Co je MOBA? Váš kompletní průvodce – Plarium, 20 návykových her MOBA (2023 aktualizace)

Nejoblíbenější hry MOBA právě teď

Směs žánrů: Zahrnuje prvky střelby třetí osoby, obrany věže a MOBAS a nabízí jedinečný herní zážitek.

Co jsou hry MOBA? Váš průvodce jedním z největších žánrů her!

Pokud jde o zapojení do online hraní, není nic jako vzrušení z spojování s přáteli, aby převzali jiné hráče v intenzivních, konkurenčních bitvách.

Ale věděli jste, že hry, které vám nejčastěji umožňují, jsou známé jako MOBAS? V našem průvodci prozkoumáme klíčové otázky, které můžete mít ohledně her MOBA:

 • Co je to hra MOBA?
 • Jak hrát MOBA hry?
 • Jaká byla první hra MOBA?
 • Jaké jsou nejlepší hry MOBA?
 • Co je v budoucnu pro MOBAS?
 • MOBAS A ESPORTS
 • MOBA a mobilní telefony

Co je to hra MOBA?

Stručně řečeno, hry MOBA jsou formou MMO, která má tendenci mít bojový pocit.

Vzrušující podžánr MMO her, MOBA v posledních letech rozrostly, aby se staly klíčovou součástí videoher a fenoménu popkultury samy o sobě.

Zkratka MOBA znamená multiplayer online Battle Arena a odkazuje na hry, které mají obecně velmi specifickou sadu funkcí v jejich hraní a designu. V zásadě takové tituly mají tendenci mít strategický prvek v reálném čase a točí se kolem poměrně jednoduchého cíle: soutěžit v týmu proti soupeřům a porazit je ve formě bitvy.

Co je MOBA?

Jak hrát MOBA hry?

Klíčovou součástí hraní her MOBA je seznámení s funkcemi, které takové tituly mají tendenci mít. Je velmi běžné, že MOBA zahrnují:

 1. Hráči spojují síly ve skupinách po čtyřech nebo pěti, aby převzali jiné týmy
 2. Akce na mapě, která obsahuje několik „jízdních pruhů“ a nezmapované „džungle“ mezi základnami týmů
 3. Cíl porušit obranu nepřítele a zničení jejich základny

Hry MOBA mají tendenci zahrnovat Action Team vs Team Action

V MOBA je také prvek MMORPG, protože každý jednotlivý hráč má jedinečnou sadu charakteristik. Mezi běžné výrazy pro role, které hráči převzali v MOBA, patří:

Středy – Zůstaňte ve středním pruhu akce na mapě
Solos – Zůstaňte v pruhu s nejkratší vzdáleností mezi základnami
Nese – mají tendenci pomáhat podpěry v nejdelším pruhu
Džunglíci – kteří zůstávají na nezařazeném území a pokoušejí se „gank“ (jarní překvapivé útoky)

Všechny tyto postavy mají tendenci mít různé atributy, ale každý má bezpochyby klíčovou roli v úspěchu svého týmu.

MOBA je přístupný z různých platforem

Stejně jako mnoho jiných MMO, i hraní MOBA má tendenci být historicky propojeno s PC Gameplay. Rostoucí popularita žánru však znamená, že mnoho titulů lze nyní hrát na jiných platformách, včetně mobilních a konzolí.

Co bylo první MOBA?

Neexistuje žádná jednoduchá odpověď na otázku, který titul lze považovat za první MOBA. Jméno, které se však pravidelně objevuje.

Aeon Of Split, vytvořená jako vlastní mapa pro původní verzi Starcraft, která byla vydána v roce 1998, je mnohými viděn jako herní zážitek, který porodilo základní prvky, které nyní tak silně spojujeme s hrami MOBA Gaming.

Zatímco obrana Antikes – nebo Dota – Mapa určená pro Warcraft III na začátku roku 2000 byla také klíčovým okamžikem pro žánr, Aeon of Thrife si nepochybně zaslouží obrovské množství úvěru.

Jaké jsou nejlepší hry MOBA?

Počiní titulů Blockbuster v posledních letech učinila MOBA jedním z nejpopulárnějších žánrů v hraní. Některé z největších titulů zahrnují:

 • League of Legends (119 milionů měsíčních aktivních hráčů v roce 2021)
 • Aréna Valor (12 milionů měsíčních hráčů v roce 2021)
 • Dota 2 (700k měsíční hráči v roce 2021)
 • Hrdinové bouře (6.5 milionů hráčů od roku 2018)
 • Smite (2 miliony hráčů od roku 2018)

Kromě toho nejlepší MOBA mají také věnované fanouškovské základny, které milují fantastické světy, ve kterých jsou takové hry často založeny.

MOBA také věnovaly fanoušky, kteří milují fantastické světy

Co je v budoucnu pro MOBAS?

S ohledem na obrovský nárůst MOBA v posledních letech je mnoho optimistických ohledně jejich budoucnosti. S novými technologiemi, které se pravidelně objevují v hraní, je pravděpodobné, že takový vývoj může mít potenciál tlačit MOBA na zcela novou úroveň.

Například již existují zprávy, že vývojáři se dívají na to, jak spárovat hraní MOBA se zážitkem z virtuální reality (VR), což by mohlo hodit hráče přímo do jádra akce.

Virtuální realita MOBA

MOBAS A ESPORTS

Myšlenka hrát videohry pro život se může zdát jako sen teenagerů, ale stále rostoucí svět eSports to učinil realitou pro některé z nejtalentovanějších hráčů na planetě. Profesionální konkurenční hraní vidí hráče bojovat na řadě titulů, přičemž Mobas tvoří základní část scény.

ESPORTS Růst publika

Soutěže související s jako League of Legends a Dota 2 mají tendenci mít v nabídce velké množství výherních peněz, přičemž výherní strany často zajišťují částky multimilionu dolarů za to, že vyšli na vrchol. ESports se stále blíží k hlavnímu proudu, a to zase znamená, že MOBA by mohly být brzy větší než kdy předtím.

MOBA na mobilu

Jak jsme zdůraznili výše, žánr MOBA je běžně spojen se světem počítačů. Vznik chytrých telefonů a tablet jako platforem, které mohou nabídnout vysoce kvalitní herní zážitek.

MOBA lze také hrát na mobilu

Ve skutečnosti, i když PC hry mohou být docela obtížné se zpočátku vyrovnat, dostupnost mobilních her znamená, že platforma je často poměrně jednoduchým způsobem, jak lidé podniknout své první kroky do světa her MOBA, zejména pokud jde o to, zejména pokud jde o to Zjednodušené ovládací prvky.

Jeden z nejzajímavějších herních žánrů

Od jejich začátků na vlastní mapě vytvořené pro Starcraft se MOBA staly jednou z nejvíce vzrušujících částí herního průmyslu a světa MMOS.

S jejich vlivem pociťovaným všude od mobilních po esports je subgenre hlavní součástí her, která je jistě nastavena pouze z síly na sílu v budoucnu.

Nejoblíbenější hry MOBA právě teď

nejlepší hry MOBA, které se hrají letos


Co je MOBA?

Jako hráči jsme s nimi byli docela dobře obeznámeni, i když jsme si to nikdy nehráli. MOBA znamená „Multiplayer Online Battle Arena“.

MOBA tvoří velký kus herní populace, původně se platí ze strategických her v reálném čase. Blizzard hrál velkou roli v příběhu o hrách MOBA a jejich popularitě.

S jejich ikonickými vydáními Starcraft a Warcraft (konkrétně Warcraft III) nastavili půdu pro interaktivnější zážitek a uživatelský obsah.

Využívání sady nástrojů tvůrce prostřednictvím programů pro úpravu her, lidé upravili tyto hry, aby zažili všechny samy o sobě, pouze sdíleli barevné palety a herní skřítci.

Všechno to znamená, jaké jsou nejlepší hry MOBA?

Naše kritéria hodnocení

Kromě hodnocení hráčů a kritiků používáme objektivní metriky, jako jsou prodej, uživatelé a míra růstu prodeje, aby se naše seznamy (přečtěte si více). Některé z těchto zdrojů dat zahrnují:

Nejlepší hry MOBA právě teď

Smite

Smite

Vydáno v roce 2014, SMITE se stále dostává do roku 2023. SMITE, vyvinutá společností Hi-Rez Studios, umožňuje hráči převzít roli boha nebo bohyně v perspektivě třetí osoby a poté se následně zapojuje do boje s ostatními hráči. Byl jsem ohromen, když jsem se dozvěděl, že sázky lidé hráli tuto hru v současné době mají milion dolarů esports Pool. Možná je tu něco.

Velkým losováním pro tento MOBA je režim dobytí, kde na to v aréně jdou 2 týmy 5 hráčů. Hráči mají povoleno zdroje na nákup zbraní a dalších upgradů před začátkem kola (připomínající mi Counter-Strike) a oba týmy začínají kolo v jejich týmech „Fountain“ nebo Home Base. Cílem je zabít ostatní týmy „Phoenix“ a „Titan“.

Funkce SMITE, kterou kopám, je úroveň přizpůsobení. Můžete si vybrat z téměř stovky znaků, všechny pocházející z mýtů z různých kultur. Jako mytologický blbeček už jsem all-in s Smite.

Dokonce přidávají další panteon hrdinů z příběhů krále Arthura. Nebojte se, Nintendo Switch Players; Budete mít šanci hrát jeden z nejlepších MOBAS. Spínací verze SMITE je plánována na datum vydání 19. února 2019.

Co je to skvělé

Unikátní perspektiva: Úhel kamery SMITE třetí osoby poskytuje nový pohled na žánr MOBA, takže se cítí spíše jako akční RPG. Tato perspektiva také ovlivňuje prvky hry, jako je povědomí o mapě, což je náročnější a dynamičtější.

Variety postav: Hra obsahuje bohy ze sedmi různých mytologií, z nichž každá má jedinečné schopnosti a role. Perspektiva třetí osoby vylepšuje některé z těchto schopností, jako je Thorův „Anvil of Dawn“, která vás vypustí do oblohy.

Složitý boj: Na rozdíl od jiných MOBA je každá schopnost v rozsahu v SMITE cílenou dovedností a vaše pozice a směr jsou při hraní jako charakter melee zásadní. To přidává vrstvu složitosti k boji.

Strop dovedností/obtíže

Hra Smite je obecně považována za strmou křivku učení, zejména pro nováčky. Složitost hry se svou rozmanitostí bohů a schopností přispívá k výzvě.

Hrdinové bouře

Hrdinové bouře

Blizzard se poprvé objeví na seznamu s hrdiny bouře z roku 2015. Byl vydán na Microsoft Windows a Mac. Blizzard se vyhýbá volání Heroes of the Storm a hraje to – místo toho, že to označují jako „hrdinový brawler“, a nemýlí se: Heroes of the Storm zahrnuje všechny oblíbené postavy vánice v seznamu každého.

Je opravdové, kdo je kdo v herních postavách. Tracer, Genji, Gul’dan, Leoric a další všichni se objevují, 85 z nich. Můj osobní favorit je řezník z prvního Diabla. Když jsem byl mladší, býval jsem ho tak vystrašený, ale teď mohu využít jeho zlou moc, abych porazil své nepřátele – řekl bych, že je to docela dobrý vývoj postavy.

Fond výher je opět masivní: poslední turnaj měl 1 000 000 cenu.

Používání Blizzardovy bitvy.Síť, hráči jsou vrženi do intenzivních bitev 5v5 na 15 různých mapách. Zahrnuje dokonce hory, něco, s čím jsou hráči World of Warcraft obeznámeni. Toto je jeden z nejlepších MOBA v okolí a stojí za to se odhlásit dlouho do budoucnosti.

Co je to skvělé

Zjednodušené systémy: Na rozdíl od tradičních MOBA neexistuje žádné zlato ani předměty. To umožňuje hráčům více soustředit se spíše na týmové boje a cíle než na zemědělství.

Unikátní postavy: Hra obsahuje postavy z různých franšíz Blizzard, z nichž každá přináší své vlastní jedinečné schopnosti a styly na bojiště.

Inovativní design hrdiny: Někteří hrdinové, jako je Cho’gall, jsou navrženi tak, aby byli ovládáni dvěma hráči současně a nabízejí jedinečný zážitek ze hry.

Zajímavosti

 • Hráčová základna: Na svém vrcholu v roce 2017 byl Hots téměř stejně populární jako Dota 2. Přestože jsou tyto dny pryč, stále by to bylo snadno mezi 20 nejlepšími nejvíce hrajecími hrami ve páře, pokud by tam byly k dispozici.
 • Čas fronty: Ve velkých regionech, jako je Severní Amerika nebo Evropa, najdete rychlý zápas za méně než minutu téměř kdykoli během dne.

Strop dovedností/obtíže

Heroes of the Storm je obecně považován za snazší vyzvednout pro nováčky ve srovnání s jinými hrami MOBA, jako je League of Legends. Hra zdůrazňuje týmovou hru a nabízí celou řadu map a cílů, takže je strategicky bohatá. I když je snadné se dostat, zvládnutí hry může být náročné.

League of Legends

League of Legends

League of Legends, aka LOL aka League, byla vyvinuta společností Riot Games pro Windows a Mac v roce 2009. Obrana starověku, nebo Dota, ji přímo inspirovala. Funkce, která se mi z ligy líbí, je, že každá hra se odehrává ve svém zápase, což znamená, že hráči všichni začínají na stejném základě a ponechávají to hráči, aby postoupili a získali lepší dovednosti a předměty.

League of Legends má bohatě detailní příběh, s originálním fantazijním prostředím, které se napsal kolem různých šampionů, něco, co se mi líbí přes ostatní MOBAS. Zničení Nexus nepřátelského týmu je cílem hry a musíte bojovat s širokou a divokou řadou typů postav: od Eldritch Horror po Steampunk.

Riot Games je velmi aktivní ve vývoji hry, dokonce drží svou vlastní esports League: League of Legends Championship Series. Mistrovství světa v roce 2014 mělo neuvěřitelných 2 $.13 milionů ceny. Herní časy se liší, někdy běží až 45 minut, ale hráči jsou v souladu s tím, že je blíž k 30 až 35 minutám na délku.

V současné době je ve hře 143 šampionů, rozdělených do 7 tříd: Controller, Fighter, Mage, Marksman, Slayer, Tank a Specialist.

Co je to skvělé

Systém položek: Liga má komplexní systém položek, kde zabíjení přisluhovačů, nepřátelských šampionů a věží vám poskytuje zlato. Toto zlato lze utratit za stovky položek, z nichž každá má jedinečné síly pro zvyšování statistiky, přidat do hry další vrstvu strategie.

Neustálý vývoj: Hra se od svého vydání výrazně vyvinula, přičemž každá nová postava přidávala novou mechaniku a složitost. To udržuje hru svěží a poutavou pro dlouhodobé hráče.

Mentální angažovanost: Hra je mentálně zdaňována, ale odměňujícím způsobem. Není to hra, kterou hrajete k odpočinku; Je to hra, kterou hrajete, aby byla vyzvána.

Zajímavosti

 • Je to jedna ze dvou největších her MOBA na světě: League of Legends je obrovská. Popularita vyvolává popularitu. Lol je premiérový esport a jako takový má po celém světě pozoruhodnou viditelnost. MOBA znamená multiplayer online Battle Arena. LOL je dokonale vhodný pro tuto „oblast“ her.
 • Podle nedávné statistiky League of Legends zaznamenalo 2022 31 512 723 špičkových hráčů denně, celkem 180 milionů průměrných měsíčních hráčů.
 • Soudě podle statistik lol, hra přitahuje hráče po celém světě, ale 14.44% uživatelů pochází ze Spojených států.

Strop dovedností/obtíže

League of Legends je považována za obtížnou hru, zejména pro začátečníky. Hra má strmou křivku učení, s různými mechaniky, strategiemi a velkým množstvím šampionů.

Dota 2

Dota 2

Pokračování původce MOBAS, Dota 2 bylo vydáno na PC, Linux a OS X v roce 2013. Nejedná se pouze o hezký kabát barvy na existujícím motoru; Je to masivní upgrade pomocí motoru zdroje 2. V něm hráči ovládají svůj „hrdina“ nebo postava hráče a čelí proti jiným hráčům, obvykle ve dvou týmech 5, něco velmi běžného s MOBAS.

Stejně jako u jiných podobných her, během zápasu je vaším cílem porazit ostatní hráče a sbírat kořist po cestě. Dota 2 byla citována jako jedna z nejlepších MOBA a nejlepších her všech dob – ne titul, který je třeba vzít na lehkou váhu. Vidím, proč, protože hra je velmi prospěšná a naprosto návyková.

Je jen vhodné, že pokračování dědečka MOBA je jedním z nejlepších.

Dota 2 má samozřejmě šíleně velkou konkurenční herní scénu. Turnaje a ligy po celém světě soutěží mezi sebou v tomto bohatě podrobném prostředí. Samotný ventil na největší v Seattlu. Prize Pool of Dota 2 v roce 2018 byl nemyslitelných 25 532 177 $ rozdělen mezi více týmů.

Finišery na prvním místě v Mezinárodním šampionátu Dota 2 byli tým OG, který si vzal svůj podíl na masivní ceně-11 234,158 $ mezi 5 členy. Zápasy mohou trvat až 45-50 minut. Četl jsem zkušenost hráče, že byl v vyčerpávajícím 2hodinovém zápase, přičemž jsem si hru dokončil hodně výdrže.

Nemohu vyrobit omeletu, aniž byste zlomili několik vajec, příteli!

Co je to skvělé

Hloubka hry: Dota 2 je popsána jako jedna z nejhlubších her, pokud jde o mechaniku hry. Vyžaduje to, aby hráči spravovali zdroje a ekonomiku, pečlivě, což činí každé rozhodnutí zásadní.

Složitost položek a talentů: Hra nabízí širokou škálu předmětů a talentů, které umožňují více strategií. To přidává další vrstvu hloubky, zejména v pozdní hře, kde se mohou rozhodovat o hře.

Dynamické herní prostředí: Dota 2 se neustále mění, s častými herními záplatami, které představují novou mechaniku, předměty a hrdiny.

Zajímavosti

 • Dota 2 byla nejvíce hraje hra na Steam nejdéle. V roce 2018 však PUBG zlomil rekord
 • Většina lidí ví, že Dota poprvé začala jako modifikace Warcraft 3. Byl to však inspirován mapou „Aeon of Stervie“ ve Starcraft, díky čemuž byla tato mapa skutečným dědictvím, ze kterého začal populární herní žánr.

Strop dovedností/obtíže

Dota 2 je považována za náročnou hru pro začátečníky. Hra má strmou křivku učení a neodpustí novým hráčům. Komunita může být toxická, zejména pro nováčky, kteří se stále učí lana.

I s přáteli, kteří vás povedou, složitost hry a úroveň dovedností ostatních hráčů mohou způsobit, že počáteční zážitek je skličující.

Sledovač bazénu Dota 2

Statistika: Dota 2 Pool mezinárodních šampionátů od roku 2011 do roku 2022 (v milionech amerických dolarů) | Statista

Najděte více statistik na statistice

Svár

Sportov byl vydán v roce 2015 na Linuxu a Windows a byl vyvinut společností S2 Games, herní studio se sídlem v Kalifornii. Něco, co mě okamžitě upoutalo ohledně hřiště a her S2, bylo jejich cílem zastavit toxicitu v herní komunitě, něco, o čem si myslím, že se může dostat do nadměrného a zneužívání.

Poněkud zefektivnili hrdiny Newerthu do sporu, aby oslovili více příležitostných hráčů MOBAS. Sportova ověřuje dva týmy hráčů proti sobě, přičemž hlavním cílem je zničit strukturu nepřátelského týmu. Struktura, nazvaná „The Crux“, mi připomíná Nexus v League of Legends.

Hráč si vybere hrdinu, který se bude držet po dobu běhu hry, obvykle asi 30-40 minut, a může toho hrdinu vyrovnat mimo hru tím, že vyhrává zkušenosti.

Co je to skvělé

Prvky pro hraní rolí: Svěr není jen střelcem z první osoby; Zahrnuje herní prvky hraní rolí. NPC ve hře nejsou jen cíle; Nabízejí úkoly, které posouvají příběh vpřed.

Variety v boji: Hra začíná pomalu, ale může být intenzivní, připomínající akci. Nabízí řadu zbraní a předmětů, včetně Stealth Kill zbraní, jako je Punch Dagger and Crossbow.

Strop dovedností/obtíže

Spor je považován za snadnou hru, kterou si můžete vyzvednout a učit se. Má zjednodušené hry a ovládací prvky ve srovnání s podobnými hrami své éry a zahrnuje prvky RPG, které přidávají hloubku, aniž by byly příliš složité

Chvástavost

Vainglory se inzeruje jako „bez kompromisu mobA“ a přichází jako první mobilní MOBA na nejlepším seznamu MOBAS. Původně vydaná pro zařízení iOS a Android již v letech 2014 a 2015, Vainglory je v současné době v Alpha na Windows a Mac.

VAINGLORY, publikovaná společností Super Evil Megacorp, byla původně zobrazena v oznámení Apple iPhone 6, aby předvedla hardware, software a grafickou sílu jejich (tehdy) nového zařízení. Cílem hráče je nakonec ovládat cestu mezi jejich a soupeřovými základnami.

Mohou se pustit z cesty, vyhýbat se nebo bojovat s AI věží. Toto je název napříč platformami, což znamená, že lidé na všech třech různých platformách vydání mohou hrát ve stejném zápase.

To je něco, co jsem o této hře kopal, a upřímně řečeno, měl by to být oporou v herním světě. Voingloryho verze hrdiny hry se nazývá „avatar“, který hráč ovládá spolu se 4 dalšími v jejich týmu. Cílem je udělat cestu projít nepřátelskými věžemi a zničit „marný krystal“.

To by mělo trvat v průměru 20-30 minut, takže je relativně rychlé hrát ve srovnání s MOBA, jako je Dota 2. Právě teď si hráči mohou vybrat mezi 48 různými avatary a vrhnout se do krásně vykresleného světa s podrobnými stíny a texturami. Původní počet avatarů? Sedm.

Musím tleskat Super Evil Megacorp o jejich odhodlání tolik aktualizovat tuto hru a stavět na jejich minulých zkušenostech a jejich vlivné hra mezi platformami. Podívejte se na úplný seznam meziplatformových MOBAS.

Co je to skvělé

Vyvážená mechanika: Mechanika her je dobře vyvážená a škálování výkonu je dobře vyleštěno, což z něj činí hru, která následuje ve stopách lol a dota 2, ale s jedinečnými zvraty.

Zapojení NPC: Vainglory obsahuje postavy mimo hráče zvané Minions, které brání nepřátelskému týmu v pokroku. Za těmito přisluhovači jsou věže, které přidávají další vrstvu obrany.

Rozmanitý bazén hrdiny: Vainglory nabízí 52 různých hrdinů, z nichž každý má jedinečné schopnosti a síly. Hráči mohou tyto hrdiny odemknout hraním hry a lezení po řadách a poskytnout pocit postupu.

Strop dovedností/obtíže

Hra je složitá a zůstává věrná žánru MOBA, představuje velkou mapu, vícerozměrné hrdiny a složité strategie položek. I když nabízí bohatý herní zážitek, pro nováčky nemusí být nutně snadné žánr MOBA.

Aréna Valor

Aréna Valor

Adaptace čínské varianty MOBA, Wangzhe Rongyao, Arena Valor byla propuštěna v roce 2016 na Tchaj -wanu. Postupně se to potom uvolnilo do různých zemí po celém světě na mobilní zařízení a nakonec vyvrcholila celosvětovým vydáním na přepínači Nintendo v září 2018.

Arena Valor vydala Tencent Games, o které jsem si neuvědomil, že byla největší společností na světě na světě. Pocházejí z Číny a zaměřují se především na online hry, zejména Battlegrounds PlayerUnknown na mobilu.

Arena Valor začala jako mozkový dětský komisař poté, co se přiblížili k nepokoje, vývojáři League of Legends a ptali se, zda by to mohli vyvinout v jeden z jejich mobilních titulů. Tvůrci League se nekoupali a říkali, že bylo přísně na platformách ne-mobilních, protože bytí na mobilu by snížily integritu hry a grafiky.

Hráči přebírají roli hrdinů, výběr ze seznamu 78 znaků. Tyto sahají od těch, jako je Wisp, malé dítě pilotující mech, až po skutečnou čínskou historickou postavu z éry Three Kingdoms, Lu Bu, (i když vysoce smyšlené).

Tato hra byla dabována „Kingpinem kapesních her“ a shromáždila přes 200 milionů hráčů.

Co je to skvělé

Hrdina rozmanitost a přizpůsobení: S více než 39 hrdiny na výběr, z nichž každý spadne do jedné ze šesti různých tříd, hráči mají širokou škálu možností. Hra také umožňuje další přizpůsobení prostřednictvím bazénu Arcana a umožňuje hráčům přizpůsobit hrdiny svému stylu hry.

Více herních režimů: Arena of Valor nabízí řadu herních režimů, včetně hodnocených zápasů, standardních zápasů, vlastních zápasů a arkád. To udržuje hratelnost svěží a zajišťuje různé předvolby hráčů.

Doba trvání hry: Hra nabízí rychlé, akční hry s důležitostmi na mikro i makro hry.

Zajímavosti

 • Demografie hráče: Více než polovina hráčů v aréně Valor jsou ženy, což představuje 54% hráčské základny.
 • Hratelné na Nintendo Switch: Hra není omezena na mobilní platformy; Je také hratelné na konzole Nintendo Switch
 • Globální trh: Tencent si klade za cíl, aby byla hra široce přijata v jiných zemích a je ochotna provést úpravy hrdinům tak, aby vyhovovaly různým trhům.

Strop dovedností/obtíže

Arena of Valor je komplexní hra MOBA s různými rolemi a hrdiny, každá s konkrétními cíli a dovednostmi. Zatímco hra nabízí průvodce pro nové hráče a funkce přímých ovládacích prvků určených pro zařízení dotykové obrazovky, má kvůli své složitosti stále křivku učení

Obrana starověku

Ten, který vypálil stezku, možná jeden z nejlepších MOBA, původní Dota připravil cestu pro všechny ostatní položky na seznamu.

Začalo to jako mod pro Warcraft III: vláda chaosu a jeho expanze, Warcraft III: Zmrazený trůn; ve kterém se musíte spojit a zničit „starověký“ druhého týmu nebo jejich strukturu v jejich části mapy.

Tato hra je důvod, proč se mi líbí, když tvůrci dávají hráčům přístup k světovým editorům.

Protože Blizzard povolil takové výtvory v jejich editoru Warcfrat III, narodil se celý žánr a internetový fenomén. Dota byla propuštěna v roce 2003 návrháři EUL, Steve Feak a Icefrog.

Dva týmy dabovaly Sentinel a další pohromu, musí soupeřit o kontrolu nad mapou a zničit výše uvedené starověké týmu.

Hráči si vybírají svého hrdinu, jednu z ohromujících 112 možných možností, a pro hráče zanechává úžasné množství přehrávání. Hráči získají bojové zlato zničením nepřátelských hráčů nebo jiných tvorů a dávají svému týmu výhodu ve způsobu zdroje. Tato hra byla nazývána „Ultimate RT“, s nimiž se z celého srdce souhlasím.

Je to krok nahoru od stylu hraní RTS, otevírání cest, doslova, jako ty na herní mapě, a ty cesty kreativity hráčů, které byly poskytnuty volné opěrky s zdroji, čas a kreativní vizi.

Co je to skvělé

Zaměřte se na individuální sílu: Na rozdíl od tradičních her RTS, které vyžadují správu zdrojů a budování základny, se Dota zaměřuje na posílení jednotlivých hrdinů. Hráči vydělávají zkušenosti a zlato zabitím počítačově kontrolovaných jednotek a nepřátelských hrdinů, které mohou použít k vyrovnání a nákupu předmětů.

Herní režimy: DOTA nabízí řadu herních režimů, což umožňuje flexibilní a přizpůsobitelný herní zážitek. Herní režimy mohou diktovat obtížnost scénáře a zda jsou hrdinové vybráni nebo náhodně přiřazeni

Vliv a dědictví: Dota inspirovala další populární hry v žánru, jako je League of Legends, a byla připisována revoluci v žánru MOBA.

Zajímavosti

 • Vliv: Dota je do značné míry připisována jako nejvýznamnější inspirace pro žánr MOBA. Valve získal v roce 2009 práva duševního vlastnictví na DOTA na vývoj DOTA 2, která byla vydána v roce 2013.
 • Kulturní dopad: Hra byla tak populární, že inspirovala píseň švédského hudebníka Basshuntera, který popraskal prvních deset singlů v několika severoevropských zemích.

Strop dovedností/obtíže

Obrana Ancients (DOTA) je složitá a náročná hra. Hra vyžaduje hluboké pochopení týmové práce, strategie a mechaniky hry. Vyžaduje také rychlé reflexy a přizpůsobení různým situacím.

Mobilní legendy

Bang Bang: Přísně mobilní položka, jak říká název, mobilní legendy: Bang Bang byl vydán v roce 2016 výhradně pro zařízení Android. Později toho roku byl přenesen také do zařízení iOS. Mobile Legends byl vyvinut společností Moonton a je vydán výhradně v Číně, Indonésii a Malajsii.

Jistě, sleduje charakteristické znaky nejlepších titulů MOBA jako Dota a Dota 2, ale tato hra byla první MOBA, která zahrnovala režim Battle Royale; něco, co bere herní svět bouří.

Moonton narazil na trochu potíže, když Riot Games (vývojáři League of Legends) tvrdil, že Moonton používal nejen logo, které vypadalo příliš podobně jako ligy, ale že ukradli prvky map z Riot Games. Moonton ztratil žalobu a nakonec musel platit 2 $.9 milionů na přestupky.

Doufejme, že se z tohoto neúspěchu zotaví Moonton a bude pro svou hru vytvářet více obsahu, takže mobilní hráči mohou mít stále přístup k mobilnímu MOBA.

Co je to skvělé

Vývoj mysli: Hra je porovnána s šachy pro svou schopnost trénovat mysl a podporovat strategické myšlení. Podporuje rozhodování, které vede k pozitivním výsledkům a mentálnímu růstu.

Mobilita a pohodlí: Hra je navržena pro kapesní zařízení, takže je vhodné hrát kdekoli, kdykoli. Má také spolehlivé a konzistentní servery

Týmová práce a sociální interakce: Mobilní legendy podporují přátelství a týmovou práci. Nabízí týmové prostředí, které umožňuje snadnou interakci s ostatními hráči a přáteli.

Zajímavosti

Dopad dlouhověkosti a kulturního dopadu: S více než miliardou stahování má mobilní legendy trvalý dopad a je považována za součást herní historie. Má silnou online komunitu s více než milionem uživatelů na své platformě kdykoli.

Strop dovedností/obtíže

Hra nabízí složité prostředí ve hře s jednoduchou mechanikou, což usnadňuje učení

Měli byste vědět

Tencent poslal varovné dopisy společnosti Moonton’s Partners v Indonésii, včetně esports platformy Revivaltv, odkazoval na žalobu proti generálnímu řediteli Moontonu Xu Zhenhua v Číně za porušení obchodních tajemství pro vývoj herního softwaru MLBB.

Soudní dokumenty však odhalily, že spor byl ve skutečnosti pracovním případem, který se týkal doložky o nekonkurenci ve smlouvě Xu Zhenhua s Tencent, a nebylo rozhodnuto o tom, zda skutečně porušil obchodní tajemství.

Navzdory tomu společnost Moonton podala žalobu na komerční pomluvu týkající se varovných dopisů zaslaných v Indonésii, které vyhráli.

Battlerite

Studios Studios Studios vydal na podzim roku 2017 pro Microsoft Windows svou MOBA, Battlerite. V roce 2018 má nadcházející přístav, ale stále je to tajemství. V Battlerite jsou hráči představeni své značce hrdinů – kuchyně. Šampióni jsou rozděleni do svých tří atributů: přestupky, obrany a schopnosti pohybu.

Zápasy jsou mnohem kratší než na to, na co jste zvyklí, díky mnoha stejným prvkům MOBA, které hráči dobře obeznámeni s tím, že v Battlerite neexistují. Pryč jsou cílem zničit strukturu druhého týmu a pryč ničit AI kontrolované postavy pro zdroje. Stunlock se chtěl soustředit na hraní naplněnou akcí a vypracovali to skvělým způsobem.

Budou pronásledovat samostatnou verzi Battlerite a odstranit jeho aspekt zdarma. Možná to povede Stunlock, aby vytvořil novou podskupinu MOBA nebo zdokonaloval žánr MOBA do další formy, kterou bude mít. Nejlepší MOBA nejsou pro inovátory cizí, takže je zábavné spekulovat o budoucnosti.

Co je to skvělé

Rychlé zápasy: Hra obsahuje rychlé 10minutové zápasy, což hráčům usnadňuje zapojení do několika relací bez pocitu vyčerpání. Rychlé tempo udržuje během hry čerpání adrenalinu.

Hloubka šampiona: Ačkoli hra má relativně menší seznam 24 šampionů, každý šampion nabízí jedinečnou sadu dovedností a schopností. Hráči mohou také své šampióny také přizpůsobit „Battlerity“, což jsou úpravy, které mírně rozšíří stávající dovednosti šampiona.

Následný pohyb: Hra klade silný důraz na pohyb a umístění vašeho šampiona. Rozdíl mezi vítězstvím a ztrátou může přijít na jediný snímky, takže každá pomlčka, kouzlo a klíčové kliknutí cítí následné.

Strop dovedností/obtíže

Hra je založena na dovednostech a vyžaduje dobré pochopení mechanických dovedností a hrdinových schopností. Hra může být těžká, zejména při pokusu o zvládnutí specifických hrdinů.

Hrdinové Newerth

Hrdinové Newerth

2010 byl rokem původní MOBA S2, Heroes of Newerth. Jak jsem již řekl v seznamu, Svěr byl odnoží tohoto titulu a přál si efektivnější přístup pro více příležitostných hráčů. Heroes of Newerth byl převeden do Frostburn Studios, když S2 sdružoval veškerý čas a energii, aby se spojil s jedním z nejlepších MOBAS.

Heroes of Newerth odděluje oba týmy z hlediska „legie“ nebo „Hellbourne“ a jejich centrální struktura je založena na přidružení jejich týmu, konkrétně na světovém stromu nebo obětní svatyni. Perfektní kombinace dovedností je nezbytná pro pummeling svého nepřítele a jejich vzdání se.

Časy her se mohou pohybovat od 25 do 40 minut v závislosti na všech faktorech, takže byste mohli mít buď rychlou hru, nebo hluboký intenzivní zápas, který testuje vaši skutečnou dovednost. Fond cen ESPORTS pro Hon předsezonu profesionální ligy 2015 byl 236 185 $.14, tak se tam dostaňte a udělejte nějakou banku hraní MOBAS!

Aktualizace: Heroes of Newerth uzavřel své operace navždy 20. června 2022. Frostburn Studios oznámila na Facebooku, což vyjádřilo svou vděčnost za veškerou podporu, kterou obdrželi v posledních letech.

Awesomenauts

Kreslené, ale milé a návykové awesomenauts byly vyvinuty společností Ronimo Games a vyšly v roce 2012 na Xbox 360 a PlayStation 3, Linux, OS X a Windows, zatímco novější verze pro poslední generaci konzoly v roce 2016. Dostupnost na všech platformách je plus. Je to hra 2D stylu, která obsahuje Awesomenauts, hrdinové hry.

Awesomenauts se od sebe výrazně liší v dovednostech, takže zápasy jsou ještě zábavnější a intenzivnější než obvykle pro ty nejlepší MOBAS. Hry se hrají většinou 3v3 zápasy, kde se solární sběratel nepřátelského týmu stává cílem zničit. Na designu této hry se mi něco líbí.

Například jedna mapa má obří monstrum v jámě, aby byla bolest pro hráče, kteří se snaží zničit svého nepřítele. Zápasy jsou obvykle rychlé – asi 20 minut. V roce 2017 se stala zdarma.

Co je to skvělé

Humor a absurdita: Hra je plná absurdních a veselých postav, jako je opice s laserem namontovaným jetpackem, přidává jedinečnou chuť do žánru MOBA.

Taktical Gameplay: Navzdory své hloupé povaze, Awesomenauts bere svou strategii vážně. Vyžaduje to trpělivost a odhodlání, zejména při hraní proti hráčům s vysokým postavením s vynikajícími postavami.

Unique Spin on MOBA: Hra nabízí jiný pohled na tradiční žánr MOBA, díky čemuž se dokonce prověří hráči MOBA, kteří se dívají na žánr v novém světle.

Awesomenauts se pro nové hráče nepovažuje za snadnou hru. Hra má systém úrovně, který zamkne určité položky, a nevýhodou nováčků. Kromě toho má dlouhý a neimpatibilní tutoriál, který byl kritizován jako překážka vstupu. Zatímco hra má vášnivou komunitu, tyto faktory jsou méně vítány pro ty, kteří jsou ve hře nové.

Poloboh

Poloboh

Demigod je vydán již v roce 2009 na Windows a je titul vyvinutý společností Gas Poefer Games a publikoval Stardock. Stejně jako Awesomenauts a Heroes of Newerth, název hry pochází z názvu postav hráče ve hře – demigódy budou bojovat proti sobě navzájem.

Polobohy jsou klasifikovány do dvou různých skupin – vrahy a generálové. Tyto dvě kategorie se z hlediska hraní výrazně liší. Assassins jsou nejlépe nejlépe pro hráče, který chce přímo porazit svého soupeře v brutálním boji, zatímco generálové jsou mnohem více nuanční strategií a podporou.

Generálové naplňují arénu přisluhovači a polobohy, aby zastavili soupeřový tým. Celkově je k dispozici 10 polobohů, přičemž konkrétní volby jsou zúženy na to, zda hrajete Assassin nebo General.

Líbí se mi toto jedinečné nastavení s těmito dvěma typy. Umožňuje strategičtější a pečlivěji naplánovanou akci útoku, podobně jako standardní hry RTS, z nichž Mobas pocházejí.

Co je to skvělé

Čas jako zdroj: V polobohu je váš nejdůležitější zdroj. Volby, které provádíte o tom, jak strávit čas ve hře, mohou určit vítězství nebo porážku. Ať už se ustupuje k uzdravení nebo zachycení vlajky pro speciální bonus, každé rozhodnutí se počítá.

Taktická volba: Hra vás nutí dělat desítky rozhodnutí, které by mohly obrátit příliv bitvy. Ať už se rozhoduje o tom, která část bojiště můžete udělat co největší rozdíl, nebo se rozhodnete pro upgrade vaší citadely, hra vás udržuje na nohou.

Online zkušenosti: Navzdory počátečním problémům s vytvářením sítí je hra nabídnout fantastický online zážitek pro více hráčů.

Strop dovedností/obtíže

Pro Demigod je nepřítomnost tutoriálů a špatná dokumentace obzvláště nevítaná pro nováčky. Na rozdíl od některých jiných her, které by mohly nabídnout přímé hry nebo podporu komunity pro zmírnění křivky učení, se zdá, že Demigod hodí hráče do hlubokého konce bez velkého vedení.

Pondělní noční boj

Pondělní noční boj

Uber Entertainment and Microsoft Game Studios vydané pondělní noční boj na PC a Xbox 360 v roce 2011. Pondělní noční boj je představena v zábavném spoofu „pondělního večera“ v pondělním nočním boji. Hlavním cílem je zničit Moneyball druhého týmu v aréně.

Týmy jsou vyrobeny z hráčů klonových vojáků, kteří to vyvolávají v aréně. Tato hra se dobře rozmazává linie. Půjčuje si těžce z her RTS, titulů obrany věže a MOBA a vytváří pěknou směs žánrů. Týmy 6 hráčů se zapojují do „Crossfire“, standardního režimu hry ve hře. Každý klonový voják má svůj jedinečný vzhled a statistiky.

Připomíná mi to hodně týmové pevnosti 2 ve své osobnosti a designu.

Co je to skvělé

Směs žánrů: Zahrnuje prvky střelby třetí osoby, obrany věže a MOBAS a nabízí jedinečný herní zážitek.

Věže a roboti: Zahrnuje různé typy věží a robotů, poskytuje další vrstvu taktického rozhodování.

Rozmanitost třídy: Nabízí šest jedinečných tříd, z nichž každá má odlišné zbraně, dovednosti a upgrady, zvyšuje opakovatelnost a strategickou hloubku.

Strop dovedností/obtíže

V případě pondělního nočního boje je jedinečný zvrat jeho časově specifické herní okno hry. To znamená, že se hru neučíte jen; závodíte proti hodinám, abyste se dostali do doby.

Zatímco se zdá, že komunita hra miluje, tento časový omezení by mohlo být skutečnou překážkou pro nováčky, kteří potřebují flexibilnější hodiny, aby se dostali k visnutí věcí.

Říše Titanů

Realm of Titans se na scénu v roce 2010 v Číně a 2011 v Severní Americe na Microsoft Windows. Byl vyvinut Ningbo Shengguang Tianyi, Šanghajské studio se sídlem v Šanghaji. Vývojáři šli do Austrálie studovat, stali se obřími fanoušky nejlepších MOBA, a zapálili v nich oheň, aby vytvořili titul.

Ve hře je 168 hrdinů a 5 dovedností, které může každý použít. Vývojář také přidává více hrdinů, aby hrál, zvyšuje hratelnost a přehnanost hry.

Skvělá funkce zahrnutá v této MOBA jsou čtyři šéfové, kteří se skrývají v rozích herních map. Hráči mohou tyto šéfy zabít a spustit ostatní šéfy, aby se proměnili v „creep“.

Co je to skvělé

Fáze a adaptace: Hra umožňuje hráčům přizpůsobit své dovednosti různým fázím zápasu, jako jsou laning nebo týmové boje, což dělá hratelnost dynamiky.

Adaptovatelný systém dovedností: Hra představuje jedinečný systém dovedností Titan, který hráčům umožňuje vybrat si další dovednost na začátku každého zápasu. Tyto dovednosti lze vyměnit každé 3 minuty, což umožňuje adaptivní strategie.

Odrůda dovedností: Realm of the Titans nabízí neuvěřitelných 25 externích schopností, které lze použít na jakýkoli hrdina, a poskytuje širokou škálu taktických možností.

Strop dovedností/obtíže

Hra je jednoduchá, ale nabízí hloubku z hlediska strategií a mechaniky.

Prime World

Prime World

Prime World je jedinečná směs MMO a MOBA. Vydáno vývojářem Nival v roce 2014 na Windows, Prime World rámuje hru Moba prostřednictvím zajímavého vyprávění. Dva hlavní národy, strážci Adornie a Dokht Imperium, bojují za dominanci nad hlavním zdrojem ve hře her: Prime.

Z pohodlí jejich hradu hráči hráči bojují o vítězství nad mapou versus ostatní hráče pro záhadnou a božskou podstatu Prime. Miluji tento fantasy příběh v rámci MOBA, něco, co podle mě chybí. Mohli byste mít nejlepší MOBA, ale pro mě potřebuji trochu masa na kostech, nějaké příběhy nebo motivaci pro mé činy.

Ve hře máte 42 hrdinů, přičemž dvě jedinečné jednotky pro národy jsou Ha’ka a Da’ka. Tato MOBA umožňuje, aby vám konektivita na Facebooku poskytla možnost bojovat se svými online přáteli a rodinou. Délka zápasu je obvykle asi 30 minut. Hra získala několik ocenění, včetně „IGN Best Strategy Game 2011“.

Co je to skvělé

Budova hradu: Hra zahrnuje prvek budování hradu, kde můžete shromažďovat zdroje a stavět struktury.

Více typů zápasů: Prime World nabízí různé typy zápasů, včetně standardních zápasů ve stylu 5V5 MOBA a jedinečných misí pro jednoho hráče.

Ovládání terénu: Hra představuje koncept kontroly terénu, kde hráči přijímají nadšence, když jsou na svém domácím trávníku.

Deep Talent System: Pro zkušenější hráče nabízí hra hluboký talent, který umožňuje různé sestavy hrdin.

Strop dovedností/obtíže

Hra je navržena tak, aby byla přístupná pro nováčky, nabízí zjednodušené obchody s položkami a předem stanovené talentové schopnosti pro hrdiny.

Krevní šampióni

Další Stunlock Studios MOBA, tato hra byla vydána v roce 2011, 6 let před další MOBA, Battlerite. Můžete vidět, kde dostali svou praxi. Standardní hráči 5V5 se platí, přičemž týmy jsou buď na týmu „teplé“ nebo „studené“. Máte různé režimy hry, jako je aréna, standardní režim MOBA, a zachycují artefakt, tento hru je kabát The Flag Režim.

Tato hra zahrnuje jedinečnou funkci – mlhu války. Nevidíte určité nepřátelské oblasti kvůli „mlze“, překážkám v oční linii hráčů. V současné době existuje 29 hrdinů, které můžete hrát jako.

Co je to skvělé

Vyvážená aréna Combat: Hra je navržena tak, aby byla vyvážená bojová zážitek z arény. Neexistuje žádné vyrovnání postav, vybavení nebo kořist, což zajišťuje, že všichni hráči jsou na rovnoměrném hřišti. Všechny postavy mají své schopnosti k dispozici za všech okolností.

Jednoduchost a rozptyl: Hra obsahuje čtyři archetypy postav: tanky, damagery na melee, damagery na dálku a léčitelé. Zatímco postavy v každém archetypu jsou podobné, každý z nich má jemné rozdíly ve schopnostech, což umožňuje hráčům snadno přepínat mezi nimi bez strmé křivky učení.

Hra založená na dovednostech: Hra se spoléhá čistě na dovednosti hráče pro útok a určování poškození. Neexistují žádné matematické bonusy ani pokuty, což by byla hra přístupná těm, kteří se nechtějí ponořit do složitých statistik.

Strop dovedností/obtíže

Hra je přístupná pro začátečníky, kteří dokážou rychle porozumět základům, a zároveň nabízet hloubku a složitost pro ty, kteří ji chtějí zvládnout.

Paladins

Paladins

Nedávné vydání, Paladins byl vyvinut společnostmi Evil Mojo Games. Byl vydán po celém světě na hlavních konzolách a PC a později na přepínači Nintendo. Paladins vás postaví do role jednoho ze 40 šampionů. Vy a váš tým jste zamčeni v bitvě s nepřátelskou stránkou a spoléháte se na těžkou strategizaci, abyste si vzali domů vítězství.

Váš tým je rozdělen do přední linie, poškození, podpory a boku. Toto není hra, kde si můžete vybrat postavu, která se vám líbí nejlépe z estetických důvodů; Tato hra vás nutí vybrat si svou postavu moudře pro nejoptimálnější herní zážitek. Existují tři herní režimy: obléhání, nápor a Team Deathmatch.

Siege je standardní ekvivalent MOBA v této hře. Hráči se musí zapojit do intenzivní hry plné zachycovacích bodů, získávání a ztráty půdy a chaosu. Návrh je bodový režim, kde se týmy snaží získat tolik bodů provedením určitých akcí, jako je zachycení bodu nebo zabití nepřítele.

Team Deathmatch je váš klasický multiplayerový krevní lázeň, který všichni známe a milujeme. Bojujete na 40 zabití, abyste si mohli nárokovat své vítězství.

Co je to skvělé

Volba a přizpůsobení hráče: Hra vám umožňuje diktovat váš styl Plays pomocí hloubkových systémů přizpůsobení karty a položek. Hráči si mohou vybrat pět ze 16 karet, aby vytvořili přednastavenou načtení přizpůsobeného šampionovi, který si vyberou, vylepšují statistiky a pohyby během zápasu.

Dynamická hratelnost: Hloubka hry spočívá v jeho flexibilitě. Nejste zavázáni do konkrétní role podle vašeho výběru charakteru kvůli velkým možnostem přizpůsobení. To vám umožní přizpůsobit se různým týmovým skladbám a mapám a poskytnout větší smysl pro kontrolu.

Dokonce i po více než 300 hodinách hry Paladins nadále nabízí nové zážitky, což z něj činí hru, kterou hráči pravděpodobně budou držet po dlouhou dobu.

Zajímavosti

 • Konkurence s Overwatch: Paladins s Overwatch soutěží již několik let. Navzdory podobnostem nebyla inspirace hry Overwatch, ale týmová pevnost 2.
 • Celkem hráči: Od prosince 2020 hrálo od svého uvedení v roce 2015 Paladins přes 45 milionů lidí.
 • Funkce napříč platformami: Paladins podporuje napříč platformu multiplayera, večírky a postup.

Strop dovedností/obtíže

Paladins je obecně považován za přístupný pro nováčky, což z něj činí uvítací bránu do světa střelců. Pokud se však snažíte být vysoce kvalifikovaní, hra představuje strmou křivku učení.

Dark Eclipse

Dark Eclipse

V neposlední řadě, ale rozhodně v jakémkoli opatření, se Dark Eclipse formuje jako jedna z nejlepších her MOBA. Tato MOBA byla vydána koncem září 2018 Sunsoft, veterány průmyslu videoher. Mají tituly blízké a drahé mému srdci podle jejich jména: Batman a Lemmings na zábavním systému Nintendo a nespočet dalších na konci 80. a začátkem 90. let.

Primárně se zaměřili na své zaměření na mobilní hry, a to způsobuje cestu pro více zážitky pro hráče a možná konkurenceschopnější, jako jsou MOBAS. Webové stránky Dark Eclipse krátce stanoví cíl Dark Eclipse docela skvělým způsobem:

„Hrajte ve VR bez hranice 2D obrazovky. Ovládat tři postavy, nazývané vůdce, stavění věží a zničit nepřátelskou základnu. Vyvinul tým milovníků MOBA a RTS. Toto je hra hráčů MOBA pro hráče MOBA.“

Četli jste to správně: VR MOBA. Byl jsem zvědavý a trochu skeptický. Jakmile jsem o tom začal číst, zaujal jsem se.

Stránka uvádí:

“Můžete chytit a přesunout postavy (nazývané vůdce) přímo.”.Není třeba mini-mapu … Stačí se rozhlédnout a můžete vidět celé bojiště. Cítit hru s haptickou zpětnou vazbou na prstech a poslouchejte nepřátelský pohyb s 3D zvukem.“

Dává hráči lepší kontrolu nad jejich postavami a skutečně je ponoří do hry.

Nebojte se – stále můžete použít svůj ovladač Dualshock k hraní, pokud VR není váš styl nebo vás dezorituje.

Co je to skvělé

Žánr Fusion: Dark Eclipse úspěšně kombinuje prvky žánrů MOBA a RTS. Ovládáte tři hrdiny, nasměrujete je kolem mapy, aby shromažďovali zdroje, stavěli struktury jako v RTS a bojovali s náhodnými příšerami, abyste získali XP, podobně jako MOBA.

Implementace VR: Hra je navržena pro PlayStation VR a nabízí jedinečný systém pohledu a kontroly. Simuluje to stolní zážitek, kde se díváte přes desku a přesunete své hrdiny a vojáky pomocí plovoucí ruky, ovládané přes řadiče pohybu dualshock 4 nebo ps.

Strategická hraní: Hra je pomalu a vyžaduje, abyste si mysleli strategicky. Musíte shromažďovat zdroje, stavět věže a získat úroveň zabíjením náhodných příšer. Efekt mlhy války přidává další vrstvu strategie, protože můžete vidět pouze nepřátele poblíž vašich základů nebo hrdinů.

Strop dovedností/obtíže

Dark Eclipse je hra, která se zpočátku jeví jako složitá, ale stává se stále příjemnějším, když rozumíte jeho různým prvkům. Jedná se o hybrid MOBA/RTS, který je k dispozici na PlayStation VR, který má směs ničení základny, vyrovnání postav a budování strategické věže.

Hrdinové se vyvinuli

Nejlepší videohra MOBA

Nemůžu se dočkat, až uvidím budoucnost Dark Eclipse a co budou další MOBA následovat ve svých stopách. Budou nejlepší MOBA ve VR? Ukáže to jen čas, ale to je dobrý krok. Také se mi líbí důraz na rozvoj hráčů MOBA.

Stalo se to v případě Doty; Lidé se sešli, kteří milovali světový stavitel Warcraft III a vytvořili šílenství, které neukazuje žádné známky zastavení.

Co je to skvělé

Známé, ale zábavné postavy: Zatímco postavy v hrdinech se mohou zdát známé těm, kteří hráli jiné MOBA, jsou stále zábavné hrát. Například postava Nosferatu je podobná Vladimiru z League of Legends, ale nabízí jedinečný pohled na hraní.

Konkurenceschopná scéna: Na rozdíl od jiných MOBA, vyvinuté hrdinové nemají „umístění zápasů.„Místo toho hrajete přes každou dovednost dovedností jeden po druhém. Vítězství v pěti zápasech vám umožní hrát zápas pro propagaci, ale prohrávání ve vyšších řadách vás může také demitovat.

Spravedlivá zpeněžení: Hra je popisována jako „vyvážená bez P2W“ (pay-to-win). Jediné položky, které lze zakoupit se skutečnými penězi, jsou kosmetické předměty a postavy, které lze také získat prostřednictvím měny ve hře.

Strop dovedností/obtíže

Heroes Evolled je hra MOBA s různými režimy hrdinů a her, což z něj činí dynamický a poutavý zážitek. Zatímco hra nabízí trénink a denní úkoly, které pomáhají nováčkům, může se zpočátku zdát ohromující díky jeho složitosti a rozmanitosti rolí a strategií.

Pojďme porovnat poznámky
Chceme od tebe slyšet. Chcete -li položit otázku o tomto článku nebo poskytnout další informace, zastřelte nám zprávu na: [Ochrana e -mailu]