F. A. Q. – Tšeroboší strašidelná čokoláda, strašidelná čokoláda: Vše, co víme o nástupci Stardew | PC hráč

Haunted Chocolatier: Všechno, co víme o sledování do údolí Stardew

Ještě se nemůžu zavázat k datu vydání. Je stále relativně brzy ve vývoji a já chci být schopen pracovat v míru bez tlaku na datum vydání nebo dokonce odhadované datum vydání.

Eric Barone nová hra

Co je „strašidelný čokoláda dotyčného?“

Strašidelná čokoláda dotčená je RPG/simulační hra, která se v současné době vyvíjí.

V této hře budete hrát jako čokoláda žijící v strašidelném hradu. Abyste mohli prosperovat ve své nové roli, budete muset shromáždit vzácné ingredience, vyrobit lahodné čokolády a prodat je v čokoládovém obchodě.

Hra je mnohem víc než to, ale je stále brzy ve vývoji, takže se do toho nechci jít příliš hluboko.

Kdo dělá tuto hru?

Haunted Chocolatier vyvíjí Eric Barone (AKA TharealApe), tvůrce Stardew Valley.
(Zatím jsem na této hře pracoval sám a nemám v plánu zapojit někoho jiného v tuto chvíli. Až se to však blíží, s největší pravděpodobností dostanu pomoc pro konzolové porty a lokalizace. Tuto hru se také vydaím.)

Kdy to vyjde?

Ještě se nemůžu zavázat k datu vydání. Je stále relativně brzy ve vývoji a já chci být schopen pracovat v míru bez tlaku na datum vydání nebo dokonce odhadované datum vydání.

Probíhá to ve světě údolí Stardew?

Zatím nejsem připraven nic takového odhalit.

Je hraní podobné hraně Stardew Valley?

V některých ohledech ano, ale v mnoha ohledech ne.

Stejně jako Stardew Valley je pronásledovaný čokoláda další „městská hra“, kde se přestěhujete do nového města a vyzkoušíte ruku v novém způsobu života. Poznáte měšťany, dosáhnete svých cílů a v mnoha ohledech dosáhnete pokroku. To vše je podobné údolí Stardew. Základní hraní a tematika jsou však docela jinak. Haunted Chocolatier je ve srovnání se Stardew Valley spíše akční RPG. A místo toho, aby byla farma ohniskem vašeho úsilí, je to čokoládový obchod.

Jak dlouho to bylo ve vývoji?

Na této hře jsem začal pracovat před více než 1 rokem, v roce 2020. Od té doby na tom pracuji většinou ve večerních hodinách a o víkendech, protože stále aktivně pracuji na věcech souvisejících s údolím Stardew.

Ve skutečnosti to není první nebo jediný „nový projekt“, na kterém jsem pracoval, ale věřím, že dokončím první.

Je to multiplayer?

Ne, v současné době je to jen jeden hráč. Nemám žádné současné plány, aby se z něj stal multiplayer.

Na jakých platformách to vyjde?

Jedinou platformou, o které jsem si 100% jistý, je PC. Mám však v úmyslu to přivést na jiné hlavní platformy.

Jaké jazyky to bude mít?

Jediným jazykem, který v tomto bodě vím, je angličtina. Jak již bylo řečeno, mám v úmyslu lokalizovat se do jiných jazyků. Ale ještě to ani nejsem blízko a nechci dát vozík před koněm, abych tak řekl.

Je to stejný motor jako Stardew Valley?

Ne, je to nový motor napsaný v C#/Monogame … Nicméně existují některé oblasti, kde mohu znovu použít kód ze Stardew Valley, takže to je pěkné.

Haunted Chocolatier: Všechno, co víme o sledování do údolí Stardew

Tvůrce Stardew Valley pracuje na jiném simulaci života a vypadá to stejně sladce jako jeho první.

Haunted Chocolatier - Hráč běží před obchodem se znakem, který říká

(Obrázek kredit: Eric Barone)

Haunted Chocolatier je dychtivě očekávaný další výlet ze Stardew Valley tvůrce Eric “PottroustApe” Barone, který byste pravděpodobně mohli říct z rychlého pohledu. I když existuje silná podobnost s milovanou SIMem Farm Life, Haunted Chocolatierovy podkopné zemědělské firmy pro sladší pastviny: je to čas čokoládového obchodu. Také existují duchové.

Barone odhalil strašidelné čokolády s překvapivým oznámením v roce 2021. Zatímco odhalení okamžitě poslalo pěnivé masy fanoušků Stardew do šílenství vzrušení, Barone rychle ustoupil za oponou, aby pracoval na simulaci života v tajnosti. Opravdu ho nemohu obviňovat. Napěťové masy mohou být hodně. Přesto jsme dostali několik krátkých pohledů na to, co od nástupce Stardew očekávat. Tady je všechno, co víme o Haunted Chocolatier.

Existuje strašidelné datum vydání čokolády?

Nevíme, kdy pronásledovaný Chocolatier ještě spustí. Barone to poprvé oznámil přívěsem odhalení v říjnu 2021. Během života Stardew Valley’s Lifes, Barone upřednostňoval rozvoj aktualizací mimo veřejné oka a velmi střídmě uvolňoval upoutávky. To samé platí od oznámení pronásledovaného Chocolatiera a můžeme očekávat, že to bude pokračovat. Když to bylo oznámeno, Barone řekl, že na tom už více pracoval více než rok.

„Zatímco video, které jsem dal dohromady, může vypadat, že hra je v pokročilé fázi vývoje, stále je třeba udělat spoustu věcí,“ řekl Barone o přívěsu odhalení. „A způsob, jakým pracuji, se věci často nescházejí až do posledních okamžiků.”

Strašidelný vývoj Chocolatier je na pauze, zatímco Stardew se aktualizuje

Barone na Twitteru v dubnu 2023 oznámil, že svou práci umístil na Haunted Chocolatier na dočasném hiatusu, díky vstupu 1.6 Aktualizace pro Stardew Valley, které má přednost. Stojí za zmínku, že 1.6 Vypadá to, že je aktualizace menšího měřítka než Stardew’s Last Patch.

Barone nabídl několik dalších podrobností o tom, co Stardew 1.6 bude zahrnovat v měsících od té doby. Od září 2023 se to zdá být hvězdami 1.6 zůstává současná priorita vývoje Barone.

Tady je první strašidelný přívěs čokolády

První upoutávka na strašidelné Chocolatier opravdu stanoví očekávání, že se bude cítit velmi povědomě pro fanoušky Stardew Valley. Barone používá stejný umělecký styl, i když řekl, že umění pixelů bylo pro Chocolatier většinou pečené čerstvé. Vypadá to, že budeme bojovat s nepřáteli, mluvit s místními obyvateli a vařit čokolády pro naše vlastní obchody.

Feast Your Eyes: Tady je nový strašidelný snímk čokolády

Vydělával si odpověď, jako by to byl vzácný dar od benevolentního, ale vzdáleného boha, po měsících bez znamení nebo symbolu strašidelného čokolády, Barone sestoupil na Twitter v září 2023, aby udělil požehnání v tomto unaveném světě. Tím myslím, že nahrál strašidelný snímk čokolády. Zde je ten snímek obrazovky:

I když nejsou na obrázku žádné pronásledování nebo čokolády, starý muž má silnou podobnost s hráčským dědečkem v údolí Stardew a zapálí teorie o spojení mezi oběma hrami. Pokračování? Prequel? Sidequel? AU? Budeme muset počkat a uvidíme.

Jak byste mohli očekávat, snímek obrazovky také vytvořil diskusi o Baroneových občasných aktualizacích vývoje. Barone reagoval na tweet a řekl: „Je toho mnohem víc, co jsem neodhalil, ráda pracuji hlavně v tajnosti.”

Takže jaký druh hry je pronásledovaný čokoláda?

Místo simulace zemědělství je Chocolatier Shop SIM, kde budete vytvářet čokoládu a prodat ji ve svém obchodě. Stejně jako Stardew má Chocolatier místní město plné obchodů a NPC s vlastními příběhy, které budete vědět, když pěstujete svůj obchod.

„Nejsem si jistý, jak to nejlépe popsat,“ řekl Barone ve svém příspěvku na oznámení, “ale ve svém jádru však hraní smyčka zahrnuje shromažďování ingrediencí, vytváření čokolády a provozování čokoládového obchodu.”

Jedna věc, na kterou Barone trochu hlouběji, je boj, o kterém se říká, že je větší zaměření v jeho další hře. Chocolatier bude mít štíty, které můžete použít k blokování útoků a omráčení nepřátel v důsledku. Barone říká, že budou existovat další mimo ruční položky jako alternativy k štítům, které doplňují různé styly her.

Přívěs od odhalení také ukázal hráče pomocí luku a šipky. Elegantní!

Nedostali jsme mnoho vysvětlení, jak přesně funguje běh čokoládového obchodu, ale v přívěsu Revem Revelop je několik úryvků, které můžete chytit. Můžete si spatřit hráče, který si vybere z různých stylů deformace, vykládat různé typy čokolády na pultech v jejich obchodě a dav postav chodí po obchodě, zatímco je otevřený, protože vaši přátelé duchů nosí čokoládu přes hlavu.

Barone také zmíněný v Rozhovor s Vgkami že čokoláda bude mít opět romantické vztahy. „Budou vztahy jako v údolí Stardew. Přesně jsem se přesně nerozhodl, jak bude systém fungovat,. A očekávám, že tentokrát přistoupíme k některým věcem jinak.”

Je strašidelný kooperační?

Ne, strašidelný čokoláda bude jen singleplayer. Se Stardew Valley byl multiplayer přidán jako hlavní aktualizace hry po spuštění. Barone tentokrát neplánuje to samé. Stejně jako u Stardewových prvních dnů je možné, že moderníci najdou způsob, jak přidat multiplayer i bez oficiální podpory.

Haunted Chocolatier bude mít boje šéfa

V dubnu 2022, nedbale odhaleno v živém přesahu, Haunted Chocolatier bude evidentně představovat boje šéfa ve svém boji. Překvapení! Barone se připojil k vývojářům složení softwaru ve studiích Reason Studios a hovořil o procesu soundtracku pro Stardew Valley. Po cestě Barone debutoval skladbou pro šéf v Haunted Chocolatier – ne, nevěděli jsme, že tam žádné.

Dotyčná trať, soudě podle názvu „Beeboss“. Pravděpodobně se setkal při shromažďování medu. Pro čokoládu. Barone také odhalil některé z obecné hudby na pozadí hry s pochmurnější skladbou s názvem Pristine Snow.

Bude pronásledovaný čokoláda má mody?

Barone ještě nezmínil o podpoře modingu nebo nástrojů pro strašidelné čokolády, ale myslím, že je to velmi bezpečná sázka předpokládat, že pro Chocolatier budou mody bez ohledu. Barone podporoval moderníky během svých let aktualizací Stardew Valley a to samé bude pravděpodobně platit pro Chocolatier. Vzhledem k tomu, kolik modů Stardew Valley existuje, budou fanoušci druhé hry Barone pravděpodobně stejně tak, aby začali přidávat své vlastní vlastní kousky.

Zde jsou strašidelné postavy čokolády, které jsme viděli

Místní vesničané budou pravděpodobně důležitou součástí Chocolatiera tak, jak jsou v údolí Stardew. Zde je několik postav, které jsme dosud viděli v přívěsu Revelled:

 • Lilie – Žije v neonovém, rostlinném domě, ale to je vše, co víme!
 • Burk – Zdá se, že provozuje kovárnu a nakupuje, který prodává zbraně.
 • Maddie – Další vesničan, i když o ní nic nevíme.
 • Jett – Pracuje ve výzkumné laboratoři pro někoho jménem DR. Wolfram.
 • Nigel – Místní barman v tom, co vypadá jako podzemní bar.

PC Gamer Newsletter

Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

Datum vydání „Haunted Chocolatier“, nejnovější zprávy a vše, co víme

Strašidelný čokoláda. Kredit: Pottrouwape

Stardew Valley Fanoušci, připravte se na sníst své srdce (doslova, možná). Eric Barone-AKA TharealApe-oznámil vývojář za váženým simulátorem pro zemědělství v oblasti farmářského plátu, oznámil své pokračování v nezávislé hře, která je svět vzala bouří: Strašidelný čokoláda.

 • Přečtěte si více: „The Dark Pictures Anthology: House of Ashes“ Recenze: Temný sestup k vrcholu série

“Po věnování 10 let mého života.” Stardew Valley (a počítáte), čas konečně přišel oznámit mou další hru, “poznamenal Barone na webových stránkách pro novou hru, která žila spolu s novým přívěsem, který můžete vidět v tomto článku níže. Jak jste možná získali z názvu hry, většinou se točí kolem založení firmy prodávajícího čokoládu – pomocí výběru přátelských duchů (a nemluvíme o brandy nebo likérech).

Jako takový se budete zajímat více o předávání cukrovinek, než prořezáváte svou dýňovou náplast. Baroneovy inspirace pro hru udělají krok za více světským životem, ve kterém uvidíte Stardew Valley (jako by rána, která se dostane do zlata, je stejně všední). Osamělý vývojář „chtěl prozkoumat fantastičtější možnosti“ Strašidelný čokoláda vytvořením něčeho o něco méně zakotveného ve skutečnosti něco, co existuje „za obyčejnou.“

Připravte se tedy na ectoplazmku a přečtěte si na tomto zvláštním Phantom Frangipane, protože toto útulné, strašidelné překvapení může být stejně populární jako Baroneova poslední hra – a to znamená, že to bude mít svět bouří.

Poslední zprávy

Strašidelný čokoláda je stále pravděpodobně fér. Až bude vydáno více informací, pokryjeme to zde.

Strašidelný čokoláda. Kredit: Pottrouwape

Strašidelný čokoláda datum vydání

Jak můžete vidět z traileru hry níže, práce na hře přichází pěkně. Stojí však za zmínku, že je to stále časné dny pro titul, a Barone řekl na svém blogu, na titulu je stále třeba udělat spoustu práce.

“Zatímco video, které jsem dal dohromady, může vypadat, že hra je v pokročilé fázi vývoje, je tu ještě spousta věcí,” poznamenal.

“A způsob, jakým pracuji, se věci často nescházejí až do posledních okamžiků.”. Mám sklon pracovat s přístupem „Vertical Slice“, a proto je snadné sestavit nějaké video, které vypadá jako hotová hra. Ale stále je tu spousta obsahu, který stále musím udělat.“

Co to znamená pro Strašidelný čokoláda datum vydání? Bohužel, v tomto okamžiku by to mohl být rok pryč. Je to důvod, proč jsme mohli vidět strašidelné spuštění čokolády v roce 2023 nebo později. Podívejte se na horní roh obrázku zabudovaného výše – bude mít dotčení „2023“ záměrně, nebo je to šťastná nehoda? Musíme jen počkat a uvidíme.

“Takže, prosím, pochopte, že to bude chvíli, než bude tato hra hotová.”. Budu na tom pracovat co nejvíce.“

Strašidelný čokoláda. Kredit: Pottrouwape

Je Strašidelný čokoláda Přichází na přepínač a konzole Nintendo?

Víme, že strašidelný čokoláda přichází na PC – to je jisté. (Barone sám řekl: „Jedinou platformou, o které jsem si 100% jistý, je PC“). Vzhledem k nadcházejícímu parního balíčku může téměř každá hra v knihovně Steam, je to důvod, že uvidíme také pronásledovaný spuštění Chocolatier pro Steam Deck, také.

Ale je strašidelný čokoláda, dorazí na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S nebo Nintendo Switch? Je pravděpodobné. Barone poznamenává, že má „každý úmysl přinést [Strašidelný čokoláda] také na další hlavní platformy “.

Vzhledem k tomu, že jsme viděli Stardew Valley Přijeďte na PC v roce 2016, než v prosinci téhož roku přijde na PS4 a Xbox One (s pomocí vydavatele Chucklefish), má smysl, abychom viděli Strašidelný čokoláda Podívejte se na podobný vzorec spuštění. Barone nakonec sám publikoval všechny verze hry na všech platformách-kromě Mobile.

V tuto chvíli není jasné, zda Shocklefish pomůže publikovat novou hru, ale je to téměř mrtvá jistota (žádná zamýšlená hříčka), že Barone bude zacílit na konzole, mobilní a PC – když vaše poslední hra prodala přes 15 milionů kopií, vy „Bude chtít dostat další do co nejvíce rukou.

Hra je postavena na novém motoru, a ačkoli existuje mnoho rozdílů v jeho předchozím vydání, Barone poznamenal, že může znovu použít prvky kódu Stardew Valley, aby pomohl urychlit proces vývoje dotek.

Strašidelný čokoláda hraní

Zdá se, že je jednoduše zábava Baroneova klíčová směrnice při vývoji tohoto nového názvu.

“Jak se to rozvíjí, vyvíjí se organicky, takže si nejsem jistý, kam to půjde,” vysvětlil je. “Ale ve svém jádru hraní smyčka zahrnuje shromažďování ingrediencí, výrobu čokolády a provozování čokoládového obchodu.”. Samozřejmě, že ve hře je mnohem víc než to, ale v této rané fázi se nechci dostat příliš hluboko, částečně proto, že nechci být svázán s žádným konkrétním konceptem toho, co je hra.“

Barone se dívá na to, co hra může udělat Stardew Valley Ne – a proč ne? 10 let za zkušenost v řadě, jistě je tu několik věcí, které se vývojář geniálního dychtivě pokusí.

“Věřím, že to bude dobrá příležitost, ale ještě jsem se na ty dobré věci nedostal,” poznamenává. “Zatím jsem většinou pracoval na” masu a bramborách “hry. Ale to, co skutečně oživuje hru, je koření, omáčka. A do omáčky jsem se ještě nedostal. To se blíží.“

Podívejte se na přívěs výše, kde najdete lepší přehled o tom, jak bude vypadat základní hrací smyčka hry.

Je Strašidelný čokoláda jako Stardew Valley?

Strašidelný čokoláda. Kredit: Pottrouwape

Ačkoli umělecký styl a některé prvky hry mohou vypadat podobně, existují některé zřetelné rozdíly mezi dvěma projekty Barone.

“V údolí Stardew bylo zaměření více skromnější: žít z země, pěstování jídla a spojení s lidmi a přírodou kolem vás,” vysvětlil je. “S mou další hrou jsem však chtěl prozkoumat fantastičtější možnosti … zkušenosti, které vás přesahují za obyčejné.”. To je místo, kde přichází kouzelná strašidelná čokoláda.“

A mnoho rozdílů pochází ze samotné čokolády – je to víc než jen okenní obvaz pro hru; Je to klíčová součást jeho identity.

„Čokoláda představuje to, co je nádherné. Strašidelný hrad představuje půvab neznámého. Duchové představují otisk minulosti. Všechny tyto věci jsou důležité.

Pokud jste zamilovaní do té zdravé, pozitivní vibrace, kterou Stardew Valley prakticky stal synonymem, nedělejte si starony: Barone to neopustí.

“Na okamžik si však nemyslete, že protože tato hra obsahuje duchy v strašidelném hradu, je to zlá nebo negativní hra.”. Naopak, mám v úmyslu, aby tato hra byla pozitivní, povznášející a potvrzující život. Pokud však Stardew Valley většinou nasměroval energii slunce, strašidelný čokoláda nasměroval energii Měsíce. Oba jsou životně důležité.“

To je vše, co zatím víme o strašidelné čokoládě. Jakmile je zveřejněno více informací, a jakmile se přiblížíme k spuštění, budeme si jistě aktualizovat tuto stránku. Mezitím se podívejte na našeho průvodce na 10 nadcházejících hrách, na které se těšíte v roce 2022.

 • Související témata
 • Znepokojen
 • Strašidelný čokoláda
 • PC
 • Stardew Valley