Georgian (CIV6) | Civilizace wiki | Fandom, сообщество Steam:

CIV 6 Gruzie

Dešifrování plakátu nebylo pro komunitu Civ snadné. Rozmazané rozlišení znamenalo, že bylo nutné najít historické obrazy, které zhruba odpovídaly jeho tvaru. Někteří byli dostatečně snadné najít, ale některé se ukázaly jako nepolapitelné. Jeden zejména byl nesprávně identifikován jako zastupující Tamar Gruzie.

Georgian (CIV6)

Odhodlání zvolené na začátku zlatého věku nebo hrdinského věku také udělují své normální věkové bonusy ke zlepšení skóre ERA, kromě jejich pravidelných bonusů. +50% produkce směrem k stěnám.

Pouze dramatický věk: Zatímco ve zlatém věku získejte ve všech vládách další politický slot pro zástupné znaky a můžete používat karty politiky temného věku. +50% produkce směrem k stěnám.

Unikátní

Jednotka

Infrastruktura

Geografie a sociální data

Jméno říše

Demonym

Umístění

Velikost

Na svém vrcholu, cca. 60 000 čtverečních mil (160 000 km²)

Populace

Est. 7 milionů (na vrcholu)

Hlavní město

The Georgian Lidé představují civilizaci v Civilizace VI: Rise and Fall. Jsou vedeny Tamarem, pod kterým jsou jejich výchozí barvy bílé a oranžové.

Gruzínský civilizační schopnost je Síla jednoty, Což jim umožňuje přijímat bonusy do éry za věnování, které dělají na začátku zlatého a hrdinského věku, a poskytuje jim další produkci směrem k stěnám. Jejich jedinečnou jednotkou je Khevsur (který nahrazuje člověka na pažech) a jejich jedinečnou budovou je Tsikhe (která nahrazuje renesanční stěny).

V režimu dramatického věku hraje gruzínské civilizační schopnosti jinak. Stále dostávají svůj produkční bonus směrem ke zdi, ale ve zlatém věku dostávají další štěrbinový slot ve své vládě a mohou používat karty politiky temného věku.

Obsah

 • 1 Strategie
  • 1.1 Síla jednoty
   • 1.1.1 Extra éra skóre, když ve zlatém a hrdinském věku
   • 1.1.2 Extra produkce směrem ke stěnám
   • 1.2.1 Zdvojnásobené vyslance, když poslali do městského státu jejího většinového náboženství
   • 1.2.2 Náboženství
   • 1.2.3 Bonusová víra z poražených jednotek

   Recenze expertů GameSpot

   11. února 2019

   8. února 2018

   24. října 2016

   Strategie [ ]

   Podrobného průvodce používáním Gruzie viz Georgian (CIV6)/Hloubkový průvodce strategií podle myšlení.

   Po propuštění Vzestup a pád, Gruzie se stala zadkem mnoha vtipů v komunitě, protože civilizace byla vesele podhodnocena. Avšak prostřednictvím mnoha záplat, vylepšení, přímých a nepřímých buffů, Gruzie (zejména v Shromažďování bouře) je nyní docela solidní civilizace, která může přeměnit každé město, které má, na neproniknutelné pevnosti, zatímco závodí směrem k náboženskému, kulturnímu nebo diplomatickému vítězství.

   Síla jednoty []

   Extra éra skóre, když ve zlatém a hrdinském věku []

   Tento aspekt gruzínské civilizační schopnosti jim poskytuje bezkonkurenční schopnost řetězovat více zlatých věků. Kromě dobrých silničních map pro každou éru, věnování zlatého věku obvykle poskytují silné výhody v celé říši, které mohou ovlivnit rozvoj města, špionáž, expanzi, průzkum, vojenské nebo základní výnosy, ale neposkytují další zdroje skóre éry jako Normální věk a věk temného věku. To spolu se skutečností, že předchozí zlatý věk zvýší prahovou hodnotu skóre ERA pro následující zlatý věk, je pro civilizaci neuvěřitelně obtížné zůstat ve zlatém věku, který trvá více éry, s výjimkou silné nadvlády civilizace, která se v současné době převaluje, která se v současné době převaluje každý. Stručně řečeno, tato schopnost dává Gruzii užitečný a, co je nejdůležitější, spolehlivě opakovatelný zdroj skóre éry, který přichází s vězením zlatého věku.

   Možné věnování jsou uvedeny v níže uvedené tabulce.

   Dotaz zdarma

   Pero, kartáč a hlas

   Monumentalita

   Exodus evangelistů

   Hic Sunt Dracones

   Reformovat ražbu

   Srdeční rytmus páry

   Bodyguard lží

   Kéž bys tu byl

   Sky a hvězdy

   Získejte skóre +1 ERA pro každou konstruovanou budovu letiště. Zisk +1 skóre ERA pokaždé, když se vydělá skvělý člověk. Odemkne Eurekas pro pokročilý let, jaderné štěpení a raketorií, pokud v atomové době. Pokud jsou v době informací odemčeny eureky pro satelity, robotika, jaderná fúze a nanotechnologie. +100% XP získané za všechny letecké jednotky.

   Odemkne Eurekas pro satelity, jadernou fúzi a nanotechnologii, pokud v éře informací. Když jsou v budoucí éře vybrány, jsou odemčeny eureky pro inteligentní materiály, prediktivní systémy a mise offworld. +100% XP získané za všechny letecké jednotky. Hliníkové doly hromadí +2 dalších zdrojů na tah.

   Automatonová válka

   V rané hře je nejlepším odhodláním pro Gruzii zjevně exodus evangelistů nebo monumentality. V rané klasické éře však pravděpodobně nevytváříte dostatek víry, abyste plně využili jednoho z těchto odhodlání, takže se doporučuje, abyste se dostali do temné klasické éry, abyste se připravili na hrdinskou středověkou éru, když můžete jít a můžete jít a skutečně z těchto dvou věnování co nejlépe využít. Vzhledem k tomu, že hrdinský věk pro Gruzii jim dává tři další zdroje skóre ERA, to téměř vždy zaručí také zlaté éře renesance. Později do hry, kdy je vyhlídka na náboženské vítězství těžší kvůli pouhému počtu měst, které mají jiná civilizace, musíte rychle přejít na diplomatické vítězství nebo kulturní vítězství. Reforma mincí vám může poskytnout obrovské množství zlata za diplomatické vítězství a přeji si, abyste byli zde, je pro kulturní vítězství mocný, takže si podle toho vyberte. Heartbeat páry a bodyguardu lží jsou dva obecné věnování, které jsou užitečné pro všechny podmínky vítězství, takže se v případě potřeby mohou také hodit.

   Nevýhodou této schopnosti je to, že to způsobuje, že se normální věk cítí mimořádně bolestivý. Normálně je i temný věk mnohem užitečnější než normální věk, protože pak máte přístup k řadě výkonných politických karet temného věku, zatímco z normálního věku nic nedostanete. Dokud vaše říše není příliš široká, je zvládání loajality v temném věku naprosto proveditelné. Pokud spadnete do normálního věku jako Gruzie, znamená to, že půjdete 40-60 zatáček, aniž byste mohli aktivní schopnost civilizace, zatímco temný věk může pomoci nastavit pro budoucí éry, takže se vyhněte normálnímu věku co nejvíce, jak jen můžete. Můžete se také pokusit postavit chrám Mahabodhi, Potala Palace a Taj Mahal, protože velmi dobře doplňují Gruzii a samotné zázraky jsou vynikajícími zdroji skóre éry. Buďte opatrní s Taj Mahalem, který vám může pomoci prodloužit váš zlatý věk, ale také ztěžuje strategické vydělávání temného věku. V žádném případě není tato schopnost dostatečná pro vás, abyste zůstali zlaté pro celou hru, takže budete muset v určitém okamžiku ve střední hře spadnout do temného věku. Z výše uvedeného důvodu je to s největší pravděpodobností vaše průmyslová éra, protože tato éra sleduje vaše dva po sobě jdoucí zlaté věky. Sběr reformy mincí jako odhodlání pro temnou průmyslovou éru se zdá být rozumné, protože toto je nejjednodušší, aby získal skóre éry z.

   Vzhledem k tomu, že gruzínská hratelnost se těžce točí kolem městských států a protektorových válek, níže je několik opakovatelných zdrojů skóre éry, které se vztahují k diplomacii městského státu a války, na které se Gruzie může zaměřit:

   • Stát se prvním suzerain městského státu před renesanční érou grantů 2 éry skóre.
   • Vytvoření nepřátelských vojáků vybírajících nepřátelství porovnáním nebo překročením počtu vyslance v tomto městském státě Grants 2 ERA skóre.
   • Mír s nepřátelským městským státem tím, že odpovídá nebo překročí počet vyslance, jeho současná suzerain má.
   • Vybírání vojáků městského státu v nápadní vzdálenosti od nepřátelské civilizace Granty 2 Skóre éry.
   • Převod město jiné civilizace (nebo městského státu), zatímco ve válce s nimi uděluje skóre 3 éry.
   • Zabíjení jednotky s jednotkou ve formaci s velkým generálem nebo velkým admirálem (lze provést pouze jednou za velký generál nebo velký admirál) Grants 2 ERA skóre.
   • Zabíjení nepřátelského sboru/armády nebo flotily/armády s jednotkou grantů 1 ERA skóre.
   • Zabíjení jednotky, která má alespoň 2 další propagační akce než vaše jednotky Grants 3 ERA skóre.

   Extra produkce směrem ke stěnám []

   Chcete-li plně pochopit, jak fungují stěny, zkontrolujte prosím mechaniku stěn a městského boje v zákulisí.

   Tato schopnost v kombinaci s nadšenci Tsikhe pomáhá Gruzii proměnit všechna její města na neproniknutelné pevnosti. Stěny jsou nepochybně důležité, ale mnoho hráčů se rozhodlo tyto budovy vzdát se investování času a výroby do jiných druhů infrastruktury a stavět pouze, když je na ně vyhlášena válka. Tento reaktivní herní styl však může pro vaši říši hláskovat, pokud je nepřítel dobře připraven na jejich invazi. S Gruzií jsou stěny tak levné (zvláště když provozujete limety pro neuvěřitelných 150% produkčních bonusů), že téměř nikdy nemusíte uvažovat o tom, zda je stavět nebo ne. Tento bonus má samozřejmě také zjevnou synergii s vaší jedinečnou budovou. Tsikhe není v žádném případě ohromující budova, která by měla být postavena pouze jednou pro skóre ERA. Každé město s plně upgradovanými stěnami (starověké zdi, středověké zdi a Tsikhe) vydělá 6 cestovního ruchu po prozkoumání zachování, zvýšeno na 9 cestovního ruchu ve zlatém věku. Vzhledem k tomu, že Gruzie je náboženská civilizace s pobídkami k budování svatých míst hromadně a bude mít generaci dobré víry, kulturní vítězství je dobrou zálohou pro vaši diplomatickou cestu, když se zavře okno náboženského vítězství.

   Monarchie je skvělá vládní volba, která se zdá být přizpůsobena konkrétně pro uspokojení všech potřeb může mít Gruzie. Kromě skutečnosti, že má vysokou flexibilitu díky svým 2 politickým slotům zástupných znaků, poskytuje monarchie bydlení ze stěn a diplomatickou laskavost od renesančních stěn a dramaticky zvyšuje generování vyslance. Ačkoli teokracie je skvělá pro každou civilizaci s náboženskými tendencemi, monarchie prospívá Gruzii mnohem více z dlouhodobého hlediska.

   Sláva světa, království a víra []

   Zdvojnásobené vyslance, když poslali do městského státu jejího většinového náboženství []

   Kromě posílení skóre éry mají Gruzínci pod Tamarem dvě zastřešující priority: založení náboženství a jeho šíření do městských států. Měli by brzy prozkoumat astrologii, aby vytvořili svaté místo a svatyni, zatímco posílají skauty, aby prozkoumali mapu. Vzhledem k tomu, že Gruzie pod Tamarem nemá při zakládání náboženství ve srovnání s jakoukoli jinou civilizací, musí být to upřednostňováno od samého začátku hry. Měli by se držet svých vyslance, dokud nezaložili náboženství, v tomto okamžiku by měli používat své misionáře a apoštoly k přeměně každého městského státu, se kterým se setkávají, a rozložte své vyslance, aby dosáhli suzerainty s co nejvíce z nich, jak je to možné. S rozložením diplomatické ligy se první vyslaný vyslaný do městského státu Majoritní náboženství Tamara změní na 3, možná udělí její okamžitou suzerainty nad městským státem a nějaké skóre do éry. Nezapomeňte také, že tato schopnost funguje pouze v případě, že Gruzie má většinové náboženství, takže založení pro sebe nestačí – musíte se ujistit, že vaše náboženství je založeno v nejméně 50% vašich měst.

   Zlato, víra, věda, kultura a produkční bonusy, které Gruzie obdrží z dosažení suzerainty, učiní jejich města extrémně prosperující a produktivní (zejména pokud mají správné druhy okresů a budov). Protože však musí přeměnit městské státy místo toho, aby zaměřili svou víru na přeměnu dalších hlavních civilizací, jako jsou jiné náboženské civilizace, musí generovat ještě více víry než obvykle, pokud chtějí získat náboženské vítězství. v Shromažďování bouře, Mají dobrou pobídku k adopci sborové hudby, svatého řádu, mešity a desátek/pouť jako své víry a používají své obrovské množství víry k nákupu rockových kapel hromadně, zejména pokud hra trvá tak dlouho, že vítězství náboženského vítězství se stane nepraktickým.

   Slotting karta Merchant Konfederace je nezbytným podporou v pokračující prosperitě Gruzie. S tím a kartami, které zvyšují generaci vyslance, jako je charismatický vůdce, diplomatická liga, diplomacie dělových člunů a zadržení, budou mít pro zbytek hry stálý a škálovací příjmy zlata pro zbytek hry. Monarchie opět hodí Gruzii jako zakázkový oblek: poskytuje rychlejší generaci vyslance a další bydlení a diplomatickou laskavost ze svých zdí. Pokud jste blízko náboženskému vítězství a chcete dokončit hru na náboženské notě, může být teokracie lepší volbou, ale v jakýchkoli jiných situacích dává monarchie jen Gruzii mnohem více.

   Navíc, in Shromažďování bouře, Každá suzerainty poskytne 1 diplomatickou laskavost za kolo (zdvojnásobení na 2 za tah s Országház), což vám poskytne silnou výhodu na světovém kongresu.

   Náboženství []

   Bude to obrovský dohled, pokud by se o tom, o čem by se měla věřit, nemluví.

   • Zakladatel: Zdaleka, nejlepším zakladatelem víry pro Gruzii je papežská nadřazenost, která přidává 200 náboženským tlakem do městských států, když Gruzie vysílá vyslance. Největším problémem s Gruzií je, jak převést městské státy daleko, protože posílání misionářů a apoštolů napůl přes mapu se nezdá být vůbec pohodlné. Tato víra tento problém snadno obchází. Na začátku, když jsou městské státy pohanské s nízkou populací, stačí k převodu pouze 1 nebo 2 vyslanci (vyslanec použitý k převodu městských států se také počítá jako 2!). Pluck v diplomatické lize a někdy se můžete okamžitě stát suzerain městského státu jednoduše tím, že jste první osobou, která se s nimi setká (tento efekt je zvláště výrazný v herním režimu barbarských klanů). Také nikdo ve hře nechce tuto víru, takže je vždy k dispozici. Vyberte si to jako první s vírou.
    • Slabší možností je náboženská jednota – pokud je prvním úkolem městského státu převést je na její náboženství, pak dokončení úkolu po přijetí této víry přinese 4 vyslance. [1] Náboženská jednota je však zjevně horší možností, protože poskytuje maximálně pouze 1 vyslanec na městský stát a pokaždé, když nepřátelská civilizace převede městské státy od vašeho náboženství, zdá se, že nutnost vysílat náboženskou jednotku přes mapu náročný.
   • Následný sledovač: Poměrně málo možností pro tento, v závislosti na vaší potřebě.
    • Sborální hudba a krmení světa jsou vždy spolehlivé, ale AIS je ráda vybírá; Proto, pokud nemáte první nebo druhé náboženství, s největší pravděpodobností ani jeden z nich nedostanete.
    • Jezuitské vzdělávání: Tato víra vám umožňuje mít obsluhuvatelnou vědu, zejména když je spojena s Kilwa Kisiwani.
    • Pracovní etika: Tato víra může fungovat zázraky, pokud máte slušná místa s mnoha hory v okolí. Normálně byste se rádi usadili uvnitř kopcovitých oblastí, abyste stejně maximalizovali sílu Khevsurs.
    • Zen meditace: Tenhle se nyní stává mnohem lepší, když se vybavení skutečně stane důležitým.
   • Uctívání: Jednoduše řečeno, mešita pro náboženské vítězství na malé mapě nebo pod velikostí, pagoda pro diplomatické vítězství na standardní mapě nebo vyšší (dobrá věc je, že AIS nikdy nevybere tyto dvě uctívací budovy). Pokud uvažujete o vědeckém vítězství s Kilwa Kisiwani, vyzvedněte si zasedací dům nebo wat, i když zasedací dům je silně výhodnější (2 věda za wat je jako pokles v oceánu, když můžete plně aktivní bonus Kilwa). Uvědomte si, že setkání House a Wat má tendenci chodit docela rychle, a vy si téměř vždy vyberete víru zakladatele, když jste našli náboženství, takže to nemusí být vždy kolem.
   • Enhancer: buď svatý řád nebo náboženská kolonizace.
    • Svatý řád snižuje náklady na misionáře a apoštoly o 30%, což je úžasné pro jakoukoli civilizaci s náboženským zkosením.
    • Náboženská kolonizace je skvělá pro usazování střední hry, protože se nemusíte starat o ztrátu svého většinového náboženství při vytváření příliš mnoha nových pohanských měst. Pamatujte, že pokud ztratíte své většinové náboženství, váš hodnotitelský bonus se nebude aktivovat.

   Bonusová víra z poražených jednotek []

   Podobně jako Gorgoovy schopnosti, Tamar získává víru za zabití. Ve srovnání s mimořádnou vírou při vyhlášení války protektorátu, kterou měla před aktualizací dubna 2021, je to mnohem méně a fáze z důvodu docela rychle, vzhledem k tomu, že Gruzie je civilizace, která se zaměřuje na náboženské a diplomatické vítězství. Má však alespoň 2 výhody oproti staré schopnosti:

   • Z hlediska spolehlivosti je tato schopnost zaručena do hry každou hru. I když je válka protektorátu jedním z nejjednodušších Casus Belli, to není vždy v každé hře. Víra zabití je však něco, co můžete těžit z každé hry, a je to schopnost, která je zcela pod vaší kontrolou.
   • Tato schopnost vám může zaručit velmi rychlý Pantheon zabitím barbarů. Potřebujete 25 víry pro pantheon, který je ekvivalentní zabíjení skauta, válečníka a vyčištění barbarské základny zabitím strážce Spearmana. Získání prvního nebo druhého výběru Pantheonu je obrovskou výhodou pro civilizaci s náboženskými tendencemi, jako je Gruzie.

   Khevsur []

   Nejúčinnějším způsobem, jak využít Khevsur, je koupit ho s vírou, když se rozhodnete postavit kapli velmistra a přijmout teokracii jako svou vládu. Vzhledem k tomu, že Gruzínská síla pro generování víry je však docela omezená a extra víra z Tsikhe se do hry nepřijde až do další éry (což se stane, když se Khevsur stane zastaralým), je velmi obtížné tuto jednotku použít v omezeném časovém rámci. Navíc, protože se můžete rozhodnout, kde se urovnáte a ne kde to dělají vaši odpůrci, bonus za bojovou sílu při boji v kopcích vás s největší pravděpodobností prospívá pouze na obranu. Když je Gruzie pod útokem, může mít khevsur obhajující se na dlaždici kopců stejnou bojovou sílu jako musketman a vyvíjí zónu kontroly na všech blízkých dlaždicích. Ať už pro přestupek nebo obranu, Khevsur se běžně používá v kombinaci s vládou oligarchie nebo oligarchické dědictví zástupné znaky.

   v Shromažďování bouře, Tato jednotka obdrží dva nepřímé buffy. Za prvé, s rytíři, kteří stojí 60 výroby více (stojící na 220 produkci na rytíře), tyto jednotky se stávají mnohem užitečnějšími, protože jejich bojová síla je situačně na stejné úrovni jako síla rytířů a jsou mnohem ekonomičtější volbou. Za druhé, vojenská taktika již není technologií listů, což znamená, že ji skutečně musíte prozkoumat, abyste se přesunuli na jiné technologie. Ve vanilce a Vzestup a pád, To není případ, protože velmi často mohou civilizace tuto technologii úplně přeskočit, zejména pokud nemají v úmyslu jít na dobytí, a vždy mohou odemknout lepší jednotky někde jinde pro obranné účely. Výsledkem je, že Khevsur často zůstane v prachu, protože pokud 4 navíc skóre navíc může znamenat rozdíl ve věku, věda obecně stojí za to investovat jinde jinde. Tato hlavní změna přinesla Shromažďování bouře oživuje tyto jednotky, protože nyní se stávají mnohem více začleněni do velké strategie své příslušné civilizace. Aktualizace dubna 2021 jí dává další buff zavedením mužských prvků, nové standardní jednotky, kterou Khevsur nyní nahrazuje. To znamená, že pokud se vaše pokladna daří dobře, můžete se připravit na příchod své jedinečné jednotky školením šermířů a upgradem je. Vzhledem k tomu, že Khevsur je s největší pravděpodobností obrannou jednotkou, je však docela obtížné mít hru s Gruzií, kde je váš příjem zlata dostatečně hojný, aby to stáhl, to je zřídka způsob, jak jít. Pokud chcete jít do války pomocí této jednotky, postavte kapli velmistra, kupte Khevsurs s vírou a díky Tamarově víře -zachovávají schopnosti Tamarovy víry –

   Místo bitvy v Civilizace VI je vlastně dlaždice obránce, ne útočníka. Proto, podobně jako u jiných bonusů, které poskytují další bojovou sílu při „boji na“ určitém terénu, Khevsur dostane další bojovou sílu, když zaútočí na jednotku stojící na kopcích, bez ohledu na to, kde stojí Khevsur. Khevsur také dostane další bojovou sílu na obranu, pokud bude napaden při stání na kopcích.

   Tsikhe []

   Tsikhe je záruka, která odrazuje i ty nejvíce krvežíznivé válečníky od napadení Gruzie. Poskytuje dvakrát vnější obranu standardních renesančních zdí a přeměňuje gruzínská města na neproniknutelné pevnosti. Civilizační schopnost Gruzie (+50% výroba směrem ke stěnám) je tato budova ještě silnější. Kromě toho silně hraje gruzínskou jedinečnou schopnost řetězení více zlatých věků. Vzhledem k tomu, že Tsikhe je postaven v centru města (což znamená, že může být postaven v každém městě), v kombinaci se schopností vůdce Tamara, díváte se na významnou produkci víry a cestovního ruchu, pokud můžete pokračovat ve svém zlatém věku. Po obecném buffu směrem k renesančním stěnám, díky nimž jsou imunní vůči obléhání věží a bití Rams, je Tsikhe tak tanky, že vydrží i kola bombardérů. Avšak vzhledem k tomu, že se jedná o jediný kus jedinečné infrastruktury, kterou lze učinit zastaralým technologickým výzkumem, ujistěte se, že odkládáte zkoumání oceli, dokud nebudete postavit Tsikhe v každém městě. Díky své zvýšené produkci víry a cestovního ruchu ve zlatých věcích může tato budova smysluplně přispět k kulturnímu vítězství, pokud dokážete ze své civilizace co nejlépe vydělat ze své civilizační schopnosti řetězovat zlatý věk.

   Valletta’s Suzerain Bonus má vynikající synergii s Gruzií, protože vám umožňuje okamžitě zakoupit stěny a další budovy centra města s masivním příjmem víry, než věnovat produkci a otočit se k jejich budování jejich. Pokud Valletta není ve hře pod Shromažďování bouře Pravidla, můžete své tsikhe vybudovat s maximální účinností pomocí slotů limitů a mít aktivní smlouvu o rozvoji měst (usnesení světového kongresu) pro budovy města City Center. Tyto, v kombinaci se schopností civilizace, přinesou 250% bonus za výrobu.

   Naopak, Akkadův bonus Suzerain bude vaše tsikhe (a všechny ostatní zdi) zbytečnými proti útokům na melee a proti-kavalery. Pokud je Akkad ve hře, udělejte, co je v mých silách, aby zbavil své soupeře o jeho bonus, nebo ho dokonce dobyl, pokud jeho umístění tak činí.

   Typy vítězství []

   V závislosti na tom, které věnování si vybírají každou éru a na které okresy se zaměřují na stavbu, mohou Gruzínci potenciálně vyzkoušet jakýkoli druh vítězství. Jít na náboženské vítězství je však nejjednodušší cestou, kterou je třeba následovat, a nejlepší způsob, jak využít schopnosti vůdce Tamara. Vzhledem k tomu, že Gruzie se s největší pravděpodobností zaměřuje na výstup dobré víry, bonus z cestovního ruchu zlatého věku od jejich Tsikhe a mimořádně diplomatická laskavost z blízkých vztahů s městskými státy jim také pomůže sledovat buď kulturní nebo diplomatické vítězství.

   Konkrétně pro diplomatické vítězství má Tsikhe vynikající synergii s monarchií, protože každý Tsikhe dává +2 diplomatické laskavosti . Další diplomatickou laskavost může být vytvořena budováním ministerstva zahraničí, využitím Tamarovy interakce mezi náboženstvím a vyslanci a výběrem pagody jako své budování uctívání. Kilwa Kisiwani, Országház, Socha svobody a potala palác jsou užitečnými zázraky pro tento typ vítězství a chrám Mahabodhi by měl být vždy vysoko na agendě gruzínského agendy, aby je podpořil na náboženských i diplomatických cestách.

   Strategie pultu []

   Pro vítězství potřebuje Gruzie dvě věci: zlatý věk a městské státy. Abychom je porazili, je proto nejlepší zkusit je popřít. Pokud se s nimi setkáte ve starověké éře, zkuste je porazit do kmenových vesnic a barbarských táborů. Síla v jednotě poskytuje plné výhody pouze tehdy, pokud Gruzie již zažívá zlatý věk, takže včasné selhání získání člověka by mohlo po dlouhou dobu bránit svému potenciálu po dlouhou dobu hry. Navíc, pokud máte náboženství, rozložte jej do městských států, abyste zabránili Gruzii v vytržení každé subezerainty z pod vámi.

   Akkadova bonus Suzerainty umožňuje vašim jednotkám Melee a Anti-Cavalry způsobit plné poškození zdí. Když je vybaveno takovou silou, obléhání se proti Tsikhe bude mnohem jednodušší. Valletta je další užitečný městský stát, který budete chtít popřít Gruzii (zejména pokud nejste schopni ho dobýt), protože to tak dobře synergizuje s Tsikhe.

   Vstup civinopedia []

   Gruzínské království, dlouho považované za zlatý věk gruzínského lidu, existovalo téměř 500 let na křižovatce střední Asie. Bašta křesťanství v Gruzii vyvinula výraznou, brilantní literární kulturu a umění a jejich jedinečná abeceda se dodnes používá dodnes. Byl to diplomatický hráč v záležitostech Svatých zemí a RUS, důležitý spojenec Byzantské říše a ochránce koterie vassal států.

   Vzestup Gruzie království je neoddělitelný od vzestupu dynastie Bagrationi, jedné z nejstarších a nejdéle trvajících královských rodin křesťanství. Bagrationi tvrdí, že sestup od krále Davida Izraele (jejich paže má jak prak, tak harfa), přes potomci jménem Bagrat. Jejich příjmení je spojeno s vládci kavkazské Iberie od nejméně 6. století. Když se u moci zmizely říše Sassanid Persian a Abbasid, Bagrationi získal území, dokud nevytvořili království Tao-Klarjeti, a Bagrat III byl schopen začlenit království Abcházie do jeho držení na konci 9. století.

   Následovala řada politických sjednocení a vojenských kampaní proti Seljuksovi, které provedly králové Bagrationi, včetně Davida IV, stavitele. Moudře by nástupce krále často sloužil jako ko-regent před vzestupem na trůn, čímž by poskytl praktické zkušenosti Demetrius I a Tamar s obsluhou jako monarcha, než bude muset převzít práci na plný úvazek na plný úvazek.

   Ale monarcha ne vždy snadno seděl na trůnu. Silná třída ušlechtilých by se občas rozpadla do vzpoury nebo spiknutí, aby se uchvátila vládce. Prvním příkladem je Tamarovo přijetí Rus Prince Yuriho jako jejího prvního manžela na naléhání šlechty (tento příběh je podrobně popsán jinde.)

   Království dosáhlo svého zenitu za vlády Tamara, stalo se skutečnou transkaucasijskou říší, s prstenem spojenců a Vassalů, které jej obklopovaly. Gruzie dosáhla vzkvétání architektury, malby a poezie podobné úspěchům Evropy během vysokého středověku. Během své vlády byla napsána epická báseň „Knight in the Panther’s Skin“, báseň tak ústřední pro gruzínskou kulturu, že kopie byly tradičně součástí věky až do 20. století.

   Gruzínské armády byly často proti svým sousedům v Seljuku, přičemž gruzínští generálové (včetně King Consort) přidali území prostřednictvím dobytí. Říše Trebizond na Černém moři byla zřízena z území dříve pod byzantskou kontrolou. Umístěno pod vládstvím byzantských princů – kteří se také stali Tamarovými příbuznými – Trebizond zastupoval Gruzii, která se prosazovala na Blízký východ, zejména když křižáci prohráli s Saladinem a Byzantská říše pokračovala v rozpadu. Gruzie také uplatňovala nároky na kláštery ve Svaté zemi (některé z nich jsou dodnes drženy), včetně těch v Jeruzalémě.

   Ale po smrti Tamara v roce 1213 začala Gruzie meteorická období než jeho výstup. Čtvrtá křížová výprava vyústila v pytel Konstantinopole, a tím Gruzie ztratila sílu svého největšího spojence. Současně Mongolové napadli Gruzii, ohromili národ a monarcha George IV. Tamarova dcera Rusudan převzala trůn, ale nedokázala jezdit Mongoly zpět a byla nucena uprchnout do západní Gruzie a ponechat východní část pod kontrolou Mongol. Antimongolské povstání definovalo několik příštích generací, což mělo za následek rozšířené zničení krajiny.

   Nakonec síla Khans oslabila a gruzínští monarchové dokázali znovu získat část své staré slávy pod George V, brilantní. George V dokázal znovu překončit gruzínské území, zastavil výplatu pocty Mongolům a založil diplomatické vazby s Byzantiem, Janovkou a Benátek. Ale toto vzkvétání bylo krátkodobé. Gruzínští vojáci, kteří se vracejí z kampaně.

   Gruzie, oslabena dobytí a morem, byla v podstatě poklona, ​​když Timur zahájil své kampaně dobytí v roce 1386. Méně než o století později se Gruzie rozpustila po smrti George VIIIS do tří menších království, z nichž každá byla vedena větev dynastie Bagrationi. A každá větev tohoto velkého domu byla nyní soupeřem.

   Dědictví tohoto království by však vždy zůstalo ústřední pro gruzínskou kulturní identitu. Gruzie byla křesťanským královstvím, skutečně Dálným východním okrajem křesťanství, a bylo obklopeno náboženskými nepřáteli a protichůdnými kulturami. Politicky to mělo vliv v klíčových divadlech věku. Jeho armády dobyly ve jménu jejich vládce. Gruzie byla stejně součástí velkého kulturního vzkvétání vysokého středověku jako jakékoli království v kontinentální Evropě, ale s vlastní jedinečný pohled na otázky rytířství, lásky, krásy, umění a náboženství a náboženství. Přežívající kláštery, básně a umělecká díla dnes svědčí o této slávě.

   Města []

   Občané []

   Muži Ženy Moderní muži Moderní ženy
   Alexandre Besisa Jiří Tatyana
   Baadur Elene Levan Mariam
   Boris IRINE Beka Nuwrieyl
   Davit Izolda Giorgi Ceniah
   Gaioz Ketevan ARCIL Nini
   Irakli Khatuna Evgeny Imani
   Mikheil Leila Nicholas Helen
   Petre Madona Luka Anano
   Revaz MZIA Karan Tamari
   Tamazi Rusudan Tariel Marri

   Trivia []

   • Symbolem gruzínské civilizace je Jeruzalémský kříž (velký kříž a čtyři malé kříže), podobný tomu, který se objevuje na gruzínské vlajce.
   • Gruzínská civilizační schopnost je přímým překladem oficiálního gruzínského motta.
   • Gruzie je jediná civilizace, jejíž schopnost se mění na základě herního režimu.
   • Začlenění Gruzie vedené Tamarem v Civilizace VI: Rise and Fall začalo jako meme na fórech Civfanatics mezi oznámením Civilizace VI a jeho uvolnění. Když se fanoušci pokusili dešifrovat vůdce, které viděli v rozmazaném plakátu na pozadí videa First Look, „záhadná“ ženská vůdkyně stojící mezi Catherine de Medici (Francie) a Pericles (Řecko) byl předpokládán jako tamar Gruzie, od civilizací, od civilizací, od civilizací, od civilizací, protože civilizace Na tomto plakátu byly uvedeny v abecedním pořadí a nebylo odhaleno, že civilizaci by mohlo vést více vůdců. Vůdce byl později odhalen jako Gorgo, a Tamar a Gruzie se stali vtipným synonymem divokých, dlouhodobých hypotéz ohledně civilizace nebo vůdce, který se považuje za nepravděpodobné Vzestup a pád, Gruzie nikdy nebyla součástí Civilizace franšíza.

   CIV 6 Gruzie

   Gruzie může prosazovat nepřetržité zlaté věky a zároveň spojit náboženství a městský stát diplomacii. Zde podrobně popisuji gruzínské strategie a protistrategie.

   3

   1

   Этот предмет добавлен в.

   Zigzagzigal
   Не с сети

   7 261 уникальных посетителей
   70 добавили з избранное

   Оглавление руководства

   Schopnost vůdce Tamara: Sláva světa, království a víra (Část 1/2)

   Schopnost vůdce Tamara: Sláva světa, království a víra (Část 2/2)

   Civilizační schopnost: Síla jednoty (Část 1/3)

   Civilizační schopnost: Síla jednoty (Část 2/3)

   Civilizační schopnost: Síla jednoty (Část 3/3)

   Unikátní jednotka: Khevsur

   Unikátní budova: Tsikhe

   Správa – vládní a politické karty

   Správa – věkové bonusy a světový kongres

   Správa – Pantheony, náboženství a městské státy

   Správa – zázraky a skvělí lidé

   Po této příručce vyžaduje rozšíření bouře.

   • Balíčky obsahu před rostoucími a pády
    • Vikingové, Polsko, Austrálie, Persie/Makedon, Nubia, Khmer/Indonésie
    • Maya/Grand Kolumbie, Etiopie, Byzantium/Gauls, Babylon, Vietnam/Kublai Khan, Portugalsko

    Boží dílo se zastaví pro nikoho. Ne hordy, které napadají mé království, ne pro opilci, kteří bojují bez přemýšlení, a ne pro Ignoble šlechtici, kteří nevědí nic o vládnutí národa. Když vezmete břemeno koruny a vyvstáváte jako nový obránce Gruzie, víte, že víra a odhodlání přemohly hříšníky světa.

    Jak používat tuto příručku

    • The Obrys Podrobnosti o mechanice toho, jak fungují jedinečné funkce civilizace a jaké jsou jejich zaujatosti.
    • The Victory Skew Sekce popisuje, do jaké míry je Civ (a její jednotlivé vůdce v případě potřeby) nakloněn k konkrétním trasám vítězství. Tohle je ne hodnocení své síly, ale indikátor nejvhodnější trasy k vítězství.
    • Více sekcí pro Jedinečné Podrobně vysvětlete, jak používat každý speciální bonus civilizace.
    • Správa Popisuje některé z nejvíce synergických vlád, vládních budov, politických karet, věkových bonusů, Pantheonů, náboženských přesvědčení, zázraků, městských států a skvělých lidí pro občanské lidi. Jsou zmíněny pouze ty, které mají nejvíce synergii s jedinečnostmi CIV – nejedná se o nutně „nejlepší“ volby, když hrajete jako Civ pro danou trasu vítězství.
    • Nakonec Protistrategie Diskutuje o tom, jak nejlépe hrát proti Civ, včetně zvážení vůdčích programů, pokud je CIV kontrolován počítačem.
    • Online: Rozdělte 2
    • Rychle: Rozdělte 1.5
    • EPIC: Vynásobte 1.5
    • Marathon: Vynásobte 3

    Terminologie použitá v této příručce a ne ve hře je vysvětlena zde.

    AOE (oblast efektu) – Bonusy nebo sankce, které ovlivňují více dlaždic v poloměru sady. Pozitivní příklady zahrnují továrny (které nabízejí výrobu městům v okruhu 6 dlaždic, pokud nejsou v dosahu jiné budovy stejného typu) a negativním příkladem jsou jaderné zbraně, které způsobují devastaci nad širokým poloměrem.

    Beelining – Získání technologie nebo občanského rychlého prozkoumání pouze jejím zkoumáním a jejím předpokladem. Některá odchylka je povolena v případě, že odebrání technologie nebo Civic z hlavní trati poskytuje určitou výhodu, která na to nahradí (buď zdroj další vědy/kultury, nebo přístup k něčemu nezbytnému pro podporu Eureka nebo inspiraci)

    CA (CIV schopnost) – Jedinečná schopnost civilizace, sdílená všemi jejími vůdci.

    Kompaktní říše – Civs s městy těsně u sebe (obvykle 3-4 mezery dlaždic mezi městskými centry). To je užitečné, pokud chcete využít okresy, které získávají bonusy z sousedství z jiných okresů, nebo maximalizovat potenciál bonusů o efektu později ve hře.

    Dispergované říše – Civs s městy, která se rozprostírají (obvykle mezery 5-6 dlaždic mezi městskými centry). Civs s jedinečnými vylepšeními dlaždic obecně upřednostňují rozptýlenou říši, aby je mohli využít, stejně jako Civs zaměřené na konstrukci Wonder Construction.

    GPP – Krátké body pro skvělé osoby. Okresy, budovy a zázraky tyto body generují a dostatečně si můžete nárokovat skvělého člověka odpovídajícího typu.

    GWAM – Kolektivní jméno pro skvělé spisovatele, umělce a hudebníky. Všichni mohou produkovat skvělá díla, která nabízejí cestovní ruch a kulturu, což je činí důležitými pro každého, kdo hledá kulturní vítězství.

    LA (schopnost vůdce) – Jedinečná schopnost konkrétního vůdce. Obvykle, ale ne vždy, mají tendenci být konkrétnější než schopnosti CIV. Některé vůdčí schopnosti přicházejí s přidruženou jedinečnou jednotkou nebo infrastukturou.

    Představení – Trénovat jednotku s úmyslem ji upgradovat na požadovanou jednotku. Příkladem je stavba prasků a jejich upgradování, jakmile je lukostřelba odemknuta.

    Sniping – Zacílení na konkrétní město pro zajetí přímo ignoruje jiná nepřátelská města po cestě. Obvykle se používá v souvislosti s „odstřelováním kapitálu“ – přijímání původního kapitálu civinu co nejrychle.

    Začněte zaujatost – Druh terénu, terénu nebo zdroje, který civilizace s větší pravděpodobností začne poblíž. Obvykle se používá pro civilizace, které mají rané bonusy závislé na konkrétním typu terénu. Existuje pět úrovní startovacího zaujatosti; Civs s zaujatostí Tier 1 jsou umístěny před Civs of Tier 2 a tak dále, což zvyšuje jejich šanci na přijetí příznivého výchozího umístění.

    Super jednotky – Jedinečné jednotky, které nenahrazují žádné další. Příklady zahrnují indické Varu a Mongolsko Keshigs.

    Vysoké říše – Říše, které zdůrazňují rozvoj města nad expanzí, což obvykle vede k méně, ale větším městům.

    Jedinečné – Kolektivní název pro schopnosti CIV, schopnosti vůdce, jedinečné jednotky, jedinečné budovy, jedinečné okresy a jedinečná vylepšení.

    UA (jedinečná schopnost) – Kolektivní jméno pro vůdčí schopnosti a schopnosti CIV.

    UB (jedinečná budova) – Speciální budova, která může být postavena pouze ve městech jediné civilizace, která nahrazuje normální budovu a nabízí zvláštní výhodu.

    UD (jedinečný okres) – Zvláštní čtvrť, která může být postavena pouze ve městech jediné civilizace, která nahrazuje normální okres, stojí polovinu postavení a nabízí nahoře některé jedinečné výhody.

    UI (jedinečné zlepšení) – Zvláštní vylepšení, které mohou stavitelé postavit pouze jedinou civilizaci. „UI“ vždy odkazuje na jedinečná vylepšení mých průvodců a ne na „uživatelské rozhraní“ nebo „jedinečnou infrastrukturu“.

    UU (jedinečná jednotka) – Speciální jednotka, která může být vyškolena pouze jedinou civilizací, a v některých případech pouze v případě, že je tato civilizace vedena konkrétním vůdcem.

    Široké říše – Říše, které zdůrazňují expanzi nad rozvojem města, což obvykle vede k více, ale menším městům.

    Gruzie nemá žádné zaujatosti.

    Civilizační schopnost: Síla jednoty

    • Zlaté a hrdinské věkové vězení také poskytují své normální bonusy do éry věku.
    • +50% výroba při stavbě starověkých stěn, středověkých zdí a budov Tsikhe.

    Schopnost vůdce Tamara: Sláva světa, království a víra

    • Zabíjení vojenských jednotek poskytuje víru rovnou 50% jejich síly na blízko.
     • To se hromadí s pantheonem boha války za 100% síly jednotkové melee.
     • Pokud žádné jediné náboženství není dominantní v nejméně polovině vašich měst, bonus se nepoužije.
     • To nemá vliv na Amani (Diplomat) „Envoys Envoys, když je přítomen v městském státě.
     • To vstoupí v platnost po účinku víry zakladatele náboženské jednoty, takže vždy vytvoří dva vyslance místo jednoho.
     • Odeslání svého prvního vyslance do městského státu s přítomným náboženstvím, zatímco máte kartu Diplomatic League nebo Contentment Policy Active, udělí pouze tři vyslance, ne čtyři.

     Unikátní jednotka: Khevsur

     Pěchotní jednotka středověké éry melee, která nahrazuje ruky

     Vojenská taktika
     Technika
     Středověká éra

     Střelný prach**
     Technika
     Éra renesance

     *Nákupní jednotky s vírou vyžadují budovu vlády kaple velmistra, která vyžaduje buď božské právo na středověkou, nebo občanská občanská zkouška z renesance.

     ** Pokud nemáte nedostatečné nitre, můžete i nadále trénovat jednotky Khevsur i za technologií střelných prachů.

     • Nabídky -85% poškození městských stěn a městských obran
     • +5 vs. Jednotky proti-kavály
     • +7 Při útoku nebo obraně na kopcových dlaždicích
     • Ignoruje další pohybové náklady na kopcové dlaždice
     • Vyžaduje místo učňovského přípravku vojenskou taktickou technologii
     • Stojí 10 železa do vlaku, dolů z 20 (-50%)
     • Má 48 síly, z 45
     • +7 Síla při útoku nebo obraně na kopcových dlaždicích
     • Hill Tiles stojí 1 bod pohybu pro vstup místo 2.

     Unikátní budova: Tsikhe

     Budova centra města pro renesance, která nahrazuje renesanční stěny

     Taktika obléhání
     Technika
     Éra renesance

     Nelze postavit s:

     Ocel
     Technika
     Moderní éra

     Starověké stěny

     Středověké stěny

     *Nákup budov centra města s vírou vyžaduje, abyste byli nad městským státem Valletta. To nezohledňuje 30% slevu Valletty za stěny na nákup víry.

     Různé účinky

     Během zlatého nebo hrdinského věku se tato výnosy zdvojnásobí.

     • Poskytuje sílu +3 pro své město, pokud jeho vnější obrana není zcela zničena.
     • Přidává 200 zdraví do městské vnější obrany, dokud není odemčena ocelová technologie moderní éry
     • Vnější obrana tohoto města nelze obcházet obléhací věže.

     *Vyžaduje občanskou ochranu moderní éry.

     • Náklady 260 výroby/520 víry, z 300/600 (-13%)
     • Poskytuje 4 víru za tah
     • Během zlatého nebo hrdinského věku poskytuje další víru +4 a +3 cestovní ruch s občanskou přírodou moderní éry.
     • Poskytuje 200 zdraví městským vnějším obraněm, až ze 100 (+100%).

     V této části je Civ subjektivně odstupňován na základě toho, kolik se nakloní ke konkrétnímu typu vítězství – ne Jak moc je to. Skóre 3 nebo více znamená, že Civ má alespoň menší výhodu vůči vítězné trase.

     Gruzie může dobře fungovat při kulturním vítězství. Víra může přispět k cestovnímu ruchu prostřednictvím přírodovědců, národních parků a rockových kapel, zatímco další vyslanci ve městských státech mohou pomoci s vědou, kulturou a divnou produkcí. Budování zázraků je jedním z nejlepších zdrojů skóre ERA, které se živí zpět do silných bonusů z Golden Age. A během zlatého věku poskytne jedinečný Tsikhe Wonder ještě více cestovního ruchu.

     Diplomacie patří mezi nejlepší gruzínské trasy vítězství. Jen málo Civs může odpovídat Gruzijské schopnosti získat vyslance městského státu a poskytnout Gruzii skvělou příležitost stát se suzerain v mnoha městských státech současně. To může zase vést k mnoha extra diplomaticům. Kromě toho, levná konstrukce na zeď, Tsikhe UB a vláda monarchie se spojí s významným bonusem k diplomatické laskavosti.

     Dominance je přiměřeně efektivní díky jedinečné jednotce Gruzie. I když to není zvlášť silné, můžete přidat vládu oligarchie a obléhací věž a stává se nákladově efektivní všestrannou možností pro válčení. Extra vyslanci ve městských státech také usnadňují stát se suzerain městského státu s velkou armádou a vybírat jeho jednotky. Alternativně můžete s budovou kaple velmistra zakoupit jednotky s Faith-mocné ve spojení s atributem Faith-on Kills of Tamar’s Leader Schopnost..

     Náboženství je pro Gruzii další silná cesta vítězství. UB nabízí slušné množství víry – zejména během zlatých/hrdinských věků. Je to však schopnost vůdce Tamara, která může opravdu Poskytněte vám masy – jak prostřednictvím dalších vyslanci v náboženských městských státech a víře na zabití. Existuje však několik úlovků – Gruzie nemá přímou výhodu k založení náboženství a startovací války vystavují vaše náboženské jednotky vážným rizikem. Jak již bylo řečeno, převod měst jiných civionů, když jste s nimi ve válce.

     Konečně, Gruzie může udělat v pořádku bodnutí při vědeckém vítězství. Jezuitská víra umožňuje, aby byla víra vynaložena na nákup budov kampusu, ale více k věci, Gruzínští další vyslanci vám mohou pomoci získat více vědy z vědeckých městských států.

     Schopnost vůdce Tamara: Sláva světa, království a víra (Část 1/2)

     Schopnost vůdce Tamar objasňuje, že hra Gruzie je postavena kolem víry, i když obě poloviny její schopnosti s ní fungují velmi odlišně.

     Chcete -li to použít vůbec, budete muset zajistit náboženství. Protože Gruzie nemá přímé výhody zakládání náboženství, je důležité rozvíjet svatá místa docela brzy. Pokuste se rozšířit do horských oblastí – kromě nabídky silného bonusů pro sousedství Svatého místa budete moci také později bránit tato města velmi efektivně.

     Podobně jako Gorgo z Řecka získat kulturu při zabíjení nepřátelských jednotek, Tamar získává víru. Brzy, zabíjení barbarského válečníka má hodnotu 10 víry – zabíjení tří z nich stačí k zajištění pantheonu. Může být užitečné udržovat barbarskou základnu, aniž by ji vyčistila, aby mohla vyvolat více barbarů, které můžete zabít pro extra víru.

     Zvažte naskládání této schopnosti s pantheonem boha války, který vám jako tento bonus poskytuje víru při zabíjení jednotek rovna polovině jejich síly na blízko. Pantheon God of War platí pouze do osmi dlaždic od svatého místa, ale tento svatý místo nemusí být vaše!

     Víra a válka se často nemíchají, protože nepřátelské vojenské jednotky mohou snadno drancovat vaše náboženské jednotky. Převod měst jiných občanů, se kterými jste ve válce.

     Pokud chcete aktivně hledat spoustu víry s touto schopností, možná budete chtít napadnout další civisy. Khevsurs a Battering Rams nebo Siege Towers mohou udělat dobrou práci při snižování nepřátelské obrany, zatímco mají dostatečnou sílu, aby se postavili jakýmkoli středověkým jednotkám.

     S vládou pro dvě úrovně můžete postavit budovu vlády Plaza Grand Master’s Chapel. Přestože chybí užitečné výhody vybírání městského státu ministerstva zahraničí (což jde dobře s druhou polovinou schopnosti vůdce Tamara), umožňuje vám zakoupit vojenské jednotky s vírou. To znamená, že ve válce můžete zabít nepřátelské jednotky, abyste podpořili produkci budoucích jednotek, i když si můžete varovat, že náklady na jednotky rostou rychleji než síla nepřátelských jednotek.

     Alternativním využitím této schopnosti je nechat nepřítele k vám. Gruzínská schopnost CIV usnadňuje stavbu městských stěn, takže můžete udržovat svá města v bezpečí a zároveň můžete zabíjet nepřátelské jednotky pro víru.

     Vzhledem k tomu, že Tamar je obzvláště dobrý v tom, že se stane suzerain nad městskými státy, mohou jiní civisy chtít napadnout a dobýt přímo, aby popřeli Tamar přidružené bonusy. Přijetí městského státu může zahájit nouzovou situaci města – připojit se k nouzovému stavu jako člen je dobrým způsobem, jak vstoupit do války s jiným obvojem, aniž by způsoboval stížnosti – skvělá příležitost zabít nepřátelské jednotky pro víru!

     Tento prvek schopnosti vůdce Tamara není obrovským zdrojem víry a bude zmizet, jak hra pokračuje. Nabízí však dobré odměny za vyčištění barbarů, brány proti jiným civům nebo dokonce zapojení do Khevsur Wars.

     Schopnost vůdce Tamara: Sláva světa, království a víra (Část 2/2)
     Dvojité vyslanci v přeměněných městských státech

     Pouze jeden vyslaný vyslaný vám dává dva, když je město vaší víry – což znamená, že je snadné převrátit městské státy k vaší kontrole, když se závod vyslance konkurenceschopně.

     Trvale silnější část schopnosti vůdce umožňuje vašim vyslancem natáhnout mnohem dále, než by pro jiné civisy, a nechat vás stát se Suzerain přes mnohem více městských států než prakticky kdokoli jiný. Pro efektivitu, pokud městské státy nemají obzvláště důležité bonusy, které potřebujete co nejdříve, vyvarujte se vysílání vyslaných ve městských státech, které jste nepřeváděli. Pokud jste již suzerain ve všech městských státech, které jste převedli, zavěste na ty vyslance, dokud nepřevedete další městský stát nebo někdo jiný od vás převezme kontrolu nad městským státem.

     Pro seznam bonusů o městském státě Suzerain nejdůležitější pro Gruzii (a tedy některé z městských států, které budete chtít nejvíce upřednostňovat), zamířte do sekce administrativy této příručky.

     Pokud jde o bonusy vyslance, jsou ty z náboženských městských států obecně nejdůležitější, ale jinak to do značné míry záleží na tom, co v té době potřebujete. V případě pochybností jsou bonusy vědeckého a průmyslového městského státu téměř vždy užitečné. Mějte na paměti, že bonusy 3 a 6 vyslaných vyžadují, abyste stavěli odpovídající budovy, abyste využili bonus.

     • Víra zakladatelů náboženské jednoty poskytuje Gruzii +2 vyslance ve městském státě, když jeden přeměňuje na své náboženství.
     • Některé vládní možnosti je pomáhají akumulovat je v průběhu času (vláda monarchie a charismatický vůdce, diplomatická liga, diplomacie dělových člunů a karty zadržovací politiky), spolu s diplomatickým čtvrtletním okresem.
     • Určitá občanka vám poskytne vyslance přímo, když je odemčena – obvykle občanská, která je mimo hlavní výzkumnou cestu.
     • Klasická éra Apadana Wonder nabízí dva vyslance, plus další dva za každý zázrak postavený ve stejném městě – vzhledem k tomu, že konstrukce Wonder je skvělý způsob, jak získat skóre éry, je to dobré pro gruzínské schopnosti CIV.
     • Někteří skvělí lidé udělují vyslancem, když jsou použity – viz část Administration v průvodci pro více informací.
     • Amani (The Diplomat) poskytuje 2 vyslance ve městském státě, ve kterém je přítomna. To však není zdvojnásobeno schopností vůdce Tamara. Pokud je povýšena dostatečně, Amani také zdvojnásobí počet vyslance, které máte v městském státě, když je tam umístěna.
     • Osvobození zajatého městského státu vás staví na 3 vyslance, pokud jej osvobodíte ve středověké éře nebo dříve, 6 vyslanci, pokud je to mezi renesanční a průmyslovou érou nebo 9 vyslanci v moderní éře nebo později.

     Mít spoustu bonusů pro vyslanci a spojenců městského státu je užitečné pro zvýšení všech druhů výnosů, ale také to pomáhá poskytnout užitečnou defenzivní výhodu-když jdete do války, všechny vaše městské státy Suzerain se k vám připojí a za cenově dostupnou cenu a za dostupnou cenu a za cenově dostupnou cenu Můžete si vybírat jejich armádu a převzít kontrolu nad všemi jejich vojenskými jednotkami na 30 zatáček.

     Kromě toho každý městský stát, který jste suzerain nad granty +1 diplomatická laskavost za tah, nebo +2 s průmyslovou érou Országház Wonder. To vám může poskytnout významnou výhodu ve světovém kongresu.

     Další čtení: Tamar of Gruzie a civilizace VI

     Začlenění Tamar (a Gruzie) do Rise and Fall by mohlo být překvapením pro hráče, kteří nebyli obeznámeni s vývojem v Civ Community před vydáním CIV 6, vzhledem k tomu.

     Mezi oznámením CIV 6 a jeho vydáním byly představeny Civs, které by byly uvedeny v základní hře – obecně každý týden – v řadě videí First Look Videa. Občas byla vydána různá videa, která vysvětlila prvky vývoje hry, a jedno z těchto videí zahrnovalo rozmazaný plakát v pozadí. Zdálo se, že tento plakát předváděl vůdce, kteří by se objevili v základní hře CIV 6, a jak bylo vydáno více videí, potvrdilo se, že plakát přesně ukazuje, kteří vůdci (a tedy které civisy) budou ve hře.

     Dešifrování plakátu nebylo pro komunitu Civ snadné. Rozmazané rozlišení znamenalo, že bylo nutné najít historické obrazy, které zhruba odpovídaly jeho tvaru. Někteří byli dostatečně snadné najít, ale některé se ukázaly jako nepolapitelné. Jeden zejména byl nesprávně identifikován jako zastupující Tamar Gruzie.

     Protože byla vydána více videí prvního vzhledu, myšlenka, že další by předváděla Tamar z Gruzie. Toto rozšířilo dokonce i po vydání hry, jakmile byla první vzhled videa vydána pro DLC Civs, pomalu se proměnilo v stále populárnější touhu vidět Gruzii ve hře a nakonec vyvrcholilo Tamarem a Gruzií ve skutečnosti v Rise and Fall ve společnosti Rise and Fall.

     Schopnost vůdce Tamara vás nutí spojit náboženství a městské státy. Možná budete muset ušetřit pár misionářů více než typický náboženský výbor pro plnou výhodu, ale víra od zabití a bonusy Suzerain nebo Envoy z městských států to pomůže vyrovnat to.

     Civilizační schopnost: Síla jednoty (Část 1/3)

     Schopnost Gruzie Civ je složitá, že se dobře používají – nesprávné skóre éry jen lehce a můžete z toho skončit bez výhod pro nejméně 40 zatáčky. Inteligentní použití vám umožní vstoupit.

     Tmavý, normální, zlatý a hrdinský věk

     Hra je rozdělena do devíti herních éry: starověký, klasický, středověký, renesance, průmyslový, moderní, atomový, informace a budoucnost. Tito poslední mezi 40 a 60 zatáčkami v závislosti na míře, jakou technologie výzkumu a občanství Civs.

     Během doby hry se skóre éry grantu různých akcí, rozpracované později v této příručce. V závislosti na tom, kolik vyděláváte během doby hry, budete mít během příští hry temný, normální, zlatý nebo hrdinský věk. Čtyři různé typy věků mají odlišné účinky:

     Pokud jste během předchozí hry dosáhli jakéhokoli jiného druhu éry, vstoupíte do temného věku, pokud jste vytvořili nedostatečné skóre éry.

     Během temného věku vaši občané poskytnou polovinu tolik věrnostního tlaku jako obvykle, což může způsobit, že se hraniční města stanou neloajálními, takže je mnohem složitější držet se dobytí.

     Máte však také přístup k politickým kartám temného věku. Ty jdou do štěrbiny a poskytují významné výhody, ale také významné nevýhody.

     Abyste vám pomohli dostat se z temného věku, můžete si vybrat jeden ze čtyř věnování, které vám poskytne skóre bonusové éry z určitých akcí. Výběr možných věnování se liší v každé éře hry.

     Hru vždy zahájíte v normálním věku. Pokud jste v předchozím herní éře vytvořili mírné množství skóre ERA, lze zadat další normální věk, pokud jste vytvořili mírné množství skóre.

     Normální věky na nich nemají nic zvláštního. Stejně jako Dark Ages si můžete vybrat jeden ze čtyř věnování pro bonusové skóre.

     Zlatý věk lze dosáhnout, pokud jste měli obzvláště velké množství skóre ERA v předchozí éře hry.

     Zlaté věky způsobují, že vaši občané poskytují o 50% více věrnostního tlaku než obvykle, což usnadňuje odolání nepřátelských věrnostních tlaků.

     Ještě důležitější je, že získáte přístup k výběru jednoho ze čtyř bonusů za věnování zlatého věku, které nabízejí pro zbytek éry některé silné výhody. Odhodlání ve zlatém věku však neposkytuje skóre éry, což ztěžuje vyhnout se temnému věku v následující éře.

     Pokud jste v temném věku, dosažení dostatečného množství éry pro zlatý věk vás místo toho umístí do hrdinského věku.

     Tyto věky jsou totožné se zlatým věkem, kromě toho, že vám umožňují vybrat tři bonusy odhodlání místo jednoho.

     Prahové hodnoty skóre ERA

     • Ve výchozím nastavení bude mít 13 nebo méně skóre ERA v příštím herním éře temný věk.
     • Ve výchozím nastavení bude mít skóre mezi 14 a 27 ERA za následek normální věk v éře příští hry.
     • Ve výchozím nastavení bude mít 28 a více skóre ERA ve výšce zlatého věku v další éře hry nebo do hrdinského věku, pokud jste v současné době v temném věku.
     • Tyto prahové hodnoty jsou pro éru starověké hry sníženy o 3, takže k dosažení zlatého věku klasické éry potřebujete pouze 25 éry.
     • Tyto prahové hodnoty jsou zvýšeny o 1 pro každé město, které jste ovládali na začátku hry.
     • Tyto prahové hodnoty jsou zvýšeny o 3 pro každý předchozí zlatý nebo hrdinský věk, který jste zadali, a sníží se o 3 za každý předchozí temný věk, který jste zadali.

     Schopnost CIV Gruzie provádí pozoruhodnou změnu typických pravidel – bonusy zlatého a hrdinského věku poskytují další skóre éry a přímé výhody. Hlavním účinkem je, že je mnohem snazší sledovat zlatý nebo hrdinský věk s jiným zlatým věkem, ale přichází s problémem, že normální věk je pro Gruzii docela zbytečný. Pokud nejste dobýváním a nepotřebujete podporu loajality, je často lepší získat temný věk než normální věk.

     Zjistili jsme tedy, že Gruzie potřebuje dostatek skóre éry, aby co nejlépe využila jejich schopnosti CIV, a nyní musíme zvážit, odkud pochází skóre éry. Existuje příliš mnoho zdrojů, aby je všechny byly uvedeny, ale většina z nich jsou jednorázové zvýšení. Zde jsou klíčové opakovatelné metody:

     • Být prvním suzerain městského státu před Granty ERA Renesance Game Grants +2 ERA skóre.
     • Zrušením dalšího vybíraného jednotek CIV rovností nebo překročením jejich vyslance přítomných v odpovídajícím skóre městského státu +2 ERA skóre.
     • Přetažení městského státu z války tím, že se rovná nebo překročí granty ERA ERA SCORE.
     • Zničení barbarského tábora před érou renesanční hry nabízí +2 ERA skóre a další 1, pokud je to do šesti dlaždic od jednoho z vašich měst. Toto je jeden z nejlepších (a nejjednodušších) zdrojů skóre ERA brzy.
     • Zabíjení nepřátelské jednotky s jednotkou s velkým admirálem nebo obecným připojeným zisky +2 ERA skóre. To lze provést pouze jednou za velký admirál nebo generál.
     • Zabíjení sboru nebo armády pomocí jednotky zisky +1 ERA skóre.
     • Zabíjení jednotky s nejméně dvěma dalšími propagacemi než vaše vlastní granty +3 ERA skóre.
     • Konverzi město jiné civické víry, když jste ve válce s nimi, přidává skóre +3 ERA skóre.
     • Recovesting a město přidává skóre +2 ERA, i když se na to pravděpodobně nechcete spolehnout.
     • Přijetí kapitálu CIV přidává skóre +4 ERA skóre.
     • Eliminace CIV přidává skóre +5 ERA.
     • Odkrytí kmenové vesnice ve starověké éře hry nabízí skóre +1 ERA.
     • Vydělávání velkého člověka přidává skóre +1 ERA, zvyšuje se na +3, pokud jste jej vydělali prostřednictvím víry nebo zlaté sponzorství způsobem, který představoval více než 50% pokroku potřebného k jeho odemknutí.
     • Každá postavená zázraky nabízí skóre +3 ERA a další 1, pokud odpovídá současné době herního období nebo později.
     • Vytvoření národního parku pokaždé přidává skóre +2 ERA.
     • Převrácení volného města do vašeho obvoje přidá skóre +2 ERA skóre.
     • Vítězství v nouzové situaci jako člen koalice před skóre ERA Atomoc Game ERA Grants +3 ERA.
     • Získávání nouze jako cíle, bez ohledu na ERA, Grants +4 ERA skóre.

     Konstrukce zázraků je také spolehlivě dobrým zdrojem skóre éry, které je pěkně ve spojení s vírou Božské inspirace pro extra víru. Zvláštní poznámka je dostupná v humanismu, která je k dispozici v humanismu, dostupná v humanismu, taj Mahal Wonder, dostupná v humanismu – uděluje skóre 2+ éry další 1 bod.

     Z jednorázových bonusů stojí za zmínku, že trénink vašeho prvního Khevsur nebo budování vašeho prvního tsikhe udělí skóre +4 ERA skóre.

     Civilizační schopnost: Síla jednoty (Část 2/3)

     Nyní, když známe některé dobré zdroje skóre éry, je čas zvážit, co se s tím vším lze udělat. Každá éra má sadu čtyř možných věnování a jak hra pokračuje, jsou k dispozici některé nové, aby nahradily staré. Tady jsou všichni:

     1 skóre ERA za odemknuto Eureka, postavená 1 na vědeckou budovu

     Eurekas poskytuje dalších 10% nákladů na vědu. Přístavní a komerční centrum přidává k vědě.

     1 skóre ERA za inspiraci, 1 na budovu s velkým pracovním slotem

     Inspirace poskytují dalších 10% kulturních nákladů. Všechna města získávají +1 kulturu na specializovanou okres.

     1 skóre ERA na nový specializovaný okres

     Stavitelé získají pohyb +2. Může koupit civilní jednotky s vírou. Náklady na nákup osadníků a stavitelů (včetně víry) se snížily o 30%.

     Exodus evangelistů
     2 skóre ERA pro převod město poprvé

     Misionáři, apoštolové a inkvizitoři získají pohyb +2 a nové získají poplatky +2. Získejte +4 Skvělé body proroka za tah.

     Získejte +3 ERA skóre na přirozený zázrak nebo objevený kontinent. Získejte skóre +1 ERA za zabití nemirbariánní námořní jednotky.

     Města se usadila na zahraničním kontinentu zisku +3 počáteční populace a +2 loajality za tah. Námořní a puncované jednotky zisk +2 pohybu.

     Úspěšné dokončení obchodní trasy GRANTS +1 ERA skóre.

     Všichni obchodníci jsou imunní vůči drancování. Získejte +3 zlato na specializovanou čtvrť v cíli z mezinárodních tras.

     Získejte skóre +2 ERA pro každou průmyslovou nebo novější budovu.

     Zisk +10% produkce na průmyslovou éru a později zázraky. Kampusy také přidávají svůj sousední bonus do výroby.

     Získejte skóre +1 ERA za zabití nemirbariánského sboru a +2 z zabití ne-Barbariánské armády.

     Zisk +15% produkce na vojenské jednotky. Odemkne také speciální casus belli, který snižuje tresty teplého o 75% ve srovnání s formální válkou a lze jej použít ihned po odsuzování nepřítele.

     Zisk +1 skóre ERA za úspěšnou špionážní operaci.

     Špingové si nevztahují čas, aby se etablovali v nepřátelském městě. Ofenzivní špionážní operace trvají o 25% méně času.

     Zisk +1 ERA skóre na artefakt vykopané.
     Cestovní ruch národního parku se zdvojnásobil. Města s guvernéry získávají +50% cestovní ruch ze světových zázraků.
     Zisk +1 skóre ERA na budovu Aerodrome Budova a získaný velký člověk.

     Letecké jednotky získávají +100% zkušenosti. Zisk 3-4 Eurekas (Informační éra: satelity, robotika, jaderná fúze, nanotechnologie. Budoucí éra: Smart Materials, Predictive Systems, Offworld Mission). Hliníkové doly produkují +2 zdroje na tah.

     Získejte skóre +1 ERA pro každou nemirbariánskou jednotku zabitou obřím robotem smrti.

     Získejte obrovského robota smrti. Obdržet 3 uran za tah. Uranové doly hromadí +1 více zdrojů na tah.

     Brzy bude Exodus evangelistů nesmírně užitečný pro to, aby Gruzie dostala své náboženství ze země, prostřednictvím monumentality může být také skvělé; Levné osadníci zakoupené s vírou mohou opravdu pomoci rozšířit vaši říši. Pokud nemáte pocit, že můžete dosáhnout náboženského vítězství, přání, které jste zde byli.

     • Klasická éra: Zlatý věk – Exodus evangelistů
     • Středověká éra: Zlatý věk – Exodus evangelistů
     • Éra renesance: Zlatý věk – Exodus evangelistů
     • Průmyslová éra: Dark Age – Reform Minces.
     • Moderní éra: Hrdinský věk – srdeční rytmus páry, Hic Sunt Dracones, Reform the Coinage (nahraďte ji za paže! Pokud pravděpodobně uděláte hodně boje)
     • Atomová éra: Zlatý věk – přeji si, abys tu byl
     • Informační éra: Zlatý věk – přeji si, abys tu byl
     • Budoucí éra: Zlatý věk – přeji si, abys tu byl

     Alternativním přístupem je přiznat klasický éra temného věku, abyste mohli dostat hrdinský věk, když je Khevsur UU nejrelevantnější a usnadnit získání následného zlatého věku o něco snazší získat. Pravděpodobně odemknete Khevsur UU před érou středověké hry, ale budete potřebovat čas, abyste je vyškolili, když do nich nemůžete nic upgradovat.

     Civilizační schopnost: Síla jednoty (Část 3/3)
     Bonusová výroba zdi

     Dokonce i toto nové město s malou produkcí se může rychle zvýšit.

     Kromě hlavní éry bonus o grugální schopnost Gruzínského vývaru je také užitečný +50% produkční bonus ke třem obranným budovám ve hře: starověké stěny, středověké zdi a Tsikhe UB. Tato úhledně hromadí s vojenskou politikou Limes (klasická éra, vyžaduje obrannou taktiku) pro A +150% Boost.

     Přestože je to zjevně užitečné pro to, aby vaše UB postavila dříve, může to být také užitečné pro včasnou obranu. Starověké stěny mohou být postaveny v přibližně o 33% méně času ve srovnání s jinými Civs (za předpokladu, že v obou případech není politická karta bez limetek). Pokud máte oba kartu Limes, činí to přibližně o 20% méně času stráveného. To uvolňuje více produkce pro jiná použití, jako jsou obranné jednotky. Umožňuje také urovnat města na agresivnějších a rizikovějších místech, protože můžete rychle sestavit silnou obranu.

     Navíc městské stěny poskytují cestovní ruch s občanskou přírodou moderní éry. Starověké stěny nabízejí +1, středověké stěny nabízejí +2 a Tsikhe UB nabízí +3 (+6 během zlatých/hrdinských věků). V kombinaci s výstupem Gruzie v dobré víře (který lze snadno použít k nákupu přírodovědců pro národní parky nebo rockové kapely), Gruzie je dobře vybavena pro slušnou kulturní hru, pokud náboženství nebo diplomacie neuspějí.

     Mechanika obrany města

     Na téma městských zdí stojí za to vysvětlit, jak obrana města funguje do hloubky.

     Města mají sílu melee rovnou síle melee vaší nejsilnější jednotky, mínus 10 nebo pevnosti meleeové jednotky, pokud je vyšší. Tato hodnota síly základní síly je zvýšena o 3, pokud je město vaším hlavním městem, 3 Pokud je na kopci, 2 na specializovanou okres, a o 5, pokud je přítomen guvernér Victor (Castellan). Města ztratí 1 sílu na 10% zdraví, které ztratili, podobně jako jednotky.

     Města mají také 200 zdraví, což jim dává zdvojnásobení zdravotního fondu jednotek. Města obnoví 20 zdraví za tah, pokud nejsou obléhány (zcela obklopené zónami kontroly nepřátelských jednotek).

     Stěny chrání města tři způsoby: Za prvé, každá úroveň zdí přidává město sílu +3, pokud stále stojí, celkem +9, pokud má město renesanční zdi. Za druhé, stěny umožňují městům používat útok na dálku na nedalekých nepřátech do dvou dlaždic (s pevností na dálku ekvivalentní k nejvyšší síle na dálku jakékoli jednotku, kterou jste vyškolili). Zatřetí, a co je nejdůležitější, přidávají do vašeho města vnější obranu.

     Vnější obrana působí jako druh druhého zdravotního baru pro města. Když bude napadeno město se stěnami, bude poškozena jak vnější obrana, tak i zdraví města. Čím více vnější obrany však přetrvávají, tím méně bude ovlivněno zdraví města. Město s plnou vnější obranou způsobí velmi malé přímé poškození a obvykle ho může znovu uzdravit zpět. Pokud město nemělo žádné sousední nepřátele pro tři po sobě jdoucí zatáčky, je schopen provést městský projekt „Opravy vnější obrany“, který zcela obnovuje vyčerpanou obranu měst, když je dokončen.

     Vnější obrana navíc bere o 85% menší škody při útocích na blízko a o 50% menší poškození z většiny druhů útoků na dálku. Avšak jednotky obléhání, námořní jednotky a letadlo třídy bombardéru způsobují plné poškození proti vnější obraně.

     Starověké stěny přidávají +100 vnější obrany; Středověké stěny další +100 a renesanční stěny ještě další +100 (pro gruzínské tsikhe, +200) celkem 300 (400 pro Gruzii).

     Když odemknete ocelovou technologii z moderní éry, již nemůžete stavět žádný druh stěn a neovlivníte vaši úroveň vnější obrany. Místo toho všechna města dostávají „městské obrany“, což jim dává 400 vnějších obrany a schopnost používat útok na dálku. Stávající zdi však městu stále poskytnou bonusy síly a všechny relevantní výnosy z bonusu (například bydlení z vlády monarchie) se budou stále platit!

     • Pokud je to možné, vyvarujte se normálního věku.
     • Snadným a spolehlivým způsobem získání skóre éry je převést města Civs, se kterými jste ve válce.
     • Wonder Building je dalším rozumným zdrojem skóre éry, pokud máte dostatek náhradní produkce – zkombinujte ji s božskou inspirací vírou pro extra víru.
     • Exodus evangelistů, monumentality a přeji, abyste byli tu bonusy zlatého věku, jsou nejpřímějšími výhody víry v Gruzii.

     Unikátní jednotka: Khevsur

     Khevsurs mírně mobilní a mírně silné, nabízejí užitečnou výhodu ve středověkých válkách, ničí barbarské tábory a v obraně. Pokud chcete, můžete je dokonce použít na ofenzívu; Přiveďte si obléhací věž, pokud máte v úmyslu to udělat. S dostatečnou vírou, dokonce i bez okresu tábora, si můžete koupit skvělého generála.

     Dostat se do Khevsurs vyžaduje technologii vojenské taktiky. Budete také potřebovat bronzovou práci na odhalení železných zdrojů, abyste je mohli trénovat. Pravděpodobně budete také chtít vyzvednout astrologii, lukostřelbu a klíčové stavitelské technologie, jako je zavlažování, ale jinak čím dříve máte, tím efektivnější mohou být jednotky.

     Chcete -li vytěžit maximum z Khevsurs, budete potřebovat vládu oligarchie pro podporu síly +4, čímž se Khevsurs posiluje než rytíři. Také to opravdu pomůže, pokud můžete získat feudalismus Civic pro kartu feudální smluvní politiky, abyste je mohli trénovat rychleji. Alternativně, pokud máte dostatek zlata, můžete na ně upgradovat válečníky nebo šermíře, i když k tomu budete muset vzít objížďku do technologie pracovního provozu železa.

     V boji by si Khevsurs měl co nejvíce udržovat na kopcových dlaždicích pro podporu síly +7 a výhodu mobility. Khevsurs s propagací Commando nebo klasickou/středověkou érou Great General je na kopcích mobilní, než mohou být rytíři, a budou bojovat výrazně efektivněji. Mohou také použít kopce k bezpečnému ústupu od nepřátelských jednotek.

     Khevsurs jsou obzvláště užitečné v chokepoints mezi horami. Mohou vyčistit nepřátelské jednotky na cestě, protože jejich bonus za útok do kopců je více než dost na to, aby pokryl bonus defenzivního terénu, a budou pro nepřátele velmi těžké odstranit odtamtud.

     Kopce samozřejmě nenajdete. Některé oblasti mají sem a tam jen několik kopců, ale Khevsurs tam stále může být užitečný. Opevňování khevsur na kopci může uložit zónu kontroly, která je pro ostatní civisy těžké přesunout, a nechat vás pohybovat kolem zranitelnějších jednotek za ním. Přesto, rytíři podporovaní náboje mohou být problémem-možná budete potřebovat pikemana nebo dva, abyste doprovázeli svou armádu vedenou Khevsur.

     Jakmile přijde musketmen, budete chtít upgradovat většinu svých Khevsurs na muškety. Udržování jednoho nebo dvou po dobu trochu déle může být užitečné, protože jejich mobilita na kopcích vám může zajistit dobré defenzivní místo, než to mohou vzít jiné nepřátelské jednotky, nebo dát město pod obléhání dříve. Poté můžete Khevsur vypnout pro musketman.

     Khevsurs jsou většinou účinné jako obranné jednotky, ale pro Gruzii přicházejí v dobré době. Nákladově efektivní obranná síla znamená, že můžete věnovat více produkce na vývoji svatých míst a rozšíření výstupu víry.

     Unikátní budova: Tsikhe

     Budova Tsikhe nabízí pro Gruzii mnoho skvělých výhod – některé zřejmé a některé jemné; Někteří přímé a jiné nepřímé. Pomůže vám to lépe bránit, sbírat spoustu víry a dokonce získat nějakou bonusovou turistiku, spolu se spoustou dalších potenciálních posílení.

     Tsikhe je k dispozici na technologii taktiky obléhání renesance, která je relativně snadná, jakmile skončíte s vojenskou taktikou a jakýmkoli dalším technologiím, které potřebujete. Karta vojenské politiky Limes (k dispozici na obranné taktice Civic Civic) poskytuje A +100% produkční posílení při jejím stavbě i její předpoklady a Gruzínská schopnost CIV přidává další +50%, takže může být stále zvládnutelná v relativně malá města.

     Důležité je, že Tsikhe je mezi UBS vzácný tím, že nevyžaduje konkrétní specializovanou okres. Díky tomu je snadné stavět v každém městě ve vaší říši, ale je tu úlov!

     Budova Tsikhe nabízí 200 vnější obrany, nahoru z typických 100 renesančních zdí nabídky. Gruzínské město s budovou Tsikhe bude stejně vyvinuto jako město s městskou obranou z moderní ocelové technologie, což ztěžuje vyřazení. Dokonce i bombardéry se budou snažit opustit zub v gruzínských městech.

     Budova Tsikhe také nabízí slušnou podporu +4 víry, která je lepší než většina budov uctívání, a bez potřeby konkrétního specializovaného okresu. Vstupte do zlatého nebo hrdinského věku, a to se zdvojnásobí na velmi působivý +8.

     S občanskou přírodou moderní éry nabízejí všechny renesanční stěny (včetně Tsikhe UB) cestovní ruch +3. Tsikhe Ub to však zdvojnásobí na +6 během zlatého nebo hrdinského věku – lepší než většina skvělých děl!

     • Vláda monarchie přidává +1 bydlení na úroveň zdí, takže město s budovou Tsikhe bude mít +3 výhodu bydlení. Ještě důležitější je, že přidává +2 diplomatickou laskavost pro každý tsikhe, který máte, poskytuje neuvěřitelnou diplomatickou výhodu.
     • Urbanizace průmyslové éry Civic nabízí kartu vojenského výzkumu vojenské politiky, která pro každý Tsikhe přidává +2 vědy.

     Budova Tsikhe může nahradit relativně specializovanou budovu, ale její působivá produkce víry ve zlatém a hrdinském věku, nedostatek předpokladu okresu a rychlá rychlost výstavby způsobuje, že stojí za výstavbu v každém městě. Je to užitečné pro diplomatické, náboženské i kulturní hry a pomáhá vašim městům zůstat dobře vyvinutá mezi moderní érou.

     Správa – vládní a politické karty

     Všimněte si, že sekce administrativy přísně pokrývají možnosti, které mají obzvláště dobrou synergii s jedinečnými jedinečnými. Nejedná se o nutně nejlepší volbu, ale spíše o možnostech, které byste měli zvážit více než obvykle, pokud hrajete tento občan v souvislosti s ostatními.

     Oligarchie je užitečné pro zvýšení síly vašich khevsurs Klasická republika může být také dobrý, pokud potřebujete další výhodu pro velké body proroka, abyste pomohli zabezpečit náboženství, nebo pokud chcete další kartu hospodářské politiky.

     The Hall předků je pravděpodobně nejlepší vládní budova pro Gruzie.

     Monarchie doplňuje jak schopnost vůdce Tamara, tak i UB, s významnými výhodami v diplomatické hře. Alternativně vezměte Teokracie Pro náboženské výhody.

     Výběr budovy vlády pro dvě úrovně je poměrně otevřený. Pokud se ocitnete v útočných válkách, Kaple velmistra je dobrá volba. Pokud jste v obranných válkách nebo konkrétně hrajete diplomatickou hru, Ministerstvo zahraničí Dělá zvednutí rychlé armády z vašich městských států dostupnou a zároveň nabízí bezpodmínečnou podporu diplomatické laskavosti. Pokud se ocitnete jen zřídka ve válce, Zpravodajská agentura Poskytuje vám další špiony, který můžete použít pro vymyšlené skandální misi.

     Demokracie je spolehlivá volba. Jeho vysoký počet karet hospodářské politiky pomáhá podporovat náboženskou hru a motivace k tomu, aby spojenci dělali dobře v diplomatické hře také v diplomatické hře.

     The královská společnost Umožňuje proměnit tvůrce poplatků na víru prostřednictvím projektu Svatého webu, nebo diplomatickou laskavost prostřednictvím projektu Recapture Carbon Recopture. The Válečné oddělení pomáhá s teologickým bojem. Pokud přecházíte na přístup k kulturnímu vítězství založenému na víře Národní muzeum historie může být užitečnější.

     Pro kulturní hru, Digitální demokracie je nejméně špatná volba ze tří. Nemá zvlášť silnou synergii s kulturní hrou, ale vyhýbá se nepříjemnějším pokutám, které mají ostatní čtyři vlády. Pro diplomatickou hru si vezměte Syntetická technokracie Takže můžete získat projekty zachycení uhlíku rychleji.

     Robota (Economic, vyžaduje státní pracovní sílu) – Budování zázraků je skvělým zdrojem skóre éry, i když mějte na paměti, že produkce Gruzie bude často svázána v základní expanzi a budování svatých míst.

     Disciplína (Armáda, vyžaduje kodex zákonů) – Jedním z nejlepších způsobů, jak získat skóre ERA před érou renesance, je zničit barbarské tábory. Tato politická karta vám pomůže rychleji zabíjet barbary.

     Zjevení (Wildcard, vyžaduje mystikum) – Ačkoli tato karta politiky je užitečná pro jakýkoli náboženský občan bez náboženství, je to ještě důležitější pro Gruzii. Na rozdíl od většiny náboženských civinek, které mohou jednoduše využít své výhody pro něco jiného, ​​pokud nemohou najít náboženství, nabízí Bonus Envoy Bonus Tamar pouze funguje, pokud můžete najít náboženství.

     Charismatický vůdce (Diplomatická, vyžaduje politickou filozofii) – Hromajte vyslance rychleji.

     Diplomatická liga (Diplomatická, vyžaduje politickou filozofii) – Pokud ještě nemáte ve městě žádné vyslance a město je přeměněno na vaše náboženství, Tamarova vůdčí schopnost v kombinaci s touto politický.

     Limety (Armáda, vyžaduje defenzivní taktiku) – nabízí obrovské produkční posílení stěn, včetně vašeho UB. Naskládané gruzínské schopnosti CIV, dokonce i slabá města mohou získat budování tsikhe přiměřeně rychle zajistit, že si můžete vychutnat značný bonus za víru během Golden and Heroiho věku.

     Feudální smlouva (Armáda, vyžaduje feudalismus) – pomůže vám trénovat Khevsurs rychleji.

     Gotická architektura (Ekonomické, vyžaduje božské právo) – Zvyšuje výrobu zázraků až do éry renesance. Jakmile skončíte s tréninkem khevsurs a stavíte UB, měli byste mít mnohem více produkční náhradní. Stavební zázraky vám pomohou udržet skóre vaší éry vysoko a zajistit, že můžete tyto zlaté věky spojit.

     Obchodní konfederace (Diplomatické, vyžaduje středověké víry) – Gruzie může skončit s téměř dvakrát tolik vyslance než většina ostatních civionů, což znamená.

     Vojenský výzkum (Vojenská, vyžaduje urbanizaci) – Tato politický karta užitečně způsobuje, že všechny kopie vašeho UB poskytují +2 vědy.

     Raj (Diplomatický, vyžaduje kolonialismus) – dostal spoustu městských států Suzerain? Chtějí z nich více? Tato karta politiky vám poskytuje +2 vědy, kultury, zlata a víry pro každou z nich, které máte.

     Mrakodrapy (Ekonomické, vyžaduje stavební inženýrství) – Zvyšuje výstavbu všech zázraků – užitečné pro získání trochu více skóre éry.

     Diplomacie dělových člunů (Diplomatická, vyžaduje ideologii) – Pomáhá vám akumulovat vyslance ještě rychleji.

     Zadržování (Diplomatická, vyžaduje studenou válku) – je městský stát, který sleduje vaše náboženství, ale má suzerain s jinou vládou pro vás? Vyzvedněte tuto kartu politiky a každého vyslance, kterého pošlete, bude to mít za tři.

     Kolektivní aktivismus (Diplomatické, vyžaduje sociální média) – Pomáhá vám projít posledních několik občanů využitím městských států, které jste Suzerain. Pomůže vám také akumulovat domácí turisty zpomalit soupeřící kulturní civisy.

     Mezinárodní kosmická agentura (Diplomatická, vyžaduje globalizaci) – Nabízí stohování 5% vědeckého bonusu za městský stát, kterým jste Suzerain. Na větších mapách to může být docela značné – pokud náboženské nebo kulturní vítězství nefunguje, možná věda bude?

     Nestátní herci (Wildcard, vyžaduje kulturní hegemonii) – Tento zástupný znak vám umožňuje přímo vybrat, které propagační špiony získají. To vám umožní důsledně vybírat propagaci kampaně na smear, díky čemuž budou špiony efektivnější při odstraňování vyslance, kteří mají další obvory v městském státě. Vzhledem k tomu, že počet vyslance odstranil stupnice na úroveň špiona, tato propagace je v podstatě způsobuje, že pokaždé odstraňují další dva vyslance. Zvažte také přidání přestrojení a lingvisty, aby špehové mohli jednat ještě rychleji, aby odstranili soupeřící vyslance.

     Správa – věkové bonusy a světový kongres

     Zde jsou pokryty pouze bonusy s pozoruhodnou synergií s jedinečnými.

     Monumentalita (Zlatý věk/odhodlání, klasická pro renesanční éry) – Zabíjení několika jednotek kombinovaných s tímto bonusem vám umožní opravdu spamové osadníky a stavitele brzy, což může být příjemnou posílením vašeho raného vývoje civionů.

     Exodus evangelistů (Zlatý věk/obětavost, klasická pro renesanční éry) – spolehlivě silná volba pro Gruzii, díky čemuž je vaše náboženské úsilí výrazně efektivnější. Je to také dobrý zdroj skóre éry sám o sobě. Pokud je vaše náboženství dostatečně silné, měli byste být schopni udržet tento bonus za celé tři éry.

     (Kulturní) Síla květin (Dark Age, Atomic to Future Eras) ​​- umožňuje vám efektivněji využívat své výhody víry do výhody cestovního ruchu tím, že posílí účinnost rockových pásů.

     Kéž bys tu byl (Zlatý věk, atomový do budoucích éry) – Skvělé, pokud chcete převést svou výhodu víry na turistiku na turistiku.

     Jak byste měli hlasovat na Světovém Kongresu, bude pro vaši hru často specifický – pokud máte například silného soupeře. Kromě toho mohou existovat obecné bonusy na vaší zvolené vítězné trase nebo hraní hraní, které jsou relevantnější než bonusy, které mají silnější synergii s bonusy specifickými pro civ. V opačném případě je zde seznam klíčových relevantních hlasů, které mají pro tento CIV vysoký význam ve srovnání s jinými civy.

     Nouzová situace v městském státěVždy hlasujte pro.

     Vítězství v této nouzové situaci jako člen koalice vám poskytne stálý zlatý bonus za každého vyslance, kterého máte v městském státě. Vzhledem k tomu, kolik vyslance může Gruzie generovat, může se stát značným zdrojem peněz.

     Pakt špionážeEfekt B (zvolený špionážní operace není k dispozici) na výrobu skandálu

     Vyhýbá se riziku, že špioni odebírají vaše vzácné vyslance.

     Vojenské poradenstvíEfekt B (Jednotky vybrané třídy propagace půdy ztratí 5 síly) na obléhací jednotky

     Spoléhání Gruzie na zdi pro obranu může způsobit, že obléháme jednotky hrozbou, ale toto usnesení je výrazně méně z nich.

     Nobelova cena míruVždy hlasujte pro

     Silná generace vyslance Gruzie znamená, že byste měli být před spoustou městských států a generovat spoustu diplomatické laskavosti. Díky tomu je tato skórová konkurence snazší vyhrát.

     Náboženské nouzové situaceMinimalizujte svůj hlas proti tomuto usnesení, když jste cíl.

     Následování náboženské nouzové situace, protože cíl způsobuje, že vaše víra bude mít značný jednorázový výbuch náboženského šíření. To může být nákladově efektivní způsob, jak převést mnoho měst-včetně městských států.

     Organizace smlouvyEfekt A (dvojitá diplomatická laskavost získaná z toho, že je suzerain městského státu tohoto typu) na jakýkoli typ městského státu, který jste nejvíce.

     Využijte své výhody na světovém kongresu, abyste si vyhráli ještě větší!

     Smlouva o rozvoji městEfekt A (+100% produkce na budovy v tomto okrese) na centra města.

     Pomůže vám rychleji vytvořit UB.

     Správa – Pantheony, náboženství a městské státy

     Božská jiskra – Neuvěřitelně důležitý Pantheon, pokud chcete lepší výstřel při založení náboženství.

     Bůh uzdravení – Svatá místa jsou obvykle nejlépe umístěna poblíž hor, kde má tendenci být spousta kopců. To může udělat neuvěřitelně dobré místo pro khevsurs, aby se bránili, protože se jednoduše uzdraví z nejvíce škod, které způsobí.

     Bůh války – Dokud bojujete do osmi dlaždic od jakéhokoli svatého webu (ve vlastnictví vás nebo jinak), obdržíte 100% jednotkové síly, kterou zabijete jako víra.

     Iniciační obřady – Out lov barbarů pro skóre éry? Můžete také chytit nějakou víru.

     Památník bohů – Pokud máte hodně náhradní produkce, tento pantheon vám může pomoci získat nějaké rané zázraky. Pokud tak neučiníte, vybíráte si jinou pantheon.

     V rámci vašeho vlastního náboženství můžete mít jednoho zakladatele, jednoho následovníka, jednoho zesilovače a jednu víru uctívání.

     Křížová výprava (Enhancer) – Převod měst, když jste s nimi ve válce, je skvělým zdrojem skóre éry. S touto vírou to také usnadní je zachytit.

     Božská inspirace (Sledovač) – Budování zázraků je také skvělým zdrojem skóre ERA. S touto vírou z nich můžete získat bonusovou víru.

     Krmit svět (Následovník) – Vláda monarchie v kombinaci s vaším UB poskytne spoustu bydlení. Tato víra vám pomůže vyplnit tuto bytovou kapacitu.

     Pagoda (Uctívání) – spojuje silné stránky Gruzie v náboženství a diplomacii.

     Papežská nadřazenost (Zakladatel) – Papežská nadřazenost vám dává náboženský tlak, když posíláte vyslance do městského státu a pomáhá vám zajistit, abyste tam mohli pokračovat v získávání dvou vyslance za čas tam.

     Náboženská jednota (Zakladatel) – Převeďte město a okamžitě vytvoříte dva vyslance! Toto je trvale velká víra zakladatelů pro Gruzii.

     Akkad (Militaristic) – Zatímco tento městský stát je užitečný, pokud berete své Khevsurs na válečné cestě, hlavním bodem, jak se stát Suzerain nad Akkadem, je zabránit tomu, aby ostatní obvoři dělali, a zajistit, aby stěny vašich měst zůstaly silné.

     Ayutthaya (Kulturní) – Politická karta Limes ve spojení s Gruzínskými schopnostmi CIV způsobuje, že stěny staví mnohem rychleji, než by naznačovaly jejich výrobní náklady. Ve spojení s Ayutthaya je to skvělý způsob, jak získat kulturu.

     Bologna (Scientific) – Brzy se staneme nad Boloňkou nad Bolognem, opravdu pomůže vašemu úsilí najít náboženství díky extra velkému bonusu za Prorok Point.

     Brusel (Industrial) – Building Wonders je skvělým zdrojem skóre éry a Brusel vám pomůže rychleji se postavit.

     Fez (Scientific) – Ve spojení s exodusem odhodlání evangelistů nebo vírou náboženské jednoty můžete získat ještě více odměn za první přeměnu města.

     Valletta (Militaristic) – Valletta vám umožní koupit Tsikhe UB (a jeho předpoklady) s vírou. I když to možná nebudete chtít udělat, pokud prosazujete náboženské vítězství, pomáhá uvolnit výrobu pro konstrukci Wonder nebo Training. Pak opět existence politických karty Limes a produkčnímu bonusu Gruzie znamená, že výrobní náklady jsou mnohem lépe zvládnutelné, než by to bylo pro většinu budov.

     Správa – zázraky a skvělí lidé

     Věštec (Starověká éra, Mysticismus Civic) – Oracle usnadňuje sponzorství víry velkých lidí, což je spíše užitečné vzhledem k tomu, že skvělí lidé jsou zdrojem skóre éry. Pokud se nezaměřujete na to, abyste tuto víru pomohli s náboženským vítězstvím, není to špatný zázrak.

     Stonehenge (Ancient Era, Astrology Technology) – Je to nesmírně konkurenční zázrak, ale zabezpečte jej a nemusíte se starat o potíže s založením náboženství. Získáte také nějaké první skóre éry, které vám pomůže zajistit zlatý věk klasické éry.

     Apadana (Klasická éra, politická filozofie Civic) – vynikající zázrak pro Gruzii. Budování spousty zázraků ve městě s tímto zázrakem poskytne stejně dostatek skóre éry, ale nyní může také poskytnout spoustu vyslance.

     Chrám Mahabodhi (Klasická éra, Theology Civic) – Wonder Construction obecně je dobrým zdrojem skóre éry, ale přidejte výhody, které pomáhají vašemu náboženství a diplomatickým vítězstvím nahoře, a to je velký zázrak pro Gruzii.

     Kilwa Kisiwani (Středověká éra, Technologie strojního zařízení)-Staňte se suzerain o dostatečném městském státech a tento zázrak může poskytnout některé silné posílení celostátních říší. Obecně bude tento zázrak silnější ve větších velikostech mapy, protože mají k dispozici více městských států.

     Potala palác (Renesanční éra, astronomická technologie) – Gruzie těží z mnoha diplomatických politických karet, a tento zázrak pro ně poskytuje další slot. Zakázané město samozřejmě i prostřednictvím svého zástupného slotu, ale výzkumná cesta pro něj je trochu více z cesty. Nahoře také získáte diplomatický vítězství!

     Taj Mahal (Renesanční éra, Humanismus Civic) – Měl potíže s tím, že se z něj stal zlatý věk? Už byste neměli díky bonusové éře skóre, které nabízí Taj Mahal. Jen buďte upozorněni, že je to obtížnější úmyslně vstoupit do temného věku, a proto do hrdinského věku.

     Országház (Průmyslová éra, technologie hygieny) – Velmi silný zázrak pro Gruzii, protože všechny ty městské státy Suzerain nyní produkují dvakrát tolik diplomatického laskavosti. To vám pomůže ovládnout světový kongres.

     Socha svobody (Průmyslová éra, stavební inženýrství Civic) – Gruzínská velká schopnost budování na zeď umožňuje agresivní umístění města, i když věrnostní tlak může být omezujícím faktorem. Socha svobody tento problém odstraní. Více k věci poskytuje čtyři diplomatické vítězné body.

     Jakýkoli klasický nebo středověký velký generál by pěkně doplnil Khevsurs, ale bylo by nadbytečné je uvést všechny.

     Hildegard z Bingen (Skvělý vědec) – Dostávali svaté stránky brzy, aby si zajistily náboženství? Zanedbávali jste to vědu? Hildegard pomůže vyřešit tento problém tím, že vytvoří svatý web, aby vám poskytl vědu.

     Imhotep (Skvělý inženýr) – Skvělé pro popadnutí brzy zázrak pro nějaké skóre éry.

     Isidore z Miletus (Skvělý inženýr) – pomůže vám spěchat zázrak (a chytit jeho skóre ERA).

     James of St. Jiří (Great Engineer) – Gruzínská UB může být poměrně drahá nastavení v menších městech (i když politický karta Limes velmi pomáhá). James of St. George tento úkol mnohem jednodušší nastavením středověkých zdí ve třech vašich městech. Upřednostňují ho používat ve slabších městech, která nemohou tak snadno ušetřit výrobu.

     Piero de ‘Bardi (Skvělý obchodník) – Poskytuje vyslance. Pošlete to do městského státu, který má přítomnost vašeho náboženství a bude to stát za dva.

     Ana nzinga (Great General) – Poskytuje vyslance, když odešel do důchodu.

     Filippo Brunelleschi (Skvělý inženýr) – pomůže vám spěchat zázrak.

     Jakob Fugger (Great Merchant) – Poskytuje 2 vyslance nebo 4 se schopností vůdce Tamara.

     Raja Todar Mal (Skvělý obchodník) – Poskytuje vyslance.

     Gustave Eiffel (Skvělý inženýr) – pomůže vám spěchat zázrak.

     John Jacob Astor (Great Merchant) – Grants dva vyslance.

     Matthew Perry (Velký admirál)-mocný patoh v závodě, aby byl Suzerain nad městským státem, protože z něj zcela vylučuje všechny vyslance všech ostatních civionů. To by mohlo být docela devastující, pokud by se proti vám použilo, takže to pomůže získat Matthew Perry pro sebe, pokud můžete. Kromě toho, pokud městský stát sleduje vaše náboženství, nejen dostanete dostatek vyslance, abyste se stali Suzerain, ale dostanete tento číslo zdvojnásobit!

     Gruzie je relativně těžká civinka, která má dobýt – jejich motivace k budování městských zdí, Khevsur UU, jejich tendence mít mnoho městských států spojených s nimi a jejich věrnostní tlak ze zlatých věků to může učinit složitějším. Nicméně mají slabosti – obzvláště na začátku hry.

     Civilizační schopnost: Síla jednoty

     Skóre ERA není nejvíce předvídatelnou věcí ve hře, ale existují spolehlivé prostředky, jak ji získat. Zničení barbarských táborů, přeměny měst při válce s nimi a budování zázraků jsou tři dobré způsoby. Popírejte Gruzii schopnost těchto akcí provádět a pro Gruzii je mnohem těžší využít své schopnosti CIV.

     Vypracování bonusu za zlatý věk Gruzie pomůže také, protože uvidí skóre ERA prostřednictvím věnovacího bonusu také. Pokud se jejich náboženské jednotky pohybují rychleji než obvykle, mají exodus evangelistů – odsuzují své náboženské jednotky, aby jim nemohou převést žádná města, že jim popírá spousta skóre éry.

     Vysoký počet zlatých věků Gruzie znamená, že jejich věrnostní tlak bude pravděpodobně neustále na vysoké úrovni. Napadení Gruzie, zatímco jste v temném věku, bude často špatný nápad z tohoto důvodu. Na druhou stranu, nepřetržité zlaté věky nakonec způsobí potíže Gruzie, když se prahová hodnota normálního/zlatého věku vznáší později ve hře. Bez dobrého řízení může být Gruzie velmi náchylná k upadnutí do temného věku (nebo několika) později v době, kdy jsou nepřipraveny na řešení důsledků.

     Kromě toho věkové prahové hodnoty zvyšují více měst, která má Civ na začátku doby hry. Umožnění Gruzii se usadit na slabých místech, jako je Tundra nebo Snow.

     Gruzie je výjimečně dobrá v budování městských stěn. To znamená, že při boji s nimi nemůžete zanedbávat obléhání a budete muset zajistit, aby vaše obléhací jednotky byly relevantní i pro éru. Pododdíl proti strategiím pro Agendu Tamar a budova Tsikhe o tom poskytne více informací.

     Schopnost vůdce Tamara: Sláva světa, království a víra

     Tamar nebude mít žádnou víru ze své jedinečné schopnosti, pokud nic nemůže zabít. Ujistěte se, že vaše jednotky s vyšší pevností mají vždy únikovou cestu, abyste je mohli v případě potřeby ustoupit. Jednotky na dálku s nízkou silou melee jí nedávají velkou kulturu, pokud je zabije, takže pokud má na výběr mezi obětováním rytíře a kuše, možná budete chtít obětovat Crossbowman.

     Zapojené jednotky mohou být napadeny námořními jednotkami, aniž by samotné poškodily odvetu, což jim usnadňuje zabíjení. Jako takový nezapomeňte investovat do vlastního námořnictva, když berete jednotky do zámoří poblíž Tamaru.

     Jakmile dokážete vytvořit sbor nebo flotily, udělejte to. Kultura Tamar získává zabíjení sboru nebo flotily je menší než kultura, kterou získala při zabíjení dvou jednotlivých jednotek.

     Dvojité vyslance ve městských státech gruzínského náboženství

     Pokud Tamar nemůže převést městský stát, nedostane tam další vyslance. Pokud máte víru své vlastní – nebo máte víru někoho jiného a svatyni – můžete si koupit misionáře a převést městský stát od Tamarovy víry. Pokud máte dostatek náhradní víry, můžete tam dokonce opustit apoštola, aby přepadl jakékoli gruzínské misionáře, kteří se ji snaží převést zpět.

     Alternativně nemůže Gruzie tuto schopnost použít, pokud žádné náboženství pokrývá většinu svých měst. Dostatečně silná přítomnost soupeřících náboženství v Gruzii – dokonce i více různých – může stačit k tomu, aby se vrátila ambice Gruzie.

     Pokud jsou Tamarovi vyslanci ve městském státě příliš mnoho na to, aby se zvládli, jednoduše dobývání městského státu tento problém ukončí.

     Tamarova agenda: Pevnost Narikala

     Tamar kontrolovaný počítačem má rád budování zdí ve svých městech a má rád civisy, které dělají totéž. Nelíbí se jí civisy, které se neobtěžují stavět je.

     Tato agenda je většinou působivá mezi středověkou a průmyslovou érou. Civiny, které mají motivaci k převzetí vlády monarchie (e.G. Řecko) může považovat za užitečné stavět více zdí, a proto se může s Tamarem lépe vycházet. Warmongers se budou snažit získat její důvěru vidět, jak zachycující města ničí opevnění.

     Jakmile dosáhnete ocelové technologie z moderní éry, městské obrany nahradí stěny, což znamená, že už tuto agendu nemůžete hrát.

     Unikátní jednotka: Khevsur

     Khevsurs je těžké bojovat na kopcových dlaždicích, ale dříve nebo později budou muset opustit kopce. Tam budou zranitelní vůči rytířům podporovaným nábojem.

     Crossbowmen jsou také efektivní proti Khevsurs. Umístěním jejich otevřené půdy a vystřelením na Khevsurs, které odmítají přesunout se z jejich defenzivního postavení, je nutíte je buď zaútočit.

     Unikátní budova: Tsikhe

     Hlavním dopadem, který má tento UB, když bojujete s Georgií. Může být nutné více bombardovat.

     Tsikhe UB také poskytuje Gruzii dostatek víry a na rozdíl od jiných UBS nelze drancovat. Nejlepší způsob, jak tento problém minimalizovat, je pokusit se zabránit Gruzii vstup do zlatého věku tím, že zabrání jim ničení barbarů, stavebních zázraků a dalších klíčových zdrojů skóre éry.

     Aby rozšířili okno, ve kterém může Gruzie postavit tento UB, mohou zanedbávat výzkum oceli po nějakou dobu. Díky tomu může být Gruzie zranitelná vůči válčení o pozdní hře, zejména z moře.

     Pokud se vám líbí tyto průvodce a chcete poslat tip, můžete kliknout sem! [Ko-Fi.com]

     • Shrnutí CIV (začněte zde pro úvod pro všechny Civs)
     • Triky, tajemství a objasnění specifické pro civny (ideální pro zkušenější hráče)

     Jednotlivé civilizační průvodce

     • Amerika – žádný další obsah* (kulturní/diplomatická/nadvláda)
     • Amerika – veškerý další obsah* (kulturní/diplomatická/nadvláda/vědecká)
     • Arábie (nadvláda/náboženské/vědecké)
     • Austrálie (Dominance/Scientific)
     • Aztéky (nadvláda)
     • Babylon (kulturní/nadvláda/vědecká)
     • Brazílie (kulturní/nadvláda/náboženské/vědecké)
     • Byzantium (nadvláda/náboženské)
     • Kanada (kulturní/diplomatická)
     • Čína (kulturní/nadvláda/vědecká)
     • Cree (diplomatické)
     • Egypt (kulturní/diplomatické/náboženské)
     • Anglie (kulturní/nadvláda/vědecká)
     • Etiopie (kulturní/náboženské)
     • Francie (kulturní/nadvláda)
     • Gaul (nadvláda)
     • Gruzie (diplomatické/náboženské)
     • Německo (nadvláda/vědecká)
     • Gran Kolumbie (nadvláda)
     • Řecko (kulturní/diplomatická/nadvláda)
     • Maďarsko (diplomatická/nadvláda)
     • Inků (náboženské/vědecké)
     • Indie (nadvláda/náboženské)
     • Indonésie (kulturní/nadvláda/náboženské/vědecké)
     • Japonsko (všechny)
     • Khmer (kulturní/náboženský)
     • Kongo (kulturní)
     • Korea (Scientific)
     • Makedon (Dominance/Scientific)
     • Mali (diplomatické/náboženské)
     • Māori (kulturní/náboženské)
     • Mapuche (kulturní/nadvláda)
     • Maya (Scientific)
     • Mongolsko (nadvláda)
     • Nizozemsko (Scientific)
     • Norsko (nadvláda)
     • Nubia (nadvláda)
     • Ottomans (nadvláda)
     • Persie (kulturní/nadvláda)
     • Phenicia (nadvláda)
     • Polsko (kulturní/nadvláda/náboženské)
     • Portugalsko (diplomatické/vědecké)
     • Řím (nadvláda)
     • Rusko (kulturní/náboženské)
     • Skotsko (Scientific)
     • Scythia (nadvláda/náboženské)
     • Španělsko (nadvláda/náboženské/vědecké)
     • Sumeria (diplomatická/nadvláda/vědecká)
     • Švédsko (kulturní/diplomatické)
     • Vietnam (kulturní/nadvláda)
     • Zulus (nadvláda)

     *Teddy Roosevelt Persona Pack rozděluje Rooseveltovu schopnost vůdce ve dvou, což znamená, že hra s ní je v podstatě odlišná – proto dvě různé verze průvodce Amerikou Amerikou. Lincoln byl přidán později a je pokryt pouze v druhém průvodci.

     Ostatní CIV s alternativními osobnostmi vůdce nejsou rozděleny, protože další osobnosti přidané v pozdějším obsahu nemění stávající hru – proto jsou průvodci dokonale použitelnými hráči bez nich.

     Tito průvodci jsou pro ty, kteří mají expanzi vzestupu a pádu, ale neshromažďují bouři. Již nejsou aktualizovány a nebyly informovány o vydaných záplatách od shromažďování Storm. Chcete -li se na ně podívat, klikněte sem a otevřete průvodce Rise and Fall Civ Shrnutí. Sekce „Ostatní průvodce“ každého průvodce Rise and Fall má odkazy na každý další průvodce vzestupu a pád.

     Vanilové průvodce jsou pro ty, kteří nemají vzestup a pádu nebo shromažďují bouřkové expanze. Tito průvodci již nejsou aktualizováni a nebyli informováni o vydaných záplatách od vzestupu a pádu. Chcete -li se na ně podívat, klikněte sem a otevřete průvodce vanilkovým občanským shrnutím. Sekce „Ostatní průvodce“ každého průvodce Vanilla má odkazy na všechny ostatní vanilkové průvodce.

     Milujte své průvodce a jsem tak rád, že jsi udělal Gruzii, protože jsou to můj oblíbený vývrat. Musím však poukázat na jednu věc. Ve skutečnosti můžete udělat bonus s dvojitým vyslancem pomocí náboženství někoho jiného, ​​pokud má toto náboženství CIV většinu nad vaší říší.

     To umožňuje alternativní strategii ignorování svatých míst zcela zaměřit se na jiné věci a poté čekat na další náboženství, aby absorbovalo 50%+ z vaší říše a městských států ve vaší oblasti. Od tohoto okamžiku můžete hodit vyslance v těchto městských státech, aby se vaše dvojitá envoys a nemuseli dělat hodně práce, aby získali bonus. V rané hře si můžete stavět svaté stránky a stačit víru s LA. Je zřejmé, že neděláte náboženské vítězství, ale to pomáhá ostatním typům vítězství, pokud jej můžete správně proplétat. Má své nevýhody (pomáhá náboženské hře někoho jiného), ale nabízí další cestu vpřed, zejména pokud vám chybí velký prorok.

     Jsem opravdu nadšený, když vidím, co si myslíte zejména o změnách v dubnu 21. v Gruzii. Druh víry verze Gorga, pravděpodobně úžasná synergie s kapli velmistra. Obrovský buff pro občan, který to opravdu potřeboval.

     Děkuji moc za tyto průvodce!! Používám je jako bible, protože jsou úžasně slabé. Vždy se těším na další!!

     Překvapený, že nezmiňujete monasticismus pro klasickou strategii temného věku. Pomáhá vám držet krok s vědou poté, co vše zaměříte na založení vašeho náboženství. Je pravda, že na úkor zpoždění chrámů trochu kvůli trestu kultury.