo Civic z hlavní trati poskytuje určitou výhodu, která na to nahradí (buď zdroj další vědy/kultury, nebo přístup k něčemu nezbytnému pro podporu Eureka nebo inspiraci)

  CA (CIV schopnost) – Jedinečná schopnost civilizace, sdílená všemi jejími vůdci.

  Kompaktní říše – Civs s městy těsně u sebe (obvykle 3-4 mezery dlaždic mezi městskými centry). To je užitečné, pokud chcete využít okresy, které získávají bonusy z sousedství z jiných okresů, nebo maximalizovat potenciál bonusů o efektu později ve hře.

  Dispergované říše – Civs s městy, která se rozprostírají (obvykle mezery 5-6 dlaždic mezi městskými centry). Civs s jedinečnými vylepšeními dlaždic obecně upřednostňují rozptýlenou říši, aby je mohli využít, stejně jako Civs zaměřené na konstrukci Wonder Construction.

  GPP – Krátké body pro skvělé osoby. Okresy, budovy a zázraky tyto body generují a dostatečně si můžete nárokovat skvělého člověka odpovídajícího typu.

  GWAM – Kolektivní jméno pro skvělé spisovatele, umělce a hudebníky. Všichni mohou produkovat skvělá díla, která nabízejí cestovní ruch a kulturu, což je činí důležitými pro každého, kdo hledá kulturní vítězství.

  LA (schopnost vůdce) – Jedinečná schopnost konkrétního vůdce. Obvykle, ale ne vždy, mají tendenci být konkrétnější než schopnosti CIV. Některé vůdčí schopnosti přicházejí s přidruženou jedinečnou jednotkou nebo infrastukturou.

  Představení – Trénovat jednotku s úmyslem ji upgradovat na požadovanou jednotku. Příkladem je stavba prasků a jejich upgradování, jakmile je lukostřelba odemknuta.

  Sniping – Zacílení na konkrétní město pro zajetí přímo ignoruje jiná nepřátelská města po cestě. Obvykle se používá v souvislosti s „odstřelováním kapitálu“ – přijímání původního kapitálu civinu co nejrychle.

  Začněte zaujatost – Druh terénu, terénu nebo zdroje, který civilizace s větší pravděpodobností začne poblíž. Obvykle se používá pro civilizace, které mají rané bonusy závislé na konkrétním typu terénu. Existuje pět úrovní startovacího zaujatosti; Civs s zaujatostí Tier 1 jsou umístěny před Civs of Tier 2 a tak dále, což zvyšuje jejich šanci na přijetí příznivého výchozího umístění.

  Super jednotky – Jedinečné jednotky, které nenahrazují žádné další. Příklady zahrnují indické Varu a Mongolsko Keshigs.

  Vysoké říše – Říše, které zdůrazňují rozvoj města nad expanzí, což obvykle vede k méně, ale větším městům.

  Jedinečné – Kolektivní název pro schopnosti CIV, schopnosti vůdce, jedinečné jednotky, jedinečné budovy, jedinečné okresy a jedinečná vylepšení.

  UA (jedinečná schopnost) – Kolektivní jméno pro vůdčí schopnosti a schopnosti CIV.

  UB (jedinečná budova) – Speciální budova, která může být postavena pouze ve městech jediné civilizace, která nahrazuje normální budovu a nabízí zvláštní výhodu.

  UD (jedinečný okres) – Zvláštní čtvrť, která může být postavena pouze ve městech jediné civilizace, která nahrazuje normální okres, stojí polovinu postavení a nabízí nahoře některé jedinečné výhody.

  UI (jedinečné zlepšení) – Zvláštní vylepšení, které mohou stavitelé postavit pouze jedinou civilizaci. „UI“ vždy odkazuje na jedinečná vylepšení mých průvodců a ne na „uživatelské rozhraní“ nebo „jedinečnou infrastrukturu“.

  UU (jedinečná jednotka) – Speciální jednotka, která může být vyškolena pouze jedinou civilizací, a v některých případech pouze v případě, že je tato civilizace vedena konkrétním vůdcem.

  Široké říše – Říše, které zdůrazňují expanzi nad rozvojem města, což obvykle vede k více, ale menším městům.

  Poznámka o Julius Caesar

  Tato příručka bude ne Pokryjte Julius Caesar, dokud nebudou pokryty všichni ostatní vůdci. Měl jsem podobný postoj k tomu, abych se zadržel při příručce k Aztékům, když byli zpočátku bonusem předobjednávky.

  Řím nemá žádné zaujatosti.

  Civilizační schopnost: Všechny cesty vedou do Říma

  • Všechna vlastněná města začínají obchodníkem a nejprve odstraní obvyklý požadavek na dokončení obchodní cesty do města.
  • Zakládání nebo zachycení měst v rámci obchodního rozsahu vašeho kapitálu automaticky generuje cestu k ní.

  Schopnost vůdce Trajan: Trajanův sloupec

  • Všechna města, která jste našli, obdrží bezplatnou budovu:
   • Ve starověké nebo klasické éře začíná volná budova pomník.
   • Ve středověké éře začíná budova zdarma.
   • V renesanční nebo průmyslové éře bude budova volná budova vodním mlýnem pro města sousedící s řekou nebo středověké stěny jinak.
   • V moderní nebo atomové éře bude volná budova vodním mlýnem pro města sousedící s řekou nebo jinak kanalizací.
   • V Informační éře začíná volná budova vodním mlýnem pro města sousedící s řekou nebo povodňovou bariérou v pobřežním městě bez řeky řeky. Města na řece ani pobřeží neobdrží žádné bezplatné budovy.

   Unikátní jednotka: Legie

   Klasická pěchotní jednotka na blízko, která nahrazuje šermíře

   Iron Working
   Technika
   Klasická éra

   Učební obor**
   Technika
   Středověká éra

   *Nákupní jednotky s vírou vyžadují budovu vlády kaple velmistra, která vyžaduje buď božské právo na středověkou, nebo občanská občanská zkouška z renesance.

   ** Pokud nemáte dostatečné železo, můžete i nadále trénovat legie i po zkoumání učňovského přípravy.

   • Nabídky -85% poškození městských stěn a městských obran
   • +10 vs. Jednotky proti-kavály
   • Má jeden poplatek za vytvoření římské pevnosti, jasných funkcí nebo sklizně.
   • Může odstranit vylepšení dlaždic, pokud má stále poplatek za sestavení
   • Může opravit vylepšení dlaždic, pokud má stále poplatek za sestavení
   • Náklady 110 výroby, 440 zlatých nebo 220 víry, z 90, 360 a 180 (+22%)
   • Stojí 150 zlatých, z 110, na upgrade od válečníka (+36%)
   • Stojí 10 železa, z 20 (-50%).
   • 40 síly, z 35
   • Stojí 110 zlatých na upgrade na mužské zbraně, z 150 (-27%)
   • Má jeden poplatek za vytvoření římské pevnosti, jasných funkcí nebo sklizně.
    • Na rozdíl od vojenských inženýrů, používání tohoto poplatku nevynakládá jednotku, ale deaktivuje schopnost odstranit nebo opravit vylepšení dlaždic
    • Akce jiné než budování římské pevnosti vyčerpávají pohyby jednotky na tah, ale nezastaví ji v uzdravení, pokud neprovedly žádné další akce, které se otočily.

    Unikátní zlepšení: Římská pevnost

    Iron Working
    Technika
    Klasická éra
    Jakákoli bezúhonná dlaždice mimo nepřátelské území.

    *Jednotky upgradované z legie se zbývajícím sestavením může také vytvořit.

    Maximální možný výnos
    4
    Okupační jednotka automaticky získá 2 zatáčky opevnění
    Nevytváří skóre ERA, když je poprvé postaveno, na rozdíl od jiných jedinečných jednotek a infrastruktury
    Unikátní okres: Koupel

    Okres nespeciality klasické éry, který nahrazuje akvadukt

    Základní výrobní náklady

    Inženýrství
    Technika
    Klasická éra
    Musí sousedit s centrem města a buď řekou, jezerem, oázou nebo horou.

    *Všechny okresy zvyšují náklady na základě vašeho technologického a občanského pokroku. Pokud máte více nebo stejný počet specializovaných okresů jako typy specializovaných okresů, které jste odemkli a Bývalé číslo děleno posledně jmenováním je větší než počet kopií tohoto okresu, který máte, obdržíte 40% slevu.

    ** Nákupní okresy se zlatem vyžaduje, aby guvernér Reyna (finančník) s povýšením dodavatele bude přítomen ve městě. Nákup okresů s vírou vyžaduje, aby guvernér Moksha (kardinál) s propagací božského architekta byl přítomen ve městě.

    1 Pokud sousedíte s geotermální trhlinou

    4 pro města s přístupem k sladké vodě
    5 pro města umístěná na pobřeží a bez přímého přístupu k sladké vodě
    6 pro města ani na pobřeží, ani s přístupem k sladké vodě
    1

    • Nepřispívá k okresnímu limitu města
    • Vojenští inženýři mohou utratit jeden poplatek za přispění 20% produkce tohoto okresu
    • Zabraňuje ztrátě potravy během sucha
    • -50% výrobní náklady
    • +2 Bydlení (4-6, až 2-4)
    • Poskytuje 1 vybavení

    V této části je Civ subjektivně odstupňován na základě toho, kolik se nakloní ke konkrétnímu typu vítězství – ne Jak moc je to. Skóre 3 nebo více znamená, že Civ má alespoň menší výhodu vůči vítězné trase.

    Kulturní vítězství je pro Řím dokonale skvělou volbou. Počínaje bezplatnými památkami vám pomůže dostat se k klíčové občanské občanství, jako je drama a poezie dříve, silnější (a levnější) akvadukty vám pomohou podporovat větší města schopná budovat zázraky a snadné obchodní příspěvky vám poskytnou trochu větší svobodu ohledně toho, která města by měla iniciovat obchodní cesty, která by měla poslat, aby poslala, aby byla zaslána, aby poslala, aby poslala jiným Civsům pro 25% podporující turistiku.

    Diplomacie je pro Řím středně slabá cesta, ale ne strašná. Zdarma silnice a navíc zlato pomohou se všemi druhy mimořádných událostí, zatímco trochu další kultury s volnými památkami pomáhá dostat se do klíčové diplomatické občanky dříve.

    Nejlepší volbou pro Řím je vítězství nadvlády. Kultura rané památníky vás může dostat do oligarchie rychleji než většina civionů pro bonus +4 síly, který jde pěkně s vašimi 40 sílami legií, aby vytvořil mocnou ranou bojovou sílu. Schopnost rychleji získat zlato z interního obchodování vám pomůže podporovat nebo upgradovat velkou armádu.

    Stejně jako u kulturních vítězství může raná kultura posílit z památek také s náboženským vítězstvím. Můžete se dostat do občanské občanky, jako je teologie a reformovaná církev rychleji, což vám zase může pomoci získat trochu více víry.

    A konečně, výhody růstu města prostřednictvím akvaduktů vám mohou pomoci maximalizovat vaši generování vědy a díky výslednému zvýšení výroby a okresní kapacity vám mohou pomoci splnit požadavky Eurekas.

    Civilizační schopnost: Všechny cesty vedou do Říma

    Právě jsem zachytil toto město a dostal jsem z něj volnou cestu!

    Řím je občan, který rychle zraje – schopnost CIV, schopnost Trajanu, římská pevnost včasná a lázeňská ud pomáhají Římu dosahovat věcí, které by pro většinu trvalo déle déle. Tato zralost pomáhá vaší říši podporovat dobytí legie a odtud se odtud stane dominantní mocí na světě.

    Získání okamžitých volných silnic, když jste našli nebo zachytili město, je překvapivě užitečnou funkcí brzy. Starověké silnice způsobují, že všechny dlaždice (s výjimkou říčních přechodů) stojí jeden pohyb, který je nejúčinnější pro oblasti se spoustou lesů, deštných pralesů a/nebo kopců. Klasické silnice (které okamžitě odemknete při vstupu do klasické éry, například prostřednictvím technologie pracovního místa železa) také umožňují jednotky překročit řeky bez dalších nákladů na pohyb. To je skvělé pro to, abyste vám pomohli bránit města proti barbarům, nebo poslat stavitele z vašich produktivnějších měst do nově založených (nebo dobyvaných) měst.

    Kde tato schopnost opravdu je užitečné je, když začnete chodit na válečnou cestu. Získání silnice přímo do měst, která jste zachytili z kapitálu (pokud je nově zachycené město do 15 pozemních dlaždic od vašeho kapitálu nebo město spojeného s ním) usnadňuje přinesení posílení. To znamená, že můžete začít spěchat legií s malým počtem jednotek a podpořit je o více později. To je také užitečné pro budoucí války vedené na stejné pevnině jako váš kapitál.

    Tento bonus mizí v účinnosti, jakmile budou železniční příklady k dispozici, ale pravděpodobně byste měli mít dobře vyvinutou silniční síť ve své obvoji do té doby.

    • Když pošlete obchodní cestu do města, po dokončení obchodní trasy (jinými slovy, když musíte přidělit obchodníka), je v cílovém městě vytvořen obchodní příspěvek.
    • Obchodní příspěvky jsou „vlastněny“ Civ, která jej vytvořila. Více Civs může vlastnit obchodní místo ve stejném městě. Mít obchodní příspěvek od jiného civinu v jednom z vašich měst vám nedává žádnou výhodu ani nevýhodu, s jednou výjimkou Mongolska – obdrží proti vám bonus za diplomatický viditelnost, pokud mají ve vaší říši alespoň jeden obchodní příspěvek.
    • Vlastnictví obchodního příspěvku ve městě resetuje řadu obchodních tras, které je procházejí. Ve výchozím nastavení mohou obchodní trasy cestovat do města do 15 dlaždic po zemi nebo 30 po moři. Když procházejí městem s obchodním postu od jejich Civ, tato řada se resetuje.

    Screenshots to dobře ilustruje, takže tady je diagram. Města A, B a C jsou na velké pevnině. Bílé hexagony jsou hory; Obchodníci je musí obejít. Nemohu přímo udělat obchodní cestu z města A do města B, protože vzdálenost je jedna dlaždice příliš daleko, ale kdybych měl obchodní místo ve městě C, dal by mi to dostatek dosahu.

    • Všechna vaše města mají ve výchozím nastavení obchodní příspěvky, což znamená.
     • Okamžitě můžete těžit z nárůstu obchodního rozsahu; Jakékoli město ve vaší říši, které získá volnou cestu z Říma, může také poslat nebo přijímat obchodní trasy do jakéhokoli jiného města ve vaší říši, které ano.
     • Brzy ve hře získáte lepší zlaté výnosy z obchodování než jiné civisy, pokud obchodní cesta prochází alespoň jedním z vašich měst na cestě.

     Hlavním dopadem této jedinečné schopnosti je to, že díky dobrému bezprostřednímu výnosu zlaté můžete do značné míry ignorovat mezinárodní obchodování ve prospěch domácího obchodu. Vzhledem k tomu, že máte jedinečný okres, který vám dává další bydlení, a máte poměrně drahou jedinečnou jednotku, budete chtít spoustu jídla a výroby a interní obchodování to nabízí. Dokonce i bez zlaté výhody byste pravděpodobně chtěli používat většinu (pokud ne všechny) svých obchodních tras interně jako Řím, ale mít zlato vám umožňuje podporovat více jednotek, dovolit si platit za upgrady jednotek a podobné věci.

     • Je snadné poslat jednotky do nových nebo zajatých měst, protože obvykle budou mít automatické spojení s vaším kapitálem.
     • Můžete získat zlato z interního obchodování dříve než většina obvorů a trochu více zlata z mezinárodního obchodu také.

     Schopnost vůdce Trajan: Trajanův sloupec

     Poznámka: Tato část (a skutečně celý tento průvodce) předpokládá začátek starověké éry a jako takový získáte bezplatnou památku od schopností Trajana vůdce.

     Právě jsem začal hru a získám kodex zákonů občanský za méně než polovinu normálního času díky bonusu za +2 kultury památek. To mi dává několik navíc zatáčky karty politiky urbanistického plánování a její produkční bonus +1 mi pomáhá produkovat věci tak trochu rychleji.

     Schopnost vůdce Trajana je jednoduchá, ale efektivní: každé město, které jste našli, získává bezplatnou památku. V prvních několika otočeních hry to více než zdvojnásobí vaši kulturní produkci, a pokud můžete najít jiné město nebo dvě, kultura vás rychle dostane k politické filozofii (a také je zabrání převrácení do svobodných měst déle Pokud na ně jiná města ukládají věrnostní tlak). Politická filozofie je důležitá občanská, protože umožňuje přístup ke třem vládním možnostem, včetně oligarchie. Oligarchie poskytuje sílu +4 pro vaše jednotky na blízko, což vám dává legie s 44 silou.

     Chcete -li urychlit svůj pokrok na politickou filozofii, nezapomeňte si po cestě zvednout co nejvíce inspirací:

     • Řemeslné zpracování – Vylepšete tři dlaždice
     • Zahraniční obchod – Objevte další kontinent (na mapách nebo kontinentech o velikosti souboje, to často není možné, takže buďte připraveni na to úplně prozkoumat)
     • Státní pracovní síla – Sestavte libovolný okres (tábor je dobrý nápad – může vám pomoci generovat časný velký generál pro +5 sílu a bonus +1 bodů na vaše legie)
     • Raná říše – Dosáhněte ve vaší říši celkem 6 obyvatel (je to snadné, jakmile budete mít druhé město)
     • Politická filozofie – Seznamte se s 3 městskými státy (trochu závislé na mapě; pokud nemáte tuto inspiraci v době, kdy to můžete prozkoumat, pokračujte a stejně ji dokončete).

     Hlavní výhodou získávání volných památek je schopen získat oligarchii na podporu spěchu Legie. Tato schopnost se stane méně efektivní později ve hře, když se hlavně rozšiřujete zachycením měst (zajatá města nezískají památky zdarma), ale další hrana již tak silného raného boje je sama o sobě dost dobrá.

     Unikátní jednotka: Legie

     Legie jsou to, co musíte proměnit z Říma z malého státu mezi mnoha na říši překlenující kontinenty. Jsou silnější než běžní šermíři, kteří jim nechají způsobit více škod a méně, přicházejí s polovičním železem, mají poplatek za vybudování římské pevnosti (která pomáhá bránit vaši domovinu i nově navazované pozemky nebo dokonce neutrální chokepoints) a zvědavě) a zvědavě může dokonce opravit poškozená vylepšení a nasekat listy.

     Stejně jako u jakéhokoli raného vojenského UU je klíčem rychlost; Chcete legie připravené co nejdříve. Začněte tréninkem Slingera nebo válečníka, aby pomohl s boji proti barbarům. Slingers mohou způsobit poškození, aniž by to přijali, ale válečníci mohou být později upgradováni na legie. Zabíjení tří barbarů aktivuje Eureka pro práci bronzu, což je zásadní pro odemknout co nejdříve a odhalit železo.

     Trénink stavitele a používání všech kromě jednoho z jeho poplatků vám umožňuje zabezpečit železo ihned po prozkoumání práce bronzu, i když je pravděpodobnější, že budete muset nejprve urovnat další město nebo dva. Ještě předtím, než budete mít bronzovou práci, stojí za to trénovat osadníka, aby se zdvojnásobil na produkci a kulturní produkci vaší jednotky.

     Warriors stojí 150 zlata a 10 železa, aby upgradovala na legie, takže si ujistěte, že máte připravené trochu hotovosti, když odemknete fungování železa. Pokud jste dostatečně rychlý, můžete si vzít 2-3 legie do války bez jakékoli obléhání, ale jinak si vzít technologii zdivo pro bitvou RAM je dobrý nápad. Výzkum nebude trvat dlouho. Zdivo také odemkne starověké zdi; Vytváření je spouští Eureka pro inženýrství, kterou budete potřebovat pro koupel UD.

     Legie mohou použít svůj poplatek za sestavení k odstranění lesů nebo deštných pralesů, což vám pomůže spěchat produkci více jednotek. Pomocí guvernéra Magnuse (Steward) posílejte produkci, kterou získáte z sekání dřeva/deštného pralesa. To může více než vyrovnat zvýšené výrobní náklady legií.

     Váš počáteční útok by měl být podporován dalšími legiemi, aby se proces zrychlil (což vám umožní dostat více z jednotky dříve, než bude zastaralý). Nezapomeňte použít kartu politiky AGOGE – legie jsou docela drahé! Vzhledem k tomu, že každé město, které zachytíte v rámci obchodního rozsahu vašeho kapitálu, bude automaticky propojeno silnicí, je poměrně rychlé přivést do frontových linií nové jednotky.

     Za předpokladu, že jste se nezachytili z úkolu rychle získat pracovní železo a politickou filozofii pro legie a oligarchie.

     Nepřipravený soused nemusí mít nic silnějšího než válečníci, kteří by se mohli bránit – oligarchie legie je zabijí jen ve dvou hity. Získání propagace bitvy na vrcholu vám dává výhodu síly +31 proti nepromoceným válečníkům, což je zabije v jednom zásahu většinou. Přesto byste měli mít stále kombinaci akcí mezi vašimi různými legiemi, abyste se mohli přizpůsobit různým situacím – použijte propagaci městské války, abyste pomohli vypořádat se s nepřátelskými městy.

     Nedělejte si starosti s drancováním farem a dalších vylepšení dlaždic ve městech, které chcete zachytit (ale buďte opatrní drancování okresů – mohou přestavět věk). Drancování farem pomůže udržet vaše legie, aby mohly pokračovat v boji, a poté je můžete opravit, jakmile budete mít město.

     Jakmile jste zachytili město, za předpokladu, že to není úplně hrozné (jako sněhové město nebo jeden bez zdrojů na zbytečném místě), je čas to asimilovat do říše. Můžete dát své legie na opravu všech dlaždic, které jste drancovali, a rychle je opět produktivní. Oprava nepoužívá poplatky za sestavení legie.

     Pokud legie neprovádí jinou akci (jako je pohyb nebo boje) před opravou zlepšení dlaždic, uzdraví se také (jako by byla připravena opevnění). To je pěkný záchranář.

     Mějte na paměti, že jakékoli legie, které budují římskou pevnost.

     Man-At-Arms dorazí do technologie středověkého učňovského učňovského a bije legie v síle o 5 bodů. Přesto, s vládou oligarchie nebo její staré karty.

     I když přeskočíte krok člověka na zbraních, nakonec budete muset upgradovat legie na muškety. Zajímavé je, že neztratí svou schopnost budovat římskou pevnost ani schopnost opravit a odstraňovat vylepšení. Proto neexistuje jen málo důvodů, proč se nezkoušet získat střelný prach relativně rychle, jakmile budete mít inženýrství pro koupelny.

     Řím může jednoduše pokračovat se zbytkem hry stejným způsobem jako předtím – pomocí melee -těžkých armád k převzetí světa. Vaše silné vnitřní obchodní trasy vám poskytnou dobrou produkci a zlato, které by to podpořily.

     Unikátní zlepšení: Římská pevnost

     Přísně řečeno, římská pevnost není jedinečným zlepšením – je to většinou totožné s běžnou pevností a je vázána na legii UU. Proč to dát vlastní sekci? Protože stále má určité rozdíly, které stojí za to vychovávat:

     • Je k dispozici o dvě éry dříve než pravidelná pevnost, takže je to nejstarší zdokonalení obranných dlaždic kromě Velké čínské zdi a zvláštního zlepšení Alcázar z bonusu Grenada Suzerain. Může být spolehlivěji postaveno tam, kde to potřebujete, než tato dvě zvláštní vylepšení, ale.
     • Je postavena vojenskou jednotkou, která má také jiné funkce, což znamená, že nemusíte utrácet další produkci, abyste ji využili
     • Budování římské pevnosti nevybírá body hnutí legie, což jim umožňuje umístit římskou pevnost a okamžitě se přestěhovat.
     • Nepřispěje k Eurece pro balistiku na rozdíl od běžných pevností.
     • Chokepoints, jako jsou průchody mezi horami, plochá země uprostřed drsného terénu nebo tenké proužky půdy mezi mořemi a/nebo jezerami.
     • V linii, aby byly otevřené terénní oblasti obhájitelnější, pokud na to máte dostatek legií.
     • Poblíž vlastněného města, směrem k civilnímu nebo městskému státě, který vás pravděpodobně brzy zaútočí. Spojení pár římských pevností a opevnění do nich může poskytnout efektivní překážku budoucím útočníkům.
     • Rychle chránit cennou, ale zranitelnou vojenskou jednotku, jako je vysoce propagovaný lukostřelec; Vytvořte římskou pevnost, přesuňte legii a přesuňte cennou jednotku.
     • Jako poslední akt umírající legie, daleko od domova bez zálohy. Jen dáváte tomu, kdo tuto zemi vezme bezplatnou pevnost.
     • V linii nad otevřeným terénem, ​​ale s mezerou mezi každou z nich. Namontované jednotky ignorují zónu kontroly a mohou ji jen proklouznout.
     • Někde nemůžete spáchat jednotku k obraně. Obranný bonus +4 funguje pouze tehdy, když tam něco skutečně brání.
     • Jen kvůli tomu. Neztrácejte své poplatky – legie bez jejich poplatku nemohou opravit/odstranit vylepšení a ztratit příležitost nasekat lesy nebo deštný prales.

     Unikátní okres: Koupel

     Kromě výcviku vaší rané legionské armády budete mít ve svých městech další věci, které budete chtít udělat. Budete potřebovat vědu, abyste zaopali v technologii, budete potřebovat zlato a vybavení na podporu dalších válek atd. Až budete mít řadu věcí, které byste měli vyřešit takto, mít větší města opravdu pomůže. Tam přichází koupel.

     Chcete -li odemknout koupele, budete potřebovat inženýrství, což je o něco dražší než práce železa. Možná budete chtít vyčistit všechny potřebné stavitelské technologie a psaní nejprve (obecně nepotřebujete podporu bydlení že brzy). Zdivo vám umožní stavět basování Rams, které pěkně jdou s legiemi, stejně jako starobylé zdi. Budování starověkých zdí vám dává Eureka pro inženýrství. Budete také potřebovat technologii kol po cestě, ale to by neměl být problém.

     Koupely mají stejné požadavky na umístění jako akvadukty, takže jakákoli města, která urovnáte. Jsou to nejlevnější okres ve hře, která se staví, takže i novým městům je dokážou postavit. I když je můžete spěchat později s poplatky za vojenský inženýr, nedoporučuje se to, protože přispějí pouze 20% produkce za poplatek.

     Popis akvaduktů může být trochu matoucí ohledně toho, kolik bydlení nabízejí. Tato tabulka vám ukáže, za předpokladu, že by nebyly žádné další bonusy na bydlení, jaká bude celková bytová kapacita města.