Jak najít svěží jeskyně v Minecraft 1.19 Aktualizace, svěží jeskyně Minecraft, bloky, davy a jak je najít | PCGamesn

Svěží jeskyně, bloky, davy a jak je najít

Velmi jedinečná flóra, žhavé bobule lze samozřejmě sklízet a jíst, ale moc nenaplňují hlad. Místo toho použijte vinné révy Glow Berry jako zdroj světla, pro atmosférickou podzemní základnu nebo hezká zahradní struktura. Mohou být pěstovány umístěním bobulí na spodní stranu nečistoty nebo mechového bloku.

Jak najít svěží jeskyně v Minecraft 1.19 Aktualizace

Svěží jeskyně biom v Minecraft 1.19 Aktualizace je stále jednou z nejkrásnějších regionů v celé hře. Biomy jeskyně byly poprvé propuštěny v 1.Aktualizace 18 jeskyní a útesů.

To zahrnovalo kapací jeskyně a svěží jeskynní biomy. Poté, co se generace světa drasticky změnila, lze je najít kdekoli pod zemí. Existuje však trik k rychlému nalezení magického biomu.

Je to biom, který obsahuje všechny druhy podzemní vegetace. Tato oblast je krásná, která je svědkem, od glowberries visících ze stropu jeskyně po azalea keře a bloky mechů rostou na zemi.

Malé kaluže vody budou mít v nich plavání axolotls a také zde vygeneruje spousta hliněných bloků. Je to nádherný biom, který prozkoumává a žije, protože se zde vynoří méně nepřátelské davy.

Nalezení svěží jeskyně biome v Minecraft 1.19 Aktualizace

Hledejte strom Azalea na povrchu

Nalezení tohoto biomu jeskyně může být docela složité, protože hráči budou muset kopat hluboko a neustále prozkoumat temné a špinavé jeskyně.

Neustále bojovat proti nepřátelským davům a těžbě může být vyčerpávající. Mojang proto přidal funkci, kterou lze biom najít mnohem snadněji.

Uživatelé mohou určit umístění svěžích jeskyní z povrchu nalezením stromů Azalea. Toto je speciální dub, který bude mít kvetoucí bloky listů Azalea.

Bude mít jiný odstín zelené a bude na něm mít malé růžové květy. Pod tímto stromem bude vždy generovat svěží jeskynní biom.

Pokud tedy hráči najdou tento strom, musí strategicky kopat a následovat kořenový blok nečistot, který je povede do biomu.

Prozkoumejte pod biomy s vysokou vlhkostí

Kromě nalezení stromu Azalea musí uživatelé také vědět, že tento biom potřebuje ve vzduchu spoustu vlhkosti. Protože každý kus má stanovené množství vlhkosti v závislosti na povrchovém biome, budou moci najít svěží jeskyně pod biomy, jako jsou džungle, tmavé lesy, zalesněné Badlands a starý růst Taiga.

Podobně svěží jeskyně nebudou generovat pod biomy s nízkou vlhkostí, jako jsou pláně, savana a normální lesy. To výrazně zúží tam, kde by hráči měli hledat biome.

Prozkoumejte obrovské jeskyně

Kromě těchto specifik musí hráči zamířit dolů do hlubokých jeskyní a začít zkoumat oblasti. Biome se také může sloučit s různými přirozeně generovanými strukturami, jako jsou minyshofts, dungeony, pevnosti a ametyst geody.

Uživatelé budou moci spatřit biom se světlem vyzařujícím také z vinné révy Glowberry.

Svěží jeskyně, bloky, davy a jak je najít

Několik axolotls plave nevinně v bazénu ve svěžích jeskyních. Jeden z axolotls je hnědý, zatímco ostatní jsou albinos s růžovými žábry

Zajímá vás, jak najít Minecraft svěží jeskyně? Nemůžeme vás obviňovat. Tyto krásné podzemní biomy mají hojnost jedinečných a nádherných předmětů, davů a ​​materiálů. Kopat pod zemí v Minecraft může být děsivým návrhem pro novější hráče, zejména tehdy, když hledáte pouze toto tajné útočiště, a ne zabijáky monster.

Ve hře sandboxu nemusí být nic více dechberoucí. Pokud se však příliš bojíte, že se ještě vydáte do hlubin Minecraftu, nebo nemáte jen štěstí lovu pro svěží jeskyni, existuje jednoduchý způsob, jak je lokalizovat, aniž byste je postavili do podzemí. Tady je tedy to, jak najít minecraft svěží jeskyně a vše, co potřebujete vědět, jakmile se tam dostanete.

Jak najít svěží jeskyně Minecraft: Azalea stromy vedou do svěžích jeskyní níže a mohou být rozpoznány výraznými lilavými květy na jejich listech

Jak najít svěží jeskyně Minecraft

Na rozdíl od jiného podzemního biomu nebo struktury v Minecraft najdete svěží jeskyně pomocí orientačního bodu – strom Azalea. Vidění jedné z těchto vzácných a pěkných dubových variant naznačuje, že její kořeny vedou k bujné jeskyni.

Jednoduše projděte jakýkoli overground biome ve světě Minecraft a dávejte pozor na jeden z těchto stromů Azalea, označených jasně růžovými květy, které se objevují na jejich listech. Když jednu najdete, nejjednodušší metodou je kopat kruhové schodiště kolem základny stromu, zhruba tři bloky o tři bloky, dokud nedosáhnete svěží jeskyně pod nohama. Jako vždy, nekopejte se přímo dolů, nebo byste mohli spadnout na svou smrt.

Thumbnail YouTube

Stromy Minecraft Azalea lze sklidit a pěstovat jinde, ale pouze přirozeně generované vás dovedou do svěží jeskyně. Chcete-li pěstovat svůj vlastní strom Azalea, budete potřebovat mírně jedinečný stromek, který najdete v samotné svěží jeskyni, a vypadat jako mini, jedno blokové stromy azalea. Zasadit je tam, kde si přejete pěstovat vlastní kvetoucí azalea, a buď čekat nebo oplodnit kostním jídlem, stejně jako jakýkoli jiný stromek Minecraft, a nakonec budete mít svůj vlastní strom Azalea.

Lush Caves Minecraft: Spousta žhavých bobulí osvětlují cestu přes jeskyni, která obsahuje malé kaluží vody, hlíny a kapací listy

Minecraft LUSH BOCKS a předměty

Existuje spousta položek, které jsou pro svěží jeskyně jedinečné, takže pokud jejich krása sama o sobě není dostatečným důvodem k tomu, aby se pustila do jednoho z těchto jeskynních systémů, mohou být vzácné položky, které můžete sbírat.

Záře bobule

Na visnou rostlinu, která roste ve svěžích jeskyních biome. Tyto vinné růsty visí ze stropu a bobule na nich postupně rostou, rozpoznatelné jako jasně oranžové, zářící koule.

Velmi jedinečná flóra, žhavé bobule lze samozřejmě sklízet a jíst, ale moc nenaplňují hlad. Místo toho použijte vinné révy Glow Berry jako zdroj světla, pro atmosférickou podzemní základnu nebo hezká zahradní struktura. Mohou být pěstovány umístěním bobulí na spodní stranu nečistoty nebo mechového bloku.

Lush Caves Minecraft: Snížené jeskyně jsou domovem květu spór, růžového květu, který se objeví na stropě malého otvoru jeskyně, obklopený dalším svěžím životem rostlin jeskyně, jako je zelená kapací dovolená a oranžové žhavé bobule

Blossoms

. Rostou na stropě svěžích jeskyní a posílají částice vznášející se po jejich poloze a přidávají k krásné, éterické atmosféře těchto jeskyní – nebo kdekoli jinde, kde je umístíte.

Můžete si vzít květy spór z bujných jeskyní a umístit je na jakýkoli strop. To je dobrý způsob, jak učinit vaše už tak chladné domy Minecraft trochu rozmarnější v přírodě.

Lush Caves Minecraft: Schodiště vyrobené z dně, na kterých hráč stoupá po schodišti a jeden z listů pod nohama klesá

Dripleaves

Další rostlinou, která vědí, že roste ve svěžích jeskyních, je dripleaf rostlina. Jsou to upevněné rostliny, které mohou růst z hliněných bloků, a jejich listy lze projít dál.

Co je na těchto listech jedinečné, je to, že pokud na nich stojíte příliš dlouho, budou se z nich nutí, nakonec vás odhodí. Listy se zotaví do své výchozí pozice, když na nich nic nemají. Zatímco dplace vypadají docela skvěle v Minecraft Survival, jsou také skvělou položkou, kterou je třeba zvážit pro výrobu map nebo hádanek díky této jedinečné funkci.

Lush Caves Minecraft: růžový axolotl, exkluzivní dav do svěžích jeskyní v Minecraft

Lush Cave Mobs

Stejně jako u jakéhokoli biomů ve hře Sandbox se ve svěžích jeskyních mohou vynořit pouze určité davy Minecraft. Některé z nich jsou dokonce specifické pro krásnou podzemní oblast.

Axolotls

Minecraft axolotls se nacházejí pod vodou a jsou roztomilými společníky, které přicházejí v různých barvách. Rovněž dělají krátkou práci pod vodovodním davům, protože zaútočí na většinu ostatních vodních davů na dohled. Jsou obzvláště efektivní proti opatrovníkům pod vodou, takže možná budete chtít vzít jeden nebo dva na svůj další úkol Ocean Monument Quest.

Vše, co potřebujete k vytvoření vlastní armády Axolotl, je několik kbelíků, sbírejte jediný axolotl v kbelíku, přepravujte jej zpět do vaší základny a uvolněte je do bazénu, aby je udržel blízko. Axolotls jsou vodní minecraft davy, takže nemohou chodit po zemi a uniknout, ale mohou se po návratu na krátkou dobu putovat z vody.

Žhavá chobotnice

Squid Glow Squid není pro svěží jeskyně zcela jedinečný, ale lze je tam najít, protože-na rozdíl od jejich nečívajících protějšků-se vynoří pouze ve vodě pod zemí. Tyto zářící měkkýši jsou vzácné ve svěžích jeskyních, protože se vynoří pouze ve tmě, ale protože v blízkosti svěžích jeskyní je hodně vody, pravděpodobně najdete nějaké poblíž. Když je zabit, žhavé chobotnice Glow Ink Ink Sacs, které lze použít k vytvoření zářícího rámu položek, nebo aby se psaní na dřevěné značce objevilo jasnější.

Další davy, které se vynořují ve svěžích jeskyních Minecraft, jsou:

 • Netopýři
 • Pavouci
 • Zombie
 • Zombie vesničané
 • Kostry
 • Popínací lipí
 • Slimes (pouze v kouscích slizu)
 • Endermen
 • Čarodějnice
 • Spider Jockeys
 • Kuřecí žokeji
 • Tropická ryba

To je vše, co můžete očekávat, že najdete ve svěží jeskyni Minecraft a jak na prvním místě najít tajné podzemní útočiště. Jakmile objevíte jednu z těchto krásných jeskyní, doporučujeme shromáždit co nejvíce svých materiálů a používat je v chladné, zarostlé sestavení Minecraft. Máme některá vynikající semena Minecraft, která by pro to mohla být také perfektní, a v tomto seznamu jsou některá semena, která jsou skvělá pro přípravu na nadcházející 1.20 datum vydání aktualizace také.

Danielle Rose Prosím, neptejte se Danielle, jaké jsou její oblíbené počítačové hry nebo žánry, nikdy nedá stejnou odpověď. V současné době najdete ji hrající Minecraft, Disney Dreamlight Valley, mrtvé za denního světla a Starfield – ne nutně vše najednou.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Více z PCGamesn nás sledujte pro denní zprávy o PC, průvodci a recenze na Twitteru, Facebooku, Overwolf, Steam a Google News. Nebo se zaregistrujte do našeho bezplatného zpravodaje.