Civilization 6 Rise and Fall Cree Strategy Guide – Jak vyhrát s Poundmaker | PCGamesn, Cree (Civ6) | Civilizace wiki | Fandom

Cree (civ6)

Pamatujte, že váš spojenec může vidět také na svém území, takže byste měli zvážit důsledky pro toto pečlivě ve hrách pro více hráčů (ve hrách pro jednoho hráče by AIS nemohl tyto informace stejně využít). Kromě toho budete někdy nedobrovolně přetaženi do válek vyhlášených svým spojencům. Normálně to nebude problém proti vzdáleným římům, ale pokud se dva z vašich sousedních sousedů rozhodnou jít do války a jste nepřipraveni, může to být problém vzít v úvahu, když souhlasíte s aliancemi.

Civilization 6 Rise and Fall Cree Strategy Guide – Jak vyhrát s Poundmaker

Civ 6 Cree Guide

Museli jsme chvíli počkat na první expanzi Civ VI – tak dlouho, že jsme ztratili počet za tahy, které to bylo nyní od vydání základní hry. Ale vzestup a pád je teď tady a přináší s sebou všechny druhy strategických vrásek.

Poundmaker, vůdce Cree, je jedním z nových vůdců, kterým se k prvnímu přitahují, protože nabízí radikálně odlišný přístup k věkovým vůdcům Civ. Ale jak se vám podaří získat co nejvíce liber? Které vyhlášky by měly vyhlásit Cree? Zde je průvodce, jak to všechno vysvětlit.

Nejlepší strategické hry na PC nabízejí mnohem více taktických blažeností.

 • Hledáte obecnější radu? Vyzkoušejte naši průvodce strategií civilizace 6.
 • Vychovávejte se s novými funkcemi expanze s naším průvodcem Civ 6 Rise and Fall.
 • Jděte na jih od hranice s naší civilizací 6 America Strategy Guide.
 • Vyzkoušejte nenukleární řešení s nejnovějším indickým lídrem v našem průvodci Civ 6 Chandragupta.

Funkce Poundmaker

Cree Poundmaker Guide Civ 6

Kromě prokazatelně nejlepšího jména ve hře a srdcervoucího dobrého vzhledu ušlechtilého vůdce věnovanému míru s kanadskou vládou a zachováním tradice jeho lidu přichází také s jasnými mechanickými výhodami.

Bonus vůdce – příznivé podmínky

Popis: Všechny typy aliancí poskytují sdílenou viditelnost. Obchodní trasy udělují jídlo +1 jídlo v posílajícím městě a +1 zlato v přijímajícím městě na tábor nebo pastviny v přijímajícím městě.

Tato schopnost vůdce definuje velkou část vašeho přístupu, který má na starosti Cree, a jak jste možná dešifrovali, je silně ovlivněna k rušnému tvůrci v rané hře, takže je nezbytné co nejlépe využít vaši výhodu v rané hře. Dostat prvních 25 až 50 zatáček v pořádku.

Jako vůdce Cree je vaším hlavním cílem vytváření aliancí, vytváření obchodních tras a generování zlata. Tento zlatý tah vám koupí svobodu v pozdější hře, abyste věnovali vědecké nebo kulturní vítězství, a zajistí, že budete mít vždy malou náhradu v peněžence, abyste panikuli vojenskou jednotkou nebo dvě, pokud jste přepadeni barbary nebo válečnými civisy.

Příznivé pojmy také usnadňují rychlé pěstování měst, což je dvojitý meč s novým věrnostním systémem Rise a Fall, ale určitě je lze obrátit na váš prospěch.

Agenda vůdce – železná konfederace

Popis: Snaží se vytvořit co nejvíce aliancí a má rád civilizace, které dělají totéž. Nemá rád civilizace, které nevytvářejí aliance.

Jak je uvedeno, Poundmaker je velmi o milování (a librách) spíše než o válce. Cree má pouze jeden bojový bonus a přichází na samém začátku hry s jejich jedinečnou jednotkou, Okihtcitaw (o něm později). To, v kombinaci s tvrdou tendencí k vytváření aliancí, znamená, že byste opravdu neměli jít na nadvládu s Cree.

Funkce Cree

Cree Guide Funkce CIV 6

Okihtcitaw

Díky bohu, že to píšeme, spíše než se to snažíme říct nahlas. Okihtcitaw nahrazuje skauta za vyšší produkční náklady 40 (na rozdíl od 30 pro běžný skaut značky)). Jeho bojová síla však je od deseti do 20 let a odpovídá základnímu válečníkovi, se kterým začnete hru. Začínají také jednou propagací, ačkoli jsou to spíše propagační akce založené na skautech než založené.

To je obrovské v prvních několika zatáčkách. Znamená to, že se nemusíte rozhodnout, zda postavit válečníka nebo skauta, protože Okihtcitaw je obojí. A kvůli tomuto důrazu na obchod a aliance chcete prozkoumat co nejvíce mapy, co nejdříve, abyste našli nějaké přátele. Tato jedinečná jednotka vám umožní vyhledávat bez zranitelnosti barbarů. Také vypadají neuvěřitelně v boji, takže ..

Nîhithaw

Jednotky CIV 6 liber

Popis: Zisky +1 kapacita obchodní trasy a bezplatný obchodník při zkoumání technologie keramiky. Netaimované dlaždice do tří dlaždic od Cree City se dostanou pod kontrolu Cree, když se do nich poprvé přesune obchodník.

Zde je další neuvěřitelně mocný buff s ranou hrou pro Cree. Díky tomu je váš první technologický výzkum trochu neomylný-ve velké většině her by to měl být váš první výběr, jedinou výjimkou je ty hry, kde jste se nikoho nesetkali nebo dosud postavili více než jedno město. A v tom případě, dobře, comítDělal jsi?

Jakmile je prozkoumána keramika a získáte svého obchodníka, pošlete je do nejbližšího města ve vlastnictví jiného Civ (nepočítají městské státy). Zvláštní dlaždice, které získáte tím, že se touto cestou hodí později, pokud by se jiní civ pokusili svalovat na svém území, nebo vyzkoušet loajalitu vašeho města.

Cree – Cíle vítězství

CIV 6 Tipy pro rané hry Cree

Pěkná věc na Poundmaker a Cree je to, že vám umožňují tři různé trasy vítězství, ale zároveň Civ nastaví tak, že je jasné, co sledovat. Nejjasnější ze všeho: Nepřecházejte na vítězství nadvlády.

Nic o jedinečných schopnostech nebo jednotkách Cree vám nepomůže na cestě k tomu, a ve skutečnosti byste je aktivně vzbudili. Prohlášení o válce s Civs má tendenci omezovat počet aliancí, které můžete vytvořit, jako by to bylo třeba říci, podobně s obchodními trasami. Kdo chce stavět nekonečné obchodníky a sledovat, jak jsou zachráněni nepřátelskými prameny?

Podobně není nic o Cree, které vám přináší výhodu při sledování náboženského vítězství. Některé extra časné a střední a střední hry by mohly urychlit produkci směrem k chrámů.

Civ 6 Cree Early Game

To ponechává tři odlišné cesty, které se spoléhají na hodně produkce zlata. Vědecké vítězství lze dosáhnout zřízením efektivního vývzoru v rané hře, vytvořením spousty zlata a poté nákupem dlaždic a pracovníků, aby urychlili vědeckou produkci. Později ke konci hry můžete poté použít své aliance k dohodám o výzkumu zprostředkování. Toto není nejlépe vhodná strategie pro poušť.

Další je tu kultura vítězství. Vzhledem k tomu, že udržování obyvatel je šťastné, má zásadní význam v expanzi vzestupu a pádu, je dobré způsob, jak cítit cestu kolem těch nových mechaniků loajality a guvernéra. A protože budete dělat spoustu obchodování a vydělávat spoustu zlata, budete také moci svou kulturu posílit nákupem více skvělých lidí a dalších skvělých občanů v pozdní hře. Tato podmínka vítězství závisí na získání správné občanky a správných typů vlády brzy, aby se vaše nohy natáhly, kulturně řečeno. Také to krvácí do třetího přístupu, pokud by všechno ostatní selhalo: jít na vítězství v bodech.

Obrovská rezerva zlata je v posledních 50 až 100 zatáčkách neuvěřitelně užitečná. Můžete si koupit armádu a pokusit se vzít nedaleké město. Můžete zvýšit skvělá díla z Civs, které v současné době sedí na vyšších skóre. Můžete si také koupit špiony a pokusit se také sabotovat plány soupeřů. Není to tak uspokojivé jako spuštění působivých raket na zahraniční planety.

Cree – zázraky

Civ 6 Cree zázraky

Zázraky vám pomáhají dalekosáhlým způsobem v závislosti na jejich nadšenci, ale protože Poundmaker má několik různých přístupů, není jedna konkrétní dávka zjevných zázraků na cíl.

S tím řekl: Jít na pyramidy časné dveře nemůže ublížit. Generuje kulturu +2 a uděluje na vás svobodného pracovníka. Koloseum přináší do všech měst také bonus o kultuře +2 do šesti dlaždic od toho. Později po řadě jsou Big Ben a Casa de Contratación vhodný pro obchodní civ. Bývalá britská památka dává +6 zlata za kolo a +3 skvělé body obchodníků spolu s jedním dalším slotem pro hospodářskou politiku, ale co je nejdůležitější, zdvojnásobí vaše současné rezervy státní pokladny. Čas, který dobře po úvěru na několik set let a jste dobře umístěni na pozdní hry. Casa de Contratación dává +3 skvělý bod obchodníka na kolo a tři propagace guvernéra, spolu s nadšenci ve zlatě, produkci a víře pro všechna města mimo váš domovský kontinent. Zvažte také Velké Zimbabwe: +1 kapacita obchodní trasy a vaše obchodní trasy z tohoto města získají +2 zlato za každý bonusový zdroj na území tohoto města. Jo, a +5 zlata a +2 skvělých obchodních bodů za tah. Šikovný.

Cree – vlády a politiky

Civ 6 Cree Politiky Vláda

Některé politiky na vás vyskočí při hraní Cree. Obchodní konfederace a tržní ekonomika jsou obzvláště užitečné a nabízejí +1 kulturu z mezinárodních obchodních cest a +2 kultury z mezinárodních obchodních cest pro každý strategický zdroj, který se zlepšil na cílovém vývoji. A jen pro případ, že jste se dosud nezachytili: budete provozovat mnoho obchodních cest.

Dříve, karavany a kolektivizace maximalizují vaše obchodní cesty tím, že v prvním případě nabídne +2 zlata ze všech obchodních cest, a +4 jídlo ze všech domácích obchodních tras v druhém. Vzhledem k tomu, že hospodářské politiky přinášejí Cree nejužitečnější výhody, jsou ideální vlády po celé věky ty, které mají nejvíce sloty pro hospodářskou politiku.

To znamená, že se zpočátku rozhodl pro klasickou republiku a poté se co nejrychleji přestěhoval do obchodní republiky. Nespěchejte dopředu z obchodní republiky do demokracie jen kvůli tomu: 15% sleva na všechny nákupy zlata a +2 obchodních cest stojí za to, dokud si nejste jisti, že můžete naplnit tři sloty pro hospodářskou politiku něčím lepším.

Phil Iwaniuk, velmi milovaný fanoušek strategie a závodních, jehož hlavní rytmy zahrnují Fallout, Forza Horizon a Half-Life. Phil má také předměty v Eurogameru, PC Gamer, The Guardian a mnoho dalších.

Cree (civ6)

Zisky +1 kapacita obchodní trasy a volný obchodník s keramikou. Netaimované dlaždice do tří dlaždic od Cree City se dostanou pod kontrolu Cree, když se do nich poprvé přesune obchodník.

Unikátní

Jednotka

Infrastruktura

Geografie a sociální data

Jméno říše

Demonym

Umístění

Velikost

Zhruba 520 000 čtverečních mil (1 350 000 čtverečních km)

Populace

Až 8 000 v druhé polovině 19. století, na více než 300 000 na začátku 21. století

Hlavní město

Žádné (Hunter-Gatherer Settlements of Familial Bands byla běžná, s regionálními sezónními setkáními)

The Cree Lidé představují civilizaci v Civilizace VI: Rise and Fall. Jsou vedeny Poundmaker, pod kterým jsou jejich výchozí barvy tmavě modré a zelené.

Criemova civilizační schopnost je Nîhithaw, který jim poskytuje +1 kapacitu obchodní trasy a svobodný obchodník po zkoumání keramiky a dává jim kontrolu nad jakýmikoli nevyžádanými dlaždicemi do 3 dlaždic od svých měst, když je prochází obchodník. Jejich jedinečnou jednotkou je Okihtcitaw (který nahrazuje skauta) a jejich jedinečným zlepšením dlaždic je Mekewap.

Obsah

 • 1 Strategie
  • 1.1 Nîhithaw
  • 1.2 Příznivé podmínky
   • 1.2.1 Extra výnosy do obchodních tras na základě táborů a pastvin
   • 1.2.2 Sdílejte viditelnost se všemi aliancemi

   Strategie [ ]

   Cree je silná civilizace starověké éry a neměla by mít žádný problém do zlatého věku v klasické éře. Některé z jejich bonusů však zmizí stejně rychle, jak přicházejí, a jejich obecný přístup vyžaduje adepta a soustředěné vedení. Jinak by se Cree mohla ocitnout dezorientovaní, když hra přechází do střední a pozdní hry.

   Recenze expertů GameSpot

   11. února 2019

   8. února 2018

   24. října 2016

   Nîhithaw []

   S velmi málo výjimkami by keramika měla být vždy vaším prvním technologickým výzkumem, bez ohledu na vaše počáteční pozice a okolí. Nejen, že odemkne mekewap, vaše neuvěřitelně silné zlepšení dlaždic, ale také vám poskytuje obchodní cestu, a co je nejdůležitější, bezplatný obchodník, který s tím půjde. Okamžitě pošlete tohoto obchodníka do nedaleké civilizace nebo městského státu, aby vydělal nejméně 3 navíc zlato za kolo (protože v tomto bodě nemáte jiné město, abyste mohli spustit vnitřní obchodní cestu). Tento obchodník vám také pomůže nesmírně při rozšiřování vašeho území tím, že si vyžádá alespoň 2 další dlaždice navíc. Protože každá obchodní trasa má pevnou a nekontrolovatelnou trasu z bodu A do bodu B, aby se získala více dlaždic s vaším obchodníkem, upřednostňovala obchodní trasy, které skončily v krátkém čase, což znamená, že zasílání obchodních cest do nejbližšího města najdete. Až obchodní cesta skončí, můžete ji poslat do jiného města, abyste rozšířili své vlastní město jiným směrem, nebo přesunuli obchodníka do jiného města, aby začal rozšiřovat. Dejte si pozor, obchodníci jsou však v rané hře velmi zranitelní vůči barbarům, takže použijte svého startovního válečníka nebo OKIHTCITAW, abyste vyčistili cestu pro váš obchodník, aby se ujistil, že cesta je bezpečná.

   Když máte své druhé město – abyste mohli poslat vnitřní obchodní trasy, je vhodné, abyste městům urovnala asi 6 dlaždic od sebe. To z této schopnosti maximalizuje počet volných dlaždic, které můžete získat. Také protože Mekewap je brilantní zlepšení dlaždic a vaše vítězné lodi, budete chtít co nejvíce místa, aby toto zlepšení snížilo. Vzhledem k tomu, že Cree je civilizace zaměřená na obchod, je zcela zřejmé, že byste měli upřednostňovat komerční uzly a přístavy v každém městě. Vnitřní obchodní trasy jsou v rané hře obecně silnější, protože pomáhají budovat vaše města mnohem rychleji. Díky schopnosti vůdce Poundmakera se vnitřní obchodní trasy stávají ještě silnějšími, což vám dává více pobídek k urovnání měst nejméně 6 dlaždic a posílání mezi nimi obchodní cesty.

   V pozdějších dobách je možné používat vaše obchodníky pro urážlivé účely. Našli některá města podél hranic soupeřící říše a poté poslali obchodníky do svých měst, aby si nárokovali dlaždice v okolí a zablokovali další expanzi. Poté můžete vyhlásit válku územní expanze, abyste zachytili jejich pohraniční města (a pokud se vám podařilo vytvořit náboženství a zvolili obránce víry jako jednu z vašich přesvědčení, potenciálně ji použít k přestupku i pro obranu). Jakmile budou k dispozici, použijte kartu Logistics Policy a konvoje dodávek přesuňte vaše jednotky na nepřátelské území a rychleji obklopujte jejich města.

   Příznivé podmínky []

   Extra výnosy do obchodních tras na základě táborů a pastvin []

   Vzhledem k tomu, že tato schopnost prospívá oběma konkům obchodních tras (podobně jako na University of Sankore), je pro Cree nesmírně prospěšné zasílat interní obchodní trasy. S touto schopností je zmírněna normální slabost vnitřních obchodních tras, což je nižší zlatá produkce.

   Podle Poundmaker udělují obchodní trasy 1 jídlo pro původní město a 1 zlato do cílového města pro každý tábor a pastviny přítomné v cílovém městě. Chcete -li maximalizovat tuto schopnost, můžete hledat úrodnou půdu se spoustou možných táborů a pastvin, usadit se a rychle zlepšit všechny tyto zdroje. Toto město by mělo být přednostně umístěno do jádra vaší říše, což znamená, že byste ho měli později obklopit s jinými městy, nejprve je chránit a druhým je usnadnit obchodní cesty zaslané do tohoto města, protože množství dalších výnosů závisí pouze na cílové město, ne původ. Pro ještě lepší výnosy můžete propagovat Magnuse na přebytečnou logistiku a nechat ho rozmístit v tomto centrálním městě.

   Později ve hře se cesty mezinárodního obchodu stanou stále lukrativnějšími, díky bonusům aliance (které určitě chcete jako Poundmaker). Vaše města si stále vydělá další jídlo díky původu obchodních tras a zlato, které posíláte na jiné civilizace.

   Sdílejte viditelnost se všemi aliancemi []

   Díky této schopnosti je v průzkumu udržována statečnost Cree při průzkumu. Občanská služba Civic vám umožňuje vytvářet spojenectví se svými přáteli a technologie kartografie umožňuje vašim jednotkám překročit oceány, aby splnily zbývající říše, se kterými jste se nesetkali. Shodou okolností, obě z nich dramaticky zlepšují váš mekewap, takže to budou dva kontrolní body, které byste se měli snažit dosáhnout co nejdříve. Pokaždé, když vytvoříte alianci, bez ohledu na typy a úrovně, vy i váš spojenec budete mít sdílenou viditelnost navzájem říše. Za předpokladu, že existuje celkem 5 typů aliancí, budete mít jasnou vidění na obrovských částech v různých rozích mapy, privilegium nikdo jiný nemůže mít, dokud nespustí svůj satelit Země. Jakmile můžete vidět uvnitř jiné říše, můžete udělat spoustu věcí, které můžete udělat: můžete odhadnout jejich úroveň jejich moci, najít města s mnoha tábory a pastvinami, abyste mohli posílat obchodní trasy, identifikovat cíle pro své špiony, objevovat nové městské státy a průzkum obklopující území. Možnosti jsou nekonečné.

   Pamatujte, že váš spojenec může vidět také na svém území, takže byste měli zvážit důsledky pro toto pečlivě ve hrách pro více hráčů (ve hrách pro jednoho hráče by AIS nemohl tyto informace stejně využít). Kromě toho budete někdy nedobrovolně přetaženi do válek vyhlášených svým spojencům. Normálně to nebude problém proti vzdáleným římům, ale pokud se dva z vašich sousedních sousedů rozhodnou jít do války a jste nepřipraveni, může to být problém vzít v úvahu, když souhlasíte s aliancemi.

   Také od více spojenců máte, tím více vidíte, to znamená, že vaši pozdější spojenci budou moci vidět, co jste prozkoumali na vrcholu toho, co také vaši předchozí spojenci prozkoumali také. Jen pro vizualizaci:

   • Nejprve vytvoříte alianci s a, vy i viditelnost sdílení sdílení.
   • Později vytvoříte další spojenectví s B, B bude moci vidět uvnitř vaší říše a co vaše jednotky v současné době vidí, a odhalí vše (váš další spojenec). Nyní b nemůže jasně vidět věci, které vidí, ale část mapy, která byla odkryta pro A bude odkryta také pro B.
   • Pokud vytvoříte další alianci s C později, C a budete sdílet viditelnost a část mapy, která byla odhalena pro A a B (vaše další spojence) tyto části mapy.

   Okihtcitaw []

   Okihtcitaw má stejnou bojovou sílu jako válečník a větší manévrovatelnost, takže je ideální pro obranu i vyhledávání. Ještě důležitější je, že začíná bezplatnou propagací, která mu umožní volně se pohybovat přes jeden obtížný typ terénu od okamžiku, kdy je vyškolen! Když je tato propagace zvolena, samo o sobě udělí samo o sobě obrovskou zvýšení rychlosti; Prozkoumejte převládající terén s jinými jednotkami, než vyrazíte svůj první Okihtcitaw a vyberte, zda se bude pohybovat volně přes kopce nebo v lesech a deštných pralesech. Pak bude Cree moci prozkoumat své okolí mnohem rychleji než jiné civilizace a sklízet výhody předčasných objevů.

   Na tuto jednotku se však příliš nespoléhejte-Okihtcitaw, protože je to jednotka recon-třídy. Proto je ve velkém schématu věcí Okihtcitaw odolnější proti poškození v rané hře, ale v žádném případě výjimečný jako vojenská jednotka, a to ani při jednání s barbary. Navíc, obrovskou nevýhodou této jednotky je, že je o 33% dražší než standardní skaut. Při standardní rychlosti se to převede na alespoň 2 další zatáčky výroby. Vzhledem k hlavnímu účelu skauta je prozkoumat okolí a jeho role se rychle stane prioritou a skutečnost, že Okihtcitaw nemůže ve vaší armádě nikdy plně nahradit jednotky na blízko, nedoporučuje se do této jednotky příliš investovat do této jednotky. Celkově vzato, jedinečný skaut, který je dražší než standardní, není tak působivý a téměř žádné jiné bonusy mohou ospravedlnit budování armády Okihtcitaws. Jedno je standardní číslo, dva, pokud jste velmi velkorysý.

   Mekewap []

   Mekewap je pevné vylepšení dlaždic, protože poskytuje další bydlení, jídlo, výrobu a zlato od samého začátku hry, ale stále se neuvěřitelně dobře rozšiřuje do střední a pozdní hry. Jako Cree je nezbytné, aby keramika je první technologie, kterou zkoumají, protože odemkne trasu volného obchodu a obchodníka, celkem s tímto zlepšením. Poté existují dva hlavní kontrolní body, na které by se Cree měla rychle zaměřit, státní službu a kartografii. S státní službou poskytuje Mekewap tolik bydlení jako kanalizační a s kartografií poskytuje každý Mekewap také zlato pro každý sousední luxusní zdroj (oba také neuvěřitelně dobře synergizují schopností Poundmakera a tendenci Cree k průzkumu obecně, takže obecně, takže obecně Chtěli byste, aby se stejně odemkli co nejrychleji). Konkrétně, Mekewap poskytne 3 zlaté, pokud sousedí s 1 luxusní zdroj, 5 zlata, pokud sousedíte s 2, 7 zlatem, pokud sousedíte s 3 atd. Celkově, protože většina bonusů Cree rychle vstoupila do středu a pozdní hry, Mekewap vyniká jako výjimka. Toto je nádoba na vítězství Cree, i když není příliš zřejmé. Vysoká populace jim umožňuje sledovat vědecké vítězství, zatímco vysoká produkce zlata umožňuje diplomatické vítězství. Hráči Cree by měli hledat oblasti bohaté na zdroje, ve kterých se usadit a dát své stavitele, aby okamžitě pracovali.

   Typy vítězství []

   Nejvýraznějším charakteristickým znakem ve hře Cree je to, že nemají významné zkosení vůči žádnému vítězství; Jinými slovy, jsou to generálisté, mají mnoho možností, ale na nikoli se ne specializují, ale také to znamená, že můžete strávit prvních několik éry budováním vaší infrastruktury a poté se rozhodnout o své vítězné cestě v závislosti na současném tvaru vaší říše říše.

   Na rychlém pohledu je náboženské vítězství nejslabší cestou, protože nemají nástroj, který pomáhá se založením, obranou a šířením náboženství. Jediná věc, která na této cestě může pomoci Cree, je to, že s největší pravděpodobností obdrží zlatou klasickou éru, s níž si mohou vybrat exodus zasvěcení evangelistů. Vítězství nadvlády je o něco lepší, ale také neobvyklé: Okihtcitaw je ohromující, pokud se vám nepodaří dosáhnout přepadení, což je naprosto nepraktické vydělat na více jednotek. Cree má vysokou produkci zlata, která může podporovat velkou armádu, aby sloužila vašim dobytí, ale to je do značné míry vše, co se chystáte na nadvládu. Rovněž jsou dobré ve vědeckém a kulturním vítězství, díky jejich zalidněným městům, slušné produkci, intenzivní síti obchodní trasy a vysoké produkci zlata za nákup rychle důležitých kusů infrastruktury. v Shromažďování bouře, Skórovali docela výrazně směrem k diplomatickému vítězství, i když mohou bojovat proti civilizacím se skutečnými diplomatickými bonusy, jako je extra diplomatická laskavost nebo vydělávání vyslance rychlejší. Dobrý průzkum vám pomůže objevit městské státy dříve a umožňuje s nimi lepší diplomatickou oporu a také rychleji splníte další civilizace, maximalizujete počet mimořádných událostí a žádostí o pomoc, které se můžete zúčastnit. Spousta zlata a slušné výroby hodně pomáhá v soutěžích a také při budování sochy svobody. A samozřejmě, Cree se přirozeně chce spřátelit a vytvářet spojenectví se všemi, což vytváří diplomatickou laskavost .

   Strategie pultu []

   Cree může mít výhodu v průzkumu a obchodování, ale postrádá jim zaměření na vítězství, což znamená bez ohledu na to, jaké vítězství jdete, Cree by oproti vás neměla velkou výhodu. Většinu času byste proto měli soustředit svou energii a zdroje na vítězství své vlastní hry, než aby jim čelili.

   Místo toho, abyste se pokusili eliminovat Cree, se z nich můžete pokusit těžit z nich díky schopnostem Poundmakera. Kdykoli PoundMaker pošle obchodní cestu, původní město obdrží jídlo a cílové zlato na základě počtu táborů a pastvin v cíli, takže z jeho obchodních tras můžete získat docela statné množství zlata, pokud máte město plné Tábory a pastviny hned vedle jeho hranic. Jeho sdílená viditelnost z jakékoli aliance také funguje oběma způsoby. Budete mít prospěch z jejich průzkumu (stejně jako zkoumání kteréhokoli z předchozích spojenců), takže se ujistěte, že nejste první, kdo vytvoří alianci s Poundmaker. Tato výhoda bude ještě dále zesílena, když Poundmaker, nebo alespoň jeden z jeho spojenců, se chystá na vědecké vítězství a vy nejste, od okamžiku, kdy dokončí spuštění satelitu Earth, bude pro vás odhalena celá mapa.

   Vstup civinopedia []

   Říkají si Nehiyawak. Cree (jak se nazývají v angličtině) jsou dnes největším kanadským prvním národem. Jejich tradiční území je primárně v subarktických a pláních oblastech moderních provincií Alberty, Saskatchewan, Manitoba a Ontario, následuje podél jihozápadního pobřeží Hudson Bay a rozprostírá se do částí Quebec. Cree, rozdělena do regionálních a dialektových podskupin a složených z desítek jednotlivých kapel a připojených k společnému algonquianskému jazyku. Politika přivítání outsiderů.

   Propojené vztahy mezi jednotlivci a skupinami jsou určující charakteristikou kultury Cree. Tato flexibilita a uvítací outsidery se ukázala jako jedna z největších silných stránek Cree jako lidí. Pro většinu jejich historie byly Cree organizovány do malých skupin zaměřených na rodinu. Očekávalo se, že muži budou lovit a bránit kapelu, a ženy měly rozhodující roli při založení tábora a jeho logistiky. Členové kapely by mohli přijít a připojit se a přispět, pak odejít a připojit se k další kapele, pokud si to přejí. Outsiders se mohli oženit nebo být přijati do skupiny, upevnit vztahy mezi různými kapelami Cree, kapelami jiných domorodých lidí nebo Metis a Evropští jednotlivci.

   Vedení těchto skupin se do značné míry závisí na vlastnostech jednotlivců, spíše než na přísné dědictví (například syn náčelníka nebylo zaručeno, že po svém otci převezme vedení). Očekávalo se, že šéfové demonstrují fyzickou statečnost, politickou důvtipnou, moudrost, flexibilní myšlení a oratorické dovednosti. Náčelníci potřebovali prokázat štědrost uvnitř i mezi skupinami, prostřednictvím dárcovství a zprostředkování. Očekávalo se, že poslouchají radu ze všech čtvrtí při hodnocení jejich rozhodnutí. Společnosti válečníků a tanečnice poskytly příležitosti další generaci potenciálních vůdců, aby získaly zkušenosti ve válce a politice, aby prokázaly svou hodnotu.

   S tímto decentralizovaným stylem vedení je mluvení o „Cree“ jako o sjednocené skupině složité, zejména když Cree přichází do kontaktu s vládami západních civilizací. Různí vůdci by se mohli rozhodnout vyjednávat nebo bojovat a stále zdánlivě mluvit jako členové Cree, jak uvidíme.

   Stejně jako mnoho indiánských skupin se Cree spoléhá na ústní tradici jako záznam jejich historie, včetně bohatého obchodu mýtů o stvoření, které se často liší od kapely k kapele. V jednom, předci moderních lidí chodili v oblacích a viděli zelenou a zeleninu níže, prokládané potoky a řeky a přáli si tam žít. Žádají většího ducha, aby sestoupil na tento svět níže, a on způsobuje obrovskou misku vyrobenou z mraků, žádá je, aby vyšplhali, a snižuje je na svět níže. Ale mísa přichází k odpočinku ve stromu. Zvířata projdou, ale většina odmítá pomáhat, s výjimkou Fishera, který stoupá na strom a nese lidi.

   První záznam Cree na Západě pochází ze zpráv na počátku 17. století, krátce poté, co Henry Hudson zkoumal zátoky James a Hudson. Krátce nato začalo obchod s kožešinami s Evropou vážně a tato výměna zásadně transformovala Cree, stejně jako transformovala kultury a ekonomiky Severní Ameriky.

   Cree v této době žila především v oblasti kolem Hudson Bay, na jih do moderního Ontaria a Quebec. Integrálně se zapojili do obchodu s kožešinami, a to jak jako lovci, tak obchodníci, přinášejí kožešiny a jejich výměnu za evropské zboží vyráběné. Kapely by mohly navázat silný vztah s metis nebo evropskými a parlay to do probíhajícího obchodu. Cree by často obchodovala s západním zbožím spolu se svými spojenci.

   Nakonec Cree, Saulteaux a Assiniboine národy vytvořily vojenskou a politickou alianci známou jako železná konfederace, která by trvala více než 150 let jako moc ve střední Kanadě. Základem Konfederace byl obchod s evropským trhem s kožešinami. Během této doby se mnoho kapel Cree nadále pohybovalo na západ z lesa a do prérie a jejich společnost prošla rychlým vývojem lesních lovců a lovců na válečníky na koni a lovci bizonů. Expanze Cree na západ je přivedla do konfliktu s ostatními prvními národy a vedla k řadě občasných konfliktů mezi kmeny, jako je Blackfoot a had.

   Tyto konflikty mezi intertribami se objevily jako boje o zdroje plání: koně, bizon a území. Nájezdy, protiútok a retributivní násilí mezi skupinami se nakonec zpomalily vyjednáváním, inter-adopcí (viz vstup Poundmakera) a rostoucí potřeba konfrontovat hrozící krizi na pláních.

   Ale v polovině 19. století, přesun stád Velkých bizonů pro kožešinu a maso vedlo k prudkému kolapsu jejich počtu. Domácí území Cree v Aspen Parklandu utrpělo klesající stáda rychleji než prérie na jih, ale ve stejném účinku. Vyvinula se tragédie situace Commons, s vyčerpáním, dokud se Cree Bands, jejich živobytí zmizelo, se začala o pomoc obrátit na kanadskou vládu.

   Bands of Cree byly signatáři očíslovaných smluv s Kanadskou vládou, které byly přesvědčeny, že by to zajistilo pomoc a vývojové příležitosti k vytvoření nového způsobu života a také omezilo příliv bílých osadníků do regionu. První skupiny národů by se často podepsaly jménem sebe sama, zatímco vláda by předpokládala, že mluvili jménem celého národa, což vedlo k pozdějším obviněním, že první národy se vzdaly jejich závazkům smlouvy. Tato obvinění sloužila jako vládní odůvodnění, aby nesplnila jejich podmínky, a zhušťovala utrpení signatářů smlouvy.

   Někteří vůdci Cree odmítli podepsat (nebo podepsat pouze neochotně), zejména Mistahimaskwa (nebo velký medvěd) a Pihtokahanapiyin (nebo libru), odolávali tomu, co viděli jako snahu ukončit svůj tradiční způsob života.

   Některé kapely Assiniboine a Cree se zúčastnily povstání, ke kterému došlo ve stejnou dobu jako severozápadní povstání od Metis People. Tato vzpoura byla vyvolána kanadskou vládou, která nesplnila podmínky stávajících smluv, jakož i zoufalá chudoba života, a to jak o výhradách. Vynikající čísla, vybavení a logistika kanadské vlády a nesouvislá povaha povstání vedla k porážce prvního národů. Iron Konfederace skončila jako síla v Kanadě.

   Poté, co se Cree přesunula do výhrad, zbavila se svých práv na zdroje svých zemí a nucena podřídit svou tradiční kulturu vládnímu dohledu. Jejich děti byly nuceny do systému obytných škol, který byl výslovně zřízen, aby zabránil přenosu rodného jazyka i tradiční kultury prostřednictvím nucené asimilace. To mělo trvalé, tragické důsledky pro pokračování kultury Cree. Existuje úplná ztráta některých tradičních znalostí a účinky budou i nadále pociťovat po generace.

   Cree se však nikdy nepřestala obhajovat za svá vlastní práva a právo účastnit se směru své země. Ve druhé polovině 20. století se počet reproduktorů Cree rozrostl a jako největší z prvních kanadských prvních národů jsou nápomocní při obhajování práv domorodých menšin po celém světě, ochranu životního prostředí a zachování tradičních Domorodá kultura.

   Města []

   Občané []

   Muži Ženy Moderní muži Moderní ženy
   Ayimasis Asikiwkiyatotaw Ayimasis Astina
   Kisikawasan Danis Kahkewistahaw Ayamis
   Mahikan Kahpayekoot Kisikawasan Kahpeaysewat
   Mistahi-Maskwa Kaseweetin Kupeyakwuskonam Kamenna
   Mistawasis Keasik Minahikóza Kika
   Papewes MINUSKIPUIHAT Mukitou Kisikawacahk
   Peechee Nawapukayus Payipwat Matizoon
   Sehkosowayanew Osamuskwasis Petequakey Mosomin
   Tantoo Paskus Saswaypew Ochapowace
   WAPIY-MOSTOSIS Yaskuttsus Hihkasko-kiseyin Peefeekisis

   Trivia []

   • Symbol civilizace Cree je tradiční maska ​​Cree Eagle.
   • Criemova civilizační schopnost je jméno, které se Woodland Cree nazývá ve svém vlastním jazyce.

   Cree se týká kladiva domů, proč Civ musí odmítnout své vlastní tradice

   V civilizaci je civilizace konkurencí. Pozemky a zdroje jsou omezené a dokonce i ty národy, které se nerozšiřují přes armádu. Geografie, technologie, kultura, náboženství, diplomacie – jsou to do jisté míry, zbraně, které mají být nasazeny, nebo alespoň arény, kde lze získat výhodu. Kultura a historie jsou oblečení, které civ nosí, ale není to ve skutečnosti o budování říše nebo národa, jde o naostření nože.

   Nadcházející expanze vzestupu a pádu pro Civ VI představuje několik nových hratelných národů, ale zavedení jednoho civského vedlo k kritice z neočekávaného zdroje. Včera, Milton Tootoosis, zvolený ředitelka poradce The Poundmaker Cree Nation, hovořil s CBC News o začlenění Saskatchewanu First Nation. Uznal vzrušení o zprávách a poznamenal, že historický šéf, Poundmaker, má být vylíčen tak, že pracuje na budování „mostu mezi osadníky a prvními národy“. Ale také vyjádřil zásadní obavy z zobrazení: „Zachovává tento mýtus, že první národy mají podobné hodnoty, jaké má koloniální kultura, a to je jeden z dobývání dalších národů a přístupu k jejich zemi.„Je to obava, která se omezuje na srdce toho, co civilizace vždy byla a – doufám – k tomu, co by se mohlo stát.

   Bez ohledu na to, kolik typů vítězství je představeno, je Civ stále hra o narůstání více než vaši soupeři nebo dosažení cílové čáry před nimi. Dokonce i skutečnost, že slovo „soupeři“ zapadá tak úhledně: jeho historie jako závod až do konce a stejně jako miluji sérii, tento aspekt je něco, pro co jsem kritický:

   „S novým vývojem je vždy smysl, že by se to mohlo starat více o kulturu, kterou se skutečně rozhodnete formovat spíše než o bodech, které narůstáte, a čím více příchuti vývojáři přidají, tím více se zdá, že tomu tak je.

   A myslím si, že mezera mezi animovanými vůdci a skutečnými abstrakcemi, které je řídí, je dobrým mikrokosmem celého problému – Civ 6 má skvělé lidi a zázraky a okresy a náboženství a cestovní ruch a všechny ostatní, ale všechny tyto věci jsou čísla a pravidla, podle kterých můžete porazit soupeře. Mají na sobě fantastické historické kostýmy, ale Civ ve skutečnosti pracuje na všech těchto abstraktních pravidlech, z nichž některé jsou zavedeny od první hry v seriálu a jsou silně konkurenčními pravidly.“

   Dokonce i význam za názvem subgenre, ke kterému civilizace patří. 4x je odvozen z „Prozkoumejte, rozšiřte, vykořisťuje a vyhlazuje“, což je termín vytvořený Alanem Emichem v roce 1993. Možná to nebyla hra na Emichově mysli (to byla mistr Orion 2), ale expanze na nová území a na kontinentech, využívání zdrojů a lidí a vyhlazení soupeřů je pro Civ ústřední. Série je synonymem pro žánr a v rozšíření s těmi slovesami.

   Civcree2

   Částečně bych tvrdil, že tato slovesa se stala hnací silou Civ a tolik dalších strategických her kvůli způsobu, jakým úhledně zasahují do konkurenčních herních systémů, ale myslím si, že je také vhodné se zeptat, zda to, co tootoóza popisuje jako „hodnoty [of] Colonial Culture “jsou také součástí designu. Strategické hry se často spoléhají na konflikt a dobytí, buď poskytují cíle a impuls pro hráče, nebo jako celý základ jejich bytí. Přestože existují výjimky a velké strategické hry, jako jsou Crusader Kings a Europa Universalis, komplikují záležitosti, očekává se, že hráči strategických her si uvědomí, že pokud začnete malý, cílem hry je růst.

   Je to stejně přirozené jako běh doprava v plošinovce nebo vyzvednutí každé zbraně ve střelci. Jak odlišné by to mohlo být, kdyby byly pozvány čerstvé hlasy a nápady, aby byly součástí procesu návrhu?

   Podle CBC News Tootoosis říká, že „nikdo z prvního národa nebyl konzultován o projektu“, ačkoli skladatel Firaxis Geoff Knoor napsal o spolupráci s The Poundmaker Singers pro skóre Cree Cree Score.

   „Nalezení umělců pro každého z Civs v Civ VI je vždy výzvou. Pro Cree mě několik telefonních hovorů a některých velmi užitečných lidí vedlo k Clyde Tootoosis a The Poundmaker Singers.

   Ano, více členů této skupiny je součástí rozšířené rodiny Poundmakera! Clyde je skvělý, velký vnuk bratra Poundmakera, Yellowmudblanket. Některé z písní, které slyšíte ve hře, libermaker pravděpodobně věděli a zpívali.“

   Zdá se, že Milton Tootosis navrhuje, spíše než vyjádřit odsouzení Firaxis, je to, že podobná poradenství týkající se širší povahy začleňování národa Cree do hry by bylo vítáno. V současné podobě série, s tím pokračujícím spoléháním na šablonu 4x, nemusí být možné dohodnout o uspokojivém způsobu postupovat. Jedná se však o rozhovory, které by se měly stát, kde mohou, aby se studia jako Firaxis mohla vyhnout opakováním toho, co tootoóza označuje jako hollywoodské „desetiletí zobrazování domorodých obyvatel určitým způsobem, který byl velmi škodlivý.“

   Reprezentace kultur a národů ve strategických hrách je složitá otázka. Od svých začátků zastupovala civilizace na mapě nativní vesnice, protože se věci oddělují od skutečných civilizací. Někdy jsou to agresivní barbarské tábory, které existují pouze pro boj a drancování, a někdy jsou statické, pasivní dlaždice, které vždy zůstávají na svých vlastních hranicích. Tyto vesnice, které jsou běžně označovány hráči jako na „Goodie Huts“ kvůli bonusům, které dávají Civsům, které se setkávají/konzumují, jsou popsány ve vstupu civilní pro Civ VI následujícím způsobem:

   “Kmenové vesnice byly místo, kde žili nemykané, necivilizované.”. Za bledou. Když do těchto vesnic dorazili průzkumníci z „civilizovaných“ míst, domorodci je často pozdravili otevřenou náručí, dary, informacemi, úctou a respektem. Kmenové vesnice byly odlišeny od civilizovaných osad řadou faktorů-jejich vyznání mělo tendenci být zážitkem, jejich vládní místní, jejich ekonomikami založené na jejich zákonech společný, jejich organizace spolupracuje (spíše než konkurenceschopné), jejich sociální struktury přímočaré, jejich rodiny, jejich rodiny, jejich rodiny, jejich rodiny, jejich rodiny, jejich rodiny, jejich rodiny, jejich rodiny, jejich rodiny rozšířené a jejich kultura praktická. Ve skutečnosti se některé z těchto kmenových vesnic vyvinuly do měst, kde žádný z tohoto primitivismu nepřežil.“

   Je tu hodně co se vytáhnout, včetně kombinace blahosklonnosti a obdivu, ale je to pro mě obzvláště zajímavé použití „družstva (spíše než konkurenceschopnosti)“. Je to přímé přiznání, že civilizace v civilizaci jsou konkurenční subjekty. Když domorodá populace obdrží „upgrade“ z kmenové vesnice do města nebo z nehratelného dobroty k hratelnému Civ, musí se stát konkurenceschopným? Stávají se součástí koloniální kultury, spíše vykořisťovatelů než vykořisťovaných?

   Nejnovější civilizační hry se zabývaly konkrétními ideologiemi a historickými okolnostmi různých kultur mnohem silněji, než tomu bylo v dřívějších hrách. V obou Civ V a VI byl kladen důraz na jedinečné vlastnosti hratelných Civs, který je odlišuje od sebe navzájem prostřednictvím nejen zvláštních jednotek a budov, ale změny pravidel hry. Unikátní mechanika a jednotky jsou často odvozeny z ideologických obav nebo osobních rysů vůdců, kteří se rozhodli reprezentovat civilizaci.

   Po vydání hry jsme hovořili s vedoucím návrhářem Civ VI Ed Beach a uznal některé z potíží:

   “Pokaždé, když navrhujete CIV, berete jednoduché systémy [civilizace V nebo VI] a říkáte” dobře, abyste zachytili podstatu této osobnosti nebo této říše, kterou budeme muset Vezměte si všechna tato herní pravidla a my je otočíme a narušujeme je a změníme je jedinečným způsobem “, čtyřikrát nebo pětkrát, pro každou ze čtyřiceti civilizací, které máme v této hře. “

   A nové civilizace jsou často představeny, aby posílily nebo komplikovaly vrstvy hry, které nefungují tak dobře, jak je zamýšleno. Musí vyhovovat potřebám těchto systémů a pravidel, ale přitom se stanou podřízenou mechanice hry, než je informovat. A nakonec, bez ohledu na to, jak jsou čísla a pravidla zamíchaná, zkroucená a zkreslená, což přivádí každý národ zpět k 4x cílům kolonizace a nadvlády v té či oné podobě.

   Civcree1

   Civilizace VI byla oceněna za zahrnutí mnohem rozmanitějšího obsazení vůdců a je to něco, co jsem na sebe komentoval. Rozmanitost je často v chuti hry spíše než ve svých systémech. Tito animovaní vůdci slouží mechanice, která všechno pohánějí dopředu, než aby byli smysluplnými sami o sobě. Pokud Firaxis chce pokračovat v současném pokroku směrem k reprezentaci kultur jako jedinečných entit s jejich vlastní etikou, filozofií a ideály, budou muset udělat víc, než ohýbat pravidla, která sloužila CIV po celá desetiletí; Budou je muset začít rozbíjet a nahradit je. Jádro 4x se může vyhovovat některým císařským a koloniálním mocnostem, ale zjevně se nehodí pro všechny národy. Nakonec, má -li série pokračovat ve zkoumání rozmanitosti kultur a lidí, bude muset úplně odmítnout ústřední vykořisťování a vyhlazení.

   To je skličující úkol, ale je to také vzrušující. Tootoóza říká: „Zpochybňujeme všechny jednotlivce nebo skupiny, které vzaly artefakty – nebo příběhy v tomto případě – pro komerční účely a pro zisk bez konzultace s naší komunitou.„Konzultace s komunitou je možností pro dialog a kde existují možnosti dialogu s vůdci a zástupci o složitosti zastupování jejich ideologií, vír a kultur, které také představují vzrušující příležitosti. Doufejme, že v tomto případě a v jiných může být diplomatická trasa vyřízena, i když se konverzace může stát o něco později, než by bylo ideální.

   Rock Paper Shotgun je domovem PC Gaming

   Přihlaste se a připojte se k nám na naší cestě k objevování podivných a přesvědčivých PC her.