Jak řešit svíčky v Minecraft 1.17, svíčka – minecraft wiki

Minecraft Wiki

Svíčky lze použít jako zdroj světla, vyzařující světlo jako mořská okurka. Jedna svíčka vydává úroveň světla 3. Do jednoho bloku mohou být umístěny až čtyři identicky zbarvené svíčky, přičemž každá svíčka zvyšuje emitovanou úroveň světla o 3, pro maximální úroveň světla 12. Emitují také ohnivé částice.

Jak řešit svíčky v Minecraft 1.17

S novým Minecraftem 1.17 Aktualizace jeskyní a útesů, Mojang vydal svíčky. Svíčky v Minecraftu se používají jako zdroj světla a mohou přicházet v neregistrované variantě i 16 barvených barev.

Svíčky, jakmile jsou umístěny, mohou být osvětleny pazourkem a ocelí a zhasnou pomocí vody nebo pouhým kliknutím na svíčku.

S novým přidáním svíček se mohou hráči ptát, jak získat svíčky. Níže jsou uvedeny všechny informace, které hráči potřebují vědět o tvorbě a získávání svíček.

Svíčky v Minecraft 1.17

Vytváření svíček

Aby se svíčky v Minecraftu vytvořily, musí hráči získat 1 voštinu a 1 řetězec. Jejich uvedení do crodičního stolu vytvoří jedinečnou svíčku.

Abychom získali voštinu, budou muset hráči najít úl, který se nachází sotva po celém biomese, jako jsou pláně, slunečnicové pláně a květinové lesy. Řetězec lze snadno získat zabitím pavouků, rozbitím pavučinek, rybolovem nebo jako dárky od koček. Řetězec lze také nalézt v přirozeně generovaných hrudnících.

Umístění svíček

Jakmile má hráč několik svíček, mohou umístit až čtyři z nich na jedno místo, což způsobí, že se objeví shluk svíček s různými výškami. Naštěstí se zdá, že svíčky hoří na neurčito, takže hráči se nemusí starat o to, aby se roztavili a mizeli.

Jedna svíčka v Minecraft vydává úroveň světla 3 a s každou svíčkou přidanou do hromady zvyšuje emitovanou úroveň světla o 3, pro maximální úroveň světla 12. Emitují také ohnivé částice.

Svíčky lze také použít na neopatřené koláče. Umístěte svíčku na dort s přeměňováním na svíčku, a pokud se svíčkový dort sníst nebo zničen, svíčka je upuštěna, aby ji hráč mohl vyzvednout a použít ji znovu později.

Barvy svíčky

Stejně jako barvení vlny v Minecraftu mohou být svíčky obarveny, aby se změnila barva. Svíčky mohou být následující barvy:

Aby se zabarvily svíčky, musí hráči umístit do řemeslného stolu pouze nehybnou svíčku a kus barevného barviva.

Pro úžasné videa Minecraft se přihlaste Nově spuštěný kanál na YouTube Sportskeeda!

Minecraft Wiki

Sledujte minecraft wiki na Discord nebo na našich stránkách sociálních médií!

Nemáte účet?

Minecraft Wiki

Svíčka

Svíčka

 • Svíčka
 • 2 svíčky
 • 3 svíčky
 • 4 svíčky

Svíčka

2 svíčky

3 svíčky

4 svíčky

 • Svíčka (svítí)
 • 2 svíčky (osvětlené)
 • 3 svíčky (osvětlené)
 • 4 svíčky (osvětlené)

Svíčka (svítí)

2 svíčky (osvětlené)

3 svíčky (osvětlené)

4 svíčky (osvětlené)

Barva vzácnosti

Obnovitelný

Stohovatelný

Nástroj

Odolnost proti výbuchu

Tvrdost

Světelný

1, 2, 3, 4 svíčky: Ano (3, 6, 9, 12), když je osvětleno

Průhledný

Hořlavý

Chytí palbu z lávy

A svíčka je obarvitelný blok, který emituje světlo, když je osvětlen pazouchem a ocelí. Až čtyři stejné barvy svíčky lze umístit v jednom blokovém prostoru, což ovlivňuje množství produkovaného světla.

Obsah

Získání []

Přirozená generace []

Ve starověkých městech se nacházejí na nerpované svíčky a bílé svíčky a hnědé, zelené, fialové a červené svíčky najdete v troskách stezek.

Breaking []

Svíčky lze těžit pomocí jakéhokoli nástroje nebo bez nástroje.

Blok Svíčka
Tvrdost 0.1
Čas rozbití (secs)
Výchozí 0.15

Crafting []

Hrudní kořist []

Položka Struktura Kontejner Množství Šance
Java Edition
Hnědá svíčka Zřícenina stezky Podezřelý štěrk 1 4.4%
Svíčka Pradávné město Hruď 1–4 23.2%
Zelená svíčka Zřícenina stezky Podezřelý štěrk 1 4.4%
Fialová svíčka Zřícenina stezky Podezřelý štěrk 1 4.4%
Červená svíčka Zřícenina stezky Podezřelý štěrk 1 4.4%
Edice Bedrock
Hnědá svíčka Zřícenina stezky Podezřelý štěrk 1 4.3%
Svíčka Pradávné město Hruď 1–4 23.2%
Zelená svíčka Zřícenina stezky Podezřelý štěrk 1 4.3%
Fialová svíčka Zřícenina stezky Podezřelý štěrk 1 4.3%
Červená svíčka Zřícenina stezky Podezřelý štěrk 1 4.3%

Použití []

Světlo [ ]

Svíčky lze použít jako zdroj světla, vyzařující světlo jako mořská okurka. Jedna svíčka vydává úroveň světla 3. Do jednoho bloku mohou být umístěny až čtyři identicky zbarvené svíčky, přičemž každá svíčka zvyšuje emitovanou úroveň světla o 3, pro maximální úroveň světla 12. Emitují také ohnivé částice.

Když jsou umístěny, svíčky nejsou osvětleny a musí být osvětleny pomocí pazourku a oceli, náboje ohně nebo jakéhokoli planoucího projektil. v Edice Bedrock, K světlým svíčkám lze také použít dav/hráč, který hoří, oheň nebo jakýkoli meč očarovaný aspektem ohně. Svíčky mohou být podmáčené, ale zavlažované svíčky nelze osvětlit. Osvětlené svíčky mohou být zhasnuty vodou (dokonce i láhev na vodu [ Pouze Java Edition ]) nebo hráčem interagujícím se svíčkou.

Dorty []

Dort se svíčkou

Na neopojetým dortu může být použita jediná svíčka jakékoli barvy a proměnit jej na svíčku, který působí jako normální jediná svíčka. Na dort lze umístit pouze jednu svíčku. Pokud je svíčka najednána nebo zničena, svíčka je upuštěna.

Zvuky [ ]

Obecný [ ]

Zvuk Titulky Zdroj Popis Umístění zdrojů Klíč překladu Hlasitost Pitch Útlum
vzdálenost
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_break1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Candle_break2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_break3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Candle_break4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_break5.ogg Blok rozbitý Bloky Jakmile se blok zlomí blok .svíčka .přestávka titulky .blok .obecný .přestávka 1.0 0.8 16
Blok umístěný Bloky Když je blok umístěn blok .svíčka .místo titulky .blok .obecný .místo 1.0 0.8 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Candle_step1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Candle_step2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Candle_step3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Candle_step4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_step5.ogg Blokovací lámání Bloky Zatímco blok je v procesu rozbití blok .svíčka .udeřil titulky .blok .obecný .udeřil 0.25 0.5 16
Žádný [Zvuk 1] Závislé na entitě Padající na blok s poškozením pádem blok .svíčka .podzim Žádný [Zvuk 1] 0.5 0.75 16
Kroky Závislé na entitě Chůze po bloku blok .svíčka .krok titulky .blok .obecný .kroky 0.15 1.0 16
Zvuk Zdroj Popis Umístění zdrojů Hlasitost Pitch
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_break1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Candle_break2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_break3.ogg Bloky Jakmile se blok zlomí kopat .svíčka 1.0 1.0
Bloky Když je blok umístěn kopat .svíčka 1.0 1.0
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Candle_step1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Candle_step2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Candle_step3.ogg Bloky Zatímco blok je v procesu rozbití udeřil .svíčka 1.0 1.0
Bloky Padající na blok s poškozením pádem krok .svíčka 1.0 1.0
Bloky Chůze po bloku krok .svíčka 1.0 1.0
Bloky Skákání z bloku krok .svíčka 1.0 1.0
Bloky Padající na blok bez poškození pádu krok .svíčka 1.0 1.0
 1. ↑ MCPE-130605-Svíčky mají několik chybějících zvuků z Java

Unikátní []

Zvuk Titulky Zdroj Popis Umístění zdrojů Klíč překladu Hlasitost Pitch Útlum
vzdálenost
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Cake_add_candle1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Cake_add_candle2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Cake_add_candle3.ogg Dort se vrčí Bloky Když je svíčka umístěna na dort blok .dort .add_candle titulky .blok .dort .add_candle 1.0 1.0 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_ambient1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_ambient2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_ambient3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_ambient4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_ambient5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_ambient6.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_ambient7.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Candle_ambient8.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_ambient9.ogg Praskání svíček Bloky Náhodně při osvětlení blok .svíčka .okolní titulky .blok .svíčka .praskání liší se [Zvuk 1] liší se [Zvuk 2] 3
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: candle_extinguish1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_extinguish2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_extinguish3.ogg Hasičtí Bloky Když je svíčka uhasena blok .svíčka .uhasit titulky .blok .oheň .uhasit liší se [Zvuk 3] liší se [Zvuk 4] 8
 1. ↑ může být 1.0-2.0, 0.7-1.4, nebo 0.8-1.6 Pro každý zvuk
 2. ↑ může být 0.3-1.0, 0.24-0.8, nebo 0.27-0.9 pro každý zvuk
 3. ↑ může být 1.0 nebo 0.9 pro každý zvuk
 4. ↑ může být 1.0, 1.0, 0.8, nebo 1.1 pro každý zvuk
Zvuk Zdroj Popis Umístění zdrojů Hlasitost Pitch
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: Cake_add_candle1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Cake_add_candle2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Cake_add_candle3.ogg Bloky Když je svíčka umístěna na dort dort .add_candle 1.0 1.0
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_ambient1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_ambient2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_ambient3.ogg Bloky Náhodně při osvětlení [zvuk 1] okolní .svíčka liší se [Zvuk 2] liší se [Zvuk 3]
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: candle_extinguish1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_extinguish2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Candle_extinguish3.ogg Bloky Když svíčka uhasila [zvuk 1] uhasit .svíčka liší se [Zvuk 4] liší se [Zvuk 5]
 1. ↑ ABMCPE-130605-Svíčky mají několik chybějících zvuků z Java
 2. ↑ může být 1.0, 0.7, nebo 0.8 Pro každý zvuk.
 3. ↑ může být 1.0, 0.8, nebo 0.9 pro každý zvuk.
 4. ↑ může být 1.0 nebo 0.9 pro každou zvukovou událost
 5. ↑ může být 1.0, 0.9, nebo 1.1 pro každou zvukovou událost

Hodnoty dat []

Id []

název Identifikátor Formulář Klíč překladu
Svíčka svíčka Blok a položka blok.Minecraft.svíčka
Bílá svíčka White_candle Blok a položka blok.Minecraft.White_candle
Oranžová svíčka Orange_candle Blok a položka blok.Minecraft.Orange_candle
Purpurová svíčka Magenta_candle Blok a položka blok.Minecraft.Magenta_candle
Světle modrá svíčka light_blue_candle Blok a položka blok.Minecraft.light_blue_candle
Žlutá svíčka žluto_candle Blok a položka blok.Minecraft.žluto_candle
Vápenná svíčka lime_candle Blok a položka blok.Minecraft.lime_candle
Růžová svíčka PINK_CANDLE Blok a položka blok.Minecraft.PINK_CANDLE
Šedá svíčka Gray_candle Blok a položka blok.Minecraft.Gray_candle
Světle šedá svíčka light_gray_candle Blok a položka blok.Minecraft.light_gray_candle
Cyanová svíčka Cyan_candle Blok a položka blok.Minecraft.Cyan_candle
Fialová svíčka Purple_candle Blok a položka blok.Minecraft.Purple_candle
Modrá svíčka Blue_candle Blok a položka blok.Minecraft.Blue_candle
Hnědá svíčka Brown_candle Blok a položka blok.Minecraft.Brown_candle
Zelená svíčka Green_candle Blok a položka blok.Minecraft.Green_candle
Červená svíčka red_candle Blok a položka blok.Minecraft.red_candle
Černá svíčka Black_candle Blok a položka blok.Minecraft.Black_candle
název Identifikátor Numeric ID Formulář ID položky [i 1] Klíč překladu
Svíčka svíčka 667 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.svíčka.název
Bílá svíčka White_candle 668 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.White_candle.název
Oranžová svíčka Orange_candle 669 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.Orange_candle.název
Purpurová svíčka Magenta_candle 670 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.Magenta_candle.název
Světle modrá svíčka light_blue_candle 671 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.light_blue_candle.název
Žlutá svíčka žluto_candle 672 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.žluto_candle.název
Vápenná svíčka lime_candle 673 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.lime_candle.název
Růžová svíčka PINK_CANDLE 674 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.PINK_CANDLE.název
Šedá svíčka Gray_candle 675 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.Gray_candle.název
Světle šedá svíčka light_gray_candle 676 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.light_gray_candle.název
Cyanová svíčka Cyan_candle 677 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.Cyan_candle.název
Fialová svíčka Purple_candle 678 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.Purple_candle.název
Modrá svíčka Blue_candle 679 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.Blue_candle.název
Hnědá svíčka Brown_candle 680 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.Brown_candle.název
Zelená svíčka Green_candle 681 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.Green_candle.název
Červená svíčka red_candle 682 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.red_candle.název
Černá svíčka Black_candle 683 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.Black_candle.název

Blokovací stavy []

název Výchozí hodnota Povolené hodnoty Popis
svíčky 1 1
2
3
4
Počet svíček.
Lit Nepravdivé Nepravdivé
skutečný
Zda jsou tyto svíčky osvětleny.
Voda Nepravdivé Nepravdivé
skutečný
Ať už je na stejném místě, ať už je voda jako tyto svíčky.
název Bity metadat Výchozí hodnota Povolené hodnoty Hodnoty pro
Bity metadat
Popis
svíčky 0x1
0x2
0 0
1
2
3
0
1
2
3
Počet svíček, od 1 do 4.
Lit 0x4 Nepravdivé Nepravdivé
skutečný
0
1
Zda jsou tyto svíčky osvětleny.

Dějiny [ ]

3. října 2020 Černé a bílé svíčky jsou zobrazeny nejmenované na Minecraft Live 2020 v rámci hluboké tmavé jeskyně Biome.
Java Edition
1.17 20w45a

Přidané svíčky.

20w46a Textury položek svíčky byly změněny.
20w48a Textury položek svíčky byly znovu změněny a odstranily menší svíčku v Inventory Sprite.
Svíčky již nemohou být umístěny na blocích, které nejsou pevné, jako jsou truhly a pavučiny.
21W13A Svíčky mohou nyní zhasnout lahvemi s vodou a přetrvávající láhve na vodu.
21w18a Svíčky již nemohou být zhasnuty, když je hráč v režimu dobrodružství.
21W19A Svíčky jsou nyní přístupné pouze prostřednictvím příkazů.
Před vydáním 1 Při osvětlení nyní mají svíčky jinou texturu, přičemž to nejlepších 20 pixelů svíčky je lehčí.
Svíčky byly přidány zpět do kreativního inventáře.
Recepty na barvení a řemeslné svíčky jsou opět k dispozici.
28. května 2021 Jappa tweetuje novou iteraci nových osvětlených textur obarvených svíček.
31. května 2021 Jappa tweetuje další iterace nových textur obarvených svíček.
1.17 Před vydáním 3 Textury obarvených osvětlených svíček se znovu změnily, s jemnějším osvětlením nahoře.
Textura pro osvětlené svíčky se nyní také mění, když na dortu. [1]
1.19 Hluboký tmavý experimentální snímek 1 Nezbarvené svíčky a bílé svíčky nyní vytvářejí ve starověkých městech.
Nezobrané svíčky mohou také generovat ve starověkých městských truhly.
1.20 23w12a Hnědá, zelená, fialová a červená svíčka najdete nyní v podezřelém štěrku a podezřelém písku v troskách stezek.
23w16a Hnědá, zelená, fialová a červená svíčka již nevytváří v podezřelém písku v troskách stezek.
Kvůli rozdělení archeologických kořistí pro podezřelý štěrk v ruinách stezky; Hnědá, zelená, fialová a červená svíčka jsou nyní ve společné kořisti.
Edice Bedrock
1.17.10 Beta 1.17.10.22

Přidané svíčky.