Civilization 6 India Strategy Guide – Jak vyhrát s Gándhí | PCGamesn, Indian (Civ6) | Civilizace wiki | Fandom

Indian (Civ6)

Recenze expertů GameSpot

Průvodce strategií civilizace 6 Indie – Jak vyhrát s Gándhí

Průvodce strategií CIV 6 Indie - Gándhí

Mohandas Gándhí. Ikona indické nezávislosti, dodavatel mírových protestů a jeden z mála renomovaných „milých kluků“ skvělých globálních vůdců. Pak je tu Civ Gándhí: těkavý šílenec s dlouhodobým náchylným k používání jaderných zbraní.

Gándhí je vždy složitý zákazník, proti kterému se hraje, ale jak jde staré přísloví Civ, „pokud je nemůžete porazit, buď oni“. Tady vám ukážu, jak. Zabalte se do khadi (lůžko se to udělá), nad tím červeným tlačítkem se natáhněte prst a připravte se na Defcon 1, když vám ukážeme, jak nejlépe vyhrát hru jako indický vůdce.

Potřebujete ještě více taktické radosti? Vyzkoušejte jednu z nejlepších strategických her na PC.

 • Hledáte obecnější radu? Vyzkoušejte naši průvodce strategií civilizace 6.
 • Nejste si jisti, který národ si vybrat? Naše průvodce vůdci Civilization 6 může pomoci.
 • Doufáme, že letí po hvězdném proužku? Potřebujete naši průvodce civilizací 6 America.
 • Naučte se způsoby, jak Veni, Vidi, Vici s naší civilizací 6 Rome Guide.

Gándhí funkce

Průvodce strategií civilizace 6 Indie

Než mluvíme o relevantních funkcích Gándhího, které skutečně ovlivňují hratelnost, můžeme si chvíli obdivovat naprostou podivnost jeho vzhledu? Je zřejmé, že Firaxis chtěla tentokrát jít na „postavu“ v vůlí Podívejte se oprávněně lupinu. Vzhledem k duchovnímu životnímu stylu Yody a, ehm, Boglins, je to trochu vhodné, že Gándhího jedinečné schopnosti spočívají ve víře.

Satyagraha

Víte, že jste to udělali v životě, když si můžete vymyslet vlastní slova a oni se stanou celosvětově přijati. Satyagraha byla Gándhího forma mírového odporu, která pomohla vyhnat Brity zpět do jejich vlastní země. Civ-verse má přirozeně své vlastní záhadné interpretace historických věcí v reálném světě a v jedinečné schopnosti Civ Vi Gandhi znamená, že získá +5 víru za každou civilizaci, kterou se setkal, a sleduje jiné náboženství (a že není ve válce). Ve hře standardní velikosti je to možná celkem až +25 víry za tah, jen proto, že si neodpovídá vaše válečné přírody.

Kromě toho schopnost způsobuje další válečnou neštěstí pro kohokoli ve válce s Indií. Gándhího schopnosti v podstatě znamenají, že máte nad svými soupeři výhodu v době války a míru.

Funkce indické říše

Dharma

Ať už se rozhodnete pro náboženské vítězství jako Gándhí, je tato schopnost skvělým způsobem, jak vytvořit některé bonusy Freebie. Dharma vám uděluje bonusy náboženského následovníka jakéhokoli náboženství, které má přítomnost v kterémkoli z vašich měst. Takže pokud řekněme, Bombaj je převážně hinduistické město, ale má také několik následovníků katolicismu a islámu, pak také vyzvednete bonusy následovníků těchto dvou náboženství také.

S ohledem na to, pokud se chystáte na náboženské vítězství s Gándhím (dobrý nápad), můžete se pokusit udržet jedno z vašich periferních měst co nejvíce víry, takže si můžete při šíření tyto bonusy vyzvednout Vaše náboženství na jiných frontách.

Varu

Průvodce strategií civilizace 6 Indie

Gándhí nebyl v klasické éře vlastně naživu, ale pokud by byl, je spravedlivé předpokládat, že by miloval slony války (na základě absolutně nic). Tato zvířata jsou jedinečnou indickou jednotkou, nahrazují jezdce a mají značnou sílu melee 40 (na rozdíl od jezdce 35). Kromě toho všechny nepřátelské jednotky sousedící s tím utrpí trest -5 bojové síly, takže dobrou strategií je dostat tyto velké parchans do tlustého nepřátelského linií a obklopené nepřátelskými jednotkami, takže můžete debatovat co nejvíce z nich, zatímco je to možné, zatímco Vaše ostatní jednotky odklonují své nepřátele z různých úhlů.

Stepwell

Průvodce strategií civilizace 6 Indie

Jack ze všech vylepšení, Stepwell je jedinečná indická budova, která vám dává +1 jídlo, +1 víru (pokud jste objevili feudalismus) a +1 bydlení, pokud jsou postaveny vedle svatého místa. Dostanete také další jídlo, pokud jste odemkli profesionální sportovní občan, takže je to okres, který dává více později, který ve hře postavíte. Pokud ji postavíte vedle farmy, na druhé straně z toho dostanete +1 jídlo.

Vzhledem k tomu, jak se výhody Stepwell zvyšují, čím dále se dostanete do hry, není spěch na stavbu tohoto, protože různé okresní upgrady, shluky farmy atd.

Indie – cíle vítězství

Krása civilizace spočívá v tom, že neexistuje žádná jedinečná cesta, kterou musíte jít dolů, abyste vyhráli jako konkrétní občan, a jste stejně oprávněni jít na klasickou éru blitzkrieg s Gándhího slony, protože jste proměnili Indii v turistu na turistu hlavní město světa. Ale každý kombo občan/vůdce má své přirozené sklony a pro Indii a Gándhí jsou to bezpochyby náboženství.

Je vzácné, že každý občan ve hře má své jedinečné rysy tak zaměřené na jeden konkrétní druh vítězství, takže Gándhího je docela zvláštní tím, že tři ze svých čtyř vlastností udělují různé stupně bonusu za víru. Křičí po náboženském vítězství, a když Gándhí křičí, zatraceně dobře poslouchejte.

Zázraky

Průvodce strategií civilizace 6 Indie

Přirozeně budete chtít být první na všech náboženských zázrakech ve hře, ale další šikovné, aby se dostali pěkně a brzy to udrží vaše obvody, jsou závěsné zahrady, které udělují 15% další růst ve všech vašich městech , a Velká knihovna, která poskytne cenné zvýšení všech vašich starověkých a klasických technologických výzkumů, stejně jako +2 vědy, +1 Great Scientist Point a 2 skvělé dílo psaní slotů -, která říká, že věda a náboženství nemohou nemohou jít ruku v ruce?

Jakmile jste z starověké éry, měli byste se zaměřit na zkoumání teologie Civic. Umožňuje vám postavit chrámy (což vám umožní najmout všechny důležité apoštoly), odemkne politiku Písma a odemkne budování chrámu Mahabodhi Wonder. Podmínky pro stavbu jsou přísné (musí být na lese vedle svatého místa), ale to znamená, že je méně pravděpodobné, že ostatní civby budou soutěžit o jeho stavbu současně s vámi (a nic horší na zázrak o jednu otočení). Chrám vám dává dva volné apoštoly a +4 víru za kolo.

Průvodce strategií civilizace 6 Indie

Zaokrouhlení základních zázraků je Mont St. Michel, který vám uděluje víru +2 za tah a dva reliální sloty. Nejlepším aspektem tohoto zázraku je však to, že to dává všechny vaše apoštoly se schopností mučedníka, což znamená, že když zemřou.

Indie – vlády a politiky

Průvodce strategií civilizace 6 Indie

Jakmile se dostanete za divočinu vlády hlavního náčelníku, měli byste se zaměřit na vlády s nejvíce slotů hospodářské politiky (tak klasická republika, pak teokracie), protože tam najdete většinu posílení k víře. Teokracie je obzvláště užitečná, protože a také vám dává dva sloty pro hospodářskou politiku, plácne 15% slevu na všechny nákupy víry (takže nejen náboženské jednotky, ale později skvělí lidé a dokonce i vojenské jednotky). Měli byste získat teokracii co nejrychleji a držet se ji co nejdéle, protože jeho dědictví bonus (který přenáší všechny vaše budoucí vlády) je sleva na nákupy víry.

Demokracie je dobrý výkřik pro vládu pozdní hry, protože má tři ekonomické a dva zástupné politických slotů, což vám dává spoustu flexibility zaměřit se na náboženství, ale stále věci přepínat, jak a kdy potřebujete. To znamená, že je třeba se také vydat, že pokud tvrdě tlačíte na náboženské vítězství a jste skoro tam v době, kdy dojde k demokracii, pak stojí za to obětovat pár dalších politických slotů a držet se teokracie, takže vy Pokračujte v získávání těchto velkých víry slev.

Průvodce strategií civilizace 6 Indie

Jednou z nejdůležitějších politik, které můžete vyzvednout jako náboženský občan, je Písmo, které zdvojnásobuje všechny vaše bonusy v sousedství. Hory nabízejí nejlepší bonusy v sousedství pro svatá místa (+1 víra na horu), takže se pokuste postavit města, kde je to možné, (hora jsou skvělé i pro vědu). Další politika, která poskytuje vašemu svatému webu, je Simultaneum, které zdvojnásobí výstup víry každé budovy na vašich svatých stránkách.

Vzhledem k tomu, že pro vaši teologickou válku není mnoho typů náboženských jednotek nebo propagačních akcí, budete muset využít každou statistickou výhodu, kterou můžete získat. Za tímto účelem jsou náboženské řády nutností, protože to dá vašim jednotkám +5 náboženské síle při převzetí svých pohanských nepřátel.

Indie strategie vítězství

Průvodce strategií civilizace 6 Indie

Budete chtít začít budovat svou víru co nejrychleji, takže se ujistěte, že alespoň jedno z vašich raných měst je dobře umístěno v blízkosti pohoří, aby se tyto vzácné bonusy pro sousedství svatého získaly. Také, abyste opravdu co nejlépe využili schopnosti Gándhího Satyagraha, posílejte alespoň dva skauty v opačných směrech na automatickém využití, abyste mohli co nejrychleji objevit další civilizace. Čím více objevíte, tím větší šance dostanete ty velké +5 víry, když našli vlastní náboženství.

Všechny vaše náboženské ambice nebudou za nic za nic, pokud nejprve nedostanete velkého proroka, takže začněte budovat tyto velké body proroka s svatým místem a svatyni a rychle sledujte svůj strom občanství k mystice, když získáte „Zjevení“ „Zásada, která vám dává další 2 skvělé body proroka za tah. To vše by vás mělo postavit na cestu k nalezení vlastního náboženství (alternativně to můžete zkusit Beelining rovnou pro The Stonehenge Wonder, což vám na místě dá velkého proroka).

Průvodce strategií civilizace 6 Indie

Jakmile jste založili své náboženství, stojí za to vybudovat pár apoštolů (musíte na to mít chrám) co nejrychleji, abyste mohli „evangelizovat víru“ a chytit tyto další náboženské výhody pěkné a brzy. Apoštolové jsou pro mě nejužitečnějšími náboženskými jednotkami ve hře kvůli jejich útočným schopnostem a skutečnosti, že je můžete propagovat. Rovněž stojí za to udržet několik inkvizitorů hlídajících vaše domácí území v případě zahraničních apoštolů. Misionáři jsou nejlépe zachráněni pro mimořádné události (ne že byste se měli starat o takové věci, když jste v mých bezpečných rukou), a já je považuji za příliš zranitelné vůči útokům apoštolu, aby byly velmi užitečné.

Ať už brání vaše náboženství před pohany na domácí frontě nebo šíření dobrého slova v zahraničí, měli byste vždy doprovázet své náboženské jednotky vojenským doprovodem. To zajistí, že vaši kluci nemohou být napadeni jiným náboženským lidem a že se za své vlastní podmínky zapojíte do bitvy. Zabrání to, aby se vaši apoštoly zabily také v božské válce, což znamená, že vaši nepřátelé nedostanou ty důležité náboženské houpačky v okolních městech (+250 jejich náboženství, -250 vaše náboženství), aby vyhráli náboženské bitvy.

Zkuste co nejrychleji šířit své náboženství, zejména pokud vaši sousedé mají konkurenční náboženství. Mohli byste se dokonce vydat rovnou do jejich svatého města s apoštolem s upgradem „proselytizer“, což zcela eliminuje soupeřící náboženství z města. Nezapomeňte je také poslat s apoštolem s propagací „debater“, který má +20 náboženské síly v teologickém boji a může bránit váš proselytizátor. Pokud posíláte více než jednoho apoštola, můžete jednoho z nich dokonce zaplnit na svatém místě soupeře, což zabrání jejich vlastním apoštolům. Vždy stojí za to zaměřit vaše náboženské šíření zejména na města s svatými místy v okolí, protože tato města pak vytvoří náboženské jednotky ve vašem jménu, které budou autonomně šířit vaše náboženství po celém světě.

Průvodce strategií civilizace 6 Indie

Něco, co hra nevysvětlitelně neříká, je, že vaše svaté stránky jsou jediným způsobem, jak můžete uzdravit své benevolentní šíření pravdy, takže byste to měli použít co nejvíce. Pokud je váš apoštol u dveří smrti a konkurenční apoštol právě rozšířil své náboženství do sousedního města, pak místo toho, aby rozložil své náboženství hned zpět a vypršel apoštol, vydejte se zpět na svaté místo, uzdravte je a přiveďte je zpět do boje další den. Mnoho z následovníků, které získáte ve městech, bude prostřednictvím vítězství v bitvách, spíše než pouze pomocí schopností „šířit náboženství“.

AI v Civ VI je i nadále náchylná ke všem druhům bizarního Tomfoolery, i když není důvod, proč byste to neměli využívat ve svůj prospěch. Sledujte oči v nabídce náboženství, abyste získali včasnou představu o tom, která civisy mají nejvíce měst přeměněných na jejich víru, abyste věděli, kdo budou vaši hlavní soupeři. Poté byste měli očekávat, že vás tyto civisy zabudují apoštoly v bezduchých vlnách. Pokud jsou vaši apoštoli převyšováni, Hunker dolů, propojte je s vojenskými jednotkami a vyzvedněte nepřátelské apoštoly. Když mají vaši kluci nízko zdraví, dostaňte je odtamtud a uzdravte je na svatých stránkách. Pamatujte, že nepřátelští apoštoli nemají na svém území žádný způsob, jak se uzdravit, takže je nakonec rozdrtíte. Může být dokonce dobrý nápad zůstat defenzivní v oblastech, kde soupeři posílají spoustu apoštolů a udržují je rozptýleni, zatímco šíříte svou víru v jiných částech světa.

Průvodce strategií civilizace 6 Indie

Takže to máte. S Gándhím je takový náboženský guru v Civ VI, který dokonce potřebuje nukes, eh?

Robert Zak Pravidelný spisovatel na volné noze, který pokrývá hry Skyrim, Fallout a Survival, jako je Stalker. Jeho práci najdete také mimo jiné v Kotaku, Shotgun a PC Shotgun a PC.

Indian (Civ6)

Indická města dostávají následné víry všech náboženství s alespoň jedním následovníkem v nich, nejen náboženství většiny.

Indická města dostávají následné víry všech náboženství s alespoň jedním následovníkem v nich, nejen většinovým náboženstvím, a získají +1 vybavení pro každé náboženství s alespoň jedním následovníkem v nich. +2 Šíření náboženství pro misionáře. +100% náboženský tlak z indických obchodních tras.

Unikátní

Jednotka

Infrastruktura

Geografie a sociální data

Jméno říše

Demonym

Umístění

Velikost

Est. 1.3 čtvereční mil (3.3 miliony čtverečních km)

Populace

Est. 1.2 miliardy (zvyšování denně)

Hlavní město

Různé (Kalkata, Dillí, nyní Nové Dillí)

The indický Lidé představují civilizaci v Civilizace VI. Vedou je Gándhí, pod kterým jsou jejich výchozí barvy tmavě fialové a tyrkysové; a (s Vzestup a pád) od Chandragupty, pod kterým jsou jejich barvy zvráceny.

Indská civilizační schopnost indiánů je Dharma, který poskytuje jejich městům víru následovníků všech náboženství, která se v nich praktikují. v Shromažďování bouře, Indická města také dostávají +1 vybavení pro každé náboženství s alespoň jedním následovníkem, jejich misionáři mají další 2 rozpětí a jejich obchodní trasu +100% náboženský tlak. Jejich jedinečnou jednotkou je Varu a jejich jedinečné zlepšení dlaždic je Stepwell.

Obsah

 • 1 Strategie
  • 1.1 Dharma
   • 1.1.1 Náboženský tlak a náboženství sledovací systém
   • 1.1.2 Bonusy za přítomné více náboženství ve městech
   • 1.1.3 Další poplatky za šíření pro misionáře
   • 1.1.4 Zvýšil náboženský tlak z obchodních tras
   • 1.2.1 Zvláštní víra od zakladatelů pokojného náboženství
   • 1.2.2 Únava dvojité války pro nepřátele

   Strategie [ ]

   Se silnou generací víry, masivními a zalidlivými městy z jejich nevlastních přístavů a ​​bonusovým vybavením ze současných náboženství je Indie jednou z nejlepších civilizací pro náboženské vítězství pod Gándhím. Na druhé straně, vyzbrojená jejich mocným Varu, může Indie také soutěžit o vítězství nadvlády, zejména pod vedením Chandragupty.

   Recenze expertů GameSpot

   11. února 2019

   8. února 2018

   24. října 2016

   Dharma []

   Náboženský tlak a náboženství sledovací systém []

   Existuje několik způsobů, jak může město akumulovat nebo ztratit náboženský tlak:

   • Pokaždé, když město pěstuje populaci, přidává 50 náboženských tlaků většinového náboženství (včetně ateismu).
   • Města s většinovým náboženstvím vyvíjejí 1 náboženský tlak na přetažení tohoto náboženství na všechna města do 10 dlaždic. Tento tlak je zvýšen na 2, pokud má město svaté místo a na 4, pokud se jedná o svaté město.
   • Města s náboženstvím většiny vyvíjí 0.5 Náboženský tlak na zatáčku na jakékoli město, které k němu posílá obchodní cestu, a +1 náboženský tlak na zatáčku do jakéhokoli města, které posílá obchodní cestu. Toto bude pokryto později, ale pro Indii se tato čísla zdvojnásobí na 1 a 2, v tomto pořadí.
   • Obrácení misionáře přidává náboženský tlak rovnající se dvojnásobku jeho současného HP a odstraňuje 10% všech ostatních přítomných náboženských tlaků.
   • Obrácení šíření apoštola přidává náboženský tlak rovný 2.Dvakrát jeho současný HP a odstraňuje 25% veškerého přítomného náboženského tlaku. Pokud má tento apoštol, odstraní 75% veškerého ostatního náboženského tlaku.
   • Obvinění inkvizitora odstraní 75% veškerého přítomného náboženského tlaku.
   • Vítězství v teologickém boji přidává 250 náboženským tlakem do všech měst do 10 dlaždic.
   • Ztráta náboženské jednotky v teologickém boji nebo z odsouzení vojenské jednotky odečte 250 náboženského tlaku ze všech měst do 10 dlaždic, pokud není přijata kmlastická izolační víra.
   • Pokud je přijata víra zakladatelů poutníka, každý vyslanec do městských států přidá 200 náboženských tlaků.

   Počet následovníků určitého náboženství ve městě se počítá na základě poměru náboženského tlaku nahromaděného mezi různými náboženstvími, včetně ateismu, poté. Například město má 200 náboženského tlaku islámu, 100 buddhismu a 100 ateismu, poměr následovníka bude 2: 1: 1, v tomto pořadí. Pokud tedy toto město má 7 obyvatel, budou tam 3 islámské následovníky, 1 ateista a 1 buddhista, z nichž žádný nebude vytvořit většinové náboženství. Když toto město dosáhne 8 obyvatel, budou tam 4 islámské následovníky, 2 ateisté a 2 buddhisty, což z islámu učiní většinové náboženství.

   Bonusy za přítomné více náboženství ve městech []

   Pokud jde o náboženské vítězství, zdá se to poněkud kontraintuitivní. Spíše než pokusit se uhasit všechna ostatní náboženství ve vašich městech (například pomocí inkvizitora), je v nejlepším zájmu Indie mít vzkvétající míchací hrnec různých náboženství. Tato schopnost sama o sobě je však již docela silná, protože přesvědčení následovníků jsou jedny z nejvíce měnících víry ve hře, přičemž největší, nejvíce měnící výhody z náboženství, jako je obrovské množství výroby z pracovní etiky nebo Velká požehnání kultury z sborové hudby. A co víc, každé náboženství je zaručeno, že bude mít víru následovníka, což znamená, že z toho je zaručeno, že z toho bude mít prospěch, pokud v jejich městech je přítomna více náboženství.

   Tato schopnost v podstatě turbo-otřesy Indie přidáním více následovníků k ní, pokud dokážete správně vyvážit počet následovníků ve městě. Aby byla tato schopnost dosáhnout nejvyšší účinnosti, musí mít vaše města dostatečně vysokou populaci, aby více náboženství vytvořila oporu (váš Stepwell s tím pomůže). Maximální počet náboženství lze založit ve hře závisí na velikosti mapy (nikoli na počtu hráčů ve hře), počínaje 2 na mapách duelů až 7 na obrovských mapách.

   Také v Shromažďování bouře, Za každé náboženství přítomné ve městě je udělena 1 vybavení. Proto, ačkoli to není povinné, indické schopnosti fungují nejlépe, když má Indie vlastní náboženství, zejména když vede Gandhi. Mít vlastní náboženství a jeho založení v každém vašem městě přidává alespoň další víru následovníka a víru na jiný typ a 1 vybavení. To je obzvláště silné vzhledem k tomu Shromažďování bouře, města již nezačnou s 1 volným vybavením.

   Abychom skutečně maximalizovali počet náboženství přítomných ve vašem městě, je třeba věnovat dvě věci:

   • Vaše města musí mít vysokou populaci. Náboženství je považováno pouze za „přítomné“, pouze pokud má ve městě alespoň 1 následovník, což znamená, že počet současných náboženství nikdy nepřekročí obyvatelstvo města. Může být lákavé mít město s přítomnou populací X a X náboženstvími (přestože jsou docela nerealistické), je nezbytné, aby město vždy mělo většinové náboženství, takže si můžete zakoupit náboženské jednotky tohoto náboženství a šířit toto náboženství Přítomnost do jiných měst.
   • Aby bylo možné plně převzít kontrolu nad počtem přítomných náboženství, je dobré urovnat nová města v blízkosti území jiných civilizací, která již založila náboženství. Tato nová města budou rychle podlehnout cizímu náboženskému tlaku, což může být dobrou základnou pro nákup misionářů, aby šířili nová náboženství do jiných větších měst ve vaší říši. Jakmile šíříte přítomnost tohoto nového náboženství všude, můžete převést tato periferní města zpět na své vlastní náboženství, pokud má vaše náboženství dobrého zakladatele, enhancer a uctívání víry. V opačném případě můžete tato menší města opustit pod zahraničními náboženství. Jen věnujte pozornost většinovému náboženství celé vaší říše, pokud nejméně 50% vašich měst následuje vaše náboženství, je dobré jít.

   Další poplatky za šíření pro misionáře []

   To je užitečný aspekt a docela dobře se synergizuje se všemi bonusy, které získáte za více náboženství ve městě. Misionáři mají oproti apoštolům 2 jasné výhody při usnadňování zřízení více náboženství. První a nejzřetelnější jsou mnohem levnější. Za druhé, jsou pro tuto práci jen lepší vhodné. Nechcete úplně převést svá města na nové náboženství, chcete jen alespoň 1 následovník každého přítomného náboženství. Každé misionářské šíření odstraní pouze 10% jiného náboženského tlaku, zatímco každý rozpětí apoštolu odstraňuje 25%, takže šance, že náhodou odstraníte příliš mnoho tlaku menšinových náboženství s misionáři, je velmi nízká.

   Při používání misionářů mimo vaše území to může být trochu složitější, zejména proti náboženským civilizacím s výstupem dobré víry, jako je Rusko nebo Etiopie, protože misionáři jsou velmi náchylní k apoštolům a bránících inkvizitorů. Můžete to však obejít zahájením náboženského úsilí dříve než jiné civilizace. Tato schopnost se s Chandraguptou příliš dobře nespokojí, ale za Gándhího, s mimořádnou vírou z této schopnosti vůdce, skutečnost, že po vybudování Stepwellu můžete snadno vydělat zlatou klasickou éru a trénovat varu pro exodus evangelistů odhodlání , a možná víra svatého řádu, můžete začít šířit své náboženství, než budou mít jiné civilizace apoštoly. S odhodláním zlatého věku Exodus evangelistů a později mešitou ve městě a volitelnou Hagií Sophia mohou mít vaši misionáři 9 obvinění. Jen z ekonomického hlediska, pokud máte tyto podmínky, je vždy lepší koupit misionáře než apoštol, aby šířil vaše náboženství, pokud nejste Suzerain of Jerevan, což vám umožní svobodně vybrat jakoukoli propagaci apoštolu.

   Zvýšil náboženský tlak z obchodních tras []

   v Civilizace VI, Náboženský tlak se šíří z obchodních tras je menší a dokonce i s indickým bonusem stále sotva ničí žádný rozdíl. Myšlenka šíření náboženského tlaku prostřednictvím obchodních tras je, že vždy získáte větší tlak, než vynoříte. Řekněme, že když město pošle obchodní cestu do města B, město A vyvíjí 0.5 tlak na jeho náboženství do města B, ale dostává 1 tlak na náboženství města B. (Indie zdvojnásobí tato čísla na 1 a 2.) Proto je vyhlídka na zaměření vašich obchodních tras do jednoho mezinárodního cíle, aby převrátila město do vašeho náboženství. I když posíláte domácí obchodní cesty mezi městy s různými většinovými náboženstvími a diverzifikujete náboženské přítomnosti k aktivaci vašich civilizačních schopností, máte lepší, rychlejší a spolehlivější (přesto stále velmi levný) způsob, jak toho dosáhnout: prostřednictvím misionářů tohoto. Celkově vzato, tato „schopnost“ je zde pouze pro tematické účely, protože její důsledky jsou velmi omezené.

   Satyagraha []

   Gándhí má jednu z nejhorších schopností vůdce v celé hře. Jeho bonus zůstává významný jen na chvíli, rychle se fází z relevance a lze jej snadno zrušit. Je to vzácná schopnost, jejíž účinnost závisí téměř výhradně na jednáních druhých, nikoli na vás, což vede k dalšímu problému: nedostatek spolehlivosti. Celkově se snažte co nejlépe najít své vlastní náboženství a do značné míry nechte osud vzít kolo.

   Zvláštní víra od zakladatelů pokojného náboženství []

   Indie Gándhího dostává za každou civilizaci, která založila své vlastní náboženství a v současné době ve válce, včetně Indie, včetně Indie, včetně Indie, včetně Indie, včetně Indie. Všimněte si, že jiné říše nemusí být ve válce s Indií konkrétně k zrušení Gándhího bonus, musí být ve válce s jakýmikoli jinými hlavními civilizacemi. I když se jedná o významný bonus na začátku hry, trochu to zbledne v pozdějších fázích hry, kde máte více měst s svatými místy produkující víru, kromě jiných zdrojů.

   Pro informaci, jediné svaté místo s bonusem +2 při sousedství, svatyni, chrámem a budovou uctívání, která přináší víru +3 (katedrála, Gurdwara, zasedací dům, mešita, pagoda nebo wat) bude produkovat 13 víry za otočit se. Toto je prakticky dolní limit pro to, kolik dobře umístěné svaté místo může produkovat; Kombinujte správné politické karty a pantheon a můžete snadno zlomit 20.

   Na začátku se zaměřte na průzkum, abyste vyhledali co nejvíce civilizací, protože extra víra může být v raných dobách docela podstatná. Když však dobývání začne, začnete tento bonus za víru docela snadno ztrácet, protože to záleží na akcích ostatních, ne na vás, a není tu málo, co můžete udělat, abyste to změnili. Pokud obdržíte prohlášení o válce, můžete dokonce ztratit 5 víry, kterou získáte za založení náboženství. Jedna malá příležitost může nastat, když jsou dva zakladatelé náboženství ve válce. I když ztratíte 10 víry za tah, protože obě tyto civilizace jsou méně pravděpodobné, že budou mít jiného nepřítele.

   Únava dvojité války pro nepřátele []

   Kromě toho jakákoli civilizace ve válce s Gándhím dostává dvojnásobek trestu za vybavení. Abychom rychle shrnuli, jak funguje válečná únava, pro každou bojovou bitvu a smrt, obě strany války získají válečnou únavu. Bitvy a úmrtí, které se odehrávají na cizí půdě, a války v pozdějších dobách způsobují větší únavu. Také překvapivé války způsobují více válečné únavy než války s Casus Belli.

   Tento bonus ve spojení s Varu může odradit jiné říše od vyhlášení války s vámi. Spousta obětí na indické půdě proti Gándhím může rychle způsobit obrovské množství negativního vybavení, což vám může umožnit zůstat klidný a udržet si 5 víry o něco déle (ne na tom, že na tomto bonusu tolik záleží). Poté, co se váš Varu stane zastaralým, musíte být stále na rozhledně. Válečná únava je nejvíce strašlivá během dlouhé, natažené války se spoustou obětí. Pokud je vaše armáda slabá a sotva může nabídnout odpor, jakýkoli pokus o invazi bude rychlý a přesvědčivý, čímž se tato schopnost nestane o pojištění proti invazi, ale je naprosto bezcenné.

   Arthashastra []

   Chandragupta je nesmírně lepší jako vůdce Indie. Zatímco Gándhího bonus je nevýznamný, rychle se stává irelevantní a do značné míry nezalesané, schopnost Chandragupty je silná a udržuje svou zdatnost dlouho poté, co bude k dispozici, a umožňuje Indii rychle na dominantní vítězství.

   Indie Chandragupta vám umožňuje hrát agresivněji. S Arthashastrou můžete vyhlásit válku o teritoriální expanzi po prozkoumání vojenského výcviku Civic. Po použití tohoto casus belli získají jednotky +5 bojové síly a +2 pohyb pro 10 zatáčky. Tento bonus katapultuje status Varu od pomalu se pohybující se jednotky obranné kavalérie po nezastavitelné blitzkrieg klasické éry tanků. Po politické filozofii, abyste dosáhli vojenského výcviku, potřebujete také vojenskou tradici a hry a rekreaci. Vzhledem k tomu, že váš první tlak bude namontován na ramenou Varu, která je odemčena jízdou na koni, což je technologie, která se snadno stane linií, potřebujete zdravou generaci kultury v rané hře, abyste rychle dosáhli vojenského tréninku. Proto buďte památky v každém městě a přiřaďte Pingala s znalcem ve vašem největším městě, s největší pravděpodobností váš kapitál.

   Chcete -li vyhlásit válku o územní expanzi, potřebujete dvě města do 10 dlaždic od dvou měst jiné civilizace, což je tento z jednodušších podmínek Cass Belliho uspokojit. O tom existují dvě poznámky:

   • Díky tomu je Chandragupta téměř nefaktorem na mapách těžkých vodou, mapy s vysokou mírou diskontinuity nebo mapy, kde je počet hráčů snížen. Indie jako celek je ohromující civilizace. Mají finnickou civilizační schopnost, velmi ohromující zlepšení dlaždic a pomalou a defenzivní jedinečnou jednotku. Indie je celkovou civilizací pododstavce bez schopnosti aktivovat schopnost Chandragupty.
   • Na rozdíl od jiných civilizací včasné nadvlády musíte před zahájením dobytí skutečně vynaložit úsilí na včasnou expanzi. Nejméně 2 další osadníci (celkem 3 města) mohou být dobrou základnou pro zahájení útoku.

   Podobně jako u jiných Casus Belli je vyžadována 5-otočná vypovězení. Do 10 zatáček od vyhlášené války o expanzi územního rozšiřování má Varu 45 bojové síly a může se pohybovat tak rychle jako jezdec. Navíc, protože jednotka vedle Varu má svou bojovou sílu sníženou o 5, má Varu v podstatě 50 bojových síly v bitvách proti sousedním jednotkám, v podstatě z ní činí starověký/klasický rytíř! Pokuste se dokončit válku rychle, než dojde bonus, aby vaše armáda měla dostatek času na uzdravení a zahájení dalšího dobytí. Udržujte původní kapitál a města potřebná pouze pro loajalitu, takže nedostatek vybavení vás příliš nebude vážit. Můžete zcela vymazat říše nebo je můžete udržet sotva naživu, pokud se stanete cílem nouze. V této situaci musíte jen vyhlásit válku o územní expanzi na jedné z civilizací, které jste „navštívili“. Říše, které jste zmrzačili, vás s největší pravděpodobností již odsoudily a nemohou vám způsobit další problémy.

   Pokud jde o náboženství, i když je schopnost Indie lepší, pokud můžete najít vlastní náboženství (jak je podrobně uvedeno výše), není to povinné. V rané hře se musíte připravit na své útoky budováním památek, osadníků, stavitelů a v ideálním případě tábora se stabilní, váš talíř je příliš plný, aby se pohodlně hodil na svaté místo a svatyni kdekoli. Pokud začnete dobývat brzy a podaří se zachytit několik svatých stránek před založením všech náboženství, můžete získat jeden z vašich vlastních. Ačkoli Crusade se zdá být lákavá pro jakoukoli civilizaci s náboženskými dominancemi, je to do značné míry „vítěznější“ způsob myšlení a vy to s největší pravděpodobností nepoužíváte. Přizpůsobte si své náboženství tak, aby maximalizovaly vybavení, aby vaše dobyvaná města byla šťastná a loajální. Tyto svaté stránky, stejně jako The Stepwells, pomohou poskytnout víru, která má být použita v kombinaci s kapli velmistra a udržuje vaši armádu přesahující relevanci Varu.

   Stepwell []

   Stepwell je ohromující zlepšení dlaždic, protože přímo soutěží o prostor proti farmám, a ve většině případů lze nahradit farmami za lepší výnosy jídla.

   Stepwells se povzbuzuje k postavení vedle farmy a svatého místa. Výnos +2 jídla, +1 víry a +1 bydlení je silným výnosem ve starověké éře, když se poprvé stanou k dispozici. I při sousedství s pouhou farmou je +2 potravin a +1 bydlení lepší než farma, dokud není prozkoumán feudalismus. Klíčová slova v předchozí větě jsou „dokud není zkoumán feudalismus.„Feudalismus představuje rozhodující milník v občanském rozvoji každé civilizace, protože odemkne mocnou karetskou nevolnost. Budování Stepwells v rané hře znamená, že budete muset trénovat více stavitelů, abyste odložili farmy jinde, aby spustili inspiraci pro feudalismus. Feudalismus odemkne pouze dvě éry po Stepwellu, čímž se jakákoli investice do Stepwells neefektivní. Nemluvě o tom, že výnosy každého Stepwella se nestaví, když se sousedí s více farmami a svatými místy. To je důvod, proč se Stepwell většinou cítí neohrabaně, jako by aktivně zasahoval do vašeho trojúhelníkového farmy. A protože Stepwells nelze umístit vedle sebe, celkové výnosy, které můžete získat, pokud se zaměřte na stavbu Stepwells v jednom městě, pokud jde o jídlo i bydlení, jsou vždy nižší než jen zaměření na stavební farmy.

   Existují 3 další jedinečná vylepšení, že Grant 1 Housing hned od začátku: Kampung, Terrace Farm a Mekewap. Všechna tato vylepšení patří mezi nejsilnější vylepšení v celé hře a důvodem je, že každá z těchto vylepšení přináší něco tak odlišného, ​​že ji nelze nahradit jakýmkoli standardním zlepšením ve hře. Buď mají jedinečné omezení umístění, které umožňuje civilizaci využívat určité terény dříve, než mohou jiné civilizace (Kampung, Terrace Farm), nebo udělit obrovské množství výnosů, které se dobře rozšiřují (Mekewap’s Gold, Terrace Farm a Kampungovou produkci nahoře Jídlo a bydlení). Stepwells uděluje víru, ale v tak malé částce to neznamená. S feudalismem uděluje každá Stepwell 1 víru s další vírou, pokud je umístěna vedle svatého místa. Pro srovnání, každá Khmer Farm uděluje 1 víru, pokud je umístěna vedle svatého místa, a samozřejmě, farmy mohou být postaveny vedle sebe, zatímco Stepwells nemůže. Celkově vzato, to, co Stepwell kriticky chybí, je identita, protože je velmi těžké odpovědět na otázku, proč byste měli stavět Stepwells, když místo toho můžete stavět farmy. Je pravda, že Stepwell vyžaduje méně místa pro více bydlení než farmu, ale další bydlení bez dostatečného množství jídla pro pěstování vašich měst nemá smysl.

   Navzdory svým nedostatkům existuje několik situací, kdy by se měly brát v úvahu nevlastníwelly, protože mohou být postaveny v terénech, kde nelze postavit farmy, jmenovitě poušť, tundra nebo sníh. Rovněž se rozšiřují do těchto biomů, zejména když uvažujete o budování příslušných zázraků pro tyto biomy, Petra, ST. Basinova katedrála a Amundsen-Scott Research Station. Také, protože se jedná o jedinečné zlepšení, Stepwells postavený mimo proveditelný rozsah 3 dlaždice stále poskytuje další bydlení, když farmy ne. Také jeden časný Stepwell a Varu může tlačit Indii do zlaté klasické éry. Gándhí si může vybrat Exodus evangelistů, aby našel a šířil své náboženství, zatímco Chandragupta může dobře využít extra věrný tlak, když začne dobytí s varu.

   Varu []

   Nejdůležitějším aspektem zvláštní schopnosti Varu je to, že působí na více jednotek současně. Jediný varu sníží bojovou sílu Všechno Nepřátelské jednotky vedle toho, takže nejlepším využitím těchto majestátních zvířat je hodit je přímo do bitvy a podporovat je dalšími tvrdými vojáky. Varu nejen oslabí všechny sousední nepřátele, ale také způsobí slušné poškození. Varu jsou také úžasnou obrannou jednotkou, protože skupina z nich oslabí celou armádu, čímž se sníží škoda způsobená vašimi městy.

   Pod Gándhím je tato jednotka defenzivnější s nadvládou pro kvalifikované hráče, protože je poměrně pomalá, ale pod Chandragupta se síla Varu změní naprosto smrtící. Jakmile je vyhlášena válka teritoriální expanze (jeden z jednodušších Casus Belli, který je uspokojen), pohybuje se tak rychle jako standardní jezdec a jeho 40 bojová síla a schopnost oslabit okolní nepřátele z něj činí nejsilnější vojenskou jednotku na poli na poli. Spearman má jen 30 bojové síly (počítá svůj bonus +10 proti kavalérii) při boji vedle jednoho Varu a (ve vanilce Civilizace VI a Vzestup a pád) ještě méně, když je vedle dvou nebo více. Zaměřte se na vojenskou tradici odemknout manévr a neustále se rozbíjet armádou Varu a nic nebude schopno zastavit váš pochod. Trest bojové síly Varu na nedaleké jednotky. Nicméně, nesníží bojovou sílu nedaleké zařazené jednotky pod práh bojové síly nalodění.

   S vydáním Shromažďování bouře, VARU změna několika pozoruhodnými způsoby. Bojová penále, kterou ukládají na nepřátelské jednotky. Výměnou se však jejich náklady na údržbu zlata sníží ze 3 na 2, takže Indové nebudou na jejich ekonomiku tolik zatěžovat přidáním nějakého Varu do své armády. Nakonec mohou být stále vyškoleni po odemknutí Cuirassiers (dokud je spalování neznečišťuje).

   Celkově je Varu výkonný a účinný zabiják jednotek. Její negativní bojová síla aura pomáhá vašim dalším jednotkám, zejména jednotky na dálku na zadní linii, způsobují více škod při přestupku a také menší škody na obraně. Je to klíčová jednotka pod Chandraguptou, mnohem méně za Gándhího.

   Typy vítězství []

   S jejich podporou víry od Stepwells a Satyagraha je Indie mezi nejlepšími uchazeči o náboženské vítězství. Trest za vybavení pro jiné civilizace pomáhá Gándhím přežít nevyhnutelnou vůli ve formě svatých válek prakticky všech ostatních zakladatelů náboženství, zatímco Chandragupta může místo toho jen dobýt rané náboženské soupeře místo toho.

   Alternativně může být bonusová víra poháněna vůči velkým lidem, zejména pokud Indie může získat Oracle. Po tomto přístupu se mohou zaměřit na kulturní vítězství, ale existuje mnoho dalších civilizací, které proti nim mají výhodu.

   Třetím přístupem je vybudovat obrovské množství generování víry, změnit vládu na teokracii a koupit masivní armádu s vírou, aby dobyl svět. Kromě vaší výhody v teplném místě budou města vašich nepřátel bojovat proti nevyhnutelnému trestu vybavenosti (pokud hrajete jako Gándhí) nebo rychlejší pohybující se armádu (pokud hrajete jako Chandragupta).

   Vědecké vítězství je možností, pokud se zaměřujete na budování vysokých (velkých měst) a natáčení obyvatelstva směrem k vědeckým obvodům, za předpokladu, že můžete získat dostatek vybavení, aby je všechny byly šťastné.

   Vítězství nadvlády se stává životaschopnější možností při hraní jako Chandragupta. Jak Stepwell, tak Varu jsou k dispozici spolu se schopností dharmy, zatímco bonus vůdce se stává Arthashastrou. S Arthashastrou vám vyhlášení války o územní expanzi dává +2 hnutí a +5 bojové síly pro vojenské jednotky pro 10 zatáček, což může být rozhodujícím faktorem ve válce. Po dobývání jiného obvoje s náboženstvím použijte své misionáře k šíření svého náboženství do svých měst, aby využili schopnosti CIV. To vám může snadno získat 2-3 další vybavení na město a masivní bonusy do měst s svatými místy. To prospívá vaší říši a bude budoucí dobytí mnohem snazší.

   Strategie pultu []

   Většina indických bonusů je slabá a bezvýznamná, s výjimkou schopnosti vůdce Chandragupty. za předpokladu, že to může aktivovat. Pokud nemůže prohlásit válku o územní expanzi, doslova nemá vůdčí schopnost a stejně jako jakýkoli Casus Belli, která má pět otočných období varování. Pokud nejste Kanada, můžete narušit překvapivou válkou a bojovat s ním podle svých vlastních podmínek – jen si uvědomte stížnosti z takového přístupu.

   To, že stranou, jedinou velkou věcí, kterou se musíte starat proti Indii, je jejich potenciál pro silný náboženský tlak. Mít své vlastní náboženství a bránit ve svých vlastních zemích zastaví Indii, která kdy vyhrává náboženské vítězství, a protože Indie má zvláštní motivaci spoléhat se na své levolící misionáře pro náboženské šíření, můžete přivést apoštoly do teologického boje a čelit menšímu odporu než vy. možná myslet. Propagace proselytizátoru je obzvláště cenná pro to, aby se Indii zvedly na kolíku, protože její obvinění oslabí všechna ostatní náboženství v tomto městě a to jim může popřít vybavení a další bonusy.

   Vstup civinopedia []

   Indii lze považovat za jednu z nejstarších civilizací na světě nebo mezi její poslední. Nachází se na křižovatce světa, Indie měla svůj podíl na říších a dobyvarech, včetně Maurya a Gupta na severu (mimochodem běžící z Alexandra v jednom bodě) a na jihu Chola, se svými hlubokými spojeními na jihovýchod Asie. Ale po většinu z renesance a raných moderních období byla Indie pod houpačkou dalších útočníků: Mughalská říše byla založena potomky Mongolů a stala se jedním z zářivých vrcholů indického umění, architektury a úspěchů. Podle této islámské vlády takové struktury jako Taj Mahal a Red Fort Rose. Dokud to není, britská společnost východní Indie se objevila.

   V roce 1498 se flotila Ad Vasco de Gama podařilo najít cestu kolem Afriky a „objevené“ Indie, i když některá z jejích království a říše obchodovala se Západem od doby římské říše. Portugalci uvízli obchodní místa podél pobřeží subkontinentu; Následovali je Holanďané, Britové a nakonec Francouzi – to vše v roušce pronajatých obchodních společností. Čestná společnost East India, společná společnost pro společné zásoby, byla v prosinci 1600 v prosinci 1600 udělena jeho chartero ve své výšce by to představovalo polovinu světového obchodu. Časem to byla jediná evropská společnost s Holdings v Indii.

   Kromě složitosti místní politiky, co se všemi těmi princemi, se společnost také musela vypořádat s naprostou rozmanitostí místních vír. Subkontinentem bylo zakládajícím místem čtyř hlavních náboženství – hinduismus, buddhismus, sikhismus a jainismus – s jejich mnoha sekty a odnožemi. Kromě toho mělo několik dalších náboženství, přinesené obchodníky nebo dobyvateli, jako je islám, zoroastrianismus a dokonce i judaismus. Britové však mohli být zodpovědní za některé z těchto „ISMS“, formalizačních praktik, jako je kasta (která byla dříve heterogenní) a vytvořila kategorii „hinduismu“ z nesmírně rozmanitých praktik, které existovaly před jejich příjezdem.

   Byla to krize víry, která vedla britskou vládu k ukončení kostelů společnosti pro autonomii společnosti. 1857, společnost byla dominantní mocí na subkontinentu, s vlastní správou, armádou a sociální infrastrukturou, zkorumpovanou a neefektivní, jak to mohlo být. Ačkoli bylo několik důvodů – jak je tomu vždy – pro sepoy vzpouru, jiskra byla zavedením nových, mazaných kazet pro muškety používané rodnými jednotkami. Ať už neopodstatněné nebo ne, věřili, že kazety, které musely být pokousány k otevření prášku, byly namazány hovězí lojem (urážlivé pro hinduisty) a vepřovým tukem (anathema pro muslimy). Od Britů, které vykazují obvyklou ostrovní empatii, trvali na tom, aby jejich jednotky používaly tyto kazety, v krátkém pořadí se vzbouřili rodící vojáci vzbouřeni.

   Po mnoha krveprolití musela být britská armáda povolána, aby potlačila tuto „první indickou válku za nezávislost“; Veřejné pobouření v Anglii způsobilo, že Koruna příští rok rozpustila společnost a absorbovala všechny své podíly. Britové, nic, ne -li efektivní, v příštích několika letech reorganizovali indickou armádu, finanční systém a koloniální správu. Indie se stala součástí Britské říše a Queen Victoria přidala „císařovnu Indie“ do svého působivého seznamu titulů. Dalších 90 let byl Britský Raj vrcholem říše „na které Slunce nikdy nezapadalo.“

   Zatímco se Britové zasahovali s dokončením sjednocení, potyčky podél hranic a vymačkání co nejvíce bohatství, jak jen mohli, formovali indickou krajinu a infrastrukturu. Britové stavěli školy, nemocnice a knihovny a bandstands a všechny ostatní věci, které považovali za známky civilizace, ke kterým mělo mnoho Indiánů přístup. Kodifikovali pojmy etnicity a náboženství do snadno narušitelných bloků sčítání lidu. Zavedli jednotné právní standardy, ražby, trestní uvěznění, metody provádění a poštovné. Britové přinesli technologii viktoriánského věku, stavěli síť telegrafních linek, novin, zavlažovacích systémů, silnic a železnic po celé zemi. A oni podporovali pocit indické identity; Pokud nic jiného nedává všem různým domorodým nárokům stejně osvobozený společný nepřítel.

   Pod RAJ, od roku 1880 do roku 1920 rostla indická ekonomika každý rok o jedno procento, stejně jako populace. Ale britský záliba v zavádění v sociálních a morálních formách místních obyvatel opakovaně způsobil rozrušení. Například v poslední desetiletí 18. století se různé reformátory (British and Indian) převzaly příčině vdovského sňatku. Ve snaze uklidnit náboženský nesouhlas (a zlepšit administrativní efektivitu) Lord Curzon v roce 1905 rozdělil Bengálsko na muslimský východ a hinduistický západ; to trvalo, dokud nebyl vzpomín na v roce 1906. Reformy Morley-Minto z roku 1909 daly Indům omezenou roli v koloniálních a provinčních vládách a vyvolávaly růst All-indické muslimské ligy a indického národního kongresu. Se všemi jejich reformami položili Britové pevné ideologické a organizační základ pro nacionalistické hnutí za nezávislost, zejména mezi relativně novou indickou střední třídou. Jejda.

   K tomuto impultu pro samosprávu bylo přidáno opakování těžkého hladomoru kvůli koloniálnímu špatnému řízení a přepravě potravin zpět do Anglie za účelem zisku. Velký hladomor z let 1876-78 nl vzal 5.5 milionů životů na britském území samotného a miliony dalších v dosud nezapsaných knížecích státech. Hladomor o dvacet let později stojí dalších pět milionů mrtvých a dva roky poté 1899 hladomor další milion. Je ironií, že to mělo co do činění se vylepšenou infrastrukturou: protože železniční tratě mohly přesunout zrno do přístavů pro export, nenechaly žádné pro místní obyvatele, kteří ji vyrostli. A to nepočítá kola pandemie, která pravidelně zdecimovala populaci.

   První světová válka se ukázala jako povodí v progresi k nezávislosti a sebevědomí. Nejprve to bylo uvítáno – s vylití vlasteneckého zápalu indickými nacionalisty a většina ostatních v zemi. Již uctívaná Mahatma Gandhi souhlasila s aktivním najmutí svých mladých krajanů na válku … a na rozdíl od jeho náborového úsilí během válek Boer a Zulu, tentokrát spíše o bojové role než za lékařský sbor. (Někteří apologové tvrdili, že tak učinil, aby Indie měla vyškolenou a zkušenou armádu, když později získala nezávislost.) Různé domorodé politické strany i obecné nacionalistické hnutí mávly vlajkou gusto, s výjimkou několika hotspotů, jako je Bengálsko, kde nepokoje byly takové, aby ochromily místní správu. Ale vysoká míra obětí, stoupající inflace zkomplikována vysokým zdaněním a narušením obchodu sjednocených obvykle hašteřících nacionalistických organizací, které argumentovaly obětí indických národů si zasloužily odměnu. jako samospráva. V roce 1916 Hinduistický národní kongres a muslimská liga vytvořili dohodu o Lucknow, dohodu o spolupráci na tlaku na Brity, aby se dostali ven.

   V roce 1921 nl, v důsledku krvavého masakru Amritsar z roku 1919, Gándhí převzal vedení indického národního kongresu, nikoli bez kontroverze. S vlivem Gopala Gokhale a dalších umírněných byl zvolen prezidentem a okamžitě provedl politiku odporu prostřednictvím nenásilné občanské neposlušnosti. To vedlo další vůdce hnutí k rezignaci z Kongresu, mezi nimi takové militantní oddaní jako Chitta Das, Annie Besant a Motilal Nehru. Kongres byl rozdělen.

   Pro příštích 20 let Gándhí, jako „obraz“ odporu vůči britské vládě, organizoval shromáždění, bojkoty britských dovozů, protestů a pochodů, včetně slavného „slaného pochodu“ v roce 1930, ve kterém on a tisíce následovníků pochodovali do moře na výrobu sůl na protest proti britské dani za to. Byl uvězněn při několika příležitostech, včetně dvouletého stintu v roce 1942 za jeho roli v hnutí za ukončení Indie, během kterého jeho manželka zemřela, a uzavřel nakazil malárii. Brzy byl propuštěn, protože se britské úřady obávaly, že zemře ve vězení, což z něj udělá mučedníka. (Nakonec se stal jedním, který byl zavražděn hinduistickým nacionalistou jen měsíce po udělení nezávislosti.)

   Oslaný dvěma světovými válkami a frustrovaný tím, že nenalezl žádnou odpověď na Gándhího dráždivou taktiku, v roce 1947 Britský parlament schválil indický zákon o nezávislosti nezávislosti. Zákon stanovil datum pro stažení veškeré britské administrativní a vojenské přítomnosti a rozdělení britské kolonie do dvou zemí podél velmi disputované linie Radcliffe: Hinduistická Indie a muslimský Pákistán. 14. srpna v 11:57 str.m. Pákistán byl prohlášen za nezávislý a svobodný; Hned po půlnoci, ve 12:02, to samé pro Indii. Zbývajících 560 knížecích států dostalo právo připojit se k jednomu nebo druhému nebo být nezávislý – chvályhodný záměr, který netrval dlouho, jakmile se indická a pákistánská armáda rozběhla.

   Oddíl a vytvoření dvou národů s radikálně odlišným přesvědčením v této víře, která se nabývá na víře, vyrazilo na jednu z největších hromadných migrací v historii, protože asi 15 milionů věřících se zachránilo, aby se dostali na svou stranu linie Radcliffe. Uprchlíci, kteří opustili všechno, projevovali zvuk dobrého rozumu, protože také viděli nepředstavitelné činy hromadného násilí, protože dva nové národy prostě nebyly schopny zastavit příliv krveprolití, který uvěřil nenásilnou povahu úspěšného odporu, který přinesl svobodu. Odhaduje se, že více než milion hinduistů, moslimů a Sikhů bylo zabito a zanechal dědictví nedůvěry mezi Pákistánem a Indií.

   V lednu 1950 byla Indie prohlášena za socialistickou demokratickou republiku. Od té doby se Indie stala progresivním a mírumilovným – s výjimkou příležitostné války s Pákistánem a hraniční spor s Čínou – členem bratrství národů.

   Města []

   Občané []

   Muži Ženy Moderní muži Moderní ženy
   Darshan Anasuya Ameretat Aanya
   Govind Asha Armaan Aarohi
   Kuruvilla Bhadraa Dhruv Diya
   Krišna Dakshina Jaskirit Lakshya
   Narayan Kerani Krišna Mrinalini
   Paramveer Lajila Pranay Navya
   Pulkit Reeya Rayansh Priyanka
   Purshotam Savatari Tannish Tanvi
   Surya Sita Utkarsh Sushma
   Uday Vineeta Vivaan Vaani

   Trivia []

   • Před vydáním Shromažďování bouře, Gándhího barvy byly purpurovou a azurovou.
   • Symbolem indické civilizace je posvátný (indický) lotos, národní květina Indie, který zaujímá jedinečnou postavení ve starověkém indickém umění a mytologii.
   • Indická civilizační schopnost je pojmenována po hinduistickém a buddhistickém principu kosmického řádu.
   • Indická tematická hudba je založena na hinduistickém bhadjanu „Vaishnava Jana to“, což byl jeden z oblíbených Bhajanů z Gándhího. Běžně se hraje na počest nebo symbolizující ho.
   • Indický styl architektury ve středověké éře je založen na Mughalské architektuře. Styl Mughalu sdílí také Arabové, Peršané, Scythians a Ottomans.