Fallout Pre -War (Video Game) – TV Tropes, Great War | Fallout wiki | Fandom

Velká válka

The Velká válka byla globální termonukleární válka, která se konala v sobotu 23. října 2077, způsobená čínskoamerickou válkou. Výsledkem bylo zničení všech zúčastněných národů a v zahraničí, globální narušení klimatu a miliardami obětí v důsledku jaderných výbuchů, vystavení záření a následnému kolapsu sociálních a vládních struktur, to vše v rozmezí pouhých dvou hodin. [1] [Nehraje 1] Spojené státy americké a zbytek světa byly přeměněny do pustiny. Ještě o 200 let později lze důsledky Velké války stále pociťovat kvůli záření, nemocí, příšerám, vraždám, sebevraždám a hladověním.

Video hra / Fallout Pre-War

Fallout Pre-War Je ještě třeba propustit Srdce železa IV Herní mod v Vypadnout vesmír před jaderným holocaustem, který vytváří pustinu Vypadnout Hry se konají.

Mod, i když se odehrává v budoucnu, je alternativní historie. Hlavní divergence, které ovlivňují hru, jsou mikročipy, které nikdy nebyly vynalezeny, Sovětský svaz nikdy neklesl a vytvoření Spojené arabské republiky. To neznamená, že není více divergencí. Čína nikdy nešla kapitalista, evropské společenství začalo centralizovat, východní Africká unie sjednocená a padla. tolik, a všichni k tomu tlačili svět.

Viz také Old World Blues, který je také nastaven v Vypadnout vesmír, i když po Velká válka.

Tento herní mod poskytuje příklady:

 • Rozšíření adaptace: Mod používá malé útvary předválečné tradice pouze krátce uvedené v Vypadnout Kánon vytvořit přiměřený vesmír doplněný novými postavami, zeměmi a stromy zaostření.
 • Po skončení: Konec přišel! Bandits jezdí přes poušť, kdysi hrdí národy se proměnily ve stanová města v pustině a městské státy sotva ovládají své vlastní město. Vítejte na Středním východě.
 • Antichrist: Přesněji řečeno, je to islámský antikrist. Nemá žádné magické síly a udělá to, co je předpověděno, aby pomocí charisma a materiálu znamená.
 • Kult nákladu: Číslo, pokud se již objevily v �africkém divokém pásu, � ošetření sovětského a čínského detritu, jakož i zbývajícího vybavení OSN jako posvátné předměty nebo hand-me-downs od bohů.
 • Kontinuita kývnutí:
  • General Constantine Chase je jedním z předních velitelů Ameriky. V závislosti na tom, jak se odehrává odstoupení proti Číně, může ukončit buď na starosti okupační síly, nebo se stát prezidentem, který nás jménem enklávy.
  • Pokud by USA prohrály s Čínou bez jaderné apokalypsy, může Robert Edwin House převzít moc v Las Vegas a odtrhnout, protože techno-corporate California Republic.
  • západní Evropa. Dříve největší demokratický národ v Evropě, evropský společenství spadl. Itálie se zlomila ve dvou a odešla. Francie se odlomila spolu s jižní Iberií a Německem. Paříž, Madrid, Lisabon, Řím a Milán byly redukovány na popel a nespočet dalších měst je radioaktivní slumy. (Mapa je k dispozici zde.)
  • Subsaharská Afrika se nazývá „africký divoký pás.„Je to dementní zdarma pro všechny, protože různé diktatury, válečníci a soupeřící režimy se navzájem bojují, když se civilizace zhroutí. Po celou dobu se různé africké kmeny a zbytky OSN snaží stát nad tím vším.
  • Nejenže v prostředí stále existuje exilená, starší Greta Thunbergová, ale slouží jako vůdce Islandu. Podobně stárnoucí Kim Yo-Jong vládne nad Koreou United pod severem, která stále dostává Juche dobře do 21. století.
  • Dokonce i při absenci jaderné války, pokud by Amerika prohrála s Číňany, předpokládá se, že enkláva se stále objevuje jako dominantní síla za Rumpem USA.

  Velká válka

  Jaderné údery FO4 na Bostonu

  Jaderná detonace poblíž Bostonu, Massachusetts

  Přehled

  Umístění

  datum

  Výsledek

  • Globální společenské narušení, včetně kolapsu stávajících národních států
  • Těžké poškození životního prostředí a zrychlení globálního oteplování
  • Rozsáhlé radioaktivní znečištění vede ke vzniku mutací
  Zapojené strany

  Spojené státy Čína
  Vůdci

  Poslední prezident Spojených států Předseda Cheng
  Síly

  Ozbrojené síly Spojených států Lidová osvobozenecká armáda
  Předchozí:
  Války zdrojů
  Činoamerická válka
  Příloha Spojených států Kanady

  ” . Válka. Válka se nikdy nezmění. “ – Ron Perlman

  The Velká válka byla globální termonukleární válka, která se konala v sobotu 23. října 2077, způsobená čínskoamerickou válkou. Výsledkem bylo zničení všech zúčastněných národů a v zahraničí, globální narušení klimatu a miliardami obětí v důsledku jaderných výbuchů, vystavení záření a následnému kolapsu sociálních a vládních struktur, to vše v rozmezí pouhých dvou hodin. [1] [Nehraje 1] Spojené státy americké a zbytek světa byly přeměněny do pustiny. Ještě o 200 let později lze důsledky Velké války stále pociťovat kvůli záření, nemocí, příšerám, vraždám, sebevraždám a hladověním.

  Obsah

  Prelude []

  “Konec světa došlo téměř, jak jsme předpovídali.”. Příliš mnoho lidí, nedostatek místa nebo zdrojů, aby se mohli obejít. Podrobnosti jsou triviální a zbytečné, důvody, jako vždy, čistě lidské. “ – Fallout 2 intro

  Jaderný holocaust byl přímým důsledkem desetiletí dlouhého konfliktu, který opustil USA i Čínu. Do roku 2077, kombinace opotřebení, ztráty dodavatelských tras a ofenziv prováděných Spojenými státy přes přední levé čínské jednotky na Aljašce uvězněné a odříznuté od posisek. Osvobození Anchorage v čele zimních jednotek T-51 Power Armor pod velením generála Constantina Chaseho znamenalo konec bitvy o Anchorage po desetiletí války. [2] [3] [non-hra 2]

  Kampaň v pevninské Číně, která začala v roce 2074 [nehra 3] a zahrnovala nasazení v Shantou, [4] byla oživena získáním půdy na Aljašce a nasazením jednotek T-51. Jak však američtí vojáci tlačili hlouběji do pevniny, čínský odpor se zvýšil. [Non-hra 3] Do října se situace přešla z rutiny na patovou situaci. [5] Navzdory desetiletí války nebyl v dohledu žádný konec. Miliardy dolarů a tisíce obětí byly vynaloženy marně, navzdory daním a různým válečným příjmům, které zajistily, že federální vláda byla schopna financovat stálou armádu, jakou Spojené státy nikdy předtím neviděly. [6] V zoufalém pokusu o posílení ofenzívy a rozbití patového státu byly zapečetěny základny po celých Spojených státech a jednotky byly přesunuty. [7]

  Situace byla zhoršena skutečností, že oligarchové, kteří vládnou Spojené státy, ustoupili na odlehlá místa po celém světě a očekávali jadernou stávku posledního příkopu kdykoli z Číny. Ropná souprava z kalifornského pobřeží byla nárokována prezidentem a klíčovými členy junty, skupiny, která by se později stala základem enklávy. [Nehra 4] Spojené státy byly bez vůdce a pokračovaly jednoduše kvůli setrvačnosti. V roce 2065 dospěl Robert House k závěru, že jaderná válka byla do roku 2080 nebo dříve nevyhnutelná. [8]

  Recenze expertů GameSpot

  25. listopadu 2018

  Události [ ]

  Přehled přívěsu FO76 Trailer

  Válka začala a skončila v sobotu 23. října 2077. Neznámé ponorné objekty byly spatřeny v 00:03 EST z pobřeží Kalifornie u Spojených států Pacific Fleet. V 03:37 EST byla z Beringovy úžiny spatřena letky bombardérů s vysokou nadmořskou výškou a věřilo se, že je Číňan. [9] Alespoň jedna čínská tajná ponorka, Yangtze, přesunul se blízko amerického východního pobřeží, spustil všechny hlavice, s výjimkou jednoho kvůli poruše. [10] [11]

  O šest hodin později, v 09:13 EST, integrovaný operační jaderný detekční systém detekoval první čtyři spuštění raket a Spojené státy šly do Defcon 2. O čtyři minuty později Norad potvrzení uzavřelo osud světa. V 09:26 EST nařídil prezident podle scénáře MX-CN91 odvetný úder. [9] Jaderné bomby zasáhly Pennsylvánii a New York v 09:42 EST, následované západním pobřeží bezprostředně poté. [12] Bomby pokračovaly a o pět minut později, v 09:47 EST, Washington D.C. byl zasažen a většina amerických zařízení šla offline. [9] [13] [14] [15] Jaderná výměna pokračovala dvě hodiny. [1] Čína i Spojené státy utrpěly katastrofické ztráty. [16] [non-hra 1]

  Standardní jaderná hlavice používaná ve Velké válce byla hlava strategické jaderné hlavice v rozmezí 200-750 kilotonů ve výbušném výnosu [non-wame 5] s varianty s vysokým výnosem nalezeným na čínských ponorkách. [17] Pro Zemi to bylo vlastně mnohem horší, protože hlavice nižšího výnosu uložily do nižší atmosféry více půdy a zbytků, což mělo za následek mnohem koncentrovanější spad, který nakonec obklopoval planetu. [Non-hra 5] Celý svět byl pokrytý několika jadernými údery a svět a celý její ekosystém se po staletí nezměnili po staletí.

  Životní prostředí [ ]

  F76 The Mire 6

  Výsledky Velké války byly devastující, protože se kombinovaly s biologickými a chemickými zbraněmi, které během čínskoamerické války zaznamenaly rozsáhlé použití. [18] Změny v klimatu vedly k rozsáhlým změnám ekosystému. Nové klima znamenalo, že mnoho rostlin již nemohlo růst ani kultivovat, od běžné zeleniny po specializované plodiny, jako jsou rostliny koky nebo opiové máky. [19] V důsledku nutnosti byly varianty plodin zmutovány zářením přeživšími, včetně mutovaného zelí a kukuřice. Tyto kultivary prosperovaly v teplém počasí na jihozápadě, přičemž podobné mutace se rozšířily napříč chladnějším podnebím severního dosahu kontinentu. [20] [21]

  Radtoad

  Zvířata byla také nepříznivě ovlivněna. Kombinace radioaktivního spadku a různých místních mutagenů, zejména nuceného evolučního viru v Nové Kalifornii, vedla k rozsáhlé genetické mutaci. Do roku 2080 byly nové druhy vytvořeny téměř přes noc, nahrazující zvířata, která zanikla nebo byla vypořádaná. Jedním z mutovaným druhem, který se vynoří z tohoto tavicího hrnce genotypů, je Brahmin, varianta mutovaného skotu. [Non-hra 6] Jakmile se mutace stabilizovala, Brahmin se ukázal být dobře vhodný pro drsné podmínky pustiny, vyžadující malou vodu a relativně malé pastviny, přičemž poskytuje spoustu na oplátku, včetně mléka, kůže, kůže, kosti, kosti , Transport, et Cetera. Jako takový se rychle stal nejrozšířenějším zvířetem hospodářských zvířat v Nové Kalifornii a páteří mnoha ekonomiky pustiny. [22] [non-hra 7]

  Lidé []

  FO76 SOFIE YATES

  Dopad na lidstvo a civilizaci byl bolestně závažný a traumatický. Pozůstalí začali nálet na zásoby, bojovat proti zdrojům, do té míry, že lidé vytvořili kmeny vychytávajících kmeny. Nemoci a nemoc se rozšířily, způsobené zářením. Sebevražda byla po Velké válce běžná, dokonce i o desetiletí později. [23] Ačkoli jednotky a prvky národní gardy byly mobilizovány večer 22. října [24], jejich schopnost poskytovat pomoc obětem a uprchlíkům byla vážně omezena nedostatkem jakéhokoli centralizovaného velení a kontroly, což vyplynulo z elektromagnetiky pulzy, které deaktivovaly většinu komunikačního vybavení. [25] Navzdory snahám armády o posílení úsilí o pomoc, [26] šok z jaderného útoku vyústil v rozpadání jejich morálky a mnoho z toho, že se jejich příspěvky zbavovaly. [27] V době, kdy se radiační nemoc začala zakládat mezi oběťmi útoku, se situace již stala beznadějnou [28], protože již nedostávaly žádné zásoby, s nimiž pomáhají obětem. [29] Whisky a léky proti bolesti byli jedinou péčí pro většinu pacientů. [30]

  Ti, kteří žili mimo hlavní města nebo jim podařilo uniknout v úzkém okně udělené sirény, čelili mnohem lepší šanci na přežití. Jedna výjimka z Las Vegas však byla ušetřena přímým jaderným úderem, díky Robertovi House, který deaktivoval nebo zničil 68 ze 77 hlavic směřujících do města. [31] Přestože tito přeživší trpěli náhlou ztrátou přístupu k vodě, jídlu a lékařské péči. Mezi ně patřili Darkwater, zakladatel Junktown, Angus Hub, zakladatelé Megaton a Diamond City atd.

  Koleda

  Někteří z méně šťastních přeživších na povrchu se proměnili v vlkodlaky, což je výsledek jejich vystavení radioaktivnímu spadu a/nebo tepelnému záření z výbuchu, s jejich děsivým vzhledem vedoucím k určitému rasovému předsudku mezi ostatními lidskými přeživšími. [32]

  Několik z nich bylo schopno dosáhnout bezpečnosti v podzemních trezorech postavených společností Vault-Tec na příkaz federální vlády [1] s nejčastěji obchodováním na povrchu za utrpení v uvěznění, kvůli sociálním experimentováním, které byly, které byly iniciováno předky enklávy. [33] Někteří odmítli jít do svých přiřazených trezorů a věřili, že to bylo jen další vrták, neuvědomil si pravdu o jejich situaci, dokud nebyla příliš pozdě. [Non-hra 8] [Non-hra 9] klenby, které nezklamaly v důsledku jejich experimentů, se často staly dalším zdrojem civilizace po celé pustině, jako je Vault 15, jejichž obyvatelé založili vesnici Shady Sands (také Jako Raider Tribes of Khans, Vipers a The Jacals), Los Angeles Vault, který vedl k založení Adytum a Vault 8, což vedlo k založení trezoru města.

  Čas události []

  Začátek Fallout 4 (2015) stanoví přesný časový rámec Velké války: hra začíná v předválečném Bostonu ráno, jen okamžiky před pádem bomb, což ukazuje, že k Velké válce došlo v 9:47 AM východní čas. New York a Pensylvánie byly zasaženy v 9:42 ráno, [34] s Bostonem a Washingtonem, D.C. Být zasažen v 9:47, pět minut poté. [35] [36] Tentokrát byl poprvé představen v Fallout 3 (2008), ve kterých jsou všechny hodiny uvíznuty v 9:47, a nahrávky Carrie Delaney z sobotního výletu Early Dawn do Little Lamplight [37] (stejné hodiny byly také znovu použity v Fallout: New Vegas doplněk Čestné srdce, v troskách tří Marys, se stejnou hodinou, přestože v časovém pásmu 2 hodiny za východním pobřeží). Ghoul, Carol, která si vzpomíná na její přežití hráči, tvrdí, že západní pobřeží bylo zasaženo před D.C., a že mezi nimi uplynulo množství času, což jim umožnilo dosáhnout novinek, což je přimělo k tomu, aby vstoupili do útulků. [12]

  Časový rámec byl neustále udržován v následujících hrách (E.G. terminál v paláci klikaté cesty Fallout 76 uvádí, že skupina techniků viděla „jasná světla na horizontu a mraky ohně na obloze“ ráno 23. října) [38] s jednou výjimkou: úvodní vyprávění v Fallout: New Vegas doplněk Old World Blues (2011) uvádí, že bomby padly během noci („V noci 23. října 2077 vědci dostali odpověď, která položila všechny jejich otázky k odpočinku“). Nicméně, do 9:47 dopoledne východní, Dawn se již prolomil při sousedních Spojených státech. [Nehra 10] Toto je jediná výjimka, stejně jako v Fallout: New Vegas (2010) MR. House říká, že čip platiny měl být doručen odpoledne 23. října, „ale do té doby svět skončil.”

  V zákulisí []

  • V rozhovoru v roce 2022, když se zeptal, kdo zahájil Velkou válku, Leonard Boyarsky uvedl, že si myslí, že by nemělo záležet na tom, kdo to začal. Tim Cain řekl, že zatímco Čína spustila první raketu, u.S. dělal nelegální biotechnologický výzkum a dělal to poté, co byl vystaven, což bylo možné považovat za začátek Velké války. [Nehra 11]
  • V příspěvku na serveru Modiphius Discord řekl Jesse Heinig následující o Velké válce: „Osobně si myslím, že kdo zahájil válku, je druh méně zajímavé otázky než„ jaké poruchy politiky a agendy způsobily podmínky, které odjely do globální jaderné války “. Cítím se (a mám podezření, že Tim se cítí stejně), že mě méně zajímá, kdo vypálil první raketu, než o tom, jaký druh jingoismu, revalchismu, imperialismu a bigotnosti vytvořily klima, ve kterém lidé u moci cítili, že ničení ničí Civilizace byla jejich nejlepší akce ve srovnání se všemi ostatními alternativami.”[Non-hra 12][Potřebné vysvětlení]
  • Válka je označována jako světová válka na Fallout trilogie PC cover. V Vypadnout Intro, vypravěč uvádí, že „bouře světové války přišla znovu.”
  • V rámci opuštěného skriptu zrušeného Vypadnout Film, ani Čína, Indie, ani ani Severní Korea spustily první bombu. Ve skutečnosti to byl tvůrce trezorů Vault-Tec, který spustil první bombu, aby splnil své vlastní proroctví jaderného Armageddonu. [Non-canon 1]