Gándhí (Civ6) | Civilizace wiki | Fandom, Indie – Civilization 6 Guide – IGN

Gándhí CIV 6

Pozvánka do kapitálu: Baví mě cestování, možná jednoho dne navštívím váš kapitál. Je to daleko? Řekl bys mi o tom?

Gándhí (Civ6)

+5 Faith for Every Met Civilization (včetně Indie), která založila náboženství a není ve válce. Nepřátelé dostávají únavu dvojité války z boje proti Gándhí.

Agenda vůdce – mírověkej

Nikdy nevyhlásí války, za které může být označen jako Warmonger, a má rád mírové civilizace. Silně se nelíbí teple.

Náboženství

„Žijte, jako bys měl zítra zemřít; naučit se, jako bys měl žít navždy.”

Mohandas Karamchand Gandhi (2. října 1869 – 30. ledna 1948), lépe známý podle The Honorific Mahatma (což znamená „velká duše“), byl indický právník a aktivista. Jako ideologický vůdce indického hnutí za nezávislost je široce považován za symbolického otce moderní Indie. Vede Indy Civilizace VI.

Gándhí je dokonalá mírová civilizace, nikdy nevyhlásí válku, pokud znovu neobsahuje ztracenou půdu. Roste velká města a doufá, že s ním nikdo nechce bojovat.

Obsah

Intro [ ]

Buďte laskaví, Gandhi Bapu, a ocitnete se obklopeni skutečnými přáteli. Udržujte indické lidi v bezpečí a hlídejte je velkolepými válečníky slonů. Vaše víra vás povede k míru a harmonii. Udržujte svou mysl otevřenou a buďte změnou, kterou chcete vidět ve světě.

Recenze expertů GameSpot

11. února 2019

8. února 2018

24. října 2016

Ve hře [ ]

Gándhího jedinečná agenda je Mírová míra. Bude odolat zahájení nebo zapojení do válek, pokud by mohl být označen za to, že za to udělal Warmonger; Má rád další vůdce, kteří udržují mír a nelíbí se teple.

Jeho vůdčí schopnost je Satyagraha. Pro každou civilizaci se Indie setkala, která založila náboženství a není ve válce, Indie dostane významnou podporu ve víře . Civilizace bojující proti válkám proti Indii trpí dalšími pokutami.

Podrobný přístup []

Gándhí je adoptorem raného náboženství, staví svatá místa, dává vedle nich Stepwells a získává silnou generaci víry (což se stává ještě silnějším, pokud dokáže zůstat v míru). Ale není to exkluzivní hráč náboženství; Vlastně nikdy nebude stavět inkvizitory, takže jiná náboženství se mohou držet kolem (a odměnit ho jejich následovníky). Pokud nemá šanci vyhrát náboženské vítězství, pokusí se sledovat vítězství vědy nebo kultury, kdekoli je jeho šance na vítězství nejlepší.

Řádky []

Gándhí je vyjádřen Pawan Shukla. Mluví hindsky a anglicky. Jeho řádky jsou jedny z nejlépe přeložených ve hře, kde není žádný rozdíl mezi doslovným překladem slov, o kterých mluví, a zobrazenými titulky na obrazovce.

Vyjádřeno []

Krycí jméno Citace (anglický překlad) Citace (hindština/angličtina) Poznámky
Schválení založené na programu V odrazování není žádná hanba. Mít zbraň je velmi odlišné od toho, aby ji skutečně používal.
Nesouhlas založený na programu Pokud jste tak krvežíznivá, možná je lepší ukončit své vedení. “. / Yadi aap khoon ke ittne pyaase hain, toh aap ke netritva ko samaapt karna hi behtar hoga.
Napaden Moje pokusy vyhnout se násilí selhaly. Oko pro oko jen slepý svět. Druhou větou je citát, který je často špatně přiřazen do Gándhího. [1]
Prohlašuje válku Mohu se zapojit do této války, aniž bych obětoval morálku. Neptej se mě jak; Nerozuměl bys. मैं नैतिकता की क़ुर्बानी दिए बिना इस जंग में हिस्सा सकत हूँ हूँ. मत पूछीयें कैसे, आप नहीं समझेंगे. / Main Naitikta ki qurbaani diye bina iss jung mein hissa le sakta hoon. Mat Poochhiye Kaise, aap nahi samjhenge.
Poražený Můžete mě potahovat, můžete mě mučit, můžete dokonce zničit toto tělo, ale nikdy mi uvězňuješ mysl. आप मुझे ज़ंजीरों में जखडे, यातनाएं दें, यहां तक ​​की मेरे इस शरीर को नष्ट कर दें, पर आप मेरे मन को कभी क़ैद क कvost. / AAP Mujhe Zanjeeron Mein Jakhadein, Yaatanaayein DE, Yahaan tak ki aap pouhý iss Shareer Ko Nasht Kar de, Par Aap Mere Mann Ko Kabhi Qaid Nahi Kar Sakenge. Toto je nevyzpytatelná citace připisovaná Gándhí. [2]
Pozdrav Ahoj, jsem Mohandas Gandhi. Moji lidé mi říkají bapu, ale prosím, zavolej mi příteli. नमस्कार. मैं मोहनदास गाँधी हूँ. मेरे लोग मुझे बापू कहतें. पर कृपया, मुझे मित्र कहें. / Namaskaar. Hlavní Mohandas Gandhi Hoon. Pouhý log mujhe baapu kehtein hain. Par Kripya, mujhe mitra kahein.
Citace z civilista Žít, jako byste měli zítra zemřít; Naučte se, jako byste měli žít navždy. Toto je citát připisovaný Gándhím, i když je to sporné. [3]

Nevyvolené []

Delegace: Poslal jsem vám obchodní delegaci s dary z naší země: čaje, sárí a sitars.

Přijímá delegaci od hráče: Jsi příliš laskavý, příteli. Vaše dary dorazily s vaší obchodní delegací a já jsem jim osobně poděkoval.

Odmítá delegaci od hráče: Bohužel ne.

Přijímá prohlášení o přátelství hráče: Přijímám vaši nabídku přátelství. Může to být požehnáno mírem.

Odmítá prohlášení o přátelství hráče: Je mi líto, ale nemohu s vámi uzavřít tuto dohodu. Pochopte, prosím, je to pouze pro nejlepší.

Odsouzen hráčem: Vaše lži nebudou věřit moudrým a pošetilý se naučí jejich lekci.

Zdůraznit hráč: Jste nedůvěryhodný; Toto je nejhorší druh násilí.

Příliš mnoho vojáků poblíž hranice: Prosím, příteli, přesuňte své vojáky z mých hranic. Dělají klidného muže jako já nervózní.

Pozvánka do kapitálu: Baví mě cestování, možná jednoho dne navštívím váš kapitál. Je to daleko? Řekl bys mi o tom?

Pozvánka do města: Přijďte do našeho nejbližšího města. Můžeme poslouchat moudrost védské poezie a možná se něco naučit.

Vstup civinopedia []

Málokdo lze legitimně nazývat Bapu (Gujarati pro „otce“) své země; ještě méně dosažených toho přezdívky, aniž by proléval hodně krve. Ale Mohandas Gándhí, lépe známý po celém světě jako Mahatma (Sanskrit pro „ctihodný“) Gándhí, může. Prokomoval přístup Satyagraha (termín, který vytvořil, doslova „pravdivá síla“), nebo odpor vůči tyranii prostřednictvím masové občanské neposlušnosti, taktiku, kterou naléhal, aby byl použit k přivedení nezávislosti do své vlasti.

Gándhí se narodil do hindské obchodní kasty v Indii stále pod britskou vládou. Syn čtvrté manželky Diwanu malého státu Porbandar, v jeho mládí Gándhí neprojevil žádnou sebevědomí, které by ho znamenalo jako dospělého. Ve skutečnosti jeho sestra jednou poznamenala, že jednou z jeho oblíbených zábav jako dítě „kroužila uši psů.„Jako chlapec byl také popisován jako„ neklidný jako Merkur. buď hraní nebo potulu.“

Gándhí vstoupil do uspořádaného manželství ve věku 13 let na čtrnáctiletou dívku, obvyklý zvyk období a místa. Zjevně mu tento zážitek užil a později nazval praxí „krutý zvyk manželství dětí.”Zdá se však, že to využil, protože v roce 1885 nl, když mu bylo patnáct, jeho manželka mu nesla krátkotrvající dítě. Měli by mít další čtyři děti, všechny syny, takže se zdálo, že „krutý zvyk“ se nebrání jeho manželským povinnostem.

Jeho manželství ho vedlo k tomu, aby si vzal rok volna z jeho středního vzdělání. Ale Mohandas byl průměrný učenec, stejně jako bolestně plachý, ne dobrou kombinací, když byl ve škole v Rajkotu. Jedno z jeho terminálových hodnocení po matrikulaci zčásti přečtěte „dobré v angličtině, spravedlivé v aritmetice a slabé v geografii; vést velmi dobrý a špatný rukopis.„S takovými dovednostmi, jaká další kariéra než v kariéře právníka? V roce 1888 odešel Indii do Londýna, aby studoval, aby byl obhájcem.

Jeho otec právě zemřel, Gándhího matka nechtěla, aby šel, a dal mu požehnání až poté, co slíbil, že se zdrží vína, žen a masa. Jeho kasta se dívala na cestování po oceánu jako nečisté; Když přetrvával, prohlásili ho za „vyvrženec.„V červnu 1891 Gándhí prošel barem a vyplul do Indie. Pokusil se založit praxi v Bombaji, ale nešťastně selhal-údajně proto, že se zdráhal tvrdě křížově zkoumající svědky a pochopitelně mu vydělal jen málo klientů. Proto ve věku 24 let přijala Mohandas celoroční smlouvu od indické firmy Dada Abdulla Company, aby zastupovala své zájmy v Natal v Jižní Africe, dalším rohem rozlehlé britské říše.

Gándhí si užil poněkud profesionálnější úspěch v Jižní Africe, ale byl znepokojen rasovým bigotem a nesnášenlivostí, kterou tam našel. Dalších dvacet let svého života strávil v Jižní Africe bojováním za práva etnických menšin, i když nedávno objevené spisy ukazují, že byl méně než sympatický se statusem Afričanů. Právě zde Gándhí začal upřesnit a učit svou filozofii „pasivního“ odporu. Několikrát byl uvězněn za opozici vůči příhodně pojmenovaným „černým jednáním“, kterým byli všichni nebílí, aby předložili své otisky prstů vládě. Když vláda rozhodla, že v Jižní Africe byla legální pouze křesťanská manželství, Gándhí organizoval a vedl masivní nenásilný protest. Všechny toto ire pocházely alespoň částečně z některých jeho raných zkušeností v Jižní Africe, jako je například vysunutí z prvotřídního železničního kočáru nebo poraženého řidičem jesrnství za to, že se nevzdal svého vnitřního sedadla na bílou.

Navzdory svým zdánlivě nekonečným protestům se Gándhí dokázal v době války něco jako imperiální patriot. Během búrské války zvedl kádr 1100 indických dobrovolníků, aby sloužil jako sbor a nosítka nosítka na frontě; Gándhího a 37 dalších by nakonec obdrželi válečnou medaili za svou službu a oběť. V roce 1906 byli Britové znovu, tentokrát proti Zulu. A Gándhí opět zvýšil dobrovolný sbor pro nosítka (pozůstalým, kteří mají být „povoleni“ na žádost o jihoafrické občanství). Jeho detailní a osobní pozorování války ho přesvědčily, že pouze nenásilné metody mohou doufat, že budou zvítězit proti mocné královské armádě. a možná ani ty.

V roce 1915 se Gándhí vrátil do Indie. Téměř okamžitě podráždil většinu každého, na čem záleželo: Britští administrátoři, když vyjádřil své ponížení, že musel mluvit anglicky ve své rodné zemi a indickou šlechtu, když je pronásledoval pro jejich okázalost a řekl jim, že by měli držet své šperky a bohatství v důvěře pro své chudší krajany. Gándhí tedy zahájil svou dlouhou kampaň, aby osvobodil svou zemi od anglické vlády. Mahatma sledoval dvě cesty – pokusil se zahanbit utlačovatelé a požadoval oběti z utlačovaných v opozici. Další třicet let Gándhího neúnavně povzbuzoval Indy k pasivnímu odporu, vedl úder po stávce, březen po březnu, postráním se až do bodu neschopnosti, spuštění nesčetných bití a let ve vězení.

Navzdory vážným neúspěchům a let frustrace Gándhí přetrvával v otravné síle-the-be-be-be. V roce 1946, s vyčerpanou armádou a prakticky bankrotem, Velká Británie souhlasila s uvolněním Indie, ale přitom se rozhodla rozdělit kolonii mezi hinduisty a muslimy, proti které Gándhí vehementně argumentoval. Když se přibližně 15 milionů lidí snažilo dostat se na „pravou“ stranu linie oddílu, jejich hnutí vyvolalo vypuknutí náboženského násilí, ve kterém byli muslimové v Indii masakrováni velkoobchod, se stejným osudem v Pákistánu.

Nové země byly v chaosu. V reakci na to Gándhí pokračoval rychle a odmítl znovu jíst, dokud násilí nepřestane. Je úžasně, jeho půst pracoval; Zástupci z národů i náboženství slíbili, že zastaví zabíjení a prosili ho, aby ukončil rychle. Učinil tak, k úlevě milionů. Je ironií, že o dvanáct dní později byl Mohandas Gándhí zavražděn militantní hinduistický nacionalista Nathuram Godse v zahradě domu Birla House.

Trivia []

 • Gándhí se objeví v Civilizace VI Oznámení Trailer.
 • Gándhí je spolu s Alexanderem, Elizabeth I., Genghis Khan, Montezuma a Shaka, jedním ze šesti vůdců, kteří se objevili v každém Civilizace hra k dnešnímu dni.
 • Gándhího diplomacie obrazovka ukazuje hinduistickou svatyni na březích Gangy.
 • Gándhího vůdce schopnosti a agenda odkazují na svůj vlastní styl nenásilného občanského odporu.
 • v Civilizace v, Gándhí vytvořily vtipy uvnitř Civilizace Komunita za to, že je vůdcem s největší pravděpodobností stavět a používat jaderné zbraně. Toto bylo začleněno do Civilizace VI Jako skrytá agenda s názvem „Nuke Happy“, kterou Gándhí má 70% šanci mít.
 • Gándhí je často vidět, jak drží hůl. I když je to stěží viditelné, logo Firaxis je na něm vidět.

Indie

Indie je jednou z původních 19 civilizací dostupných v civilizaci VI. Indii vede Mohandas Gándhí, vůdce, jehož úsilí vedlo k nezávislé Indii a Pákistánu.

Strategie

Indie Gándhího je civilizací zaměřená na víru a je tím jedním z nejschopnějších uchazečů o náboženské vítězství. Udržováním míru s jinými náboženskými národy a dobrým využitím Stepwells může Indie získat silnou podporu své výstupu víry. Pomocí této produkce může Indie šířit své náboženství na jiné civilizace, což je akt, který nevyhnutelně bude rozvíjet napětí. Abychom tomu bojovali, schopnost vůdce Gándhího zajistit, aby ty národy, které nakonec vyhlásily válku s Indií. Jinými slovy, je pro jiné národy obtížné prodloužit války proti Gándhím.

Přes Gándhího vnímanou kvalitu míru. Hráči, kteří se rozhodnou hrát jako Indie, mají při hledání vojenských vítězství silnou výhodu. Vzhledem k tomu, že Indie nepřátelé dostávají zdvojnásobenou válku, může být agresivní Indie ve skutečnosti schopna oslabit nepřátelské civilizace způsobem, který jiné civilizace prostě nemohou. Kromě toho, pokud Indie stále udržuje silnou produkci víry, výběr vlády teokracie může Indii pomoci vytvořit více jednotek než její nepřátelé.

Charakteristiky vůdce

 • Schopnost vůdce – Satyagraha: +5 víra pro každou civilizaci (včetně Indie), se kterou se setkali, a založila náboženství a v současné době není ve válce. Protivní civilizace dostávají dvojnásobnou válečnou únavu za boje proti Gándhí.
 • Agenda vůdce – mírověkej: Nikdy nevyhlásí války, za které může být označen jako Warmonger, a pokusí se spřátelit s těmi, kteří udržují mír. Nenávidí Warmongers.

Civilizační charakteristiky

 • Unikátní schopnost – Dharma: Získejte výhody všech následných víry náboženství přítomných ve vašich městech, nejen ty, které jste založili.
 • Unikátní jednotka – varu: Klasická náhrada za jezdec. Silnější než jezdce a také způsobuje, že všechny sousední jednotky ztratí 5 bojové síly. Tento efekt hromadí s více varus.
 • Unikátní zlepšení – Stepwell: Unikátní zlepšení indických dlaždic. Vyžaduje, aby si to vytvořil stavitel, stejně jako technologii hygieny. Poskytuje +1 bydlení a +1 jídlo. Navíc poskytuje další +1 jídlo, pokud je umístěno sousedící s farmou, a poskytuje +1 víru, pokud sousedíte s svatým místem. Nelze postavit na kopci nebo sousedit s dalším Stepwellem.